Strona 372 z 374 PierwszyPierwszy ... 272322362368369370371372373374 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,131 do 11,160 z 11195

Wątek: HipHop

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Cytat Zamieszczone przez adw
    Nie sądziłem, że kiedyś to powiem, ale hip-hop jest obercnie w dosyć mocnej defensywie.
    To czy podoba się nam obecna scena, a to czy hip hop ma się źle, to chyba dwie różne sprawy. Wystarczy spojrzeć przez pryzmat olisu (tam ciągle rapowe płyty mają się świetnie i często jak coś wychodzi to wskakuje na pierwsze miejsce) i na wyświetlenia na YT.
    Najlepszy przykład z dzisiaj:
    Paluch, który z płyty na płytę jest bardzo podobny (żeby nie napisać wtórny) i leci na tych samych patentach w chwilę po opublikowaniu singla już dobija ponad 350000 odsłon

Tak więc, ciężko stwierdzić, ze hiphop jest w odwrocie. No nie są to lata 2002, gdzie na vivie rap leciał non stop, ale teraz są inne "kanały dystrybucji"

W dzisiejszych czasach w rapie jest w większości gówno z autotunem ale pewnie za rok czy dwa ta moda minie jak każda moda i wróci znów rap z prawdziwymi raperami a nie jakimiś przebierańcami.

Wszyscy wrzucają jakieś rapy, a może coś w spokojniejszym stylu? może coś w stylu pieśni religijne polskie teksty albo ze względu na zbliżające się święta kolędy kliknij tutaj?

Eldo - Eternia 1 wydanie 2003

https://allegro.pl/oferta/eldo-etern...tik-7711667908

Molesta - Ewenement 1 wydanie 1999

https://allegro.pl/oferta/molesta-ew...kat-7711652110

Płomień 81 - Historie z sąsiedztwa 1 wydanie 2005

https://allegro.pl/plomien-81-histor...761895543.html

Legionista Awatar Marcino
    Sokół pozamiata tą płytą.
    Preorder sprzedał się jako złoty, od dzisiaj singiel:
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Taki Problemowy klimat
    Czekam. Niech jeszcze Ero uraczy nas albumem i można umierać :P

Legionista Awatar bloniaq
    A propos PRO8L3Mu, to też ogłosili start preordera do albumu na marzec.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Preorder sprzedał się jako złoty, od dzisiaj singie
    Żenada w ch..j, nawet człowiek nie może kupić płyty przed premierą, bo wielki Wojtek nie może dotłaczać sztuk tak, aby starczyło dla wszystkich zainteresowanych. Miałem zamiar kupić na dniach..

Zwykłą wersję można normalnie kupić. Wyprzedała się limitowana wersja z bodajże trzema bonusowymi kawałkami. Zresztą zawsze się tak dzieje, a później lądują na Allegro z niezłą przebitką.

Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    A propos PRO8L3Mu, to też ogłosili start preordera do albumu na marzec.
    Próbowałeś zamówić? Ja wszedłem może z dwa razy na stronę, ale jakaś niesamowita zamuła i nici z zakupów.
    Ostatnio edytowane przez jednopostowiec ; 25-01-2019 o 16:45

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    Zwykłą wersję można normalnie kupić. Wyprzedała się limitowana wersja z bodajże trzema bonusowymi kawałkami. Zresztą zawsze się tak dzieje, a później lądują na Allegro z niezłą przebitką.
    I właśnie dlatego krytykuję Sokoła
    Ostatnio edytowane przez Peace ; 25-01-2019 o 16:57

@Peace
    No, nie można powiedzieć żeby się rozeszły w 3 dni. Edycje kolekcjonerskie zwykle są limitowane. Moim zdaniem, były dostępne tak długo, że mimo wszystko niewiele jest ludzi, którzy nie zdążyli.

@jednopostowiec
    Nawet nie sporóbowałem po lekturze komentarzy pod postem.
    Józef Mackiewicz

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    @Peace
    No, nie można powiedzieć żeby się rozeszły w 3 dni. Edycje kolekcjonerskie zwykle są limitowane. Moim zdaniem, były dostępne tak długo, że mimo wszystko niewiele jest ludzi, którzy nie zdążyli.
    Byly jakiś czas, ale zamknęli sprzedaż 3 tygodnie przed premierą Poza tym jest wielkim przeciwnikiem preorderów, które są inne niż produkt, który jest później w sklepie.

Z jednej strony też już kilka razy żałowałem, że nie kupiłem czegoś w preorderze, a potem nie było już takie fajne. Z drugiej strony rozmawiamy o ludziach, którzy zajmują się niewymierną sztuką, i którzy często w taki sposób, tzn np osiągnięciem pewnego ewenementu sprzedażowego, po prostu próbują jakoś wykazać swoją pozycję w branży, środowisku. Dodając do tego korzyści finansowe - ciężko oczekiwać, żeby to kiedykolwiek się odwróciło.
    Józef Mackiewicz

GieKaeSiak
    Ja to widzę troszkę inaczej. Wielu raperów ma swoją stałą widownię, która kupuje im płyty. Jest ona 5 cyfrowa. Stały, wierny elektorat. Więc raperzy postanowili to wykorzystać i chcą wycisnąć jak najwięcej pieniędzy od swoich fanów zmuszając ich do kupowania płyt a) w ciemno b) po wyższej cenie c) bez możliwości zwlekania. Przecież nawet po premierze, jeśli ktoś nie kupił to prędzej skusi się na Alledrogo od merkantylisty niż pójdzie do empiku. Czy się to zmieni? Nie wiem, ale wiem, że a) długoterminowo niekoniecznie mogą na tym wygrać, bo zmniejszają potencjalną rzeszę klientów b) każde takie akcje mają swoje granice, nawet klienci Apple powiedzieli 'stop' po podwyżce cen.

Nie rozumiem

Kiedyś wielu słuchaczy niesamowicie by się jarało kolabo Mesa i Tede, a toto dzisiaj....

Legionista Awatar Balon1990
    Kaczy na urodzinach HG mówił o swojej płytce, ktoś coś wie więcej ?

Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    Nie rozumiem
    Kiedyś wielu słuchaczy niesamowicie by się jarało kolabo Mesa i Tede, a toto dzisiaj....
    Zobaczymy za parę dni po wyświetleniach, ale wcale się nie zdziwię, jeśli dziś też wielu słuchaczy będzie się niesamowicie jarało kolabo Mesa i Tede i tego Księcia. Z tym, że to nie będą ci sami słuchacze, o których piszesz Ty. Raczej się zgodzimy, że się nam to nie podoba, no ale cóż, "każde pokolenie odejdzie w cień" jak śpiewał Grzegorz Skawiński W przybliżeniu, jak ktoś ma lat 18 to nie będzie słuchał tej muzyki co ktoś kto ma 30 - i odwrotnie.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar beka
    po przesłuchaniu tego odpaliłem sobie Flexxip i zacząłem się zastanawiać kiedy to się tak wszystko zjebało. Przy okazji poczułem się staro po uświadomieniu sobie, że minęło jakieś 15 lat od premiery...

No i zobacz, jak te 15 lat temu odbierane były takie kawałki jak "Suczki" Ascetoholix itp - "Hiphopolo". Dzisiaj takie suczki co mają swoje sztuczki to kurde prawie jak trueschool

Wracając jeszcze do tego kawałka. Mes.. rozumiem, że miał ostatnio mocno twórczą wenę i jego projekty trochę odlatywały (nie ujmując mu oczywiście, że technicznie jest zajebistym raperem i potrafi popłynąć na różnych beatach jak zły), ale kurde.... no jak zarapował linijkę, że "wsadzi jej dwa palce w pi**e i zrobi z niej hydrant" to serio poczułem zażenowanie

Legionista Awatar TNTP
    Ja to nie doczytałem puściłem i po 20sekundach wyłączyłem ten asłuchalny syf.
    Dopiero potem rozkminiłem, że tam później nawija Mes i Tede....***** nawet nie wiem jak to skomentować
    To już kooperacja ze Sławomirem i Martyniukiem miałaby więcej sensu.

2 wątki są najlepsze
    - skillsy książę surduta ma na poziomie Zero, czy tam D-Bomb (duży props odemnie)
    - maniera zarówno Mesa, jak i Tedego do pouczania z pozycji światowców, a jak przychodzi co do czego, to wieś tańczy i śpiewa na poziomie gminnej remizy
    Lieber tot als rot!!

Mnie tam Mes swoimi wersami mnie nie zaskoczył. Akurat z takimi wątkami go najbardziej kojarzę. Może dlatego, że pewnie częściej słuchałem jego gościnnych zwrotek niż albumów.

Co do wątków @TNTP, pełna zgoda.

Książe to pewnie ma być nowa wersja Cypisa, z tym, że obecność takich gości u takiego paździerza może wskazywać na doinwestowanie projektu.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Makrel
    Czy ten cały książe nie jest przypadkiem jakimś patronem medialnym jednej z naszych sekcji?

Legionista Awatar berserk
    Tak, rugby...
    Ogólnie to w jego twórczości przewija się trochę legijnych akcentów...
    #MuremZaBonusem

Nowy O.S.T.R., trochę bezpłciowy :/

GieKaeSiak
    Słabiutka ta piosenka.

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Ja to nie doczytałem puściłem i po 20sekundach wyłączyłem ten asłuchalny syf.
    "Dzisiaj kasa jest w portfelach"......ahahahahahahahahahah......ja pierd.ole ,gruby przekaz poleciał .
    To się nadaje do kooperacji z tymi Godlewskimi.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Szczerze, to nie brzmi jak tekst Vienia.
    Józef Mackiewicz

W Agorze to wydaje, więc stara się dostosować do odbiorców.
    Gówno straszne, szkoda tylko bitu.

Uprawnienia umieszczania postów