Piwo

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • księciuniu
    Gintleman
    • 10.2010
    • 21054

    Kibice od Niedziałka albo prawicowcy z PAX-U ?
    Lubię sobie jebnąć posta.

    „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

    Komentarz

    • baranele
      Legionista
      • 03.2014
      • 156

      Czy ktoś miał okazję kosztować i mógłby podzielić się opinią?

      Komentarz

      • brunak
        Legionista
        • 11.2015
        • 962

        Będąc ostatnio w schronisku PTTK pod Trzema Koronami miałem okazję napić się podobno robionego tylko na zamówienie schroniska piwa o nazwie Pienińskie. Polecam. Naprawdę dobre.



        PS. Zdjęcie nie jest moje.
        [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
        Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
        Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
        A że śmiał mówić o tym zuchwale,
        Że nie chciał, by go więziono, bito,
        Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

        Komentarz

        • Paluch
          Legionista
          • 11.2004
          • 3920

          Zamieszczone przez baranele
          Czy ktoś miał okazję kosztować i mógłby podzielić się opinią?

          Lipa niestety, Białe lepsze
          OFMC

          Komentarz

          • kowallu
            Legionista
            • 03.2006
            • 803

            PIWO UZDROWISKOWE

            Wie ktoś z was gdzie to można kupić ?? Jakiś market etc ???

            " Ojczyzny nie zabiorą Ci nigdy jeśli nosisz ją w swoim sercu "

            Komentarz

            • księciuniu
              Gintleman
              • 10.2010
              • 21054

              Z cyklu Legijny światek piwowarów domowych - Browar Teter (zbieżność nazwy z magikiem od etykietek Żoliborskiego nieprzypadkowa )

              Polska IPA dla Polaków (Polish IPA)


              Etykietka graficzny majstersztyk, pomysł też zajebisty
              A samo piwo... chyba nigdy nie piłem nic spod szyldu "Polish IPA" (czyli IPA na polskich chmielach), więc ciężko mi porównywać, ale smakowało. Nie ma oczywiście fantazyjnych cytrusowych aromatów, bo i nie ma z czego i to żadna przykra niespodzianka. Jest za to szlachetna, wyraźna goryczka i chmielowy aromat - czegóż chcieć więcej. Jak na mój gust, to to "jabłko" padło niedaleko od "jabłoni" w postaci klasycznej, brytyjskiej IPA.


              Faux Pas (American Weizen)


              W tym przypadku etykietka trochę mniej efektowna, ale za to zawartość to piwowarski majstersztyk. Tak powinien smakować amerykański pszeniczniak (albo przynajmniej ja tego oczekuję). Piękny, opalizujący kolor, super piana, orzeźwiające aromaty amerykańskich chmieli, trochę goryczki (mniej chmielowej, a więcej w stylu skórki cytryny - to pewnie efekt dodania trawy cytrynowej) , trochę posmaków pszenicznych i takich jakby ziołowych (w stylu witbiera). Całość nieprzyzwoicie pijalna i nieposkromienie orzeźwiająca Wielkie dzięki za możliwość degustacji
              Ostatnio edytowany przez księciuniu; 38978.
              Lubię sobie jebnąć posta.

              „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

              Komentarz

              • księciuniu
                Gintleman
                • 10.2010
                • 21054

                Temat zdycha, że aż przykro patrzeć (Esk, legart - gdzie jesteście?! ), więc napiszę chociaż, że 21-23 września jest kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa; oczywiscie na Ł3
                Lubię sobie jebnąć posta.

                „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

                Komentarz

                • casan
                  Legionista
                  • 01.2009
                  • 303

                  Zamieszczone przez księciuniu
                  Temat zdycha, że aż przykro patrzeć (Esk, legart - gdzie jesteście?! ), więc napiszę chociaż, że 21-23 września jest kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa; oczywiscie na Ł3
                  Lato, to i się nie warzy, opisów degustacji raczej zawsze tutaj mało było, trzeba do jesieni poczekać, aż się browar 'odkurzy'
                  Eh, 2 raz z rzędu ominie mnie WFP... na wiosnę trzeba będzie już koniecznie zawitać.

                  Komentarz

                  • rey
                    Legionista
                    • 07.2007
                    • 9718

                    Zamieszczone przez księciuniu

                    A samo piwo... chyba nigdy nie piłem nic spod szyldu "Polish IPA" (czyli IPA na polskich chmielach), więc ciężko mi porównywać, ale smakowało.
                    Tego nie próbowałeś?



                    Całkiem nienajgorsze No i ostatnio spotkałem w Auchan na Modlińskiej, bodajże za 6,90.
                    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

                    Komentarz

                    • księciuniu
                      Gintleman
                      • 10.2010
                      • 21054

                      Zamieszczone przez casan
                      Lato, to i się nie warzy, opisów degustacji raczej zawsze tutaj mało było, trzeba do jesieni poczekać, aż się browar 'odkurzy'
                      Kiedyś opisy piw (tych sklepowo bardziej lub mniej dostępnych) były najmocniejszą stroną tego tematu. Ale to było na początku "rewolucji", w czasach, gdy każdą nowość na rynku dawało się radę spróbować. A teraz - nie ten rynek, nie to zdrowie, nie ten portfel... I forumowi sensorycy gdzieś zniknęli ://

                      A co do domowych wypieków, to na dniach wrzucę jedną nową produkcję - warzoną jeszcze w maju, butelkowaną w czerwcu.

                      Zamieszczone przez rey
                      Tego nie próbowałeś?
                      Znam z widzenia, ale nie pamiętam czy kiedyś próbowałem; w butelce raczej nie, a w knajpie‌ nie wykluczam
                      Lubię sobie jebnąć posta.

                      „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

                      Komentarz

                      • kapolo
                        Legionista
                        • 12.2012
                        • 8

                        Temperatura spadała, więc wczoraj odpaliłem gary. Na początek, z uwagi na ograniczenie czasowe uderzyłem w ekstrakty (shame on me). I w sumie dobrze wyszło, bo uszczelki nie przetrwały lata więc trochę trzeba zmodernizować wyposażenie.
                        W fermentorze AIPA (ekstrakt płynny pale ale i suchy jasny). Na goryczkę zeus. na 10' Cascade i Simcoe. Jeszcze trochę na whirpool.
                        Drożdże S05. Na zimno pójdzie citra.

                        W kolejce czeka gose. Pierwsze. Korzystam z gotowego przepisu. Natomiast cały czas myślę jak je wzbogacić o owoce. Na cichej planuje piwo rozlać do czterech wiader po 5l i do każdego dodać coś ekstra. Teraz zastanawiam się co i jak. Może mrożone wiśnie, jakieś cytrusy, ananas?
                        Jakieś podpowiedzi?

                        Komentarz

                        • bambino
                          Legionista
                          • 08.2015
                          • 221

                          Poszukuję Bub Extreme oraz pierwszej warki Samca Alfa. Kupię bądź się wymienię. Kontakt przez priv.

                          @kapolo może zest z limonki ?
                          Ostatnio edytowany przez bambino; 103365.
                          #MiśKazekteam

                          Komentarz

                          • casan
                            Legionista
                            • 01.2009
                            • 303

                            Zamieszczone przez kapolo
                            W kolejce czeka gose. Pierwsze. Korzystam z gotowego przepisu. Natomiast cały czas myślę jak je wzbogacić o owoce. Na cichej planuje piwo rozlać do czterech wiader po 5l i do każdego dodać coś ekstra. Teraz zastanawiam się co i jak. Może mrożone wiśnie, jakieś cytrusy, ananas?
                            Jakieś podpowiedzi?
                            W sumie warzywo, ale bardzo ciekawie komponuje się gose z rabarbarem.

                            Komentarz

                            • Cinkowski
                              Legionista
                              • 04.2006
                              • 139

                              Ktoś się bawił z dodawaniem mięty (w planach miętowa IPA) Z tego co wyczytałem to powinna to być mięta pieprzowa, ale nigdy takiej w sklepie nie widziałem. Co prawda w ogródku trochę jej rośnie ale na warkę trochę mało. Widzieliście gdzieś taką w sklepach?
                              My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się!

                              Komentarz

                              • rey
                                Legionista
                                • 07.2007
                                • 9718

                                Żywa: http://allegro.pl/mieta-pieprzowa-mo...893225679.html

                                Susz: http://www.robimywedliny.pl/pl/p/Mieta-susz-1kg/100
                                ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

                                Komentarz

                                Pracuję...