Piwo

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • bambino
    Legionista
    • 08.2015
    • 221

    Jedna z ciekawszych etykiet tego kiepskiego browaru.
    #MiśKazekteam

    Komentarz

    • legart
      Administrator
      • 05.2003
      • 9680

      Zamieszczone przez bambino
      Jedna z ciekawszych etykiet tego kiepskiego browaru.

      Bytów nie jest taki zły

      A smoked strong ale już szafie leżakuje...

      Komentarz

      • tomekrosa
        Legionista
        • 08.2016
        • 2

        Bardzo lubię smak piwa, szczególnie gdy jest to piwo pszeniczne. Kiedyś, będąc na wakacjach w Austrii, w miejscowości Mariazell piłem najlepsze w swojej opinii piwo pszeniczne - był tam taki mały, rodzinny browar, który znajdował się ok. 350-400 metrów od sanktuarium. To było najlepiej wydane 5 Euro. Ogólnie lubię piwa z małych browarów. W miejscowości, w której obecnie mieszkam - w Katowicach, jest kilka pubów, które oferują kraftowe piwa i dobrze jest skosztować i przy okazji obejrzeć meczyk.
        Jakiś czas temu natchnął mnie artykuł http://hobbystyczna.pl/domowe-warzenie-piwa/ aby spróbować zrobić własne, domowe piwo. Może ktoś polecić co warto zrobić na początek?

        Komentarz

        • Legiek88
          Legionista
          • 08.2016
          • 22

          Kurcze ciężko z czasem na warzenie piwa czasy takie że po wszystko leci się do sklepu

          Komentarz

          • Rulkoś
            Legionista
            • 08.2008
            • 2093

            Czy ktoś był w Norymbergi i jest w stanie polecić piwne miejsca lub browary których warto spróbować będąc w mieście.
            Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Twain

            Komentarz

            • tomeh
              Legionista
              • 01.2011
              • 35

              Ja zamierzam robić własne piwo, zaczepem już wino i wychodzi coraz bardziej dobre - znacznie lepsze niż sklepowe do 5 dych. Z moszczu bananowego itp. Na piwo za wiele wydawałem dlatego też chcę robić samemu. Teraz będą niebawem warsztaty w Szczecinie lub Stargardzie jak roić piwo samodzielnie. Jest też tego w sieci wiele ale to nie jest to samo.
              Do poczytania: Nauka to sztuka - Podarki i oprawki - Uwaga na strzelanie

              Komentarz

              • R.
                Legionista
                • 02.2007
                • 9675

                Zamieszczone przez tomeh
                Ja zamierzam robić własne piwo, zaczepem już wino i wychodzi coraz bardziej dobre - znacznie lepsze niż sklepowe do 5 dych. Z moszczu bananowego itp. Na piwo za wiele wydawałem dlatego też chcę robić samemu. Teraz będą niebawem warsztaty w Szczecinie lub Stargardzie jak roić piwo samodzielnie. Jest też tego w sieci wiele ale to nie jest to samo.
                Ty sobie wziąłeś za cel napisanie dzisiaj kilkunastu bezsensownych postów czy co?
                Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

                Komentarz

                • grodzisk1
                  Legionista
                  • 12.2011
                  • 1187

                  Zamieszczone przez Raffels
                  Ty sobie wziąłeś za cel napisanie dzisiaj kilkunastu bezsensownych postów czy co?
                  23 bezsensowne posty. Czuwaj.

                  Komentarz

                  • tomeh
                    Legionista
                    • 01.2011
                    • 35

                    Panowie a czy temat nie jest o piwie, czy nie warto robić własne jeśli można. Warto się nauczyć. Więc mój komentarz nie jest bez sensu a czy Wasz nie na temat w tym temacie? Mój jest o piwie i idei jego robienia samodzielni a wasz o dupie maryni w takim razie (że tak powiem).

                    Ps. Potrafię pisać szybko i czytać - nie muszę tak celebrować toku myślenia. Mam wyrobione zdanie na wiele tematów więc jak je czytam to czasami (w niewielu mimo to co czytałem) piszę swoje zdanie.
                    Ostatnio edytowany przez tomeh; 47563. Powód: Jakiś tam na pewno jest
                    Do poczytania: Nauka to sztuka - Podarki i oprawki - Uwaga na strzelanie

                    Komentarz

                    • Hermit
                      Legionista
                      • 09.2015
                      • 1119

                      Fajny pomysł: https://www.krolewskie.pl/puszki-dzielnicowe.html

                      Komentarz

                      • księciuniu
                        Gintleman
                        • 10.2010
                        • 21054

                        Właśnie miałem o tym napisać. I pomysł i wykonanie ładne i pomysłowe.
                        Ale z Żoliborza piwo jest tylko jedno!
                        Lubię sobie jebnąć posta.

                        „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

                        Komentarz

                        • Ricci
                          Legionista
                          • 08.2013
                          • 11

                          Pracownia Piwa / Szałpiw Nr 1 Saison. Ktoś wie, czy można gdzieś dostać takie piwo?

                          Komentarz

                          • pijak z Wo(L)i
                            Legionista
                            • 01.2014
                            • 1187

                            Piwa Gentleman Stout,Limonka,Pils w Szklana Pogoda Wolska 50a po 1.99- data ważności do 10 Kwietnia!
                            Do wyczerpania zapasów.
                            Smacznego


                            edit; niestety zamiast Pilsa jest Weizen.
                            Ladies Limonka może być jutro po taniości-data jest tylko do jutra!
                            Ostatnio edytowany przez pijak z Wo(L)i; 71305.
                            Pijacy i złodzieje są...
                            https://youtu.be/SLFOunyoMFs

                            Komentarz

                            • badoom
                              Legionista
                              • 09.2012
                              • 147

                              Zamieszczone przez Ricci
                              Pracownia Piwa / Szałpiw Nr 1 Saison. Ktoś wie, czy można gdzieś dostać takie piwo?
                              Rozmawiałem na ostatnim WFP z ludźmi z Szałpiw odnośnie tego czy piwo się jeszcze pojawi bo też byłem wielkim wielbicielem, powiedzieli, że raczej nie będzie wznowienia produkcji ale zaznaczyli "Nigdy nie mów nigdy" W zamian zaproponowali Petronelkę, piwo podobne, jednak to nie to co "1".
                              "No bo jak to, w szaliku w lecie? Na pewno kibole znów coś knujecie…"

                              Komentarz

                              • Mayhe(L)
                                Legionista
                                • 10.2016
                                • 1657

                                Zamieszczone przez pijak z Wo(L)i
                                Piwa Gentleman Stout,Limonka,Pils w Szklana Pogoda Wolska 50a po 1.99- data ważności do 10 Kwietnia!
                                Do wyczerpania zapasów.
                                Smacznego
                                edit; niestety zamiast Pilsa jest Weizen.
                                Ladies Limonka może być jutro po taniości-data jest tylko do jutra!
                                Mniam . Gdzie takie smakołyki?
                                Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

                                Komentarz

                                Pracuję...