Strona 324 z 324 PierwszyPierwszy ... 224274314320321322323324
Pokaż wyniki od 9,691 do 9,716 z 9716

Wątek: Piwo

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    Wiesz, przypuszczam, ze dla Was też jest lepiej gdy gracie z Wisłą a nie z Termaliką

Co do etykiet, to trzeba znać historię pewnego grafu na starym stadionie
    Bo ja wiem, od Termaliki mamy bilans bezpośrednich spotkań gorszy tylko o jeden mecz, od was o dwa

A co do etykietki, to zakładałem, że nie jest przypadkowa, chociaż historii grafu nie znam.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Wiślaczka Awatar Esk
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Bo ja wiem, od Termaliki mamy bilans bezpośrednich spotkań gorszy tylko o jeden mecz, od was o dwa

A co do etykietki, to zakładałem, że nie jest przypadkowa, chociaż historii grafu nie znam.
    Nie chodziło mi o bilans, tylko kwestie kibicowskie, atrakcyjność meczu itp. Wisła to klub z tradycją, zasłużony i potencjałem kibicowskim.
    Co to za przyjemność bić słabszego? Dużo słabszego?
    Pewnie jesteś sobie w stanie wyobrazić Ekstraklasę bez Termaliki czy Miedzi. A bez Wisły?
    Nie życzę żadnemu klubowi takich kłopotów,
    No może jest jeden wyjątek po drugiej stronie Błoń Ale oni teraz mają cieplutko, gdy miasto ich finansuje.

Wracając do piwa, mam nadzieję, że na jednym rzucie się nie skończy. Nawet gdyby to miała być 4 liga.
    A i Wy powinniście pomyśleć o czymś lepszym niż Królewskie
    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Legionista

Dalej nie wyczuwasz takiego droczenia się?
    Ostatnio strasznie ludzie zrobili się jacyś tacy sztywni i poważni.

W kontrze do napitków spod smoczej jamy Browary Żoliborskie mają przyjemność zaprezentować rodowitego syna warsiawskiej ulicy (choć z amerykańskimi korzeniami ), niekoronowanego króla Syreniego Grodu – APAsza

APAsz (American Pale Ale) – Browary Żoliborskie

Zgodnie z założeniami to taka APA skręcająca w stronę AIPA, zarówno jeżeli chodzi o ekstrakt (14 Blg), alkohol (5,6%), jak i goryczkę. Ta ostatnia mogłaby być trochę mniej chropowata (ale minął niecały miesiąc od zabutelkowania, więc może się jeszcze ułoży), a dla niektóry pewnie też mniejsza – ale co do zasady warzę, to co sam lubię wypić W myśl tej zasady nagazowanie też jest raczej większe niż mniejsze. Ale za to jaka piana – tak zwartej i długo utrzymującej się piany, nie miało jeszcze chyba żadne piwo, które wyszło spod mojej ręki.
    Pomimo zużycia wywrotki chmielu piwo nie bucha tropikalnym lasem. W sumie to fanem perfumerii w piwie nie jestem, ale za trochę więcej cytrusów bym się nie pogniewał. Poniekąd, oprócz mojej niefachowości, odpowiedzialna może być za to pora roku, bo teraz jeszcze amerykańskie chmiele z 2018 r. nie były dostępne i siłą rzeczy, te których używałem miały grubo ponad rok. W smaku wytrawne, szlachetnie chmielowe, z wyraźną goryczką, ale, jak na swoje parametry, bardzo pijalne.
    Czyli typowy wasiawski APAsz – bez zbędnych słodkości i perfumerii, za to z charakterem (i pod gazem ). I nie da się go nie lubić!

Marynareczkie na buteleczkie z warsiawskim sznytem zaprojektował (z moją pomocą ) niezawodny Teter (www.graftet.pl). Można klaskać

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista Awatar Benek
    Można kupić te Twoje specjały ?
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Stout
    Robimy listę wg znanego schematu.

1.Stout-2szt-wysyłka.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Benek
    [QUOTE=Stout;1619094]Robimy listę wg znanego schematu.

1.Stout-2szt-wysyłka.
    2. Benek 3 sztuki odbiór osobisty
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista - Hagenaar Awatar beton
    1.Stout-2szt-wysyłka.
    2.Benek 3 sztuki odbiór osobisty
    3.beton-skrzynka-wysyłka zagraniczna
    nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Legionista Awatar t2
    1.Stout-2szt-wysyłka.
    4.t2 - paleta - dowóz we wskazane miejsce i wniesienie po stronie browaru

Jak tak was czytam, to powiem tylko: nietrzeźwym alkoholu nie sprzedajemy!

O tempora, o mores!

LG stworzyło ekspres do piwa, warzący trunek za jednym naciśnięciem guzika

Mieści się na stole, wygląda jak ekspres do kawy i obsługuje się jak ekspres do kawy - LG HomeBrew to urządzenie, do którego wystarczyć włożyć kapsułkę ze składnikami wybranego gatunku piwa, żeby otrzymać uwarzony w domu złocisty trunek wprost do pokala.
    Do wyboru będzie – przynajmniej na początku – pięć różnych gatunków piwa: American IPA, American Pale Ale, English Stout, Belgian Witbier oraz Czech Pilsner.

W poszczególnych kapsułkach znajdować mają się wszystkie składniki niezbędne do otrzymania danego smaku – słody, drożdże, chmiel i niezbędne aromaty. Po wybraniu gatunku wystarczy włożyć pojemnik do LG HomeBrew i nacisnąć guzik – maszyna zajmie się całą resztą.

A pamiętać trzeba, że ma się czym zajmować – warzenie piwa to delikatny proces, w którym liczy się wiele czynników. Maszyna LG będzie pilnować, żeby w czasie fermentacji, karbonizacji i dojrzewania trunku panowały odpowiednie warunki.

Nie ma oczywiście co oczekiwać, że tak jak w przypadku ekspresu do kawy, ekspres do piwa zaserwuje wynik swojej pracy w ekspresowym tempie – warzenie będzie trwało około dwóch tygodni, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i planować imprezy z degustacją z odpowiednim wyprzedzeniem. LG obiecuje, że za każdym razem uzyska się około 5 litrów piwa.

Status warzenia piwa można sprawdzić w każdej chwili poprzez aplikację mobilną.

LG HomeBrew potrafi nie tylko uwarzyć piwo, lecz także je później wypić po sobie posprzątać – system kapsuł został zaprojektowany w takim sposób, żeby ekspres do piwa nie wymagał praktycznie żadnych ingerencji ze strony użytkownika. Domowy browar potrafi więc sam się wyczyścić i odkazić, tak by być gotowym na zainstalowanie kolejnej kapsuły bez obaw o przykre konsekwencje wizytacji sanepidu.

LG ma nadzieję, że prosta w obsłudze maszyna do warzenia piwa przypadnie do gustu osobom, które chciałyby móc spróbować stworzenia własnego trunku, ale obecnie dostępne na rynku rozwiązania odstraszają ich skomplikowaną obsługą i koniecznością czuwania nad procesem warzenia.

LG HomeBrew zostanie pokazany na targach CES 2019.
    https://www.antyradio.pl/Technologia...m-guzika-27808

Legionista
    😂😂😂

Słów brak

Legionista Awatar Stout
    Uffff.
    Całe szczęście ,że LG.
    Gdyby to było Xiaomi,użytkownik Jaco(którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiam) miałby ciężki orzech do zgryzienia.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Uffff.
    Całe szczęście ,że LG.
    Gdyby to było Xiaomi,użytkownik Jaco(którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiam) miałby ciężki orzech do zgryzienia.

Xiaomi zapewne wyprodukuje za jakieś 70% ceny LG.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Stout
    Bez kozery powiem:50% !!

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez t2 Zobacz posta
    1.Stout-2szt-wysyłka.
    4.t2 - paleta - dowóz we wskazane miejsce i wniesienie po stronie browaru
    Wiadomo coś kiedy odbiór?
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Jaco
    T2 coś wspominał o 30 lutego.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Odbiory już były; ktoś przegapił, to nie moja wina

Ale może będzie jeszcze jakaś okazja

Legionista Awatar Stout
    Odbiory już były; ktoś przegapił, to nie moja wina

Ale może będzie jeszcze jakaś okazja
    Nie polecam tego allegrowicza.
    )

Zestaw startowy do warzenia piwa z Browamator

https://allegro.pl/oferta/zestaw-sta...tor-7728289626

Exclamation Wyjazd do Sosnowca

Bracia po szalu,szukam jakiegoś miejsca na wyjazd do Sosnowca. Ktoś coś pomoże?

„Gwiezdne wojny” doczekały się remake’u

Ciemna strona chmielu (Black IPA) – Browary Żoliborskie

Założeniem pierwszej wersji było, żeby to była ewidentnie Black IPA, a nie American Stout i tak było. Tym razem chciałem, żeby skręcało trochę w stronę stouta i tak jest. I ta zgodność założeń z efektem cieszy mnie najbardziej.
    Nadal to jest IPA z wyraźną chmielową goryczką, ale wyczuwalnych jest więcej nut palonych (jest też lekka cierpkość, ale z każdym tygodniem zanika). Piana w porządku, nagazowanie może trochę ponad styl, ale tak lubię. W pierwszej wersji tej kosmicznej epopei rolę blondkociaka mającego wprowadzić trochę słodyczy do ciemnej strony chmielu pełnił jaśmin, ale jego rola przeszła niezauważona. W remake’u jego miejsce zajęła lukrecja i bardziej wprawieni smakosze twierdzą, że gdzieś tam odcisnęła swoje piętno – ja takich niuansów raczej nie wyczuwam, ale może jakiś tam słodkawy posmak się pojawia.
    Generalnie remake nie jest wierną kopią pierwowzoru, ale trzyma jego poziom i klimat. I tak miało być

Za stronę wizualną Oscar tradycyjne wędruje do Tetera (www.graftet.pl)

Legionista Awatar AGZI
    „Gwiezdne wojny” doczekały się remake’u

Ciemna strona chmielu (Black IPA) – Browary Żoliborskie

Założeniem pierwszej wersji było, żeby to była ewidentnie Black IPA, a nie American Stout i tak było. Tym razem chciałem, żeby skręcało trochę w stronę stouta i tak jest. I ta zgodność założeń z efektem cieszy mnie najbardziej.
    Nadal to jest IPA z wyraźną chmielową goryczką, ale wyczuwalnych jest więcej nut palonych (jest też lekka cierpkość, ale z każdym tygodniem zanika). Piana w porządku, nagazowanie może trochę ponad styl, ale tak lubię. W pierwszej wersji tej kosmicznej epopei rolę blondkociaka mającego wprowadzić trochę słodyczy do ciemnej strony chmielu pełnił jaśmin, ale jego rola przeszła niezauważona. W remake’u jego miejsce zajęła lukrecja i bardziej wprawieni smakosze twierdzą, że gdzieś tam odcisnęła swoje piętno – ja takich niuansów raczej nie wyczuwam, ale może jakiś tam słodkawy posmak się pojawia.
    Generalnie remake nie jest wierną kopią pierwowzoru, ale trzyma jego poziom i klimat. I tak miało być

Za stronę wizualną Oscar tradycyjne wędruje do Tetera (www.graftet.pl)
    Może już ktoś wcześniej pytał,ale czy te piwa są gdzieś do kupienia?
    #MioduskiOut

Nie są do kupienia.
    Czasami na aukcjach charytatywnych pojawiały się etykietki dla kolekcjonerów, pasjonatów i wszelakich piwoszy

I niedługo coś tam, ten teges...

Legionista
    księciuniu....powiem tak.
    Jak będzie następna aukcja charytatywna to podeslij info na priv...na temat etykietek oczywiście

PS. 1 Są jeszcze etykietki APA-sza?

PS. 2. Co do meritum tematu, bo zbieram się od wakacji do posta. Jak będziecie w rejonie Puszczy Białowieskiej to polecam spróbować piwka z Browaru Markowego z Hajnówki. Ciężko je gdziekolwiek trafić, bo najdalej od Puszczy można je znaleźć w trzech chyba sklepach w Białymstoku i jednym w Augustowie. Flagowym produktem okreslił bym tu piwo o jakże znaczącej nazwie "kornik" - Świerkowe Pale Ale. Nie opiszę już w tym momencie dokładnie nut, ale tej żywicy z igieł nie da się zapomnieć Podsumowując, bardzo przyjemnie się wędrowało po Puszczy z dzieckiem w nosidle i kornikiem w ręku
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; Dzisiaj o 17:28

Uprawnienia umieszczania postów