Strona 319 z 323 PierwszyPierwszy ... 219269309315316317318319320321322323 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,541 do 9,570 z 9666

Wątek: Piwo

Legionista Awatar casual
    Pogoda idealna na festiwal, nie bardzo da się w taką breje w czasie wolnym robić cokolwiek innego, jak wypić kilka piw w przytulnym miejscu
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Gintleman Awatar księciuniu
    Byle na trybunę nie zacinało
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Tak na szybko to najlepsze Cyrulik z Profesji (ale to dla wybrańców lubiących wędzanke i kwasy ) i Grodziskie z jakąś papryczka z Harpagana (dla fanów zwykłego grodziskiego ).
    Dzisiaj testowałem styl New Englabd IPA - piwo z Harpagana lepsze (bardziej goryczkowe ) niż Mist z Trzech Kumpli (zanim się nie ogrzało też dobre i bardzo pijalne ).
    cdn.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Mocno nastawiałem się na Smoked Imperial Baltis Porter z Widawy - w wersji w beczkach po rumie dla mnie zupełnienie nie przyswajalny, w wersji w beczkach po brendy troszkę bardziej, ale dalej dla fanów moncych piw, a nie wędzonki.
    Wędzony pszeniczny Koźlak z Alternatywny dla mnie za bardzo koźlakowaty, niezła Hopsbant Fresh IPA (ak ktos szuka "zwykłej" porządnej, IPA) i bardzo fajny Fuck the Boudaries z Brokreacji, ale to juz nie dla kazdego bo to słone goose (ale ta słoność fajnie przykryta chmielem i slodem) - polecam dla poszukujacych nowych doznań .

Dzisiaj fajnie mało ludzi.

Legionista Awatar Herman
    Ja byłem wczoraj. Chadzam już tylko w czwartki i tym razem było bardzo spoko - luźniej niż ostatnim razem, w zasadzie do każdego stoiska była mała kolejka. Jeśli chodzi o ogólne atrakcje to chyba nic nowego się nie pojawiło.

Z ciekawszych rzeczy to piłem bardzo dobrego RISa z SzałPiw (dla fanów bardziej alkoholowych tematów, leżakowany w beczce po rudej), bardzo dobrego souera z SzałPiW i bardzo dobrego quardupla (Buba) lezakowanego w meczce po Calvadosie z SzałPiw. Jak widac ten browar zdominował moje wczorajsze picie.

Chlapnałem jeszcze super Double Mango, ale nie pamiętam skąd, i ananasowego pale ale, ale też nie pamiętam skąd A i jeszcze mega dobry chocolate milk coffe stout. Też nie pamiętam skąd - logo piwka z taka czarną panią. Było wyśmienite. W sumie to chyba najlepsze piwko jakie piłem tego wieczora.
    Ostatnio edytowane przez Herman ; 22-09-2017 o 11:31
    LEGIA&FC DEN HAAG

Z takich ogólnych atrakcji to doszły flipery (ale chyba płatne), a w czwartek dodatkową atrakcją był przemarsz przez dolną salę całej drużyny wracającej z Opola (Niezgoda niezłe limo )

P.S.
    Browary Żoliborskie on fest

coraz chudszy Awatar Kijek
    Wybieram się ... "w najbliższym czasie" do Łodzi - jak ktoś ma jakąś knajpę godną polecenia na piwo to dajcie znać. Może być na priv :P
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

mam Imperium Prunum do sprzedania jakby ktoś chętny priv

Legionista Awatar fiLu
    Siema, dosyć długo nie uczestniczyłem w życiu kibicowskim co było spowodowane rożnymi osobistymi sprawami. Mam na koncie kilkanaście wyjazdów na Legię, kilka domowych meczu w Sosnowcu ( obecnie mieszkam w Żywcu) i chciałem powoli wrócić na kibicowską ścieżkę, jednak wszystkie kontakty które jeszcze kilka lat temu miałem, trochę się posypały ponieważ mieszkałem w Krakowie. Ktoś z okolic Żywca/ Bielska jest w stanie jakoś się spotkać, pomóc ogarnąć bilet?

Temat coś podupada (ponad miesiąc ciszy !!), to się pochwalę, jakie dwa, raczej mało powszechnie dostępne, smakołyki (prezenty) ostatnio piłem:

Piwo Ciemne z Browaru Gdynia Port (dzięki (L)ookasch )

W kwestii piw byłem do niedawna separatystą kolorystycznym i ciemnych nie lubiłem. Ale z wiekiem człowiek dojrzewa i potrafi odróżnić ciemne, których nie poważa (słodkie, mocne, łiskowate, mocnokawowe) od tych, które zasługują na uwagę, I do tej drugiej kategorii zalicza się piwo z gdyńskiego portu – wyraziście chmielowe, goryczkowe, bardzo „pijalne” i bez zbędnych słodkości. Do tego głęboka czerń, elegancka butelka i ciekawa etykietka. Nie wiem czy zaspokoiłoby wymagania bardziej wprawionych smakoszy ciemnych piw, ale mnie bardzo podeszło.

desir (Coffe Brown Porter z browaru BeerLab)
    (prezent przyniesiony z ostatniego WFP; sam bym pewnie takiego wypasu nie kupił )

Po pierwsze strona wizualna – jak widać elegancja Francja, choć na żywo wyglądało jeszcze lepiej. W smaku najpierw zimna kawa, ale stopniowo chowała się ona za aromaty chmielowe i wszystko się ładnie komponowało. W porównaniu z opisanym powyżej, piwo mniej „pijalne”, bardziej degustacyjne, ale jest w nim co smakować.

Legionista Awatar Grzechu1916
    Bracia wiecie może czy gdzieś w okolicach Chrzanowa(Małopolska) można kupic Królewskie?

Legionista Awatar SirKruszon
    Cytat Zamieszczone przez Grzechu1916 Zobacz posta
    Bracia wiecie może czy gdzieś w okolicach Chrzanowa(Małopolska) można kupic Królewskie?
    Jak macie tam E.LECLERC to sprawdź tam

Na Wierniczej 97A, w sklepie "Z beczki do buteleczki" jest m.in. lana na wynos Schlenkerla Rauchbier Urbock (wędzony koźlak) za 19,90 zł / litr. Miłośnikom piw wędzonych przedstawiać nie trzeba...

Legionista Awatar Hubson
    Siema Pany,
    Chciałbym pierwszy raz w życiu spróbować wyprodukować własny browar. Zwracam się do Was speców, co jak, gdzie i jak zacząć, co kupić, ile, po co, dlaczego itp?! Ktoś ogarnięty w temacie mógłby mnie wprowadzić?
    z góry dzięki

PS: nie przeglądałem tematu, jeżeli gdzies jest link do podobnego pytania to podeślijcie.
    NASZ STYL - NASZE ŻYCIE
    FANATICOSS '03

Legionista Awatar Cinkowski
    Przeczytaj na początek piwną encyklopedię na piwo.org, tam masz wszystko świetnie i dokładnie opisane.
    https://www.wiki.piwo.org/Pierwsze_piwo
    Obejrzyj filmy o warzeniu Kopyra lub innego vlogera.
    Na sprzęt na początek wydasz minimum 100 zł + gar do warzenia (30 litrowy to kolejne minimum 100 zł). Jeśli nie masz kuchenki gazowej to wtedy taboret gazowy i butla to dodatkowy wydatek.
    My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się!

Cytat Zamieszczone przez Hubson Zobacz posta
    Siema Pany,
    Chciałbym pierwszy raz w życiu spróbować wyprodukować własny browar. Zwracam się do Was speców, co jak, gdzie i jak zacząć, co kupić, ile, po co, dlaczego itp?! Ktoś ogarnięty w temacie mógłby mnie wprowadzić?
    z góry dzięki

PS: nie przeglądałem tematu, jeżeli gdzies jest link do podobnego pytania to podeślijcie.
    Poczytaj o piwie z brewkitu

https://blog.kopyra.com/index.php/20...u-jest-proste/

Zestaw do warzenia. Kod obniżający cenę o 20% ​superstart

https://browamator.pl/browar-domowy-...towy-b,3,2,929

Jako krótką lekturę uzupełniającą można jeszcze polecić: https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=90211

Tak jak pisali poprzednicy: poczytaj, pooglądaj i wtedy odpowiedz sobie na podstawowe pytanie: czy chcesz warzyć (zacząć od) brewkitów / ekstraktów z samodzielnym chmieleniem / zacierania. I w zależności od odpowiedzi czytaj/pytaj dalej (np. tu w temacie )
    Ze stacjonarnych miejsc do podpytania, to w Warszawie jest chyba teraz jeden porządniejszy stacjonarny sklep – Piwny Kraft na Stalowej 15, ale nigdy nie prowadziłem tam szerszych dysput, więc nie wiem jak z fachowością sprzedawcy i chęcią do pomocy.
    Ale jak już będziesz wiedział co i jak, to same zakupy najlepiej w sieci, bo sporo taniej – homebrewing.pl, centrumpiwowarstwa, browamator …

Legionista Awatar Cinkowski
    A ja dopytam doświadczonych piwowarów. Ktoś próbował robić chłodnicę do brzeczki z rurki metalowej? Zakup nowej, gotowej to 180 zł. A może preferujecie inny sposób chłodzenia?
    My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Cinkowski Zobacz posta
    Na sprzęt na początek wydasz minimum 100 zł + gar do warzenia (30 litrowy to kolejne minimum 100 zł). Jeśli nie masz kuchenki gazowej to wtedy taboret gazowy i butla to dodatkowy wydatek.
    Nie strasz chłopaka Da się zacząć bez gara, butli i taboretu.
    Do próbnego warzenia nawet balingomierz, termometr czy inne fermentory nie są potrzebne.

A ja dopytam doświadczonych piwowarów. Ktoś próbował robić chłodnicę do brzeczki z rurki metalowej? Zakup nowej, gotowej to 180 zł. A może preferujecie inny sposób chłodzenia?
    Mam zrobioną ze zwiniętej karbowanej nierdzewki, połączone do kupu drutem nierdzewnym. Na końcach węże ogrodowe - jeden zakończony szybkozłączką zapinaną na kran z przejściówką.
    Działa rewelacyjnie, chłodzi w kilka minut.
    Woda po chłodzeniu ląduje w wannie - w sam raz na kąpiel lub mycie sprzętu

Niestety nie umiem wstawiać fotek, więc nie pokażę co i jak...
    Ostatnio edytowane przez NorbasOi ; 01-12-2017 o 20:01

Można z powodzeniem wykonać samemu chłodnicę z rurki miedzianej, fi zew. 8-9 mm. Moja wersja ma ok 25 cm średnicy i ok 30 cm wysokości, nawijana była jak dobrze pamiętam na jakiejś rurze, na końce nasunięty wężyk igielitowy do doprowadzenia i odprowadzenia wody, zaciśnięty zwykłym drutem na skrękę. Używam z powodzenie już ok 2 lata. Czas chłodzenia ostatniej produkcji do 20 st.C ok 50 minut.

Browary Żoliborskie, próbując być na bieżąco z modą i trendami popkultury, mają przyjemność zaprezentować:

Ciemna strona chmielu (Black IPA)

Generalnie mam wrażenie, że ciężko jest przeprowadzić granicę pomiędzy Black IPA (Cascadian Dark Ale) i American Stout i na swój prywatny użytek przyjmuję, że zależy ona od natężenia aromatów palono-czekoladowych i chmielowej goryczki, ale często ciężko jednoznacznie zakwalifikować. W przypadku tego piwa miałem założenie, żeby nie było problemów z taką kwalifikacją i to miała być ewidentna IPA (AIPA) z domieszką paloności, a nie palono-czekoladowy stout na amerykańskich chmielach. I to założenie udało się zrealizować

Ograniczając surowce „stoutowe” bałem się trochę o uzyskanie odpowiedniego koloru, ale jak się nie patrzy pod lampę, to jest czarno Nagazowanie może ponadstylowe, ale tak miało być, piana po redukcji do niskiego krążka utrzymuje się b. długo. Zapach może nie powala perfumami ani tropikalną puszczą, ale cos tam z amerykańskich chmieli da się wyczuć.
    W smaku fajna chmielowa goryczka (ale bez przesady), nuty palone; kolega bardziej wyczulony mówił też o owocach i gorzkiej czekoladzie ). Na „osłodę” dodałem skórkę słodkiej pomarańczy i jaśmin – tej pierwszego nie czuć, co do jaśminu, to wydaje mi się, że jakieś kwiatowe słodkości da się wyczuć, ale może to autosugestia i myślenie życzeniowe. Trochę przeszkadza cierpka kwaśność (jak z kiepskich stoutów), ale liczę, że z czasem się ułoży i schowa Tak czy siak piwko udane, niejednowymiarowe i zgodne z planem; jestem zadowolony, nawet bardzo.

Strona wizualna to już inna bajka. I rzeczywiście bajka – pomysł mój, wykonanie niezawodnego Tetera Jedna z najlepszych w historii „browaru”
    I last but not least: podziękowania dla Norbasa za konsultacje odnośnie praktycznych aspektów wydobycia ciemnych stron z chmielu

Legionista Awatar Stout
    Dobra Panie,wszystko ładnie i pięknie.
    Tylko gdzie to kupić ja się pytam ???
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Nie do kupienia (co nie znaczy, że nie do dostania ).
    Ale przecież pisałem, że to nie Stout

Legionista Awatar Stout
    To może zacznij myśleć ,o szerszym gronie odbiorców.
    Serio.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Tu na samej forumce jest pewnie co najmniej kilku lepszych i bardziej zaawansowanych speców od domowego piwowarstwa. Ja mam tylko dobry pijar

Panowie jakie czeskie piwo polecacie? Planuje wypad do Pragi i mały tour po pubach.
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista
    To zależy czego szukasz w piwie. Ja ze swojej wizyty w Pradze zapamiętałem, że wyjątkowo smakowała mi IPA z browaru Maruska

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    I last but not least: podziękowania dla Norbasa za konsultacje odnośnie praktycznych aspektów wydobycia ciemnych stron z chmielu
    Dzięki i polecam się na konsultacje organoleptyczne 😆

Będą, będą...
    Odezwę się.

Legionista
    Daj mu trochę poleżeć

Uprawnienia umieszczania postów