Strona 318 z 323 PierwszyPierwszy ... 218268308314315316317318319320321322 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,511 do 9,540 z 9666

Wątek: Piwo

Legionista Awatar baranele
    Czy ktoś miał okazję kosztować i mógłby podzielić się opinią?

Legionista Awatar brunak
    Będąc ostatnio w schronisku PTTK pod Trzema Koronami miałem okazję napić się podobno robionego tylko na zamówienie schroniska piwa o nazwie Pienińskie. Polecam. Naprawdę dobre.

PS. Zdjęcie nie jest moje.
    [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
    Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
    Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
    A że śmiał mówić o tym zuchwale,
    Że nie chciał, by go więziono, bito,
    Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

Legionista Awatar Paluch
    Cytat Zamieszczone przez baranele Zobacz posta
    Czy ktoś miał okazję kosztować i mógłby podzielić się opinią?

Lipa niestety, Białe lepsze

Legionista Awatar kowallu
    PIWO UZDROWISKOWE

Wie ktoś z was gdzie to można kupić ?? Jakiś market etc ???

" Ojczyzny nie zabiorą Ci nigdy jeśli nosisz ją w swoim sercu "

Gintleman Awatar księciuniu
    Z cyklu Legijny światek piwowarów domowych - Browar Teter (zbieżność nazwy z magikiem od etykietek Żoliborskiego nieprzypadkowa )

Polska IPA dla Polaków (Polish IPA)

Etykietka graficzny majstersztyk, pomysł też zajebisty
    A samo piwo... chyba nigdy nie piłem nic spod szyldu "Polish IPA" (czyli IPA na polskich chmielach), więc ciężko mi porównywać, ale smakowało. Nie ma oczywiście fantazyjnych cytrusowych aromatów, bo i nie ma z czego i to żadna przykra niespodzianka. Jest za to szlachetna, wyraźna goryczka i chmielowy aromat - czegóż chcieć więcej. Jak na mój gust, to to "jabłko" padło niedaleko od "jabłoni" w postaci klasycznej, brytyjskiej IPA.

Faux Pas (American Weizen)

W tym przypadku etykietka trochę mniej efektowna, ale za to zawartość to piwowarski majstersztyk. Tak powinien smakować amerykański pszeniczniak (albo przynajmniej ja tego oczekuję). Piękny, opalizujący kolor, super piana, orzeźwiające aromaty amerykańskich chmieli, trochę goryczki (mniej chmielowej, a więcej w stylu skórki cytryny - to pewnie efekt dodania trawy cytrynowej) , trochę posmaków pszenicznych i takich jakby ziołowych (w stylu witbiera). Całość nieprzyzwoicie pijalna i nieposkromienie orzeźwiająca Wielkie dzięki za możliwość degustacji
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 13-07-2017 o 11:15
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Temat zdycha, że aż przykro patrzeć (Esk, legart - gdzie jesteście?! ), więc napiszę chociaż, że 21-23 września jest kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa; oczywiscie na Ł3

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista Awatar casan
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Temat zdycha, że aż przykro patrzeć (Esk, legart - gdzie jesteście?! ), więc napiszę chociaż, że 21-23 września jest kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa; oczywiscie na Ł3
    Lato, to i się nie warzy, opisów degustacji raczej zawsze tutaj mało było, trzeba do jesieni poczekać, aż się browar 'odkurzy'
    Eh, 2 raz z rzędu ominie mnie WFP... na wiosnę trzeba będzie już koniecznie zawitać.

Legionista Awatar rey

A samo piwo... chyba nigdy nie piłem nic spod szyldu "Polish IPA" (czyli IPA na polskich chmielach), więc ciężko mi porównywać, ale smakowało.
    Tego nie próbowałeś?

Całkiem nienajgorsze No i ostatnio spotkałem w Auchan na Modlińskiej, bodajże za 6,90.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Cytat Zamieszczone przez casan Zobacz posta
    Lato, to i się nie warzy, opisów degustacji raczej zawsze tutaj mało było, trzeba do jesieni poczekać, aż się browar 'odkurzy'
    Kiedyś opisy piw (tych sklepowo bardziej lub mniej dostępnych) były najmocniejszą stroną tego tematu. Ale to było na początku "rewolucji", w czasach, gdy każdą nowość na rynku dawało się radę spróbować. A teraz - nie ten rynek, nie to zdrowie, nie ten portfel... I forumowi sensorycy gdzieś zniknęli ://

A co do domowych wypieków, to na dniach wrzucę jedną nową produkcję - warzoną jeszcze w maju, butelkowaną w czerwcu.

Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    Tego nie próbowałeś?
    Znam z widzenia, ale nie pamiętam czy kiedyś próbowałem; w butelce raczej nie, a w knajpie… nie wykluczam

Temperatura spadała, więc wczoraj odpaliłem gary. Na początek, z uwagi na ograniczenie czasowe uderzyłem w ekstrakty (shame on me). I w sumie dobrze wyszło, bo uszczelki nie przetrwały lata więc trochę trzeba zmodernizować wyposażenie.
    W fermentorze AIPA (ekstrakt płynny pale ale i suchy jasny). Na goryczkę zeus. na 10' Cascade i Simcoe. Jeszcze trochę na whirpool.
    Drożdże S05. Na zimno pójdzie citra.

W kolejce czeka gose. Pierwsze. Korzystam z gotowego przepisu. Natomiast cały czas myślę jak je wzbogacić o owoce. Na cichej planuje piwo rozlać do czterech wiader po 5l i do każdego dodać coś ekstra. Teraz zastanawiam się co i jak. Może mrożone wiśnie, jakieś cytrusy, ananas?
    Jakieś podpowiedzi?

Legionista Awatar bambino
    Poszukuję Bub Extreme oraz pierwszej warki Samca Alfa. Kupię bądź się wymienię. Kontakt przez priv.

@kapolo może zest z limonki ?
    Ostatnio edytowane przez bambino ; 23-08-2017 o 13:17
    #MiśKazekteam

Legionista Awatar casan
    Cytat Zamieszczone przez kapolo Zobacz posta
    W kolejce czeka gose. Pierwsze. Korzystam z gotowego przepisu. Natomiast cały czas myślę jak je wzbogacić o owoce. Na cichej planuje piwo rozlać do czterech wiader po 5l i do każdego dodać coś ekstra. Teraz zastanawiam się co i jak. Może mrożone wiśnie, jakieś cytrusy, ananas?
    Jakieś podpowiedzi?
    W sumie warzywo, ale bardzo ciekawie komponuje się gose z rabarbarem.

Legionista Awatar Cinkowski
    Ktoś się bawił z dodawaniem mięty (w planach miętowa IPA) Z tego co wyczytałem to powinna to być mięta pieprzowa, ale nigdy takiej w sklepie nie widziałem. Co prawda w ogródku trochę jej rośnie ale na warkę trochę mało. Widzieliście gdzieś taką w sklepach?
    My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się!

Legionista Awatar rey

Upały sobie poszły, piwem nie trzeba się już chłodzić, a można delektować, a że nie jestem byle kim, żeby pić byle co , więc…

Gorycz sukcesu (Australian IPA) - Browary Żoliborskie

Miała być duża goryczka i jest, ale z uwagi na dużą słodową podbudowę język nie staje kołkiem, a nawet pierwszym odczuciem jest słodowość, a goryczka raczej zostaje na języku po przełknięciu. Do tego australijskie chmiele (głownie Vic secret), które same w sobie są „słodsze” niż amerykańskie, dzięki czemu zamiast cytrusów i perfumerii są stonowane (może za bardzo stonowane) aromaty czerwonych owoców (podobno ). Alkoholu dużo, ale w smaku niewyczuwalny. Mętne, nagazowanie i piana w normie.
    Generalnie wyszło chyba najbardziej „złożone” i zbilansowane piwo w historii browaru; raczej do smakowania niż walnięcia na dwa łyki.

Strona graficzna jak zwykle jest Dziełem Tetera
    Na kontretykietce dodatkowo motto browaru: „Nie jestem byle kim, żeby pić byle co” (podobieństwo do sloganu z reklam jakiegoś kefiru przypadkowe; wymyśliłem wcześniej )

P.S. Nazwa piwa nie ma jakiegokolwiek związku z sytuacją Legii i wczorajszą wiktorią nad Zagłębiem

Legionista
    Polecacie jakąś książkę lub Filmy instruktażowe dla początkującego w kwestii warzenia piwa?
    "No bo jak to, w szaliku w lecie? Na pewno kibole znów coś knujecie…"

Legionista Awatar Rulkoś
    Cytat Zamieszczone przez badoom Zobacz posta
    Polecacie jakąś książkę lub Filmy instruktażowe dla początkującego w kwestii warzenia piwa?
    Ja zaczynałem z blog.kopyra
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Twain

Legionista
    Upały sobie poszły, piwem nie trzeba się już chłodzić, a można delektować, a że nie jestem byle kim, żeby pić byle co , więc…
    A jest jakaś szansa na posmakowanie zacnego trunku?
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Legionista
    W Auchan jest promocja na Rowing Jacka - 6.49!

Dzieki za info

Przy okazji: widział ktoś jakąś analizę smakołyków z najbliższego WFP? (albo ktoś coś sam z siebie poleci?)

Wybiera się ktoś w czwartek?

Legionista Awatar casual
    W Lidlu Ciechan Miodowy po 4,49 zł (w tym już kaucja za butelkę). Dla porównania w marketach API to piwo wraz z kaucją to koszt około 7 złotych.
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Ty z tego Ciechana Miodowego to się nigdy nie wyleczysz

Legionista Awatar casual

Raz na jakiś czas lubię, z tak zwanego sentymentu No i pije na złość lewactwu, które Ciechana nie dotyka.
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista Awatar rey
    Na złość lewactwu to można wypić Ciechana Lagerowego :P

Ale casual wali w lewactwo i odbębnia pokutę za jednym razem

A przy okazji rozbudzenia tematu to zobaczcie, jak działa kochający i uzdolniony świeżoupieczony tatuś – Browar Teter i jego Hania (Oatmeal Simcoe Session India Pale Ale - ożeż w mordę )

Piwko dane było mi spróbować w dwóch wersjach: z rabarbarem i bez (ale, nie że z bzem, tylko, że bez – bez bzu i bez rabarbaru ). I sytuacja jest odwrotna niż z feministkami: zamiast każda inna, wszystkie brzydkie, tutaj mamy: każda inna, obie smaczne.
    Cechą wspólną jest aksamitność na języku (wynikająca z użycia płatków owsianych), małe (jak dla mnie za małe) nagazowanie i brudna mętność popłatkowa [to określenie powinno wejść do oficjalnego słownika szkoleń sensorycznych ].
    Poza tym dwa zupełnie różne piwa: w wersji zwykłej bardziej odczuwalna aksamitność płatków, ale przede wszystkim bardzo fajna goryczka, taka iglasta (żywiczna). To lubię. W wersji z rabarbarem goryczki w ogóle nie czuć, jest tylko kwasek (ale nie kwas, jak w kwasach), kwaśność tonowana przez te płatki. Przyjemne, orzeźwiające, ale jestem zaskoczony, że aż tak różne od wersji podstawowej i że aż tak ten rabarbar przykrył chmielową goryczkę (przynajmniej w moim odczuciu).

A strona graficzna – słooodziuuuutka

coraz chudszy Awatar Kijek
    Dajcie jakiś przewodnik po co ciekawszych kąskach na WFP. Co ciekawsze stouty wskazane!
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Legionista Awatar berserk
    Jeśli macie możliwość i jest zaktualizowana to polecam ściągnąć apkę dedykowaną na WFP, opis wszystkich wystawianych produkcji i mapa bardzo pomagają jeśli ktoś z góry jest ukierunkowy na dane browary
    #MuremZaBonusem

Legionista
    Podbijam o jakiś przewodnik po ciekawszych rzeczach do spróbowania, ewentualnie jak ktoś będzie dzisiaj, to mógłby skrobnąć jakąś swoją relację.

Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    Jeśli macie możliwość i jest zaktualizowana to polecam ściągnąć apkę dedykowaną na WFP, opis wszystkich wystawianych produkcji i mapa bardzo pomagają jeśli ktoś z góry jest ukierunkowy na dane browary
    W tym roku apki nie mogę znaleźć, ale wiele z jej funkcji powinno być tutaj: http://www.tapfest.pl/

Serwis tapfest.pl umożliwia użytkownikom wyszukiwanie wystawców oraz sprawdzanie aktualnej oferty piw, jedzenia i kawy dostępnej na stoiskach. Ponadto pozwala zalogowanym użytkownikom na: ocenianie piw i wystawców, tworzenie list piw wypitych/do wypicia oraz również otrzymywanie powiadomień o tym, że dane, ulubione piwo jest dostępne.

Uprawnienia umieszczania postów