Strona 317 z 321 PierwszyPierwszy ... 217267307313314315316317318319320321 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,481 do 9,510 z 9624

Wątek: Piwo

Legionista Awatar Kaczor14
    Pany, szybkie pytanie - sklep z rzemieślniczymi browarami (im większy wybór tym rzecz jasna lepiej) w okolicach Saskiej Kępy, ewentualnie szeroko rozumiana Południowa Praga lub też okolice Wileńskiego?
    "***** się cieszy jakby pińć złotych fałszywe znalazła..."

Legionista Awatar casan
    Szajba Teścia (IPA uwarzona z grejpfrutami). Efekt zgodny z zamierzonym
    Wczoraj zabutelkowałem Wędzonego Wuja, torfowy, wędzony stout (18blg), ale na niego trochę trzeba będzie poczekać.
    Następna warka to sMętny Stryj, NEIPA.

Witam,
    Prosilbym o wypelnienie ponizszej ankiety. Prowadze badanie o sponsoringu sportowym do mojej pracy licenjackiej. Z gory dziekuje.
    https://docs.google.com/forms/d/e/1F...ewform?c=0&w=1
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez vtekk ; 08-05-2017 o 12:52

Legionista Awatar bambino
    ^ casan, dodawałeś pulpę czy zest?
    e: dzięki!
    Ostatnio edytowane przez bambino ; 09-05-2017 o 09:34

Legionista Awatar casan
    Cytat Zamieszczone przez bambino Zobacz posta
    ^ casan, dodawałeś pulpę czy zest?
    Zest na ostatnie 10min gotowania i wycisnięty sok z drobinami miąższu.

Legionista Awatar casan
    Wędzony Wuj, moje pierwsze ciemne piwo, smoked peated stout 18blg.
    Generalnie z efektów jestem zadowolony, brakuje mi tylko trochę ciała. Teraz niech sobie spokojnie poleżakuje Jutro biorę się za New England IPA.

Ostatnio edytowane przez casan ; 12-05-2017 o 09:35

Gintleman Awatar księciuniu
    Żłopek chmielowy (wersja 2) – Browary Żoliborskie

Sezon opiekania kiełbasy na węglu lub ogniu oraz sączenia piwka na łonie przyrody już się zaczął, więc Browary Żoliborskie, wychodząc na przeciw potrzebom wynikającym z powyższych okoliczności, mają zaszczyt zaprezentować nową odsłonę klasycznego pilsnera – Żłopek chmielowy

Pierwsza wersja tego piwka była jednym z najmniej udanych w mojej historii. Zmierzyłem się wyzwaniem uwarzenia „zwykłego pilsa” po raz drugi – i teraz z dużo lepszym rezultatem.
    Na plus: kolor, klarowność, wyraźna (dla niektórych za bardzo) goryczka, chmielowe aromaty.
    Na minus: słabe nagazowanie (i takaż piana) i związane z tym (ze zbyt małym/powolnym przerobieniem przez drożdże tlenu po zabutelkowaniu) wyczuwalne lekkie utlenienie.

Ale ogólnie jest tak jak miało być: czystogoryczkowo, bez zbędnych owocków czy inszych słodkości. Po prostu piwo

Etykietka również przeszła „dobrą zmianę”, za co tradycyjne podziękowania dla Tetera.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

niezrzeszony
    Nie wiem czym dokładnie ma być "milk stout", ale jeśli czymś takim jak Sweet Sixteen browaru Maryensztadt to ja to lubię!
    Pyszny. Palone. Mocna mieszanka kawy "inki" i gorzkiej czekolady. Jak dla mnie trochę za bardzo nasycone jak na stouta, odbija się (chyba że to od tego, ze to moje pierwsze piwo od 31 grudnia ) Piana słabiutka.

Do kupienia w Netto.

Legionista
    Dzis otworzyłem butelkę piwa "Piaseczyńske - Dymione Czerwone Ale" z browaru BeerLab.
    Jeden łyk i szybki ruch w kierunku zlewu...
    Niejedna apteka czy przychodnia mogłaby pozazdrościć aromatu!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez NorbasOi Zobacz posta
    Dzis otworzyłem butelkę piwa "Piaseczyńske - Dymione Czerwone Ale" z browaru BeerLab.
    Jeden łyk i szybki ruch w kierunku zlewu...
    Niejedna apteka czy przychodnia mogłaby pozazdrościć aromatu!
    Pij swoje, laiku.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Mało mam

Legionista Awatar Jaco
    Mało mam
    To produkuj.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar sokolasty

gdzie mógłbym dostać ten browar? Głównie chodzi mi o "Czarną Robotę"
    always look on the bright side of life

Legionista
    Lipiec 1945: Obława Augustowska -Największa zbrodnia Sowiecka na terenie Polski.

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Ponieważ tylko w Poznaniu obowiązuje hasło „Do trzech razy sztuka” Browary Żoliborskie zabrały się czwarty raz za warzenie pilsnera na amerykańskich chmielach, czyli:

21. poprawka (American Pilsner) [wersja 4]

O wersji numer trzy mówiłem, że to najlepsze piwo, jakie uwarzyłem. Czwarta wersja jest według mnie jeszcze lepsza; z większych zmian to polskie chmiele Marynkę i Lubelski zostały zastąpione przez czeskie Premiant i Saaz. Piwo jest jeszcze bardziej aromatyczne, goryczka choć wyraźna, ale nie dominuje, „pilsnerowo” jasne, pijalne i orzeźwiające. To jest właśnie to fajne miejsce gdzie pilsner i APA spotykają się w połowie drogi
    Na minus zbyt słabe nagazowanie i piana, ale ta warka i opisywany niedawno Żłopek, to były moje pierwsze warki z „przepisowym” kilkutygodniowym lagerowaniem przed butelkowaniem i temperatura tego lagerowania trochę mi pomieszała szyki.
    Ale i tak jestem zadowolony

Etykietka jak zwykle dziełem Tetera

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedno pytanie Może piwo nie najwyższych lotów, ale "Nasze". W związku z promocja Królewskiego, chciałem się dowiedzieć czy ktoś wygrał te osławione "koszulki"? Trochę się tego piwa wypiło i trafiało się jakieś Królewskie, ale koszulki nie słyszałem żeby ktoś trafił.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez luckyb Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedno pytanie Może piwo nie najwyższych lotów, ale "Nasze". W związku z promocja Królewskiego, chciałem się dowiedzieć czy ktoś wygrał te osławione "koszulki"? Trochę się tego piwa wypiło i trafiało się jakieś Królewskie, ale koszulki nie słyszałem żeby ktoś trafił.
    Szansa na trafienie była bardzo mała, jeżeli dobrze pamietam, to na cały konkurs było 1500 koszulek ale dokładnie nie pamietam

Legionista Awatar Ciuniek
    Niczego nie trafiłem, podobnie zresztą jak wszystkie znane mi osoby

Legionista Awatar startowiec55
    A ja z kolei mało piwka piję, ale kilku moich znajomych wygrało te koszulki z królewskiego.

Zaszczyt wypowiedzieć się w tak zacnym temacie
    "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

Etykietka jak zwykle dziełem Tetera
    Dzieło sztuki.

Legionista Awatar bambino
    Powinno być w innym temacie ale:
    Oświadczam, że grodziska white ipa mocno daje radę, fajny earl grey, może ciut zbyt wysycone ale w cenie 2 z 7 pln nie można narzekać. Do zakupu w popularnym płazie.

Legionista
    Uprzejmie proszę Szanownych Forumowiczów o polecenie dobrego duńskiego krafu, najlepiej niespotykanego w PL.
    Z góry dziękuję.

Legionista Awatar Herman
    Uprzejmie proszę Szanownych Forumowiczów o polecenie dobrego duńskiego krafu, najlepiej niespotykanego w PL.
    Z góry dziękuję.
    Ze znanych i lubianych (ale i dostępnych częściowo w Polsce) - Mikkeller.

Z niedostępnych (przynajmniej ja nie widziałem nigdy) - Jacobsen. Nie sugeruj się tym, że właścicielem jest Carlsberg - robią kozackie piwa.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista
    Właśnie Mikkellera i Brewdoga cjciałem uniknąć. Coś tam spróbowałem i... słabo to wyszło.
    Jacobsena akurat nie trafiłem.

Legionista Awatar Jaco
    Ostatnio edytowane przez Jaco ; 20-06-2017 o 20:28
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Wszystkich birofili i przyjaciół domowego browarnictwa zapraszam na aukcję charytatywną http://forum.legionisci.com/showthre...10#post1528910

Na legijnym rynku piwowarstwa domowego pojawiła się nowa siła, a dokładniej kooperacja w postaci Polskiego Zjednoczonego Piwowarstwa Rzemieślniczego.
    Miałem przyjemność spróbować ich pierwszą produkcję – „Kuszącą Świeżość” (AIPA)

Jeżeli główną rzeczą do której mógłbym się przyczepić jest strona wizualna butelki, to znaczy, że nie jest źle
    Za pianę daję 20 punktów w 10-punktowej skali. Nie powiem, że da się ją kroić nożem, bo mi się nóż złamał. Łomu potrzeba! A po 15 minutach nadal utrzymywała się centymetrowa warstwa. Mistrzostwo świata i okolic!
    Aromat „hamerykański”, ale na to żeby się mądrzyć jakie to owoce, to jestem za cienki w uszach. Goryczka wyraźna, dla niektórych może być nawet „zbyt wyraźna” i „chropowata” (nie wiem jak to fachowo określić), bo kontra słodowa mało wyczuwalna (chociaż niby 15 Blg to mało nie jest). Tak w ogóle, to miałem wrażenie, że goryczki było więcej niż etykietkowe 41 IBU, a ekstraktu mniej niż te 15 Blg. Ale nie narzekam, bo ja takie „męskie” piwa lubię: wytrawne, z wyraźną goryczką, bez zbędnych słodowości i innych zawijasów. Ogólnie piwo na plus, a już jako debiut, to w ogóle…
    Żeby nie było tak za słodko (goryczkowo ), to skrytykuję „żartobliwy” skrót nazwy i użyte logo. Tfuuu Po kim jak po kim, ale akurat po tych autorach tego bym się nie spodziewał. I ta kolorystyka jakaś taka konwiktorska

Ale dziękuję za możliwość degustacji

Legionista
    Może to nielegijna produkcja? Albo jakieś przerzuty? Do tego z niejasną przeszłością polityczną?

Kibice od Niedziałka albo prawicowcy z PAX-U ?

Uprawnienia umieszczania postów