Strona 316 z 321 PierwszyPierwszy ... 216266306312313314315316317318319320 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,451 do 9,480 z 9625

Wątek: Piwo

Administrator Awatar legart
    Cytat Zamieszczone przez bambino Zobacz posta
    Jedna z ciekawszych etykiet tego kiepskiego browaru.

Bytów nie jest taki zły

A smoked strong ale już szafie leżakuje...

Bardzo lubię smak piwa, szczególnie gdy jest to piwo pszeniczne. Kiedyś, będąc na wakacjach w Austrii, w miejscowości Mariazell piłem najlepsze w swojej opinii piwo pszeniczne - był tam taki mały, rodzinny browar, który znajdował się ok. 350-400 metrów od sanktuarium. To było najlepiej wydane 5 Euro. Ogólnie lubię piwa z małych browarów. W miejscowości, w której obecnie mieszkam - w Katowicach, jest kilka pubów, które oferują kraftowe piwa i dobrze jest skosztować i przy okazji obejrzeć meczyk.
    Jakiś czas temu natchnął mnie artykuł http://hobbystyczna.pl/domowe-warzenie-piwa/ aby spróbować zrobić własne, domowe piwo. Może ktoś polecić co warto zrobić na początek?

Legionista Awatar Legiek88
    Kurcze ciężko z czasem na warzenie piwa czasy takie że po wszystko leci się do sklepu

Legionista Awatar Rulkoś
    Czy ktoś był w Norymbergi i jest w stanie polecić piwne miejsca lub browary których warto spróbować będąc w mieście.
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Twain

Legionista
    Ja zamierzam robić własne piwo, zaczepem już wino i wychodzi coraz bardziej dobre - znacznie lepsze niż sklepowe do 5 dych. Z moszczu bananowego itp. Na piwo za wiele wydawałem dlatego też chcę robić samemu. Teraz będą niebawem warsztaty w Szczecinie lub Stargardzie jak roić piwo samodzielnie. Jest też tego w sieci wiele ale to nie jest to samo.

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez tomeh Zobacz posta
    Ja zamierzam robić własne piwo, zaczepem już wino i wychodzi coraz bardziej dobre - znacznie lepsze niż sklepowe do 5 dych. Z moszczu bananowego itp. Na piwo za wiele wydawałem dlatego też chcę robić samemu. Teraz będą niebawem warsztaty w Szczecinie lub Stargardzie jak roić piwo samodzielnie. Jest też tego w sieci wiele ale to nie jest to samo.
    Ty sobie wziąłeś za cel napisanie dzisiaj kilkunastu bezsensownych postów czy co?
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar grodzisk1
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Ty sobie wziąłeś za cel napisanie dzisiaj kilkunastu bezsensownych postów czy co?
    23 bezsensowne posty. Czuwaj.

Legionista
    Panowie a czy temat nie jest o piwie, czy nie warto robić własne jeśli można. Warto się nauczyć. Więc mój komentarz nie jest bez sensu a czy Wasz nie na temat w tym temacie? Mój jest o piwie i idei jego robienia samodzielni a wasz o dupie maryni w takim razie (że tak powiem).

Ps. Potrafię pisać szybko i czytać - nie muszę tak celebrować toku myślenia. Mam wyrobione zdanie na wiele tematów więc jak je czytam to czasami (w niewielu mimo to co czytałem) piszę swoje zdanie.
    Ostatnio edytowane przez tomeh ; 15-03-2017 o 13:33 Powód: Jakiś tam na pewno jest

Gintleman Awatar księciuniu
    Właśnie miałem o tym napisać. I pomysł i wykonanie ładne i pomysłowe.
    Ale z Żoliborza piwo jest tylko jedno!
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Pracownia Piwa / Szałpiw Nr 1 Saison. Ktoś wie, czy można gdzieś dostać takie piwo?

Legionista Awatar pijak z Wo(L)i
    Piwa Gentleman Stout,Limonka,Pils w Szklana Pogoda Wolska 50a po 1.99- data ważności do 10 Kwietnia!
    Do wyczerpania zapasów.
    Smacznego

edit; niestety zamiast Pilsa jest Weizen.
    Ladies Limonka może być jutro po taniości-data jest tylko do jutra!
    Ostatnio edytowane przez pijak z Wo(L)i ; 23-03-2017 o 19:34
    Pijacy i złodzieje są...
    https://youtu.be/SLFOunyoMFs

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Ricci Zobacz posta
    Pracownia Piwa / Szałpiw Nr 1 Saison. Ktoś wie, czy można gdzieś dostać takie piwo?
    Rozmawiałem na ostatnim WFP z ludźmi z Szałpiw odnośnie tego czy piwo się jeszcze pojawi bo też byłem wielkim wielbicielem, powiedzieli, że raczej nie będzie wznowienia produkcji ale zaznaczyli "Nigdy nie mów nigdy" W zamian zaproponowali Petronelkę, piwo podobne, jednak to nie to co "1".
    "No bo jak to, w szaliku w lecie? Na pewno kibole znów coś knujecie…"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez pijak z Wo(L)i Zobacz posta
    Piwa Gentleman Stout,Limonka,Pils w Szklana Pogoda Wolska 50a po 1.99- data ważności do 10 Kwietnia!
    Do wyczerpania zapasów.
    Smacznego
    edit; niestety zamiast Pilsa jest Weizen.
    Ladies Limonka może być jutro po taniości-data jest tylko do jutra!
    Mniam . Gdzie takie smakołyki?
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Legionista Awatar pijak z Wo(L)i
    Cytat Zamieszczone przez Mayhe(L) Zobacz posta
    Mniam . Gdzie takie smakołyki?
    Masz podane na tacy!

Dla czytających inaczej "Szklana Pogoda" Ul.Wolska 50A.Cena za butelkę 1,99 pln.
    Rano było sporo na stanie!
    Pijacy i złodzieje są...
    https://youtu.be/SLFOunyoMFs

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez pijak z Wo(L)i Zobacz posta
    Masz podane na tacy!

Dla czytających inaczej "Szklana Pogoda" Ul.Wolska 50A.Cena za butelkę 1,99 pln.
    Rano było sporo na stanie!
    Dziękować . Ze wstydem muszę przyznać że nie znam tego sklepu , a u mnie na wsi nie ma takowych. Ale widzę że to jest sieć sklepów i mieszczą się też na Puławskiej. Nie orientujesz się może czy w innych tej sieci też jest taki zacny asortyment?
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Legionista Awatar Rulkoś
    Czy ktoś może polecić piwa, których warto spróbować podczas najbliższego WFP, bądź natknął się, na którymś z blogów na jakąś listę piw godnych uwagi?
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Twain

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez Rulkoś Zobacz posta
    Czy ktoś może polecić piwa, których warto spróbować podczas najbliższego WFP, bądź natknął się, na którymś z blogów na jakąś listę piw godnych uwagi?
    +1
    MIODUSKI Z LEGII WON!

"wykonamy gigantyczną pracę aby znaleźć nowego trenera"

"Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."... i zatrudnił Klafurica

W tym roku mam kosę z WFP; byłem przekonany, że są tydzień po końcu Postu

Przewodników nie widziałem.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista
    Czy gdzieś w Warszawie dostanę butelkowe piwa z Piwnego Podziemia?

Legionista
    Na wfp idzie placic kartą, czy gotowka potrzebna??

Legionista Awatar Herman
    Część stanowisk ma terminale, a część nie. Są też bankomaty.

Ja byłem wczoraj (staram się już tylko w czwartki wpadać, bo w weekendy jak dla mnie za duże tłumy).
    Ludzi jak na czwartek było bardzo dużo. Na szczęście było też dużo dobrych piwek i jedzenia
    Szczególnie powinni wybrać się fani RISów, bo było ich zatrzęsienie.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista Awatar bambino
    @Majkisek Na WFP masz butelki Kosiarza Umysłów po 25 pln, Katastorfy po 14 pln ale są jeszcze jakieś inne piwa.
    @RalF masz dwa bankomaty na parterze.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez bambino Zobacz posta
    @Majkisek Na WFP masz butelki Kosiarza Umysłów po 25 pln, Katastorfy po 14 pln ale są jeszcze jakieś inne piwa.
    Mnie właśnie posmakowało wczoraj Sour Candy, Obywatelskie Nieposłuszeństwo oraz Angelico Stout, więc to w nie bym się najchętniej zaopatrzył. Niestety na butle tego nie mieli

Legionista Awatar deszcz
    Mówiła myśl, szanuj matkę, spełniaj marzenia,
    Kochaj życie jak wariat, wal w pysk jeśli trzeba,
    Podpal świat dla tej jednej - spal w cholerę,
    Słuchaj serca - dni na ziemi nie mamy za wiele.

Legionista Awatar Rulkoś
    Cytat Zamieszczone przez deszcz Zobacz posta
    osobiście wczoraj korzystałem z tego przewodnika i polecam tym którzy mają problem z wyborem piwa. Dla mnie jest tego tak dużo, że bez przewodnika ciężko jest się na coś zdecydować. Rok temu byłem w piątek to chyba było tak samo dużo ludzi jak w wczoraj(czwartek) spodziewałem się mniejszej ilości osób.

Legionista Awatar deszcz
    Cytat Zamieszczone przez Rulkoś Zobacz posta
    osobiście wczoraj korzystałem z tego przewodnika i polecam tym którzy mają problem z wyborem piwa. Dla mnie jest tego tak dużo, że bez przewodnika ciężko jest się na coś zdecydować. Rok temu byłem w piątek to chyba było tak samo dużo ludzi jak w wczoraj(czwartek) spodziewałem się mniejszej ilości osób.
    Coś konkretnego z listy polecasz? Lub coś całkowicie odradzasz?
    Mówiła myśl, szanuj matkę, spełniaj marzenia,
    Kochaj życie jak wariat, wal w pysk jeśli trzeba,
    Podpal świat dla tej jednej - spal w cholerę,
    Słuchaj serca - dni na ziemi nie mamy za wiele.

Legionista Awatar Rulkoś
    Cytat Zamieszczone przez deszcz Zobacz posta
    Coś konkretnego z listy polecasz? Lub coś całkowicie odradzasz?
    artezan - Bode nie Manuj
    Brokreacja - the blogger frozen
    Nepomucen - koyt i forest ipa
    Pracownia piwa - troszku mętne i sady Modlniczki

Z tego co spróbowałem największe wrażenie zrobiło na mnie Bode nie manuj. Blogger to taka smakowa ciekawostka jak dla mnie, nie podeszło mi za bardzo. Koyt i forest ipa warte uwagi. Sady Modliniczki bardzo fajne piwo z ładny kolorem.
    Nie wiem czemu nie spróbowałem żadnego RISa czego teraz żałuję. Nastawiałem się na PINTA – Imperator Sherry Oloroso BA i ostatecznie odpuściłem.

Polecam jeszcze wody z chmielem spróbować i Pana Jałowca
    Musisz się nastawić ze nie wszystkie piwa są podpięte i czasem trzeba obejść się smakiem.
    Ostatnio edytowane przez Rulkoś ; 07-04-2017 o 17:09

Jakiś czas temu jako ciekawostkę wrzucałem tutaj etykietkę piwa „Trójmiejskie dymy” z browaru w Bytowie, nawiązującego do poprzednich derbów Trójmiasta.
    A że forumka działa skuteczniej niż list do Św. Mikołaja, to niedługo później dwa takie piwka dotarły do mnie znad samiusieńkiego morza, z dostawą do rąk własnych ((L)ookasch ). Potem przyszedł post i piwko czekało i czekało, ale jak już się doczekało, to nie zawiodło.

Określenie gatunku skomplikowane (smoked strong ale), skład jeszcze bardziej

Ogólnie „na bogato”: dużo alkoholu (niezbyt wyczuwalny), dużo ekstraktu (słodowość znaczna, karmel), wędzonka (mogłaby być większa), posmaki palone, niezbyt duża goryczka.

Generalnie piwo ciekawe; nie każdemu podejdzie i nie każdemu szybko wejdzie, ale czuć, że ma dużo (może za dużo) w sobie. Chociaż cena ponad 10 zł, to trochę przesada, nawet jak dodać do tego fajną etykietkę.
    Ale ja dostałem w prezencie

Dzieki wszystkim Braciom za odwiedziny na stoisku podczas WFP, mam nadzieje ,że piwo z Browaru Jana wam smakowało
    Poszukuje kontaktu do kolegi który chciał piwo ze swoją etykietą, jak to czytasz odezwij się

Pozdr

Uprawnienia umieszczania postów