Strona 315 z 326 PierwszyPierwszy ... 215265305311312313314315316317318319325 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,421 do 9,450 z 9758

Wątek: Piwo

Legionista Awatar dener
    Cytat Zamieszczone przez Cebek Zobacz posta
    W Gliwicach zdecydowanie Dobry Zbeer, oferty nie powstydziłby się żaden warszawski multitap: http://dobry-zbeer.ontap.pl/

Co do Gdańska, to -oprócz wcześniej wymienionych- warto zajrzeć do lokalu Browaru Spółdzielczego na Grunwaldzkiej 190. Jest to wyjątkowy browar, zatrudniający we współpracy ze spółdzielnią socjalną osoby niepełnosprawne. Niedawno była akcja zbiórki pieniędzy na rehabilitację pracowników w formie nurkowania, kwesta zakończyła się sukcesem.
    Potwierdzam - Browar Spółdzielczy w Gda to jeden z moich ulubionych w Trójmieście. Miła atmosfera

Siema. Ktoś, coś na piwko? Gdynia, Gdańsk?

Legionista Awatar je_martin
    https://www.subclub.pl/chmielny-box-k89.html

Pytanie kieruję do Koneserów. Dobry zestaw? Ogólnie co sądzicie o takiej formie "prenumeraty" piwa?

Legionista Awatar Peer
    Cytat Zamieszczone przez bambino Zobacz posta
    Pułapka albo Lawendowa prawie na tej samej ulicy.
    Polecam tej wcześniej miejscówkę Oliwa Do Ognia, z konkretną pizzą.
    Sprawdzone i oceniam jak najbardziej pozytywnie. Miejscówki niewielkie(w sobotę nie było szans na miejsce, dopiero w niedzielę się udało), ale z klimatem i niezłym wyborem piwka. Dzięki raz jeszcze.

Legionista Awatar bambino
    Na zdrowie
    je_martin koneserem nie jestem ale taki zestaw jest sporo przepłacony i nie urywa oprócz Czarnej Pitch, którą kupowałem za 8 pln.

Administrator Awatar legart
    Cytat Zamieszczone przez bambino Zobacz posta
    Na zdrowie
    je_martin koneserem nie jestem ale taki zestaw jest sporo przepłacony i nie urywa oprócz Czarnej Pitch, którą kupowałem za 8 pln.
    ano piwka oddzielnie można kupić taniej, skład niezły ale bez rarytasów, a dla sniftera nołnejma w ogóle nie ma sensu kupowania boxu

Od wielu lat piję tylko Warke Strong - z butelki. Nie czuć goryczy jak w innych piwach.
    Ostatnio edytowane przez agrest2104 ; 12-05-2017 o 22:54

Legionista Awatar Legiek88
    Ja gustuje w palonym modzie. Polecam Miodne (z plastrem miodu na ciemnej butelce) koszt niestety ok 6zł/butelka.

Cytat Zamieszczone przez Legiek88 Zobacz posta
    Ja gustuje w palonym modzie.
    ała

coraz chudszy
    Korpo wysyła mnie (na psi chvj ) w styczniu na dwa tygodnie do Poznania i gdzieś było w temacie ale nie mogę znaleźć gdzie polecane miejscówki - puby z piwem?

I jak jest tu jakiś znawca "miasta złą sławą owianego" to niech się odezwie na priv.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 22-12-2016 o 19:09

Legionista Awatar looking1916
    Nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale też pytanie o alkohol

Na dniach dostanę parę litrów spirytusu. Chciałbym zrobić z tego jakiś domowy alkohol typu cytrynówka, iceówka czy inne naleweczki.

Czy są osoby na forum, które się w takie rzeczy bawią i z chęcią udostępnią mi swoje przepisy? W internecie wiem, że dużo ich jest, ale wolałbym sprawdzone przepisy

Legionista Awatar beka
    kilka miesięcy wstecz zrobiłem poniższe na próbę i wyszło ok
    limoncello przepis na 3 litry

40 cytryn ( najlepiej sycyliskich )
    Wkładam do czystego zlewu , zamykam spust , wrzucam cytryny i moczę je w gorącej wodzie ( nie wrzątku ) , potem szoruje dokładnie pod bieżącą woda , aby wypłukać cąłkowicie chemię.
    Obieram ze skórki , bo właśnie skórki są najważniejsze i wkładam je do dużego słoja ( mam taki na ogórki 8 litrowy ) . Zalewa sie spirytusem 96% 1,5 litra , zakreca i wkładam do piwnicy , lub ciemnego miejsca na 1 miesiąc , co jakiś tydzień czasu trzeba zamieszać . Cytryny obrane wykorzystuję do cytrynówki , przepis poniżej.
    po miesiącu czasu odcedzam , i mamy piękny żółty, klarowny płyn.
    Do 1,5 litra wody dosypujemy cukier 1 kg lub wiecej jeśi ktoś chce bardzo słodkie i gotujemy aby sie rozpuściło , i schładzamy do temp. pokojowej. Potem łączymy wszystko i rozlewamy do butelek. Czekamy kolejny miesiąc i gotowe . Coś pysznego polecam .

Cytrynówka
    Z 40 cytryn ( pozostałości po limoncello ) wyciskam sok , ja używam akurat wolnoobrotowej wyciskarki , ale można ręcznie , łącze sok ( trzeba go przez filtr kawy przepuscić aby był klarowny ) z 1 litrem miodu najlepiej lipowy, lub akacjowy .
    dolewam spirytus 96% 1 litr , i pół litra przegotowanej , schłodzonej wody i mieszam wszystko . rozlewam do butelek , i co najmniej dwa tygodnie w ciemne chłodne miejsce .
    edit: poniższy przepis na wiśniówkę też daje radę. W smaku prawie nie czuć alkoholu, ma się wrażenie picia kompotu/soku wiśniowego.
    http://www.zajadam.pl/alkohole-domowe/nalewka-z-wisni
    Ostatnio edytowane przez beka ; 26-12-2016 o 20:30

Legionista Awatar looking1916
    Dzięki @beka, na pewno wypróbuje

Wiślaczka Awatar Esk
    Dzięki ciężkiej pracy i wsparciu, między innymi od Kibicow Legii, udało się dojść do finału i znaleźć się w 10 najlepszych piwnych miejsc Warszawy.
    Dobrze zdajemy sobie sprawę z naszych ograniczeń lokalowych i nie tylko ale bardzo proszę ( i nie tylko ja ale i Wspólnik Legionista ) o dalszą pomoc
    Na Hoppiness oczywiście.
    Wystarczy kliknąć w głosowaniu : https://kilkaslowopiwie.com/glosowan...mapy-warszawy/

No i zapraszamy na piwo w Nowym Roku!
    Z kibicowskim pozdrowieniem
    Ostatnio edytowane przez Esk ; 01-01-2017 o 20:26
    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Legionista Awatar heretico
    +1
    ------------------------------------------------
    Hey man, you know I'm really OK
    The gun in my hand will tell you the same

Kojarzy ktoś może czy w Zakopanem jest jakiś pub z piwkami kraftowymi?

Legionista Awatar Jaco
    Nieznany filmik z jednym z moderatorów portalu kibice.net:
    https://twitter.com/_mrlego_/status/816010122459828224

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Nie lekceważcie ciemnej strony mocy...

świątecznie:

risy i różne stouty

różne

komes

imperium kontratakuje

klasyczne portery

Gintleman Awatar księciuniu
    Fajna kolekcja

Z nowości polecam What a Shot z AleBrowaru (AIPA). I burgery w Hoppiness
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar PeCe
    Chyba ten temat będzie najodpowiedniejszy, zastanawiałem się też nad " szukam, sprzedam " Zna ktoś jakieś godne polecenia przybytki w belgijskiej Antwerpii? Najlepiej 24/7, ew. długo otwarte w nocy lub wcześnie otwarte rano, żeby spróbować miejscowych specjałów na siedząco?

www.nsa.net.pl Niezależne Stronnictwo Akademickie

Czy ktoś widział ostatnio w sklepie Grinbergen Blanche?

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Oglądaliście odcinek Kopyra o Imperium Prunum?
    Faktycznie ciężej je kupić niż w zeszłym roku (co już wtedy było wyczynem)? Z cenami też widzę ostro

Legionista Awatar Kaczor14
    Po swoim zaufanym sklepie widzę, że tak. W zeszłym roku mieli zapas, w tym dostali 2 (słownie dwie) sztuki których nie sprzedają a które idą po prostu jako nagrody w jakimś konkursie który organizują.
    Jak gdzie indziej, nie wiem.

Legionista Awatar Legiek88
    Cytat Zamieszczone przez marian9871 Zobacz posta
    Czy ktoś widział ostatnio w sklepie Grinbergen Blanche?
    Nie wiem gdzie można je kupić ale coś mi w głowie świta że mogą je podawać w pubie Bierhalle, tam mają w karcie parę pszenicznych piw

Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    Oglądaliście odcinek Kopyra o Imperium Prunum?
    Faktycznie ciężej je kupić niż w zeszłym roku (co już wtedy było wyczynem)? Z cenami też widzę ostro
    Na szczęście w zeszłym roku spróbowałem IP (faktycznie świetne piwo). Teraz dużo droższe i prawie niedostępne -nie skorzystam i dobrze mi z tym (Zwłaszcza że nie dawno piłem Imperatora Bałtyckiego, Baran z Jajem i Mr. Hard Rocks po cenach mniej hajpowych).

Rzeczywiście w tym roku z Ip było szaleństwo. Mi "udało" się nabyć w cenie takiej jak w makro. Gdyby nie to, że w zeszłym roku nie piłem to pewnie bym odpuścił. W sklepach piwnych na Bemowie mieli dosłownie po kilka sztuk ceny 60-90 zł.
    Ale bardziej operatywni sprzedawcy z mniej kraftowych sklepów potrafili zdobyć po 20 butelek.
    Mam nadzieję, że samiec alfa będzie bardziej przystępny ale na pewno wraz ze wzrostem objętości butelki skoczy i cena.

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    No to rzeczywiście kiepsko. W tamtym roku w jednym z łódzkich 'piwnych sklepów' robili na nie zapisy i myślałem, że gorzej być nie może

Gintleman Awatar księciuniu

Piłbym
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar bambino
    Jedna z ciekawszych etykiet tego kiepskiego browaru.

Uprawnienia umieszczania postów