Strona 309 z 323 PierwszyPierwszy ... 209259299305306307308309310311312313319 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,241 do 9,270 z 9666

Wątek: Piwo

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta

PS. Jeszcze do jakiegoś beja ustawiały się wczoraj kolejki. Lekka żenada.
    ??

E: W łikend na pewno będzie lepiej.

Jak fujtraki mogą być konkurencją dla festiwalu piwa? Na zasadzie: czy wypić dobre piwo zagryzając średnim burgerem czy zjeść dobrego burgera (może z możliwością popicia go ujowym piwem) ?
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 08-04-2016 o 13:54
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar midzi
    Podobno jego nazwisko to Wszywka.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez fumen Zobacz posta
    To właśnie czwartek najlepszy jest dla beer geeków. Nie ma tłoku, można degustować w spokoju, porozmawiać z piwowarami, kiedy jeszcze są pełni energii, można zrobić zapasy. A już na kranach pojawiają się piwa specjalne, tak więc to idealny moment aby upolować wymarzone piwa.
    Przy poprzednich edycjach byłem w piątek lub w sobotę i wcale nie zauważyłem, żeby we wczorajszy czwartek nie było tłoku (na mój gust podobna ilość osób). Z tego wynika, że optymalnie by było, gdyby Festiwal rozpoczynał się już w środę

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Podobno jego nazwisko to Wszywka.
    OK, wyguglałem.
    Cóż, jaki towar, taki celebryta

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Jak fujtraki mogą być konkurencją dla festiwalu piwa? Na zasadzie: czy wypić dobre piwo zagryzając średnim burgerem czy zjeść dobrego burgera (może z możliwością popicia go ujowym piwem) ?
    Są tacy co lubię jeść i pić. Pić i jeść, a także jeść, albo pić. U mnie nie ma pozycjonowanie tych dwóch spraw

PS. A podobno to piwko z tym panem ohyda. Ja nawet nie wąchałem.

Legionista Awatar Kaczor14
    Czy na miejscu można kupić wejściówki?
    "***** się cieszy jakby pińć złotych fałszywe znalazła..."

Można, ale wieczorami to trochę/dużo czasu w kolejce się straci. Przy zakupie na stronie i wydruku dopłaca się 1,3 zł.

Legionista Awatar midzi
    Na stronie to 15 minut roboty, w kolejce można stać kilka razy dłużej.

Myślę, że 5 minut (na stronie)

Legionista Awatar Kaczor14
    Ok, bardzo dziękuję za info .
    "***** się cieszy jakby pińć złotych fałszywe znalazła..."

Legionista Awatar brunak
    Czytam i nie mogę się doczytać. Kupując bilet jednorazowy mogę wejść na teren Festiwalu, pić płacąc za browar ale nie mam żadnej darmowej degustacji? Dobrze rozumiem?
    Dopiero bilet premium, którego i tak nie zdołam kupić (bo był w przedsprzedaży) upoważnia mnie do degustacji i wykładów? Tak?
    [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
    Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
    Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
    A że śmiał mówić o tym zuchwale,
    Że nie chciał, by go więziono, bito,
    Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

Legionista Awatar Rulkoś
    Cytat Zamieszczone przez brunak Zobacz posta
    Czytam i nie mogę się doczytać. Kupując bilet jednorazowy mogę wejść na teren Festiwalu, pić płacąc za browar ale nie mam żadnej darmowej degustacji? Dobrze rozumiem?
    Dopiero bilet premium, którego i tak nie zdołam kupić (bo był w przedsprzedaży) upoważnia mnie do degustacji i wykładów? Tak?
    dokładnie tak
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Twain

Legionista Awatar brunak
    dzięki
    [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
    Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
    Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
    A że śmiał mówić o tym zuchwale,
    Że nie chciał, by go więziono, bito,
    Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

Legionista
    Moim skromnym zdaniem piwo festiwalu to Kosiarz Umysłów z Piwnego Podziemia. Świetnie wywarzone nuty wanilii oraz kakao, dopełnione naprawdę delikatnym posmakiem papryczki. Czuć wyraźny aromat dębowej beczki, mimo tylko 4 miesięcy leżakowania. Ja wyczułem nawet lekkie nuty bourbonu, czy też innego destylatu (nie mam aż tak dobrego smaku ), mimo że nie był obecny w procesie tworzenia tego piwa. Alkohol nie dominuje, wręcz jest dobrze ukryty, piwo gęste, oleiste, kolor to oczywiście głęboka czerń, a do tego ta piana! Majstersztyk, drobniutkie pęcherzyki, konsystencja bitej śmietanki i ładny lejzing. Cena przyzwoita porównując chociażby do Samca Alfa z Artezana, który nie powalił, natomiast cenę miał naprawdę z kosmosu. Poza tym dużo ciekawych premier, czy to odświeżonych/ulepszonych piw, jak np. Śrup z nutą pieprzu z Szałpiw, Mandarin z Kingpina, albo Pirania autorstwa Widawy & Kopyry - wszystkie 3 na stałym, wysokim poziomie. Z zagranicy ciekawy wybór, z równie ciekawymi cenami niestety. Cloudberry Ice Cream IPA z Omnipollo - słodkawe, landrynkowe, ale także cytrusowe, lekko goryczkowe, ogólnie niezły, bardzo złożony smak. 100 IBU z browaru Strada Regina - słodycz przykrywa goryczkę, słabo wyczuwalne chmiele (bodajże Citra), natomiast ciekawy posmak winogron (?), nawet białego wina, co jakby nie patrzeć, kojarzy się z Włochami. Z polskich premier to Duży Volt z Brodacza wypada nieźle i ma dobrą cenę jak na warunki festiwalowe. Barley Wine z Maryenszradtu dla mnie zdecydowanie za słodki, Alcatraz z Faktorii, czy też Hard Bride z Alebrowaru według mnie zdecydowanie lepiej reprezentują ten styl. Ciekawa również Petronelka z Szałpiw - mocno jałowcowa, aczkolwiek dla mnie również zbyt słodka. Podsumowując, ciekawa impreza, dosyć droga, ale warto wybrać się raz w roku. Fajne premiery i rzadko spotykane piwa z zagranicy. Może komuś przyda się ten krótki opis przed dzisiejszą wizytą
    Ostatnio edytowane przez Sadysta(L)swS ; 09-04-2016 o 14:37

Legionista Awatar casan
    Byłem na poprzedniej edycji jesiennej i teraz. Wydaje mi się, że więcej ciekawych piw spróbowałem teraz. W porównaniu do zeszłego roku w tym roku widać było dużo więcej osób 'przypadkowych'. Czwartek był najlepszy, piątek uszedł, ale dziś tragedia, przerzedzone piwa, dzikie tłumy, zaduch... Ogólnie festiwal dla mnie udany, tymbardziej, że nie mieszkając w Polsce mam okazję do spróbowania dużej ilości piw znanych tylko z recenzji Porównując np. WFP do Braukunst Live z Monachium, festiwal na plus dla nas, poza tym, że na BKL piwa sprzedawane są w pojemności 0.1L, co jest dla mnie dużym plusem. Podsumowując festiwal udany, poza brakiem kraftweka, liczyłem na nową szmatę do kolekcji Dzięki wszystkim Braciom za zbite piątki i toasty i do zobaczenia na edycji jesiennej. Pozdro od E'14

Alfisti Awatar Budyń
    Wybieram się niedługo do Poznania, poleci ktoś jakieś sprawdzone miejsce gdzie można się napić dobrego piwka ? (multitap lub cokolwiek innego w tym stylu, Brovarię znam ).
    http://www.sppw1944.org

PamiętajMY

"To jest warszawska sprawa, jak sądzę: tu należy szukać wyjaśnień w problemach i tradycjach naszego miasta, w jego nastrojach i kolorycie. Stara, klasyczna, detektywna szkoła zawodzi w takich wypadkach, gubi się w jaskrawościach warszawskich sytuacji i warszawskich temperamentów."

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez Budyń Zobacz posta
    Wybieram się niedługo do Poznania, poleci ktoś jakieś sprawdzone miejsce gdzie można się napić dobrego piwka ? (multitap lub cokolwiek innego w tym stylu, Brovarię znam ).
    W pyrach same popłuczyny

Cytat Zamieszczone przez tuzintuzinow Zobacz posta
    W pyrach same popłuczyny
    Czy nie masz wrażenia, że coraz więcej osób chce żebyś sobie stąd poszedł?

E:
    @Budyń - osobiście nie testowałem, ale może coś Ci wpadnie w oko: http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=43
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 22-04-2016 o 12:38

Alfisti Awatar Budyń
    E:
    @Budyń - osobiście nie testowałem, ale może coś Ci wpadnie w oko: http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=43
    Dzięki Księciuniu, poczytam. Setkę niestety zamknęli a obok Brovarii było to jedyne fajne miejsce, które pamiętam z ostatniego pobytu (kwestia pamięci to już inna sprawa ). Trochę dziwne, takie miasto, zachód (nie to co azja jak u nas) i taka piwna cisza ... ale co ja tam wiem, prosty cham i pijak

PamiętajMY

"To jest warszawska sprawa, jak sądzę: tu należy szukać wyjaśnień w problemach i tradycjach naszego miasta, w jego nastrojach i kolorycie. Stara, klasyczna, detektywna szkoła zawodzi w takich wypadkach, gubi się w jaskrawościach warszawskich sytuacji i warszawskich temperamentów."

Czerwona kartka
    Czy nie masz wrażenia, że coraz więcej osób chce żebyś sobie stąd poszedł?
    Oj przepraszam księcia - zażartować sobie nie wolno. Przepraszam.

Legionista Awatar Stout
    Idź żartować gdzieś indziej.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar obrus1
    Nie byłem w Poznaniu, nie znam się na Poznaniu, ale się wypowiem

Polecam stronę
    http://ontap.pl/?city=poznan&type=1
    Gdzie możesz znaleźć co, gdzie jest na kranie

Legionista Awatar casan
    Piwna Stopa Craft Beer Pub
    SZEWSKA 7, POZNAN

Centrala Piwna
    MICKIEWICZA 33, POZNAN

Ogólnie przejrzyj sobie tą listę:
    http://www.ratebeer.com/places/city/poznan/0/163/

Alfisti Awatar Budyń
    Dzięki wszystkim, nie jest tak źle jak na początku wyglądało

PamiętajMY

Legionista Awatar Jaco

Tylko nie napierdalaj pięścią w dach pubu.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Wiślaczka Awatar Esk
    Tylko Dom Piwa , Josefika!

Lokal zaprzyjaźniony z SzałPiw, i często ich świetne kwasy na kranie. Ale nie tylko.
    Sam Josefik jest piwowarem w Olbrachcie obecnie . Potrafi też stworzyć świetną atmosferę za barem

https://www.facebook.com/dompiwamultitap/?fref=ts
    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Alfisti Awatar Budyń
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Tylko nie napierdalaj pięścią w dach pubu.
    "Te czasy minęły, odeszły gdzieś w dal ..." człowiek pożył trochę, zmądrzał, teraz biorę ze sobą kastet, szkoda tak gołej łapy katować...

Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    Tylko Dom Piwa , Josefika!

Lokal zaprzyjaźniony z SzałPiw, i często ich świetne kwasy na kranie. Ale nie tylko.
    Sam Josefik jest piwowarem w Olbrachcie obecnie . Potrafi też stworzyć świetną atmosferę za barem

https://www.facebook.com/dompiwamultitap/?fref=ts
    Jako, że byłem, widziałem to się pokrótce tym wszystkim podzielę.

Dom Piwa - fajne, kameralne miejsce. Widać, że przychodzą tam głównie "stali bywalcy". Ludzie się znają. Trochę ciasno za to chyba kilka pięterek jest tam do zwiedzenia (ale nie w sensie Ala Bandiego ). Obsługa zna się na swoim fachu, około 15 kranów chyba było :P zasmakowała mi szczególnie jedna wędzonka, niestety nie pamiętam nazwy :P ale sprawdziłem już:
    NEPOMUCEN/ALE BROWAR LAZY BARRY

Piwna Stopa - tutaj lokal jak najbardziej na plus. Fajny, klimatyczny wystrój (wygodne fotele i kanapy, jak się w kanapę wpadnie to trudno wstać potem ), obsługa również czuje bluesa. Mi osobiście piwkowało się tam najlepiej. Kranów około 12 chyba pamiętam, że piłem tam wyśmienitego stouta, nazwa gdzieś uleciała a miałem zrobić zdjęcie ... może w necie jeszcze gdzieś znajdę (kran nr 4 bodajże). I znalazłem:
    BROWAR TATOOED - NAUGHTY NUN

Chmielnik - dotarliśmy tam dosyć późno, gdyby nie kobiety nie byłoby gdzie palca wsadzić więc opuściliśmy zatłoczony lokal ale wyglądało to również fajnie.

I jako ciekawostka, zaraz koło Rynku idzie się w Poznaniu napić lanego piwka o nazwie Chmielarz (pils lub IPA) za jakieś 5- 8 zł.

Brovaria - coś jak u nas Bierhalle ale dużo lepsze jedzenie i wydaje mi się, że piwo również lepsze. Pszenica i pils za 10 zł warte tych pieniędzy. Jakaś nowość Chmielowa Bomba (AIPA) chyba :P za 12 zł, piwo poprawne ale bez fajerwerków.
    Ostatnio edytowane przez Budyń ; 26-04-2016 o 11:07

PamiętajMY

Po dłuższej przerwie Browary Żoliborskie wracają „na rynek”, z pierwszą warką uwarzoną poza Żoliborzem. Warką mocno eksperymentalną i warką niezbyt udaną.

Poszło z dymem

Udało mi się dostać ekstrakt słodowy wędzony (ciemny) – nie był co prawda pierwszej młodości (co może mieć wpływ na efekt końcowy), ale postanowiłem zaryzykować i spróbować zrobić „jakąś wędzonkę”. Żeby nie zabić oczekiwanej (naiwniak!) wędzonki nie chmieliłem zbyt mocno, a nie mając żadnego konkretnego przepisu zaszalałem, podzieliłem warkę na pół i jedną połowę fermentowałem na drożdżach górnej fermentacji, a połowę na dolnej. I w ten sposób mam:

Poszło z dymem (smoked ale)

Wersja na drożdżach górnej fermentacji nawet koło wędzonki nie leżała Zapach delikatnie słodowy (plus jakieś „coś”), w smaku słodowość, znikoma goryczka i pozostająca na końcu jakaś niefajna, jakby metaliczna cierpkość. Inny z forumowiczów, który też korzystał z tego ekstraktu, posmaki w swoim piwie kojarzył z bejcą – i może coś w tym jest.
    Piwo raczej nieudane, taki bezjajeczny ejl – choć jakby ta cierpkość zniknęła, to zwolennikom delikatnych piw mogłoby podejść.

Poszło z dymem (smoked lager)

Wersja na dolniakach jest lepsza. Minusem kiepska piana, ale ja zwykle lagery przegazowywałem, wiec teraz wolałem dmuchać na zimne. A poza tym butelkowane trzy tygodnie temu, więc może się jeszcze „podgazuje”. W zapachu wędzonka jest chyba tylko autosugestią, ale w smaku jest (delikatnie) wyczuwalna, niestety w towarzystwie jakiegoś niezindentyfikowanego posmaku. Całość smakuje lepiej niż wersja „smoked ale”, ale tego i owego nie urywa. Ale jak na dolniaka, to jest ono bardzo „świeże” i jest szansa, że za miesiąc-dwa coś mu się poprawi. Albo i nie.

Generalnie, jak rapował kiedyś Kazik, „eksperyment wykonany, lecz niestety nieudany” – ale na czymś trzeba było przetestować nowy sprzęt i nowe miejsce warzenia I to nie były ostatnie prace w tym miejscu

O etykietki zadbał, jak zwykle niezawodny, Teter

Legionista Awatar casual
    Fantastycznie, że są w Warszawie sklepy, gdzie można zakupić butelkowane produkty z Pracowni Piwa (moim zdaniem najlepszego polskiego browaru rzemieślniczego)- vide kapitalne Dwa Smoki; zabawa nie jest tania, bo za 330 ml tego piwa zapłaciłem blisko 7 zł, ale raz na jakiś czas warto. Szeroki wybór butelkowanych piw Pracowni Piwa dostępny w sieci sklepów Galeria Alkoholi Procent Produkt, po(L)ecam!

https://www.facebook.com/ProcentProd...oholi/?fref=ts

Ostatnio edytowane przez casual ; 08-05-2016 o 20:33
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista Awatar beka
    do tego również Chmieralnia na Bemowie oraz sklep z piwami przy Wolska/Towarowa.

Z butelkowana pracownia piwa trzeba jednak uważać - standardowe są po 7 zł za butelkę, ale niektóre wycenili po 17

Uprawnienia umieszczania postów