Strona 271 z 323 PierwszyPierwszy ... 171221261267268269270271272273274275281321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,101 do 8,130 z 9666

Wątek: Piwo

Legionista Awatar Romano
    Uff mam zaliczony piwny weekend w Pradze,który przebiegł wyjątkowo owocnie,dzieki min.radom legarta i Esk Dzięki.
    Pozwole sobie skrobnąć kilka słów o moich iście gargantuicznych przeżyciach piwno-kulinarnych u naszych południowych sąsiadów.
    W Pradze zameldowałem się rano ,wiec wybór lokali miałem ograniczony i padło na Pivnice u Sadu w robotniczej dzielnicy Żiżkov.
    Wybór był strzałem w dziesiątkę ,na szybko poleciała dziesiatka Velkopopovicky kozel -30Kcs,dwunastka Beskydskiego leżaka 36Kcs i jedenastka Klaster leżak ,tu sie zatrzymałem i zjadłem gulasz z knedlikami.Nastepnie poleciał pszeniczny Velen 36kcs z Cerney Hory jak dla mnie najlepsze piwo tego dnia ,zakończyłem piwem warzonym tylko przez ten lokal czyli jasną jedenastkę pod nazwą Specjal Sadek(nawet dobre).W moich piwnych wedrówkach starałem sie omijac centrum miasta gdzie kwitnie masówka i przerób taśmowy turystów.Wyjatkowo odwiedziłem U Zlateho Tygra gdzie ściśnięci nomen-omen jak sledzie wypiliśmy na szybko Plzenskego Prazdroja i Caffrey'S Irish Pub na rynku gdzie miałem zaplanowaną ustawke piwną (L)-L która jednak nie doszła do skutku bo szanowny kolega nie dojechał ,co skończyło sie wypiciem w samotności 0,4 Gambrinusa za 82Kcs !!Następnego dnia odwiedziłem jeszcze Pivnice u Jary,Pivnice u Sadu (ponownie)U Slovanske Lipy,UVystrelenyho Oka-wszystko w dzielnicy Żiżkow.Z tego co pamietam piłem jeszcze Rarasek-pszeniczny lezak,Demon-Chlumec-polotmave,Vilem-jasny,Granat tmavy specjal trzynastka,Porter specjal-dziewietnastka-bardzo dobre.Z jedzenia moge zdecydowanie polecić golonkę w piwie z dodatkami 750gr za cene 169Kcs(niebo w gębie)
    REAKCJA ALERGICZNA NA CZERWONYCH

Przy całej mojej niechęci do ciemnych piw ostatnio zaryzykowalem. Po długim czasie meczenia grand prix i imperium atakuje w carffourze zakupiłem 3 piwa z jednego browaru fortuna. Komes poczwórny bursztynowy, potrójny złoty i porter bałtycki. Jak za ta cenę (ok 5 zł butelka) to dla mnie rewelacja. Polecam szczególne koneserom wysokoprocentowych piw (kolejno 10, 9, 9%). Szczególnie zasmakowal mi potrójny złoty jasny, ale bursztynowe jak na ciemne też ok porter jak dla mnie porównywalny z ciechanem ale chyba troszkę przegrywa.

P.s czy ktoś się orientuje gdzie może być bez problemu dostępny Amstel?

Legionista Awatar zinger
    Księciuniu
    wygląda to fenomenalnie i wygląda, że smakuje tak samo
    Ora et labora

Legionista Awatar Herman
    Cytat Zamieszczone przez legart Zobacz posta
    Jak Łowickie?
    Dobre piwko bardzo. Rzeczywiście tak jak napisała Esk - podobny do Pacyficu. Goryczka niewielka i zapach mniej intensywny. Rewolucji na ryku nie wznieci, ale jak najbardziej do wypicia
    Wczoraj byłem na zakupach w Carrefourze w Arkadii - za 27 zł jest 5 x Schoferhoffer + szklaneczka.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista - Hagenaar Awatar beton
    Cytat Zamieszczone przez Warss Zobacz posta
    Przy całej mojej niechęci do ciemnych piw ostatnio zaryzykowalem. Po długim czasie meczenia grand prix i imperium atakuje w carffourze zakupiłem 3 piwa z jednego browaru fortuna. Komes poczwórny bursztynowy, potrójny złoty i porter bałtycki. Jak za ta cenę (ok 5 zł butelka) to dla mnie rewelacja. Polecam szczególne koneserom wysokoprocentowych piw (kolejno 10, 9, 9%). Szczególnie zasmakowal mi potrójny złoty jasny, ale bursztynowe jak na ciemne też ok porter jak dla mnie porównywalny z ciechanem ale chyba troszkę przegrywa.

P.s czy ktoś się orientuje gdzie może być bez problemu dostępny Amstel?
    bez problemu, to w każdym holenderskim sklepie jeśli nie piłeś i chciałeś spróbować, to odradzam, szkoda kasy...
    nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Cytat Zamieszczone przez beton Zobacz posta
    bez problemu, to w każdym holenderskim sklepie jeśli nie piłeś i chciałeś spróbować, to odradzam, szkoda kasy...
    To nie dla mnie. Szwagier jest fanem czego tez nie rozumiem

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
    ''Ucieczka przed walką jest czymś najgorszym, co może się nam przytrafić.
    Jest o wiele gorsza od przegranej,
    ponieważ klęska zawsze może stać się dla nas źródłem doświadczenia i nauką,
    a ucieczka daje nam tylko jedną możliwość: głosić zwycięstwo naszego wroga.''

Legionista
    W ramach ciekawostek... zakupiłem litewskie piwo nazwane "Nogi Węgorza"
    Według tego co jest napisane po ichniejszemu i co udało mi się na szybko rozszyfrować jest to lager chmielony Cascade i Milenium, czyli amerykański lager. Natomiast na polskiej nalepce widnieje tekst "lager z odrobiną słodu karmelowego, posiada wyrazisty aromat czerwonej porzeczki".
    Z tego co zrozumiałem to ich duży koncerniak Svytrus zrobił jakąś markę eksperymanetalną (Czerwona Cegłą czy jakoś tak w tłumaczeniu przez google) w jakimś mikobrowarze gdzie wypuszcza podobne rzeczy - w sklepie oprócz tego był witbier oraz dubbel. Butelka mała 0,33 cena 4,90.
    Co ja mogę napisać - nie znam się, ale trudno wypowiem się : barwa jaśniutka choć odrobinę mętna, piana opada ale zostawia wyraźny ślad na szklance, rzeczywiście czuć w aromacie słód karmelowy, w smaku jest goryczka, ale jakaś taka na koniec mało przyjemna i długo zostaje, jest wodniste jak dla mnie za bardzo. Bez rewelacji - po opisie piwa spodziewałem się więcej, ale może litwinom wystarczy - nie wiem w sumie jaką konkurencję mają bo stamtąd znam tylko jakieś wiejskie niefiltry, ale to zupełnie inne piwa.

Na plus etykieta, więc od razu daję fotkę... z lampą stąd piwo wyszło ciemniejsze niż w rzeczywistości.

Legionista Awatar Herman
    Gdyby kogoś interesowało piwko wrzucone przez Lawego to wszystkie 3 rodzaje dostępne są w Delisferze na pl.Wilsona. Cenowo nie pamiętam jak to się prezentuje, ale ten sklep to zdzierstwo ogólnie. J piłem dubbla i jakiś większych emocji u mnie nie wzbudził.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista Awatar fumen
    A ja z kolei sięgnąłem po Pyszne, które to kiedyś nawet mi smakowało. Natomiast teraz, jakoś bez specjalnego wrażenia. Piana za długo nie trzyma, wręcz szybko zanika. Jeśli chodzi o smak, to na początku uderza alkoholem, a dopiero z czasem zaczyna docierać słodycz. Generalnie niby 4 PLN, ale to mimo wszystko nie to samo co kiedyś.
    Tym samym pozostały sprawdzone już marki tj. Grand Prix, który się okazał nadal dobrym napitkiem, ale mimo wszystko to nie to samo, co pierwsza warka. Birbant, którego etykieta budziła wspomnienia z Podpiwkiem Jędrzeja, też jakoś specjalnie nie powalił na kolana. Aha, nadal poziom trzyma Megaloman z Ursy.

W moim osiedlowym pojawiło się nieznane do tej pory dla mnie piwko z browaru pinta pod tytułem żytorillo. Akurat dziś skusilem się na coś innego, ale czy ktoś próbował? Jakaś krótka recenzja?

Legionista

Wiślaczka Awatar Esk
    Cytat Zamieszczone przez Lawy Zobacz posta

Nie umiem robić screenów. Ze strony PiwPaw. :
    "
    Przemysław Szeląg Ta plotka o eksmisji wszystkich lokali z budynku, gdzie się mieścicie, to jedynie plotka?
    Lubię to! · Odpowiedz · 10 stycznia o 19:52

Piw Paw To prawda. Potrzebujemy więcej miejsca
    Lubię to! · 3 · 10 stycznia o 20:03
    Przemysław Szeląg No to mam nadzieję, że większy lokal już czeka, bo ciasno czasem bywało
    Lubię to! · 10 stycznia o 20:05".

Informacje o eksmisji były z wiarygodnego źródła. Z tego samego źródła jest informacja,że jednak część lokali na Parkingowej zostaje.
    Nie widzę te informacji o śmierci a jedynie o przenosinach. I to przedstawione jako zła wiadomość. A PiwPaw nie jest konkurencją tylko lokalem, który w to zagłębie knajpiane ściąga jeszcze więcej ludzi,
    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Legionista Awatar fumen
    Cytat Zamieszczone przez Warss Zobacz posta
    W moim osiedlowym pojawiło się nieznane do tej pory dla mnie piwko z browaru pinta pod tytułem żytorillo. Akurat dziś skusilem się na coś innego, ale czy ktoś próbował? Jakaś krótka recenzja?
    Było o nim jakieś 6-8 stron tego tematu wcześniej, w okresie grudniowym. Generalnie wówczas wyszedł również Apetyt na Życie i to właśnie Apetyt zbierał często lepsze recenzje od Żyto, które dla wielu okazało się dość ciężkim do picia piwem. Aczkolwiek jak to mawia sprzedawca z Pejzażowej.. "Trzeba po prostu samemu spróbować"

Administrator Awatar legart
    Żytorillo to ciężka artyleria - mało jest w Polsce piw bardziej gorzkich, ale warto samemu się tym przekonać (chyba że w ogóle nie pija się IPA)

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    Informacje o eksmisji były z wiarygodnego źródła. Z tego samego źródła jest informacja,że jednak część lokali na Parkingowej zostaje.
    Nie widzę te informacji o śmierci a jedynie o przenosinach. I to przedstawione jako zła wiadomość. A PiwPaw nie jest konkurencją tylko lokalem, który w to zagłębie knajpiane ściąga jeszcze więcej ludzi,
    Też nie wiem gdzie niby coś było wspomniane o śmierci, ale najważniejsze że nas czytają

Żytorillo - najbardziej gorzkie? Odniosłem inne wrażenia, ale może za bardzo przywykłem.
    Ostatnio edytowane przez Lawy ; 13-02-2014 o 08:55

Legionista Awatar Herman
    Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    Nie umiem robić screenów. Ze strony PiwPaw. :
    "
    Przemysław Szeląg Ta plotka o eksmisji wszystkich lokali z budynku, gdzie się mieścicie, to jedynie plotka?
    Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 10 stycznia o 19:52

Piw Paw To prawda. Potrzebujemy więcej miejsca
    Lubię to! ˇ 3 ˇ 10 stycznia o 20:03
    Przemysław Szeląg No to mam nadzieję, że większy lokal już czeka, bo ciasno czasem bywało
    Lubię to! ˇ 10 stycznia o 20:05".

Zawsze możesz powiedzieć, że to info telefoniczne było
    LEGIA&FC DEN HAAG

Cytat Zamieszczone przez Lawy Zobacz posta
    Też nie wiem gdzie niby coś było wspomniane o śmierci, ale najważniejsze że nas czytają

Żytorillo - najbardziej gorzkie? Odniosłem inne wrażenia, ale może za bardzo przywykłem.
    jedno z najbardziej gorzkich

Przynajmniej tak pamietam wersję beczkową z listopada

Dzięki panowie, trzeba będzie spróbować

Legionista Awatar Herman
    edit: Takie coś trafiłem - https://www.facebook.com/browarmason
    Ostatnio edytowane przez Herman ; 14-02-2014 o 12:51
    LEGIA&FC DEN HAAG

Gintleman Awatar księciuniu
    Fejsa nie mogę w robocie odpalić, ale po tytule zgaduję, że chodzi o nowy browar kontraktowy kolesia prowadzącego Chmielarnię.
    Się czyta (browar.biz), się wie
    http://www.browar.biz/forum/showthre...=106586&page=4

Lista miejsc z lanym Von Hopfen na weekend:
    Chmielarnia
    Butelki Zwrotne
    Sklep Stacja
    Gorączka Złota
    Kufle i Kapsle
    Kraken
    PiwPaw
    PDSL
    Żywiciel
    Małe Piwo
    Frodo
    Spiskowcy Rozkoszy
    Solec 44
    Czeska Piviarnia
    Lucyfer Pub

Beczki na resztę Polski wyjdą z browaru po weekendzie, lista lokali jest rozwojowa.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    No o tym, że będzie warzył pod swoją "marką" to już jakiś czas temu o tym powiadomił. Ciekawe jak wyjdzie, bo jego działalność w Jabłonowie z manufakturą była raz lepsza raz gorsza. btw - warto poczytać jego bloga portery.pl

Legionista Awatar Herman
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Fejsa nie mogę w robocie odpalić, ale po tytule zgaduję, że chodzi o nowy browar kontraktowy kolesia prowadzącego Chmielarnię.
    Się czyta (browar.biz), się wie
    http://www.browar.biz/forum/showthre...=106586&page=4
    Żywiciel ?!
    LEGIA&FC DEN HAAG

Nie wiem jak z lanym, ale ostatnio słyszałem, że w Żywicielu to butelkowe Pinty i tego typu smakołyki można dostać.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista Awatar Herman
    Panie kochany to się porobiło dopiero. Ja tam wprawdzie byłem 2 razy w życiu, ale wtedy mieli Żywca z kija i nic więcej. Znak czasów Idziesz na mecz dziś?
    LEGIA&FC DEN HAAG

Strach napisać, żeby nie być posądzonym o walentynkopozytywność, ale nie
    Problemy organizacyjne...

Żeby nie było na temat, to w czasach kiedy z jednym z forumowiczów odwiedzałem Żywiciela, to też tylko Żywcem można było się "raczyć". Ale podobno jest lepiej.

Legionista Awatar Herman
    To się piwka nie napijemy dziś Ja idę - babie na imię Legia.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Cytat Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
    Ja idę - babie na imię Legia.
    Moja jedyna miłość...

Strach napisać, że ja spędzę walentynki z chłopakami

Dzięki uprzejmości Księciunia

Buszujący w chmielu - AIPA - po otworzeniu butelki czuć całkiem wyraźny zapach chmielu w stylu amerykańskim (cytruski takie z lanrynek ) potem dochodzi coś ze słodów zdaje się coś jakby karmel i być moze toffi, niestety w miarę ocieplania się piwa na pierwszy plan wychodzi alkohol.
    W smaku piwo lekko chropowate (jakby "żytnie"), goryczka wyraźna, ale przyjemna, czuć trochę karmelu i toffi (tak jak w zapachu) no i pod koniec też zacząłem czuć cierpkość alkoholu. Jest balans (chociaż nie od razu ) między sporą goryczką a przyjemną słodowością (wspomniany wcześniej karmel, toffi, landrynki owocowe).
    Barwa ciemna miedź, jeszcze trochę i piwo było ciemne. Mimo pewnych wad czuć że to IPA z chmielu amerykańska ze słodu angielska. Ogólnie smakowało i dobrze się piło

W moim osiedlowym monopolu (Radziwie/Banderii) w ciągu ostaniego tygodnia pojawiło sie Brewdog kilka rodzajów(w tym Moshi), Flying Dog (Snake IPA i Doggie style), Thornbridge, Williams Bros (podobno powyżej 10 rodzajów), Rogue (Dead Guy Ale, Mocha Porter, Juniper Ale), belgijski Viven, Kocour (Sumecek i Haka), oprócz tego Pinta, Ale Browar Birbant, Nikasi, coś z Ursy, czeskie średniaki w miare dobrych cenach - Svijany, Skalaki, Nymburk, Opaty

Legionista Awatar casual
    Byłem wczoraj wieczorem w Kuflach i przeżyłem lekki szok- gdyby nie rezerwacja stolika mógłbym zapomnieć o miejscu siedzącym. Mimo środka tygodnia był absolutny komplet, brawo. Fajnie, że i w tygodniu knajpa żyje na całego. I fajnie, że na jeden z kranów wjechało Leffe Brune.
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Uprawnienia umieszczania postów