Strona 269 z 324 PierwszyPierwszy ... 169219259265266267268269270271272273279319 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,041 do 8,070 z 9716

Wątek: Piwo

Legionista
    Jak już wszyscy o tym Grand Prix to i ja swoje dołożę.
    I warka - mistrzostwo jak dla mnie
    II warka (butelka) - już niestety gorzej, aromat - nie wiem jak to określić ale jakby coś było stare stęchniałe. Smak - OK, ale już przegrywa z Rowing Jack'iem co w przypadku pierwszej warki się nie przydarzyło.

Plon brązowy - podobnie jak poprzednicy - piwo ok, ale tylko OK - za taką cenę nie ma co powtarzać.

Legionista Awatar Romano
    Za kilka dni wybieram sie pierwszy raz do Pragi ,czy ktoś może polecić jakieś knajpki z dobrym lokalnym piwem?
    REAKCJA ALERGICZNA NA CZERWONYCH

Legionista Awatar casual
    Dziś, z przyczyn obiektywnych (praca) nie mogłem udać się na alkotour po warszawskich lokalach (a szkoda, bo w Kuflach dziś z kija m.in. Pacific, Atak chmielu, Apetyt na życie, Grand Prix, Szczun oraz dawno nie pity, a znakomity Artezan Wit). Oczywiście, mimo braku wyjścia na tak zwane miasto, trzeźwy dziś być nie mogłem, więc ograniczyłem się do kulturalnej alkoholizacji w domu. Wspomnieć chciałem o jednym interesującym piwie (dla mnie debiut), które dziś piłem: American IPA Podróże Kormorana. Na butelce w opisie tego piwo padło stwierdzenie "piwny majstersztyk". W pełni się z tym zgadzam. Znakomite piwo. Będę wracał, mimo ceny (ponad 7 zł u mnie w sklepie). Mam nadzieję, że kiedyś natrafię na ten trunek z kija w swoim ulubionym piwnym lokalu
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Wiślaczka Awatar Esk
    Cytat Zamieszczone przez Romano Zobacz posta
    Za kilka dni wybieram sie pierwszy raz do Pragi ,czy ktoś może polecić jakieś knajpki z dobrym lokalnym piwem?
    Oczywiście
    Najlepszy multitap w mieście:
    http://www.zlycasy.eu/
    http://piwnapraha.wordpress.com/2010/07/23/zly-casy/

Oraz legendarny już browar restauracyjny ( tradycyjna piwiarnia, w ktorej bywał Szwejk )
    http://ufleku.cz/
    http://pl.wikipedia.org/wiki/U_Flek%C5%AF

Na pewno warto odwiedzić, choć podobno obecnie to bardziej przemysł dla turystów. Ale dawno nie byłam U Fleku, więc trudno mi zweryfikować.

Udanej podróży!
    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Legionista Awatar Romano
    Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    Oczywiście

Oraz legendarny już browar restauracyjny ( tradycyjna piwiarnia, w ktorej bywał Szwejk )

Na pewno warto odwiedzić, choć podobno obecnie to bardziej przemysł dla turystów. Ale dawno nie byłam U Fleku, więc trudno mi zweryfikować.

Udanej podróży!
    Dzięki Ela Na te Złe Czasy się na pewno skuszę ,a U Fleku to tylko z ciekawości zobaczę.Fajna ta stronka o lokalach z rozbiciem na dzielnice.Pozdrawiam

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Wspomnieć chciałem o jednym interesującym piwie (dla mnie debiut), które dziś piłem: American IPA Podróże Kormorana. Na butelce w opisie tego piwo padło stwierdzenie "piwny majstersztyk". W pełni się z tym zgadzam. Znakomite piwo. Będę wracał, mimo ceny (ponad 7 zł u mnie w sklepie). Mam nadzieję, że kiedyś natrafię na ten trunek z kija w swoim ulubionym piwnym lokalu
    Jeżeli jesteś zdeterminowany to American IPA z Podróży Kromorana często leję się (aktualnie chyba też) z kranów w knajpie "Po drugiej stronie lustra" na Pradze, przy ul. Jagiellońskiej 22 (dojazd wszystkimi tramwajami spod rynku Starego Miasta)

Administrator Awatar legart
    Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    Oczywiście

Udanej podróży!
    generalnie warto sobie poczytać blog Docenta o piwnej Pradze

http://piwnapraha.wordpress.com/

Ja ostanio w Pradze byłem kilkanaście lat temu temu, kiedy nie było multitapów a stołowałem się w jakiś spelunach z lanym Budweiserem, Kozelem, Pilsnerem czy Staropramenem, które notabene przed przejęciem przez koncerny były całkiem fajnymi piwami.

Legionista Awatar Romano
    Cytat Zamieszczone przez legart Zobacz posta
    generalnie warto sobie poczytać blog Docenta o piwnej Pradze

http://piwnapraha.wordpress.com/

Ja ostanio w Pradze byłem kilkanaście lat temu temu, kiedy nie było multitapów a stołowałem się w jakiś spelunach z lanym Budweiserem, Kozelem, Pilsnerem czy Staropramenem, które notabene przed przejęciem przez koncerny były całkiem fajnymi piwami.
    Poczytałem troche tego Bloga i już ułożyłem sobie moją trasę po piwnej Pradze.W planach zwiedzanie centrum a imprezowanie w trzeciej dzielnicy Pragi Żizkow z ewentualnym odchyleniem na Praga 4.Dzięki za rady i sugestie.Pozdrawiam

Legionista Awatar Kowal CC1916
    W chmielarni dziś zaczęliśmy na spokojnie kilkoma starterami
    w końcu naszło Nas na przetestowanie piw z browaru Baladin

udało się posmakować
    Nora - mistrzostwo świata ciepły, bursztynowy kolor nuty aromatów imbiru i owoców cytrusowych.

Nazionale

Open Rock & Roll - American Pale Ale z pieprzem

jednym słowem - kozaki

na koniec zakończyliśmy degustację i miły wieczór

Mikkeller Black - po prostu killer zarówno dla podniebienia, zmęczonej wczesniejsza degustacją głowy i portfela

wszystkie było warto
    opisze jak dojdę do siebie
    Ostatnio edytowane przez Kowal CC1916 ; 02-02-2014 o 01:59
    Capital City 1916

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez Borko Zobacz posta
    Jeżeli jesteś zdeterminowany to American IPA z Podróży Kromorana często leję się (aktualnie chyba też) z kranów w knajpie "Po drugiej stronie lustra" na Pradze, przy ul. Jagiellońskiej 22 (dojazd wszystkimi tramwajami spod rynku Starego Miasta)
    Nie jestem na tyle zdeterminowany, żeby zmieniać swój ulubiony lokal na jakikolwiek inny

Natomiast cholernie żałuje, że mimo dzisiejszej (krótkiej) wizyty w Kuflach nie udało mi się ostatecznie wypić Mikkellera z kija Musiałem się zadowolić dawno nie pitym Artezanem Wit
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Legionista Awatar Rulkoś
    w weekend wypiłem piwo z Birbanta, Sharka od Kolaborantów i Smokey Joe z AleBrowaru. Wszystkie piwa z butelki.

Jeśli chodzi o nowy browar Birbant dla mnie ich pierwsze piwo wypadło przyzwoicie tzn. jest pijalne, czuć goryczkę, może jakiegoś oszołamiającego wrażenia nie robi, ale jak na debiut i przy tym co można obecnie dostać oceniam bardzo dobrze. Warto było spróbować i czekam na następne piwo z tego browaru. Jedyne co mi nie pasuje, to etykieta, nie przemawia do mnie kompletnie, jest tak bez wyrazu, monotonna.

Sharka z poprzedniej warki nie piłem więc nie mam porównania, ale piwo jest strasznie gorzkie i ciężko się pije, dobrze, że robią piwa w małych butelkach, to długo nie musiałem się z nim męczyć. Nazwa odpowiednio dobrana do zawartości, ale nie wiem czy jeszcze wrócę do tego piwa.

Smokey Joe pierwszy raz piłem dawno temu i nie pamiętałem jak smakuje, a zachęcony wieloma pozytywnymi opiniami, postanowiłem podejść jeszcze raz do tego piwa i się nie zawiodłem. Wyczuć można nuty palone/wędzone, czekoladę, a przez całośc przebija się lekko posmak whisky. Piwo było słabo nasycone, ale mi to odpowiadało. Szkoda tylko, że nie uświadczyłem piany.

dorzucam jeszcze zdjęcia sharka w szkle od Kolaborantów. Szkło bardzo fajne z jednej strony czarny nadruk z rekinem natomiast z drugiej biały z borsukiem, dobrze się prezentuje, wygląda na solidne, ale oczywiście przy myciu próbowałem dokładnie wyszorować i pękło chyba zrobię jeszcze jedno podejście pod tulipa jak spotkam w sklepie. Może ktoś powiedzieć czemu w tym szkle zaznaczona jest pojemność akurat 0,4L, bo dla mnie to jest nie zrozumiałe skoro leje się piwo zazwyczaj do butelek o,33L i 0,5L

Ostatnio edytowane przez Rulkoś ; 02-02-2014 o 12:57
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Twain

Legionista Awatar Herman
    Kowal dzięki,że wkleiłeś te piwka! W marcu byłem we Włoszech i próbowałem z 5 rodzajów z tego browaru, ale za cholere nie mogłem sobie przypomnieć jak się nazywał. Rzeczywiście smakowo wszystko stało na wysokim poziomie.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista Awatar Jaco
    Konkretne namiary na piwo Kapuziner pszeniczny poprosimy z kolegą B. Mile widziane podanie cen.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Stout
    Pił już ktoś "Czarne Krzyżackie" z browaru Gościszewo ?
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez ru(L)koś Zobacz posta
    w weekend wypiłem piwo z Birbanta, Sharka od Kolaborantów i Smokey Joe z AleBrowaru. Wszystkie piwa z butelki.

Jeśli chodzi o nowy browar Birbant dla mnie ich pierwsze piwo wypadło przyzwoicie tzn. jest pijalne, czuć goryczkę, może jakiegoś oszołamiającego wrażenia nie robi, ale jak na debiut i przy tym co można obecnie dostać oceniam bardzo dobrze. Warto było spróbować i czekam na następne piwo z tego browaru. Jedyne co mi nie pasuje, to etykieta, nie przemawia do mnie kompletnie, jest tak bez wyrazu, monotonna.

Sharka z poprzedniej warki nie piłem więc nie mam porównania, ale piwo jest strasznie gorzkie i ciężko się pije, dobrze, że robią piwa w małych butelkach, to długo nie musiałem się z nim męczyć. Nazwa odpowiednio dobrana do zawartości, ale nie wiem czy jeszcze wrócę do tego piwa.

Smokey Joe pierwszy raz piłem dawno temu i nie pamiętałem jak smakuje, a zachęcony wieloma pozytywnymi opiniami, postanowiłem podejść jeszcze raz do tego piwa i się nie zawiodłem. Wyczuć można nuty palone/wędzone, czekoladę, a przez całośc przebija się lekko posmak whisky. Piwo było słabo nasycone, ale mi to odpowiadało. Szkoda tylko, że nie uświadczyłem piany.

dorzucam jeszcze zdjęcia sharka w szkle od Kolaborantów. Szkło bardzo fajne z jednej strony czarny nadruk z rekinem natomiast z drugiej biały z borsukiem, dobrze się prezentuje, wygląda na solidne, ale oczywiście przy myciu próbowałem dokładnie wyszorować i pękło chyba zrobię jeszcze jedno podejście pod tulipa jak spotkam w sklepie. Może ktoś powiedzieć czemu w tym szkle zaznaczona jest pojemność akurat 0,4L, bo dla mnie to jest nie zrozumiałe skoro leje się piwo zazwyczaj do butelek o,33L i 0,5L

0,4 to jest bardzo fajna pojemność dla tulipa czy sniftera, gdyż amerykańce mają zwykle pojemność 0,355 i dobrze się pienią. A i ejle 0,33 idealnie mieszczą się z czapą piany...

Legionista Awatar Rulkoś
    0,4 to jest bardzo fajna pojemność dla tulipa czy sniftera, gdyż amerykańce mają zwykle pojemność 0,355 i dobrze się pienią. A i ejle 0,33 idealnie mieszczą się z czapą piany...
    dzięki za odpowiedź, w sumie nie przyszłoby mi to głowy nawet, ale dobrze wiedzieć na przyszłość jakby ktoś inny się zastanawiał nad tym
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Twain

Gintleman Awatar księciuniu
    Po pierwsze, to spróbowałem wreszcie butelkowego Grand Prixa.
    Pierwszej warki nie piłem, wiec nie porównam, ale druga warka bardzo smaczna wyraźna goryczka, ale zmiękczona cytrusowymi aromatami, przez co piwko bardzo pijalne. Z drugiej strony te aromaty nie są dominujące (może nawet mogłoby być ich trochę więcej), więc „hierarchia” jest zachowana: goryczka przede wszystkim. Zapach, w odróżnieniu od wersji pitej tydzień temu z kija w PiwPawie też w porządku: słód, delikatne „amerykańce”; brudnej ściery nie stwierdzono

Po drugie, w ramach doniesień z żoliborskiego browaru:
    - w łikend nastawiona polsko-czeska „dziesiątka” (Marynka + Saaz) (z całą świadomością że porządnego pilsa w warunkach domowych i do tego z ekstraktów nie jest łatwo zrobić);
    - przedpremierowe degustacje APA i AIPA wypadły całkiem pomyślnie (szczególnie tej pierwszej);
    - przechowany w celach naukowych i pity po prawie dwóch latach od zabutelkowania pils i ponad półtora roku po zabutelkowaniu „IPA” się nie zepsuły; pils smakuje lepiej niż w pierwszych miesiącach (co nie znaczy, że jest dobry), „IPA” z brew kitu nigdy nawet obok IPA nie stała i smakuje tak jak smakowała, jak goryczkowa ciemna pszenica

Po trzecie – Casual – jakbyś jednak chciał zdradzić „ulubioną”, ale nie oddalać się zbytnio, to lany Kormoran AIPA jest często widywany w Piw Pawie.
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 03-02-2014 o 17:06
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Kusza
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Konkretne namiary na piwo Kapuziner pszeniczny poprosimy z kolegą B. Mile widziane podanie cen.
    Kolega K. podbija pytanie bo zapotrzebowanie na ten trunek występuje silnie w narodzie
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar Herman
    Cytat Zamieszczone przez NOWY(L) Zobacz posta
    Pił już ktoś "Czarne Krzyżackie" z browaru Gościszewo ?
    Piłem pierwszą warkę (nie wiem, która jest teraz) jakieś 2-3 miesiące temu i było nadspodziewanie smaczne. Porządne ciemne piwko, możesz śmiało jedno kupić.
    W weekend próbowałem Birbanta zarówno lanego, jak i z butli. Jak na debiut to całkiem ok, ale dużo jeszcze brakuje żeby dorównać lepszym piwom z tego gatunku. Chlapnąłem też dawno nie pitego Amber Boya, i mam nieodparte wrażenie, że AleBrowar obniżył ostatnio loty.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista Awatar casual
    Nie był to taki dzień, po którym musiałem sięgnąć po piwo, bo i nie był to zły dzień- dzień, jak na poniedziałek był koniec końców w miarę udany, ale szalenie przy tym męczący, ot co. Po tak wycieńczającym dniu nie miałem siły ani ochoty iść na trening, chodziło za mną coś zgoła innego. I tak odbyłem kolejną podróż z Kormoranem, tym razem padło na Weizenbock. Tego mi było trzeba- pyszne piwo trochę ala koźlak, z nutką karmelu (bardzo wyczuwalnego) oraz owoców a gratis ze skończenie genialną pianą. Piwna uczta par excellence. Na drugą nogę chłodzi się Ciechan Miodowy. Takie zakończenie ciężkiego dnia to ja rozumiem, Panie.

A tymczasem znowu jakiś Mikkeller wjechał w Kuflach na kran. Jasna anielka, zbankrutuje przez was, Ela!
    Zapamiętał.

Legionista Awatar berserk
    Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    Kolega K. podbija pytanie bo zapotrzebowanie na ten trunek występuje silnie w narodzie
    jeśli w tym tygodniu jakimś cudem uda mi się wstać z łóżka wcześniej niż o 10 to sprawdzę tą lokalizację w której rzekomo kiedyś były
    Ostatnio edytowane przez berserk ; 03-02-2014 o 23:18
    #MuremZaBonusem

Doszedłem do wniosku, że nie wypada, żeby piwosz był piwnym rasistą i z założenia nie lubił ciemnych (piw). I skoro jest zima, to ciężko o lepsza porę na przekonanie się do portera.
    Na pierwszy ogień (bo nie wykluczam kolejnych podejść) poszedł Porter Warmiński z Kormorana.

Kolor prawie czarny (a jaki miał być?! ), pianka szybko zniknęła, w smaku słodkości całe szczęście brak – cierpka goryczka, mocna „palonośc”, posmaki kawowe, w miarę picia i ogrzewania się trunku coraz bardziej wyczuwalny alkohol. Fakt, ze piłem „na głodnego”, ale w połowie butelki musiałem pójść po jakąś zagrychę
    Gdybym napisał, że piło mi się to lekko to bym skłamał; trochę się męczyłem, ale w żadnym momencie nie miałem wrażenia, ze z tym piwem jest coś nie tak. Problem leży raczej we mnie, a dokładniej w moich relacjach z ciemnymi (piwami)
    Ale mam chyba jakieś masochistyczne skłonności, bo przy najbliższej okazji zamierzam pomęczyć się jakimś innym ciemniakiem.

A dzisiaj niespodziewanie, przy okazji wizyty w Lublinie, miałem okazję spróbować innego przedstawiciela „nieciemnych” piw – Perła Koźlak.
    Z zasady fanem koźlaków tez nie jestem (za mocne, za słodkie), ale ten słodycz miał taka mało słodką, wpadająca w toffi/karmel, a alkohol (7%) dobrze schowany. Do tego lekka kawa, prawie brak goryczki i mała esencjonalność (wodnistość), która pewnie jest główną wadą tego piwa, ale dla mnie była na plus, bo dla moich kubków smakowych podnosiła jego pijalność.
    Na plus cena: 1,99 zł za butelkę 0,33 l.
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 04-02-2014 o 22:20

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Ale mam chyba jakieś masochistyczne skłonności, bo przy najbliższej okazji zamierzam pomęczyć się jakimś innym ciemniakiem.
    Z takich bardziej dostępnych, to z czystym sumieniem polecam spróbować Komesa czarnego z Fortuny. Tylko nie na głodnego, bo można się zdziwić. Zagrycha od początku
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Mi z polskich porterów najbardziej smakuje Żywiec Porter, zwłaszcza że jest szeroko dostępny, a w Auschan można sześciopaczek 0,33 za ok 2 dychy kupić. A własnie dla mnie pojemność 0,33 jest dobra dla portera bałtyckiego który jest z założenia piwem o potęznych parametrach.

A propos porterów to własnie próbowałem w Chmielarnii niedawno z beczki prawdopodobnie najlepszy porter jaki piłem w życiu z norweskiego kontrakowego browaru Nonge. Świetny - w smaku i zapachu - gorzka czekolada, kawa, paloność, akcenty owocowe w postaci suszonych śliwek i sherry (może raczej zwykła wiśnióweczka?). Treściwy a przy okazji gładziutki z doskonale ukrytym alkoholem (oprócz delikatnych akcentów właśnie sherry). Polecam.

Legionista Awatar heretico
    ja mogę podszeptać Portera Łódzkiego. również armata . smakowo nasycony, raz kawa, raz śliwki , raz czekolada - wspominane zresztą tutaj już. nie każdemu może podejść alkoholowa moc tego piwa - da się wyczuć te %, ale dobre i godne polecenia.
    ------------------------------------------------
    Hey man, you know I'm really OK
    The gun in my hand will tell you the same

Cytat Zamieszczone przez heretico Zobacz posta
    ja mogę podszeptać Portera Łódzkiego. również armata . smakowo nasycony, raz kawa, raz śliwki , raz czekolada - wspominane zresztą tutaj już. nie każdemu może podejść alkoholowa moc tego piwa - da się wyczuć te %, ale dobre i godne polecenia.
    Łódzki Porter bardzo dobry tylko warto go trochę poleżakować żeby alkohol się ułozył

Jak z miejscami siedzącymi w Kuflach i Kapslach w piątki wieczorem?
    Dzięki z info od bywalców.

Cytat Zamieszczone przez marian9871 Zobacz posta
    się obawiam że krucho

Wiślaczka Awatar Esk
    Księciuniu, " jestę blogerę"?
    To Ciebie też Perła zaprosiła, gdyż twierdziłeś, że piwo robi się na bazie chmielu?

A propos porterów to własnie próbowałem w Chmielarnii niedawno z beczki prawdopodobnie najlepszy porter jaki piłem w życiu z norweskiego kontrakowego browaru Nonge. Świetny - w smaku i zapachu - gorzka czekolada, kawa, paloność, akcenty owocowe w postaci suszonych śliwek i sherry (może raczej zwykła wiśnióweczka?). Treściwy a przy okazji gładziutki z doskonale ukrytym alkoholem (oprócz delikatnych akcentów właśnie sherry). Polecam.
    W ogóle browar Nogne O jest godny polecenia. Praktycznie każde ich piwo to majstersztyk. Czy to Smoked Barley wine, Sunturnbrew
    Czy 100% Peated, na słodzie whisky o zapachu Disla, farby plakatówki i palonych kabli
    Szkoda, że taki drogi.
    No ale piwowar z AleBrowaru miał się gdzie szkolić.

Cytat Zamieszczone przez marian9871 Zobacz posta
    Jak się ma sporo szczęścia, to można znaleźć stojące na rogu baru.
    Jest ciasnota ale imprezy stojące są najlepsze
    Poza tym jest nawet spora rotacja ( w lecie jednak była większa, teraz za zimno na bieganie po mieście ) i po pewnym czasie oczekiwania coś siedzącego da się upolować.
    No i koło 16 na przykład są pustki.

p.s.
    Casual, Kormoran u nas bywa rzadko. Za mało nalewaków aby wszystko zmieścić. Jak mam wybór, to biorę jednak Pintę, AB, Pracownię czy Artezan. I Szałów. Co firma to firma.
    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Broń Boże, służbowo byłem
    Ale Perła została zdegustowana w wersji kuflowej i butelkowej (Chmielowa) oraz koźlakowej.

A tak w ogóle to odniosłem wrażenie, że tam pół miasta do Perły należy i nie zdziwiłbym się jakby zaopatrywała ona mieszkańców we wszystko, z mlekiem dla niemowląt włącznie. Albo jakby te niemowlęta właśnie tę Perłę piły

Uprawnienia umieszczania postów