Strona 267 z 326 PierwszyPierwszy ... 167217257263264265266267268269270271277317 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,981 do 8,010 z 9758

Wątek: Piwo

Legionista Awatar operion
    Gdzie w twierdze zmieniły się domy gdzie serca w zapale nie stygną!
    Zaczynam przygodę od jutra Dzięki

ps Miś mnie zaintrygował i nawet jak by tam woda była to dla butli warto
    "..Gdy tak siedzimy nad bimbrem
    Ojczyzna nam umiera
    Gniją w celach koledzy..."

Leszek Szaruga

coraz chudszy
    Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Kufle i Kapsle to absolutny numer jeden jeżeli chodzi o Warszawę, tak pod względem klimatu jak i piw (o ile oczywiście rozmawiamy o ciekawych, często nietypowych piwach). Jedzenie tam to generalnie same przekąski, dobre, no ale jednak przekąski. W Cudach na, nomen omen, kiju () masz podobne piwa jak w KiK, też fajny klimat a do jedzenia pizza. Towarzystwo bardziej hibsteropozytywne, co oczywiście in minus. Oba miejsca, mówiąc delikatnie, są weekendami mocno oblegane więc o miejsce siedzące bardzo ciężko, no ale moim zdaniem z dobrym piwem to i postać można
    Byłem w KiK pierwszy raz, faktycznie bardzo spoko. Z siedziącymi nie było specjalnie problemu, akurat na farcie dobrze trafiłem. Jeśli chodzi o żarcie właśnie liczyłem na "przekąski" ale pod tym względem dużo lepiej wygląda chociażby Baszta gdzie smażony ser etc. Tutaj było przeciętnie żarciem piwnie jako nie dla specjalnego smakosza bardzo ok!

Gdyby KiK wszedł w temat jakiś hamburgerów albo chociaż właśnie sera etc. no to byłoby serio bardzo dobrze!

Legionista - Hagenaar Awatar beton
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Gdyby KiK wszedł w temat jakiś hamburgerów albo chociaż właśnie sera etc. no to byłoby serio bardzo dobrze!
    do piwiarni to się na piwo idzie, a nie na 'jakieś majonezy'

nazwa filmu
    nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Legionista
    Skoro jesteśmy przy tematach piwiarni to wczoraj po dłuższym czasie zaliczyłem drugie podejście do PiwPaw i niestety kolejne nieudane, Liczyłem na jakieś pozytywne zmiany i stponiowe wyciąganie wniosków przez właścicieli i się przeliczyłem.
    1) Wszystkie piwa nalewane są do jednego rodzaju szkła 2) wystrój pozostaje beznadziejny - zero klimatu (jakieś kosze na lampach, goła posadzka jak z łazienki itp.) 3) piwa (ponad 40) są źle wyeksponowane, etykiety, na których (nie)widać opis piwa są małe i podarte 4) ceny są chyba najwyższe spośród wszystkich multitapów - w KiK i Chmielarni przeciętna Pinta lub AleBrowar to koszt około 10/11 zł w PiwPaw to rząd 14/15 zl, co już jednak robi różnice 5) pozostałe detale - słomki i sok do piwa, typ, który opisuje mi piwa po angielsku (oczywiście nie mam problemów z językiem, ale na Boga) oraz pozostała dość nieogarnięta obsługa.

Żeby nie było, że tylko narzekam w w/w lokalu b. fajną rzeczą jest możliwość wzięcia piwka z kranu do buteleczki na wynos. Bałem się, że piwo "przejdzie" plstikiem jednak nic z tych rzeczy i można się delektować pysznym piwem z beczki na domówczece, w czasie oglądania meczu w domu czy przy książce

W ramach powrotu do przeszłości przypominają mi się piękne pierwsze 2 tygodnie funkcjonowania KiK kiedy w weekend nie było problemów z miejscem siedzącym - co za czasy

Administrator Awatar legart
    No bo PiwPaw jest głównie nastawiony na lanie piwa do petów, spożycie na miejscu to działalność to jakby poboczna hehe.

Legionista Awatar fumen
    Księciuniu, a jakieś wrażenia już z samego Piwomaniaka? Asortyment, ceny, obsługa.

Wiślaczka Awatar Esk
    Cytat Zamieszczone przez legart Zobacz posta
    No bo PiwPaw jest głównie nastawiony na lanie piwa do petów, spożycie na miejscu to działalność to jakby poboczna hehe.
    PiwPaw dostał wypowiedzenie lokalu. Zmienił się właściciel budynku i wszystkie knajpy mają się wynieść.
    Zła wiadomość

A propos lokali.
    Gdyby ktoś wiedział o wolnym, do wynajęcia. 300 metrów. To byłabym wdzięczna.

Jeśli chodzi o hamburgery w KiK, to niestety nie ma takiej możliwości. Nie mamy kuchni ani widoków na nią musimy pozostać przy przekąskach.

Księciuniu. Aż dziw, że dałeś tak wysoką notę Blond Cascade z Ursy... Dawno nie piłam piwa z tak potężnym, wzorcowym wręcz DMS. Jakbym piła wodę spod kukurydzy.
    W ogóle Ursa ma duży problem

A za tydzień podwójna premiera Pracowni Piwa. Krakowska premiera w centrum Warszawy
    Zapowiada się znakomita AIPA - Hoppy New Year. Warzona będzie okazjonalnie i w limitowanej ilości.
    Jest 15 kegów na całą Polskę.
    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Mimo wszystko szkoda PiwPaw - ze 2 razy brałem jakieś pety na wynos (zwłaszcza Poutnik przypadł mi do gustu).

O żadnym lokalu nie wiem, ale jak przechodziłem niedawno Chłodną przy Winosferze to sobie pomyślałem że przydały by się KiKowi takie powierzchnie (są tam 2 olbrzymie sale po mojemu na pewno ponad 200 m2) a zajęte ze 2 stoliczki były.

W weekend piłem 3 polskie AIPA - nowe warki Dr Citra, Kormoran AIPA i Rowing Jack. The winner is o dziwo Dr Citra - bardzo dobre, zapach wiadomo cytrusy, owoce tropikalne - niezły, ale naprawdę dobrze jest w smaku - lubię ten moment w dobrej IPA kiedy owocowa słodycz z podbudowy słodowej (podbita tropikalnymi aromatami z amerykańskiego chmielu) przechodzi w głęboką szlachetną goryczkę. W Dr Citrze jest to bardzo dobrze zbalansowane, a goryczka jest bardzo dobra, mocna, ale nie ściągająca.

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez fumen Zobacz posta
    Księciuniu, a jakieś wrażenia już z samego Piwomaniaka? Asortyment, ceny, obsługa.
    Byłem dwa razy i asortyment stopniowo się poprawia, szczególnie jeżeli chodzi o polskie piwa – doszła Ursa, czytałem, że jest już też SzałPiw (Bździągwa), Haust (Dr Citra i Red AIPA), Olimp i nowy browar Ninkasi (stout owsiany). Są też polskie z niższej (tańszej) półki, różne regionalne). Chyba cały czas nie ma Pinty i AleBrowaru.
    Sporo piw belgijskich i holenderskich, trochę czeskich i angielskich, jakieś wschodnie (w tym także Gruzja), amerykańców chyba jeszcze nie ma – na pierwszy rzut oka jak wszedłem byłem zawiedziony (na zdjęciach wyglądało lepiej), ale na pewno jest tego duuużo więcej niż w Cechu Piwnym i chyba więcej niż w starej Piwonii; jest na co kasę wydać.

Nie wiem jak ceny mają się do Piwonii czy Cechu Piwnego, bo nie mam materiału porównawczego, ale wydaje mi się, że nie odbiegają ani na plus ani na minus.

Na plus jest to, ze piwa (przynajmniej zagraniczne, nie kojarzę czy polskie też) stoją na półkach gatunkami, a nie browarami, więc łatwo można zobaczyć co mają z danego gatunku.

Obsługa (jeden koleś) ma pojęcie o tym co sprzedaje, kontaktowy i pomocny.

Generalnie polecam odwiedzić (może ktoś bardziej ogarnięty będzie mógł wtedy więcej napisać w kwestii cen).

Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    Księciuniu. Aż dziw, że dałeś tak wysoką notę Blond Cascade z Ursy... Dawno nie piłam piwa z tak potężnym, wzorcowym wręcz DMS. Jakbym piła wodę spod kukurydzy.
    W ogóle Ursa ma duży problem
    Tak mi się wydawało, że jakiś posmak mi tam przeszkadzał, ale była to już ostatnia pozycja sylwestrowego wieczoru, więc nie wszystko dokładnie pamiętałem i nie chciałem oczerniać nie mając pewności.
    Generalnie z Ursy to najbardziej mi podchodzą nazwy piw.

PiwPawia szkoda; opcja z petami na wynos w niezłej cenie była przydatna.
    Wiadomo do kiedy będzie otwarte?
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 13-01-2014 o 13:36
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    PiwPaw dostał wypowiedzenie lokalu. Zmienił się właściciel budynku i wszystkie knajpy mają się wynieść.
    Zła wiadomość
    Fatalna wiadomość bym powiedział. Dobrze rozumiem, że lokale takie jak Meta Disco czy BĄTĄ mają się wynieść? Wiadomo co w ich miejsce ma być (jak pomysł na to wszystko ma właściciel budynku)?

Cytat Zamieszczone przez Esk
    A za tydzień podwójna premiera Pracowni Piwa. Krakowska premiera w centrum Warszawy
    Zapowiada się znakomita AIPA - Hoppy New Year. Warzona będzie okazjonalnie i w limitowanej ilości.
    Jest 15 kegów na całą Polskę.
    No to widzimy się w sobotę
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista Awatar Herman
    Szkoda PiwPaw. Sama knajpa, jako lokal na miejscu była słabiutka, ale kilka razy wpadałem po PETy. Szkoda, bo fajne zagłębie knajpek się tam zrobiło. Ciekawy jestem co powstanie w tamtym miejscu.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Wiślaczka Awatar Esk
    Cytat Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
    Szkoda PiwPaw. Sama knajpa, jako lokal na miejscu była słabiutka, ale kilka razy wpadałem po PETy. Szkoda, bo fajne zagłębie knajpek się tam zrobiło. Ciekawy jestem co powstanie w tamtym miejscu.
    Krążą plotki, że banki. Wskazywałby na to czynsz jednego z lokali, który jest tam do wynajęcia. 60 tys.... Ale na 1906% nie jestem w stanie powiedzieć. Tak samo jak nie wiem do kiedy obecne puby będą tam funkcjonować.
    Bardzo szkoda tego miejsca, nie tylko ze względu na PiwPaw ale i na wspomniane przez Ciebie zagłębie knajpiane.

p.s.
    Herman,
    Kiedy wyniki?

Esk - ale rozumiem, że można zakładać, że narazie (2-3 tyg.) jeszcze podziałają? (w końcu jakiś sensowny okres wypowiedzenia mieć musieli).

Co do cen w Piwomaniaku, to wpadłem wczoraj po Dr.Citrę (8,80 zł; jeszcze nie spróbowałem) i jeżeli dobrze widziałem to Bździągwa była po 8,50 zł, a w zeszłym tygodniu kupowałem ją w Cechu Piwnym za 7,50 zł.

Tak w ogóle, za jakiś czas, może jak do Piwomaniaka dojedzie więcej piw, np. Pinta, to można by zrobić forumowe porównanie cen na reprezentatywnej grupie kilku piw w większych specjalistycznych sklepach (Piwonia, Piwosz, Piwomaniak, Cech Piwny, blaszak przy Rudnickiego, Czarodziejka Gorzałka, Rodzinka Bis i co tam jeszcze jest) - kto miałby gdzieś po drodze podjechałby i spisał ceny tych najpopularniejszych (Pinta, Ursa, Kormoran, SzałPiw, etc.), które będzie największa szansa trafić też gdzieś indziej).
    Wiadomo, że nie opłaca się jechać przez pół Warszawy żeby zaoszczędzić złotówkę, ale czasami taka wiedza mogłaby być przydatna.

E:
    Na minus Piwomaniakowi trzeba zapisac brak lodówek (przynajmniej w części sklepowej) - piwa stoją tylko na półkach. Chociaż trzeba przyznać, że w sklepie za ciepło nie jest
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 14-01-2014 o 09:40

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

W Cechu Piwnym Dr Citra jest po 9 pln, Podróze Kormorana American IPA -8,50

Legionista Awatar fumen
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Tak w ogóle, za jakiś czas, może jak do Piwomaniaka dojedzie więcej piw, np. Pinta, to można by zrobić forumowe porównanie cen na reprezentatywnej grupie kilku piw w większych specjalistycznych sklepach (Piwonia, Piwosz, Piwomaniak, Cech Piwny, blaszak przy Rudnickiego, Czarodziejka Gorzałka, Rodzinka Bis i co tam jeszcze jest) - kto miałby gdzieś po drodze podjechałby i spisał ceny tych najpopularniejszych (Pinta, Ursa, Kormoran, SzałPiw, etc.), które będzie największa szansa trafić też gdzieś indziej).
    Wiadomo, że nie opłaca się jechać przez pół Warszawy żeby zaoszczędzić złotówkę, ale czasami taka wiedza mogłaby być przydatna.
    Świetny pomysł. Do listy dodałbym tego bielańskiego Leclerca, w którym część z Was bywa. Ogólnie niby wiadomo, ile mniej więcej kosztuje piwo, ale, ale czasami coś można trafić okazyjnie. Ot, byłaby taka "Forumkowa Porównywarka Cen Piwa", w skrócie FPCP A potem jeszcze ceny w lokalach - KiK, Chmielarnia, Gorączka itd. z podziałem na lane i butelkowe rzecz jasna.
    I idąc dalej, przyszłościowo - aplikacja na smartfony, który zbierałaby to wszystko do kupy

Legionista Awatar heretico
    hmmm, to może ja jeszcze zaproponuję sklep u siebie, gdyż wybór duży i praktycznie co tydzień nowości.
    fakt, że to Piastów, ale widziałem już w nim ludków i z Pruszkowa i z Ursusa, więc może

ps. nie , nie mam zniżki, ani to nie mój sklep, także żaden prodaktplejsment
    Ostatnio edytowane przez heretico ; 14-01-2014 o 10:16
    ------------------------------------------------
    Hey man, you know I'm really OK
    The gun in my hand will tell you the same

Leclerca celowo nie wymieniałem, bo on z założenia powinien być tańszy, ale z mniejszym wyborem - ale biorąc pod uwagę dużą dostępność w nim Pinty (i kilku innych ciekawych piw), to pewnie można by go "zakwalifikować".

Promocje promocjami - o tym informujemy na bieżąco - ale ja chciałem sprawdzić, który sklep jest "z zasady" najtańszy (albo który ma najtańsze wyroby danego browaru - bo tak też to się może układać).
    Dajmy Piwomaniakowi jeszcze ze 2 tygodnie (albo jak ktos będzie to niech zapyta kiedy się spodziewają Pinty) i ruszamy z tym FPCP Potem ogłosimy wyniki, przyznamy nagrody (Złotego Gosika i Miedzianego Żydka), założymy blog, zgarniemy kasę za reklamy i zakwalifikowanie sklepów do kolejnej edycji i ogólnie będziemy żyć jak królowie

A potem przyjdzie kolej na knajpy...
    Esk, szykuj miejsce na półce... tylko takie, żeby ew albo Grosik albo Żydek się zmieściły

E:
    Zapytałem Piwomaniaka na browar.bizie (a jak ) o Pintę i AleBrowar. Odpowiedział wymijająco :
    Nie chcę podawać konkretnych dat/terminów, tak żeby potem nie wycofywać się z obietnic. Będę pisał jak już będę miał coś w ręku, albo pewną informację o dostawie. Myślę, że nie ma sensu wprowadzać niepotrzebnego zamieszania. Wiele osób pyta o wiele różnych piw - wszystkich wiadomo nie da się na raz zamówić... Oferta sklepu dopiero się tworzy. Jest dylemat, w którą stronę kierować uwagę. Pinta i Ale Browar jak najbardziej zagoszczą na półkach - kiedy - pozostaje sprawą otwartą. Oczywiście będę informował o nowych dostawach. Teraz są dostępne m.in. piwa z Olimpu, z Ursy, z Haustu, z SzałPiwu... Takie skromne początki...
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 14-01-2014 o 11:00

Legionista Awatar Herman
    Esk mówisz i masz

Wyniki II Podsumowania roku wg. czytelników tematu "Piwo"

Piwo roku : Pacyfic z browaru Artezan. Drugie miejsce dla Ciechana Grand Prix.Trzecie Imperator Bałtycki z Pinty i Golden Monk z AB.
    Sklep Roku : Piwonia
    Knajpa Roku : bezapelacyjne zwycięstwo Kufli i Kapsli. O ile w innych kategoriach było po kilka-kilkanaście nominowanych to tu nawet nie da się drugiego miejsca określić, bo kilka innych knajp dostało po jednym głosie.
    Piwo Sesyjne : Pacyfic z browaru Artezan. Tuż za nim Ciechan Lagerowy.
    Lipa Roku : Szeroko pojęte koncerny piwne i ich wyroby (ze wskazaniem na pogorszenie się wyrobów Żywca). Dostało się też browarowi Olimp.
    LEGIA&FC DEN HAAG

To dla porównania wyniki z zeszłego roku - nasz plebiscyt rośnie w siłę

Cytat Zamieszczone przez Herman Zobacz posta

Piwem roku 2012 wedgług Forumowiczów LFF zostało zdecydowanie Viva la Wita (8 glosów)
    Na pudło wskoczyły też Rowing Jack i Atak Chmielu.

Knajpą roku została Gorączka Złota a sklepem - Piwonia.

Wiślaczka Awatar Esk
    Bardzo dziękuję za głosy na "Knajpę roku"

Co do kategorii "Piwo roku", to raczej nie ma zaskoczenia. Pacific trafił w gust.
    Na dniach w kilku lokalach będzie dostępna IPA Artezana, która podobno wyszła rewelacyjnie. Niestety, ilości mocno limitowane.

W podsumowaniu brakuje mi kategorii "Debiut roku".
    Jak dla mnie to Pracownia Piwa

Legionista Awatar Jaco
    Telefonicznie namierzyłem lanego Smadnego Mnicha w Warszawie. Jeśli namiary się potwierdzą, to dam cynk.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Telefonicznie namierzyłem lanego Smadnego Mnicha w Warszawie. Jeśli namiary się potwierdzą, to dam cynk.
    Szkoda tylko że SABMiller (współwłasciciel m.in Kompanii Piwnej) zniszczył to piwo.

Legionista Awatar casual
    Piłem jakieś dwa dni temu piwo Koniec świata z Pinty. Mój debiut z tym trunkiem, powrotu nie będzie, nie moja bajka. Strasznie dziwne piwo. Nie mówię, że miałem problem z wypiciem tego piwa (jeszcze się takie piwo nie urodziło, którego nie dochlałem do końca )- ot po prostu nie czułem przyjemności. Zbyt specyficzny temat jak dla mnie. Nie warte tych 9 zł, które za nie zapłaciłem w sklepie.
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Legionista Awatar heretico
    a myśl przewodnia piwa ? no bo Dyniamit wiadomo, tak samo Atak Chmielu etc.
    ------------------------------------------------
    Hey man, you know I'm really OK
    The gun in my hand will tell you the same

Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    jeszcze się takie piwo nie urodziło, którego nie dochlałem do końca )-
    a piłeś Nadburzańskie z Browaru Wyszków w latach 80-tych? nie dało rady, wódką trzeba było zapijać

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez heretico Zobacz posta
    a myśl przewodnia piwa ? no bo Dyniamit wiadomo, tak samo Atak Chmielu etc.
    Ja nie umiem określić myśli przewodniej tego piwa. Miało być oryginalnie, nietypowo i tak było. Ale nie w tą stronę co trzeba.

Jak Cie to interesuje to posłuchaj recenzji znanego piwosza T. Kopyry:

beton- ja w '88 na świat przyszedłem, więc gdzie tu o chlaniu piwska w tamtych czasach gadać
    Zapamiętał.

Wczoraj udało mi się wreszcie dotrzeć do Czeskiej Piwiarni przy Popiełuszki.

Miejsce fajne, chociaż miejsca nie za wiele; ok. 21.30 nie było gdzie usiąść (częściowo pewnie z powodu meczu szczypiornistów - jest spory telewizor), ale z pomocą właścicieli udało się coś wyczarować, a z upływem czasu się rozluźniało; ok 23 było już pusto. Wystrój nie rzuca na kolana, ale nie po to się tam idzie.
    Do żarcia Deska Szwejka (10 zł) czyli deseczka serów i kiełbasek – nie wygląda imponująco, ale jest przy czym posiedzieć; utopence, chleb ze smalcem, salceson i marynowany ser (wszystko po 9-10 zł).

Przechodząc do tego co najważniejsze, to w lodówkach Pinta, Svijany i jeszcze trochę regionalnych z Polski i Czech.
    Na kranach akurat nie było nic polskiego (w piątek ma być chyba podpięty Atak Chmielu); był Kocour APA (10 zł), Svatecni Kourovy Lezak (9 zł), lager z małego browaru Dudak, lager i pszeniczniak z Primatora i ciemny lager (Granat) z Cernej Hory (wszystkie po 8 zł).

Spróbowałem pierwszych trzech:
    – Kocour bardzo dobry, nie zepsuty, chociaż bardziej przypominał lajtowe IPA, a nie APA – wyraźna, ale nie przesadna goryczka i brak amerykańskich posmaków i aromatów (zarówno w zapachu jak i smaku), super piana;
    - Svatecni Kourovy Lezak – ciemne wędzone (chyba górnej fermentacji) – całkiem niezłe, choć mogłoby być bardziej goryczkowe;
    - lager z Dudaka – niezły, treściwy, ale jak dla mnie słody za bardzo przeważały nad goryczką.
    Na bisy załapał się Kocour

Właściciele mili, atmosfera niezobowiązująca, miejsce warte odwiedzenia.

Zwiększyłem częstotliwośc bywania w czeskiej Knajpie.
    Szczegoły wkrótce

Za jakiś czas.

Jadę dzisiaj na 21 edycję PiwaZimowego w Goudzie, szczegóły wkrótce

Festiwalowe piwa:

FLES (butelkowe)
    Nr / Brouwerij /Naam bier / Alc %
    1 De Arn Winterse Arn 9,00% primeur !
    2 Berghoeve Brouwerij Mirrwinter 7,00%
    3 De Beyerd Winterbier 8,00%
    4 Bierhistorie Delft Delftse kuyte 8,50%
    5 Bijdehand Bierbrouwerij V.S.O.P. 8,00% primeur !
    6 Brand Sylvester 7,50%
    7 Butcher's Tears Ex Voto 9,00%
    8 Crispijn Winter St. Crispijn 9,10% primeur !
    9 Dampegheest Winterwit 9,00%
    10 Duits & Lauret Winterstout 8,50%
    11 De Eem Eem Kerst 7,50%
    12 De Eem Winter red IPA 7,50%
    13 Sancti Adelberti Pastorale Egmond 8,10%
    14 EleganT Brouwerij Winterprinses 8,50%
    15 Emelisse Marshmallow 9,20% primeur !
    16 Epe Bier Collectief Afschot BA (Wild Turkey) 5,50%
    17 De Fontein Euleteul winter 8,50%
    18 De Friese Bierbrouwerij 11 Steden 8,00%
    19 De Friese Bierbrouwerij Kerstbier 7,50%
    20 Het Gooisch Biergilde Gooische Bertus 7,50%
    21 Groningse Stadsbrouwerij Kruisheren Winterbier (8 ) 8,00%
    22 Groningse Stadsbrouwerij Kruisheren Winterbier (9) 9,00%
    23 Gulpener Wintervrund 8,50%
    24 De Gulzige Gans Rook in de kachel 10,00%
    25 Hommeles Hommeles Molotov 9,00% primeur !
    26 Huttenkloas Winterbok 7,50%
    27 't IJ iJndejaarsbier 9,00%
    28 Jantes Bieren Kerstbier 9,00%
    29 Jantes Bieren Winterbier 7,20%
    30 Jopen Bier Meesterstuk 2014 10,50% primeur !
    31 Jopen Bier Ongelovige Thomas 10,00%
    32 Jopen Bier Zwarte Ziel 9,00% primeur !
    33 Kasparus Buskruit 6,00% primeur !
    34 Kasparus Uitgerookte 6,50% primeur !
    35 Klein Duimpje 11,5 13,00%
    36 Klein Duimpje Hillegomse Hangkous 8,50%
    37 Klein Duimpje Kerstbier 8,50%
    38 t Koelschip Winterbier 7,00%
    39 Stadsbrouwerij Kollenburg Kolleke winterbier 8,20%
    40 t Kuipertje Nachtvorst 10,00%
    41 De Leckere Blauwe Bijl 10,00%
    42 Maallust 1818 10,00%
    43 Huisbrouwerij Mieghelm Winterbier 7,00%
    44 De Molen Dag & Nacht barrel aged 10,00%
    45 Mommeriete Winterbier 9,50%
    46 De Natte Cel Gladjanus 8,00% primeur !
    47 De Natte Cel Kruimeldief 9,50% primeur !
    48 Oersoep Donker en Diep 8,50% primeur !
    49 Oersoep Wild Thing Winter 2013 6,00% primeur !
    50 Oijen Help Henk de winter door 9,00%
    51 De Pauw Wintertrots 8,00%
    52 De Pimpelmeesch Chaams winterbier 8,50%
    53 De Praght Praght Winterbier 8,00%
    54 Ramses Bier IJsbeer met hout 8,50% primeur !
    55 Ramses Bier Poolvos 6,60%
    56 Reuzenbieren ReuZ winterbier 10.00% primeur !
    57 Rodenburg Bronckhorster Midnight Porter 12,00% primeur !
    58 De Roos Kerst roos 8,00%
    59 Het Roze Varken Wintervacht 7,50% primeur !
    60 Sallandse Landbier Rudolphes Winterbier 8,50%
    61 De Schans Winter 8,00%
    62 Sint Juttemis Hete Pruim 7,50% primeur !
    63 Sint Servattumus Kerstbier 7,50%
    64 Sint Servattumus Winterkuninkske 9,00%
    65 SNAB Speculator 8,00%
    66 Texelse Noorderwiend 7,50% primeur !
    67 Veluwse Heidebrouwerij Edelhert Donker 9,00% primeur !
    68 De Vriendschap Winterbier 7,80% primeur !
    69 Wageningen Mordicus 7,00% primeur !
    70 Witte Klavervier Joppenbier 9,50% primeur !
    71 De Witte Leeuw Stroatige Jannes 7,50%
    72 Wittenburg Jonkheer Stout 8,40% primeur !
    73 De 7 Deugden Vuur en Gloed 8,50%
    74 De 7de Hemel Vorst 8,50%

FUST (beczkowe)
    Nr / Brouwerij / Naam bier / Alc %
    T 1 Stadsbrouwerij Apeldoorn Double Vision 8,50% primeur !
    T 2 Breugem Dubbele winterbier 7,80% primeur !
    T 3 Het Brouwcafe V.S.O.B. 7,50% primeur !
    T 4 Het Brouwcafe Winters Verlangen 7,50%
    T 5 Duits & Lauret Winterstout 2011 8,50%
    T 6 Emelisse XXV 25,00% primeur !
    T 7 t Goeye Goet Winterbier 8,00%
    T 8 Groningse Stadsbrouwerij Winterbier 7,00%
    T 9 De Hemel Gloeiende Gabriel 7,00%
    T 10 De Hemel Nieuw ligt Grand Cru 12,00%
    T 11 Leidsch Bier Pine Tops Boogie Ale 11,50% primeur !
    T 12 Maximus Maximus Winter 8,5 8,50% primeur !
    T 13 De Molen Pais & Vree Winter IPA 10,10% primeur !
    T 14 Muifelbrouwerij Muifel winterbock ?? primeur !
    T 15 De Pelgrim V.S.O.P. 8,50%
    T 16 Rodenburg Bronckhorster Midnight Porter 12,00%
    T 17 Rodenburg Winterscrooge 2012 8,50%

VANAF 16:00 UUR
    T 18 Eem / Pampus Dark Hops 8,00% primeur !
    T 19 Emelisse john's Winter Jenever B.A. ? primeur !
    T 20 De Molen Hel en Verdoemenis Ijsbok 18,00% primeur !
    Ostatnio edytowane przez beton ; 19-01-2014 o 09:40

Legionista Awatar casual
    Po ciężkim dniu pracy przy okazji organizacji wielu rzeczy w związku z sobotnim meczem w kosza (niekumatych odsyłam do tego tematu: http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=14929) wybrałem się na zasłużone piwo do ulubionego lokalu czyli do Kufli i Kapsli.

Wieczór okazał się być bardzo udany, nie tylko przez wzgląd na doborowe towarzystwo takiej jednej Pani, którą postanowiłem zabrać wczoraj na piwo.

Wczoraj w KiKu miały miejsce dwie premiery dwóch nowości z krakowskiej Pracowni Piwa. Lokal odwiedziłem jakieś 15 minut przed pierwszą premierą i nie chcąc tracić czasu zamówiłem "na szybko" sprawdzonego Pacifica, utwierdzają się kolejny raz w przekonaniu, że to jedno z lepszych piw ubiegłego roku.

Chwilę po 19 wjechała pierwsza premiera- Smoked Cracow. Jest to piwo w stylu grodziskie. Kiedyś piłem w KiK Grodziskie z Artezana i ni cholery mi nie podeszło- za to grodziskie w wersji krakowskiej było już znacznie lepsze, co nie zmienia faktu, że nie jest to kategoria piwna, którą jakoś specjalnie lubię. Fanom tego gatunku będzie smakować. Do piwa właściciele lokalu dorzucili parę darmowych desek sera i innych przysmaków (które znakomicie komponowały się właśnie z tym piwem) oraz wyborne krakowskie obwarzanki, które można było dostać za darmo Na marginesie dodam, iż jedna z właścicielek lokalu zaprezentowała się przy okazji pierwszej premiery w czymś podchodzącym pod ludowy strój krakowski

W oczekiwaniu na kolejną premierę wypiliśmy z Panią, która razem ze mną odwiedziła wczoraj KiK piwo Kriek. Jest to wiśniowy lambic, niestety dość drogi (17 zł). Dla dziewczyny w sumie fajna rzecz, mnie nie zwaliło z nóg, no bo i trudno, żeby piwo o mocy 3,5% zrobiło na zdrowym chłopie wrażenie

Punktualnie o 20 miała miejsce druga z zapowiedzianych premier- Hoppy New Year (American IPA). Piwo wjechało w karnawałowej otoczce- balony, małe serpentyny i przede wszystkim mocny arsenał pirotechniczny, co mnie, starego kibola, bardzo ucieszyło. Co poniektórzy mieli na sobie karnawałowe maski, w tym jedna z właścicielek lokalu O piwie nie będę się za długo rozwodził, powiem krótko- genialne, najlepsze jakie w ostatnim okresie piłem (no może nie licząc Golden Monka). Bardzo orzeźwiające piwo, bardzo pijalne. Tak mi, jak i obecnej ze mną koleżance piwo to smakowało bardzo. Koniecznie spróbujcie!

Obie premiery uważam za bardzo udane. Tak jeżeli chodzi o piwa, jak i o całą otoczkę- klimat, muzykę (w tym wiele piosenek nawiązujących klimatem do Krakowa, co nawet kibolowi Legii nie przeszkadzało, bo po prostu atmosfera była świetna). Rewelacja! Ludzi chyba minimalnie mniej niż na premierze Apetytu na Życie, no ale wtedy to już przesada była- nie dało się przejść.

Przy okazji premiery pogratulowałem właścicielowi Pracowni Piwa efektów jego pracy, podkreślając że zdaniem tak moim jak i wielu znajomych Pracownia Piwa jest najciekawszym debiutem tego roku. Wczorajsza wizyta w KiK tylko utwierdziła mnie w tym przekonaniu.

Po premierach piłem dalej, nie mogąc wyjść z Kufli przez chyba trzy godziny I tak udało mi się wraz z przyjaciółką wypić Apetyt na Życie, Sweet Cow, Artezan IPA (który piłem chyba pierwszy raz- świetne piwo!), o ile się nie mylę Hey Now oraz chyba Like On Nick (dwa ostatnie z Pracowni Piwa).

Jednym słowem wieczór obfity w świetne piwne doznania.

Potem w jakiejś trzecioligowej spelunie, gdzie jeszcze chciałem się nieco dopić, zamówiłem piwo, które miało być koniecznie na amerykańskim chmielu ("albo z amerykańskim chmielem albo żadne!") i barman po długim namyśle dał mi Carlsberga

Jednym słowem udane pijackie wyjście, oby więcej takich!

PS: tradycyjne pozdrowienia dla Esk, jak zwykle miło było spotkać
    Zapamiętał.

Uprawnienia umieszczania postów