Strona 221 z 321 PierwszyPierwszy ... 121171211217218219220221222223224225231271 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,601 do 6,630 z 9624

Wątek: Piwo

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez urs Zobacz posta
    piłem Zawiercie czekoladowe (5.50 piwonii ) niestety czekolada ''wywietrzała'' na końcu czuć posmak domieszki e ileś tam numerem 1 w czekoladzie jest moim zdaniem Magnus aczkolwiek drogi około 4 zł za malutką buteleczkę
    Zawiercie czekoladowe - jest to raczej klasyczny stout i z jakąkolwiek czekoladą i piwem smakowym nie ma zbyt wiele wspólnego - przez długi czas tego nie ruszałem póki ktoś mnie nie uświadomił, że to nie piwo "czekoladowe". I tu zdziwienie - jak dla mnie całkiem smaczny stout. I Zawiercie dołączyło do mojego zestawu pierwszej pomocy w kategorii "stout przystępny cenowo" - do Primatora. Nazwa myląca - a szkoda bo podejrzewam, że nie tylko ja omijałem to piwo w sklepie.

Legionista Awatar Herman
    W Leclercu na Bielanach wyprzedaż w związku z krótkim terminem (większość do weekendu, część do pierwszego tygodnia grudnia): Dawne, Mazowieckie Niepasteryzowane, Wrocławskie - 1,99 zł, Lwówek Belg - 2,99 zł. Ja kupiłem Dawne i Belga i były OK więc jeśli ktoś ma jakieś picie w weekend można śmiało się zaopatrzyć.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Administrator Awatar legart
    U mnie monopolu pod blokiem po Pincie i Antidotum pojawił AleBrowar (moi ulubieni przedstawiciele - Amber Boy i Rowing Jack) oraz Weizenbock z Kormorana.

Po raz kolejny piłem Prawdziwego Pilznera z Antidotum i znowu mi smakowało.

Weizenbock z Kormorana - po raz kolejny się przekonuje że pszekoźlaki to nie mój styl (w sumie dużo nie piłem, za to z tych lepszych - Pinta PszeKoźlak, Drei Kronnen oraz Schneider Weisse). Ale obiektywnie trzeba powiedzieć że Kormoran trzyma parametry weizenbocka (czuć i pszenicę i koźlaka) i w obrębie tego stylu może uchodzić za smaczny.

Gintleman Awatar księciuniu

Exclamation aukcja charytatywna

Doszedł jeszcze jeden trójpak butelek; zapraszam do licytowania, zostały dwa dni z kawałkiem.
    http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=14095
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar urs
    Dostałem informacje na 90 %od szczawika pracującego w 1001 na ursynowie że juz kończą działalność potwierdzi ktoś ?

Bo człowiek z kobitą powinien się widzieć raz w tygodniu, ruchnąć ją porządnie tak żeby wiedziała, że spotkania to naprawdę cos wyjątkowego.

Administrator Awatar legart
    Cytat Zamieszczone przez urs Zobacz posta
    Dostałem informacje na 90 %od szczawika pracującego w 1001 na ursynowie że juz kończą działalność potwierdzi ktoś ?
    ale kto kończy działalnośc?

Legionista
    Ja też dostałem tę informację od sepleniącego typka w okularach (bo chodzi, jak rozumiem, o outlet na Braci Wagów). Są jeszcze do końca tygodnia i widok pustych półek i braku kilku zasadniczych tytułów, których już w ogóle nie domawiają (Miłosław zielony za 2,50 ) raczej za tym przemawia.

Ale jak to się mówi: umarł król, niech żyje król - 300m dalej już działa nowa Piwonia.

Alfisti Awatar Budyń
    A tymczasem na browar biz atmosfera przed premierą Końca Świata gęstnieje Pierwsze koty za płoty
    Cytat Zamieszczone przez Żywiec z BB
    Właśnie spożyłem drugie w swoim życiu Sahti (pierwsze było warzone w browarze domowym w Strzyżowie). Miało wyjść dziwne piwo i takie właśnie wyszło. Mocne, treściwe i oleiste, mętne z aromatem czarnej porzeczki, drożdżowe w smaku i aromacie - tak właśnie mogło smakować piwo przed wiekami. Smaczne choć raczej nie jest to piwo sesyjne - 1 lub 2 wieczorem na rozgrzewkę.

Nasze koleżanki z biura biorące udział w degustacji są zachwycone jego smakiem i mocą

Trochę mi przypomina pitą 3 lata temu w Peru Chichę z tym, że jest bardziej poukładane i oczywiście mocniejsze.
    http://www.sppw1944.org

PamiętajMY

"To jest warszawska sprawa, jak sądzę: tu należy szukać wyjaśnień w problemach i tradycjach naszego miasta, w jego nastrojach i kolorycie. Stara, klasyczna, detektywna szkoła zawodzi w takich wypadkach, gubi się w jaskrawościach warszawskich sytuacji i warszawskich temperamentów."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez PanC Zobacz posta
    Ja też dostałem tę informację od sepleniącego typka w okularach (bo chodzi, jak rozumiem, o outlet na Braci Wagów). Są jeszcze do końca tygodnia i widok pustych półek i braku kilku zasadniczych tytułów, których już w ogóle nie domawiają (Miłosław zielony za 2,50 ) raczej za tym przemawia.

Ale jak to się mówi: umarł król, niech żyje król - 300m dalej już działa nowa Piwonia.
    Kończą jedynie na Ursynowie czy też i w Radości?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Lawy Zobacz posta
    Kończą jedynie na Ursynowie czy też i w Radości?
    Jeden z tych starszych facetów opowiadał mi kiedyś, że w Radości mają pozycję ugruntowaną, natomiast Ursynów traktowali jako dodatek. Stąd brak marketingu, kiepska sprzedaż i zaskoczenie, że prawie nikt nie przychodzi. Prawda jest też taka, że parę razy widziałem, jak klient brał u nich np. kilka Harnasi nie patrząc w ogóle w kierunku półek z bardziej ambitnymi tytułami. Ich małpy, ich cyrk.

Legionista Awatar Herman
    Na Rudnickiego zawitał Rowing Jack. Jest też Amber Boy i Sweet Cow. Z Pinty resztki: Jak w Dym, Odsiecz Wiedeńska i Stare Ale Jare.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista - Hagenaar Awatar beton
    Piwo nr.17
    Nazwa: GULPENER SJOES
    Browar: Gulpener Bierbrowerij
    Kraj, prowincja, miasto: Holandia, Zuid-Limburg, Gulpen
    Gatunek: Sjoes (niem. Schuss) – mix pilsnera i ciemnego niskoprocentowego oud bruin
    Alkohol: 4.5%
    Ekstrakt: 11.0°
    Opakowanie: Butelka 0.3l
    Cena: 0.54€

Kolor: Jasno brązowy.
    Piana: Ładna gęsta, ciemna piana, długo się utrzymuje.
    Zapach: Chmielowo-karmelowy.
    Smak: Mocny karmelowo-słodki, tło chmielowe.
    Wysycenie: Dobre, na tym samym poziomie do dna szklanki.
    Opakowanie: Typowa holenderska butelka, ładna etykieta.
    Uwagi: Sjoes to mieszanka pilsnera (75%) i oud bruin (25%). Ten typ piwa dostępny jest w Holandii, Belgii i Niemczech.
    Wnioski: Ciekawy styl, smaczne. Dość drogie.
    nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Legionista Awatar Herman
    W "Po drugiej stronie lustra" Kangaroo i Kawka z Widawy z datą 28.11.2012 za 5 zł.

W kranach Rowing Jack, Artezan IPA, Red IPA z browaru Haust (pyszne!), stareALEjare, Namysłów i jakieś piwo lodowe.

Co do tego piwka lodowego to pierwszy raz miałem okazję spróbować i nic ciekawego.
    W smaku ciężko cokolwiek było wyczuć, ale było przyjemne i lekkie - takie piwko na przepłukanie pomiędzy IPA Natomiast w zapachu było bardzo nieprzyjemne - miało taki zapaszek pomyj, wiadro z mopem tak zajeżdża po myciu podłogi. Czy to normalne w takim piwie ?
    LEGIA&FC DEN HAAG

Lany Koniec Świata w G.Zlota - wlasnie na szybko degustowany

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Lany Koniec Świata w G.Zlota - wlasnie na szybko degustowany
    W uzupełnieniu tego „tłita”: piwko bardziej piwne niż się spodziewałem.

Niezła pianka, ładny żółto-pomarańczowawo-mętny kolor, w pierwszych łykach czuć tylko goryczkę i takie posmaki jak w ViwaLaWita, czyli chyba cytrusy Dopiero później do głosu i kubków smakowych dochodzi alkohol, który z każdym łykiem staje się coraz bardziej wyczuwalny – ale oczywiście nie jest taki chamski spiryt jak w tych wszystkich wynalazkach pt. „Mocne”.
    Generalnie mocne, wyraziste ale fajnie zbalansowane piwo, lepsze niż się spodziewałem, chociaż jak dla mnie raczej w charakterze ciekawostki niż jakiejś dłuższej znajomości. Podejrzewam, że w wersji butelkowej alkohol będzie bardziej wyczuwalny kosztem tych cytrusów czy co ja tam czułem

A co do mocy, to jedno wypite na szybko na stary, niewyspany i głodny organizm dało się już odczuć

Legionista
    Serwują z wiadra (za Esk) czy z kija?
    I jaki koszt?

Legionista
    Ja testowałem w sobotę, ok. 22 lali z kija. Wcześniej było z wiadra, ale do niego i tak lali z kija, bo i tak dostali w kegu.

Co do samego piwa, to, podobnie do Księciunia, spodziewałem się czegoś mniej przypominającego piwo. Oczyma wyobraźni widziałem jakieś mętne popłuczyny, szarą zawiesinę etc. a dostałem piękny, pomarańczowy trunek. Zapach już barwie nie dotrzymał kroku, głównie czułem drożdże choć i nuty owocowe się przebijały. Jeśli chodzi o smak, to podobne wrażenia jak do woni. Zupełnie za to nie czułem tej mocy alkoholu. W każdym razie ciekawe doświadczenie i będę chciał spróbować jeszcze wersji butelkowej. Aha, cena to 12zł.

I na koniec pytanko do bywalców Rodzinki (czy też antykwariatu piwnego, jak to ktoś pieszczotliwie określił ten sklep) - jest jeszcze Red AIPA z Hausta? Próbowałem w czwartek w Lustrze i ten smak mną zawładnął.

Legionista - Hagenaar Awatar beton
    Cytat Zamieszczone przez technik Zobacz posta
    Byłem ostatnio na szkoleniu/konferencji trenerskiej. Wykład prowadził trener o renomie ogólnopolskiej (nie zdradzam nazwiska). Pojawiło się pytanie jakie piwo mogą pić piłkarze. Wtedy ożywił się i opowiadał na temat piwa z kilka dobrych minut.

Polecał piwo pszenne, ? Bawarie ? i Ciechana.
    Jeżeli polecał Bavaria Wit (przeniczne) to istnieje tylko wersja bezalkoholowa:
    Bavaria 0,0% Wit...to może do zapijania Ciechana
    nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Wiślaczka Awatar Esk
    Cytat Zamieszczone przez Cebek Zobacz posta
    Ja testowałem w sobotę, ok. 22 lali z kija. Wcześniej było z wiadra, ale do niego i tak lali z kija, bo i tak dostali w kegu.
    Ale polewane z wiadra miało swój urok.
    Przed 19 w Gorączce nieprzebrane tłumy były aż dziwię się, że zostało jeszcze do poniedziałku.
    Od wczoraj zresztą można kupić już wersję butelkową.

Co do samego piwa, to, podobnie do Księciunia, spodziewałem się czegoś mniej przypominającego piwo. Oczyma wyobraźni widziałem jakieś mętne popłuczyny, szarą zawiesinę etc. a dostałem piękny, pomarańczowy trunek. Zapach już barwie nie dotrzymał kroku, głównie czułem drożdże choć i nuty owocowe się przebijały. Jeśli chodzi o smak, to podobne wrażenia jak do woni. Zupełnie za to nie czułem tej mocy alkoholu. W każdym razie ciekawe doświadczenie i będę chciał spróbować jeszcze wersji butelkowej. Aha, cena to 12zł.
    Ja jeśli chodzi o zapach czułam głównie jałowiec.
    Spodziewałam się bardziej słodkawego trunku i byłam pozytywnie zaskoczona jego wytrawnością. Piwo inne niż wszystkie - spokojnie mogę sobie wyobrazić, że kiedyś przed wiekami pito właśnie taki napój. Pradawne piwo.
    Podobno z każdym dniem ma być lepsze. Czuć było w nim "żywość i młodość" oraz to, że nadal pracuje.
    Jednak nie jest to piwo sesyjne. Po dwóch szklanicach porządnie zaszumiało mi w głowie

Relacja :
    http://polskieminibrowary.pl/2012/12...-konca-swiata/
    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Legionista Awatar fumen
    W Bielsku-Białej "Koniec..." był lany z wiadra po 9 PLN.

W piątek nabyłem w "Antykwariacie" na Pejzażowej chwalonego tu (relatywnie od dawna) Artezana Wita. Baaaardzo przyjemne, orzeźwiające piwo. Będzie do czego wracać.

Legionista Awatar Herman
    I na koniec pytanko do bywalców Rodzinki (czy też antykwariatu piwnego, jak to ktoś pieszczotliwie określił ten sklep) - jest jeszcze Red AIPA z Hausta? Próbowałem w czwartek w Lustrze i ten smak mną zawładnął.
    Niestety nie ma już - tego piwa było bardzo mało w sprzedaży niestety. Ja też się w piatek wybrałem do "Po drugiej stronie lustra" żeby spróbować, bo na wersję butelkową się nie załapałem. Rzeczywiście piwo bardzo dobre.

W sobotę miałem tez okazję spróbować piwa z browaru w Hotelu Płock. Butelka 1 l. w cenie 13 zł - skusiłem się na pszeniczne mimo ostrzeżeń kumpla, który odwiedził ten browarek 2 lata temu i nie miał najlepszego zdania. Dobrze, że go nie posłuchałem bo piwo było pyszne- świeżutkie (niepasteryzowane, lane prosto do butelek, data przydatności dosłownie na tydzień do przodu) i w ogóle pozytywne zaskoczenie.
    Kupiłem tez sobie 3pak Komesa z eleganckim pokalem.
    Dziś jadę po koniec świata bo już jest na pólkach - wszystko na Rudnickiego.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
    Kupiłem tez sobie 3pak Komesa z eleganckim pokalem.
    gdzie Komesa kupiłeś?

Legionista Awatar maatek
    Cytat Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
    wszystko na Rudnickiego.
    „Przechodniu, pochyl czoło, wstrzymaj krok na chwilę
    Tu każda grudka ziemi krwią męczeńską broczy
    Tu jest Służewiec, to są nasze Termopile
    Tu leżą ci, którzy chcieli bój do końca toczyć (...)"

Cytat Zamieszczone przez PanC Zobacz posta
    Serwują z wiadra (za Esk) czy z kija?
    I jaki koszt?
    Potwierdzam to co pisał Cebek - 12 zł; lane z kija.

A tak na marginesie, to powoli uczę się od nestora tego tematu wpadania do takich miejsc jak "Gorączka" przy okazji załatwiania czegoś w okolicy
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 04-12-2012 o 12:25

Legionista Awatar Herman
    3pak Komes (porter bałtycki, potrójne zlote i coś jeszcze + pokal) na Rudnickiego, cena chyba 33 zł
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista
    W Leclercu na bielanach również dostępne, cena coś koło 4 zł za sztukę.

Wiślaczka Awatar Esk
    Na Rudnickiego jest już też Rauch Bock, Grand Champion Birofilii. Dwa dni przed premierą.
    Szkoda, że nie dam rady dziś podjechać bo z niecierpliwością czekam na to piwo

Legionista Awatar Herman
    kupuje dziś całość obu partii możecie kupić u mnie
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    Na Rudnickiego jest już też Rauch Bock, Grand Champion Birofilii. Dwa dni przed premierą.
    Szkoda, że nie dam rady dziś podjechać bo z niecierpliwością czekam na to piwo
    Niech koleżanka za głośno o tym nie mówi, bo sekta browar.bizowa gotowa oskalpować i zwyzywać od innowierców za nieczekanie na 6 grudnia. W MiTo Rauch Bock pojawił się już tydzień temu, o co straszny raban na facebooku zrobiło towarzystwo blogerów/piwowarów domowych. Dla ciekawskich >>LINK<<

Wiślaczka Awatar Esk
    Niech koleżanka za głośno o tym nie mówi, bo sekta browar.bizowa gotowa oskalpować i zwyzywać od innowierców za nieczekanie na 6 grudnia. W MiTo Rauch Bock pojawił się już tydzień temu, o co straszny raban na facebooku zrobiło towarzystwo blogerów/piwowarów domowych. Dla ciekawskich >>LINK<<
    Na Browar.bizie już wiedzą.
    I nie są zachwyceni.

Ale akurat jeśli chodzi o Grand Championy już w poprzednich latach były dostępne w różnych punktach na terenie całej Polski przed premierą, więc nie rozumiem oburzenia.

Herman - po 40 butelkach Rauch Bocka pękniesz jak Smok Wawelski.
    Chyba, że zostawisz kilka sztuk do piątku

Uprawnienia umieszczania postów