Strona 219 z 322 PierwszyPierwszy ... 119169209215216217218219220221222223229269319 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,541 do 6,570 z 9637

Wątek: Piwo

Wiślaczka Awatar Esk
    No i jest miodowe
    ( Z dedykacją dla legarta )Ale może być ciekawe i inne niż wszystkie miodowe.

Saint No More- Christmas Ale piwo świąteczne AleBrowaru.
    Ekstrakt: 16 BLG
    Alkohol: 6,2%
    IBU: 55

Tworząc to piwo chcieliśmy Was zaskoczyć i zrobić coś zupełnie niespotykanego. Tak narodził się pomysł użycia miodu. Chcemy pokazać Wam jak prawidłowo obchodzić się z tym szlachetnym surowcem. Miodu wielokwiatowego użyliśmy jeszcze przed fermentacją, tak aby uniknąć efektu nachalnej słodyczy. Dodatkowo dla uzyskania odpowiedniego balansu, dodaliśmy dużej ilości amerykańskiego chmielu, dzięki czemu goryczka ma 55 jednostek IBU.
    Aby Mikołajowi nadać smak piwa starzonego w dębowych beczkach, do leżaka dodaliśmy płatków lekko prażonego dębu.

Saint No More nadchodzi!

I jeszcze a propos tego stwierdzenia :
    na co dzień pijam piwa holenderskie i belgijskie, więc mam porównanie, wyroby polskiego browarnictwa to jakaś totalna pomyłka (oczywiście zdarzają sie chlubne wyjątki).
    To w ostatnim roku a nawet dwóch( od czasu powstania Pinty ) tych chlubnych wyjątków w polskim browarnictwie jest sporo. Obserwujemy prawdziwy boom na dobre piwa i oryginalne style.
    A niektóre z tych polskich wyrobów naprawdę nie ustępują najlepszym światowym markom.

Oczywiście, jak już Herman zauważył, nie dotyczy to nadal piw koncernowych.
    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Administrator Awatar legart
    Jedyne miodowe jakie mi smakowało to było jakieś z czeskiego mikrusa gdzie właśnie tak jak w AleBrowarze miód dodano przed fermetacją, także jest nadzieja . IBU na poziomie 55 też wygląda zachęcająco.

W sobotę byłem po kilkutygodniowej przerwie w Lekclercu na Bielanach, pojawiło się Dyniamit (6,49) i Stare ale jare (5,69 - ale się kończyło na półkach), Gościszewo Pszeniczne (niestety nieudana warka - mocno apteczne i stomatologiczne posmaki) oraz Rycerz, sporo różności z Frankonii, Pils z Jabłonowa nadal po 2,49 plus butelka.

Legionista
    Ma ktoś pomysł na ciekawe piwo? http://www.browarzarzecze.pl/

Legionista
    A'propos tematu piwa miodowego poruszonego przy okazji Saint no more, zawsze stroniłem od tych trunków. Aż pewnego dnia poszedłem do Czeskiej Baszty łudząc się, że zdążę się napić Raptora 5h po otwarciu beczki. Przekonując się o naiwności tych nadziei, wziąłem Konicek Cmelak 12 Svetly Medovy Special, nie zwracając należytej uwagi do przedostatniego członu nazwy. Miła pani za barem ostrzegła mnie, że to miodowe i dłuuuugo się nalewa, ale cóż, skoro na jedną premierę się nie załapałem to zrobiłem sobie inną i muszę przyznać, że zaskoczyła mnie delikatność tego miodowego aromatu. Spodziewałem się jakichś lepkich słodkości (tym bardziej czekając na napełnienie kufla - naprawdę trochę to trwało), a dostałem posmaczek nienachalnie skradający gdzieś tam w tle. Piwko wypiłem ze smakiem, co nie zmienia faktu, że dalej nieufnie podchodzę do tych polskich butelkowych wynalazków

A skoro już o Czeskiej Baszcie mowa, to jutro o 17:30 z kranu ma popłynąć Matuska Cerna Raketa 17 Black IPA, znowu czeka mnie wyścig z czasem, może po 2h zostanie jeszcze jeden kufelek

Legionista - Hagenaar Awatar beton
    Piwo nr.14
    Nazwa: BAVARIA HOOGHE BOCK
    Browar: Bavaria
    Kraj, prowincja, miasto: Holandia, Noord Brabant, Lieshout
    Gatunek: Koźlak jesienny
    Alkohol: 6.5%
    Opakowanie: Butelka 0.3l
    Cena: 0.76€

Kolor: Rubinowy.
    Piana: Słaba, nie utrzymuje sie zbyt długo.
    Zapach: Owocowo-ziołowy.
    Smak: B.mocne uderzenie owocowo-ziołowe, tło goryczkowo-ziołowe.
    Wysycenie: Dobre, na tym samym poziomie do dna szklanki.
    Opakowanie: Typowa holenderska butelka. Niezbyt ładna etykieta.
    Uwagi: Piwo sezonowe, dostępne w okresie jesień-zima.
    Wnioski: Średnie i drogie.
    nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Osobiście to chciałbym żeby nawet średnie koźlaki kosztowały w Polsce poniżej 4 pln

Legionista Awatar fumen
    Jakiś czas temu w Piwonii kupiłem czeskie piwo Opat Herbal Bitter, które wg sprzedającego miało posiadać posmak herbaty. Liptonem nie zajeżdżało, ale nuty ziołowe dało się jak najbardziej wyczuć. Szczególnie, gdy było bliżej końca. Generalnie piwo lekkie % samo w sobie, jasne, delikatnie mętne, dobrze się pieniło. Gdyby było lato, to pewnie dobrze gasiłoby pragnienie.

Cytat Zamieszczone przez fumen Zobacz posta
    Jakiś czas temu w Piwonii kupiłem czeskie piwo Opat Herbal Bitter, które wg sprzedającego miało posiadać posmak herbaty. Liptonem nie zajeżdżało, ale nuty ziołowe dało się jak najbardziej wyczuć. Szczególnie, gdy było bliżej końca. Generalnie piwo lekkie % samo w sobie, jasne, delikatnie mętne, dobrze się pieniło. Gdyby było lato, to pewnie dobrze gasiłoby pragnienie.
    Sprzedający chyba troszkie popłynął bo to faktycznie jest piwo ziołowe a nie herbaciane hehe (w sumie herbal [ziołowy] troche brzmi jak herbata )

Legionista Awatar Herman
    kiedyś upierał się, że IPA to Indian Pale Ale
    LEGIA&FC DEN HAAG

Wiślaczka Awatar Esk
    Cytat Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
    kiedyś upierał się, że IPA to Indian Pale Ale
    Widocznie temu panu nie brakuje "n"

Legionista Awatar hansolo
    Ja dziś zainwestowałem 6,19 zł na Dobry wieczór
    Ekstrakt: 13,1%
    Zawartość alkoholu: 4,5%
    Pasteryzacja: tak

Pił ktoś może ? czy tylko mi się wydaje, że piwo to zostawia posmak ... kawy ?

"Przypominam o zakazie używania środków pirotechnicznych !" W.Hadaj

rasowy stout powinien mieć posmak kawy

Legionista Awatar hansolo
    Cytat Zamieszczone przez legart Zobacz posta
    rasowy stout powinien mieć posmak kawy
    dopiero się szkolę w tej kwestii co kto lubi, najwyraźniej to nie mój smak
    "Przypominam o zakazie używania środków pirotechnicznych !" W.Hadaj

Legionista Awatar Herman
    Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    Widocznie temu panu nie brakuje "n"
    Trzeba uważać na jego rady, acz kiedys mi polecił Pilsa z Jabłonowa i dobrze trafił

Odwiedziłem ich dziś w nowej siedzibie. Miejscówka przeniesiona na koniec świata, do tego nawet nie przy ulicy, ciężko trafić jak ktoś nie zrobi rekonesansu w necie.

Jest już nowa warka Rowing Jacka, kupiłem też Wit i IPA z Artezanu + Naturalne z Gościszewa. Reszta bez zmian. Sam lokal trochę większy, ale ogólnie wygląda tak samo (w sumie co ma być innego - flakony+półki+kasa+typ i jego panna).

Odpalili już opcję z dowozem - od 45 zł za free, ale ciekawy jestem jak to będzie wyglądało.
    Rozwozić będzie ten gostek co tam pracuje, twierdzi że nie obskoczy więcej niż 4-5 osób dziennie.

Czy warto zajrzeć do Rodzinki Bis ? Są tam jakieś rarytasy ?
    LEGIA&FC DEN HAAG

Czy warto zajrzeć do Rodzinki Bis ? Są tam jakieś rarytasy ?
    Myślę, że warto ale trzeba uważać na daty ważności. Z ciekawostek bywa Kowal (także w kołobrzeskich mutacjach), radomska Pivovaria (mnie nawet smakuje ichniejszy pils). Niedawno była Red IPA z Hausta. Sporo różnych niemców jest. Przy odrobinie szczęścia można wyhaczyć coś ciekawego.

Zwłaszcza że jak pojechało się metrem do Piwonii, to na powrocie można wysiąść na sna chwilę na stacji Wilanowska. A potem Politechnika i do Winoteki

Legionista Awatar Herman
    No ta i na koniec trasy do Leclerca na Bielany (no z małym spacerkiem)
    LEGIA&FC DEN HAAG

Oj, taka podróż nie zawsze musi mieć fiał w domu Ostatnio odnotować można powolny odwrót od AlleBrowaru w sklepach.Rozmawiałem ze sprzedawcą w "Piwoszu" na Płowieckiej, w sklepie na Osowskiej,i wszędzie to samo hasło ,”nie schodziło”. Na Płowieckiej dopiero po dacie ważności,czyli po 1,50 zł.Szkoda.
    Ostatnio edytowane przez Calgon ; 22-11-2012 o 23:06

Legionista Awatar fumen
    Czarna dziura, jak najbardziej powinna mieć taki posmak. Swoją drogą, jak na stouta wydaje mi się dość łagodnym trunkiem, który gładko i elegancko wchodzi.

Do Rodzinki Bis, warto zaglądać i po przeniesieniu Piwonii "na koniec świata", po prostu wrócę do tego sklepu. Aczkolwiek jak słusznie zauważył Legart, trzeba sprawdzać daty ważności. Inna sprawa, że wybór jest tam naprawdę konkretny i często można upolować coś dobrego.

Legionista
    W rodzince to trzeba też uważać na godziny otwarcia sklepu, żeby przejazd nie był na pusto.

i teraz pytanie mam: jaki pils w normalnej cenie? muszę więcej zakupić (dla gości) a że w zasadzie ostatnie pół roku ograniczyło mi się do piw które w większej iości skosiłyby mnie po portfelu. Pils Jabłonowski był dla mnie w sumie OK, czy jest coś w podobnej (lub niższej) cenie, gdzie poczuje się że to jest pils a nie woda ze słodem?

ps. jak ktoś jeszcze nie upolował dyni to obydwa piwa (Pinta i AleBr) były w outlecie w Radości wczoraj - podaję bo jakoś ostatnio Mumii mało widziałem po sklepach.

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Lawy Zobacz posta
    i teraz pytanie mam: jaki pils w normalnej cenie?
    Miłosław Pilsner

E: No i oczywiście Ciechan Lagerowy też. Mnie jeszcze podchodzi Darłowiak (w zasadzie to samo co "Wrocławskie", ale mi jakoś lepiej smakowało).
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 23-11-2012 o 09:43
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Herman
    W rozsądnej cenie masz w zasadzie 3: Miłosław Pils, Jabłonowo manufaktura Pils i Ciechan Lagerowy. Dla mnie z tej trojki najlepszy z Jabłonowa. Ja kupuję po 2,85 + butla 0,35 zł
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista
    W rozsądnej cenie masz w zasadzie 3: Miłosław Pils, Jabłonowo manufaktura Pils i Ciechan Lagerowy. Dla mnie z tej trojki najlepszy z Jabłonowa. Ja kupuję po 2,85 + butla 0,35 zł
    Czyli w sumie nic się nie zmieniło (poza Pilsem, którego pół roku temu nie było). Szkoda - bo przydałoby się więcej zwykłych pilsów nie rujnujących portfela. Lagerowe jednak zapamiętałem coś koło 4 zł.. Miłosław jest koło mnie za 2,50 więc daje radę. A gdzie w takiej cenie masz Pilsa Jabłonowa?

Exclamation aukcja charytatywna

UWAGA, UWAGA !!

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a nie wszyscy legijni tatusiowie będą mogli się zabawić się w Świętych Mikołajów, pewnych rzeczy i murów się nie przeskoczy…
    Ale to cholera nie powód, żeby do tych dzieci Mikołaj nie dotarł! Oprócz zakupu ciepłych polarowych czapek (http://forum.legionisci.com/showthre...t=14058&page=2) można stać się takim Mikołajem powiększając swoją kolekcję butelek po piwie

Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom oraz prośbom niektórych forumowiczów-smakoszy Browary Żoliborskie zapraszają na kolejną odsłonę charytatywnej aukcji kolekcjonerskiej butelek po piwie

Tym razem do nabycia trzy trójpaki – w każdym zestawie butelka po Żoliborskim IPA, Żoliborskim Pszenicznym (II warka) i Żoliborskim Lager (tajemnicza NOWOŚĆ, jeszcze nieopisywana na forumce).
    Jak widać na poniższym zdjęciu jeden z tych zestawów jest w wersji „de Lux” czyli lager w butelce z kabłączkiem i ze specjalną etykietką z adnotacją „Wersja limitowana” – ten zestaw pójdzie do tego, kto da najwięcej. Do pozostałych butelek będą też dołączone kapsle, bo jak widać tym razem stanowią one nierozłączną całość wizualną z etykietkami (no niemalże kapsle dedykowane )

(na zdjęciu butelki jeszcze przed opróżnieniem; w łikend biorę się do roboty )

Jest to niepowtarzalna gratka dla wszystkich piwoszy i birofili; takich butelek, z niepowtarzalnymi etykietkami zaprojektowanymi przez jednego z forumowiczów, nie dostanie się nigdzie indziej
    Jakby kogoś interesowało co w nich było, to niech poszpera w piwnym temacie.

W przypadku ewentualnych pytań proszę o priv.

Aukcja trwa do końca listopada (30.11, godz. 23.59).
    Ponieważ nie mam konta na allegro swoje oferty proszę przesyłać na priv – raz dziennie będę wrzucał aktualną najwyższą ofertę oraz najniższą łapiącą się na wygranie - tak żebyście wiedzieli jakie ceny przebijać (+ info na priv dla zainteresowanych). Trzy najwyższe oferty na zakończenie aukcji wygrywają, w przypadku równych ofert – kto pierwszy ten lepszy.
    Cena wywoławcza zestawu: 19,16 zł.; wszystkie uzyskane środki zostaną przekazane na świąteczne paczki dla potrzebujących legijnych dzieciaków.

Odbiór tylko osobisty, pewnie w pierwszym tygodniu grudnia – po ustaleniu indywidualnym lub przy jakimś kiermaszu (z uwagi aktualnie małą czasowość będę prosił o wyrozumiałość i współpracę) ; z uwagi na delikatność towaru wysyłki nie przewiduję.
    Żeby uniknąć ewentualnych problemów z niesolidnymi licytującymi (np. problemy z umówieniem się na zapłatę i odbiór) zastrzegam sobie prawo do pomijania ofert anonimowych forumowiczów żeby potem nie ganiać za nimi po mieście.

I pamiętajcie, tutaj tak naprawdę nie chodzi o te butelki … liczy się zebranie kasy na szczytny cel, więc nie przeliczajcie ceny zestawu na ilość Królewskich które można za to kupić

Całość akcji zaakceptowana przez Najwyższe Władze – więc bez wygłupów proszę

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista Awatar Herman
    W takim małym osiedlowym na ul. Coopera (Gorczewska#Lazurowa).
    Na Rudnickiego za Samem w blaszaku gdzie maja fajny wybór piw mają chyba w tej samej cenie ew. max 10 groszy drożej
    LEGIA&FC DEN HAAG

Wiślaczka Awatar Esk
    i teraz pytanie mam: jaki pils w normalnej cenie? muszę więcej zakupić (dla gości) a że w zasadzie ostatnie pół roku ograniczyło mi się do piw które w większej iości skosiłyby mnie po portfelu. Pils Jabłonowski był dla mnie w sumie OK, czy jest coś w podobnej (lub niższej) cenie, gdzie poczuje się że to jest pils a nie woda ze słodem?
    Pilsner Urquell odkąd znowu w Czechach jest produkowany zbiera całkiem dobre recenzje.
    Na przyjęcie powinien się nadać. Cena co prawda ok. 5 zł ale może kilka butelek w ramach urozmaicenia

Legionista Awatar Yanks
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Całość akcji zaakceptowana przez Najwyższe Władze – więc bez wygłupów proszę
    Fajowy byłby osobny temat, w którym naocznie, jawnie i na gorąco, można byłoby brać udział, tym samym podbijając aukcje. Towar to nie lada, a cel szlachetny ...
    Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

A jak się okaże, że będzie 3 chętnych każdy z 20 złotymi - wstyd byłby Panie i przerost formy nad treśćią z odrębnym tematem (chociaż ostatnim razem nie bylo tak źle, dwubutelkowe zestawy śmigały nawet ponad stówę ).

Jak mi się zacznie skrzynka privowa grzać, to rozważę założenie tematu; chociaż może niektóryzy nabywcy wolą pozostawać anonimowi.
    Narazie najwyższa oferta: 33,33 zł; więc przebijaj a nie grymasisz

E: No i już mamy 49,16 zł

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
    Pilsner Urquell odkąd znowu w Czechach jest produkowany zbiera całkiem dobre recenzje.
    Na przyjęcie powinien się nadać. Cena co prawda ok. 5 zł ale może kilka butelek w ramach urozmaicenia
    Po kilku niemiłych wpadkach boję się Pilsnera w butelkach - dawno temu to było wprawdzie, ale jakoś mi się słabo kojarzy (co innego z beczki).
    Dla urozmaicenia za 5 zł to ja mam inne style, ale dla ludzi co do tej pory jedynie na Warce bądź Lechu mogą być mało strawne Ostatnio znajomy na piwo gdzie była (w sumie nie jakaś wybitna) goryczka zareagował że to jest strasznie mocne piwo - a etykieta gdzie było 5% go nie przekonała Swoją drogą ostatnio kilka razy zakupiłem Jevera w outlecie i jestem ciekaw jak ludziska na to by zaregaowali lub na Atak Chm.
    A jak to jest z tą różnicą, która była (lub nie) pomiędzy produkowanym w Polsce a w tym czeskim? Bo różne wersje słyszałem, a na blogu Kopyr kiedyś wspominał że PU zatrudnił kiperów sędziów którzy zweryfikowali - i wyszedł brak różnic (marketingowa ściema?). ktoś z Was lub Waszych znajomych porównywał?
    Ostatnio edytowane przez Lawy ; 23-11-2012 o 11:28

Cytat Zamieszczone przez Yanks Zobacz posta
    Fajowy byłby osobny temat, w którym naocznie, jawnie i na gorąco, można byłoby brać udział, tym samym podbijając aukcje. Towar to nie lada, a cel szlachetny ...
    Kłócił, kłócił i wykłócił ... jest odrębny temat: http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=14095 - tam licytujemy, ew. jak ktoś chce anonimowo, to na priv do mnie, a ja go wrzucę do tematu jako nołnejma

Zapraszam

Legionista - Hagenaar Awatar beton
    Swoją drogą ostatnio kilka razy zakupiłem Jevera w outlecie i jestem ciekaw jak ludziska na to by zaregaowali
    to wódkę jeszcze dokup coby mogli przepłukać to i owo, bo Jever może im kubki smakowe wypalić
    nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Uprawnienia umieszczania postów