Strona 82 z 83 PierwszyPierwszy ... 3272787980818283 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,431 do 2,460 z 2467

Wątek: Kolarstwo

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Warto podkreślić ambitny występ Majki.
    Presja

Legionista Awatar Traper
    Cytat Zamieszczone przez rojekk Zobacz posta
    Nie wierzyłem, że Roglic przetrwa trzy tygodnie bez kryzysu...A jutro powinien jeszcze dołożyć do pieca i powalczyć o top 2.
    I nie przetrwał a kryzys przyszedł na etapie na którym chyba nikt, nawet on sam się tego nie spodziewał. Bardzo ciekawa czasówka, cieszy mnie przegrana Sky Najważniejsze, że Froome nie wygrał TdF

Legionista Awatar crolick
    Cytat Zamieszczone przez Traper Zobacz posta
    I nie przetrwał a kryzys przyszedł na etapie na którym chyba nikt, nawet on sam się tego nie spodziewał. Bardzo ciekawa czasówka, cieszy mnie przegrana Sky Najważniejsze, że Froome nie wygrał TdF

Patrzyłeś na generalkę?

Legionista Awatar trzeci
    Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta

Patrzyłeś na generalkę?
    Czasówke przegrali.

Legionista
    Najważniejsze, że Froome nie wygrał TdF
    Nie wypadało. Ekipa uznała, że za dużo smrodu i lepiej nie prowokować bardziej środowiska kolarskiego.

Jak kolarstwo to tylko Maja! Uwielbiam ten sport. W mojej miejscowości często organizowane są wyścigi. Jako sprzedawca taśm gumowych, często sponsoruje takie wyścigi.

Legionista
    Tour de Pologne.
    3 etapy sprinterskie za nami (2 x Bora 1 x Quickstep) i dziś kolarze wjechali w mocno pofałdowany teren. Faworyt - Micgał Kwiatkowski nie zawiódł.
    Wygrał etap i założył koszulkę lidera.
    Patrze na profile etapów i nie wygląda na to by ktoś miał Kwiatkowskuego zgubić. Nie ten poziom trudności.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar Jaco
    No i wielkie oklaski dla Kwiatkowskiego. Umierał, ale wygrał ponownie. Klasa!
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    I tu też przegapiam ehhh

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    I tu też przegapiam ehhh
    Jakby co gramy w czwartek o 21

Legionista
    Jak ja się cieszę, że jutro będzie jutro Niech przyjdzie w końcu Zima bo oszaleć można.

Legionista
    Rozpoczął się czeski Czech Cycling Tour (kat. 2.1)
    Pierwszy etap - drużynowa czasówka - padl lupem kolarzy Bora-Hansgrohe z Bodnarem w składzie.

Drugie miejsce zajęła pomarańczowa drużyna - CCC Sprandi (bez najlepszego swego czasowca - Tratnika, który sie ściga dookoła Polski) tracąc 13 sekund

Na trzecim miejscu wylądowała włoska Wilier Triestina.
    Włoski zespół stracił do zwycięzców 50 sekund. (37 sekund straty do "cycków")

Między kolejnymi ekipami różnice czasowy były znacznie mniejsze.
    Hurom i Wibatech (kooejne dwa polskie zespoły) zajęły odpowiednio 12 i 13 miejsce tracąc do zwycięzcy 1:14 oraz 1:17

Czyli rożnica między 13 a 3 zespołem (27 sekund) była mniejsza niż między zespołem numer 2 i 3.
    To wskazuje, że tym wyścigu Bora i CCC w drużynowej jeździe na czas jechały w innej lidze niż cała reszta.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    No i wielkie oklaski dla Kwiatkowskiego. Umierał, ale wygrał ponownie. Klasa!
    Ostatni etap wygrał zwycięzca 3 etapów i wielodniowy lider tegorocznego Giro - Simon Yates.
    Zwycięstwo w całym wyścigu obronił Michał Kwiatkowski

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Ostatni etap wygrał zwycięzca 3 etapów i wielodniowy lider tegorocznego Giro - Simon Yates.
    Zwycięstwo w całym wyścigu obronił Michał Kwiatkowski
    Była walka . Brawo Michał .

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Była walka . Brawo Michał .
    Ciekawostka: wyścig zdominowany został przez kolarzy z rocznika 1990:
    Kwiatkowski, Pinot, Bennett, Preidler, Aru
    Walczyli z nimi dzielnie kolarze 2 lata młodsi (rocznik 92)
    Yates, Teuns, Formolo, Buchmann

Miejsce w top 10 uzupełnil Oomen 1995.

Legionista
    W BinkBank Tour (wcześniej ENECO Tour) Maciej Bodnar podcza czasówki zajął 9 miejsce.
    To pozwoliło mu kręcić w okolicach top10. Raz wypadał, potem znów wskakiwał.
    Po przedostatnim etapie był 6.
    Niestety na ostatnim było sporo krótkich podjazdów i Maciek nie dojechał z najlpeszymi. Popisywali się głównie specjalisci od klasyków, jak Van Avermaet, Wellens czy Mathews. Maciek spadł na 17 miejsce. Wygrał Mohoric przed Matthewsam i Wellensem.

W tym samym czasie odbywał się wyścig dookoła Węgier (kat. 2.1)
    Startowała ekipa CCC
    Wygrała klasyfikację drużynową, oraz Stosz zdobył koszulke króla gór.
    W najwazniejszej klasyfikacji Kamil Małecki (22 lata) zajął drugie miejsce.
    6 był Leszek Pluciński, 8 Adrian Kurek.

Wygrał Włoch Belletti z Androni Giocattoli - doświadczony zawodnik mający na koncie m.in. wygraną etapową w Giro.

--

Ladies Tour of Norway padł łupem Holenderki Marianny Vos - jednej z najbardziej utytułowanych zawodniczek świata.
    Holenderka wygrała też wszystkie 3 etapy wyścigu i siłą rzeczy klasyfikacje punktową.
    Młodzieżowej nie wygrała, bo jest za stara
    Nie wygrała też walki o koszulką królowej gór. Tę zgarnęła Kasia Niewiadoma. Kasia zajęła 5 miejsce w klasyfikacji końcowej.

--

Worldtourowy wyścig jednodniowy Hamburg Cyclassics wygrał Elia Viviania przed Demarem i Kristoffem.
    Na 16 miejscu był Jonas Koch - najlpeszy z ekipy CCC
    Najlepszy z Polaków był reprezentujący Sky Michał Gołaś.

--

25 sierpnia rusza ostatni tegoroczny Wielki Tour - Vuelta a Espana.

W składzie Bory powinien być Rafał Majka.
    Wydaje się, jednak, że o kl. gen. będzie walczył Buchmann.
    Rafał powinien dostać wolną rękę i powalczyć o etapy.

W składzie Lotto Soudal miał jechać Marczyński - zeszłoroczny bohater, dwukrotny tryumfator na etapach. Ale choroba nie pozwoliła i wypadł ze składu

Legionista Awatar Traper
    25 sierpnia rusza ostatni tegoroczny Wielki Tour - Vuelta a Espana.

W składzie Bory powinien być Rafał Majka.
    Wydaje się, jednak, że o kl. gen. będzie walczył Buchmann.
    Rafał powinien dostać wolną rękę i powalczyć o etapy.

W składzie Lotto Soudal miał jechać Marczyński - zeszłoroczny bohater, dwukrotny tryumfator na etapach. Ale choroba nie pozwoliła i wypadł ze składu
    Celowo pominąłeś SKY/Kwiatkowskiego i zamierzasz w oddzielnym poście coś napisać? Obstawiasz jechanie na De La Cruza czy może wolną rękę na pojedyńczych etapach?

Legionista
    Celowo pominąłeś SKY/Kwiatkowskiego i zamierzasz w oddzielnym poście coś napisać? Obstawiasz jechanie na De La Cruza czy może wolną rękę na pojedyńczych etapach?
    Owszem,
    Mam nadzieję, że uda mi się zamieścic jeszcze tekst odnosnie Vuelty i faworytów.
    Natomiast na temat Sky się nie wypowiadałem, bo nie widziałem jeszcze wzmianki odnośnie składu team Sky.
    Bora Hansgrohe już swój ogłosiała.
    Podobnie Lotto-Soudal, które już zdążyło nanieść poprawkę (absencja Marczynskiego)
    Swoje składy ogłaszały zespoły Lotto-Jumbo (Bennett/Kruijswijk) czy QuickStep (Viviani), a o Sky nic nie widziałem, więc ciężko mi się wypowiedzieć na ten temat.

PS.
    fragment składu Sky jest na procyclingstats.com
    No ale to kawałek tylko.
    dla De Laa Cruza raczej wydaje mi się, że Kwiato nie byłby bezwzględnie poświęcany (raczej wolna ręka), ale gdyby np. Bernal miał wystartować, to byłby jednym z faworytów do końcowego tryumfu. I wtedy...
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 21-08-2018 o 11:58

Legionista
    Kwiatkowski i Vuelta...
    Widziałem doniesienia sport.tvp czy onetu, że Kwiatkowski ma być liderem na VaE.
    Niestety to te same źródła, które kiedyś podawały, że Mark Cavendish jest jednym z faworytów do wygrania Tour De France, także...
    Poza tym z tekstu onetowego nie wynika liderowanie, ale, że Kwiato będzie miał wolną rękę.
    Jak dla mnie to nadal spekulacje, ale...

Wyścig rozpoczyna się krótką 8-kilometrową czasówką. dość krętą z niewielkim podjazdem na koniec.
    Michał kilka prologów już wygrał: Romandia (pierwsze zwycięstwo w World Tour Kwiatkowskiego), Paryż Nicea, czy tegoroczny Delfinat.
    Groźnymi rywalami na tym etapie mogą być Dennis czy Campenaerts, ale także Peter Sagan. Piotruś raczej niespecjalnie się meczy w czasówkach, ale na krótkiej techicznej trasie może się pokazać, zwłaszcza, że drugi etap jest mocno pofałdowany na koniec i jest szansa zrobić parę sekund przewagi.
    Jak dla mnie Kwiato i Sagan powalczą o czerwoną koszulke lidera (kiedyś była złota) po pierwszysch dwóch etapach.

Inna sprawa - jeśli Michał ma ambicje powalczyć na MŚ to raczej nie wróżę mu jazdy na klasyfikację końcową.
    Raczej początkowe etapy i pożegnanie z wyścigiem.
    Wciąż nie wiem, kto będzie ostatecznie w składzie Sky.
    Narazie wygląda na to, że De La Cruz i Tao Geoghan Hart powinni być najmocniejsi.

---
    Tour de l'Avenir uznawany za najważniejszy wyścig juniorski.
    Na pierwszym etapie Alan Banaszek zajął drugie miejsce.
    Na piatym drugie miejsce zajął Sajnok.
    Polacy nie liczą się w kl gen. wyścigu. Alan zresztą już się wycofał. Ale może jeszcze jakiaś walka o etap będzie?
    Jeszcze 5 etapów przed nami.

Legionista
    No i jest zespół Sky:

De La Cruz i Kwiatkowski, a oprócz nich Henao i Geoghan Hart (najmocniejsi w górach) Castroviejo, Siwakow, van Baarle i Puccio.

Etap 4 i 9 może już zweryfikować, czy Kwiato da radę (spodziewam się, jak pisałem wyżej, walki o koszulke lidera od pierwszych etapów). Wyzwaniem będzie 13 etap - dla typowych górskich kozic. Końcowe 5 km z około 10% nachyleniem.

Etap 20 jest na wyniszczenie.

Główni faworyci do wygrania to, jak dla mnie:
    Pinot, Porte i ktoś z Movistar.
    Jeśli wrócił do pełni zdrowia to Nibali (wyeliminowany przez kibica na TdF na 13 etapie) powinien porzyżować szyki.
    Yates lub Yates z Micheltona.
    Astana z mocnym duetam z Giro: Lopez + Bilbao.
    Lotto Jumbo z równie mocnym duetem: Bennett i Kruijswijk.
    No i trio ze Sky: Kwiatkowski, De La Cruz i Geoghan Hart biorąc pod uwagę, że to Sky też ma szansę (wydaje się, że górskie etapy rozstrzygną który z nich lideruje - nie zdziwiłbym się gdyby to był Bytyjczyk)

W walce o top10 powinni pokazać się Meintjes, Keldermann, Zakarin, Buchmann i Mollema.

Ciekawy skład ma Education First Drapac: Uran, Rolland, czy Moreno maja ciekawą karierę za sobą z licznymi miejscami w top 10 (a w przypadku Urana - na podium) wielkich tourów. Ale być może najlepszy będzie Woods.

Geoghan Hart ze Sky, Kuss (zwycięstwo w Tour of Utah) z Lotto Jumbo, Lopez z Astany oraz Mas i De Plus z QuickStepu to według mnie faworyci do klasyfikacji młodzieżowej.

W sprintach jest dwóch faworytów - Viviani i Sagan.
    Od biedy wmieszać się może Trentin z Bouhannim. Van Poppel, Mezgec, czy Nizzolo to raczej już nawet nie drugie, a trzecie noże. a dalej, to już raczej "klasykowcy". McCarthy z Bory raczej Sagana będzie wspierał - ewentualni próbował ucieczek. Bennati świetnym sprinterem był, ale 10 lat temu.
    Kilka z etapów teoretycznie sprinterskich ma też trudności, na których typowi sprinterzy moga się zgubić (Sagan - nie). Na takich Kwiatkowski też mógłby powalczyć (nie wiem, czy są bonifikaty czasowe) wobec w zasadzie braku konkurencji do sprintów.

Jak juz tyle o Kwiatkowskim było, to jeszcze o Majce.

Rafał nie jedzie w roli lidera. Tym zawodnikiem, który będzie miał wsparcie zespołu jest Buchmann.
    Ale Majka raczej nie będzie oddelegowany do holowania Niemca. Jedzie bez presji. Spodziewam się, że będzie też atakował po zwycięstwa etapowe. A dobry wynik w KG może wyjść niejako przy okazji.
    Naprawdę ciężko powiedzieć z czym Rafał przyjedzie. Czy będzie łapał straty, by później swobodniej odjeżdżać po etap? Czy jednak spróbuje przejechać na wysokim poziomie. Wydaje się, że potencjał ma na top5.

Legionista
    Groźnymi rywalami na tym etapie mogą być Dennis czy Campenaerts, ale także Peter Sagan. Piotruś raczej niespecjalnie się meczy w czasówkach, ale na krótkiej techicznej trasie może się pokazać, zwłaszcza, że drugi etap jest mocno pofałdowany na koniec i jest szansa zrobić parę sekund przewagi.
    Jak dla mnie Kwiato i Sagan powalczą o czerwoną koszulke lidera (kiedyś była złota) po pierwszysch dwóch etapach.
    Dennis był najlepszy na pierwszym etapie.
    Kwiato zajął drugie miejsce.

Sagan nie powalczył. Podobno jeszcze nie doszedł do siebie po kraksie tuż przed końcem TdF. Na dojechanie do mety i zapewnienie zielonej koszulki starcvzyło, ale później leczenie, regeneracja i mistrz świata dopiero dochodzi do siebie.
    Za to powalczył Michał.

2 na pierwszym etapie za Dennisem
    2 na drugim etapie za Valverde.

Łącznie wyszło na to, że Kwiatkowski zamiast w koszulce mistrza Polski będzie jeździł w koszulce lidera wyścigu.
    Dziś nie powinno się to zmienić.
    Wobec nienajlepszej formy Sagana wydaje się, że Viviani będzie bezkonkurencyjny dziś.

A już nastepny etap pokaże, co może Kwiato i Majka.

Narazie przestali się liczyć tacy zawodnicy jak Porte, Nibali i Adam Yates.
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 27-08-2018 o 15:42

Legionista
    Jesli chccecie wiedziec najlepsze zakadly mozna rozegrac tutaj https://lvbet.pl/esport-zaklady-bukmacherskie/ Polecam wszystkim fanatykom kolarstwa i nie tylko. Co do Amstronga byl fenomalny ale tylko jak byl na dopingu nie znamy jego faktycznej (naturalnej) formy wiec trudno ocenic jego prawdziwe umiejetnosci.

Legionista
    Oglądał ktoś pierwszy górski etap Vuelty? O co chodziło z Kwiatkowskim - naprawdę cofnął się do pomocy czy zwyczajnie osłabł?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Ricci Zobacz posta
    Oglądał ktoś pierwszy górski etap Vuelty? O co chodziło z Kwiatkowskim - naprawdę cofnął się do pomocy czy zwyczajnie osłabł?
    Osłabł.
    Pierwszy odpadł De La Cruz. Wtedy ciągnął Majka pod góre. Kwiato nie zostawał do pomocy Hiszpanowi, tylko trzymał koło Rafała.
    Potem Rafała zastąpił Kuss z Lotto-Jumbo i narzucił jeszcze mocniejsze tempo, przy którym Kwiato zaczął spływać w dół, próbując trzymac koło.
    w końcu spadł do dalszej grupy gdzie jechał m.in. De La Cruz.
    Przez jakiś czas jechali razem, ale Michał nie dawał rady i odpuścił też tę grupke.

Podobno Kwiato odczuwał skutki upadku z poprzedniego dnia. I podobno liczy, że po przedwczorajszym dniu przerwy i wczorajszym płaskim etapie dziś już po urazie nie będzie śladu.

Legionista Awatar Jaco
    Majka dziś drugi. Sensacyjne zwycięstwo Rodrigueza.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Majka raczej w formie. Gdyby nie nieszczęśliwy etap 6 - gdzie stracił przez wiatry i defekt 3 min - byłby w czubie...

Legionista Awatar alfa
    Do tego stracił na jednym etapie, gdzie debilną decyzją kierownictwa miał rozrywać grupę na rzecz Buchmana, gdy inne drużyny miały jeszcze po trzech zawodników, a Bora mogła grać na dwóch liderów.

Legionista
    Nie mam czasu grzebać w necie. Co tam się podziało z Rafałem?
    Z przyjemnością rano przeczytam.

Pracował dla Buchmanna.
    Ale ze swoją forma i tak do 10 by raczej nie wskoczył.

Legionista
    Po piątkowym ataku Rafała w sobotę atakował Michał.
    Tym razem peleton nie dał uciec, chociaż Kwiato próbował do samego końca.
    Majka rozkrecił tempo na finałowym podjeździe po czym spłynął.
    Kwiato umęczony ucieczką także.

Rafał stracił 4 i pół minuty. Kwiato 6 minut.

W niedzielę Majka znów jako pomocnik Buchmanna. Kwiato jechał w głównej grupie jeszcze na 40 km przed metą. Tuż przed nim jednak upadł Geniez. Michał poleciał za nim - bez szans by uniknąć kraksy. Leżał na asfalcie trzymając się za żebra.
    Podobno wszystko w porządku. Ale 23 minuty w plecy zaliczył.

W tym momencie Majka jest 16 ze stratą ponad 10 minut., jego lider - Buchmann 10 (strata 3 minuty)
    Wyjaśniła się też sytuacja w Lotto Jumbo.
    Nowozelandczyk Bennett ma 22 minuty straty. Jedyną postacią walczącą o podium jest Kruijswijk.
    A walka wciąż ciekawa.
    Będący na 5 miejscu Holender ma jedynie 1.30 straty.
    Pierwszego od czwartego zawodnika dzieli tylko 43 sekundy.

Kto do tej pory nie oglądał VaE nie ma za bardzo czego żałowac.
    Dopiero od soboty miałem wrażenie, że kolarzom z czołówki naprawdę zależy na zwycięstwie.
    W pierwszej piątce są: Simon Yates, Alejandro Valverde, Nairo Quintana, Miguel Lopez i Steven Krujswijk.

6 lokatę zajmuje Eric Mas, który bez problemów powinien wygrać klasyfikacje najlepszego młodzieżowca (nie ma przewidzianej specjalnej koszulki z tej okazji, ale sama klasyfikacja jest prowadzona. na 7 miejscu jest Pinot, który zdaje się byc w formie zwyżkującej. Francuz ma 2:10 straty, z czego 1:44 to strata z 6 etapu, tego kiedy peleton się dzielił i na kótrym i Majka zaliczył startę 3 minut.

--

Wyścig dookoła "Jiznich Czech"
    Na 4 i 5 etapie Maciej Paterski zajmował 3 miejsca.
    W klasyfikacji końcowej wyścigu pozwoliło mu to zająć miejsce 2.

---

W Kanadzie dobrą formą błysnął Australijczyk Michael Matthews.
    Wygrał oba jednodniowe* wyścigi: Grand Prix Quebec i grand Prix Montreal.
    Oba zaliczają się do cyklu World Tour.

*Ciężko nazwać "klasykiem" wyscig mający raptem 9 lat tradycji.

---
    Przed nami decydujący tydzień Vuelty
    A także wyścig dookoła Słowacji, gdzie zobaczymy dwie polskie ekipy: CCC Sprandi i Team Hurom.
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 10-09-2018 o 11:06

Uprawnienia umieszczania postów