Strona 79 z 83 PierwszyPierwszy ... 2969757677787980818283 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,341 do 2,370 z 2462

Wątek: Kolarstwo

Kolarstwo, rowery (Batavus - moje ulubione) to moja pasja. Wiecie może, gdzie odbywają się jakieś mistrzostwa, wyścigi?

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez krystian2302 Zobacz posta
    Kolarstwo, rowery (Batavus - moje ulubione) to moja pasja. Wiecie może, gdzie odbywają się jakieś mistrzostwa, wyścigi?

Nie wiemy.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Yevaud (a może ktoś inny) - mam pytanie.

Jak aktualny burdel w PZKol wpłynie na kolarstwo w Polsce jako takie? Rozumiem, że czeka nas najprawdopodobniej ogólne zwijanie się tego sportu na każdym poziomie. Oczywiście na kariery zawodowe Majki, Kwiata i innych zawodowców wpływu to raczej mieć nie będzie, ale z następcami, jak również z mniej medialnymi (górale, torowcy) dyscyplinami może być gorzej nawet na etapie sportowców, którzy już coś w rywalizacji dorosłych osiągnęli?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Yevaud (a może ktoś inny) - mam pytanie.

Jak aktualny burdel w PZKol wpłynie na kolarstwo w Polsce jako takie? Rozumiem, że czeka nas najprawdopodobniej ogólne zwijanie się tego sportu na każdym poziomie. Oczywiście na kariery zawodowe Majki, Kwiata i innych zawodowców wpływu to raczej mieć nie będzie, ale z następcami, jak również z mniej medialnymi (górale, torowcy) dyscyplinami może być gorzej nawet na etapie sportowców, którzy już coś w rywalizacji dorosłych osiągnęli?
    Odpowiedź - jedyna uczciwa - nie wiem.

Wydaje mi się, że w niewielkim stopniu. Kiedyś PZKol nadzorował, poprzez regionalne związki wszystkich LZSów itd. Obecnie wydaje sie, że kolarstwo amatorskie, zwłaszcza MTB świetnie sobie radzi bez PZKol (podobnie jak wszelkie amatorskie ligi siatkówki, czy amatorskie rozgrywki piłki nożnej), a szosowy kolarski narybek będzie wychodził raczej z akademii Kwitkowskiego, czy Huzara i podobnych inicjatyw. Taką kuźnią był (i nadal jest) np TKK - Toruński Klub Kolarski (kiedyś Pacific, Pacific Nestle), skąd wyszedł m.in. Michał Kwiatkowski.

Na stronie TKK mozna przeczytać:
    Lata 90. XX wieku, a ściślej transformacja ustrojowa w Polsce, postawiła wiele polskich klubów sportowych, w tym kolarskich, w obliczu nowej rzeczywistości społeczno-ekonomicznej i wynikającej z niej nowych wyzwań. Dotychczasowe finansowanie klubów ze środków państwowych przestało funkcjonować, a nowe narzędzia i systemy finansowania sportu dzieci i młodzieży jeszcze nie zadziałały.
    http://tkkpacifictorun.pl/?page_id=167

Wygląda na to, że to wszystko będzie działać także bez PZKol.

Zawodowa szosa sobie poradzi. Może gorszy klimat znów będzie - bo na PZKol nakłada się kłopot z 2-krotnym przedawkowaniem preparatu na astmę przez największą kolarską gwiazdę - Frooma, gdy dopuszczalne normy i tak sa 5-krotnie wyższe niż normalnie zalecane. (czyli Froome miał stężenie preparatu 10krotnie wyższe niż normalnie wchłania się podczas silnego ataku) https://rowery.org/2017/12/19/salbut...astma-sporcie/

Ale CCC sobie poradzi i bez PZKol, mało tego - bez finansowania związku więcej pieniędzy może być na sam zespół.
    A druga siła - Witbach (w 2018 m.in Rutkiewicz i Paterski - dwóch prawdopodobnie najlepszych polskich kolarzy spoza cyklu WT) pozykała nowego sponsora.

Jak wygląda utrzymywanie zawodowej kadry MTB - nie mam pojęcia. Czy ci sportowcy żyją ze stypendiów PZKol, czy takie grupy jak Kross Racing Team (Maja Włoszczowska) same płacą - nie jestem w stanie powiedzieć - nie intaresowało mnie to. Kojarzę, że zajmował się ekipą kolarek MTB Andrzej Piątek i miał duży wpływ na te dziewczyny - o wiele większy niż selekcjoner na szosie. Ale nie wiem czy to wynika ze struktury kadry, czy może też działał w klubie? (na szosie Wadecki i w CCC i w kadrze). W każdym razie i Piątek odchodził po niemałych spieciach z zawodniczkami.
    Pojawiły się (nie osobiście wobec Piątka [narazie?] - póki co, nazwisk nie ma, ale podobno...) zarzuty molestowania, a nawet gwałtu ze strony zawodniczek.
    Wydaje się więc, że kadra zawodowa MTB mocno ucierpi.

Najwiekszy problem mogą mieć torowcy, którzy mogą nie mieć gdzie jeździć. Do kolarstwa torowego potrzebny jest tor.
    Wikipedia wie o 4 takich obiektach w Polsce, z czego tylko jeden jest zadaszony.
    To tor kolarski w Pruszkowie. Ten tor jest częścią bałaganu. Budowany za prezesury jeszcze Wojciecha Walkiewicza wciąż nie został spłacony. W momencie, gdy PZKol potracił sponsorów już zupełnie nie będzie z czego spłacać tej inwestycji.
    Dodatkowo problem torowcy mają nie od dziś, a od roku - od początku pracy Banaszka na stanowisku, który oględnie mówiąc, działa bardzo po bałaganiarsku. Nie przedłużył umowy ze szkoleniowcem (podobno znakomitym - wyniki zdają się to potwierdzać) torowców, gdy ten był na zwolnieniu.
    http://www.przegladsportowy.pl/kolar...483,1,288.html

To tyle.
    W zasadzie żadnych odpowiedzi, a pytań mnóstwo. M.in. czy Ministerstwo wprowadzi zarząd komisaryczny, a jeśli tak, to jak to będzie wyglądało, kto będzie komisarzem i czy bedzie w stanie ogarnąć choć skalę bałaganu, jaki jest.
    Wydaje się, że to opcja najlpesza, bo delegaci, czyli od dawna zasiedziali w terenie "działacze" Banaszka bronią.
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 02-01-2018 o 12:37
    koko koko Skorza spoko...

Legionista
    Dzięki wielkie! "Coś" tam jednak wiesz.

Jeśli molestowanie miało miejsce to tylko i wyłącznie ze strony Piątka. Tak przynajmniej wynika jak się poskłada wszystkie przecieki medialne do kupy. Chyba, że źle to wszystko składam.

Legionista
    Dzięki wielkie! "Coś" tam jednak wiesz.

Jeśli molestowanie miało miejsce to tylko i wyłącznie ze strony Piątka. Tak przynajmniej wynika jak się poskłada wszystkie przecieki medialne do kupy. Chyba, że źle to wszystko składam.
    Wiem conieco z medialnych doniesień czy z forum kolarskiego, o tym, co się dzieje/działo w PZKol.

Ale pytanie było o wpływ na kolarstwo.
    A tu proroctwa równie prawdopodobne, jak prognozowanie pogody na październik 2018.
    Np. MTB, o którym pisałem, że może być problem - a może będzie właśnie wręcz przeciwnie. Może właśnie wybuch afery i oczyszczenie atmosfery poprawią sytuację.
    Przypuszczam, że 'środowisko' wiedziało co się dzieje. Że koleżanki ostrzegały potencjalne nowe kadrowiczki. To może teraz wiecej dziewczyn będzie gotowe jeździć w reprezentacji?

To naprawdę wróżenie z fusów.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Wiem conieco z medialnych doniesień czy z forum kolarskiego, o tym, co się dzieje/działo w PZKol.

Ale pytanie było o wpływ na kolarstwo.
    A tu proroctwa równie prawdopodobne, jak prognozowanie pogody na październik 2018.
    Np. MTB, o którym pisałem, że może być problem - a może będzie właśnie wręcz przeciwnie. Może właśnie wybuch afery i oczyszczenie atmosfery poprawią sytuację.
    Przypuszczam, że 'środowisko' wiedziało co się dzieje. Że koleżanki ostrzegały potencjalne nowe kadrowiczki. To może teraz wiecej dziewczyn będzie gotowe jeździć w reprezentacji?

To naprawdę wróżenie z fusów.
    Nie chce wyjść na idiotę-ignoranta, ale o co właściwe chodziło z tym "molestowaniem" bo to termin tak szeroki i używany przez środowiska lewicowe w sposób wręcz dowolny ?
    Tam rzeczywiście jakieś erotyczne hardkory się działy ?
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar crolick
    Dodawał do drinków pigułki gwałtu dziewczynom - blackout i przykra pobudka następnego dnia.
    Mam nadzieje ze facet z pierdla szybko nie wyjdzie.

https://m.sportowefakty.wp.pl/kolars...-opowiedziala-
    Ostatnio edytowane przez crolick ; 02-01-2018 o 17:57

Legionista
    To ja jeszcze dodam, apropos bał‚aganu w zarzą…dzaniu i zaległości finansowych:

Najważniejsze wnioski z raportu Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Kolarskiego:

- związek przestał na bieżąco płacić podatek VAT (od września 2017)
    - w połowie listopada zadłużenie na bieżącym rachunku związku wyniosło ponad 1,3 mln złotych,
    - dług wobec spółki Mostostal Puławy na dzień 9.11.2017 to prawie 10 mln złotych (9799300,86 zł), to zadłużenie powiększa się codziennie (!) o kwotę 830,94 zł
    - w dniu 11.10.2017 z konta związku dokonano płatności w wysokości 116500 zł, nie wiadomo, czego dotyczył ten przelew
    - związek zapłacił faktury na łączną kwotę 158342,50 zł marce "Druk24" bez umowy zawartej na piśmie
    - od 14.11.2017 konta bankowe związku są zablokowane przez komornika,
    - związek wydał na stroje sportowe w 2017 roku blisko 750 tys. zł, a w 2016 roku (olimpijskim) ok. 360 tys. zł,
    - koszt utrzymania toru w Pruszkowie wynosi ok. 150 tys. zł netto miesięcznie.
    https://m.sportowefakty.wp.pl/kolars...d-11-mln-zloty

i jeszcze jedno:

https://m.sportowefakty.wp.pl/kolars...wy-nie-pijecie
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 03-01-2018 o 08:19

Legionista
    Pozytywne informacje dotyczące kolarstwa jako takiego za wp. Zwłaszcza ostatni akapit.

https://sportowefakty.wp.pl/kolarstw...wnego-sponsora

Legionista
    Na czym stanął temat Froome'a? Z dużej chmury(o ile w ogóle była) mały deszcz czy coś mnie ominęło? I w ogóle o co tam chodziło?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Na czym stanął temat Froome'a? Z dużej chmury(o ile w ogóle była) mały deszcz czy coś mnie ominęło? I w ogóle o co tam chodziło?
    O co chodziło...
    Otóż trwała sobie Vuelta a Espana.
    Froome wydawał się niezagrożony. Nie dawał się objechać nikomu, a nawet sam atakował. Tyle, że w charakterze Contadora jest atakowanie nawet w beznadziejnych sytuacjach. Albercik, który stracił minuty już na samym początku VaE wciąz piął się w górę i wciąż atakował.
    I przyszedł etap 17
    Jak zwykle najpierw pojawiła sie ucieczka, w której znajdoawł się m.in. Denifl (zwyciężca etapowy)
    Ucieczka zyskała sporą przewagę, Froomowi było to pewnie na rękę, ale nie było Contadorowi (ani Nibalemu, Lopezowi czy Zakarinowi). Atakował to jeden, to drugi. Aż wreszcie urwał się Contador.
    Froome, jak zwykle na chwile został z tyłu, ale inaczej niz zwykle, nie dociągnął po kilkudziesięciu sekundach. Inni zwietrzyli szansę i postanowili wykorzystać chwilę słabości.
    Nibali, Lopez, Zakarin i Majka stanowili grupę pościgową.
    Frooma na hol wziął Nieve, ale i to nie pomogło. Lider tracił nie tylko do najgroźniejszych rywali. Prócz wymienionych także Kelderman, Woods, Moreno, Kruiswijk czy De La Cruz zostawili Brytyjczya z Kenii za plecami.
    Wcześniej Froome pozwalał sobie na kilka sekund straty do jednego Lopeza czy niegroźnych zawodników.
    Na 17 etapie odjeżdżali mu prawie wszyscy potrafiący jeździć po górach i to mimo wsparcia w postaci Nieve i Poelsa.
    Po czasówce, którą dzień wcześniej wygrał wydawało się, że zniechęcił rywali.

A tu nagle znów przewaga nad Nibalim zmalała do 1:15. Do niezmordowanego Contadora 3:30, chciaż było wcześniej już 5 minut. A przed kolarzami jeszcze cholernie ciężki etap zaczynający się 10 mnpm a kończący 1490 metrów wyżej na górskiej premii najwyżeszej kategorii, w kumulacji z dwoma podjazdami pierwszej kategorii poprzedzającymi finałową wspinaczkę.

I ten Contador, który mógł zaatakować w każdej chwili, zamiast grzecznie czekać do ostatnich kilometrów. Atakujący, a więc zagrażający także innym kolarzom walczącym o podium. Więc możliwa jakta już na pierwszym podejździe. A więc możliwe spore różnice czasowe...

Nagle przewaga, do tej pory nie podlegająca dyskusji, przestała wydawac się tak bezpieczna.
    Na etapie 18. - tuż po bolesnej porażce - Froome miał dwukrotnie przekroczoną normę salbutamolu.
    Jak podkreślałem we wcześniejszych wypowiedziach - normy i tak były na wysokim poziomie
    Zalecana dawka przy poważnym ataku astmy to 200 mikrogramów.
    Przepisy pozwalają na użycie 1600 mikrogramów na 24h (czyli poważny atak co 3 godziny, także w czasie snu, podczas regeneracji, czy jedzenia spaghetti).
    Nie da się śledzić kolarza non stop, żeby sprawdzac ile bierze, więc przyjęto górną normę stężenia (nie znam się na medycynie, zakładam, że byłby to wynik odpowiedni, dla zażycia wspomnianych 1600 mikrogramów) 1000 nanogramów/ml.
    Froome miał 2000.

Etap 18 nie był specjalnie trudny. 19 także nie. Na 20. - tym niebezpiecznym -Contador wygrał, ale Froome spokojnie sobie dojechał na trzecim miejscu (puszczając kolege z ekipy - Poelsa na drugie) jeszcze powiekszając przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. Słabość z 17ego etapu została całkowicie przezwyciężona.

UCI nie kwapiło się do reagowania na ten wynik. Dość powiedzieć, że głośno o tym zrobiło się dopiero po zmianie kierownictwa UCI. Brytyjczyka Cooksona zastąpił Francuz Lappartient (Podczas MŚ na których Froome zdobył medal, a nawet dwa) i...

Jest oczekiwanie środowiska, żeby Frooma zdyskwalifikować.
    Ulissi dostał za takie samo przewinienie 2 lata, skrócone do 9 miesięcy.

https://rowery.org/2018/01/05/srodow...hrisa-froomea/
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 08-01-2018 o 18:51

Legionista
    Oooo wielkie dzięki.
    Mało poważne. Od razu nasuwa się podobieństwo do norweskich astmatyczek. Nie mówię, że analogia ale skojarzenie.
    No to teraz ciekaw jestem rozstrzygnięcia.

Legionista Awatar crolick
    To jeszcze drobnostka:
    http://naszosie.pl/2017/12/16/froome...ika-contadora/

Udowodnią mu czy nie, prawda jest tylko jedna:

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    Udowodnią mu czy nie, prawda jest tylko jedna:
    Tylko pół prawdy.

"Clean riders" powinno się zmienic na "not penalized for doping (yet?) ".
    Bo Froome clean już z całą pewnością nie jest. Natomiast wciąż jeszcze nie został ukarany.
    Wiggins (z tajemniczymi paczkami) nie jest i pewnie nie będzie "penalized", chociaż wątpliwości co do "clean" sa ogromne.

Legionista

Legionista
    Yevaud - torowcy chyba jednak dostana po dupie... Tor w Pruszkowie raczej pójdzie pod młotek. Nie wiadomo, jak się skończy sprawa organizacji MŚ. Szkoda, bo chcialem wziąć dzieciaki (tak tak troche prywaty). Nie oszukujmy się, ale powstanie tego toru zwiększyło naszą konkurencyjność (abstrahując od samych MŚ), bo było, gdzie trenować. Kolarstwo torowe jest na naprawdę wysokim poziomie na ten moment - nie wiem, czy nie na najwyższym w historii. Ja do tej pory czuję neidosyt z powodu braku medalu na Olimpiadzie.
    Co dalej?

Legionista
    Śledzi ktoś może Vuelta a la Comunitat Valenciana?
    Aktualnie 3 etap - drużynowa jazda na czas trwa.

Faworytami (jak dla mnie) Lotto Jumbo i Sky. Dalej Astana.
    Ale z relacji tekstowych wynika, że bardzo dobrze radzi sobie też CCC.

Legionista
    Co dalej?
    https://rowery.org/2018/01/31/minist...pracy-z-pzkol/
    Niby 6 lutego mają być nowe wybory.
    Jak będzie nowy prezes to może uda się namówić sponsorów na współpracę ponownie
    I wtedy może jednak uda się spłacić wierzycieli?

Legionista
    Śledzi ktoś może Vuelta a la Comunitat Valenciana?
    Aktualnie 3 etap - drużynowa jazda na czas trwa.

Faworytami (jak dla mnie) Lotto Jumbo i Sky. Dalej Astana.
    Ale z relacji tekstowych wynika, że bardzo dobrze radzi sobie też CCC.

CCC rzeczywiście ładnie się pokazało, ale jak doczytałem, ulewne deszcze sprawiły, że naweirzchnia była śliska, niebezpieczna, toteż zadecydowano, że wyniki etapu nie będą miały wpływu na kl. gen. Więc zespoły mające w swoich składach liderów walczących o zwycięstwo w całym wyścigu jechały bardzo ostrożnie.
    Np. Sky z Poelsem, Rosą czy Kwiatkowskim, albo Movistar z Valverde przejechały powolutku.

Legionista
    Na 10 miejscu wyścig dookoła regionu Walencji zakończył nowy nabytek CCC - Antunes wyprzedzając miedzy innymi gwiazdy Sky - Poelsa, Moscona Rosę czy Kwiatkowskiego.
    Zwyciężył Valverde (movistar) przed kolarzami Astany: LL Sanchezem i Fuglsangiem.
    Najlepszy z Polaków był Łukasz Owsian (47 - CCC), dalej Kwiatkowski (70 - Sky) i Gradek (117 CCC).

Kolejne europejskie wieloetapówki na początku sezonu to Portugalski wyścig Algarve i Andaluzyjska Routa Del Sol.
    W Portugalii ma startować Kwiatkowski, który w tym wyscigu był już 3krotnie na podium, w tym raz na najwyższym jego stopniu.

Legionista Awatar Traper
    Yevaud siedzisz w tym temacie chyba najmocniej z całego forum. Dlatego głównie pytanie do Ciebie? Jest jakaś nawet nieoficjalna wypowiedź Majki albo czy coś ciekawego się mówi w kuluarach?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Traper Zobacz posta
    Yevaud siedzisz w tym temacie chyba najmocniej z całego forum. Dlatego głównie pytanie do Ciebie? Jest jakaś nawet nieoficjalna wypowiedź Majki albo czy coś ciekawego się mówi w kuluarach?
    Póki co nie trafiłem na wypowiedź Majki. I nie wiem, czy jakieś będzie.
    To jednak inna sytuacja, niż w przypadku zawodników przyłapanych na dopingu.

Oto toczy się śledztwo w sprawie dopingu w grupie Altopack. Tam dyrektorem sportowym był niejaki Ferdiani.
    i stamtąd - od dyrektora sekcji młodzieżowej - padają oskarżenia pod adresem innych - w tym Rafała Majki.
    Majka u Ferdianiego trenował w latach 2008-09, jako 19-latek.

Sam Majka nigdy (póki co? ) nie został przyłapany na dopingu - więc byc może uznano, że nie ma czego komentować.

Legionista
    Pojawiło się:
    adam probosz
    ‏@adamprobosz
    14 min.14 minut temu

jest oficjalne oświadczenie @majkaformal - mam nadzieję, że zamykające temat

Legionista Awatar Jaco
    Tymczasem Kwiato wygrywa 2 etap silnie obsadzonego Volta al Garve w Portugalii.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Tymczasem Kwiato wygrywa 2 etap silnie obsadzonego Volta al Garve w Portugalii.

I jest to trzecie etapowe zwycięstwo Kwiatkowskiego w historii tego wyścigu.
    Jutro czasówka. Jest Kiryienka i Thomas - koledzy Kwiatkowskiego,
    jest Tony Martin,
    jest Stefan Kung,
    jest Richie Porte,
    A jeszcze Brandle, Campenaerts, Mullen i Jungels, Lampaert i Oliveira.
    Wszsytko świetni czasowcy - jeśli brać pod uwagę tę specjalność, to Algarve zdecydowanie przewyższa odbywającą się w tym samym czasie Andaluzję.

Ponieważ dziś nie było wilekich różnic, to czasówka powinna dać odpowiedź na pytanie, kto wygra.
    Nie orientuje się, który z wymienionych wyżej zawodników ma niewielkie straty.
    Thomas, Jungels i Porte na pewno. Na pewno także Mollema i Dan Mertin, którzy jednak chyba są (DM na peno) nieco słabszymi czasowcami.

W każdym razie kończyć wyścig będzie sobotni etap, który znów powinien sprzyjać profilem Michałowi.

Wspomniałem o Andaluzji - tam zwycięstwo kolegi klubowego ze Sky - Wouta Poelsa. W podobnym stylu, jak w Portugalii Michał, tak w Hiszpanii Holender. Trzymał się w czołówce i odskoczył niewiele rzed kreską. Tylko tam były wyższe góry i rywale chyba jednak mocniejsi, gdy się bierzę pod uwagę samą wspinaczkę.
    Poels wyprzedził Sancheza (LL), Wellensa, Landę, Fuglsanga i Solera.
    7 był Froome (bez inhalatora?) 9 zajął reprezentant CCC Antunes.
    Wydaje się, że to lepszy nawet wspinacz od Hirta, który robił furrorę na GdI w parwach "cycków".
    Najlepszy z Polaków - Owsian był 61. Jeszcze chyba ze 3-4 kilometry przed metą Łukasz wyciągał Antunesa na jak najlepszą pozycję.

Andaluzja zakończy się czasówką.
    Liczę na wysokie miejsce Tratnika z CCC.
    Jest jednym z najlepszych w stawce: Froome, Amodor, Sanchez, Kruijswijk i Clement, oraz właśnie Tratnik to najmocniejsze nazwiska, jeśli chodzi o ITT w tegorocznej Andaluzji (znacznie biedniej pod tym względem niż w Algarve)

Legionista Awatar Jaco
    Nie orientuje się, który z wymienionych wyżej zawodników ma niewielkie straty.
    Geral Individual/Overall
    1.Âş Geraint Thomas (Team Sky), 9h37m49s
    2.Âş Jaime Rosón (Movistar Team), mt
    3.Âş Michal Kwiatkowski (Team Sky), mt
    4.Âş Daniel Martin (UAE Team Emirates), mt
    5.Âş Bauke Mollema (Trek-Segafredo), mt
    6.Âş Patrick Konrad (Bora-hansgrohe), a 3s
    7.Âş Bob Jungels (Quick-Step Floors), mt
    8.Âş Pieter Serry (Quick-Step Floors), mt
    9.Âş Vicente García de Mateos (Aviludo-Louletano-ULI), mt
    10.Âş Louis Meintjes (Team Dimension Data), mt
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Tony Martin ma ponad 2 minuty w plecy.
    Brndla, Campenaerts, Mullen, Lampaert ponad 15.

Ale jeszcze Kiryienka, który jest 28, ma raptem 34 sekundy straty.
    Także różnice nie są wielkie.

Thomas, Kwiatkowski, Porte, Jungels, Oliveira, a może Spilak sobie przypomni, jak świetnie sobie na tygodniówkach radził?
    Mollema, nawet jeśli jest ciut słabszy w jeździe na czas, to chyba nadal dość solidny, a kto wie, jak z formą na początku sezonu. Więc on też się liczy.
    Dan Martin mimo wszystko chyba jednak nie.

Nie umiem wskazać faworyta. Porte wydaje się najbezpieczniejszym typowaniem.

Legionista
    I jest to trzecie etapowe zwycięstwo Kwiatkowskiego w historii tego wyścigu.
    Jutro czasówka. Jest Kiryienka i Thomas - koledzy Kwiatkowskiego,
    jest Tony Martin,
    jest Stefan Kung,
    jest Richie Porte,
    A jeszcze Brandle, Campenaerts, Mullen i Jungels, Lampaert i Oliveira.
    Wszsytko świetni czasowcy - jeśli brać pod uwagę tę specjalność, to Algarve zdecydowanie przewyższa odbywającą się w tym samym czasie Andaluzję.(...)
    W każdym razie kończyć wyścig będzie sobotni etap, który znów powinien sprzyjać profilem Michałowi.

(...)
    Andaluzja zakończy się czasówką.
    Liczę na wysokie miejsce Tratnika z CCC.
    Jest jednym z najlepszych w stawce: Froome, Amador, Sanchez, Kruijswijk i Clement, oraz właśnie Tratnik to najmocniejsze nazwiska, jeśli chodzi o ITT w tegorocznej Andaluzji (znacznie biedniej pod tym względem niż w Algarve)

Cóż - ostatni etap Algarve nie był w sobotę, tylko dziś. I faktycznie sprzyjał Michałowi profilem.
    Kwiato odniósł 4 etatpowe zwycięstwo w historii wyścigu.
    Oraz wygrał po raz drugi w karierze cały wyścig (po raz piąty stając na jego podium).
    W zasadzie stał się żywą legendą tego wyścigu.

Wcześniejsza czasówka - wspominałem 11 rywali Michała (łącznie z samym Kwiato to 12 nazwisk) mogących powalczyć na czasówce.
    Zawiódł Brandle i przede wszystkim Porte, który zajął odległe miejsce.
    Lampaert i Mullen na miejscach 23-24 - też słabiej.

Za to pozostała 8 zmieściła się w top 10.
    Niespodziewane (dla mnie) nazwiska w top 10 czasówki to Van Garderen (niespodziewany dlatego, że mam werażenie, ze zalicza regres od 2-3 lat, i 2 lata temu bym go do faworytów zaliczył) oraz Łukasz Wiśniowski. Fajny występ

-

Andaluzja
    Miałem nadzieję na dobry występ Tratnika.
    Był dopiero 9.

Tutaj też kilka nazwisk wymieniałem.
    Amador, Clement, Tratnik i Sanchez się w top 10 znaleźli.
    Froome słabiej, jak cały wyścig. W czasówce był 11. Kruijswijk 13.
    Najlepszy z Polaków - Kamil Gradek był tuż za Holendrem - na 14 miejscu.

Wyścig, jak się okazało, rozstrzygnął dzień wcześniej na swoją korzyść Tim Wellens.

Wellens powinien być jednym z najgroźniejszych rywali Kwiatkowskiego w aredeńskich klasyckach (faworytem niezniszczalny Valverede) w drugiej połowie Kwietnia.
    Ciekawa ta korespondencyjna rywalizacja.

Najlepszy z CCC jak i również najlepszy z Polaków był Łukasz Owsian.
    Lider cycków - Portugalczyk Antunes - po dobrze przejechanym królewskim etapie, gdzie był 9 zaraz następnego dnia uległ wypadkowi, w którym mocno się porysował i musiał opuścić wyścig. Ale chyba nic nie złamał i może wkrótce znów będzie reprezentował pomarańczowe barwy na innych szczytach wyścigów.
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 18-02-2018 o 20:08

Legionista
    Miałem dać zapowiedź Omloop Het Nieuwbladt, ale ostatecznie uznałem, że nie ma się co łudzić....

Ekipa Sky wystrawiłą skład bez potencjalnych liderów. A w składzie Gołaś z Wiśniowskim. Więc mieliby szansę powalczyć, myślałem.
    Ale z drugiej strony inne ekpiy powysyłały mocne składy. Sporo silnych Belgów z van Avermaetem, Gilbertem, Styuvenem, Wellensem, Vanmarckem czy Roelandtsem...
    Więc sobie odpuściłem.

A tymczasem...
    Peleton się podzielił. W czołowej grupie prym wiedli Belgowie, ale na 2 km przed metą odskoczył Duńczyk Valgren. Interesów różnych grup nie udało się pogodzić, co więcej peleton zaczynał doganiać grupkę. Zostało mniej niż kilometr i wtedy wyskoczył Wiśniowski.
    Wpradzie Duńczyka nie dogonił, ale dojechał przed peletonem i wywalczył świetne 2 miejsce.

Warto przypomnieć, że od zeszłego roku Omloop to wyścig World Tour!
    Największy dotychczasowy sukces Wiśni! Brawo!

--

Tymczasem w Abu Zabi (też World Tour) po kilku płaskich etapach przyszedł czas na czasówkę. 12.6 płaskich kilometrów. Wygrał Rohan Dennis.
    5 Kelderman, 9 Valverde, 12 Dumoulin, tuż za nim Alaphilippe, 19 Zakarin, 22 Majka.
    Jutro wyścig się końćzy - tym razem nie całkiem płaskim etapem, a 10.5 kilometrową wspinaczką.

Keldermann ma 16 sekund straty do Dennisa. Australijczyk wybitnym wspinaczem nie jest, ale daje radę, więc może to obronić.
    Valverde do lidera ma 24 sekundy i chyba wśród tej 3 widziałbym podium.
    Dumoulin 31 Alaphilippe 34 Zakarin 40 Majka 44.
    Tom D. skoro pojechał dość słabą, jak na siebie, czasówkę to chyba jeszcze daleko od formy jest.
    Lopez, Yates, Izagirre, Formolo, Aru są 5 sekund za Rafałem.

Jakieś miejsce w top 10 mi z tego wychodzi.

Uprawnienia umieszczania postów