Strona 78 z 83 PierwszyPierwszy ... 2868747576777879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,311 do 2,340 z 2462

Wątek: Kolarstwo

Legionista Awatar crolick
    Lotto miało 4 etapy

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    Lotto miało 4 etapy
    De Gendt!
    Faktycznie - zapomniałem o nim.

Tym lepiej dla Lotto-Soudal
    koko koko Skorza spoko...

Na minus IMO też Astana.
    Aru klęska. Lopez 2 etapy i dycha w generalce ale oczekiwania były dużo, dużo większe.

A Moviestar to klęska. Inaczej tego nazwać nie można.

Legionista
    Na minus IMO też Astana.
    Aru klęska. Lopez 2 etapy i dycha w generalce ale oczekiwania były dużo, dużo większe.

A Moviestar to klęska. Inaczej tego nazwać nie można.
    Z Movistar mam o tyle kłopot, że nie wiem, co chcieli osiągnąć.
    Nie widziałem tam nikogo zdolnego powalczyc o top 10.
    Może Rojas czy Moreno o etap.

Astana
    Jeśli Aru przejechał mocno TdF to absolutnie nie spodziewałem się, że może pojechać równie dobrze VaE (po Krychu tez się nie spodziewałem, ale to inny kaliber, który w miarę udanie łączył oba wyścigi, ale na końcu VaE zawsze ktoś okazywał się lepszy, świeższy, mniej wymęczony etc). Lopez był wielka niewiadomą, to był jego pierwszy GT.
    Więc 2 etapy lopeza i miejsce w top 10 uzałem za wyniok przyzwoity w stosunku do oczekiwań.

znacznie więcej spodziewałem się po Orice, która osiągnęła znacznie mniej.

Jest jeszcze Bora Hansgrohe
    Wierzyłem, że Majkę stać na jazdę z najlepszymi.
    Pokazał to na jednym tylko etapie na Los Machucos, kiedy swój zły dzień miał Froome.
    Rafał zarzekał się, że nie jest przygotowany (ale kto był!) i jedzie po etap - to się udało.
    Później deklarował, że może jeszcze jeden. i już nie wyszlo.

Doceniam ucieczki Poljańskiego i stawanie na podium etapowym, ale mimo wszystko - nie był to dobry wyścig niemieckiej ekipy.

GT wogóle słabo wyszły.
    Na Giro nie mieli strzelb (wspomniany Leo Konig) i wystrzelił Postlberger.
    Na TdF w odniesieniu wiekszych sukcesów przeszkodzili sędziowie i upadek Rafała. Mimo to Sagan raz wygrał, a swoje dorzucił Bodnar.
    Na VaE znów kłopoty żołądkowe wykluczyły RM z walki o kl. gen. i etap został na pocieszenie.

Legionista
    To jeszcze apropos moich przewidywań sprzed wyścigu:

Na podium mimo wszystko widzę Frooma, jak już wspomniałem, Majkę oraz chyba Kruijswijka.

Ciekawy jestem występu Barguila - czy TdF wymęczył go czy nie. Jeśli tak to szansę powinien otrzymać Kelderman i zakończyć wysoko (tuż za podium)

No i jeszcze nieobliczalny Contador i goniący cały sezon za formą Nibali - jeden z ich powinien zakończyć w top5.
    Froome na podium jest.
    Majka i Kruijswijk (wśród nich widziałem zwycięzcę - wszak uznawałem, że Froome nie da rady) daleko od oczekiwań.
    Kelderman zakończył tuż za podium i to najlepsze z moich typowań.

Contador zakończył w top5, jak się spodziewałem, a goniący za formą Nibali był jedynym który mógł choć trochę Frooma przestraszyć i zakończył na 2 miejscu - wyżej niż myślałem.

Nic nie wskazuje na powrót do formy Zakarina - pisałem, ale jednak po cichutku wskoczył na podium.

i jeszcze przeiwdywania względem cyclingnews:
    Cyclingnews.com jak przed każdą większą imprezą zmontowało filmik zawierający "10 riders to watch"
    Kolarze, których portal widzi w gronie godnych uwagi to:
    1. Contador
    2. Froome
    3. Aru
    4. Nibali
    5. Bardet
    6. Barguil
    7. Adam Yates
    8. Chavez
    9. De La Cruz
    10. Zakarin
    (kolejność przypadkowa)

Wyżej widziałbym od większości z nich Holendrów (Kruijswijk/Kelderman) i Majkę
    Chaves, Yates, Bardet, Aru skończyli niżej niż Holendrzy.
    Contador niżej niż jeden z Holendrów.
    Barguil i De La Cruz nie ukończyli.

Czyli 6-7 wymienionych jako faworytów przez cyclingnews wypadło w sumie słabiej niż Holendrzy
    Natomiast wszyscy wymienieni, którzy ukończyli byli wyżej niż Majka.

Także 2 z 3 moich faworytów było wyżej niż faworyci cyclingnews.

Co tylko pokazuje, jak pieknie nieprzewidywalnym sportem jest kolarstwo

Legionista
    Majka nie pojedzie na MŚ.
    Podobno ból pleców, ten sam, który wyłączył go z walki na Angrilu, kiedy już pod Machucos ładnie szło.

W reprezentacji majkę ma zastąpić Poljański. Polajński to świetny gregario i na pewno będzie przydatny w osłanianiu Kwiatkowskiego.
    Ale gdzie Marczyński?!?

W tej chwili Maniek wydaje się jedyną osobą, która może o cokolwiek powalczyń na wypadek, gdyby Kwiatkowskiego jakiś pech dopadł. Mało tego - po VaE Marczyński byłby pewnie pilnowany i jego obecność stwarzałaby dodatkowe możliwości taktyczne.

Z drugiej strony mamy tylko 6 kolarzy więc może i tak nie ma sensu rozbijać sił na dwóch liderów?

Skład na chwilę obecną: Kwiato, Gołas, Wiśniowski, Paterski, Bodnar, Poljański.

--
    Najmocniejszy skład wystawią Belgowie.
    Gilbert, Van Avermaet to najmocniejsze belgijskie nazwiska.
    Także Norwegowie, zwłaszcza u siebie prezentują mocny skład z Kristoffem i Boasson Hagenem na czele.
    Francja jedzie na Alaphilippea.
    Polska na Kwiatkowskiego.
    Niemcy na Degenkolba.
    Australia i Matthews.
    Cała Słowacja będzie ściskać kciuki za hattrick Petera Sagana.
    No i na tym mniej więcej kończy się lista wielkich faworytów.

Zawsze groźni są Włosi (chyba Trentin na czele? Nibali podobno nie jedzie).
    Hiszpanie też pozostają dużą siłą w peletonie.
    Także Brytyjczycy. Ale nie umiałbym wskazać tego jednego zdolnego czy to do samotnej ucieczki, czy też do wygrania finiszu z mniejszej grupy.
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 13-09-2017 o 11:27

Legionista Awatar Yanks
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta

Lotto Soudal
    bez górali, bez sprinteró (nie przyjechał Greipel) a 3 wygrane etapy.
    Wielka pozytywna niespodzianka,a przy okazji dwa zwycięstwa pod flaga biało-czerwoną.
    No i Adam Hansen dojechał znowu. Dziewiętnasty raz z rzędu. Rekord nie do dźwignięcia.
    Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Z tego co czytałem Maniek nie jest faworytem Wadeckiego - a szkoda bo jest w gazie!

Jeszcze odnośnie Marczyńskiego, słowa B. Huzarskiego:
    Te decyzje zawsze budzą kontrowersje. Zostawmy je Piotrkowi Wadeckiemu, on wie, co robi. Wyścig etapowy w Hiszpanii to zupełnie coś innego, niż 270 kilometrów w zimnym Bergen. "Maniek" był z nami na mistrzostwach w przeszłości i czasami ciężko układała się ta współpraca.

Legionista
    ITT

trasa 32 km, ale ostatnie 3 z nich to ciężki okolo 10% podjazd.
    Także niestety raczej wykluczam dobry wynik Bodnara.
    Zbyt długo, zbyt stromo.
    Kwiato, chociaż jest aktualnym MP w ITT byłby opcją, ale chyba się na wyścig ze startu wspólnego bardziej nastawia.

Faworytem ITT jest Dumoulin.
    ITT ma jechać też Froome.
    Nie wiem co u Australijczyków, ale Dennis także powinien sobie poradzić i powalczyć o medal (jeśli będzie startować)

Legionista
    Wydaje mi się, że wyniki polskich kolarzy w imprezach mistrzowskich w ostatnich latach pozwalają na jakiś kredyt zaufania w stosunku do Wadeckiego. Oczywiście, jak nie wyjdzie tym razem to można by krytykować ale i tak pozostanie pytanie, czy wyszłoby z Marczyńskim.
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 14-09-2017 o 11:10

Legionista
    Mapki wszystkich(oprócz juniorów i U23) konkurencji na te MŚ:
    http://www.cyclingnews.com/races/uci...ps-2017/races/

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Wydaje mi się, że wyniki polskich kolarzy w imprezach mistrzowskich w ostatnich latach pozwalają na jakiś kredyt zaufania w stosunku do Wadeckiego. Oczywiście, jak nie wyjdzie tym razem to można by krytykować ale i tak pozostanie pytanie, czy wyszłoby z Marczyńskim.
    Cóż - Polska wystawia tylko 6 kolarzy. Dla kogos musi zabraknąć miejsca.
    Podporzadkowanie wszystkiego jednemu liderowi ma na pewno swoje uzasadnienie.
    Marczyński byłby rezerwowym liderem, gdyby był.

Legionista
    Zaczynamy od jazdy drużynowej.
    Faworyci:
    Sky (m.in. Froome, Thomas, Kwiatkowski, Kiryienka)
    BMC (m.in. Dennis, Kung, Van Garderen)
    Lotto Jumbo (m.in. Roglic, Boom, Van Emden)
    Sunweb (Dumoulin, Kelderman, Matthews)

troszkę niżej oceniam szanse Movistaru (mimo iż Amador, Dowsett, Castroviejo) Katiuszy (z T. Marinem) czy Quickstepu (ubiegłoroczny zwycięzca) i Orici-Scott (4 razy na podium podczas 5 edycji)
    Także Bora Hansgrohe raczej nie powalczy o podium (mimo iż Barta, Bodnar, czy Sagan), a raczej gdzies o miejsca 8-10

Tuż za top10 ma szansę wylądować CCC (Białobłocki, Tratnik, Koch)

Potwierdzone Poljan za Zgreda

Legionista
    TTT jako faworytów wskazywałem Sky, BMC, Lotto-Jumbo i Sunweb. L-J zawiodło. Pozostali na podium.
    Zbacznie lepiej niz myślałem CCC. Byli znacznie bliżej Movistaru i Lotto niż te zespoły do podium.
    Jak dla mnie wielki występ "cycków"

Wspominałem 4 zespoły faworytów, a rakże QuickStep, Movistar, Oricę i Katiuszę. Wydawało mi się, że to zespoły poza zasięgiem. A Katusza za CCC. Także Trek i Bora.

Brawo CCC!

Sky chyba rozczarowanie mimo wszystko

Legionista
    Brawo CCC!

Sky chyba rozczarowanie mimo wszystko
    Nie będę™ udawał‚, że ś›ledzę™ kolarstwo mł‚odzieżowe.
    W zasadzie to z tych najmł‚odszych kojarze Piotra Brożynę™, a przede wszystkim Alana Banaszka ( o którym tu parokrotnie pisał‚em) - a to dlatego, że wystę™pują… w "dorosł‚ych" wyś›cigach.

Dlatego nie wiem, czy traktować‡ brą…zowy medal juniora - Filipa Maciejuka - w ITT jako niespodziankę, czy wynik na miarę™ oczekiwań„. Na pewno sukces.

Dziś ITT, elita mężczyzn.
    Wielki faworyt jest jeden - Tom Dumoulin.
    Prółcz niego chyba Roglic, Dennis, Kung, Martin, Castroviejo, Froome.

Polacy Taciak (raczej Ĺśrodek stawki) i Bodnar.
    Maciek, po zwycię™stwie na TdF stawiany jest przez niektórych wśród grona faworytów.
    Jak dla mnie jednak ukształ‚toawnie terenu wyklucza go z walki o podium.
    Na weszlo piszą…, ze podczas etapu TdF też był‚a górka.
    Tylko tam była w środku etapu i było to okoł‚o kilometra dł‚ugoś›ci podjazdu - 100 metrów przewyższenia.

Teraz mamy 3 i pół‚ kilometrowy podjazd i ponad 300 metrów różnicy w poziomach. To bardziej przypomina np. podjazd pod Bustryk na TdP - tam górska premia pierwszej kategorii - niż tę™ górkę™ z czasówki na TdF.

Na pewno będę™ za Mać‡ka ś›ciskał‚ kciuki, chyba jeszcze bardziej niż za Michał‚a w wyś›cigu ze startu wspólnego. Ale myślę, że nie ma co się™ nastawiać‡ na wybitny wynik.

Froome - z jednej strony faworyt, z drugiej, nie zdziwiłbym sie, gdyby wypadł‚ poza top10.
    On przejechał‚ 2 GT z rzę™du na najwyższym poziomie i naprawdę ma prawo być zmę™czony. Z drugiej strony - jesli startuje, to pewnie komputerek powiedział mu, że ma po co.

Miejsca na podium - tu będzie ciekawa walka, oprócz pierwszego. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Dumoulina bę™dzie dla mnie niespodzianką.
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 20-09-2017 o 10:13

No i Yevaud jak zwykle celnie przewidział - tym razem pudło
    Bodnar i pierwszy zakręt

Legionista
    No i Yevaud jak zwykle celnie przewidział - tym razem pudło
    Bodnar i pierwszy zakręt
    Szkoda Maćka. W pewnym momencie odrabiał do Roglica, a potem go wyprzedził, aż nagle znów gdzieś z tyłu został.
    Może kolejna kraksa? a może wobec padającego deszczu uznał, że właśnie nie ma co dalej ryzykować i wyraźnie zwolnił.

Dumoulin znokautował.
    Ale może ta przewaga nie byłaby aż tak wyraźna, gdyby i inni tez nie leżeli.

Przede wszystkim Rohan Dennis.
    Jechał ze świetnymi miedzyczasami, a później nagle stracił kilkadziesiąt sekund i jechał z zakrwawionym kolanem.
    Nawet jeśli nie zagroziłby Dumoulinowi (Holender był szybszy na wszystkich miedzyczasach) to nie byłoby tej minuty róznicy prawdopodobnie.

Pochwalić wypada jeszcze Tratnika z CCC.
    Już po Giro było wiadomo, że to znakomity czasowiec.
    A świetny wynik CCC w drużynówce zapewne także jest jego zasługą. Jan górki potrafi zdobywać (Białobłocki jakby słabiej)

To prawda, szkoda go i to bardzo.
    __
    kurtki i płaszcze

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Szkoda Maćka. W pewnym momencie odrabiał do Roglica, a potem go wyprzedził, aż nagle znów gdzieś z tyłu został.
    Może kolejna kraksa? a może wobec padającego deszczu uznał, że właśnie nie ma co dalej ryzykować i wyraźnie zwolnił.
    Leżał dwa razy, zmieniał też rower.

Cóż mogę powiedzieć. Pierwszy zakręt w lewo – upadek. Pierwszy zakręt w prawo – upadek, ale tego już kamery nie pokazały. Sam nie wiem co się stało. Nawierzchnia była sucha, a ja byłem bardzo pewny siebie składając się w łuk. Jest mi z tego powodu bardzo przykro. Na co dzień w deszczu jeżdżę zachowawczo, a dziś okazało się, że nawet bez niego może być nieprzyjemnie. W szczególności nie wiem co stało się w drugim zakręcie. Może coś leżało na drodze, może problemem był sprzęt, nie wiem

Po wszystkim nie było łatwo się zebrać. To, że byłem poobijany po obu stronach nie miało większego znaczenia. Bardzo przepraszam swoich kibiców, którzy z pewnością liczyli na mój dobry występ. Proszę mi zaufać, miałem podobnie. Na rozgrzewce czułem się bardzo dobrze. Myślę, że mógł to być naprawdę wyjątkowy dzień. Nie chcę gdybać, ale mogło być naprawdę świetnie

Zwycięstwo Dumoulina nie było zaskoczeniem. Przed startem wymieniałem go razem z Chrisem Froome’m jako dwóch największych faworytów. Nie dziwiło mnie też, że Roglić do nich dołączył. Przez chwilę jechałem razem z nim i wiem, że to tempo bardzo mi odpowiadało. Mieliśmy pewien plan, który miał ogromną szansę dać mi medal, przez co jest mi jeszcze bardziej przykro i ciężko mi o tym mówić

Jestem trochę poobdzierany, lecz nie odczuwam bólu. Trochę gorzej jest na biodrze, gdzie nieco się rozciąłem, lecz z lekarzem doszliśmy do wniosku, że lepiej dla mnie będzie tego nie szyć. Dobrze, że używamy rękawiczek, bo pewnie dłonie też miałbym mocno otarte. Bywało gorzej.

Nie myślałem, żeby się wycofać, bo to nic by mi nie dało. Chciałem zobaczyć jak pojadę podjazd. Pozostałej części trasy nie jechałem na 100%, bo wiedziałem, że nie mam po co się zaginać. Potraktowałem to jako dobrą lekcję.

Zarówno nasz zespół, jak i producent mojego roweru zastanawiają się, co mogło pójść nie tak. Pytałem też innych zawodników co o tym myślą, bo wydaje mi się to trochę dziwne. Jeżdżę na tych oponach od dawna i mam do nich pełne zaufanie. Kilka osób powiedziało mi, że za szybko wszedłem w pierwszy zakręt, ale jesteśmy na mistrzostwach świata, a ja wiem, co potrafię. Nie wydaje mi się, że aż tak mogłoby mnie ściąć
    http://naszosie.pl/2017/09/20/maciej...woich-kibicow/

Legionista
    Wyścig ze startu wspólnego U23

Polacy mają niezłą paczkę i zdaje się zdecydowanego lidera w osobie Alana Banaszka (którego stryj jest prezesem PZKol od niespełna roku).
    O innych faworytach ciężko mówić, bo ich nie znam.
    Może Kasper Asgren (Dania) Christopher Halvorsen (Norwegia - u siebie) i Alvaro Hodeg (Kolumbia) - ci, co się dobrze spiwyali na Tour de l'Avenir?

Legionista

Sagan, łobuz hehe uwielbiam typa, jakkolwiek to zabrzmiało

Trzeba przyznać ze naprawde ładnie to zrobił
    ___
    http://fastserv.com.pl/naprawy-powypadkowe/

Legionista
    Przed nami ostatni hit sezonu – Il Lombardia.
    Wśród faworytów wymieniany jest Michał Kwiatkowski. I rzeczywiście – Michał w formie mógłby powalczyć. Wydaje się jednak, że Kwiatkowski już nie będzie błyszczał. Szczyt formy osiągnął wczesną wiosną wygrywając Strade Bianche i „mecz otwarcia” czyli Milan- San Remo. Na ardeński tryptyk sił jeszcze starczyło w AGR, FW i LBL – zajmował odpowiednio 2, 7 i 3 miejsce. Ale później konieczna była przerwa.
    Wrócił w „sztosie” na TdF, gdzie sam o cele nie walczył, za to rozbijał rywali Frooma w puch.
    Formę potwierdził wygrywając jeszcze Clasica San Sebastian, ale póxniej już powietrze uchodziło. W Tour of Britain 5 miejsce. Na MŚ dotrał już zdaje się bez sił.

W Lombardii wystaruje Rafał Majka (z Poljańskim u boku). Profilowo wyścig powinien mu odpowiadać. W 2013 zajął tu 3 miejsce. Rafał w formie powalczyłby, myślę, o podium. Ale w jakiej formie jest Rafał? Na VaE przyjechał, jak sam twierdził, bez formy po upadku z Touru. Szanse na kl. Gen. Szybko stracił, a potem 3krotnie walczył na najcięższych etapach, raz dając się wyprzedzić Alaphilippowi i Polancowi. Raz wygrywając, a raz dojeżdżając z najlepszymi i zostawiając za plecami Frooma. A potem uznał, ze jednak na MŚ nie pojedzie. Na Lombardię wraca – ale w jakim celu i w jakiej formie – to zagadka.

4. Polak i chyba ten z największymi (biorąc pod uwagę ostatnio prezentowaną formę) szansami to Tomasz Marczyński. Pytanie, czy taktyka zespołu pozwoli mu coś osiągnąć. Jest pupil Wellens, który 3 lata temu w Lombardii był 4. Jest De Gendt. Jest Gallopin. Marczyński w formie z VaE wcale nie musi ustępować tym zawodnikom – dlatego, być może to właśnie Maniek osiągnie najlepszy wynik z naszych i uważam, że Lotto nie będzie próbowało podporządkowywać zespołu pod jednego zawodnika.

Faworyci:
    Bahrain:
    Nibali – ostatnio 2 w Giro dell’ Emilia (za kolegą klubowym, którego głupio byłoby gonić) i 3 w Tre Valli Valesine
    QuickStep:
    Alaphilippe – szalał na MŚ i raczej dalej będzie w formie i Daniel Martin – zawsze groźny na górskich klasykach.
    Sky: (zamiast Kwiatkowskiego)
    Moscon – czym Kwiatkowski był dla Froomea na Tourze tym Moscon na Vuelcie. Po TdF Kwiato wygrał Clasica San Sebastian – tu jest Lombardia do wygrania.
    Ale jeszcze bardziej – Poels. Chociaż wielu stawia na Landę (mnie się bardziej prawdopodobny wydaje Poels)
    Astana:
    Aru i Fuglsang
    FDJ:
    Pinot

Ciekawy skład przysyła Sunweb z Dumoulinem i Barguilem, ale jakoś nie wierzę w nich (ale przed Giro w TD też nie wierzyłem). Podobnie jak w to, że Quintana w Movistarze uratuje sezon.

Wyliczankę rozpocząłem od faworyta numer jeden (Nibali) – zakończę faworytem nr 2
    Canondale pojedzie na Rigoberto Urana, który w tym sezonie odzyskał świetną formę i potwierdził talent, na jaki zapowiadał się 3-4 lata temu. Po dwóch raczej słabych sezonach wrócił na szczyt i jest w formie.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Ponoć nic mu się nie stało .

Legionista
    Faworyt - Nibali - nie zawiódł.
    Wogóle na podium nie ma niespodzianek.

Nibali, Alaphilippe i Moscon wydawali się mocni przed wyścigiem i potwierdzili to na szosie.
    Finałową akcję rozkręcał inny mocny zawodnik - Pinot.
    I jedynym zdziwieniem jest dość odległe miejsce Urana.

- Teraz jeszcze wyścigi w Turcji i w Chinach zamkną World tourowy sezon.
    W Turcji startuje CCC - młodzieżowa ekipa wsparta Taciakiem.

Legionista
    W Turcji póki co kolega klubowy Majki, Poljanskiego i Bodnara rozbija bank.
    Sam Bennet ma 3 etapy na koncie.

Irlandczyk przechodził do Bory (wtedy jeszcze Net-App z Huzarskim w roli lidera) jako 22-23 latek i miał pomóc w sprintach.
    Wygrywał etapy Bayern Rundfahrt i pojedyncze wyscigi spoza WT (inna rzecz, że Bora nie była zespołem WT więc i szans tak wielu nie miał). Ale odblokował się w tym roku. Byc może Sagan mu coś podpowiedział?
    Wyścig w Turcji jest słabiutko obsadzony, ale 3 zwycięstwa z rzędu w wyścigu WT jednak ładnie wygląda w kolarskim CV.
    Etapy sprinterskie - więc większych różnc w kl. gen nie ma.
    CCC spisuje się narazie w miarę dobrze. Znaczy - rozprowadzanie Kocha na finiszach nie wychodzi, ale Taciak, Paluta, Pluciński i Brożyna (oraz wspomniany Koch) wciąż mieszczą się w minucie.
    Nieźle prezentuje się też Przemek Niemiec z Emiratów, ale to raczej jazda pod Ulissiego niż walka o własne cele.

Będą wieksze góry - zobaczymy.

Legionista
    Niemiec Turcję skończył na 8 miejscu.
    Wygrał kolega z drużyny - Ulissi

CCC przyzwoicie.
    Taciak najwyżej - na 20 miejscu (1:37 straty)
    Minutę straty więcej i 6 miejsc niżej Brożyna, tuz a nim Plucinski, a jeszcze minute słabiej Paluta (i kolejne 6 miejsc w dół).
    Brożyna i Paluta jeszcze młodziutcy są. 22 lata.

--
    Jeszcze młodszy jest Alan Banaszek - sprinter, którego tu wielokrotnie wspominałem.
    Alan został torowym mistrzem Europy w wyscigu punktowym.

Wogólne na tych ME mamy już bodaj 4 medale.
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 23-10-2017 o 06:57

Uprawnienia umieszczania postów