Strona 32 z 32 PierwszyPierwszy ... 222829303132
Pokaż wyniki od 931 do 957 z 957

Wątek: Temat rowerowy

Legionista Awatar Bubsztyk
    Cytat Zamieszczone przez Grigol Zobacz posta
    Ja mam na sprzedaż WEERIDE delux fotelik na przód.
    Ja mogę tylko polecić takie rozwiązanie, te foteliki są rewelacyjne.

Legionista Awatar klinton
    Pytanie. Kupiłem wczoraj w Decathlonie pedały do szosówki. Po rozpakowaniu (były w zgrzewanym plastikowym opakowaniu) zorientowałem się, że kupiłem nie ten model, który chciałem. Czy jest szansa teraz dokonać zwrotu w sklepie z rozciętym opakowaniem?

Legionista Awatar bkt
    Mordeczki, czy ktoś wozil dziecko w foteliku, gdy łączna masa jest większa niż producent roweru zaleca?)

Ja mam 120, mlody ok 19. Fotelik hama kiss jest do 22.5 kg, rower to kilkuletni unibike evolution z tego co pamiętam w instrukcji jest 110kg, sam na nim jeździłem nawet z wagą 135 ale jakoś się obawiam go zabrać...

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Legionista
    Odpowiedź pojawi się po jeździe. Za dużo "zmiennych" by dać gwarancję że nic się nie stanie. Np. jak bardzo "zmęczone" są piasty, szprychy bo to może puścić najszybciej. Reszta to przypadek, np. najazd na jakiś uskok i przy tej wadze może stać się wszystko lub nic.
    To że wcześniej jeździłeś przy większej wadze nic nie znaczy. Dochodzi efekt zmęczenia materiału. Samemu można ryzykować , ale z dzieciakiem?

Legionista Awatar Kucharz
    Przymierzam się do zakupu bagażnika na klapę auta. Na ten moment na pewno bym woził dwa duże rowery i ewentualnie jeden mniejszy. Kiedyś docelowo byłyby to cztery duże. I tu się zaczynają pytania. Na co zwrócić uwagę kupując taki sprzęt? Czy teraz iść po kosztach i kupić tańszy na 2-3 rowery, a za jakieś 4 lata kupić większy, bo ten mniejszy tańszy i tak będzie się po tym czasie nadawał do wymiany? Generalnie nie chcę iść w koszty, ale widziałem, że rozrzut cenowy takich bagażników jest potężny. Ktoś coś może doradzić?

Legionista
    Ja mam najtańszy na 3 rowery. Do moich potrzeb wystarcza. Raczej krótkie wypady 20-30 km. Gdybym kupował jeszcze raz, pokusiłbym się raczej o coś droższego. Po zamontowaniu rowery wydają się być stabilne i ani razu nie zaważyłem aby coś się poluzowało, obiło czy uszkodziło. Tylko w wypadku tego rodzaju bagażników nie otworzysz klapy, zasłonią Ci rejestracje i tylne lampy, co przy pierwszym lepszym spotkaniu z psami pewno grozi mandatem.
    Ostatnio edytowane przez zie(L)ak ; 23-04-2018 o 21:35

Ja to potrzebuję na wyjazdy wakacyjne, czyli trasa 350-500km. A co do tego zasłaniania, to czy to nie jest tak, że zależy do modelu bagażnika? Przejrzałem ze dwa pierwsze z brzegu i na grafikach wyglądało, że po montażu tablica jest odsłonięta.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kucharz Zobacz posta
    Ja to potrzebuję na wyjazdy wakacyjne, czyli trasa 350-500km. A co do tego zasłaniania, to czy to nie jest tak, że zależy do modelu bagażnika? Przejrzałem ze dwa pierwsze z brzegu i na grafikach wyglądało, że po montażu tablica jest odsłonięta.
    Dobierz sobie model z Jacky/AGURI i kupisz w sklepie na Miedzianej
    https://aguri.pl/

Dzięki bardzo za namiar.

Ktoś poleci jakąś fajną trasę na jednodniowy wypad rowerem z Ursynowa lub okolic (w jedną stronę myślę, że max ~30-40 km)? Im więcej kontaktu z przyrodą i mniej z ruchliwą ulicą, tym lepiej. Dobrze by wycieczka była zakończona jakimś ciekawym punktem docelowym / przystankiem

Legionista Awatar Urban
    Cytat Zamieszczone przez pleba Zobacz posta
    Ktoś poleci jakąś fajną trasę na jednodniowy wypad rowerem z Ursynowa lub okolic (w jedną stronę myślę, że max ~30-40 km)? Im więcej kontaktu z przyrodą i mniej z ruchliwą ulicą, tym lepiej. Dobrze by wycieczka była zakończona jakimś ciekawym punktem docelowym / przystankiem
    Jedź w stronę Mostu Siekierkowskiego a następnie zjedź na Wał Zawadowski. Samym Wałem możesz dojechać aż do samej Góry Kalwarii. Spokojnie, cicho, bezpiecznie. Dobra nawierzchnia.

Legionista Awatar bkt
    Cytat Zamieszczone przez AdamB Zobacz posta
    Odpowiedź pojawi się po jeździe. Za dużo "zmiennych" by dać gwarancję że nic się nie stanie. Np. jak bardzo "zmęczone" są piasty, szprychy bo to może puścić najszybciej. Reszta to przypadek, np. najazd na jakiś uskok i przy tej wadze może stać się wszystko lub nic.
    To że wcześniej jeździłeś przy większej wadze nic nie znaczy. Dochodzi efekt zmęczenia materiału. Samemu można ryzykować , ale z dzieciakiem?
    Dzięki kolego. Na razie nie zdecydowałem się to zabrać. Ale może kojarzycie rowery bardziej na trasę niż lasy, które mają większą ładowność np do 150kg?
    Bardzo spodobał mi się taki rowerek jak Ronin, może coś w tym stylu?

Druga sprawa, polecicie jakieś bagażniki na dach, ze 4 najsensowniejsze modele. Mogą być te droższe żeby tyko były porządne.

Używane będą raz na pol roku może 5 razy dlatego chyba nie ma sensu montować hak i myśleć o bagażniku na tyl.
    Dodatkowo nie mam belek na dachu, czy tu interesowac się tylko producentem auta czy niekoniecznie? Skoda octavia 2 przed FL 2008

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Legionista Awatar Pietia
    Może coś z rowerów trekingowych zobacz ew.jak ten Ronin coś ze stalową ramą.
    Kłamstwo poniża ludzką godność i zawsze było cechą niewolników ,cechą ludzi małych.

Legionista Awatar bkt
    Panowie, orientuje sie ktoś w temacie koszulek rowerowych? Chodzi mi o zakup takiej koszulki - ale uszytej profesjonalnie i bez wad (tzn ja w takich nie jezdzilem, ale poczytalem troche i niektorzy skarza sie na za mocne gumki w rekawach lub zle zabezpieczenie pleców - tzn koszulki się ściągają bez obciązenia). Chcialbym typowo kolarska z kieszonkami, problem polega na tym ze wiekszosc koszulek jest na szczuplych facetów a ja do takich nie naleze
    Myslalem o tym ale rozmiar XL raczej nie bedzie dobry https://sklep.legia.com/kolekcje/sek...-bialy-rozm.s/

A moze znacie ten produkt:
    https://www.rogelli.pl/koszulka-kola...-O%20produkcie ?

Generalnie chodzi o te kieszenie zeby plecaka i sakw nie zakladac.

Legionista Awatar zbinky
    Słuchajcie szybkie pytanie.
    Dobry sklep z rowerami otwarty w niedzielę

Potrzebuję na już

z góry dzięki

Legionista Awatar Aureliusz
    Serio, w tym wątku cisza od pod pół roku? To ja napocznę topic w sezonie 2019.

No właśnie, pytanie mam. Pora już kupić sobie jakiś nowy sprzęt. Co byście polecili?
    Głównie na jakieś wycieczki i to zarówno do drodze, jak i po lesie. Nie musi być z Decathlonu, budżet powiedzmy około 2k, no może trochę więcej.
    Legia
    wszystko co mamy to te trybuny szare...

Cytat Zamieszczone przez Aureliusz Zobacz posta
    Serio, w tym wątku cisza od pod pół roku? To ja napocznę topic w sezonie 2019.

No właśnie, pytanie mam. Pora już kupić sobie jakiś nowy sprzęt. Co byście polecili?
    Głównie na jakieś wycieczki i to zarówno do drodze, jak i po lesie. Nie musi być z Decathlonu, budżet powiedzmy około 2k, no może trochę więcej.
    Powiem bez zbędnej ściemy. LAZARO INTEGRAL V3. Świetny sprzęt za mniej niż 2k. Użytkuję od 3 lat i złego słowa nie powiem. 2 lata temu spisywał się bez zarzutu na mazurskich drogach i bezdrożach

Legionista
    Potrzebuję kupić rower crossowy, średnio jeżdżę ok 150-200 km tygodniowo, przeważnie po Warszawie. Chciałbym wydać nie więcej niż 2000. I tu mam problem, bo nie wiem czy lepiej poszukać czegoś używanego czy kupić coś nowego. Jeśli macie sprawdzone komisy/sklepy rowerowe (najlepiej otwarte od 9) to proszę o namiary. Zależy mi na czasie, bo nie mogę się zdecydować, a pogoda coraz lepsza
    Słowa są zbędne... tej miłości opisać nic nie jest w stanie... (L)

Legionista
    Ja od zawsze mam KROSSy i nie zamienię na żaden inny.

Legionista Awatar Piwosz1916
    Cytat Zamieszczone przez Koko Zobacz posta
    Potrzebuję kupić rower crossowy, średnio jeżdżę ok 150-200 km tygodniowo, przeważnie po Warszawie. Chciałbym wydać nie więcej niż 2000. I tu mam problem, bo nie wiem czy lepiej poszukać czegoś używanego czy kupić coś nowego. Jeśli macie sprawdzone komisy/sklepy rowerowe (najlepiej otwarte od 9) to proszę o namiary. Zależy mi na czasie, bo nie mogę się zdecydować, a pogoda coraz lepsza
    Jeżeli nadal aktuale to:

Jak na zakup nowego to trochę mały masz budżet. Przy twojej deklarowanej ilości kilometrów to 3000 by się przydały. Te tańsze modele nie mają dużej żywotności. Teraz zaoszczędzisz a za 3 miesiące będziesz musiał zainwestować (mocno się wku*wiając) albo wku*wiać się jeszcze bardziej na trasie. Ja kieruję się zasadą: nie stać mnie na tanie rzeczy. Tobie też polecam

A jeszcze jedno dosyć ważne pytanie: ile ważysz?

Legionista
    Z taką pogodą, to najwyższy czas, aby ruszyć na jednośladzie przed siebie.
    Zwłaszcza, że jest gdzie, bo ścieżek rowerowych powstaje coraz więcej.
    Jedynie zaopatrzyć się trzeba w jakiś podstawowy osprzęt, jakieś bidony, sakwy i profesjonalne oświetlenie.
    Rzuć jeszcze okiem na linka - znajdziesz tam trochę więcej info z tego zakresu.
    Ostatnio edytowane przez adw ; 13-03-2019 o 10:54

Cytat Zamieszczone przez Piwosz1916 Zobacz posta

Jak na zakup nowego to trochę mały masz budżet. Przy twojej deklarowanej ilości kilometrów to 3000 by się przydały. Te tańsze modele nie mają dużej żywotności.
    Bzdura. Tygodniowe przebiegi 150-250 km osiągam na rowerze za ok. 1200 złotych. Od 2012 roku. Poza sprawami czysto eksploatacyjnymi (klocki, linki, opony), żadnych problemów przy normalnej jeździe szosa/szuter/lekki teren/ wyrypy z sakwami.

Mało tego, przez kilka lat jeździłem w podobny sposób na Romecie Wiking z połowy lat 90-tych. Również zero kłopotów. Rower zmieniłem jedynie ze względu na ograniczenia osprzętu. I dość obciachowe malowanie

Legionista Awatar Tomi
    Panowie, mam problem ze stukami, które nasilają się przy mocniejszym naciskaniu pedałów. Rower to Unibike Evolution 2010 https://i.imgur.com/a1jN5XE.png, stuka ewidentnie z przodu, bo kiedy naciskam na pedały lekko znika.
    Co może być przyczyną ?
    MECHANIZM KORBOWY SHIMANO ALIVIO M410 / 42X32X22T / OSŁONA
    SUPORT TH / 7420ST-S / ŁOŻYSKA MASZYNOWE / PODW.USZCZ.
    PRZERZUTKA PRZEDNIA SHIMANO ALIVIO
    PEDAŁY VP / ALUMINIOWY KORPUS I RAMKA

W tej chwili często jeżdżę z dzieckiem na foteliku z tyłu, więc na pewno mechanizm i łańcuch mają ciężej.

Ma ktoś jakiś serwis, gdzie mogliby to ogarnąć i nie zapłaciłbym jak za pół nowego roweru ?
    Ostatnio edytowane przez Tomi ; 16-06-2019 o 08:49
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar tio
    Cytat Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    Panowie, mam problem ze stukami, [...]

Ma ktoś jakiś serwis, gdzie mogliby to ogarnąć i nie zapłaciłbym jak za pół nowego roweru ?
    Cześć.
    Może być wiele przyczyn opisywanego problemu, pierwsze, które przychodzą na myśl to zapiaszczenie gwintów albo łożyska osi suportu. Trzeba wszystko rozebrać (zdjąć mechanizm korbowy, pedały, oś suportu, przeczyścić gwinty, przesmarować i może problem ustąpi). Być może do wymiany jest oś suportu. No i pytanie w jakim stanie są pozostałe części (napęd tj. łańcuch i kaseta).
    Koszt usługi w Warszawie to od 50 zł (wymiana osi suportu). Oś suportu ok. 50-70 zł. Jak pojedziesz na serwis to jest szansa, że doświadczony mechanik od razu udzieli odpowiedzi w czym rzecz.

Jeśli chodzi o serwis to każdy powinien to ogarnąć (może poza serwisami "supermarketowymi" - Decathlon, GoSport itd.). Możesz na stronie Shimano poszukać serwisów przez nich certyfikowanych (Shimano Serwis Center). Tam można się spodziewać wysokiej jakości obsługi i wyszkolonych serwisantów. Jeśli chcesz to mogę Ci podać kilka konkretnych adresów, pisz na priv.
    Pozdro.
    My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się, będziemy razem z Tobą i na dobre i na złe!

Sprzedaję rower szosowy. Może ktoś będzie zainteresowany

https://www.olx.pl/oferta/merida-scu...tml#6cf2269cb4

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    Panowie, mam problem ze stukami, które nasilają się przy mocniejszym naciskaniu pedałów. Rower to Unibike Evolution 2010 https://i.imgur.com/a1jN5XE.png, stuka ewidentnie z przodu, bo kiedy naciskam na pedały lekko znika.
    Co może być przyczyną ?
    MECHANIZM KORBOWY SHIMANO ALIVIO M410 / 42X32X22T / OSŁONA
    SUPORT TH / 7420ST-S / ŁOŻYSKA MASZYNOWE / PODW.USZCZ.
    PRZERZUTKA PRZEDNIA SHIMANO ALIVIO
    PEDAŁY VP / ALUMINIOWY KORPUS I RAMKA

W tej chwili często jeżdżę z dzieckiem na foteliku z tyłu, więc na pewno mechanizm i łańcuch mają ciężej.

Rozkręć i skręć z powrotem cały mechanizm gdzie diagnozujesz stuka. U mnie w 90% przypadków pomaga, niezależnie od tego jaka część roweru. Czasami 1g nacisku/obciążenia w tą czy w tamtą powoduje trzaskanie albo strzelanie.

Legionista Awatar Tomi
    @Tuzin, tio

Dzięki Panowie, właśnie u mnie widzę, że jak zmniejszę nacisk na pedały do minimum to od razu jest cisza. Generalnie zastanawiam się też nad wymianą korby/supportu/pedałów na jakieś mocniejsze, które wytrzymają ciężar ponad 100 kg, teraz dla roweru dochodzi dodatkowe kilkanascie kg (bo ja + młody ok 17 kg + jego hamax).

Najpierw spróbuje rozkręcić a jak nie pomoże to sprawdziłem i na Ursynowie na Jastrzębowskiego jest centrum serwisowe Shimano.
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Uprawnienia umieszczania postów