Strona 333 z 333 PierwszyPierwszy ... 233283323329330331332333
Pokaż wyniki od 9,961 do 9,980 z 9980

Wątek: Filmy godne polecenia albo i nie

Gintleman Awatar księciuniu
    Jak Smarzowski nakręci film "Buda", to się dowiesz. Na dziwki i koks.

E:
    Jest już nawet gotowy scenariusz

Podejrzewam, że następny film o polskich szkołach. Jakubik - wuefista-pijaczyna macający uczennice. Trzydzieści lat wstecz wicemistrz powiatu w rzucie oszczepem. Dyplom utrwalający ten sukces trzyma na honorowym miejscu w swojej norze i pije pod ten widok, płacząc i waląc kapucyna.

Izabela Kuna - pijaczka-polonistka, która popuszcza szpary klasowemu gangusowi. W tej roli lekko przypudrowany Bartłomiej Topa - jest tak stary, bo kiblował przez trzydzieści lat w drugiej klasie technikum. Kuna zachodzi z nim w ciążę - kiedy on się o tym dowiaduje, wali ją w ryj i rozkazuje wykonać skrobankę. W wyniku obrażeń następuje poronienie, załamana psychicznie Kuna wiesza się na lampie w swojej sali lekcyjnej. Kiedy znajdują ją uczniowie, widok ich w ogóle nie wzrusza - cieszą się tylko, że nie będzie lekcji i idą się naćpać gdzieś za winklem.

Robert Więckiewicz - dyrektor. Kiedyś wielki inteligent, biolog, ale karierę zablokowano mu ze względów politycznych. Dzisiaj złośliwy degenerat, popijający cichaczem z małpek pokitranych w różnych zakamarkach gabinetu. Podczas apelu z okazji święta niepodległości jest pijany, zasypia i szcza pod siebie.

Lech Dyblik to z kolei wiecznie zaszczany woźny, walący denaturat przez szmatę do podłogi. Jacek Braciak - przy***ony matematyk znęcający się psychicznie nad klasą (w kubku termicznym zamiast kawy ma czysty spirytus). Trzyma się na stanowisku przez znajomości w kurii - jest nieślubnym synem biskupa trzęsącego całym miastem.

Kinga Preis - wiecznie najebana szatniarka w usmarkanym fartuchu. Podsłuchuje jakąś newralgiczną rozmowę szkolnych dilerów (w roli szesnastolatków aktorzy 10 lat starsi, porozumiewający się koślawymi dialogami, nieudolnie stylizowanymi na młodzieżowy slang). Kiedy dilerzy nakrywają ją z gumowym uchem przylepionym do drzwi, biją ją i gwałcą w kantorku na miotły. Bo ktoś przecież musi wyruchać Kingę Preis, Smarzol nam nie odpuści takiej obrzydliwości.

Jeszcze Eryk Lubos - najlepszy przyjaciel Jakubika z kanciapy wuefistów. Były kulturysta - dzisiaj impotent, nie jest w stanie wyruchać nawet kurwy (Iwona Wszołkówna). Alkoholik nieszczęśliwie zakochany w jednej z uczennic. Kiedy się dowiaduje, że Jakubik ją wymacał pod szatnią za cipę, morduje kolegę z rady pedagogicznej na oczach klasy, miażdżąc mu głowę piłką lekarską. Kończy w pierdlu. Kiedy odjeżdża suką i już wie, że nic go więcej w życiu nie czeka, zerka tylko na swoją ukochaną Andżelikę i liczy, że ona odwzajemni spojrzenie. Niestety, Andżelika akurat flirtuje z jakimś sebiksem.

No i oczywiście Marian Dziędziel. Wiceminister, który wizytuje szkołę w dniu święta narodowego. Jest na***ony jak zwierzę, trzeba go wnosić na podest, gdzie wygłasza bełkotliwe przemówienie, puentując je słowami Jana Zamojskiego: takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie. Po czym wyrzyguje się na trzy pierwsze rzędy uczniów, ale oni są tak naćpani, że nawet tego nie zauważają.

Na koniec cała sala śpiewa pieśń legionów. Scena jest bardzo wymowna i zmusza do refleksji. Wiwat Wojciech Smarzowski - wreszcie rozliczył patologię państwowego systemu szkolnictwa.
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 26-09-2018 o 14:15
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Tutaj udokumentowane dane z listopada 2013 roku:
    http://www.fronda.pl/a/pedofilia-ksi...sce,32729.html

Zaskakująco duża liczba murarzy, ślusarzy i rolników.
    To wszystko prawda, ale....
    wklejam aby nie linkować fragment wywiadu z Markiem Lisińskim, szefem Fundacji Nie lękajcie się:

Wirtualna Polska opublikowała wywiad z Markiem Lisińskim, który padł ofiarą księdza-pedofila, gdy miał 13 lat. Teraz prowadzi fundację „Nie lękajcie się”, która opiekuje się osobami mającymi za sobą trudne doświadczenia z duchownymi. Należy do niej około 300 osób, które twierdzą, że były molestowane przez księży.

„Kościół będzie musiał się oczyścić”
    Wojtek Smarzowski powtarza, że bez Lisińskiego jego najnowszy film by nie powstał. – Jestem dumny z tych słów. Z Wojtkiem spotkałem się pierwszy raz w 2014 roku. Dotarła do mnie jego żona i skontaktowała nas ze sobą. Dowiedziałem się, że Smarzowski robi film o Kościele. Wracał właśnie z festiwalu filmowego w Berlinie i spotkaliśmy się w centrum handlowym. Opowiedział o swojej wizji filmu. Opowiedziałem mu historie podopiecznych mojej fundacji i wkrótce ruszyły prace – powiedział Lisiński w rozmowie z WP. – Wojtek wszystko napisał. Ja nanosiłem poprawki i dodawałem własne spostrzeżenia. Byłem kilka razy na planie – dodał.

Szef fundacji podkreślił, że w filmie Smarzowskiego wszystkie wątki „pedofilskie” są prawdziwe. Co więcej, są to historie podopiecznych fundacji. „Kler” przedstawia także historię samego Lisińskiego, który podkreśla, że film z pewnością „zmienia coś w społeczeństwie”. – Ruszyła fala, której nikt już nie powstrzyma. Kościół będzie musiał się oczyścić – podkreślił. Stwierdził także, że w związku z przypadkami pedofilii, której dopuszczali się duchowni, wiele musi się zmienić.
    Z cytrusów najbardziej lubię ogórki małosolne!!!

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    A to dobre!

To, że jest atakowany nie jest związane tylko i wyłącznie z jego "zepsuciem".
    Na Kler się dopiero wybieram, a nie ze względu na śmieszne protesty tylko po prostu lubię Smarzowskiego, może właśnie za jego przejaskrawienia i wyolbrzymienia.
    Co do filmu to nie skupia się on chyba tylko i wyłącznie na pedofilii, ze zwiastunów i recenzji, mnie na przykład bardziej rzuca się w oczy materializm i tego doświadczył chyba każdy Kowalski który chciał coś z kancelarii parafialnej, lub chciał przyjąć jakiś sakrament, niestety wyjątki od tego zdarzają się bardzo rzadko.
    "Co łaska, ale nie mniej niż xxx zł" lub "Wszyscy dają xxx zł" znają chyba wszyscy.

Wcześniej poruszany był temat "Julisza" z Mecwaldowskim i przychylam się do opinii Jaszcza, że krótkie, nieskomplikowane i przyjemne a czasem nawet śmieszne.
    Te argumenty "xxx za zaświadczenie są prze żałosne". Tak dla wszystkich utyskujących na obecnie panujące stosunki w Kościele, to przypomnę, że to nie jest średniowiecze i przynależność do wspólnoty katolickiej nie jest przymusowa, a Kościół się chyba niektórym pomylił z MOPSEM.
    Nie jestem w stanie wyobrazić sobie sytuacji, iż osoba zaangażowana w życie kościoła mająca problemy finansowe będzie naliczana za "kwitek", co więcej jestem przekonany, iż uzyska odpowiednie wsparcie.
    Zaś jeśli ktoś Kościół widuje jedynie przy okazji chrzcin/ślubów/pogrzebów to niech się nie dziwi, że ksiądz nie będzie ich witał na czerwonym dywanie.

Także rozumiem, że Ty za to zepsucie uważasz, to, że ktoś bierze $ za swoją pracę ?

Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Są jednak tacy, którzy się spotkali, ale na paragony nie mogli liczyć.
    jak będzie zrzutka do puchy na wyjeździe to proszę zainteresuj się również tym tematem

Czy jest podobna fundacje zrzeszająca ofiary pedofili rolników ? Nie sądzę...
    Lieber tot als rot!!

mnie na przykład bardziej rzuca się w oczy materializm i tego doświadczył chyba każdy Kowalski który chciał coś z kancelarii parafialnej, lub chciał przyjąć jakiś sakrament, niestety wyjątki od tego zdarzają się bardzo rzadko.
    "Co łaska, ale nie mniej niż xxx zł" lub "Wszyscy dają xxx zł" znają chyba wszyscy.

Mądrego to dobrze czasem poczytać

Gintleman Awatar księciuniu
    pocałunek śmierci...

Przykro mi Mrugs
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Księciuniu to naprawdę masz szczęście że się z tym nie spotkałeś.

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    pocałunek śmierci...

Przykro mi Mrugs
    tak a propo generalizowani

TNTP

Owszem przynależność nie jest obowiązkowa, więc idąc tym tropem chce się wypisać, okazuję że nie mogę, bo wszystkie moje dane łącznie z tym ile dałem na ostatniej kolędzie są w księgach parafialnych i są nie do wymazania. Skoro nie jest obowiązkowa to proszę aby pieniądze na Fundusz Kościelny nie były pobierane z moich podatków.
    Doskonale wiemy że jest to nie do zrobienia aby na Kościół płacili tylko Ci chętni, (nie mówię tu o tacy, tu na szczęście jest dobrowolność chociaż słyszałem o proboszczu co jakieś staruszce naliczył 400zł za to że nie dawała na tace), a skoro dajemy wszyscy mamy prawo oceniać bądź krytykować.
    Mogę Ci podać nazwiska osób które pomimo aktywnego uczestnictwa w życiu danej Parafii przy okazji ciężkiej sytuacji materialno-duchowej odbiły się od drzwi swojej właśnie Parafii (bo Kościół nie jest od tego, chodzi o przystąpienie dziecka do sakramentu ale brak możliwości godnego przygotowanie) a gdy poszły do tej obok to się okazało, że to nie mój problem bo Pan/Pani jest ze Św. Anny.
    Ja rozumiem, że w Twoich oczach Kościół jawi się w samych pozytywach i każdy kto ma czelność coś powiedzieć niezgodnie z jego nauczaniem i Twoją doktryną wiary jest innowiercą, zdrajcą, lewakiem i pewnie głosował na PO, jednak nie każdy ma takie doświadczenia a czasem wręcz przeciwne.
    Ostatnio edytowane przez Mrugs ; 26-09-2018 o 14:37

Legionista Awatar TNTP
    Księciuniu to naprawdę masz szczęście że się z tym nie spotkałeś.

tak a propo generalizowani

TNTP

Owszem przynależność nie jest obowiązkowa, więc idąc tym tropem chce się wypisać, okazuję że nie mogę, bo wszystkie moje dane łącznie z tym ile dałem na ostatniej kolędzie są w księgach parafialnych i są nie do wymazania. Skoro nie jest obowiązkowa to proszę aby pieniądze na Fundusz Kościelny nie były pobierane z moich podatków.
    Doskonale wiemy że jest to nie do zrobienia aby na Kościół płacili tylko Ci chętni, (nie mówię tu o tacy, tu na szczęście jest dobrowolność chociaż słyszałem o proboszczu co jakieś staruszce naliczył 400zł za to że nie dawała na tace), a skoro dajemy wszyscy mamy prawo oceniać bądź krytykować.
    Mogę Ci podać nazwiska osób które pomimo aktywnego uczestnictwa w życiu danej Parafii przy okazji ciężkiej sytuacji materialno-duchowej odbiły się od drzwi swojej właśnie Parafii (bo Kościół nie jest od tego, chodzi o przystąpienie dziecka do sakramentu ale brak możliwości godnego przygotowanie) a gdy poszły do tej obok to się okazało, że to nie mój problem bo Pan/Pani jest ze Św. Anny.
    Ja rozumiem, że w Twoich oczach Kościół jawi się w samych pozytywach i każdy kto ma czelność coś powiedzieć niezgodnie z jego nauczaniem i Twoją doktryną wiary jest innowiercą, zdrajcą, lewakiem i pewnie głosował na PO, jednak nie każdy ma takie doświadczenia a czasem wręcz przeciwne.
    Ale przecież to co Ty piszesz tylko obnaża Twoją nieznajomość problematyki z którą chcesz się zmierzyć.

Raz, że jak najbardziej możesz się wypisać.
    Dwa co ma wspólnego zbieranie danych o tym czy jesteś częścią danej wspólnoty ?
    Jak ja będę zbierał dane który sąsiad mi odpowiedział na dzień dobry, to znaczy że będziesz częścią mojej wspólnoty ?
    No chyba, że Cię ten zły KK porwał i ochrzcił - bo w innym przypadku to miej pretensje do swoich rodziców, że udostępnili te strasznie wrażliwe dane.

Ty w ogóle wiesz co to jest Fundusz Kościelny ? Bo mam wrażenie, że nie bałdzo.
    Jakbyś cokolwiek wiedział na temat polskiego prawodastwa to byś wiedział, iż jest ZAKAZ przekazywania jakichkolwiek pieniędzy kościołom, czy tam wspólnotą religijnym (w zamian z chociażby ustępstwa podatkowe). Oczywiście jak każdy zakaz jest on bezproblemowo omijany.
    Ale najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że osoby które najbardziej walą w polski kościół najgłośniej krzyczały o tym jaki to kościół na Wawelu jest wyjątkowy dla naszej wspólnoty narodowej :lol
    Kolejna napiszę wprost brednia to o naliczaniu jakiegoś siana
    Wiesz ja słyszałem o ultrasach co przemycają race w dupie, podobny poziom realizmu.
    Następnego wątku nie do końca zrozumiałem, zaś jeśli idzie o mą krytykę to obstawiam, że jestem jedną z najbardziej krytycznych osób względem kościoła na tym forum, ale nie z pozycji lewackich, tylko z konserwatywnych.

Co więcej mam świadomość, że również wśród księży jest wielu $%@% tak jak w każdej grupie społecznej, ale tym bardziej żenujące jest to, że w środowisku kibicowskim - czyli tym które samo spotyka się z generalizowaniem - stygmatyzowaniem, sami stosujemy odpowiedzialność zbiorową...
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

jak będzie zrzutka do puchy na wyjeździe to proszę zainteresuj się również tym tematem
    Porównanie totalnie z dupy.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista
    Filmy Smarzowskiego są strasznie przewidywalne. Wystarczy obejrzeć jeden, i w zasadzie można stwierdzić że oglądało się wszystkie. Pisałem o tym przy okazji Wołynia, teraz po trailerach Kleru widzę że nic nowego nie pokazał.

Legionista Awatar midzi
    Mamy epilog:
    https://wiadomosci.wp.pl/takiej-mapy...9497172321921a

Podobno na mapie zostanie umieszczonych trzech księży - pierwowzory filmowe.

Cytat Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
    Filmy Smarzowskiego są strasznie przewidywalne. Wystarczy obejrzeć jeden, i w zasadzie można stwierdzić że oglądało się wszystkie. Pisałem o tym przy okazji Wołynia, teraz po trailerach Kleru widzę że nic nowego nie pokazał.
    To jak z Tarantino. Trudno robić z tego zarzut.

Legionista
    Za Wikipedią:

Obecnie Fundusz Kościelny działa na rzecz wszystkich Kościołów i innych związków wyznaniowych posiadających uregulowany status prawny w Rzeczypospolitej Polskiej (także tych, którym państwo niczego zabrać nie mogło, gdyż powstały po roku 1950). Według rejestru MSWiA jest ich ponad 160, ale większość pieniędzy z Funduszu dostaje Kościół katolicki. Od 1990 roku jedynym źródłem finansowania Funduszu jest budżet państwa[1].

Legionista Awatar BlackAdder
    Skoro nie jest obowiązkowa to proszę aby pieniądze na Fundusz Kościelny nie były pobierane z moich podatków.
    A ja od wielu lat proszę o zmniejszenie ZUS.

Ale jak się rozkręcę, to poproszę o zwrot za"ebanej Kościołowi przez komunistów ziemi. Oczywiście wraz z jednoczesną likwidacją Funduszu Kościelnego - w końcu nie wziął się on z niczego
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar midzi
    Oj nie rozpędzałbym się tak, bo przy Kościele Ewangelickim wylądujesz, a to naprawdę grząski miliardowy temat

Cytat Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
    To jak z Tarantino. Trudno robić z tego zarzut.
    Intrygujące stwierdzenie - ale dopytam: dlaczego trudno robić zarzut z tego że artysta nie tworzy a powiela?
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar Bonhart
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Intrygujące stwierdzenie - ale dopytam: dlaczego trudno robić zarzut z tego że artysta nie tworzy a powiela?
    Wiesz, to jest tak, ze jesli masz styl, ktorzy jest pozytywnie oceniony przez duze grono odbiorcow, to czesto w to idziesz. Jest to bardzo czeste w filmie, muzyce, malarstwie... Rownie dobrze moglbym spytc, czy bedziesz besztal Matejke, ze malowal na jedno kopyto
    Bylem, widzialem... fanem Smarzowskiego nie zostane, ale ogladalo sie bardzo przyzwoicie. Film oczywiscie skrajnie przerysowany, mocno jednowymiarowy, natomiast swietnie zagrany (moj ulubiony, przewspanialy Mistrz Gajos). A ze dotyka instytucji, ktora budzi u wielu skrajne emocje, moj Boze, czy naprawde takie rzeczy trzeba cenzurowac? Kosciol przy wszystkich swoich bezdyskusyjnych zaslugach musi sie zmierzyc ze swoja ciemniejsza strona. „Kler” to glos w dyskusji - na pewno skrajny i przerysowany, ale przeciez nikt nie broni nikomu nan odpowiedziec.
    Jak dla mnie 6,5/10, te dodatkowe 0,5 za solidne aktorstwo.

Legionista Awatar dilbert
    Jako, że wszyscy są zabiegani chodzeniem na Kler, warto zainteresować się biletami na Warszawski Festiwal Filmowy. Sprzedaż rusza już ten czwartek i jak co roku, wejściówki na te "lepsze godziny" rozejdą się bardzo szybko. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to jazda dla każdego, gdyż towarzyszy temu trochę inny sposób myślenia, patrzenia i doboru seansów (ceną za doświadczenie oryginalnego, genialnego filmu, może być czas spędzony na siedzeniu na "czymś", co wzbudzi w nas najgorsze emocje), ale może warto

Legionista
    Widzę że forumowi eksperci nie zwrócili uwagi na jeden szczegół w Klerze. Mianowicie to w jaki sposób zostało przedstawione w nim środowisko kibicowsko narodowe... Uważam że mocno niesprawiedliwie ale to moje zdanie

Nie muszę oglądać filmu, żeby zawierzyć opinii innych osób – przyznał podróżnik. Chwilę później rozwinął te słował: – Tak jak nie muszę oglądać własnej kiszki stolcowej, ale mogę zaufać lekarzowi, który wprowadził tam sondę (...) od tyłu mi wprowadził wziernik. Ja ufam lekarzowi, który widział ten film. Nie muszę sam oglądać filmu z własnego tyłka. I w odniesieniu do filmu "Kler" mam dokładnie tak samo – stwierdził Cejrowski

First man-9/10 Bez zbednych fajerwerkow. Kapitalna gra Ryana Goslinga. Poprostu trzeba zobaczyc.
    "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

Uprawnienia umieszczania postów