Strona 331 z 333 PierwszyPierwszy ... 231281321327328329330331332333 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,901 do 9,930 z 9980

Wątek: Filmy godne polecenia albo i nie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Mat Zobacz posta
    Pany, jakieś filmy warte polecenia w klimacie Trainspottingu i lat 80" 90" ??

Naszła mnie jakaś taka nostalgia "kiedyś to było", że aż sobie Ekstradycję odpaliłem
    Pierwsze co mi do głowy przyszło, tak bez zastanowienia to:

e:
    dodam jeszcze
    Ostatnio edytowane przez Raczej ; 25-07-2018 o 14:03

Legionista
    Nienawiść to jeden z lepszych filmów w ogóle.

Dodałbym Human Traffic z tamtego okresu.

Legionista
    Nie wiem jak mogłem zapomnieć w tym klimacie:

Legionista Awatar Tomi
    Dwa dokumenty z Netflixa - oba polecam.

Senna

Ikar

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar (L)ukaszns
    https://www.filmweb.pl/film/The+Devi...th-2017-791862

co prawda dokument ale i tak polecam chociaz temat strasznie ciezki...
    Ostatnio edytowane przez (L)ukaszns ; 26-07-2018 o 17:55
    Dziela nas kilometry,łączy wspólna pasja...

Legionista
    Nie wiem co koneserzy o tym tytule powiedzą

ale ja mam dosyć po 40 minutach

e:
    Dałem radę, jak dla mnie to ostro poryty. Nie jestem przyzwyczajony do horrorów ale dzisiaj będę atakował kolejne
    Ostatnio edytowane przez Raczej ; 27-07-2018 o 09:57

Legionista Awatar sergie
    Ja ostatnio oglądalam "Skyscraper" - spoko kino akcji, dobrze się ogląda ale nic rewelacyjnego. Typowo "nieśmiertelny" bohater, którego nic nie jest w stanie pokonać i dość przewidywalny happy end.. Ale mimo wszystko jeżeli ktoś ma ochotę na film gdzie dużo się dzieje a my nie musimy dużo myśleć - sprawdzi się
    Mój blog modowo sportowy http://diana-sport.pl/

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez buklak Zobacz posta
    Cudowny chłopak (Wonder) to najlepszy film, jaki miałem okazję oglądać na przestrzeni ostatnich miesięcy. Mocno polecam.
    Świetne kino, również gorąco polecam.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Napewno polecam "Dunkierka"

Legionista Awatar vit
    GRINGO - https://www.filmweb.pl/film/Raz+si%C...je-2018-783197
    Lekka komedia sensacyjna.
    Dupy nie urywa,ale na nudny wieczór daje rade + Charlize Theron w roli zimnej Suki
    Moja jedyna Miłość...

Legionista Awatar vit
    GRINGO - https://www.filmweb.pl/film/Raz+si%C...je-2018-783197
    Lekka komedia sensacyjna.
    Dupy nie urywa,ale na nudny wieczór daje rade + Charlize Theron w roli zimnej Suki
    Moja jedyna Miłość...

Legionista Awatar Traper
    303 bitwa o Anglię, warto się wybrać? Do wyboru mam jeszcze Kochając Pabla. Co godniejsze uwagi?

Cytat Zamieszczone przez Traper Zobacz posta
    303 bitwa o Anglię, warto się wybrać? Do wyboru mam jeszcze Kochając Pabla. Co godniejsze uwagi?
    Kochając Pabla nie widziałem.
    Nie mogłem się doczekać polskiej produkcji (31.08 wchodzi do kin) "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" i wybrałem się na "303. Bitwa o Anglię".
    Film dupy nie urywa, ale też fajnie się go ogląda w kinie. 7/10, a za plusy dam mu nawet 8/10.
    Plusy:
    +Niemcy to Niemcy, a nie przybysze z Marsa czy bliżej nieokreśleni "naziści".
    +Niejednokrotnie było wspomniane o Stalinie i ruskich, o tym co robili Polakom.
    +Jak potraktowano polskich pilotów po wojnie.
    +Podsumowanie tego czego dokonał dywizjon 303. Że zestrzelili 20% niemieckich samolotów itp. Takiego podsumowania brakowało mi bardzo w "Miasto 44". O tym ilu powstańców i ludności cywilnej zginęło. Jak ogląda film jakiś obcokrajowiec czy gimbus, to takich rzeczy może nie wiedzieć.
    Muzyka ok, najlepszy klimat był jak dla mnie na początku i na samym końcu.
    Minusy sobie już sami wystawicie po obejrzeniu. Jeśli ktoś ma więcej cierpliwości i zaczeka na polską produkcję, to myślę że nic się nie stanie

Odgrzewany kotlet: Miasto 44. Kapitalny film. Muzyka idealnie dopasowana do akcji (dubstep mogli sobie darować, Niemen w pierwszym momencie mnie zdziwił). Klimat świetny. Nagrałem sobie ostatnio i leciał już z 7 razy. Tzn. chciałem sobie zobaczyć jakąś scenę, ale jak włączyłem to nie mogłem przestać oglądać. Niemcy zagrani genialnie, aż chciałoby się takiego złapać i kopać po jajach od zmierzchu do świtu Na rozgrzewkę
    Zakończenie, które wydaje się jasne. Po przyjrzeniu okazuje się, że jednak historia Biedronki i Stefana skończyła się inaczej, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Scena gdy został ranny na cmentarzu, też mogła wyglądać inaczej tak naprawdę. Świetna "strzelanka" (ta z Goliatem), która dołączyła do moich ulubionych strzelanek (np. Helikopter w ogniu (najlepsza ze snajperami ochotnikami), Ocalony (cały film to jedna wielka strzelanka) czy Miasto Patriotów (gdy osaczyli zamachowców). Jak dla mnie 10/10
    #MioduskiWON

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Traper Zobacz posta
    Generalnie "303" w kinie ogląda się nieźle. Jak zostało wspomniane w poprzednim poście plusem jest ukazanie wkładu Polaków i tego jak zostali później potraktowani.

Dla mnie osobiście dodatkowym plusem jest to, że znajomi, którzy obejrzeli ten film zaczęli później szukać informacji o polskich pilotach.

Przy okazji niektórzy trafili na postać Franciszka Gabryszewskiego. Jeśli ktoś nie zna, polecam zapoznać się

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Suicide squad Zobacz posta
    +Podsumowanie tego czego dokonał dywizjon 303. Że zestrzelili 20% niemieckich samolotów itp. Takiego podsumowania brakowało mi bardzo w "Miasto 44".
    Że co zestrzelili ? Poważnie jest te 20% ? To przecież robienie z ludzi debili.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar met(L)
    Contratiempo - https://www.filmweb.pl/film/Contratiempo-2016-754287

Hiszpański thriller, trzyma w napięciu do samego końca. Mocna 9.
    Marketing Internetowy Google Adwords www.internica.pl

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Że co zestrzelili ? Poważnie jest te 20% ? To przecież robienie z ludzi debili.
    Jest podane, że 20% z tego co zestrzelił RAF to ich zasługa

Brak natomiast informacji o rachunku jaki został wystawiony po wojnie, co jest słabe.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Jest podane, że 20% z tego co zestrzelił RAF to ich zasługa

Brak natomiast informacji o rachunku jaki został wystawiony po wojnie, co jest słabe.
    Tylko, że to jest jakaś ahistoryczna brednia.
    Nawet jakby liczyć całość polskiego lotnictwa myśliwskiego w bitwie o Anglię (czyli razem z 302 Dywizjonem) i to liczyć w skrajnie niepoważny sposób (czyli bez weryfikacji Polaków i z weryfikacją całej reszty), dodatkowo zawężając te straty tylko i wyłącznie do samolotów zniszczonych w momencie ataku to nie ma opcji żeby to wyszło 20%.
    Lieber tot als rot!!

Trudno dokładnie podać ile zostało zestrzelonych samolotów.
    Tak pi razy drzwi opierając się na tym artykule:
    https://www.polskieradio.pl/39/156/A...bitwy-o-Anglie
    2 sierpnia 1940 roku sformowano Dywizjon 303, uważany za jedną z najlepszych i najskuteczniejszych jednostek myśliwskich w czasie II wojny światowej. Podczas bitwy o Wielką Brytanię zestrzelił on 110 niemieckich samolotów - najwięcej spośród dywizjonów myśliwskich biorących udział w walkach.

Wygrana bitwa

Niemcy stracili 1733 samoloty, a około 650 zostało uszkodzonych, stanowiło to 52 procent stanu Luftwaffe. Straty ludzkie to 2500 poległych i wziętych do niewoli oraz 1000 rannych lotników. Brytyjczycy stracili 915 samolotów, a około 450 zostało uszkodzonych. Śmierć poniosło 544 pilotów, a 500 zostało rannych. Bitwa zakończyła się 31 października 1940 roku porażką Niemiec.

W bitwie o Anglię walczyły 4 polskie dywizjony - 2 bombowe: 300 i 301, 2 myśliwskie: 302 i 303 oraz 81 polskich pilotów w dywizjonach brytyjskich. W sumie 144 polskich pilotów, których postawa rozsławiła ich imię na cały świat. Ze wszystkich strąconych nad Anglią samolotów, ponad 200 zestrzelili Polacy.
    Jeśli ktoś ma dostęp do rzetelniejszych konkretnych liczbowo danych, to chętnie się z nimi zapoznam.

Może źle to ujęli, może mieli na myśli że 20% zestrzelili wszyscy polscy piloci? Co też byłoby zawyżoną liczbą.
    Byłem pewien że na końcu filmu jest napisane, że te 20% to zestrzelił sam dywizjon 303. Może ktoś z twórców filmu nie doczytał Albo podał skrajnie optymistyczne, przesadzone dane. Chluby im to nie przynosi, niemniej wciąż plus za filmowe "podsumowanie" bitwy o Anglię W sensie za pomysł, duży minus za błąd.
    #MioduskiWON

Legionista Awatar TNTP
    Trudno dokładnie podać ile zostało zestrzelonych samolotów.
    Tak pi razy drzwi opierając się na tym artykule:
    https://www.polskieradio.pl/39/156/A...bitwy-o-Anglie

Jeśli ktoś ma dostęp do rzetelniejszych konkretnych liczbowo danych, to chętnie się z nimi zapoznam.

Może źle to ujęli, może mieli na myśli że 20% zestrzelili wszyscy polscy piloci? Co też byłoby zawyżoną liczbą.
    Byłem pewien że na końcu filmu jest napisane, że te 20% to zestrzelił sam dywizjon 303. Może ktoś z twórców filmu nie doczytał Albo podał skrajnie optymistyczne, przesadzone dane. Chluby im to nie przynosi, niemniej wciąż plus za filmowe "podsumowanie" bitwy o Anglię W sensie za pomysł, duży minus za błąd.
    Pomijając że ten najskuteczniejszy "Polski" pilot był Czechem to:
    - 2 polskie dywizjony 302, 303 zgłosiły ~ 170 zestrzeleń
    - polscy piloci z RAF resztę czyli koło 30

Niemcy stracili 1700 zestrzelonych + kilkaset jako operational losses, ale dla porządku zostańmy przy 1700
    Z 1700 zestrzeleń zakłada się, że 300 to była artyleria lotnicza.
    Czyli zostaje 1400 niemieckich samolotów - zestrzelonych przez samoloty myśliwskie

Tylko, że problem jest, że po stronie polskiej piszemy o ZGŁOSZONYCH zestrzeleniach, a po stronie niemieckiej te 1400/1700 to te które Niemcy faktycznie stracili.

Wskaźnik zawyżania zwycięstw w RAF po wojnie w BoB policzyli chyba na 2.5
    Natomiast juz po wojnie te polskie zgłoszenia były weryfikowane - konfrontowane z danymi niemieckimi i dziś szczególnie po pracy Cynka czyli Polskie Siły Powietrzne w wojnie możemy założyć, że realnie 303 Dywizjon zestrzelił ~55 niemieckich samolotów (co i tak jest bardzo dobrym wynikiem - być może najlepszym ze wszystkich dywizjonów walczących w tej Bitwie)
    Lieber tot als rot!!

Widzę że jesteś w temacie. To jeszcze jedno co wydaje mi się bajką. Samolot miał kamerę i weryfikowali zestrzelenia czy też nieuzasadnione strzelanie. Z filmu zrozumiałem że to był standard z tymi kamerami. Ale coś mi się nie klei to.
    Były wtedy w ogóle kamery instalowane w samolotach? Jeśli tak to pewnie w nielicznych?

Edit: Doczytałem że RAF już podczas I wojny światowej robił zdjęcia, gdy w samolocie zostały włączone karabiny maszynowe. Więc pewnie filmy nagrywały się na tej samej zasadzie podczas II wojny światowej. W to jestem w stanie uwierzyć. Ciekawe tylko czy tak było w prawie wszystkich samolotach RAF. Google mi nie pomogło
    Ostatnio edytowane przez Suicide squad ; 21-08-2018 o 21:25
    #MioduskiWON

Legionista Awatar TNTP
    Widzę że jesteś w temacie. To jeszcze jedno co wydaje mi się bajką. Samolot miał kamerę i weryfikowali zestrzelenia czy też nieuzasadnione strzelanie. Z filmu zrozumiałem że to był standard z tymi kamerami. Ale coś mi się nie klei to.
    Były wtedy w ogóle kamery instalowane w samolotach? Jeśli tak to pewnie w nielicznych?

Edit: Doczytałem że RAF już podczas I wojny światowej robił zdjęcia, gdy w samolocie zostały włączone karabiny maszynowe. Więc pewnie filmy nagrywały się na tej samej zasadzie podczas II wojny światowej. W to jestem w stanie uwierzyć. Ciekawe tylko czy tak było w prawie wszystkich samolotach RAF. Google mi nie pomogło
    Szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia na ile to był standard w warunkach 1940 roku, ogólnie pod koniec wojny były one powszechnie używane, na pewno w 1940 też były w użyciu.

Tylko pojawia się jeden problem, a mianowicie na samolotach na których latali Polacy montowane były karabiny .303 czy tam w naszej nomenklaturze 7,7mm które były relatywnie słabe.
    Jako, że kamera była zsynchronizowana była ze spustem, to oprócz samego momentu serii który trwał krótko to nie bardzo widać co się działo po samej serii (co prawda pilot miał możliwość samoistnego włączenia kamery - ale z różnych przyczyn, było to mało skuteczne).
    Tak jak już pisałem energia pocisku 7,7mm jest na tyle mała, że oprócz tego, że dzięki pociskom smugowym wiemy, czy przeciwnik został trafiony, to poza jakimiś raczej wyjątkowymi przypadkami, to po samym nagraniu ciężko stwierdzić jaki był dalszy los celu.

Tu dla przykładu Do-17 z ponad 200 trafieniami

Inaczej to wyglądało jak dajmy na to strzelali 20mm, bo to już pojedynczym trafieniem potrafiło zrobić sporą dziurę, albo 30mm bo to potrafiło urwać skrzydło

Tylko, że w dalszym ciągu nie zmieniało to faktu, że nawet mocno uszkodzony samolot mógł dociągnąć do lotniska vide

https://www.warhistoryonline.com/mil...e-it-home.html

Także reasumując w realiach 1940 roku to w dalszym ciągu przede wszystkim bazowano na potwierdzeniu ustnym-świadkach, a nie na jakiejś technologii.

Zresztą zarówno w polskich dywizjonach, jak i brytyjskich to przeszacowanie strat wroga było podobne i wynosiło 2,5-3
    Patrząc na to jak wyglądała specyfika bitwy powietrznej tamtych czasów to w sumie nie dziwi
    Tak, żeby nie wyszło, ze deprecjonuje polski wysiłek wojenny to można przypomnieć, że bodajże w 1942 roku na treningu strzeleckim/zawodach czołowe miejsca zajęły 3 polskie dywizjony
    Lieber tot als rot!!

TNTP dzięki za wyczerpującą odpowiedź ze świetnymi zdjęciami. Wolałbym taką, że dzięki kamerom liczba zestrzelonych samolotów przez polskich pilotów, nie była aż 2 czy 3 razy zawyżona No ale "tylko prawda jest ciekawa".
    #MioduskiWON

Legionista Awatar Mat
    "303 bitwa o Anglię" czy "Dywizjon 303 historia prawdziwa"

Oba o tej samej porze, to samo kino więc pytanie: który z tych dwóch obejrzeć jako pierwszy?

(Docelowo oczywiście obejrzę oba)
    podpis under construction

Warto iść do kina na THE MEG? Spodziewam się bajki, ale czy warto iść dla efektów specjalnych itd?

Legionista Awatar Alek
    Jak tam Jaszczu ostrzysz już sobie pazury na Zakonnice ?
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista Awatar Chmielo
    Jak ktoś będzie już po seansie niech skrobnie z dwa zdania, czy warto. Straszny deficyt jeśli chodzi o horrory.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez Mat Zobacz posta
    "303 bitwa o Anglię" czy "Dywizjon 303 historia prawdziwa"

Oba o tej samej porze, to samo kino więc pytanie: który z tych dwóch obejrzeć jako pierwszy?

(Docelowo oczywiście obejrzę oba)
    Byłem na Historii Prawdziwej , film jak dla mnie zbyt niespójny i chaotyczny . Na plus na pewno strona wizualna , efekty nie są może prosto z Avengersów ale wstydu nie ma . Generalnie można było z tej produkcji wyciągnąć więcej .

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Jak ktoś będzie już po seansie niech skrobnie z dwa zdania, czy warto. Straszny deficyt jeśli chodzi o horrory.
    W sobotę się wybieram. Naskrobię coś po seansie czy warto, czy nie.

Legionista
    Przepraszam, że post za postem, ale muszę wrzucić relację z wypadu do kina na ten jakże głośno zapowiadany film - Zakonnica.
    Od razu zaznaczam, że to tylko moja opinia odnośnie filmu i każdego co innego podnieca w tym specyficznym gatunku filmowym, także bierzcie ocenę z przymrużeniem oka. Jednego przeraża laleczka Chucky, drugiego Annabelle.

Jak dla mnie film bardzo w porządku, mało strasznych momentów, na które chyba każdy czeka oglądając tego typu film (większość bardzo przewidywalna), natomiast bardzo zaskoczyła mnie fabuła. Odniosłem wrażenie, że bardzo dużą uwagę poświęcił reżyser do tego aspektu. Przez cały okres trwania filmu było budowane delikatne napięcie do ostatnich chwil. Wszystko trzymało się kupy za przeproszeniem i przyjemnie się to oglądało. Na duży plus też jak dla mnie ścieżka dźwiękowa. Dźwięk w tym filmie to dla mnie majstersztyk. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że najlepsza ścieżka dźwiękowa pośród wszystkich horrorów. Za to jestem w stanie dać nawet 10/10.

Bardzo dużym minusem było jak dla mnie zbyt nachalne dodawanie efektów "science-fiction". Kto był na filmie ten pewnie wie o czym mówię, nie chcę tu za bardzo streszczać tego co tam się działo. Czytałem na zagranicznych forach opinie, to także tam większość wad jakie przypisuje się tej produkcji to właśnie wcześniej wspomniane przeze mnie "efekty". Dało się wyczuć taką małą nutkę efektów z "Grave encounters".

Spodziewałem się czegoś więcej, czegoś straszniejszego, aczkolwiek fabuła i muzyka nadrobiły te "straty" w efektach grozy.

Jak dla mnie mocne 7/10 za całość.

Uprawnienia umieszczania postów