Strona 130 z 130 PierwszyPierwszy ... 3080120126127128129130
Pokaż wyniki od 3,871 do 3,887 z 3887

Wątek: Ciekawe książki

Cytat Zamieszczone przez Mayhe(L) Zobacz posta
    Co do Nobla. Nie przypominam sobie aby ostatnimi czasy literackigo Nobla otrzymała osoba inna niż reprezentująca lewicowo/liberalno/marksistowskie poglądy. Herbert był niepoprawny politycznie i nie przystający np życiorysem do narracji.
    Handke jest więcej niż niepoprawny politycznie.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    Ja tylko taką sugestię do modów, żeby zastanowić się nad przeniesieniem wątku o tym lewackim mopie do "dewiantów drang nach osten". W końcu ten temat jest o ciekawych książkach.
    A złotego orła w inny byt (od, nie, po) przedrostek dowolny.
    „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Mieczysław Zobacz posta
    A złotego orła w inny byt (od, nie, po) przedrostek dowolny.
    Oj, bo będzie chciał się z Tobą zaprzyjaźnić, nie trać czujności, druhu
    I takie filozoficzne pytanie - gdy wybory przegrane, czy orzeu się ostanie?

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    Oj, bo będzie chciał się z Tobą zaprzyjaźnić, nie trać czujności, druhu
    I takie filozoficzne pytanie - gdy wybory przegrane, czy orzeu się ostanie?
    Jestem czujny jak ważka
    Podejrzewam że wyginie, na szczęście ten podszywany może, nie mylić z Bielikiem
    „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Mieczysław Zobacz posta
    Jestem czujny jak ważka
    Podejrzewam że wyginie, na szczęście ten podszywany może, nie mylić z Bielikiem
    Oby to nie był orzeu- feniks:P (nie mylić z pewnymi zacnymi uczestnikami forum).
    Bo wtedy, jak potomstwo chamstwa ma sobie poradzić z taką Mocą

" NIE WIEM JAK TO JEST ZABIĆ CZŁOWIEKA , ZABIJAŁEM TYLKO KOMUNISTÓW " - RAFAŁ GAN-GANOWICZ

Chciałbym przeczytać coś Wiesława Myśliwskiego. Polecacie coś konkretnego na początek czy to bez znaczenia od czego zacznę?

Przymierzam się dłuższy czas do "Kamień na kamieniu". Z tego co słyszałem, to najlepsza pozycja tego autora.

Legionista Awatar Tadek
    Czy mógłby ktoś polecić książki o wojnie ze Związkiem Radzieckim w 1939r. i późniejszym terrorze stalinowskim? Po tym co Ruscy plecią wypadałoby się dokształcić. Dzięki z góry

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Tadek Zobacz posta
    Czy mógłby ktoś polecić książki o wojnie ze Związkiem Radzieckim w 1939r. i późniejszym terrorze stalinowskim? Po tym co Ruscy plecią wypadałoby się dokształcić. Dzięki z góry

1:

2:

3:
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Foxx
    W ogóle:

I w szczególe:

- wieloletnie konsekwencje dla państwa:

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Tadek Zobacz posta
    Pozycje od Jaca zacne. Co ciekawe książka Jerzego Łojka była wydana pod koniec lat 70tych XX wieku w drugim obiegu przez Macierewiczowski GŁOS i pisana bez wielu materiałów źródłowych jakie posiadamy obecnie. A wszystkie fakty się zgadzają. Absolutna klasyka.

Od siebie jeszcze dodam:

https://www.proszynski.pl/Na_Zachod_...-p-30182-.html

https://historia.org.pl/2012/11/11/w...sial-recenzja/

Miłego czytania
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Legionista Awatar Tadek
    Jaco, Foxx, Mayhe(L) - dzięki Wam bardzo

Polecam książkę Szeptacz. Przeczytałem zachęcony dobrymi opiniami. Z czasem pojawiły się także negatywne, że nudna, że przewidywalna. Nie zraziło mnie to wcale i postanowiłem się z nią zmierzyć. Książka dobra, jedna z lepszych jakie ostatnio przeczzytałem.
    https://www.ravelo.pl/szeptacz-alex-...100796966.html
    Zabiegam się również za trylogię Husycką. Przeczytałem ostatnio pierwszy raz Wiedźmina Sapkowskiego, jedno z bardziej udanych fantasy z jakimi miałem do czynienia. Ciekawe jak będzie z trylogią.
    Ostatnio edytowane przez Damians ; 31-01-2020 o 10:02

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Forumowa rekomendacja z filmowego tematu:
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Mam nadzieję, że będzie równie udany co książka, którą serdecznie polecam !
    "Irlandczyk", dzięki, było warto. Oczywiście nie tak "malowniczy" jak Ojciec Chrzestny, ale za to kawał krwistej historii. Polecam

A jak ktoś gustuje w cięższych, obozowych tematach, to polecam też "Położną z Auschwitz". Książka chyba bardziej skierowana do kobiecego odbiorcy, ale nawet na panach może zrobić wrażenie historia polskiej położnej, która w obozowych realiach przjęła kilka tysięcy porodów, podczas których nie umarło żadne z maluchów i matek.

W bardziej luźnych klimatach "Sklepik z marzeniami" Kinga. Taki typowy King. Jak ktoś lubi jego pisanie, to mu się spodoba :P

Takie trzy zupełnie różne książki przeczytane od początku roku. Jak na mnie niezły wynik. Mam nadzieję, że utrzymam tempo w 2020 W kolejce czekają "Piechotą do źródeł Orinoko" (mam nadzieję, że to powrót Cejrowskiego do bardziej udanych książek, niż ta o Ameryce) i "Instytut" najnowsza powieść Kinga, chociaż coraz ciężej mi się go czyta... chyba się powoli 'przejada'

Legionista Awatar rey
    "Piechotą do źródeł Orinoko" mi się podobała. Ale ta o Ameryce również, więc nie wiem czy Ci podejdzie
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Sam temat mi nie podszedł. Jednak (chyba trochę z sentymentu do "Boso przez Świat") wolałem jego przygody w Amazonii :P

Uprawnienia umieszczania postów