Strona 129 z 130 PierwszyPierwszy ... 2979119125126127128129130 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,841 do 3,870 z 3876

Wątek: Ciekawe książki

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Jeffrey Archer - "Co do grosza" oraz "Kane i Abel". Na bank nie będziesz żałował.
    Dzięki Jaco. Liczyłem na trochę więcej odpowiedzi, dlatego tak późno
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar bkt
    Jakas ciekawa biografia pilkarska? Nie mam wiele czasu na czytanie, wiec nie bardzo jestem w stanie sprawdzac 10 ksiazek.
    Czytalem kiedys ksiazke o Szamo i szczerze byla srednia jak dla mnie. Nie musi to byc o mega gwiazdach. Najchetniej chyba przeczytalbym cos o młodym Szczęsnym. Albo Del Piero. Ewentualnie o kimś z ulubionej Legii lat 90-tych (Pisz?). Jesli nic ciekawego o w/w nie mozecie polecic to kazda biografia ciekawych osobowosci, dobrze napisana bedzie OK (nie wiem Rooney?).

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Moim zdaniem najbardziej wartościowe są:
    -z legijnych:
    Grzegorz Kalinowski, Wiktor Bołba - "Kici";
    Stefan Szczepłek - "Deyna";
    Arkadiusz Bartosiak, Łukasz Klimek - "Najlepszy trener na świecie" - rozmowa z Jackiem Gmochem

Odradzam natomiast "Legię Mistrzów". Pisany na kolanie, przepełniony błędami syf.

-z innych:
    George Best - "Najlepszy";
    Johan Cruyff - "Autobiografia" (chociaż tu narcyzm autora może irytować)

Większość tej literatury to IMHO zlewająca się w jedno, pozbawiona myśli przewodniej, obliczona na łatwy zysk magma (wszystkie te biografie CR7, Messiego, Rauli czy innych Casillasów).

Legionista Awatar Foxx
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    M. Grzebałkowska: "1945 wojna i pokój", a w niej w szczególności poruszający obraz Warszawy...

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez bkt Zobacz posta
    Jakas ciekawa biografia pilkarska?
    Paul Merson - "Jak nie być profesjonalnym piłkarzem"
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista
    Jakas ciekawa biografia pilkarska? Nie mam wiele czasu na czytanie, wiec nie bardzo jestem w stanie sprawdzac 10 ksiazek.
    Czytalem kiedys ksiazke o Szamo i szczerze byla srednia jak dla mnie. Nie musi to byc o mega gwiazdach. Najchetniej chyba przeczytalbym cos o młodym Szczęsnym. Albo Del Piero. Ewentualnie o kimś z ulubionej Legii lat 90-tych (Pisz?). Jesli nic ciekawego o w/w nie mozecie polecic to kazda biografia ciekawych osobowosci, dobrze napisana bedzie OK (nie wiem Rooney?).
    Przeczytałem niemal wszystkie biografie piłkarskie na rynku i jak dla mnie top 1 zdecydowanie "Ja,Ibra". Ciekawa jest też ksiażka Andrei Pirlo , choć bardzo krótka, bo ma tylko 264 strony...

Legionista Awatar Bootleg
    Ja, Ibra jest godna polecenia. Z Legijnych Kici (obowiązkowo) oraz ewentualnie Dziekana. Poza tym można przeczytać Onyszkę, Iwana i Kałużnego ��
    Always look on the bright side of life!

Legionista Awatar (L)ookasch
    Podcięte skrzydła kanarka. Blaski i cienie brazylijskiego futbolu

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48880...skiego-futbolu

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Hermit Zobacz posta
    Skończyłem "Słyszałem, że malujesz domy". Historia Jimmiego Hoffy i Franka "Irlandczyka" Sheerana, cyngla mafii. Wiele ciekawych wątków dotyczących powiązania mafii z polityką, sugerujących przyczyny zabójstw braci Kennedych. Czyta się prawie jak Ojca Chrzestnego, tyle że nie ma tutaj historii zmyślonych, a są oparte na faktach.
    Film "The Irishman" Scorsese, kręcony na podstawie książki zapowiada się rewelacyjnie.
    Zaciekawił mnie Twój opis i chętnie bym podszedł do tej książki, ale jak zacząłem jej poszukiwania w necie to ciężko jest ją dostać. Wiesz może gdzie ją można nabyć?

Cizia Zykë - Złoto: niesamowita prawdziwa historia francuskiego poszukiwacza przygód, który kilkadziesiąt lat temu wydobywał złoto w Kostaryce i przy okazji wykroił sobie kawał dżungli jako własne królestwo. Niesamowita historia i niesamowita książka: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/58501/zloto

Sahara i Parodia tego samego autora też zdecydowanie warte przeczytania.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Tomekkk Zobacz posta
    Zaciekawił mnie Twój opis i chętnie bym podszedł do tej książki, ale jak zacząłem jej poszukiwania w necie to ciężko jest ją dostać. Wiesz może gdzie ją można nabyć?
    Czytałem ebooka.

I jeszcze jedna sugestia: Jimmy Burns - Ręka Boga. Życie Diego Maradony: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59555...diego-maradony

Bardzo fajnie i niesztampowo przedstawiona historia Maradony. Książka w Argentynie bardzo kontrowersyjna, bo autor bez wahania wytyka mu błędy życiowe i pokazuje, o ile więcej mógł osiągnąć. Naprawdę warto sięgnąć.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Hermit Zobacz posta
    Czytałem ebooka.
    Dzięki! Ja stety/niestety wolę papier... No nic poszukam jeszcze.

Dziewczyny z solidarności

Ja ostatnio zaczęłam czytać "Dziewczyny z solidarności" i nie mogę się oderwać. To są krótkie opowieści o kilku kobietach z tego okresu, które faktycznie działały. Jak lubisz takie tematy to polecam http://lubimyczytac.pl/ksiazka/36708...z-solidarnosci

Legionista Awatar jasna długa prosta
    „Turniej cieni” Cherezińskiej ktoś miał w ręku?
    Polecana gorąco, po 1/8 ciężko...

Legionista Awatar rey
    Faktycznie, długo się rozkręca, ale warto. Tym bardziej, że historia oparta na losach prawdziwego skazańca i mało znana.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk.

W ogóle nie miałem styczności z jej książkami.
    Coś warte polecenia? Wyjdę na ignoranta, ale nawet nie wiem o czym ona pisze

Legionista
    O Żydach.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta

U mnie to samo. Patrząc na nią i ten mop na głowie obstawiam, że nie omija czarnych czy tęczowych marszów i wywodzi się ze środowiska GW. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia bo w ogóle nie kojarzę kobity

Legionista Awatar Złoty_Orzeł
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    U mnie to samo. Patrząc na nią i ten mop na głowie obstawiam, że nie omija czarnych czy tęczowych marszów i wywodzi się ze środowiska GW. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia bo w ogóle nie kojarzę kobity
    typowy prawak

Gdy w 2016 r. Rada Miejska Wałbrzycha decydowała o przyznaniu Oldze Tokarczuk tytułu Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha, to radni #PIS w ramach protestu wyszli z sali.

Pokot od Holland kojarzysz? Pewnie nie, bo Holland to persona non grata na prawicy Film na podstawie "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olgi
    Ostatnio edytowane przez Złoty_Orzeł ; 10-10-2019 o 13:59
    Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Legionista

No nie wiem czy napisać ale zaryzykuję

Jakieś 20 lat temu taka jedna podsunęła mi "Prawiek i inne czasy". Jeśli ktoś lubi lub miał do czynienia z "metafizycznym realizmem" w stylu Gabriela Márqueza to może zaryzykować. Taka uniwerslana opowiśeć o życiu, przmijaniu, czasie, osadzona w polskich realiach od wypuchu I wojny światowej po czasy współczsne z dużą domieszką metafizyki. Na tle przemijającego świata starych dworków, potem wojny, komuny, PRL ludzkie losy ale bez zbędnego patosu. Swego czasu była to nawet lektura szkolna. Ale nie wiem czy nadal ją jest. Potem odkleiłem sie od Tokarczuk.
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    O Panie... przemijanie... Jakieś depresyjne klimaty
    Dzięki. Trzeba się przygotować na wysyp jej twórczości w księgarniach. Patrząc po tytułach, pamiętam że takim bestsellerem były Księgi Jakubowe.
    No nic, chyba trzeba się cieszyć, ze kolejny Polak został uhonorowany.

Legionista Awatar rey
    A'propos Cherezińskiej - 28.10.19 ma premierę kolejny tom cyklu z serii Odrodzone Królestwo pt. "Wojenna korona".
    W przedsprzedaży można kupić za fajne pieniądze w zestawie z bonusami: https://sklep.zysk.com.pl/wojenna-ko...pr-miekka.html

Ostatnio edytowane przez rey ; 10-10-2019 o 14:22
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista
    O Panie... przemijanie... Jakieś depresyjne klimaty
    Dzięki. Trzeba się przygotować na wysyp jej twórczości w księgarniach. Patrząc po tytułach, pamiętam że takim bestsellerem były Księgi Jakubowe.
    No nic, chyba trzeba się cieszyć, ze kolejny Polak został uhonorowany.
    Szczerze nie bardzo rozumiem dlaczego trzeba się cieszyć. Ta pani lubuje się w pluciu na Polskę i Polaków, feministka i lgbt.

Co do Cherezińskiej świetna wiadomość akurat skończyłem trzecią część o odradzającym się królestwie a tutaj niespodzianka i wychodzi czwarta

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
    Szczerze nie bardzo rozumiem dlaczego trzeba się cieszyć. Ta pani lubuje się w pluciu na Polskę i Polaków, feministka i lgbt.

Co do Cherezińskiej świetna wiadomość akurat skończyłem trzecią część o odradzającym się królestwie a tutaj niespodzianka i wychodzi czwarta
    Ehh i zaczyna się...

Nie na Polskę jak już a na władzę (to nie to samo ale dobrze o tym wiesz) i jeśli już pluje to na część Polaków zresztą to samo się odbywa w drugą stronę

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
    typowy prawak
    No ale zgadłem czy się pomyliłem hmmy ?

e:
    Cytat Zamieszczone przez L.. Zobacz posta
    Ehh i zaczyna się...

Nie na Polskę jak już a na władzę (to nie to samo ale dobrze o tym wiesz) i jeśli już pluje to na część Polaków zresztą to samo się odbywa w drugą stronę
    Znaczy się pluje na część Polaków mordujących Żydów czy którą część?
    Ostatnio edytowane przez Raczej ; 10-10-2019 o 15:50

Legionista Awatar Foxx
    Olga Tokarczuk znana jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi…

W. Gadowski
    : Przytoczę jedną z nich: „Populiści używają języka, który jest bardziej agresywny i bardziej nienawistny. Sięgają po kozła ofiarnego. W Polsce kozłami ofiarnymi są tzw. zwariowani lewicowcy, miłośnicy queer, Niemcy, Żydzi, marionetki Unii Europejskiej, feministki, liberałowie i każdy, kto wspiera imigrantów. Dodajmy do tego ciszę i cynizm kleru, niezdarną, agresywną propagandę telewizji państwowej, zgodę policji na ekscesy antysemickie, publiczne demonstracje dehumanizujące ‘wrogów narodu’, oczernianie władzy sądowniczej i niewybaczalne zniszczenie środowiska (…) Władze polskie jednak uczyniły podział Polaków swoim głównym zadaniem. Agresja wisi w powietrzu”. Napisała to w felietonie dla „New York Times”. I taka osoba dostaje Nagrodę Nobla. Pomijam wartość literacką jej dzieł, bo to jest kwestia gustu i dyskusyjna. Ja nie gustuję w tego typu prozie. Ktoś może być tym zachwycony. Stawiam tego Nobla - abstrahując od tego, że dostała go Polka – na poziomie Nobla dla autora Dario Fo z Włoch – komedianta i *******. Też dostał literacką Nagrodę Nobla. Lista laureatów Nagrody Nobla jest bardzo szczególna.
    Całość:
    https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/4...e-ideologiczne

(forumka wygwiazdkowała słowo "k.r.e.t.y.n.a". Masakra)
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    No ale zgadłem czy się pomyliłem hmmy ?

e:

Znaczy się pluje na część Polaków mordujących Żydów czy którą część?
    Na część która jest jej nieprzychylna

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    A'propos Cherezińskiej - 28.10.19 ma premierę kolejny tom cyklu z serii Odrodzone Królestwo pt. "Wojenna korona".
    W przedsprzedaży można kupić za fajne pieniądze w zestawie z bonusami: https://sklep.zysk.com.pl/wojenna-ko...pr-miekka.html

No Panie! Sztos. I to jest konkretna informacja! Zamawiam. Dziękować

Co do Tokarczuk. W latach 90 pierwsze trzy ksiązki dało się czytać, z tym że im dalej w las tym gorzej. Od strony czysto literackiej duży kunszt i napewno kilka poziomów wyżej od niejakiej Bator. Nie na darmo stała sie literacką twarzą tamtego środowiska. Ale ze względu na poglądy i wypowiedzi omijam tę panią szerokim łukiem.

Co do Nobla. Nie przypominam sobie aby ostatnimi czasy literackigo Nobla otrzymała osoba inna niż reprezentująca lewicowo/liberalno/marksistowskie poglądy. Herbert był niepoprawny politycznie i nie przystający np życiorysem do narracji.
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Uprawnienia umieszczania postów