Strona 128 z 129 PierwszyPierwszy ... 2878118124125126127128129 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,811 do 3,840 z 3841

Wątek: Ciekawe książki

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta

Weźcie tylko proszę pod uwagę, że oprócz pisania mam na wokandzie: piwo, dziewczyny, sport, pracę, rodzinę (w tym dwoje nastoletnich zakapiorków), Lwów, Polaków na Wschodzie etc. Także ten tego tegix

No pozazdrościć, ja podobną hierarchię miałem tylko na studiach. I czas na realizację, bo nie miałem pracy i rodziny
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Gintleman Awatar księciuniu
    Kolejność niealfabetyczna
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Kolejność przypadkowa, a priorytetem zawsze jest to, co jest akurat w danej chwili najpilniejsze na wokandzie

Ostatnio z sentymentu odświeżyłem sobie „Uśmiech Lwowa” Makuszyńskiego. Przed wojną była to lektura szkolna. Jak ktoś ma dzieciaki – polecam po stokroć. Piękna lekcja historii. Moim kindrakom podobało się bardzo i od czasu lektury nie dają mi spokoju w sprawie wyjazdu do tegoż miasta.

Kiedyś na bonito.pl było za niecałe dziesięć złotych.
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar sergie
    Ostatnio, przypadkowo, wpadła mi w ręce książka psychoterapeuty i seksuologa pana Michała Pozdała. Znalazłam filmy na youtubie z nim w roli głównej i obejrzałam, mimo że trwały ponad godzinę! Książkę kupiłam na mega promocji i niemal codziennie czytam. Jestem już na końcu. Wiele wiedzy, wiele kontrowersyjnych tematów omówionych z szacunkiem i odpowiednim podejściem, jak na terapeutę przystało. Moim zdaniem to pozycja dla każdego fana psychologii oraz wiadomości z pogranicza życia codziennego

Książka nazywa się "Męskie sprawy"
    Jeśli ma to być polskie, solidne i szyte ręcznie, to tylko ze sklepu Belveder, (galanteria skórzana) dla wymagających Panów.

Legionista
    Nawiązując do śmierci Jana Olszewskiego, tym którzy nie czytali, polecam książkę „Prosto w oczy” Ewy Polak-Pałkiewicz. Wydawnictwo Ad Astra. Oni wydali też tomik moich wierszy pt. ”Łzy” Niemniej dzisiaj wcale nie jestem z niego dumny.

A jeśli już mowa o „Prosto w oczy”, warto odświeżyć sobie „Lewy czerwcowy” w wydaniu papierowym. Również bardzo dobra książeczka.

Cytat Zamieszczone przez sergie Zobacz posta
    (…)Książka nazywa się "Męskie sprawy"
    Jeżeli chodzi o męskie sprawy, to MY Legioniści poradzimy sobie bez żadnych doradców

Ale serdecznie Ciebie pozdrawiam!

OLD FASHION MAN CLUB

Legionista
    Cezary Łazarewicz, „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”. Jeszcze nie miałem okazji i zostawię to sobie na okoliczność wakacyjnego relaksu. Niemniej skoro tę książkę poleca moja serdeczna znajoma, Pani Kasia, rodowita Warszawianka, a od nastu lat z wyboru Lwowianka, to jestem niemal pewien dobrego wyboru. Pani Kasia rekomendowała kiedyś „Dom z witrażem” Żanny Słoniowskiej. Byłem tą lekturą zniewolony. Przeczytałem tę książkę trzy razy. Arcydzieło.

Oddajmy głos Pani Kasi o Gorgonowej:

Wydana w zeszłym roku przez moje ulubione Wydawnictwo Czarne książka porusza temat słynnego morderstwa II RP – „Sprawę Gorgonowej”. Świetnie, że książka jest dostępna również jako e-book, co umożliwia kupno jej ze Lwowa (w przeciwieństwie do wydań papierowych).

Sięgnęłam po nią zachęcona przez turystów, których miałam przyjemność oprowadzać po Lwowie, a którzy bardzo pozycję zachwalali. Nie obiecywałam sobie po tej pozycji zbyt wiele, jako osoba, która swego czasu dokładnie zgłębiła temat, poczynając od obejrzenia filmu Janusza Majewskiego, a kończąc na dokładnej lekturze protokołów z przesłuchań, których skany były kiedyś dostępne w internecie.

Lektura jednak zaskoczyła mnie mile. Autor ukazuje szerokie tło procesu, a także śledzi dokładnie dalsze losy nie tylko samej Gorgonowej, ale i jej córek, a także Henryka Zaremby i jego syna, docierając bezpośrednio do tych żyjących. Moja wiedza została więc znacząco uzupełniona.

Autor ma swoja wizję tego, co stało się feralnej nocy w Brzuchowicach, nie ukrywa jej, ale i nie narzuca czytelnikowi.
    Czyta się bardzo dobrze i... zbyt szybko. Polecam Wam serdecznie.

Jako ciekawostkę dodam, że willę, w której dokonano morderstwa, Henryk Zaremba sprzedał w 1937 r. za bezcen (nic dziwnego, sprawa była wciąż głośna) – a kupił ją… wujek naszej pani od angielskiego. Willa nie przeżyła wojny – w 1939 r. spadła na nią bomba. Pani pamięta, że w latach 70. stały jeszcze słupki od przedwojennej bramki wjazdowej, jeździli tam latem na działkę. Teraz ziemia jest w rękach innej rodziny i podobno stoi tam nowy dom.
    http://lwow.info/cezary-lazarewicz-koronkowa-robota/
    OLD FASHION MAN CLUB

Cytat Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
    Wydawnictwo Ad Astra. Oni wydali też tomik moich wierszy pt. ”Łzy” Niemniej dzisiaj wcale nie jestem z niego dumny.
    To jest gdzieś dostępne? Z chęcią bym poczytał, co Ci tam w duszy grało, a nie mogę namierzyć

P.S. Lewy Czerwcowy - lektura obowiązkowa.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    To jest gdzieś dostępne? Z chęcią bym poczytał, co Ci tam w duszy grało, a nie mogę namierzyć

P.S. Lewy Czerwcowy - lektura obowiązkowa.
    Nie możesz namierzyć, bo mój znajomek serdeczny, prezes rzeczonego wydawnictwa zapomniał przesłać kilku egzemplarzy do Biblioteki Narodowej, ja potem też sam ich tam nie zaniosłem, zrezygnowałem również z podróży po księgarniach z zapytajką „może państwo jesteście zainteresowani?”

Poszło po rodzinie, przyjaciołach, kolegach, koleżankach (na te to dobrze działało, nie powiem) , natomiast cały nakład został rozdany w marcu 2002 w trakcie Dni Zbigniewa Herberta we Lwowie na Uniwersytecie Jana Kazimierza przy ulicy Marszałkowskiej 1. I rozjechały się stamtąd moje tomiki w różne rejony Ukrainy.

Dwa wiersze opublikowała nieodżałowana Bożena Rafalska w Lwowskich Spotkaniach. Kiedyś było to w necie, ale nie wiem jak tego teraz szukać.

Wiesz, jest tam kilka wierszy naprawdę dobrych, a reszta to wynik emocjonalnej burzy. Zapewne nie pierwszej i nie ostatniej. Takie życie

Ale mam pamiątkowy egzemplarz i mogę go Tobie pożyczyć
    OLD FASHION MAN CLUB

To ja z chęcią. Możesz nawet dzisiaj wziąć. Dzięki

Ja lubię czytać książki autobiograficzne o ludziach którym coś się udało osiągnąć i potęgując ten sukces i odcinając kupony sami piszą. Szczególnie jeśli chodzi o osiągnięcia biznesowe, takie książki są niezwykle motywujące.

Legionista Awatar rey
    Wyszedł nowy, 10 już, tom opowiadań Andrzeja Pilipiuka pt. "Zły las". Dopiero w sumie zacząłem czytać, ale w zasadzie to już mogę polecić. Taki typowy - czyli imo bardzo dobry - Pilipiuk z opowiadań. Stały, wysoki poziom.

...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Czytał ktoś ?

Legionista Awatar Bootleg
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Czytał ktoś ?
    Czytałem. Połknąłem w dwa dni. Książka do przeczytania ale nie porywa jakoś nadzwyczajnie. Sytuacje wyjęte z lat 90 wszyscy handlują meczami. Każdy próbuje wykiwać każdego. Trochę taki piłkarski poker. Do poduszki może być...
    Always look on the bright side of life!

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Szukam książek opowiadających o okrucieństwach doktora Mengele. Relacje świadków, biorących w tym udział, lub jego dobrą biografię (mimo tematu, nie wiem jakiego innego słowa użyć...) lekko napisaną, bez zalewu przypisów i dokumentów.
    Znajdę coś prócz "Byłem asystentem doktora Mengele" czy "Josef Mengele doktor z Auschwitz" Ulricha?

Dopiero przymierzam się do tematu, więc obie książki przede mną, ale może podpowiecie jeszcze jakiś tytuł

Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    Szukam książek opowiadających o okrucieństwach doktora Mengele. Relacje świadków, biorących w tym udział, lub jego dobrą biografię (mimo tematu, nie wiem jakiego innego słowa użyć...) lekko napisaną, bez zalewu przypisów i dokumentów.
    Znajdę coś prócz "Byłem asystentem doktora Mengele" czy "Josef Mengele doktor z Auschwitz" Ulricha?

Dopiero przymierzam się do tematu, więc obie książki przede mną, ale może podpowiecie jeszcze jakiś tytuł

"Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Duma i uprzedzenie to jest nadksiążka polecam jeżeli ktoś jeszcze nie przeczytał

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Dzięki sarinosoman. "Polowanie na..." z tego co ludzie piszą koncentruje się bardziej na jego ucieczce do Ameryki Płd, a na anglojęzyczne tytuły jestem za słaby, szczególnie w takim temacie.
    klos74 liczyłem raczej na osobiste porady, po przeczytaniu, a nie wyniki z szukajki, ale dzięki mimo wszystko, przydało się.

Póki co zostaję przy "byłem asystentem..". Jak mnie temat pociągnie, poszukam dalej. Dzięki raz jeszcze

Legionista Awatar Jaco
    Nówka sztuka. Zapowiada się smakowita lektura:
    https://twitter.com/St_Janecki/statu...675602945?s=19
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

jak Ci sie książki znudzą to zerknij na Portal Sponsoringowy

Legionista Awatar Jaco
    Poszukuję części tytułów z serii "Horrrendalna erudycja". Mogą być używane, lecz w dobrym stanie. Allegro już przetrzepane. Jeśli ktoś dysponuje zbędnymi tomikami, to chętnie odkupię za rozsądną cenę.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Zmęczyło mnie już szukanie w ciemno, bo wiadomo, że raz się trafi lepiej, a raz gorzej. Tym bardziej, że latka lecą, postanowiłem poprosić o radę.
    Poszukuję powieści, które będą się czytać tak dobrze, jak Waldemara Łysiaka, Józefa Mackiewicza czy Marcina Wolskiego.
    Jak widać rodzaj powieści dowolny, byle nie można się było oderwać i nie było lewackiej propagandy. Może być prawicowa
    Będę wdzięczny za propozycje osób, które czytały pozycje przynajmniej dwóch z w/w autorów i bardzo przypadły im one do gustu.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Zmęczyło mnie już szukanie w ciemno, bo wiadomo, że raz się trafi lepiej, a raz gorzej. Tym bardziej, że latka lecą, postanowiłem poprosić o radę.
    Poszukuję powieści, które będą się czytać tak dobrze, jak Waldemara Łysiaka, Józefa Mackiewicza czy Marcina Wolskiego.
    Jak widać rodzaj powieści dowolny, byle nie można się było oderwać i nie było lewackiej propagandy. Może być prawicowa
    Będę wdzięczny za propozycje osób, które czytały pozycje przynajmniej dwóch z w/w autorów i bardzo przypadły im one do gustu.
    Jeffrey Archer - "Co do grosza" oraz "Kane i Abel". Na bank nie będziesz żałował.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Czytam obecnie "Dziennik Samuela Pepysa" i mimo iż jest to dziennik napisany w XVII stuleciu to czyta się to świetnie - mam za sobą pierwszych 370 stron, a ciągle mnie bawi. Przede mną ponad 600 stron więc i rozrywki dużo(jeśli potem nie będzie gorzej).
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista
    Skończyłem "Słyszałem, że malujesz domy". Historia Jimmiego Hoffy i Franka "Irlandczyka" Sheerana, cyngla mafii. Wiele ciekawych wątków dotyczących powiązania mafii z polityką, sugerujących przyczyny zabójstw braci Kennedych. Czyta się prawie jak Ojca Chrzestnego, tyle że nie ma tutaj historii zmyślonych, a są oparte na faktach.
    Film "The Irishman" Scorsese, kręcony na podstawie książki zapowiada się rewelacyjnie.

Polecam na lekkie wakacyjne czytanie

Homo deus. Krótka historia jutra - Yuval Noah Harari
    In_Mioduski_We_Trust

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Yuval Noah Harari
    .
    izraelski historyk, profesor na Hebrew University w Jerozolimie. Yuval Noah Harari mieszka pod Jerozolimą wraz ze swoim mężem. Jest weganinem i nie posiada telefonu komórkowego.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    .

izraelski historyk, profesor na Hebrew University w Jerozolimie. Yuval Noah Harari mieszka pod Jerozolimą wraz ze swoim mężem. Jest weganinem i nie posiada telefonu komórkowego.
    No i?

Legionista Awatar TNTP
    No dla Ciebie to najwidoczniej musi być wzór do naśladowania.
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    No dla Ciebie to najwidoczniej musi być wzór do naśladowania.
    Każdy, kogo książki czytasz jest dla Ciebie wzorem do naśladowania?

e:

Albo inaczej.
    Czy czyjaś narodowość/miejsce zamieszkania lub preferencje seksualne/żywieniowe przesądzają o tym, że nie może napisać nabrej książki lub nie mieć racji w jakiejkowiek dowolnej kwestii?

Nie czytałem książek tego człowieka, po prostu dziwi mnie takie podejście. Mogę podać kilka bardzo dobrych utworów napisanych przez Żydów/gejów. Weganie pewnie też by się znaleźli. Jakoś specjalnie nie interesuje takie dane na temat autorów tego co czytam. Zwracam uwagę na treść, formę i to co chcą przekazać. Szufladkowanie czy pochopne ocenianie działa na niekorzyśc oceniających, a nie oceniacnych.

Chyba, że Jaco wrzucił to jako ciekawostkę W takim razie proszę o potraktowanie mojego posta jako niepotrzebne bicie piany
    Ostatnio edytowane przez ZwykłyCzłowiek ; 05-07-2019 o 12:59

Uprawnienia umieszczania postów