Strona 127 z 129 PierwszyPierwszy ... 2777117123124125126127128129 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,781 do 3,810 z 3841

Wątek: Ciekawe książki

Legionista Awatar rey
    Ja ostatnio przeczytałem po raz pierwszy jego książkę. Nie dlatego, że miałem jakiś uraz czy coś, po prostu mimo, że wszędzie walił po oczach - z wszystkich wystaw etc. - jakoś zawsze miałem co czytać. Ale ostatnio stwierdziłem, że nadrobię i padło na "Ekspozycję". Łyknąłem w 2 dni, ale...nie podobało mi się. Owszem, akcja szybka i wciągająca, natomiast gdybym chciał poczytać o supermanie to bym sobie kupił komiks o nim właśnie. Nie będę się wdawał w szczegóły, bo może jednak ktoś będzie chciał przeczytać, więc w wielkim uproszczeniu zwykły gliniarz kryminalny z Zakopanego ucieka z najlepiej strzeżonego ruskiego więzienia, skąd jeszcze nigdy, nikt nie uciekł. A za nim się tam dostał, to już w ogóle... Jako fan dobrej sensacji/kryminału dawno nie czytałem tak żenującej książki. Nie wiem jak inne, ale nie zamierzam w najbliższym czasie tego sprawdzać.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista
    Mi też nie za bardzo podszedł Forst właśnie za te niestworzone historie rodem z Bonda.
    Ale Chyłka to inna para kaloszy. Wg mnie fajnie się czyta, zwłaszcza że dużo historii dzieje się w Warszawie.
    A jeśli już jesteśmy przy Mrozie, to czytałem jeszcze jego:
    Czarna Madonna - nie bardzo trafia do mnie s-f. Ale może ktoś lubi.
    Większość bezwzględna - jak ktoś lubi politykę to fajna lektura.
    Jest jeszcze pierwsza książka z tej serii ale wypadł mi z głowy tytuł.
    Hasztag - ciekawie napisana. Polecam zdecydowanie

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Legionista
    Nie czytałem nic Chereźinskiej, wiem że jest to autorka polecana. Sporo wydała ostatnio a tylko co miałem czytać jej pierwszą książkę...
    Czy Ona pisze prawdziwą historię o dziejach Polski czy są to raczej wymysły ?

A kolejne pyt jest o Sikorę ( dla mnie anonimowy gość ) Pokazały się 2 pozycje ,,Fenomen husarii ,, oraz ,,Duma polskiego oręża ,, czy są to rzetelne prace czy sobie darować bo zamierzam kupić.
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

a co sądzicie o książkach tych całych youtuberów?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Neeryng Zobacz posta
    Nie czytałem nic Chereźinskiej, wiem że jest to autorka polecana. Sporo wydała ostatnio a tylko co miałem czytać jej pierwszą książkę...
    Można śmiało dokształcić się historycznie. W prawdzie kobieta nie jest historykiem, ale daje radę. Jak dla mnie jest genialna. Proponuję na początek "Legion".
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Neeryng Zobacz posta
    Rzekłbym "na faktach". Bo ciężko ze stu propcentową pewnością stwierdzić co mówiła siostra Chrobrego i co myślał Łokietek. I czy na pewno latały nad nimi gryfy i czerone orły. To co stwierdzone historycznie to jest; co niestwierdzone, to sobie dopowiada.

Ale czytać naprawdę warto; właśnie wczoraj skończyłem trzeci tom trylogii o Łokietku. Re-we-la-cja (chociaż przez pierwsze 200 stron pierwszego tomu było ciężko przebrnąć; ale podobnie miałem z "Hardą" - trzeba wejść w akcję i poznać [wielu] bohaterów).
    Siłą rzeczy bliższy faktom jest "Legion" o Brygadzie Świętokrzyskiej.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar sergie
    "Rzecz o ptakach" - jak to się dobrze czyta! Ptaki niespecjalnie mnie interesują, ale sposób w jaki ta książka przedstawia ich zachowania daje dużo do myślenia.
    Jeśli ma to być polskie, solidne i szyte ręcznie, to tylko ze sklepu Belveder, (galanteria skórzana) dla wymagających Panów.

Legionista Awatar h_L
    Poszukuję rzetelnej książki o Piłsudskim.
    Prezent dla taty.

Szukam:

Pio Moa "Mity wojny domowej. Hiszpania 1936-1939"
    Manuel Rosa "Kolumb. Historia nieznana"

Ktoś to czytał lub przeglądał tą książkę Grzesiuka podobno wcześniej nie publikowaną nigdzie. Warto?

https://bonito.pl/k-1344418-klawo-jadziem

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez Adam90 Zobacz posta
    Szukam:

Pio Moa "Mity wojny domowej. Hiszpania 1936-1939"
    Obecnie dostaniesz to tylko w formie elektronicznej, z allegro lub z gryzonia.

Pzdr.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Obecnie dostaniesz to tylko w formie elektronicznej, z allegro lub z gryzonia.

Pzdr.
    Dziękuję za odpowiedź. Widziałem, że cena za wersję elektroniczną jest dość symboliczna, ale mimo wszystko zależy mi na wydaniu książkowym.

Cytat Zamieszczone przez Oddyssey Zobacz posta
    Ktoś to czytał lub przeglądał tą książkę Grzesiuka podobno wcześniej nie publikowaną nigdzie. Warto?

https://bonito.pl/k-1344418-klawo-jadziem
    Kupiłem rzecz jasna , ale jeszcze nie czytałem. W środku są krótkie opowiadania, z których część/większość była opublikowana w biografii Staśka „Grzesiuk. Król życia” i felietony prasowe (jak tak na szybko zerknąłem, to gdzieś już chyba któryś widziałem, może też w tej biografii). Do tego sporo fotografii, fajne zdjęcia rękopisów tych opowiadań, teksty warszawskich piosenek, plakaty z jego koncertów itp. Tak na pierwszy rzut oka to takie to trochę naciągane i część rzeczy wrzucona żeby dopchać te opowiadania i zrobić „pełną książkę”, ale dla fanów twórczości i osoby pewnie rzecz ciekawa. Szczególnie, że Mikołaj przyniósł mi nowe wydanie jego trylogii z fragmentami wcześniej usuniętymi przez cenzurę, a tamte trzy książki i ta nowa są utrzymane w podobnej szacie graficznej i ładnie się prezentują na półce

Widzę, że teraz na bonito podrożało, bo w sobotę kupowałem za 25 zł z groszami, a teraz prawie trzy dychy (cena z okładki to 39 zł).

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista
    Widziałem w tym wątku bardzo dobre opinie o "Królu" Twardocha. Całkowicie się zgadzam, dziś doczytałem do końca.
    Moje pytanie - jak oceniacie "Królestwo"? Równie dobre? Lepsze? Czy nie warto jutro lecieć do księgarni?

Cytat Zamieszczone przez Armand Zobacz posta
    Widziałem w tym wątku bardzo dobre opinie o "Królu" Twardocha. Całkowicie się zgadzam, dziś doczytałem do końca.
    Moje pytanie - jak oceniacie "Królestwo"? Równie dobre? Lepsze? Czy nie warto jutro lecieć do księgarni?
    Lepiej oceniałem "Króla". Tu za duże stężenie naiwnie pojętego, postępowego moralizatorstwa o II WŚ. Od niewinnego Ślązaka w Wehrmachcie przez szmalcowników po Miecz i Pług.

Poza tym, jak to u Twardocha. Zgrabnie napisane, warsztatowo bez zarzutu. Można, ale czy trzeba?

Legionista Awatar TNTP
    Ja tylko czekam jak ktoś poleci Alfabet Urbana...
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Alfabet Kisiela jest zdecydowanie lepszy.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Czytałem chyba jeszcze w okresie studiów, nie pamiętam dokładnie kiedy, dawno to było. Jest masę lepszych lektur, acz pamiętam, że parę tekstów mnie szczerze ubawiło, bowiem to bydle będące autorem omawianej publikacji jest błyskotliwie inteligentne.

Widać różnicę między tamtymi czasami, a dzisiejszym lewactwem, gdzie hitem jest dowcip typu:
    - Znasz najnowszy zestaw wypoczynkowy „Jezus”?
    - Nie, co to?
    - Dwie deski i trzy gwoździe.

Co do Twardocha, mając wcześniej wielkie opory jednak sięgnąłem po jego inne książki niż "Król" i "Królestwo".
    „Drach” – dla mnie jako wielbiciela podrózy po Polsce według Starej Mapy – rewelacja. Opowiedziana historia kilku śląskich rodzin w zunifikowanej czasoprzestrzeni lat 1909-2014.

„Morfina” też kapitalna. Warszawa, październik 1939. Historia syna Niemca i niemieckiej Ślązaczki, której nagle coś odbiło, postanawia być Polką i oddalając uszkodzonego na froncie I Wojny Światowej męża, chce by jej dziecko zostało Polakiem. A dalej jest o konsekwencjach tych wyborów.

Wszystko napisane mistrzowsko.

Oczywiście dobrze pamiętam kim jest Twardoch, o czym już w tym temacie pisałem.

Warto czasem oddzielić kulturę od polityki, bo w przeciwnym razie nikt z nas nie słuchałby Neny, Trio, Petera Schilinga, Kraftwerku, Die Toten Hosen, Ramsztajna, AK47, Vovy zi Lvova etc. - a warto, bo to kawał dobrej nuty i związanej z tym zabawy

No popatrz: https://www.youtube.com/watch?v=z-sPoorUVsY

Daj im minutę, niech się rozkręcą. Dla mnie bomba, a ci co jeżdżą na wschód wiedzą, że takie panny są tam na wyciągnięcie ręki, a mołodcy gościnni w ch'uj

Tyle o zabawie.

Jeżeli jeszcze nie rekomendowałem – „Żydzi 2” Zychowicza – świetne.

I niesłusznie zbojkotowaliście tu jego „Skazy na pancerzach”.

W piątek Dzień Żołnierzy Wyklętych, oddamy należną cześć naszym Bohaterom, nie mniej ta praca ma bardzo solidną podstawę, dokumentację i warto to wszystko wiedzieć. Dla mnie w niczym Im to nie umniejsza – specyfika czasów w sensie „10 lat na wojnie”. I jak się ostatecznie okazało, w przytaczanej tu już dyskusji Zychowicz – Żebrowski odnośnie jednego z opisanych przypadków, niestety Żebrowski nie miał racji. I o to też ostatnio pospierali się dwaj czołowi działacze dawnej Ligi Republikańskiej, którzy organizowali w latach 90-tych pierwszą wystawę o Wyklętych, w czym miałem zaszczyt uczestniczyć. Ale kto będzie chciał to sam do tego dojdzie.
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar Herman
    Pozwolę sobie polecić, bo moja robota. Obecnie na TOP 5 w Empiku. Jeśli lubicie rozwiązywać zagadki - warto.

Ruszyliśmy właśnie z przedsprzedażą Dziennika 29. To interaktywna gra książkowa, której najbliżej formułą do Escape Booka, czyli Escape Rooma w książce.

Na 144 stronach czekają na was 63 unikalne zagadki. Trzeba się będzie trochę nagłowić - będą to zagadki z wiedzy, logiczne, skojarzeniowe, ale też takie, które będą wymagały niekonwencjonalego podejścia do książki - zginania, kartkowania, innego spojrzenia...

Premiera sklepowa odbędzie się 13 marca, ale gry powinny do nas zjechać w pierwszym tygodniu marca i od razu rozpoczniemy wysyłkę.
    Cena SCD to 29,99 PLN, w przedpremierze na dziennik29.pl - 22,99 PLN

Minął 28 tydzień tajnych prac wykopaliskowych, które miały przybliżyć ludzkość do poznania sekretu obcej cywilizacji. W 29 tygodniu stało się jednak coś niezwykłego. Zniknął cały zespół, pozostawiając po sobie jedynie dziennik... Twoim zadaniem będzie rozwikłanie tej tajemnicy!

Rozwiązuj zagadki i łamigłówki, aby zdobyć kolejne klucze i móc kontynuować rozgrywkę. Pisz, rysuj, zginaj, łącz i szukaj, by odkryć prawdę!

Dziennik 29 to interaktywna książka, która jest równocześnie grą pełną niespodzianek. Czy odważysz się podjąć wyzwanie?

dziennik29.pl
    Ostatnio edytowane przez Herman ; 01-03-2019 o 23:25
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista Awatar Jaco
    To ja pozwolę sobie polecić tę książkę. Broń Boże w Empiku:
    https://m.ceneo.pl/73875921?se=0ZS0M...iAAEgKBO_D_BwE
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    To ja dorzucę książeczkę „Lekcja martwej mowy”. Jej autor, Paweł Jaszczuk, dedykuje ją „tym, którzy nigdy nie zapomnieli o Lwowie oraz wszystkim, którzy nawet nie wiedząc, czerpią z królewskiego miasta inspirację.”
    Akcja dzieje się trochę w Warszawie za Gomułki, ale najważniejsze wydarzenia to Lwów 1968. To nic, że Jaszczuk, pochodzący z Olsztyna, czyli de facto rodzinnie skądś tam inąd, wymienia w Warszawie skrzyżowanie Książęcej z Jerozolimskimi, a we Lwowie dojeżdża Piekarską do Akademickiej. Bo choć takich komunikacyjnych rozwiązań przecież nie ma, to czyta się to nienajgorzej. Acz przy wspomnianym przeze mnie wcześniej Twardochu, literacko jest to zdecydowanie druga liga. Niemniej polecam.
    OLD FASHION MAN CLUB

@Pawełek

Widzę, że masz ewidentnie więcej czasu. Z tego co pamiętam, nie odrzuciłeś wstępnie napisania powieści. Przeczytałem parę Twoich tekstów i m. zd. masz żywy język. Taka kibolsko-patriotyczna powieść naszpikowana warszawskimi ciekawostkami to byłby hit
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Legionista
    @Pawełek

Widzę, że masz ewidentnie więcej czasu. Z tego co pamiętam, nie odrzuciłeś wstępnie napisania powieści. Przeczytałem parę Twoich tekstów i m. zd. masz żywy język. Taka kibolsko-patriotyczna powieść naszpikowana warszawskimi ciekawostkami to byłby hit
    To nie jest takie proste z tym wolnym czasem, acz coś mam, nie takie o czym piszesz, ale bardziej w klimacie tego:

http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=14501

Tekst, o którym piszę jeszcze nigdzie się nie ukazał. Spłycając jest to opowieść o dupie na boku. A może jest to rzecz o wulkanicznym przypływie nieoczekiwanej miłości. Nie wiem. Ale czytało to kilka dojrzałych już kobiet. Podobno przebiłem tego od iluś tam twarzy Greya No, ale nie jestem przekonany, czy to się tu nadaje.

Tak jeszcze o „Ślepnąc od świateł” Żulczyka. To jeden z wyjątków, kiedy najpierw obejrzałem serial, a potem przeczytałem książkę. Jak dla mnie średnia, nieco przekombinowana, acz może być. Niemniej po takich scenach nie mogłem po nią nie sięgnąć. Frycz, Więckiewicz i reszta pozamiatali:

https://www.youtube.com/watch?v=1dwqqh5cQwk
    https://www.youtube.com/watch?v=i2cjX1_2h1k
    https://www.youtube.com/watch?v=kQDd5apdW24
    https://www.youtube.com/watch?v=UgloIl-ihII
    https://www.youtube.com/watch?v=dNp9p6jkLDk
    https://www.youtube.com/watch?v=7NBsmwPvxHw

Przypomina mi się penetracja nocnych lokali w początkach lat dziewięćdziesiątych. Klimaty knajp w Domach Centrum, nad Uniwersamem na Wiatraku, awantury w Remoncie – ech, były czasy…

OLD FASHION MAN CLUB

Dobra obyczajówka bez lewackiego pier"olenia też mile widziana Nie mówię, że tutaj, ale co Ci szkodzi w jakiejś formie dotrzeć do szerszej publiczności.

Legionista
    Dobra obyczajówka bez lewackiego pier"olenia też mile widziana Nie mówię, że tutaj, ale co Ci szkodzi w jakiejś formie dotrzeć do szerszej publiczności.
    Ha ha, to jest raczej antyobyczajówka do czytania przez tych, co nie śpią po 23.00, acz lewackiego szajsu oczywiście tam nie ma

Przypomniało mi się, że napisałem również bardzo króciutką formę z przedwojenną Warszawą w tle. Cholera wie, gdzie to zapisałem, ale pewnie znajdę.

Są też niepublikowane do tej pory wiersze. Ale czy to się na forum kibolskim nadaje?

Chłopaki z siłowni zrobiliby oczy jak sześć pięćdziesiąt + VAT

OLD FASHION MAN CLUB

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    To ja pozwolę sobie polecić tę książkę. Broń Boże w Empiku:
    https://m.ceneo.pl/73875921?se=0ZS0M...iAAEgKBO_D_BwE
    No właśnie ostatnio w księgarni przeglądałem tą książkę z 15 min i zastanawiałem się czy warto to kupić? Ostatecznie zrezygnowałem. Jakbyś Jaco napisał coś więcej będę wdzięczny.

Legionista
    Ojczyznę wybiera się jeden raz. Ja dokonałem wyboru w 1918 roku.
    „Profesor Weigl i karmiciele wszy”
    Urbanek w znakomitej formie. Świetna lektura.

http://kuriergalicyjski.com/kultura/...om-nie-klanial
    OLD FASHION MAN CLUB

Cytat Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
    To nie jest takie proste z tym wolnym czasem, acz coś mam, nie takie o czym piszesz, ale bardziej w klimacie tego:

http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=14501

Tekst, o którym piszę jeszcze nigdzie się nie ukazał. Spłycając jest to opowieść o dupie na boku. A może jest to rzecz o wulkanicznym przypływie nieoczekiwanej miłości. Nie wiem. Ale czytało to kilka dojrzałych już kobiet. Podobno przebiłem tego od iluś tam twarzy Greya No, ale nie jestem przekonany, czy to się tu nadaje.
    Więcej, więcej!!

Stylem kojarzy mi się z „Xenna, moja miłość” albo „Melanże z Żyletką” Łukasza Gołębiewskiego, ale osoba autora gwarantuje brak lewacko-anarchistycznych ciągot.
    Wydawaj, publikuj (lub chociaż wrzuć gdzieś w sieć); Legia, Warszawa, prawa strona zasługują na swojego Charles'a Bukowskiego

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Wydawaj, publikuj (lub chociaż wrzuć gdzieś w sieć); Legia, Warszawa, prawa strona zasługują na swojego Charles'a Bukowskiego
    Dokładnie, mamy swój browar forumowy, to czas na literata!
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista
    Księciuniu, rey - bardzo dziękuję za Dobre Słowo, Panowie, czuję się zaszczycony

Pomyślę. I zapewniam, że jest to „pomyślę” o konstruktywnym obliczu
    Wiadomo, „zdradliwa wena, raz jest, raz jej nie ma”

Gdzieś tam dojrzewa sobie pewien tekst na kolejne opowiadanie. Jego zręby i tytuł już są „Pasaż Andriollego”

Drugi też jest w mocnym zarysie, ale nie ma tytułu. Nie uwierzycie, ale to napisane latem 2015 proroctwo zwiastujące miażdżące zwycięstwo ówczesnej opozycji i jego następstwa.

Weźcie tylko proszę pod uwagę, że oprócz pisania mam na wokandzie: piwo, dziewczyny, sport, pracę, rodzinę (w tym dwoje nastoletnich zakapiorków), Lwów, Polaków na Wschodzie etc. Także ten tego tegix

Żeby nie było pustych przelotów:

Marek Nowakowski. „Moja Warszawa. Powidoki drugie”. Mieszane uczucia. Mając w pamięci doskonałe „Powidoki” początki są wręcz słabe. Może dlatego, ze dotyczy to już moich czasów i, z całym szacunkiem dla Pana Marka, przekazałbym to inaczej. Niemniej jest to jednak interesujący zbiór mini opowiadanek o ulicy, blokach, knajpach, sklepach, bazarach, dresiarzach etc. Nie tyleż bardzo szczególnie polecam, co zaznaczam, że nie warto ignorować. Na pewno ciekawe.

OLD FASHION MAN CLUB

Uprawnienia umieszczania postów