Strona 127 z 127 PierwszyPierwszy ... 2777117123124125126127
Pokaż wyniki od 3,781 do 3,788 z 3788

Wątek: Ciekawe książki

Legionista Awatar rey
    Ja ostatnio przeczytałem po raz pierwszy jego książkę. Nie dlatego, że miałem jakiś uraz czy coś, po prostu mimo, że wszędzie walił po oczach - z wszystkich wystaw etc. - jakoś zawsze miałem co czytać. Ale ostatnio stwierdziłem, że nadrobię i padło na "Ekspozycję". Łyknąłem w 2 dni, ale...nie podobało mi się. Owszem, akcja szybka i wciągająca, natomiast gdybym chciał poczytać o supermanie to bym sobie kupił komiks o nim właśnie. Nie będę się wdawał w szczegóły, bo może jednak ktoś będzie chciał przeczytać, więc w wielkim uproszczeniu zwykły gliniarz kryminalny z Zakopanego ucieka z najlepiej strzeżonego ruskiego więzienia, skąd jeszcze nigdy, nikt nie uciekł. A za nim się tam dostał, to już w ogóle... Jako fan dobrej sensacji/kryminału dawno nie czytałem tak żenującej książki. Nie wiem jak inne, ale nie zamierzam w najbliższym czasie tego sprawdzać.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista
    Mi też nie za bardzo podszedł Forst właśnie za te niestworzone historie rodem z Bonda.
    Ale Chyłka to inna para kaloszy. Wg mnie fajnie się czyta, zwłaszcza że dużo historii dzieje się w Warszawie.
    A jeśli już jesteśmy przy Mrozie, to czytałem jeszcze jego:
    Czarna Madonna - nie bardzo trafia do mnie s-f. Ale może ktoś lubi.
    Większość bezwzględna - jak ktoś lubi politykę to fajna lektura.
    Jest jeszcze pierwsza książka z tej serii ale wypadł mi z głowy tytuł.
    Hasztag - ciekawie napisana. Polecam zdecydowanie

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Legionista
    Nie czytałem nic Chereźinskiej, wiem że jest to autorka polecana. Sporo wydała ostatnio a tylko co miałem czytać jej pierwszą książkę...
    Czy Ona pisze prawdziwą historię o dziejach Polski czy są to raczej wymysły ?

A kolejne pyt jest o Sikorę ( dla mnie anonimowy gość ) Pokazały się 2 pozycje ,,Fenomen husarii ,, oraz ,,Duma polskiego oręża ,, czy są to rzetelne prace czy sobie darować bo zamierzam kupić.
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

a co sądzicie o książkach tych całych youtuberów?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Neeryng Zobacz posta
    Nie czytałem nic Chereźinskiej, wiem że jest to autorka polecana. Sporo wydała ostatnio a tylko co miałem czytać jej pierwszą książkę...
    Można śmiało dokształcić się historycznie. W prawdzie kobieta nie jest historykiem, ale daje radę. Jak dla mnie jest genialna. Proponuję na początek "Legion".
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Neeryng Zobacz posta
    Rzekłbym "na faktach". Bo ciężko ze stu propcentową pewnością stwierdzić co mówiła siostra Chrobrego i co myślał Łokietek. I czy na pewno latały nad nimi gryfy i czerone orły. To co stwierdzone historycznie to jest; co niestwierdzone, to sobie dopowiada.

Ale czytać naprawdę warto; właśnie wczoraj skończyłem trzeci tom trylogii o Łokietku. Re-we-la-cja (chociaż przez pierwsze 200 stron pierwszego tomu było ciężko przebrnąć; ale podobnie miałem z "Hardą" - trzeba wejść w akcję i poznać [wielu] bohaterów).
    Siłą rzeczy bliższy faktom jest "Legion" o Brygadzie Świętokrzyskiej.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar sergie
    "Rzecz o ptakach" - jak to się dobrze czyta! Ptaki niespecjalnie mnie interesują, ale sposób w jaki ta książka przedstawia ich zachowania daje dużo do myślenia.
    Mój blog modowo sportowy http://diana-sport.pl/

Legionista Awatar h_L
    Poszukuję rzetelnej książki o Piłsudskim.
    Prezent dla taty.

Uprawnienia umieszczania postów