Strona 126 z 126 PierwszyPierwszy ... 2676116122123124125126
Pokaż wyniki od 3,751 do 3,774 z 3774

Wątek: Ciekawe książki

Legionista
    Miłośnikom historii oraz spędzania wolnego czasu na Warmii i Mazurach polecam dwie książki:

„Moje Prusy Wschodnie” H.H. Kirsta uzupełnione przez „Na tropach Smętka” Melchiora Wańkowicza. Piękne opowieści głównie o latach 30-tych ubiegłego wieku.

Odwiedziłem ostatnio przy wakacyjnej okazji pod Mrągowem (Ządzborkiem) jedną taką wioskę z mazurskim cmentarzem. Na nagrobkach albo imiona są polskie a nazwiska niemieckie, albo imiona są niemieckie a nazwiska polskie. Wyjątków brak. Najświeższy grób z 6 sierpnia br. Co ciekawe, dzisiejszy jej przykładowy adres jest bardzo łatwy - Borowe 36 , 11-731 Borowe.
    Do 1945 roku brzmiał: Praustken 36, Kreis Sensburg, Regierungsbezirk Allenstein, Ostpreuβen (coś jak Borowe, powiat Mrągowo, województwo olsztyńskie, Prusy Wschodnie). Normalnie widziałem pół koperty z 1938 zapisane. Teraz jest dużo prościej…

OLD FASHION MAN CLUB

Bardzo fajną książką o tematyce II wojny światowej jest książka pt: "Tajne Bronie III Rzeszy" autorstwa R. Ford. Jeśli chodzi o książki związane z II wojną światową to moja ulubiona. Niestety książka jest trudno dostępna. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to może jej szukać w antykwariatach stacjonarnych lub online. Jeśli chodzi o antykwariaty online to książka jest w antykwariacie Amicus - https://www.antykwariat-amicus.pl/ . Skąd wiem? Sam sprzedałem do nich swoją książkę Nie jestem zbieraczem więc jak skończę czytać to zazwyczaj nie przetrzymuje książek tylko wpuszczam je dalej w obieg.

Legionista Awatar Kusza
    Grzegorz Kalinowski - Pogromca Grzeszników. Ktoś już czytał? Jakieś reakcje?
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    Grzegorz Kalinowski - Pogromca Grzeszników. Ktoś już czytał? Jakieś reakcje?
    Po przeczytaniu kapitalnej "trylogii" uważam, że "Pogromcy" nieco brakuje, aczkolwiek poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko.
    Opisy Warszawy oraz poczucie humoru autora jak zwykle git, natomiast fabuła lekko niedociągnięta moim skromnym zdaniem.
    Ale i tak warto!
    Ostatnio edytowane przez Jaco ; 05-10-2018 o 15:12
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

polecam ksiazki andrzeja pilipiuka o przygodach jakuba wedrowycza, albo ofertę piekarni wąs
    Ostatnio edytowane przez panna73 ; 16-10-2018 o 19:44

Legionista
    Czy ktoś już czytał książkę Hadaja? Warto?

Legionista Awatar Michu
    Cytat Zamieszczone przez Grigol Zobacz posta
    Czy ktoś już czytał książkę Hadaja? Warto?
    22/10 premiera. Chyba, że ktoś już miał wcześniej do niej dostęp.

Gintleman Awatar księciuniu
    warto
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar sergie
    Nie wiem czemu dopiero teraz za tę książkę się zabrałam, ale polecam! Przeczytana w jeden dzień - MYSZY I LUDZIE
    Mój blog modowo sportowy http://diana-sport.pl/

Legionista Awatar Herman
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Po przeczytaniu kapitalnej "trylogii" uważam, że "Pogromcy" nieco brakuje, aczkolwiek poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko.
    Opisy Warszawy oraz poczucie humoru autora jak zwykle git, natomiast fabuła lekko niedociągnięta moim skromnym zdaniem.
    Ale i tak warto!
    Przychylam się tu do opinii Jaco - w porównaniu ze "Śmierć frajerom" jest o pół punktu gorzej, ale mi i tak czytało się tę książkę świetnie. Wciąż śmiało mogę polecić. A na rynek trafiła właśnie kolejna odsłona tego spin-offu - "Śledztwo ostatniej szansy". Ja wprawdzie nie czytałem, ale już zamówiłem.
    A co do "Śmierć frajerom" - wiem, że autor ma już podpisane umowy na bodajże 3 kolejne części więc będzie się działo

Z kryminałów wartych polecenia trafiłem ostatnio na "Przystanek śmierć" Tomasza Konatkowskiego. Kryminał z komunikacją miejską w roli głównej, rozgrywający się głównie na Bielanach, Bemowie i Żoliborzu. Książka nie wgniata w ziemie, ale czyta się bardzo przyjemnie. Główny bohater (policjant Adam Nowak) jest wprawdzie polonistą, ale ten wątek piłkarski nie jest jakiś nachalny i nie irytuje. W sumie mogę polecić, szczególnie jeśli ktoś, tak jak ja, jest z północnej części miasta, bo zna się każdy kąt z książki.

A na sam koniec chciałem małą prywatę reklamową zrobić, ale że jest tu sporo fanów dobrego kryminału to sobie pozwolę.
    Po wielu miesiącach ciężkiej pracy na rynek trafiła gra, której mam przyjemność być wydawcą - Kroniki zbrodni.
    To połączenie gry planszowej i książki kryminalnej z aplikacją i VRem. Coś zupełnie nowego.
    W grze wcielamy się w członków londyńskiej dochodzeniówki i rozwiązujemy skomplikowane, wielopoziomowe śledztwa.
    Jesli generalnie lubicie czytać kryminały i gracie w gry planszowe lub komputerowe to polecam się zainteresować, bo szczerze warto. Zawartość tekstowa to ponad 500 stron maszynopisu.

Tu więcej info: http://info.znadplanszy.pl/2018/04/24/kroniki-zbrodni/

Do końca przyszłego tygodnia jest przedsprzedaż w empiku za 99 zł (z kodem "mobile5" za 95 zł), a potem 139 zł.

Tu można kupić jeśli kogoś by zainteresowało: https://bit.ly/2RL7Q0L

Ostatnio edytowane przez Herman ; 19-10-2018 o 13:01
    LEGIA&FC DEN HAAG

Czytał ktoś "Córki Wawelu" -Brzezińskiej?
    Jakieś opinie?

Legionista
    Niewątpliwie światopoglądowo, czy ideologicznie, z Twardochem dzielą mnie galaktyki. Ale w swoim fachu to prawdziwy Mistrz. Arcymistrz.

„Królestwo”. Literackie górne stany stanów górnych. Może i najwyższe.

Ze ściśniętym gardłem doczytałem właśnie trzy ostatnie strony.

To trzeba będzie odreagować

Zatem czekam na Zychowiczowe „Żydzi 2”.
    OLD FASHION MAN CLUB

Panowie pytanie za 101 punktów.
    Która książka o Rotmistrzu Pileckim Waszym zdaniem jest najlepsza?
    Pytam bo planuję którąś nabyć do swojej biblioteczki i zastanawiam się bo jest książka pt. "Ochotnik" wydana przez Wydawnictwo Literackie, której autorem jest.... o dziwo Włoch Patricelli. Jest książka Adama Cyry pt. Pilecki.
    Uściślając chodzi mi o biografię. Raporty z Auschwitz mam już na półce.
    Co polecacie?

Legionista Awatar Kusza
    Cytat Zamieszczone przez Salut Zobacz posta
    Panowie pytanie za 101 punktów.
    Która książka o Rotmistrzu Pileckim Waszym zdaniem jest najlepsza?
    Pytam bo planuję którąś nabyć do swojej biblioteczki i zastanawiam się bo jest książka pt. "Ochotnik" wydana przez Wydawnictwo Literackie, której autorem jest.... o dziwo Włoch Patricelli. Jest książka Adama Cyry pt. Pilecki.
    Uściślając chodzi mi o biografię. Raporty z Auschwitz mam już na półce.
    Co polecacie?
    Mam obie
    Ksiązka Adama Cyry dużo lepsza. Książka Patricelliego jest poprawnie napisana, ale pisana była też z myslą o zachodnim odbiorcy więc jest tam mnóstwo oczywistości, natomiast Pan Cyra opisał wszystko dużo bardziej szczegółowo.
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Kusza dziękuję

Cześć. Mój kolega pisze pracę licencjacką na temat ruchu kibicowskiego w Polsce, czy moglibyście polecić jakieś książki nawiązujące do tego tematu?

Legionista Awatar Foxx
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cześć,
    piszę pracę magisterską na temat wartości wyznawanych przez kibiców klubów piłkarskich. Mogę prosić o wypełnienie ankiety i krótkiej tabeli o wartościach? Jak możecie podeślijcie dalej. Dzięki!
    https://goo.gl/forms/uqYO2sJxkrMrnQWl1
    https://goo.gl/forms/uiDQEiMge3GzJh0t1
    Ewentualnie dajcie znać w którym wątku zamieścić linki.

Dzięki Foxx.

Legionista Awatar bkt
    Człowiek z lodu” Philip Carlo

Czytał ktoś?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Częściej czytacie książki czy słuchacie Audiobooki? Ja ostatnio byłem zabiegany i włączyłem sobie Audiobook i muszę powiedzieć, że byłem pozytywnie zaskoczony. Oczywiście podczas czytania człowiek poprawia ortografię i pisownie, ale takie czasy, że ciągle czasu nie ma.

W mojej pracy dentysty dla dzieci nie mam czasu na czytanie, dlatego audiobooki to must have na moim telefonie.

Panowie potrzebuję żebyście polecili mi książki z tematyki likwidacji wrogów podczas II wojny światowej. Coś w stylu "Ptaków drapieżnych" czy "Egzekutora" Stefana Dąmbskiego.
    Chodzi o to aby autorzy opisywali własne przeżycia, doświadczenia.

Cytat Zamieszczone przez Salut Zobacz posta
    Panowie potrzebuję żebyście polecili mi książki z tematyki likwidacji wrogów podczas II wojny światowej. Coś w stylu "Ptaków drapieżnych" czy "Egzekutora" Stefana Dąmbskiego.
    Chodzi o to aby autorzy opisywali własne przeżycia, doświadczenia.

Autor i bohater książki, Zbigniew Lubieniecki, jako dziecko, wraz z matką i rodzeństwem zostaje zesłany na Syberię, przeżywa ciężkie lata na wschodzie, a tuż po wojnie trafia na Ziemie Zachodnie koło Szczecina. Rozczarowany nową Polską nieletni jeszcze Lubieniecki podejmuje wówczas samotny bunt przeciwko nowej sowieckiej okupacji. Prywatna wojna na śmierć i życie jest też aktem odwetu za krzywdy całej swojej rodziny. Jest to pierwsza tego typu wspomnieniowa opowieść czasach tuż po wojnie – o balansowaniu na granicy prawa i bezprawia oraz przeciwstawianiu się bezkarności stacjonujących w Polsce sowieckich żołnierzy – dosłownie z bronią w ręku.

Uprawnienia umieszczania postów