Strona 124 z 125 PierwszyPierwszy ... 2474114120121122123124125 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,691 do 3,720 z 3747

Wątek: Ciekawe książki

Gintleman Awatar księciuniu
    Właśnie miałem wrzucać tę informację, ale zadzwonił telefon, odszedłem od kompa i...

To tylko tytułem uzupełnienia:
    Po „Pięciu latach kacetu” otrzymamy także „Boso, ale w ostrogach” (maj 2018 ) i „Na marginesie życia” (wrzesień 2018 ). Wszystkie w wersji nieocenzurowanej.
    http://booklips.pl/premiery-i-zapowi...a-bez-cenzury/
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar kubrick
    Myślałem właśnie czemu księciuniu jeszcze o tym nie napisał
    Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
    Za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew!

Legionista Awatar bkt
    Kojarzy ktoś jakaś książkę opowiadającą o historii losach i zdobywaniu rynku przez coca cole i pepsi?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Tu jest rozdział o Coca-Coli po polsku. Bardziej o rozwoju napoju niż firmy, ale kilka ciekawostek, szczególnie z początków istnienia, można wyłapać.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6474/...ciu-szklankach

Legionista Awatar je_martin
    Panowie, kojarzy ktoś tytuł książki o kulisach pracy w Polskiej/Warszawskiej gastronomii? Książka ma czerwoną okładkę, i może mieć tytuł związany coś z wojną/walką. Gdzieś mi się obiła o oczy, a zapomniałem zapisać...

niezrzeszony
    "kuchenne rewolucje"?
    A tak na serio to pytasz chyba o Gastrobandę (?) >>> http://lubimyczytac.pl/ksiazka/30904...iesz-cos-zjesc

Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    "kuchenne rewolucje"?
    A tak na serio to pytasz chyba o Gastrobandę (?) >>> http://lubimyczytac.pl/ksiazka/30904...iesz-cos-zjesc
    Podziękował, o to właśnie chodziło. Co człowiek nie zapamiętał to sobie dopowiedział

Kilka książek które polecam i które mnie w ostanim czasie wciągnęły:
    polskie koksy
    historia bez cenzury
    pakt ribbentrop beck zychowicza ( dopiero teraz zabrałem się za tę książke chociaz od lat planowałem przeczytac i naprawdę dobrze się ją czyta)

Jesli ktoś uczy się angielskiego to polecam:
    15 minut dziennie angielskiego whitgwick
    jezyk angielski gordona w firmie
    kursy angielskiego olive green
    aktualnie promocje na ksiązki do nauki angielskiego ma pwn: https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Je...2196884,k.html
    Ostatnio edytowane przez ceziklech ; 22-01-2018 o 11:41

Legionista Awatar Sikor

Bardzo ciekawa pozycja o geostrategii, a w szczególności o rosnących napięciach na Zachodnim Pacyfiku. Pisana bardzo przystępnie, jedyny minus to poruszanie kilkukrotnie tych samych kwestii, ale dzięki temu bardziej utrwalają się najważniejsze informacje.

Mógłby ktoś podrzucić jakąś sprawdzoną księgarnie gdzie można zamówić przez neta i odebrać w centrum Warszawy?

Ps. Nie empik

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez kokolino Zobacz posta
    Mógłby ktoś podrzucić jakąś sprawdzoną księgarnie gdzie można zamówić przez neta i odebrać w centrum Warszawy?

Ps. Nie empik
    Ja kupuję w Bonito. Odbiór osobisty:
    https://bonito.pl/menu/odbior_osobisty.html
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar rey
    A'propos bonito - Jacek nie miałeś z nimi jakichś akcji z opóźnieniem zamówienia? Czy tylko ja mam takiego pecha? Już 2 czy 3 razy (ostatnio w tym tygodniu) miałem z nimi taką sytuację, że przy zamawianiu było, że książki dostępne do odbioru w ciągu 24h po czym wychodziło, że czekałem ok. tygodnia i sam musiałem się dobijać do nich, bo zero informacji. W końcu zamówienia przychodziły i nawet raz się ładnie zachowali, bo jako rekompensatę dołożyli jedną pozycję gratis, ale mimo wszystko wkurzające, szczególnie jak zależy - z tych czy innych względów - komuś na czasie.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar Tomi
    Kupiłem w Bonito z 7 książek i ani razu nie było problemów. Odbieram zawsze przy metrze Stokłosy. Ceny mają rewelacyjne.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar Jaco
    U mnie zawsze maksymalnie 3 dni od zamówienia do odbioru. A zamawiam niemało.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    A'propos bonito - Jacek nie miałeś z nimi jakichś akcji z opóźnieniem zamówienia? Czy tylko ja mam takiego pecha? Już 2 czy 3 razy (ostatnio w tym tygodniu) miałem z nimi taką sytuację, że przy zamawianiu było, że książki dostępne do odbioru w ciągu 24h po czym wychodziło, że czekałem ok. tygodnia i sam musiałem się dobijać do nich, bo zero informacji. W końcu zamówienia przychodziły i nawet raz się ładnie zachowali, bo jako rekompensatę dołożyli jedną pozycję gratis, ale mimo wszystko wkurzające, szczególnie jak zależy - z tych czy innych względów - komuś na czasie.
    Na ~50 zamówień raz czekałem więcej, niż szacowali przy zamawianiu. Różnica jednego dnia.

Legionista Awatar rey
    No to jakiegoś pecha miałem widocznie

Legionista Awatar Peer
    Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, więc zapytam tutaj. Orientuje się ktoś, gdzie dostanę tę książkę:

Legionista Awatar rey
    Skoro na stronie wydawcy nie ma, to raczej będzie ciężko. Ale możesz się z nimi skontaktować i zapytać czy planują jakies wznowienia w najbliższym czasie: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ks...otykowy-swiata

Na allegro co prawda jest, ale kogos mocno poniosło z ceną...

http://allegro.pl/uwiklany-william-c...137869422.html

Legionista Awatar Peer
    Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    Skoro na stronie wydawcy nie ma, to raczej będzie ciężko. Ale możesz się z nimi skontaktować i zapytać czy planują jakies wznowienia w najbliższym czasie: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ks...otykowy-swiata

Na allegro co prawda jest, ale kogos mocno poniosło z ceną...

http://allegro.pl/uwiklany-william-c...137869422.html
    Właśnie też to znalazłem, typ nieźle odjechał. No nic, może jeszcze się trafi. Dzięki.

Del.
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Panowie, nie wiem czy ktoś z was śledził na TVN Turbo program "Ciężarówką przez stany" (jeżeli nie, polecam), ale mam pytanie odnośnie polecenia książki, która w luźny szybki ale i interesujący sposób przybliżyła mi kulturę USiA. Ew. czy wy sami macie jakąś lekturę dot. Stanów godną polecenia? Coś co fajnie miło i szybko czyta się w drodze do pracy.

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez je_martin Zobacz posta
    Panowie, nie wiem czy ktoś z was śledził na TVN Turbo program "Ciężarówką przez stany" (jeżeli nie, polecam), ale mam pytanie odnośnie polecenia książki, która w luźny szybki ale i interesujący sposób przybliżyła mi kulturę USiA. Ew. czy wy sami macie jakąś lekturę dot. Stanów godną polecenia? Coś co fajnie miło i szybko czyta się w drodze do pracy.
    Trochę już wiekowa przybliża kulturę i fajnie się czyta.
    Waldemar Łysiak "Asfaltowy saloon"
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Stout
    Pewnie piszesz o wczorajszym odcinku.
    Fakt,był ciekawy.
    Natomiast poprzedni ,to promocja lewactwa w najczystszej postaci.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    W wakacje wpadł mi do ręki "Cud nad Wisłą" Wolskiego, "Cud" powinien być obowiązkową lekturą w gimnazjum/liceum. Co jeszcze możecie polecić?? Przyznam szczerze, że nic nie wiem o innych książkach.

Legionista
    Polecam Marek Wałkuski, Ameryka po kawałku

Kilka fajnych ksiazek jakie mogę polecić:
    Eichmann sprzed Jerozolimy ( jeśli ktoś lubi klimaty drugiej wojny światowej)
    Siła nawyku. Dlaczego to robimy
    Nowy Wspaniały Świat. Huxley
    Niepamięć Fostera

Zreszta jesli chcecie sobie kupić jakieś ksiązki w najbliższych dniach to proponowalbym zajrzeć sobie do księgarni pwn bo mają promocje na kilka wydawnictw https://ksiegarnia.pwn.pl/
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 19-02-2018 o 10:56

Cytat Zamieszczone przez (L)W Muranów Zobacz posta
    Polecam Marek Wałkuski, Ameryka po kawałku
    Bardzo ciekawa książka, dzięki za polecenie. Będę kontynuował.

Z drugiej strony pytanie, czy ktos podobną literaturę dotyczącą Japonii mógłby polecić?

Legionista Awatar TNTP
    Bardzo ciekawa książka, dzięki za polecenie. Będę kontynuował.

Z drugiej strony pytanie, czy ktos podobną literaturę dotyczącą Japonii mógłby polecić?
    Co do USA to ja mogę polecić Asfaltowy Saloon Łysiaka, ma trochę lat, ale czyta się genialnie.

Zaś co do literatury faktu-reportażu to mogę ogólnie polecić serię http://lubimyczytac.pl/seria/811/terra-incognita i stety niestety to co wydaje Czarne (oczywiście biorąc poprawkę pod ich "politykę wydawniczą' )
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar kubrick
    Jakies opinie na temat nowej ksiazki Zychowicza?
    Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
    Za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew!

Uprawnienia umieszczania postów