Strona 123 z 125 PierwszyPierwszy ... 2373113119120121122123124125 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,661 do 3,690 z 3733

Wątek: Ciekawe książki

W poście niżej pytałem o książkę "€žFANATYCY, futbol na śmierć i życie" i właśnie jestem po lekturze. Prawdę mówiąc fajnie się czytało, ale chyba każdemu, kto zaliczył w życiu kilkanaście wyjazdów i wie jak wygląda scena kibicowska od środka takie książki wciąga szybko i z uśmiechem tutaj też występuje pewna sprzeczność, bo niczego nowego nie idzie się z niej dowiedzieć. Fakt, początek i opowieści o latach 90 są mi dość odległe, bo wówczas człowiek biegał w majtkach po piaskownicy i warto było poświęcić kilkanaście minut, aby się zapoznać z ówczesnym kibolskim stylem. Im dalej w las tym było gorzej, bo żadnych nowinek nie było. Dużo jest prywatnych opisów autora, jak był na MŚ2006 Niemcy, ME Austria Szwajcaria, MŚ 2016 Francja ,a także przypały i towarzyszące atrakcje, pijacko,erotyczne i naturalnie problemy z wąsami ( no, ale my to doskonale znamy ) Podsumowując jak dla mnie w skali szkolnej - 4!
    LEGIA TO MY
    ACAB!
    Freedom for Mary Wagner!
    Janusz Waluś czekaMY!

"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
    dla szpiclów katów tchórzy"

Legionista Awatar bkt
    Ktos tu kiedys polecał książkę polskiego autora, fabularną, na tle powojennej lub przedwojennej Warszawy o chłopaku-łobuziaku który chyba w realiach wojennych starał się normalnie żyć i generalnie tak powstała paczka urwisów. Niestety nie pamiętam nic więcej sczegółowego, próbowałem w tym temacie znaleść jej opis ale mi się nie udało. Motyw "Warszawy w tle" na pewno jej dotyczy.

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Legionista
    Chyba chodzi o "Rikszą do nieba" Krzysztofa Beśki. Mix klimatów z okresu niemieckiej okupacji Warszawy i lat powojennych. Książka rekomendowana w "Lekturach Jedynki" Programu Pierwszego Polskiego Radia. A na żadnej z polecanych przez nich pozycji, jak dotąd, się nie zawiodłem.

OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar Benek
    Czytał ktoś Książki Remigiusza Mroza? Dobre to?
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar BlackAdder
    Dobrze się czyta

A jak się nie jest prawnikiem, to serię z Chyłką pewnie jeszcze lepiej - bo jest sporo bzdur w ramach licencia poetica.

Jako książkę kryminalno-sensacyjną dla odprężenia/zmiany nastroju - polecam.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Benek
    A myślisz, że dla kobiety która uwielbia kryminały Bondy, to będzie dobra lektura?
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar BlackAdder
    Bondy niestety nie czytałem, więc nie mogę porównać.

Ale jak mówię styl Mróz ma w porządku, czytanie jego książek nie nudzi.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar bkt
    Cytat Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
    Chyba chodzi o "Rikszą do nieba" Krzysztofa Beśki. Mix klimatów z okresu niemieckiej okupacji Warszawy i lat powojennych. Książka rekomendowana w "Lekturach Jedynki" Programu Pierwszego Polskiego Radia. A na żadnej z polecanych przez nich pozycji, jak dotąd, się nie zawiodłem.

Kolego, to nie to. Tamta książka dotyczyła dzieciaków, na okładce z tego co kojarze była twarz młodego chłopaka. Jego postać raczej była szara.

Cytat Zamieszczone przez bkt Zobacz posta
    Kolego, to nie to. Tamta książka dotyczyła dzieciaków, na okładce z tego co kojarze była twarz młodego chłopaka. Jego postać raczej była szara.
    Może "Chłopcy ze Starówki" Rudnickiej?

"Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Ktoś może polecić coś ciekawego Leszka Kołakowskiego. Zaznaczam że jeszcze nic nie czytałem tego autora i nie chciałbym się zbyt szybko zniechęcić. Ewentualnie jakiegoś innego autora. Myślałem o Mini wykładach o maxi sprawach albo o Ułamkach filozofii.

Legionista Awatar Kusza
    Cytat Zamieszczone przez Oddyssey Zobacz posta
    Ktoś może polecić coś ciekawego Leszka Kołakowskiego. Zaznaczam że jeszcze nic nie czytałem tego autora i nie chciałbym się zbyt szybko zniechęcić. Ewentualnie jakiegoś innego autora. Myślałem o Mini wykładach o maxi sprawach albo o Ułamkach filozofii.
    Nie lepiej kogoś mniej marksistowskiego?
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    Nie lepiej kogoś mniej marksistowskiego?
    Np? Jestem otwarty na propozycje

Kołakowski to jednak nie Zyga Bauman i po zerwaniu (a nie tylko przefarbowaniu) krytyczne "Główne nurty marksizmu" opublikował.
    W "Trosce o Boga w pozornie bezbożnej epoce" pisał m.in. "Ateizm i scjentyzm wzmacniają się wzajemnie. Żadne z tych stanowisk - muszę to powtórzyć - nie może jednak uchodzić za prawomocny produkt nauki". Tamże pisze dalej: "W naszym świecie nie można w dobrej wierze pozostać apolitycznym, więc także Kościół - w takiej mierze, w jakiej jest częścią kultury - nie powinien rezygnować ze swej politycznej odpowiedzialności lub deklarować się jako instytucja apolityczna". Dziwne byłoby to wyznanie, gdybyśmy mieli przypisać je wyznawcy marksistowskiego materializmu.
    IMO poza "Głównymi nurtami..." (uwaga, trzy tomy) warto przeczytać "Czy Pan Bóg jest szczęśliwy i inne pytania" oraz "Moje słuszne poglądy na wszystko". Kołakowski na pewno miał dar przejrzystego formułowania problemów i filozoficznych stanowisk oraz swobodnego poruszania się po historii filozofii. Nie znaczy to, że trzeba się z nim we wszystkim zgadzać.
    Jeszcze taki początkowy fragment tekstu "Dlaczego cielec? Bałwochwalstwo w obliczu śmierci Boga": "Ściśle biorąc, przy założeniu, że Bóg umarł - chociaż ja nie sądzę, żeby tak było - nie ma również bałwochwalstwa, przynajmniej nie ma go w umysłach zabójców. Bałwochwalstwo z definicji jest boską czcią oddawaną czemuś, co Bogiem nie jest (...) Skoro Bóg tylko jest właściwym przedmiotem czci, wszelki inny kult jest nie tylko nieprawomocny, ale także grzeszny; wedle Tomasza z Akwinu jest to grzech z wszystkich najgorszy. Dlaczego zaś Bóg, jakim go pojmuje cywilizacja chrześcijańska, jest godzien czci, jest to pytanie bezprzedmiotowe; jeśli nieskończony, wszechmocny i bezgranicznie dobry Stwórca nieba i ziemi nie zasługuje na cześć, to nic na nią nie zasługuje. Tak przynajmniej się zdaje. Bez Boga samo pojęcie bałwochwalstwa nie ma sensu".
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Zamieszczone przez Pawełek

Może chodzi o Dzidek
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/165187/dzidek
    Ostatnio edytowane przez Pantaleon ; 16-11-2017 o 19:25

Legionista Awatar bkt
    Dzidek! To jest ta książka Dzięki, pozostałe też zerknę
    Chyba, że chcecie mi jeszcze pomóc z innymi tematami tj 1. relacje opisy z pamięci zdarzeń z 2ww, chętnie rzeż woli. Druga sprawa coś podobnego do sekielskiego?

Legionista
    Czy ktoś może polecić książkę, w której opisano możliwie obiektywnie zarys historii Polski na przestrzeni XX wieku?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Czytał ktoś Książki Remigiusza Mroza? Dobre to?
    Daje radę , najbardziej mi podeszły książki z cyklu "W kręgach władzy " , takie nasze House of cards . Jak szukasz polskich kryminałów to polecam też Wojciecha Chmielarza , serię z Mortką albo cykl gliwicki .

Cytat Zamieszczone przez Mu(L)timaster Zobacz posta
    Czy ktoś może polecić książkę, w której opisano możliwie obiektywnie zarys historii Polski na przestrzeni XX wieku?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    "Od niepodległości do niepodległości. Historia Polski 1918 - 1989" wydana przez IPN w 2010 roku.

Legionista Awatar Kusza
    Cytat Zamieszczone przez kijus Zobacz posta
    "Od niepodległości do niepodległości. Historia Polski 1918 - 1989" wydana przez IPN w 2010 roku.
    Również potwierdzam, zgrabnie i przystępnie napisana książka
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar sergie
    Ja szczerze polecam Żulczyka - świetny autor, cięty język i doskonała akcja. "Ślepnąc od Świateł" to majstersztyk.

Legionista
    Absolutny hit!

Zwłaszcza, że temat, ku pokrzepieniu wielu Rodowitych Warszawskich Dusz i Serc, jest bardzo na czasie.

Cytat Zamieszczone przez Richard Pipes Zobacz posta
    Mój tata urodził się w Warszawie, mama we Lwowie (...)
    Gdy patrzę na centrum Warszawy, nie mogę się nadziwić. Dlaczego nie burzycie tego pałacu? Przecież to wygląda zupełnie jak w Moskwie!
    Mam do sprawy stosunek emocjonalny, bo przed wojną mieszkałem w tym miejscu. W drugim domu licząc od Marszałkowskiej. Chmielna 43, mieszkania 10, czwarte piętro. (...)
    Okna wychodziły na stronę Alej Jerozolimskich, z balkonu jadalni widać było hotel Polonia, a z boku Dworzec Główny (...)
    Właśnie kończę "Przed wojną i pałacem"€

http://www.magdalenastopa.pl/

Po prostu coś pięknego!

P.S.

Był już kiedyś na LFF temat, gdzie dyskutowaliśmy o wyburzeniu „stalinowca”. Jednak temat gdzieś przepadł, a ten sowiecki szajs wciąż stoi.

Może jednak doczekaMY?

OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar b.
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista
    Proszę o informację, jak ktoś już przeczytał, czy warto sięgnąć po książkę P. Nisztora "Skok na banki".

Legionista Awatar Herman
    Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    Może "Chłopcy ze Starówki" Rudnickiej?

Z takich klimatów polecam jeszcze "My z Marymontu".
    LEGIA&FC DEN HAAG

Bardzo duże wrażenie zrobiła na mnie książka Siddharta Hessego.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez kijus Zobacz posta
    Chciałem podziękować za polecenie tej książki. Udało mi się znaleźć ją w jednej księgarni i naprawdę daje radę. Wczoraj przebrnąłem przez ponad 130 stron. Czyta się dość łatwo i faktycznie wszystko opisane dość przystępnym językiem.

Legionista Awatar Michu
    Po serii literatury faktu chciałbym przerzucić się na książki związane z rozwojem osobistym. Czy możecie coś polecić? Zależy mi na tym, by była to książka z której faktycznie można wyciągnąć rady zawodowe/życiowe, a nie 300 stron lania wody

Co polecacie na początek z Mroza? Sporo tego jest i kompletnie nie wiem co na początek ? Chociaż z krótkich opisów najciekawiej zapowiada się chyba to

https://bonito.pl/k-1555039-w-kregac...tum-nieufnosci

Czytał ktoś?

Cytat Zamieszczone przez Oddyssey Zobacz posta
    Co polecacie na początek z Mroza? Sporo tego jest i kompletnie nie wiem co na początek ? Chociaż z krótkich opisów najciekawiej zapowiada się chyba to

https://bonito.pl/k-1555039-w-kregac...tum-nieufnosci

Czytał ktoś?
    Na początek może to http://lubimyczytac.pl/ksiazka/38995...-nie-nadejdzie

Legionista Awatar kubrick
    2018 rok upłynie pod znakiem Stanisława Grzesiuka – nie tylko ze względu na 100. rocznicę jego urodzin i 55. śmierci. Autobiograficzne powieści słynnego barda stolicy wyda na nowo Prószyński i S-ka. To świetna wiadomość dla wielbicieli Grzesiuka, ponieważ wszystkie tytuły zostały uzupełnione o fragmenty wycięte przez cenzurę i pierwotnego wydawcę oraz wzbogacone o najważniejsze recenzje i wypowiedzi autora z czasu premiery. „Pięć lat kacetu” trafi do księgarń 18 stycznia.
    Źródło: http://paradoks.net.pl/read/34151-pi...ka-bez-cenzury
    Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
    Za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew!

Uprawnienia umieszczania postów