63 dni chwały...

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ems

    63 dni chwały...

    jako że zbliżają się obchody 60 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zakladam temat gdzie bedzie wszystko o tej okazji

    zapraszam na poczatek na www.1944.pl
  • Tuzin
    Legionista
    • 05.2004
    • 7431

    #2
    W Empikach fajny album ze zdjeciami z Powstania za 99PLN.

    Komentarz

    • Foxx
      Legionista
      • 08.2003
      • 12030

      #3
      A ja dla nowszych forumowiczów (oraz, żeby nie dublować ewentualnej dyskusji) - tradycyjnie pozwolę sobie wkleić...



      Pozdrawiam.
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz

      • Kiub
        Legionista
        • 11.2003
        • 701

        #4
        tylko dzięki panom stróżom prawa z miasta Szczecin prawdopodobnie wielu/wiele z nas nie będzie mogło uczestniczyć w obchodach rocznicy powsatnia , od roku czekałem na ten dzień.....
        bez nerw :P

        Komentarz

        • ems

          #5
          Zamieszczone przez forum [url
          www.1944.pl][/url]
          Czyżby



          Doł¹czył: 05 Cze 2004
          Posty: 26
          Sk¹d: Trójmiasto
          Wysłany: Nie Cze 27, 2004 9:46 pm Temat postu: WYSTAWA + INSCENIZACJA 29 lipca w Gdańsku

          --------------------------------------------------------------------------------

          29 lipca w sali BHP w Stoczni Gdańskiej odbędzie się otwarcie wystawy Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Powstanie Warszawskie". Z tejże okazji Stowarzyszenie Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznych, przy współpracy z Biurem Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Gdańsk, Służb¹ Więzienn¹ Aresztu Œledczego w Gdańsku (przy ul. Kurkowej) oraz Komend¹ Miejsk¹ Policji w Gdańsku, zamierza dokonać inscenizacji nawi¹zuj¹cej do walk powstańczych z okresu pierwszych dni sierpnia '44. Chętnych zapraszamy do współpracy ! Przygotowania do godziny "W" trwaj¹.

          Komentarz

          • cg
            Legionista
            • 05.2004
            • 266

            #6
            jak dobrze licze to bedzie okragla 60 rocznica..
            troche czasu juz uplynelo..
            czy wiadomo jak beda przebiegac obchody ???
            i czy bedzie transmisja na zywo w TVP ???

            Zamieszczone przez kiub
            tylko dzięki panom stróżom prawa z miasta Szczecin prawdopodobnie wielu/wiele z nas nie będzie mogło uczestniczyć w obchodach rocznicy powsatnia , od roku czekałem na ten dzień.....
            czyli dla Ciebie wazniejszy jest mecz Legii od upamietnienia w Wawie Powstancow Warszawskich
            Nigdy nie spadnie, Kolejorz nigdy nie spadnie!

            Komentarz

            • Fizi
              Legionista
              • 03.2004
              • 8061

              #7
              Zamieszczone przez czciciel gwiazd
              jak dobrze licze to bedzie okragla 60 rocznica..
              troche czasu juz uplynelo..
              czy wiadomo jak beda przebiegac obchody ???
              i czy bedzie transmisja na zywo w TVP ???

              Zamieszczone przez kiub
              tylko dzięki panom stróżom prawa z miasta Szczecin prawdopodobnie wielu/wiele z nas nie będzie mogło uczestniczyć w obchodach rocznicy powsatnia , od roku czekałem na ten dzień.....
              czyli dla Ciebie wazniejszy jest mecz Legii od upamietnienia w Wawie Powstancow Warszawskich
              a to trzeba być w Warszawie żeby uczcić te dzień ?

              pewnie z okazji 1 września trzeba być na Westerplatte, z okazji 15 sierpnia we wsi Grunwald itd , inaczej się nie liczy

              albo bardzo dużo podróżujesz, albo pierdzielisz od rzeczy
              "No pasaran!" ???

              HEMOS PASADO !!!

              Komentarz

              • cg
                Legionista
                • 05.2004
                • 266

                #8
                Fizi z postu kiuba zrozumialem ,ze na ten dzien czekal caly rok i chcialby byc w tym dniu w Wawie i uczestniczyc w uroczystosciach na miejscu... i chyba nie podoba mu sie ,ze mecz bedzie tego samego dnia... no ale moge sie oczywiscie mylic
                Nigdy nie spadnie, Kolejorz nigdy nie spadnie!

                Komentarz

                • ems

                  #9
                  ja zostaje wlasnie ze wzgledu na ten dzien :P

                  Komentarz

                  • Jaco
                    Legionista
                    • 10.2003
                    • 19648

                    #10
                    Zamieszczone przez ems
                    ja zostaje wlasnie ze wzgledu na ten dzien :P
                    Zaproszenia na otwarcie Muzeum Powstania Warszawskiego są rozdawane przez centrum informacyjne, które znajduje się w hotelu "Warszawa". Centrum jest czynne 7 dni w tygodniu w godz. 10.00-17.00. Info pod tel.5953074.
                    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

                    Komentarz

                    • Fizi
                      Legionista
                      • 03.2004
                      • 8061

                      #11
                      Zamieszczone przez Ursyn
                      1 Wrzesnia Westerplatte rozszyfrowałem bez problemu, ale już z 15 sierpnia i Grunwaldem mam poważny problem ... Byś był tak miły?
                      lipca kuźwa

                      zdaje się wtedy są am główne obchody z inscenizacją i takie tam
                      "No pasaran!" ???

                      HEMOS PASADO !!!

                      Komentarz

                      • żyła
                        Legionista
                        • 05.2004
                        • 4275

                        #12
                        dlatego właśnie kiedy widzę staruszków w Wawie, to częściej mi przychodzi na myśl, że on/ona mogła walczyć o to miasto, i ich staram sie bardziej szanować niż tradycyjnych "starych pierdzieli". którzy się o wszystko czepiają.

                        bardzo dobrym pomysłem jest oklejanie pojazdów ztm-u tekstami piosenek z Powstania

                        a wieniec złożony przez SSLW rok temu, był wspaniałym gestem
                        Zbyt wiele poświęciliśmy dla Legii, by ktokolwiek mógł nas złamać.

                        Ciągle wierzę w raj.
                        Ale teraz przynajmniej wiem, że to nie jest jakieś miejsce, którego możesz poszukać.
                        Ponieważ to nie jest to gdzie pojedziesz,
                        ale to, jak się czujesz na chwilę w swoim życiu, kiedy jesteś częścią czegoś.
                        A jeśli znajdziesz tę chwilę...
                        będzie ona trwała wiecznie.

                        Komentarz

                        • Fizi
                          Legionista
                          • 03.2004
                          • 8061

                          #13
                          Co się tak unosisz? Chłopak dobrze Ci napisał a Ty się już sadzisz. Są Priorytety i priorytety. Jak widać dla Ciebie Powstanie jest priorytetem a mecz Priorytetem. Na szczęście nie każdy tak uważa i do tego podchodzi.
                          Możesz w tym momencie zwyzywać od pikników i innych takich, że nie jadę na wyjazd.
                          nic takiego nie miałem na myśli, to była reakcja na tekst w stylu - skoro ktoś jedzie na ten mecz to znaczy że ważniejszy jest dla niego niż rocznica Powstania - dokładne odwrócenie tego co Ty napisałeś
                          "No pasaran!" ???

                          HEMOS PASADO !!!

                          Komentarz

                          • cg
                            Legionista
                            • 05.2004
                            • 266

                            #14
                            Zamieszczone przez Fizi
                            Cytat:
                            Co się tak unosisz? Chłopak dobrze Ci napisał a Ty się już sadzisz. Są Priorytety i priorytety. Jak widać dla Ciebie Powstanie jest priorytetem a mecz Priorytetem. Na szczęście nie każdy tak uważa i do tego podchodzi.
                            Możesz w tym momencie zwyzywać od pikników i innych takich, że nie jadę na wyjazd.


                            nic takiego nie miałem na myśli, to była reakcja na tekst w stylu - skoro ktoś jedzie na ten mecz to znaczy że ważniejszy jest dla niego niż rocznica Powstania - dokładne odwrócenie tego co Ty napisałeś
                            no to zle mnie zrozumiales.. :/
                            sadze ,ze Ursyn pewnie lepiej przedstawil to co mialem na mysli , piszac o Priorytetach i priorytetach...
                            Nigdy nie spadnie, Kolejorz nigdy nie spadnie!

                            Komentarz

                            • Fizi
                              Legionista
                              • 03.2004
                              • 8061

                              #15
                              no to mamy wyjasnione
                              "No pasaran!" ???

                              HEMOS PASADO !!!

                              Komentarz

                              Pracuję...