Strona 22 z 72 PierwszyPierwszy ... 1218192021222324252632 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 660 z 2132

Wątek: 63 dni chwały...

Legionista Awatar _Bart
    był ktoś wczoraj na inscenizacji walk o PWPW ?

dla mnie super sprawa, jak tak człowiek na to wszystko patrzyl i wyobrazal sobie iz w czasie Powstania bylo o wiele bardziej dramatycznie to az stawaly lzy w oku

co do samej organizacji to bardzo fajnie bylo to prowadzone przez Wołoszańskiego (szkoda tylko iz chwilami podczas wybuchow nie bylo go slychac)

mam nadzieje ze co roku beda odgrywane takie inscenizacje w roznych miejscach Warszawy gdyz mozna z nich wiele sie nauczyc (sam lyknalem troche informacji)
    Niedowiarki, czcze umysły pełne są obawy,
    że na lewym brzegu Wisły nie ma juz Warszawy.

Że gdzie dawniej stały domy dziś porasta trawa...
    choć nie taka jak przed laty ale jest WARSZAWA

Legionista Awatar baranek
    Ja również byłem wczoraj na tej inscenizacji. I nie żałuję, była ona przygotowana niemal perfekcyjnie, naprawdę bez lipy. Niestety nie widziałem wszystkiego dokładnie, gdyż trudno było się dopchać do jakichś konkretnych miejscówek. Czekam na więcej w przyszłym roku.
    Wiercę w brzozach z azbestu.

Legionista
    Jeśli tak wam się podobało to zapraszam 17 wrześnai do Brochowa na "Bzura 2006" bardzo dobre huk dział niesie się wiele kilometrów ( słyszalne w Sochaczewie przynajmniej dwa lata temu tak było), bywają nawet oryginalni esesmani

ems
    Guest
    dzisiaj w ŻW piosenki "zakazane" w wykonaniu Orkiestry z Chmielnej.

troche anemiczne, ale ogolnie polecam.

Legionista Awatar Dżon
    Pisaliście o książce Kirchmayera, a czy ktoś czytał książkę "Powstanie Warszawskie" Ciechanowskiego? Mam i tę, i tę, i Daviesa i jeszcze kilka o tematyce Powstania, ale wszystkie czekają na przeczytanie i chciałbym się dowiedzieć czy ta Ciechanowskiego jest taka sama jak Kirchmayera

PS. Do Emsa: wczoraj za to w Parku Sowińskiego był koncert dwóch kapel: Różyc Orchestry i Kapeli Praskiej - Kapela zagrała cały set okupacyjno-powstańczy i zagrali fajnie. Orkiestra z Chmielnej niestety ma średnią wieku zbyt dużą aby nie grać anemicznie. Dlatego Różyc Orchestra mi się podobała - ich nie znałem wcześniej, a są dosyć młodzi i grają z biglem

PPS. Jako póki co jedyny na moim osiedlu wywiesiłem już flagę - zachęcam wszystkich do tego samego!!!
    "Cause we're gonna do just anything,
    We're gonna sing what we wanna sing(!!!)
    And we'll wade through anything that you say!
    We're all having too much fun,
    We can't stop, we've only just begun,
    We're gonna carry on for another day!"

Legionista
    I kilka zdjęć po dzisiejszym Apelu Poległych:

Legionista
    Jeszcze o tej latającej fortecy:

Wtorek, 1 sierpnia 2006
    godz. 16 - nad Warszawą krążyć będzie bombowiec B-17, który wykona trzy pętle, m.in. nad Pragą, pl. Krasińskich, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz centrum, i rozrzuci ulotki z apelem o godne uczczenie rocznicy powstania. Ulotki będą jednocześnie biletem wstępu do Muzeum Powstania Warszawskiego ważnym do 2 października 2006 r.

Legionista Awatar me(L)u
    Ależ ja żałuję tej Fortecy. O 6 rano wylatuję z Warszawy i jej nie zobaczę. Może za rok znów przyleci? Bo Liberatorów ani Halifaxów latających do dziś chyba nie ma?
    raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
    ------------------------
    Sportowy serwis, sportowy portal

Legionista
    Czy ktos wie, czy jeszcze jutro mozna latajaca fortece ogladac na okeciu?
    The Durango '95 purred away real horrorshow !

Legionista
    Nie w taki sposob jak bylo to mozliwe wczoraj. Trzeba liczyc, ze o godzinie 15:30-15:45 nastapi start. Jesli warunki pogodowe nie beda zle a wiatr bedzie wial z kierunku poludniowego lub poludniowo-zachodniego, B17 wystartuje z pasa 29. Bedzie mozna go zobaczyc z ulicy Wirazowej (ulica prowadzaca do terminalu Cargo). Poczatek pasa RWY29 znajduje sie 50 metrow od Wirazowej i kapitalnie wszystko widac.
    Mysle jednak, ze ogladanie startu najlepiej przelozyc na ostateczny odlot Fortecy do UK. Znacznie fajniejsze bedzie obserwowanie jutro lotu Boeinga nad Warszawa.

Niestety jeszcze nie wiem kiedy Sally B. planuje odlot do domu. Calkiem mozliwe, ze po locie nad miastem wyladuje na Okeciu, zabierze paliwo i po 30 min. odleci na dobre.

Legionista
    Podobno te cwoki z Mlodziezy Wszechpolskiej rozdaja ludziom opaski w barwach polskiej flagi z napisem: Nie mowie szeptem, gdy mowie skad jestem. Nigdy ich nie lubilem, ale po tej akcji, bezprawnego uzycia czyjegos prawnie chronionego cytatu, chcialbym by poniesli wszystkie mozliwe tego konksekwencje prawne. Teraz swietne koszulki promujace patriotyzm lokalny beda kojarzone z ta zalosna organizacja. Wkurwilem sie.

Legionista
    Mam ulotki, zeskanowalem, plik pdf dostepny jest w tym miejscu

Administrator Awatar CywiL
    Ja z powodu pracy nie mogłem odebrac Legijnego znicza ani uczestniczyć w uroczystościach ale zaraz po robocie pojechałem na Cmentarz Wolski odpalić znicz. Bardzo miło mi się zrobiło jak usłyszałem dialog dwóch kombatantów :

- patrz pan kibic !
    - no kto by pomyślał...
    - a mnie się to bardzo podoba ,że pamietają !

Oczywiście reakcja wywołana wiadomą koszulką.
    W takie dni jestem podwójnie dumny ,że jestem warszawiakiem ,szkoda tylko ,że tak mało samochodów stanęło o 17 i syren nie było słychać (przynajmniej na Służewcu)

1 SIERPNIA 1944 - PAMIETAMY - DZIĘKUJEMY !!!!
    Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
    Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Na Żoliborzu również jakoś słabo było słychać syreny. Chyba panowie ze Słowackiego/Potockiej zaspali

Zapalając legijny znicz w Parku Żywiciela również słychać było wyrazy pozytywnego zaskoczenia wśród starszych osób na widok koszulki i kształtu znicza.

Za to to, co zobaczyłem przed główną bramą Cm. Powązkowskiego to co najmniej spory nietakt. "UE - Nie", coś o krwii i trzech wariatów plecących jakieś bzdury oderwane od siebie z punktu widzenia logiki i chronologii.

Legionista Awatar Markotny
    Na Powązkach ludzi więcej niz rok temu. Atmosfera podniosłego patriotyzmu. Delegacja Legijna została naprawde ciepło przyjeta przez ludzi, nagradzając ich gromkimi oklaskami...

Podczas przedstawienia delegacji najbardziej urzekła mnie wypowiedź pewnego kombatanta:

"Latałem razem z Legionistą podczas Powstania"
    Ulrychów&Koło - u nas zawsze jest wesoło!

Legionista

Te chorągiewki naprawdę klasa

Ludzi rzeczywiście bardzo dużo, lecz wśród nich naprawdę znikome ilości młodzieży. Smutne.

Administrator Awatar arczi
    Alez wrecz przeciwnie. Na Powazkach mlodych ludzi sporo. Nawet bardzo.
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Legionista Awatar upadly_aniol
    na Bródnie słychać było tylko dzwony kościoła u zbiegu Bartniczej i Wysockiego...
    ludzi niewiele... żaden samochód się nie zatrzymał :/
    Legijna delegacja skromna...
    ale miłym akcentem była uwaga Kombatanta na temat ładnych strojów delegacji i prośba o fotografię przy pomniku...

Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego...

Legionista Awatar RadO
    Cytat Zamieszczone przez arczi
    Alez wrecz przeciwnie. Na Powazkach mlodych ludzi sporo. Nawet bardzo.
    Dokładnie...
    Na Powązkach byłem dopiero ok. 19:30, ale ludzi bardzo dużo w tym sporo młodzieży...
    Dużo też małżeństw z małymi dziećmi...
    "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Morterator Awatar mort
    A mnie podbudowało pokazywane w TV centrum Warszawy-wreszcie ludzie stali o 17 Nie 25%, nie 50% i nie 75% - 99 osób na sto zatrzymało się

Jak przypominam sobie obrazki z poprzednich lat zawsze full gamoni szło, rozglądało się itp. - w tym roku wyglądało to zupełnie inaczej
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista
    U mnie na Wilanowie niestety tak nie było. Syreny wyły głośno i długo lecz mało kto był tym zainteresowany.

Później nad moją głową przeleciał samolot, widok niesamowity.

Legionista Awatar yusta
    Na Kopcu Powstania Warszawskiego słowa: "wieniec składają kibice Legii Warszawa", wprowadziły spore poruszenie.

Uroczystość bardzo klimatyczna.
    Only You

Legionista
    O 17 stalem na pl. Krasinskich. Ludzi sporo, troche znajomych koszulek z legijnym akcentem, duzo ludzi mlodych. Samolot wywolal duze poruszenie oraz oklaski. Mimo, iz zrzucil ulotki niedokladnie to i tak dla mnie wykonal kawal swietnej roboty. Jedyny minus, iz w godzine "W" wiekszosc samochodow jadacych miodowa nie zatrzymala sie. "Trudno, co robic". Na Powazkach bylismy kolo 18stej, ludzi sporo, a co najwazniejsze - duzo mlodych, rodzin z dziecmi. Mozna bylo poczuc zarowno zadume jak i dume z bycia Warszawiakiem. Odwiedzilismy jeszcze pare mniejszych miejsc, przyjemnie bylo przy nich znalezc znicze z herbem Legii. Super akcja :brawo:
    Wieczorem po 21 wybralem sie do muzeum, dokladnie do parku wolnosci. Pieknie oswietlony gmach + mur, oraz powstancze filmy tworzyly niepowtarzalna atmosfere. Po 22 na pl. Krasinskich troche ludzi, pelno zniczy. Nawet po 23 na kopcu spotkalem z 15 osob. To dobrze, moc urodzic sie w Warszawie.
    "Hołd składam memu miastu"

Legionista
    Komentarz na legialive.pl:

Leoś (2006-08-02 00:32:10) - 24.neoplus.adsl.tpnet.pl:
    bardzo wam wszystkim dziękuję z całego serca że pamiętaliście o nas
    Ryszard Gażda ps.Leoś
    Legia do boju!!

ems
    Guest
    na Olszynce tez tragedia - nikt nic nie slyszal o 17, jako jedyny chyba na calym skrzyzowaniu stanalem na bacznosc punkt piąta.
    składanie wieńca na Poległych Niepokonanych jak zwykle dostarczyło mi dużych emocji. To honor i duma móc stanąć z herbem swojego klubu przed Tymi, którzy 62 lata temu pokazali całemu światu co to znaczy być warszawiakiem.

"Trzeba było żyć dzień po dniu, godzina po godzinie przez tych pięć lat w cieniu Pawiaka - napisał - trzeba było w ciągu tych miesięcy widzieć, jak znikają przyjaciele jeden za drugim, odczuć za każdym razem skurcz serca w piersi; trzeba było codziennie słyszeć odgłosy salw tak, że się już przestawało je słyszeć (...), trzeba było milcząc asystować na rogu ulicy w smutny zimowy dzień lub świetlisty poranek przy egzekucji (...), by zrozumieć, że Warszawa nie mogła się nie bić"

Legionista Awatar Snoopy
    Cytat Zamieszczone przez ems
    "Trzeba było żyć dzień po dniu, godzina po godzinie przez tych pięć lat w cieniu Pawiaka - napisał - trzeba było w ciągu tych miesięcy widzieć, jak znikają przyjaciele jeden za drugim, odczuć za każdym razem skurcz serca w piersi; trzeba było codziennie słyszeć odgłosy salw tak, że się już przestawało je słyszeć (...), trzeba było milcząc asystować na rogu ulicy w smutny zimowy dzień lub świetlisty poranek przy egzekucji (...), by zrozumieć, że Warszawa nie mogła się nie bić"
    piękny cytat a jaki prawdziwy...

generalnie społeczeństwo zrobiło duże postępy w porównaniu z ubiegłym rokiem w obchodzeniu rocznicy powstania, miejmy nadzieję że za rok będzie jeszcze lepiej. Ten dzień jednoczy warszawiaków i powinien być bardzo widocznie obchodzony, nie żałując środków i nie licząc kosztów (władze miasta się spisały ). Szkoda, że są tacy debile jak ci sprzed bramy cmentarza z transparentem UE - NIE (imo powinni stanąć przed sądem) oraz politycy dla których każde miejsce jest dobre żeby się promować (HGW) ale widocznie tak musi być

Legionista Awatar Foxx
    Było dobrze, musi być lepiej. Z naszej strony.

Pozdrówki dla wszystkich zaangażowanych.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Uprawnienia umieszczania postów