Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 96

Wątek: Mecze Legii, które zapadły mi najbardziej w pamięci...

Legionista

Mecze Legii, które zapadły mi najbardziej w pamięci...

Na innym forum Legii zauważyłem właśnie taki temat i pomyślałem, że jest bardzo interesujący. Ja wkleję swoją wypowiedź z tamtego forum. Tamten temat jest oparty na trochę innych zasadach, bo tam ludzie wymieniają również te mecze, które negatywnie zapadły w pamięci. My się jednak skupmy tylko na najlepszych meczach w wykonaniu Legii.

Zdecydowanie najlepszy mecz Legii jaki widziałem z trybun stadionu Wojska Polskiego to był debiut naszej drużyny w Lidze Mistrzów. Doskonale pamiętam datę - 13 września 1995r. Oczywiście chodzi o mecz Legia - Rosenborg. Pół godziny przed końcem przegrywaliśmy 0:1 po golu Jakobsena z karnego. Potem fantastyczny gol Pisza, fartowny gol Stańka i wspaniale wykonany rzut wolny przez Pisza. 3:1 dla Legii - Legia liderem swojej grupy Ligi Mistrzów! Cóż za emocje!!! Prawie płakałem ze szczęścia...
    Z tych ostatnich meczy - 2002r. - Wisła - Legia 1:1. Remis, który dał nam praktycznie mistrzostwo.
    No i ostatni mecz z Wisłą na Łazienkowskiej - również 2002r. Legia - Wisła 3:2. Nie będę meczu opisywał, bo chyba każdy go pamięta, ale muszę przyznać, że się wtedy cholernie wzruszyłem. Byłem taki szczęśliwy..

ehh, kiedy nadejdą lepsze czasy???? :/

Legionista Awatar MaxyM
    Legia 2:0 Phanatinaikos - ahh co to był za mecz, łezka się w oku kręci na same wspomnienia.

Pamiętam, że jak Kucharz strzelił to byłem tak nabuzowany - że mógłbym spokojnie pójść i rozwalić gołymi łapami fundamenty pod Pałacem Kultury .

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez MaxyM
    Legia 2:0 Phanatinaikos - ahh co to był za mecz, łezka się w oku kręci na same wspomnienia.

Pamiętam, że jak Kucharz strzelił to byłem tak nabuzowany - że mógłbym spokojnie pójść i rozwalić gołymi łapami fundamenty pod Pałacem Kultury .
    Ja niestety przeżyłem ten mecz trochę inaczej, bo słuchałem relacji w radiu. Życie sprawiło, że akurat wyemigrowałem za granicę i nie mogłem się na tym meczu stawić. :/
    Oczywiście strasznie się cieszyłem, że Legiunia wygrała!!! Również skakałem z radości tylko w pokoju a nie na stadionie.
    Meczu tego jednak nie wymieniłem w tym temacie, ponieważ go po prostu nie widziałem.

Legionista Awatar c_zary
    Z tych co widzialem na zywo zdecydowanie nr 1 to Legia - Panathinaikos. Wszelkie komentarze zbedne
    Od strony kibicowskiej za to najbardziej utkwily mi w pamieci derby '97

Administrator Awatar Raffi
    Ja najbardziej wspominam raczej konkretne wydarzenia z meczy.
    Na Górnika Wałbrzych (wydawało mi się, że było 4:2, ale to wychodzi w 1985, a to chyba było później, zapewne w ' 87, jak było 3:1) postanowiliśmy zabrać matkę, która była dosyc obojętna futbolowo, ale chciała się przekonać, jak ogląda sięmecz na żywo. Efekt był taki, że już nigd nie poszła na żaden mecz :buhaha: A t dlatego, że przy każdym wejściu Górnika w pole karne Legii, rozlegało się głośne "IIIiiiiiiiiiiiiiiiii!!!"
    I tak co parę-paręnaście minut. W przerwie juz mieliśmy dosyć pisków Mutti, bo pół Krytej się na nas patrzyło, mama obiecała, że już nie będzie....ale gdzie tam.......
    No i to był pierwszy i ostatni mecz na Estado WP dla mojej mamy :>
    ------------
    1988(?) Legia-Olimpia Poznań 3:1
    Jeden z nielicznych meczów, jakie spędziłem na Żylecie ( na dzisiejszym "A"). Full piknik, słoneczko, może brama sama wpadnie, a tu nagle Robakwpuszcza jakiegoś loba za kołnierz.....Dziekan się wkurwił w 4 minuty strzelił 3 (!) gole! "Dwie ramki Arceusz i dwie Dziekanowski i Legia....."
    -----------
    Gol Wdowczyka z wolnego prawie z połowy boiska - i to nie jakiś lob czy farfocel, tylko siekiera :+: Niedawno widziałem dopiero coś podobnego, na Gwardii, jak Miąszkiewicz z wolnego z 45m strzelał, ale tym razem bramkarz wybił na róg.
    --------------------
    Z nowszych to na pewno mecz z Petrą i "Hej Legia gol......."
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

jarcyś
    Guest
    wymieniam mecze na których byłem

Legia-IFK 1:0
    Legia - Trondheim 3:1
    Legia - Blackburn 1:0
    Legia-Utrecht 4:1

Legia-Widzew 2:1 ( nie pamiętam roku ale bramki Zuba i Michalskiego)
    Legia - Górnik Zabrze 5:2 - PP
    Legia - Polonia 3:0
    Legia- Wisła 3:2

Legionista
    Moze nie najlepszy ale na pewno utkwil mi w pamieci ,kiedys numer jeden to byly mecze pomiedzy Legia i Gornikiem, tak jak teraz mecze z Wisla.Czerwiec 1975 roku , mecz w Zabrzu do przerwy 0-0 a w drugiej polowie slynna 15 minutowka w wykonaniu Legii i wynik 0-5 dla Legii,
    po meczu starsi kibice Gornika podchodzili do nas i nam gratulowali psiociacz jednoczesnie na swoja druzyne.

Legionista Awatar dyha
    Legia - Widzew 2-3 - od którego zaczeła się moja kibicowska karire
    Wisła - Legia 1-1 - bez komentarza

Legionista
    Wisła - Legia 1-1 Dzieki temu remisowi cieszyliśmy sie z majstra
    Legia-Wisła 3-2 Ten mecz wykończyl mnie nerwowo Najpierw przed spotkaniem a potem pod koniec meczu
    Legia-Valencia 1:1 Siedziałem na luku ale bez kitu ten mecz zapamiętam. Sędzia popsuł nam święto...
    Polonia Szlocha, Muranów Legię Kocha!

Legionista Awatar Mrozik
    Mi najbardziej w pamięci zapadł mecz Legia-Pogoń 5:0 ( chyba w 1996/7) , ponieważ była to moja pierwsza wizyta na Łazienkowskiej . Z nowszych meczy to zdecydowanie Wisła-Legia 1:1

Legionista Awatar R@dek (L)
    Z tych co widziałem osobiście to dwa mecze z Wisłą 3-0 i 3-2 zapadły mi szczególnie w pamięci ze względu na atmosfere panującą na stadionie

Legionista
    Mi chyba najbardziej zapadl w pamieci mecz Wisla-Legia 1:1.I choc wtedy nie bylem na trybunach w Krakowie,tylko w Spin Clubie,to i tak ostro przezylem ten mecz!!!Zajebiscie bylo!!!

Legionista
    Legia - IFK Goeteborg
    Legia Panathinaikos 2-0

no i Legia vs Spartak ( z powodu okropnego mrozu.. brrrrrr...)

a z ligowych to: Legia - Raków (ale nie ze względu na grę, ale dlatego, że wtedy zdobywaliśmy mistrza, i chyba Lewandowski wygrał nam ten mecz, nad stadionem latał wtedy samolot z napisem LEGIA MISTRZ POLSKI).

Legionista Awatar Aureliusz
    Dla mnie zdecydowanie Legia-Wisła 3:2. Na ten mecz czekałem całe wakacje. A jak juz się tam było, to tego nie da się opisać.
    Gdy podszas minuty ciszy wiślacy gwizdali to we mnie wstąpiła taka złość, że wszystkobym oddał, by Legia była w tym dniu lepsza. No i była. A po tym meczu taka radość, jakbyśmy zdobywali Puchar Mistrzów. To nie była tylko radość że nasi wygrali, ale także a może przede wszystkim, że wisła przegrała.
    Legia
    wszystko co mamy to te trybuny szare...

Cytat Zamieszczone przez zajączek
    Dla mnie zdecydowanie Legia-Wisła 3:2
    Zgodze się z zajączkiem, młody jestem więc Legii z LM nie bardzo pamietam mimo że na np. meczu z ćwierćfinale LM z Panatinajkosem byłem jeszcze z ojcem. A ten mecz z Wisłą jeszcze długo będzie dla mnie niezwykłym widowiskiem, Legia pokazała niebywały charakter i za to ją kocham!

Legionista
    Dla mnie najlepszy był mecz Legia-Wisła 3:0 w PL i Legia-Utrecht
    Cała Polska to widziała- Warszawa nie zapomniała! Legia mistrz 1993!

http://www.legialive.pl/dodatki/bajery/79.jpg

Legionista Awatar yusta
    Mi najbardziej zapadł niestety w pamięć, mecz z Widzewem. To był taki szok, że trudno to opisać. Drugim takim meczem jest niewątpliwie mecz z Koniczynkami w PU, dramaturgia taka sama, tylko tym razem miałam powody do radości.

Legionista Awatar Nazgul
    Ja mam dwa takie mecze: Pierwszy był 6 września 1982 roku i to był mój pierwszy mecz ever - Legia pokonała aktualnego Mistrza Polski - łódzki Widzew 4:2 (do przerwy 4:0), drugi to sezon 85/86 - mecze z Górnikiem (też aktualny...) 4:1 i z Interem rok później 3:2. Ach, tu się dopiero łezka w oku kręci - a najbardziej żałuję że nie widziałem pożegnania Deyny z Manchesterem City bo co ludzie opowiadają... A mecze które wymieniliście - owszem, fajne były. Ale IMO to już nie to...

ja sie troche wyłamie: Legia - Widzew 2-0 , chociaż może nie z piłkarskiego punktu widzenia
    Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda

!!! LEGIA WARSZAWA !!!

Legionista
    Dla mnie najbardziej mi zapadł w pamieć ostatni mecz z Wisłą 3:2 , co to były za nerwy ..... nie moge nie wspomnieć o panathinaikosie też było nieźle ..i ta radość , jakieś trz lata temu był mecz z Pogonią wygrany 3:2 bramki strzelili Kowalczyk i dwie Jarzębowski , także miło wspominam ostatni mecz z Odrą po którym nastąpiła niepowtarzalna feta której nie zapomne juz do końca swoich dni...Pamietam ze feralne 2:3 z Widzewem śledziłem za pomocą telegazety i wtedy jeszcze kazdy mecz był na innej stronie i jak prowadzilismy 2:0 i po przełączeniu sie strony z powrotem na ten mecz byłem w totalnym szoku ...zamknąłem sie w sobie chyba na tydzień...ale od tej pory czesciej jestem na Łazienkowskiej....
    Nasze serca które My za Legie damy w każdy czas czy czas dobry czy czas zły....

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez krabolo
    Dla mnie najbardziej mi zapadł w pamieć ostatni mecz ze skisłą 3:2
    To bylo niepotrzebne. Nie obrazamy to innych klubow.
    Pozdrawiam

Administrator Awatar legart
    Cytat Zamieszczone przez peyek
    Pozdrawiam
    Jako moderator przychylam się do zdania Peyka - nie obrażamy innych klubów ani ich kibiców. Co do tematu to mi zapadł najbardziej w pamięć Legia-Panthinaikos 2:0 (jak Kucharz walnął bramkę to spadłem z krzesełka i wpieprzyłem się do jakieś kałuży :/ ), a z ligi to zapadł mi w pamięć mecz z Wisłą w 1998 (pierwszy jak do nich weszła Telefonica) w warunkach arktycznych, 1:0 po bramce Czereszewskiego.

Administrator Awatar Q_(L)
    Cytat Zamieszczone przez legart
    Pozdrawiam
    Jako moderator przychylam się do zdania Peyka - nie obrażamy innych klubów ani ich kibiców. Co do tematu to mi zapadł najbardziej w pamięć Legia-Panthinaikos 2:0 (jak Kucharz walnął bramkę to spadłem z krzesełka i wpieprzyłem się do jakieś kałuży :/ ), a z ligi to zapadł mi w pamięć mecz z Wisłą w 1998 (pierwszy jak do nich weszła Telefonica) w warunkach arktycznych, 1:0 po bramce Czereszewskiego.
    A dośrodkowywał Skrzypek... chyba
    I był to chyba jeszcze debiut wielkiej flagi na Legii... :+:
    Atmosfera rewelacja...

Najbardziej także zapadł mi w pamięci meczyk:
    Legia-Panathinaikos 2:0 :+:
    "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

Adis
    Guest
    Jedyny mecz który mi sie szczegolnie utkwił w pamięci to Legia--Odra... LEGIA MISTRZ!!!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Q_(L)
    Cytat Zamieszczone przez legart
    Pozdrawiam
    A dośrodkowywał Skrzypek... chyba
    I był to chyba jeszcze debiut wielkiej flagi na Legii... :+:
    Atmosfera rewelacja...

Najbardziej także zapadł mi w pamięci meczyk:
    Legia-Panathinaikos 2:0 :+:
    A czy przypadkiem debiut wielkiej flagi nie był na meczu z Widzewem? Wiem tylko, ze byłem na debiucie, ale pewności nie mam z kim był mecz.
    Czy jest tu ktoś, kto jest w 100% pewny?

Legionista Awatar c_zary
    Cytat Zamieszczone przez Marko
    A czy przypadkiem debiut wielkiej flagi nie był na meczu z Widzewem? Wiem tylko, ze byłem na debiucie, ale pewności nie mam z kim był mecz.
    Debiut byl na 100% na meczu z Wisla.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez c_zary
    Debiut byl na 100% na meczu z Wisla.
    Przypomniałeo mi się! Bardzo zimno było! Z Widzewem były baloniki.

Legionista Awatar c_zary
    Przypomniałeo mi się! Bardzo zimno było! Z Widzewem były baloniki.
    Mala roznica

Legionista
    Mi osobiscie najbardziej w pamieci zapadly trzy mecze. Wygrana z Utrechtem 4:1 i z Wisłą 3:2, a także (moj pierwszy mecz w zyciu na ktorym bylem i niestety przegrany) Legia - Widzew 1:2 '96

P.S. - a tak pozatym to witam wszystkich uzytkownikow forum poniewaz jest to moj pierwszy post na tym forum
    Tylko Legia!
    Ukochana Legia!
    Dzis Warszawa czeka
    Na zwycięstwo Twe....

Administrator Awatar legart
    Cytat Zamieszczone przez Soccer
    Mi osobiscie najbardziej w pamieci zapadly trzy mecze. Wygrana z Utrechtem 4:1 i z Wisłą 3:2, a także (moj pierwszy mecz w zyciu na ktorym bylem i niestety przegrany) Legia - Widzew 1:2 '96

P.S. - a tak pozatym to witam wszystkich uzytkownikow forum poniewaz jest to moj pierwszy post na tym forum
    Witaj :cf3:

Uprawnienia umieszczania postów