Strona 36 z 36 PierwszyPierwszy ... 263233343536
Pokaż wyniki od 1,051 do 1,079 z 1079

Wątek: Atmosfera na Legii w przeszłości

Legionista Awatar Kaczor14
    Przeglądając z nudów pewien ogólnopolski popularny serwis napinkowy, natknąłem się na takie zdjęcie:

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2...9#.W2QNcygzY2w

Pytanie a właściwie dwa do starszych:
    1) Skąd szalik Siarki T.?
    2) Ktoś kojarzy co za flaga wisi w tle?

E: Foxx podziękował . Szczepko - to by wyjaśniało uśmiech na twarzy właściciela
    Ostatnio edytowane przez Kaczor14 ; 03-08-2018 o 12:36

Legionista Awatar Foxx
    1. Pewnie gościnnie. Nigdy z Siarką nic nie było.

2. Pierwsze płótno Bemowa.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Chciałbym zauważyć, że szalik Siarki, jako jedyny na tym zdjęciu, trzymany jest 'do góry kołami'. Zapewne jest to celowy zabieg.

Legionista Awatar Peer
    Puszkuję galerii i relacji ze sparingu z Radomiakiem z 11.11.2003. Ktoś coś podrzuci?

Legionista Awatar jarecki_
    Posiada ktoś może skan 1wszego numer Naszej Legii, który miał miejsce po tym meczu?
    Nie mówię już o lnku na YT...

Legia Warszawa - Stomil Olsztyn 2 : 1 1997-04-05

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez jarecki_ Zobacz posta
    Posiada ktoś może skan 1wszego numer Naszej Legii, który miał miejsce po tym meczu?
    Nie mówię już o lnku na YT...

Legia Warszawa - Stomil Olsztyn 2 : 1 1997-04-05
    http://vintage-football.blogspot.com...7-7041997.html

Legionista Awatar jarecki_
    Dziekuje !

Legionista Awatar Adis
    Foxxie, pamiętasz rok 1995 i spotkanie na Centralnym z typkami z Arki, którzy przyjechali na jakiś mecz KSP? Jeden z nich oberwał wtedy mocno po głowie, tracąc plecak z flagami.
    Ostatnio edytowane przez Adis ; 11-01-2019 o 02:45

Legionista Awatar Foxx
    Wtedy mnie nie było. Dla odmiany pamiętam, gdy nieco później - po zawarciu Paktu Gdyńskiego na Reprę - w kilka osób odbieraliśmy Arkę na Centralnym przed Polska-Słowacja w Zabrzu. Nie prezentowali się najgorzej U nas zero mobilizacji, bo nikt nie był zainteresowany nieagresją. Na meczu na jednym sektorze z Lechem i nasza flaga "koperta" z czarnym napisem "Legia" obok płótna "KKS Lech Poznań". To nie był normalny świat, ale swój urok miał
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Adis
    Niby nieagresja, ale niedaleko stadionu, wymiana ciosów z Cracovią była.
    "Przydział" sektorów w ogóle był bardzo ciekawy. Wokół nas Lech i KSZO, Zawisza, ŁKS i Miedź..
    Najzabawniejsza była tam GieKSa, której nikt nie chciał na sektorze, więc siedzieli sami na łuku, przy sektorze Słowaków.

Legionista Awatar Foxx
    Ale Cracovia była przecież poza paktem, co swoją drogą spowodowało jego koniec w Paryżu

Legionista Awatar Adis
    To właśnie miałem na myśli, pakt wcale nie gwarantował nudy. Oprócz awantury z Cracovią, były też bójki z żabskimi, a napinające się Jastrzębie uniknęło oklepu dzięki psom. O awanturach innych ekip nie wspominam.

Legionista Awatar Foxx
    Ja miałem na myśli zjawisko, które dotyczyło kilku ekip z ówczesnej czołówki polegające na tym, że w czasach obowiązywania paktu prawie odpuściły Reprę. U nas świetną ilustracją było porównanie ekipy z wcześniejszego POL-FRA, po którym w Częstochowie zafundowaliśmy Arce powiększony zestaw McRoyala właśnie z POL-SŁO.

Pod koniec lat 80tych arka wpadla pod rure..rok pozniej wisla tez to powtorzyla przed meczem.dosc ciekawe zdarzenie wtedy

Legionista Awatar Stout
    https://twitter.com/LegiaWarszawa/st...433441280?s=19

Foxx ,a jak ten temat wygląda z Twojej perspektywy?Faktycznie Kazik był pierwszy ?
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Foxx

czas: 1:01

Legionista Awatar Stout
    No właśnie .
    Tam mi się przewijało gdzieś z tyłu głowy ,że to powiązane z Wojtkiem Legią jest.
    Podziękował.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Jakiś gościu wrzucił masę meczow starych Legii na yt (nie ja, także to nie reklama!) z oldskulowego forum Legia-video, coś czuje, że dziś wcześnie spać nie pójdę, bo już dwa za mną
    Stara Żyleta, jak się pięknie prezentowała... Jaki klimat miał ten stadion... Eh
    Link: https://www.youtube.com/channel/UCIM...qHfWot8v16HTRQ

Ciekawostka: od ok. 75 min debiut "Warszawy" -
    https://youtu.be/KIvBofNPs0o
    Ostatnio edytowane przez Układ ; 02-09-2019 o 01:45
    ​Boże Chroń Fanatyków.

Legionista Awatar Ćwirek
    Cytat Zamieszczone przez Układ Zobacz posta
    Jakiś gościu wrzucił masę meczow starych Legii na yt (nie ja, także to nie reklama!) z oldskulowego forum Legia-video, coś czuje, że dziś wcześnie spać nie pójdę, bo już dwa za mną
    Stara Żyleta, jak się pięknie prezentowała... Jaki klimat miał ten stadion... Eh

Mistrzostwo!! Dzięki!!

jak my wolno kiedyś śpiewaliśmy Ach usłyszałbym jeszcze orkiestrę na Łazienkowskiej...

Legionista Awatar Orzelek
    Cytat Zamieszczone przez Układ Zobacz posta

Widzę, że wrzuca hurtowo Ile to czasu potrzeba, żeby obejrzeć te archiwalia?

Legionista
    Proponuję ściągać, bo niestety zaraz może tego nie być.

Legionista
    Oj, mocno się zmienił nasz styl dopingu przez te lata

1. Praktycznie żadna pieśń nie była ciągnięta dłużej, niż 1-2 min, no może oprócz "Ole, ole ole ola". Piosenki były śpiewane krótko, ale za to nawet kilka razy w jednej połowie ta sama.
    2. Często byliśmy jak zachód - dwa młyny śpiewające co innego
    3. Był dużo węższy repertuar.
    4. Ale za to śpiewaliśmy duuuuużo melodyjniej. Jak w którymś meczu poleciało "Legia gol, Legia gol, Legia gol..." i to ostatnie "Legia gol" z taką melodią, że aż się zaskoczyłem, że tam taka jest
    5. Albo np. patrzcie tutaj na "Moja jedyna miłość" jak mega melodyjnie: 1:15:45 https://www.youtube.com/watch?v=DVQFKwkG-7E
    6. Na kilku meczach przewija się "Gooool, hej Legia gool, hej Legia gol, hej Legia goooo" i brzmi przemistrzowsko, szkoda, że tak rzadko dzisiaj.

Jak to w życiu, porównując wtedy do dzisiaj część rzeczy która się zmieniła jest na plus, część na minus.

Największe wrażenie robi jednak sama trybuna. Jedno poziomowa, ściśnięta, nabity środek. Czuć siłę i moc z kilometra.
    Nie było kultury przychodzenia "wszyscy na biało" i w sumie to też ma swój klimat wizualny, bardziej spontan.
    Ostatnio edytowane przez Układ ; 08-09-2019 o 02:39
    ​Boże Chroń Fanatyków.

Legionista
    Te 10-15 lat temu Miewaliśmy nawet 4 młyny, bo każdy sektor śpiewał w innym tempie. A taki hit z Wiednia czy "Mistrzem..." były śpiewane wręcz na wyścigi (A kryta wszystko wolniej, melodyjniej śpiewała).

Obecnie udało się wiele pieśni zwolnić i wyrównać do jednego tempa dla całego stadionu, co dla mnie jest mega robotą
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista
    A to zdecydowanie racja. I tutaj wielki props dla wszystkich autorów tej roboty. Ja tylko na szybko wymieniłem różnice. Sam wolę dzisiejszy doping (repertuar, równość śpiewu, dużo reakcji na boisko), po prostu fajnie mieć możliwość takiego porównania ile może się zmienić przez pare/parenascie lat.
    ​Boże Chroń Fanatyków.

Legionista Awatar Hubson
    Siema, nie wiem czy akurat dobry temat wybrałem, ale szukam zdjęcia starej Żylety w meczu z Widzewem, na którym wisi (lub trzyma go grupa ludzi na trybunie) transparent (mała taka flaga w postaci nekrologu - "ŚP. + WIDZEW").

Pozdrawiam
    NASZ STYL - NASZE ŻYCIE
    FANATICOSS '03

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Hubson Zobacz posta
    Siema, nie wiem czy akurat dobry temat wybrałem, ale szukam zdjęcia starej Żylety w meczu z Widzewem, na którym wisi (lub trzyma go grupa ludzi na trybunie) transparent (mała taka flaga w postaci nekrologu - "ŚP. + WIDZEW").

Pozdrawiam
    Miałem dużo zdjęć na starym laptopie i chyba to też, tylko nie wiem czy ten lapek jeszcze hula. Jak wrócę z tyrki ew. jutro spróbuję go odpalić i dam znać.

Pzdr

Edit: niestety laptop padł
    Ostatnio edytowane przez b. ; 30-09-2019 o 16:15

Legionista Awatar SzydeL
    Kurde ostatnio omijałem ten temat, także sory za odgrzewanie tematu, ale te filmiki na yt sztos.
    Piękne wspomnienia, szczególnie początek lat dwutysiecznych, miazga.
    Układ dzięki za link!
    Legia Warszawa - to coś więcej niż bramki i trofea.To przede wszystkim Barwy, Honor i Zasady.

To naprawdę duża sztuka€“ być czterokrotnie lepszym i ani razu nie wygrać. Gdyby piłkarze Śląska w ogóle nie wychodzili na boisko na mecze z Legią, efekt byłby dokładnie ten sam. Zero punktów i brak awansu.Tak naprawdę piłkarze i trenerzy Śląska po starciach z Legią zawsze mówią to samo. Pytanie tylko, jak długo będą się na to nabierać wrocławscy kibice.

Legionista
    Gość widzę wrzucił jeszcze parę kolenych, między innymi mecz dla Ś.P Wojtka z Den Haag. Fajnie do tego wrócić.

Ps. "Szkoła, praca" w 2011, wersja szybsza, bardziej energiczna niż śpiewamy dzisiaj (trochę w tempie, jak włosi w oryginale) i brzmi prze zajebiście https://youtu.be/ZKDz2zTlLAE?t=1093

Od zawsze mam rozkminę, czy ta pieśń by nie rozjebała na plus, jakby jej przyspieszyć nieco aktualne tempo/bębny
    Ostatnio edytowane przez Układ ; 17-11-2019 o 04:59
    ​Boże Chroń Fanatyków.

Uprawnienia umieszczania postów