Strona 26 z 36 PierwszyPierwszy ... 16222324252627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 780 z 1064

Wątek: Atmosfera na Legii w przeszłości

Legionista Awatar klinton
    O tak. Kryta w tamtym okresie miała w sobie to "coś". Pamiętam swój pierwszy mecz za małolata, na który zabrał mnie ojciec. Było to na wiosnę 2001 roku a Legia podejmowała Widzew. Od tamtej pory przez dobre kilka lat regularnie gościłem na Krytej. Zajebiste wspomnienia. Piro, orkiestra, flagi... To miało swój urok i klimat No i widok Żylety w całej okazałości. Jako dzieciak zawsze nie mogłem się doczekać "show" które na niej się odbywało i którym mogłem nacieszyć oczy. Oj, jest co wspominać

@ Robo - tego nie wiem niestety.

Legionista Awatar Michu
    A propos wspomnień z okresu tak mniej więcej 2000 - 2004. Jak wtedy wyglądała organizacja dopingu na Żylecie? Przeglądając fotki chociażby z LegiaLive z Żylety widać puste gniazdo. Dziś jest to raczej niewyobrażalne. W tym okresie na Żylecie nie bywałem, siedziałem po drugiej stronie murawy.

Legionista Awatar Czaruś
    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    A propos wspomnień z okresu tak mniej więcej 2000 - 2004. Jak wtedy wyglądała organizacja dopingu na Żylecie? Przeglądając fotki chociażby z LegiaLive z Żylety widać puste gniazdo. Dziś jest to raczej niewyobrażalne. W tym okresie na Żylecie nie bywałem, siedziałem po drugiej stronie murawy.
    w 2003/2004 gniazdo było zajmowane przez Spidermena R. Zmiana gniazdowego nastąpiła bodajże przed finałem PP z Lechem? albo ciut wczesniej

Administrator Awatar Raffi
    Cytat Zamieszczone przez Kubal Zobacz posta
    To było piękne...

...a to jeszcze piękniejsze

A skoro już przy tamtych czsach jesteśmy,często na Krytej wisiała flaga: "Veni,vidi,vici",daaaaawno jej nie widziałem.Jaki był/jest jej los?
    chyba nie dalej jak z rok temu gdzieś ją widziałem, ale nie mogę skojarzyć co to był za mecz, być może sparing jakiś i nie wiem czy nie poza Warszawą

Co do dopingu na krytej to pamiętam, że ktoś ktoś wzburzył się, że zachęca się od dopingu słowem na k.., to potem T. chodził jak to miał w zwyczaju wzdłuż płotu DEF górnej i zachęcał: "Come on, come on!!!" zamiast "przecinka"
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Legionista Awatar BladaTwarz
    Cytat Zamieszczone przez Czaruś Zobacz posta
    w 2003/2004 gniazdo było zajmowane przez Spidermena R. Zmiana gniazdowego nastąpiła bodajże przed finałem PP z Lechem? albo ciut wczesniej
    O ile pamiętam R. na Lechu jeszcze zarzucał...swoją drogą Żyleta wtedy pękała w szwach, a doping był mizerny...

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez hasor Zobacz posta
    Jeżeli dobrze kojarzę sytuację, to to było chyba w 2001 roku? Pamiętam, byłem wtedy w Warszawie u rodziny, wychodziłem akurat z przejścia podziemnego przy Rotundzie, a tam ostra jazda Potem psy otoczyły Leszków, którzy powoli pakowali się do podziurawionego busa...pamiętam oburzenie i komentarze gapiów - "dzicz, zwierzęta" " stratowali mnie"...
    Potem SE pisał coś w stylu "Dzicz w centrum Warszawy"
    12 sierpnia 2000.
    Spotkałem kilku leszków na Dworcu Centralnym.Miałem w ręku flagę Legii na kijku(replikę takiej jakie były robione z inicjatywy Naszej Legii).Ale widać było ,że byli nastawieni na mocniejsze wrażenia tego dnia.Skończyło się bez urazów
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez pejon Zobacz posta
    nm
    a to co za pacjet???

Legionista Awatar chrzanek23
    Ale mówisz o zmianie R. na S.? To było po pucharze.
    Walczyć, trenować!

Legionista Awatar Czaruś
    Cytat Zamieszczone przez chrzanek23 Zobacz posta
    Ale mówisz o zmianie R. na S.? To było po pucharze.
    tak o tej zmianie mówiłem i wydawało mi się, że nastąpiła tak ja napisałem - w meczu finałowym z Lechem doping prowadził obecny gniazdowy.

Ale stary już jestem i pamięć nie ta

Legionista
    Trochę całkiem nowych wspomnień z lat 90tych. Kilka drobnostek, ciekawostek, wyjazdy na Zawisze, Ruch u siebie, Manchester United'1991 itp.: http://www.drogalegionisty.fuckpc.co...towe&Itemid=90

pzdr , Legia!

Legionista
    Udało się nakręcić kolejną osobę na wspomnienia, tym razem "tematycznie", bo o meczu z Turkami.

15.10.1996 Legia 1-1 Besiktas,

wspomnienia: http://www.drogalegionisty.fuckpc.co...towe&Itemid=90

kilka faktów, fotki, wycinki z prasy!: http://www.drogalegionisty.fuckpc.co...towe&Itemid=90

chętnych podzieleniem się swoimi wspomnieniami ze starszych czasów, zapraszam - jak ktoś penia że stylistycznie jest słaby itp. to no problem - ogarnie się, poprawi itp.

pzdr, Legia!

tak o tej zmianie mówiłem i wydawało mi się, że nastąpiła tak ja napisałem - w meczu finałowym z Lechem doping prowadził obecny gniazdowy.

Ale stary już jestem i pamięć nie ta
    a to nie było przypadkiem na wyjeździe we Wronkach?
    nie jestem pewien tego.

Żoliborscy Wojownicy Awatar os.potok
    Cytat Zamieszczone przez Kubal Zobacz posta

A skoro już przy tamtych czsach jesteśmy,często na Krytej wisiała flaga: "Veni,vidi,vici",daaaaawno jej nie widziałem.Jaki był/jest jej los?
    istnieje i ma sie dobrze.jest slaba wiec nie jest wieszana.

Legionista Awatar iron
    Ma ktoś zdjęcie tej flagi? młody jestem i nie za bardzo ją kojarzę

Edit. Wielkie dzięki PeCe
    Ostatnio edytowane przez iron ; 26-07-2011 o 17:02

Cytat Zamieszczone przez jamer Zobacz posta
    O tak. Kryta w tamtym okresie miała w sobie to "coś". Pamiętam swój pierwszy mecz za małolata, na który zabrał mnie ojciec. Było to na wiosnę 2001 roku a Legia podejmowała Widzew. Od tamtej pory przez dobre kilka lat regularnie gościłem na Krytej. Zajebiste wspomnienia. Piro, orkiestra, flagi... To miało swój urok i klimat No i widok Żylety w całej okazałości. Jako dzieciak zawsze nie mogłem się doczekać "show" które na niej się odbywało i którym mogłem nacieszyć oczy. Oj, jest co wspominać
    Zaczynałem dokładnie tak samo, tyle, że może parę*miesięcy później
    Śpiewy w rytmach orkiestry i wyczekiwanie na to co pokaże Żyleta (potem się*wszystko dokładnie oglądało w NL ); mecz już wtedy schodził na dalszy plan.

A jaki stadion się wtedy duży wydawał
    Ostatnio edytowane przez Julek ; 26-07-2011 o 16:41

Legionista Awatar PeCe
    Cytat Zamieszczone przez iron Zobacz posta
    Ma ktoś zdjęcie tej flagi? młody jestem i nie za bardzo ją kojarzę
    http://archiwum.legialive.pl/photos3/03lech2_f128.jpg

Brakuje czerwonego " VENI " z przodu, pewnie flaga nie była jeszcze w całości powieszona

www.nsa.net.pl Niezależne Stronnictwo Akademickie

Czerwona kartka Deyny

po przekopaniu się przez niezliczoną ilość bzdurnych artykułów na necie oraz przegrzebaniu wielu "historycznych" tematów na naszym forum, poddaje się i mam nadzieję, że jakiś bardziej doświadczony Legionista rozwiąże te problemy...
    przechodząc do rzeczy:

Legia Warszawa - Górnik Zabrze i czerwona kartka dla Deyny w roku...

- i tu pojawia się pierwsza nieścisłość niektórzy wymieniają date 1978 r. lecz większosć twierdzi, że miało to miejsce w sezonie 1975/76

- dokoła tego meczu narosło całe mnóstwo legend. po dziś dzień starsi Warszawiacy mówią że na Legii jest niebezpiecznie bo można butelką w głowe dostać Jest to podobno przeświadczenie oparte na wydarzeniach z meczu z Górnikiem. jedyne potwierdzenie tej wersji zdarzeń odnalazłem w tym temacie na 1 stronie - relacja Harcerza oraz pośrednio w Oko w oko z wrogiem str 3 post Paolo. Czy ktoś mógłby to wydarzenie jakoś szerzej opisać?

- podobno właśnie na tym meczu po wyrzuceniu z boiska Deyny powstała przyśpiewka "Deyna Kazimierz nie rusz Kazika bo zginiesz”, prawda to?

- za co właściwie wyleciał Deyna? bo czytałem/słyszałem wiele różnych wersji - za rzekomy faul na Szarmachu i tekst do sędziego "panie sędzi jest pan ch*jem", za rzekomy faul na Wieczorku, za odkopnięcie piłki w trybuny, za kopnięcie piłki w kierunku Wieczorka czy może za to że rzucił piłką w arbitra Suchanka? a może było jeszcze inaczej?

Jeżeli chodzi o ostatni mecz z Wisłą w sezonie 2006 r. to wszyscy pamiętają jakie było parcie na bilety po meczu w Zabrzu, każdy kombinował jak się dało.

Ja swoimi kanałami starałem się o bilet, przez zaznajomionego redaktora legii.net (kilka razy mu w czymś pomogłem). Szanse na na zdobycie biletu on sam oceniał na marne

Koniec końców, udało mi się dorwać jedną z ostatnich na wejściówek na łuk w jednym z Kolporterów na jakimś wyp****zdowie gdy ktoś uprzejmy rzucił pod newsem na LL info, że "tam się jeszcze uchowały". Szczerze mówiąc, jadąc po nie, nie wierzyłem, że będą.

Uradowany, stawiłem się pod stadionem z bilecikiem, aż tu nagle dzwoni do mnie wspomniany redaktor (45 min. przed meczem) i mówi, że bilet dla mnie ma

Zostałem z dwoma biletami, tuż przed wejściem na stadion.

Oczywiście, w życiu bym nie pomyślał o zarabianiu nad braciach po szalu, więc dorwałem jakiegoś młokosa na Łazienkowskiej (tuż za łukiem) i pytam:

- "Masz bilet?"
    - "Nie".
    - "Mam jeden więcej, chcesz? Nie chcę*za to kasy, oddam Ci za free".
    - "Nie, dzięki, spróbuję skoczyć przez płot"

Skończyło się na tym, że dorwałem jakiegoś innego młodziaka i jemu dałem
    Ostatnio edytowane przez Julek ; 26-07-2011 o 21:26

Legionista Awatar Z.
    Nurtuje mnie od dłuższego czasu pewna kwestia. Rozmawiając z kilkoma kibicami Legii pamiętajacymi z Łazienkowskiej mecze z UT Arad, 6-2 z Ruchem, dwa gole Deyny z Pogonią, karne z Zagłębiem Sosnowiec i megamgłę chyba ze Śląskiem czy dyskwalifikację Nowaka za masakrę na Wiślaku pojawiła się informacja, że w latach 70tych to nie Deyna był absolutnym ulubieńcem trybun lecz... Robert Gadocha.

Temat w sumie nieco z dupy w obecnej sytuacji, gdy kibice Legii mają nieco większe problemy i zainteresowania, no ale może ktoś z najbardziej doświadczonej 'kadry' forum, pamiętający właśnie ww. mecze czy ogólnie Legię z lat 70 tych nakreśli dokładniej sprawę. Zwłaszcza, że forum jak papier przyjmie pytanie i grzecznie poczeka na odpowiedz

Gadocha czy Deyna? Wiadomo mecz z City to chyba apogeum (pierwsze, drugie jest teraz) kultu Deyny. A jak było wtedy? Przed wyjazdem obu, przed wypadkiem i śmiercia, ale już po Mundialu?
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Jaco
    Ulubieńcy z owych czasów (kolejność przypadkowa) to Mowlik, Nowak, Sobieski, Deyna, Gadocha, Stachurski. Kaziu był absolutnym ulubieńcem. Reszta dwa kroki za Nim.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    W sezonie 1996/1997 Legia grała w pucharze UEFA od pierwszej rundy kwalifikacyjnej najpierw z luksemburskim Jeunesse Esch, następnie z fińskim FC Haka Valkeakoski. Niestety nie mogę znaleźć żadnych opisów (oczywiście od strony kibicowskiej) z meczów wyjazdowych z tymi zespołami. Gdyby ktos znał chociażby nasze liczby na tych wyjazdach czy dysponował jakimiś informacjami i wrzucił tutaj będę wdzięczny. Ewentualnie może byc na priv.

Cytat Zamieszczone przez Romanov Zobacz posta
    W sezonie 1996/1997 Legia grała w pucharze UEFA od pierwszej rundy kwalifikacyjnej najpierw z luksemburskim Jeunesse Esch, następnie z fińskim FC Haka Valkeakoski. Niestety nie mogę znaleźć żadnych opisów (oczywiście od strony kibicowskiej) z meczów wyjazdowych z tymi zespołami. Gdyby ktos znał chociażby nasze liczby na tych wyjazdach czy dysponował jakimiś informacjami i wrzucił tutaj będę wdzięczny. Ewentualnie może byc na priv.
    Jeśli chodzi o pierwszy mecz to pamiętam, że w którymś numerze starej NL była relacja we wspominkach i nawet jakieś dwie, trzy fotki. Jak Ci zależy spróbuje się dokopać i zeskanować ale to może trochę potrwać bo kompletnie nie wiem, w którym roczniku grzebać... Co do Valkeakoski to chyba najbardziej egzotyczny wyjazd od czasów Splitu. Nie widziałem nigdy nigdzie żadnego foto z tego meczu i gdyby ktoś takowe posiadał sam z chęcią bym zobaczył...

Legionista Awatar Warszawiak
    http://www.youtube.com/watch?v=tGVm68BX200

1990 Polska vs USA na Legii
    ładnie oflagowany płot w nasze barwy i doping dla USA
    Legia

Czerwiec 2001. Mecz z Wisłą na Łazienkowskiej.

http://www.youtube.com/watch?v=Ev6STmy23fk
    Od 03:44, 08:58 i 13:49.

Legionista Awatar Warszawiak
    http://www.youtube.com/watch?v=aBMkQ5kt0eg

Bełchatów vs Legia 1995/96
    Legia

Legionista Awatar Jasper121
    Co do powyższego filmiku, to cholera to się nazywał respekt u przeciwnika. Kiedyś mecz z Legią to dla przeciwników to była kara, szkoda, że tak teraz nie ma

"Niestety każdy w sezonie musi zagrać z Legią. Teraz niestety wypadło na nas."

http://www.youtube.com/watch?v=bAfw7Zbhxdc

Lech-Legia,jesień'96 od 5:36.
    Moich Idoli krew wsiąkła gdzieś na Rakowieckiej

Legionista Awatar arni87
    http://www.youtube.com/watch?v=3bA0CplFf7g

95/96 wiosna Legia-Sokół Tychy 2:0 Nawet nie wiedziałem że już wtedy Hadaj był spikerem
    ,,Jeszcze na mnie nie nadeszła pora, ale na pewno już wkrótce wrócę na stałe do Polski, do Warszawy, która nadal pozostaje dla mnie najpiękniejszym miastem świata. (...)
    Może wrócę do swojej ukochanej Legii ..."

Wieczny Łowca Awatar Pan Artysta
    atmosfera NA Legii w przeszłości

czy ten temat jest nadal aktualny ?
    Czas kończyć z baranami na forumce

Uprawnienia umieszczania postów