Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Wywiad ze Stanko

Legionista Awatar c_zary

Wywiad ze Stanko

PS:

Ze STANKO SVITLICĄ rozmawia Roman Kołtoń

Legia Warszawa sezon 2002/2003 musi uznać za stracony. Po mistrzostwie Polski przyszło czwarte miejsce i stołecznego klubu zabraknie w europejskich pucharach. Bodaj jedynym zwycięzcą tego sezonu z piłkarzy z "elką" na piersi jest Stanko Svitlica, który zadziwiał skutecznością. Ba, zdystansował asów Wisły Kraków, Macieja Żurawskiego i Marcina Kuźbę, a także nową gwiazdę polskiej ligi, Andrzeja Niedzielana, który w tym sezonie strzelał gole zarówno dla Górnika Zabrze, jak i Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Svitlica zwiedził mnóstwo klubów - był już we Francji (Le Mans) i w Grecji (Ethnikos). Jednak na prawdziwą gwiazdę wybił się dopiero w Polsce, gdzie początkowo wyśmiewali go nawet koledzy.

- Cieszy się pan z tytułu króla strzelców polskiej ligi? - zapytaliśmy pierwszego obcokrajowca w tej roli w historii naszej ekstraklasy.
    - I to bardzo. Na pewno to coś niesamowitego pozostawić w pobitym polu takie gwiazdy polskiego futbolu, jak Maciej Żurawski, czy Marcin Kuźba. Bo to są autentyczne gwiazdy. Trudno, abym nie miał z tego powodu satysfakcji. Zresztą ten tytuł króla strzelców polskiej ligi powinien mi pozwolić zrealizować dwa marzenia - zmienić klub, a także wystąpić w reprezentacji Serbii i Czarnogóry.

- Dotychczas ani razu nie zagrał pan w drużynie narodowej?
    - Tak się składa, że nie. Nie potrafię tego zrozumieć. Podobnie, jak wielu dziennikarzy w mojej ojczyźnie. Wcale nie mamy aż tak wielu bramkostrzelnych napastników w Jugosławii. Owszem jest Kovacević w Realu Sociedad San Sebastian. W tym sezonie wspólnie z Turkiem Nihatem wspaniale gra w lidze hiszpańskiej. Jest Kezman w PSV Eindhoven, który jest niezwykle skuteczny. Jednak już Mijatović to gra za nazwisko, ponieważ na co dzień występuje w drugiej lidze hiszpańskiej. Milosević, to też nie jest już tej klasy napastnik, co dawniej. Ja również chciałbym trafić do ligi hiszpańskiej. To wymarzony kraj do mieszkania, a także do gry w piłkę nożną. Owszem, Kovacević tam strzela bramki, ale czy pan myśli, że ja nie potrafiłbym zdobywać goli w Primera Division?

- A może Bundesliga?
    - Kto wie - odezwał się Hannover 96. To ciekawy klub...

- Nawet bardzo ciekawy dla pana po odejściu Frediego Bobica do Herthy Berlin. Hannover 96 szuka typowego snajpera, mając dwóch świetnych skrzydłowych - Stajnera i Idrissou.
    - Wiem, że grają systemem 1-4-3-3, a więc z dwoma skrzydłowymi. Bardzo odpowiadałby mi Hannover 96, ale trudno na razie powiedzieć, co z tego wyjdzie. Wiem, że obserwowała mnie także Arminia Bielefeld, ale tego klubu chyba nie stać na transfer. Zresztą do drugiej ligi niemieckiej także nie chciałbym specjalnie odchodzić. Jest jeszcze zainteresowanie z Rosji - Lokomotiwu Moskwa, a także CSKA Moskwa. To poważne kluby, myślę, że do Lokomotiwu, CSKA, czy Spartaka śmiało można iść. Chociaż ja marzę o Hiszpanii.

- Jak realne są te marzenia?
    - Zobaczymy w najbliższych kilku dniach. Mój przyjaciel, a zarazem menedżer, uruchomił kontakty. Powinno się wszystko wyjaśnić w tydzień, góra dziesięć dni.

- Ile Legia może za pana zażądać?
    - Myślę, że milion euro. Trochę za mnie zapłacili, ale mam już tylko rok kontraktu. To ostatni moment, aby mnie sprzedać za granicę. Po najbliższym sezonie mógłbym odejść za darmo. Tak więc sądzę, że Legia czeka na konkretną ofertę i zapewne w najbliższym czasie doczeka się.

- Jak pan ocenia pobyt w Legii?
    - To był bardzo dobry czas dla mnie. Udowodniłem, że potrafię zdobywać gole - zarówno w polskiej lidze, jak i w Pucharze UEFA. Szkoda mi jednak klubu, szkoda, że w następnym sezonie zabraknie Legii w europejskich pucharach. Żal mi szczególnie kibiców, którzy są niesamowici. Naprawdę przed warszawską publicznością gra się wybornie. Jeśli odejdę, to zawsze kibiców Legii będę wspominał z sympatią.

- Wiele pan zawdzięcza Dragomirowi Okuce...
    - O tak, bardzo wiele. Sprowadził mnie z Belgradu i wierzył w moje umiejętności. Bardzo chętnie dalej pracowałbym z tym szkoleniowcem, ale czasami przychodzi taki czas, że trzeba dokonywać wyboru. Dla mnie przyszedł czas znalezienia pracodawcy, w barwach którego będę mógł strzelać regularnie bramki, a który zapewni mi odpowiedni kontrakt, abym mógł zabezpieczyć się na czas po karierze.

- Czy ostatnią bramkę dla Legii strzeli pan w meczu na zakończenie kariery Leszka Pisza, zaplanowanym na sobotę w Dębicy?
    - Raczej nie wystąpię w tym spotkaniu, nie chcę ryzykować kontuzji. Proszę mnie zrozumieć. W takich spotkaniach - niby o nic - łatwo odnieść uraz. Ja nie mogę sobie na to pozwolić. Proszę zaznaczyć, że szanuję wszystkich wielkich piłkarzy. Wiem, że Leszek Pisz był znaczącą postacią w historii Legii i naprawdę poważam tego zawodnika.

- Gdzie pan spędzi urlop?
    - Jak to gdzie? W wymarzonej Hiszpanii! Kusi mnie, aby polecieć z rodziną na Majorkę. Primera Division jeszcze gra, więc w telewizji zobaczę sobie kilka spotkań. Jestem pewny, że tak samo zdobywałbym tam gole, jak mój rodak, Darko Kovacević!

Jak dla mnie to jasno widac, ze Stanko chce teraz odejsc.
    ...

Legionista Awatar Nazgul
    I dobrze, niech idzie póki jeszcze coś można za niego dostać - choć IMO milion euro to przynajmniej o pół za mało, ale każdy grosz się teraz liczy...
    Przyjdzie ktoś nowy, może z YU, a może z Górnika Zabrze , mamy Sagana, tylko przemeblować obronę i będzie OK.

A Jakubas nie przyjdzie, tak czuję. I dobrze, bo to gracz giełdowy, na sporcie się nie zna. Zarajczyk dalej będzie wiązał koniec z końcem w Legii - i zwiąże. Legia będzie grała w czołówce ligi - jak zwykle o mistrzostwo.

Legionista
    Po przeczytaniu tego wywiadu,jestem już niemal pewien,że Stanko odejdzie z Legii. :/ Jednak milion euro to nie tak znowu dużo, za tak bramkostrzelnego napastnika.Nie chciałbym aby odchodził,ale z drugiej strony widać,że marzy o wyjeździe na zachód.Z niewolnika nie ma pracownika.
    Nie mam pomysłu na podpis

Legionista Awatar szczepan
    tylko ze to dopiero taki pierwszy bardzo dobry sezon i ten milion to nie jest zla cena...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez szczepan
    tylko ze to dopiero taki pierwszy bardzo dobry sezon i ten milion to nie jest zla cena...
    Po pierwszym tak udanym sezonie rzeczywiście nie jest to zła cena,ale jeżeli Jakubas nie przejmie Legii,to te pieniądze przejdą na spłatę długów.A miejsce Svitlicy w pierwszym składzie zajmie Yahaya lub Mierzejewski.Chyba,że zdarzy się cud i kupimy wartościowego napastnika.
    Nie mam pomysłu na podpis

Legionista
    Chyba nasi "kochani" prezesi przeprowadzili rozmowę ze Stankiem bo jeszcze tydzień temu tak bardzo mu nie zalezało na odejsciu

Legionista Awatar c_zary

Re: Wywiad ze Stanko

Cytat Zamieszczone przez c_zary
    - Czy ostatnią bramkę dla Legii strzeli pan w meczu na zakończenie kariery Leszka Pisza, zaplanowanym na sobotę w Dębicy?
    - Raczej nie wystąpię w tym spotkaniu, nie chcę ryzykować kontuzji. Proszę mnie zrozumieć. W takich spotkaniach - niby o nic - łatwo odnieść uraz. Ja nie mogę sobie na to pozwolić. Proszę zaznaczyć, że szanuję wszystkich wielkich piłkarzy. Wiem, że Leszek Pisz był znaczącą postacią w historii Legii i naprawdę poważam tego zawodnika.
    Jednak zagral i strzelil. Mam tylko nadzieje, ze nie bedzie to ostatnia bramka w naszych barwach.
    ...

Legionista
    Również mam nadzieję, że Stanko zostanie w Legii.Razem z Saganem tworzy bardzo dobry duet napastników, a my nie powinniśmy sprzedawać najlepszych zawodników tak jak to było ostatnimi czasy :fu: .

ems
    Guest
    - Cieszy się pan z tytułu króla strzelców polskiej ligi? - zapytaliśmy pierwszego obcokrajowca w tej roli w historii naszej ekstraklasy.
    - I to bardzo. Na pewno to coś niesamowitego pozostawić w pobitym polu takie gwiazdy polskiego futbolu, jak Maciej Żurawski, czy Marcin Kuźba. Bo to są autentyczne gwiazdy. Trudno, abym nie miał z tego powodu satysfakcji. Zresztą ten tytuł króla strzelców polskiej ligi powinien mi pozwolić zrealizować dwa marzenia - zmienić klub, a także wystąpić w reprezentacji Serbii i Czarnogóry.

8o

Legionista Awatar yusta
    Po co ma zostać, skoro niczego tak nie pragnie jak wysokiego kontraktu w nadzianym klubie? Z niewolnika nie ma pracownika. Doceniam to że strzelił tyle bramek dla Legii, ale robił to przede wszystkim dla siebie. Gdyby stuknął dwie, nikt by się nie zainteresował takim zawodnikiem jak Stanko. Poza tym wydaje mi się, że to był jego życiowy sezon. Długo może tego nie powtórzyć, a milion euro to całkiem niezła sumka. BTW za rok kończy mu się kontrakt i jak sam wspomniał w wywiadzie, odszedł by za darmo, więc niech idzie już teraz za parę złotych.....
    Only You

Legionista
    no to po tym wywiadzie wszytko jasne stanko chce wyjechac nio i z pracwonika nie ma niewolnika i trzeba go teraz sprzedac za ta kasa jaka oferuja ! stanko dzikujemy za bramki dla naszej legii ! i miejmy nadzieje ze kidys stanko jeszcze cie ujrzymy w barwach legii!
    Walczyć Trenować Warszawa musi Panować !

Administrator Awatar Raffi
    Myślę, że Stanko tak naprawdę inaczej to ujął niż to jest napisane (zapewne celowo) przez Kmiecika w tym wywiadzie. Niemniej wspominał nieraz, że na Zachodzie chętnie by pograł
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Legionista Awatar _Bart
    A jak dla mnie to chyba ktoś porozmawiał ze Stanko ze w klubie jest źle i potrzeba pieniedzy a ten 1 mln euro to moze uratować klub i dlatego Stanko teraz wypowiada sie w ten sposób.
    Owszem PS napewno ciut zmienił treść wypowiedzi, ale Stanko od poczatku przyjscia do Legii mówił że marzy o Hiszpani i jesli odejdzie to mam nadzieje ze uda mu sie zawojowac jeszcze jakas Lige.
    Niedowiarki, czcze umysły pełne są obawy,
    że na lewym brzegu Wisły nie ma juz Warszawy.

Że gdzie dawniej stały domy dziś porasta trawa...
    choć nie taka jak przed laty ale jest WARSZAWA

jarcyś
    Guest
    kolejny wywiad ze Stanko

http://www1.gazeta.pl/sport/1,35339,1521635.html

nie wklejam bo cholernie długi . ale całkiem ciekawy....

Uprawnienia umieszczania postów