Strona 92 z 102 PierwszyPierwszy ... 4282888990919293949596 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,731 do 2,760 z 3060

Wątek: liga hiszpańska

Gintleman Awatar księciuniu
    Przyznam szczerze, że nie wiem co chciałeś przekazać swoim wpisem.

Ale Cię rozumiem, też lubię sobie jebnąć posta
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

GieKaeSiak Awatar Peace
    A wiesz za co ukarali Barcelonę?
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

BEŁCHATOWSKI, BEŁCHATOWSKI GKS!

Za naruszenie jakiś przepisów przy ściąganiu zagranicznych małolatów.
    To niby uzasadnia odwoływanie się do Messiego, ale i tak nie rozumiem o co Ci chodzi

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

GieKaeSiak Awatar Peace
    W świetle tego prawa Barcelona nie może ściągać takiego Messiego ad 2014 tak z ironią (może nie wyszło) chciałem przekazać jaką to krzywdę Barcelona zrobiła Argentyńczykowi dekadę temu

Zresztą całą sprawę dobrze opisał tęczowy Krzysiu http://www.przegladsportowy.pl/felie...18,1,1084.html
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

Polej i już jaśniej
    Przepraszam, Twój post miał jednak sens.

A jak zwykle tylko jebnąłem posta

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    W świetle tego prawa Barcelona nie może ściągać takiego Messiego ad 2014 tak z ironią (może nie wyszło) chciałem przekazać jaką to krzywdę Barcelona zrobiła Argentyńczykowi dekadę temu
    Messiemu może i nie zrobiła ale dzieciakowi którego ściągnęła w wieku 12-13 lat przez 5-6 lat szkoliła wyłącznie w rzemiośle piłkarza w dodatku w pełni odizolowanego od świata zewnętrznego, a na koniec odpaliła jako nierokującego to tak owszem jest to krzywda wyrządzona dziecku.
    No i zupełnie pomijam to że jeśli ma to być przesłanką do niekarania Barcelony(bo przecież nie skrzywdziła Messiego) to czemu mamy karać kogoś innego?

No i rzecz jasna to że przyzwalanie na coś Realowi, Barcelonie, Chelsea czy PSG - a zabranianie tego samego Statule czy innej Crvenie Zvezda zbuduje kolejną przepaść w możliwościach poszczególnych klubów... no i kto ma roztrzygnąć które kluby mogą, a które nie...

Pomijając zupełnie niemoralność handlu dziećmi
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 30-12-2014 o 21:30
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Messiemu może i nie zrobiła ale dzieciakowi którego ściągnęła w wieku 12-13 lat przez 5-6 lat szkoliła wyłącznie w rzemiośle piłkarza, a na koniec odpaliła jako nierokującego owszem.
    Przeciętnego Polaka polskie szkolnictwo uczy przez 12+5 lat i potem rynek pracy często odpala jako nieprzydatnego, co w związku z tym?

No i zupełnie pomijam to że jeśli ma to być przesłanką do niekarania Barcelony(bo przecież nie skrzywdziła Messiego) to czemu mamy karać kogoś innego?
    Teraz ja nie rozumiem

-----------------

Przeciętnego Polaka polskie szkolnictwo uczy przez 12+5 lat i potem rynek pracy często odpala jako nieprzydatnego, co w związku z tym?
    Przeciętny Polak nie jest wyrywany ze środowiska, nie jest wyrywany z rodziny nie żyje w obcym kulturowo kraju, o odmiennym od rodzimego klimacie i z problemami socjalizacyjnymi: przeciętny młody piłkarz importowany z krajów trzeciego świata ma to wszystko "w bonusie"

Pomijając to że przynajmniej teoretycznie jest uczony "ogólnie", tylko własnemu talentowi zazwyczaj może przypisać własne niepowodzenia w dalszym życiu
    Teraz ja nie rozumiem
    Czego nie rozumiesz?
    Nieskrzywdzenie Messiego przez Barcelonę nie może być argumentem do niekarania Barcelony. Zaś jeśli miałoby być to znaczy że nie wolno karać nikogo innego
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 30-12-2014 o 21:36
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

GieKaeSiak Awatar Peace
    Przeciętny Polak nie jest wyrywany ze środowiska, nie jest wyrywany z rodziny nie żyje w obcym kulturowo kraju, o odmiennym od rodzimego klimacie i z problemami socjalizacyjnymi: przeciętny młody piłkarz importowany z krajów trzeciego świata ma to wszystko "w bonusie"
    Masz rację - są to problemy, które trzeba przezwyciężyć i nie każdemu się to udaje. Natomiast nieprawdą jest to, że są wyrywani - nikt ich nie zmusza, mają wybór, często też przeprowadzają się z rodzicami.
    Pomijając to że przynajmniej teoretycznie jest uczony "ogólnie", tylko własnemu talentowi zazwyczaj może przypisać własne niepowodzenia w dalszym życiu
    Kompletnie się z tym nie zgadzam, ale to temat na dłuższą dyskusję, więc pomińmy.
    Czego nie rozumiesz?
    Nieskrzywdzenie Messiego przez Barcelonę nie może być argumentem do niekarania Barcelony. Zaś jeśli miałoby być to znaczy że nie wolno karać nikogo innego
    Ale przykład Messiego pokazuje tylko to, że przez takie blokowanie wielu młodych i uzdolnionych piłkarzy nie może spróbować swoich sił w silnym europejskim klubie gdzie mieliby doskonałe warunki do rozwoju.

Moim zdaniem zamiast ukrócać tego typu ekscesy powinni zrobić pewne minimalne wymagania jakie klub powinien przestrzegać, aby nie krzywdzić dzieci i ich rodzin. Natomiast wątpię, aby w Barcelonie te dzieciaki przeżywały piekło. Media opisywałyby tego typu przypadki, a oprócz niemoralności i złamania prawa nic innego nie wypłynęło.

-----------------

Masz rację - są to problemy, które trzeba przezwyciężyć i nie każdemu się to udaje.
    Nie drogi panie Peace, nie "nie każdemu" tylko zdecydowanej większości - poszukaj, poszperaj znajdziesz odpowiednie opracowania

nikt ich nie zmusza, mają wybór, często też przeprowadzają się z rodzicami.
    Taaaak rodzic, który zarabia 100-150 dolarów miesięcznie i któremu nagle proponuje się 20-30 tysięcy euro za namówienie dziecka na grę w europie wcale nie zmusi swojego 13-letniego syna do wyjazdu... Zanim zaoponujesz, tak to się odbywało przez całe lata 90-te w afryce, tak swoją potęgę zbudował między innymi Pini Zahavi.
    Pomijam to jaką możliwość oceny tego co dla niego naprawdę dobre ma mieć 13-latek

Ale przykład Messiego pokazuje tylko to, że przez takie blokowanie wielu młodych i uzdolnionych piłkarzy nie może spróbować swoich sił w silnym europejskim klubie gdzie mieliby doskonałe warunki do rozwoju.
    Tak niesamowicie zablokowano rozwój:
    Ronaldinho, Kaki, Ronaldo, z odchodzącego już pokolenia
    Cavaniego, Lewandowskiego ze starszego pokolenia
    Neymara, Rodrigueza z młodszego...
    Mam wymieniać setki innych którym "zablokowano możliwości"?

Jeśli ktoś ma się rozwinąć i ma prawdziwy talent to się rozwinie niezależnie czy kopie piłkę w Zniczu Pruszków czy w Schalke

Moim zdaniem zamiast ukrócać tego typu ekscesy powinni zrobić pewne minimalne wymagania jakie klub powinien przestrzegać, aby nie krzywdzić dzieci i ich rodzin. Natomiast wątpię, aby w Barcelonie te dzieciaki przeżywały piekło. Media opisywałyby tego typu przypadki, a oprócz niemoralności i złamania prawa nic innego nie wypłynęło.
    Jakie to ma znaczenie?
    Ja uważam że na świecie nie powinno być wojen, a ludzie powinni się bogacić dzięki mądrym ludziom u władzy i własnej zaradności.

Wiem natomiast że każdy przepis da się obejść i każde warunki spełnić pozornie. Lub co jeszcze łatwiejsze dać w łapę sprawdzającemu

Zaś co do tego co media by opisywały, a czego nie to dla mnie żaden argument. Media w całej swojej masie wolą żyć dobrze z ludźmi na górze. Zaś media sportowe są pod tym względem wyjątkowo skurwiałe

No i jeszcze jedno pytanie gdzie są gwiazdy, lub chociaż gwiazdeczki wychowane przez FC Barcelonę po sprowadzeniu ich z Ameryki Południowej i Afryki? Messi, dos Santos i to by było na tyle jeśli chodzi o moją pamięć
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 30-12-2014 o 22:22

Legionista Awatar Luke
    Fantastyczny mecz Valencii. Brawo! Bardzo dobrze dla ligi, że Real przegrał. Jeszcze oby dziś RSSS coś urwał Barcelonie i będzie bardzo dobre otwarcie nowego roku w PD.

e: Barragan (dziś bramka) od lipca wolny. Brać go!
    Ostatnio edytowane przez Luke ; 04-01-2015 o 17:57

Niepokonane Miasto, niepokonany Klub...

Legionista Awatar Tom Kruz
    W typerze PD w wygraną Valencii jakaś mała wiara była, a przecież passa Królewskich musiała się już skończyć .
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista
    No i Sociedad urwał Barcelonie wszystko co mógł

No i dupa blada

Legionista Awatar smiechu
    Piękny mecz VCF, jest to jedyny klub z zagranicy któremu kibicuję Dla naszego sztabu szkoleniowego powinien to być ciekawy mecz do analizy ze względu na ustawienie Valencii, broń Boże nie twierdzę, że Berg robi coś źle, ale zawsze można się rozwijać, szczególnie jeżeli ma się taki potencjał w ofensywie (Rado, Sa, Duda). Jedyny minus Valencii to naprawdę słabi kibice

Legionista Awatar Domino KG(L)
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    No i dupa blada
    Nic dodać nic ująć.
    SUPERBIA ET GLORIA - LEGIA VARSOVIA

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Domino KG(L) Zobacz posta
    Nic dodać nic ująć.
    Będzie Mati w stanie poprowadzić dzisiaj "Punchera"?

Legionista Awatar Luke
    Czemu forumowi sympatycy Barcy jeszcze tematu nie opanowali? Zubi po pięciu latach poleciał. Chociaż w sumie na najbliższy rok i tak dyrektor sportowy im niepotrzebny.

Żeby nie było tak cukierkowo, to odszedł też Puyol (ponoć ma dość amatorszczyzny), a pomiędzy Messim a Lucho wybuchła ostra kłótnia. Na dodatek wczorajszy wynik, a przede wszystkim styl. Ciekawy rok w FCB się szykuje.

Legionista Awatar Huxley
    Cytat Zamieszczone przez Luke Zobacz posta
    Czemu forumowi sympatycy Barcy jeszcze tematu nie opanowali? Zubi po pięciu latach poleciał. Chociaż w sumie na najbliższy rok i tak dyrektor sportowy im niepotrzebny.

Żeby nie było tak cukierkowo, to odszedł też Puyol (ponoć ma dość amatorszczyzny), a pomiędzy Messim a Lucho wybuchła ostra kłótnia. Na dodatek wczorajszy wynik, a przede wszystkim styl. Ciekawy rok w FCB się szykuje.
    W końcu odszedł ten nieudacznik, który w dodatku obstawił się całą bandą miernot vide transfer Douglasa (http://www.fcbarca.com/60883-wszystk...-douglasa.html) plus pozbawiony sensu i zapotrzebowania zakup Suareza, który wygląda jakby grał na hamulcu wstecznym.

Nie dziwię się Messiemu, który po doświadczeniu w pracy z Pepem i Tito ma porównanie co do umiejętności Lucho, które są delikatnie pisząc średnie. Barca kompletnie nie podniosła jakości w grze od czasów Martino, gra tak samo, co jest szokujące przy takim potencjale ofensywy jaki posiada.

Czekam z niecierpliwością na odejście tej skompromitowanej ekipy Rossela i tryumfalny powrót Laporty i jakiegoś sensownego trenera (mam nadzieję, że nie będzie to Klopp).
    Mamy Kezmana z Serbii Tarana

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta
    Barca kompletnie nie podniosła jakości w grze od czasów Martino, gra tak samo, co jest szokujące przy takim potencjale ofensywy jaki posiada.
    Napastnicy są, ale nie ma pomocników, którzy kreowaliby grę.

-----------------

Legionista Awatar Luke
    Cytat Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta
    Czekam z niecierpliwością na odejście tej skompromitowanej ekipy Rossela i tryumfalny powrót Laporty i jakiegoś sensownego trenera (mam nadzieję, że nie będzie to Klopp).
    Czemu? Znajomy sympatyzujący FCB chciałby właśnie Kloppa. Z tego co czytam, to internetowa gawiedź też. Jego najlepsza Borussia grała szybką, techniczną piłkę, więc coś czego Barcelona potrzebuje. Jego pozycja w Dortmundzie trochę osłabła przez kryzys, ale dzięki temu byłby łatwiejszy do wyciągnięcia.
    A jak nie Klopp, to kogo byś widział na tym miejscu? Mi na myśl przychodzą: Valverde, Lopetegui i de Boer. Bielsa by pasował, ale raczej bez szans.

A wątek nowego trenera Barcy warto poruszyć, bo Lucho dostał ultimatum. W trakcie najbliższych dwóch kolejek ma poprawić wyniki, a przede wszystkim atmosferę w szatni. A za niecały tydzień Atletico przeciwko sfochowanemu Messiemu i zbuntowanej drużynie.

Legionista Awatar Huxley
    Cytat Zamieszczone przez Luke Zobacz posta
    Czemu? Znajomy sympatyzujący FCB chciałby właśnie Kloppa. Z tego co czytam, to internetowa gawiedź też. Jego najlepsza Borussia grała szybką, techniczną piłkę, więc coś czego Barcelona potrzebuje. Jego pozycja w Dortmundzie trochę osłabła przez kryzys, ale dzięki temu byłby łatwiejszy do wyciągnięcia.
    A jak nie Klopp, to kogo byś widział na tym miejscu? Mi na myśl przychodzą: Valverde, Lopetegui i de Boer. Bielsa by pasował, ale raczej bez szans.

A wątek nowego trenera Barcy warto poruszyć, bo Lucho dostał ultimatum. W trakcie najbliższych dwóch kolejek ma poprawić wyniki, a przede wszystkim atmosferę w szatni. A za niecały tydzień Atletico przeciwko sfochowanemu Messiemu i zbuntowanej drużynie.
    Diego Simeone!! Zna realia La Liga, umie zbudować niesamowity team spirit (jest potrzebny w Barcelonie jak nigdy), umie doskonale ustawić zespół, no i inteligentnie "trzyma gwiazdy za jaja".

Klopp nie, bo m.in. zajechał Borussię - praktycznie wszyscy się tam leczą na urazy mięśniowe. Jego styl opiera się na agresywnym pressingu, morderczym bieganiu. W Barcelonie raczej nie wiedzę mutantów do takiej gry. Owszem Pep też stosował ostry pressing, ale jednak inaczej to wyglądało niż u Kloppa. Poza tym nie widać, żeby miał pomysł na wyciągnięcie swojego zespołu z kryzysu.

Co do ultimatum dla Lucho to nie widzę większego sensu, po co coś ciągnąć skoro widać, że to nie żre.

Napastnicy są, ale nie ma pomocników, którzy kreowaliby grę.
    Jak to nie ma pomocników? Xavi, Iniesta, Rakitic, Rafinha, Messi może grać w pomocy, tylko że nie ma pomysłu jak ich od nowa ustawić, opracować jakieś nowe schematy. Barca od sześciu lat gra to samo. Przez trzy sezony taki styl przynosił sukcesy, ale inni to przeczytali i zamiast to wzbogacić, zmodernizować Rosell zatrudnił Martino, potem Enrique, którzy są dobrymi wyrobnikami powielającymi wcześniej wypracowane elementy, ale nie wizjonerami jak np. Pep, Ancellotti, Simeone Mou i kilku innych.
    Ostatnio edytowane przez Huxley ; 06-01-2015 o 18:46
    Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Legionista Awatar Antares
    No cóż większość kibiców była zadowolona gdy Sandro przejmował stery po złym Laporcie, który za wszystko płacił z klubowych pieniędzy i wpędził Barcelonę w długi (a który klub, którego nie utrzymuje bogaty właściciel ich nie ma?). Zaczął mocno od oczerniania Laporty na każdym kroku, ujawniania kolejnych faktów i raportów. Robił z Barcelony bankruta, którego on cudotwórca wyprowadzi z dołka finansowego. Te oszczędzanie na tunerach od drukarek, przedstawianie kolejnych raportów było śmieszne. Konflikty z kolejnymi legendami klubów, nie dogadanie się z Guardiolą. Jeszcze bardziej nieudolne transfery niż za czasów Laporty. Neymar, Suarez za miliony to chyba miało być skopiowane z Realu na sprzedaż koszulek. Kto o zdrowych zmysłach sprzedaje Fabregasa pomimo, że w pomocy ma Xaviego, którego chcą się wyzbyć i też kończącego się Iniestę? Poza tym przeciętni Rafinha i Sergi Roberto, bo chyba nie liczyli, że Rakitić im będzie sytuacje za sytuacją tworzyć? Kto sprzedaje Alexisa po sezonie kiedy w końcu stał się jednym z liderów drużyny, a pozostawienie kopiącego się już czwarty rok z rzędu po czole Pedro? I to wszystko, żeby przeznaczyć na 28-letniego Suareza zdyskwalifikowanego na pół roku, który jak się okazuje smykałki do klepania nie ma kompletnie i wygląda jakby był wyjęty z innej bajki. A był do wyjęcia za ponad 2 razy mniejsze pieniądze, zdecydowanie młodszy Reus. Zatrudnienie Tito rozumiałem i kto wie co by się stało gdyby nie ten nowotwór, ale Martino (kto to był, żeby odbudować Barcelonę?) i teraz Enrique, który ośmieszył się próbując budować Romę i trzymanie się tiki taki chociaż widać, że to już nie działa? Nie te lata, nie ci piłkarze w takiej formie. Nie ten Xavi, nie ten Iniesta, nie ten szalejący po prawym skrzydle Alves i już też nie ci, którzy w teorii powinni wchodzić w najlepszy wiek dla piłkarzy, czyli Pique, Sergio czy Pedro. I brak serca tej drużyny, czyli Puyola za którego od trzech-czterech lat powinno się kupić następce, a zrobiono to dopiero w tym sezonie kupując za 20 mln przeciętnego 31-letniego Francuza i wiecznie kontuzjowanego Belga. Zubi powinien wylecieć już dawno, dawno temu, bo jak popatrzeć i rozliczyć całokształt jego pracy to wychodzi tragedia. I w efekcie za Sandro zaczęły wychodzić afery za aferą, poleciał za przekręt finansowy. Drużyna rozbita w pył i teraz wszyscy chcą powrotu tego złego Laporty, żeby zrobił z tym burdelem porządek. Co by nie mówić to za jego prezydentury zbudował dwie wielkie Barcelony. Tą z Ronaldinho i tą z Guardiolą. Barcelona za jego kadencji odnosiła wielkie sukcesy, a to chyba o to głównie chodzi?

Legionista Awatar Luke
    Ślepy labradora zostawił w szatni i co się teraz na boisku odpierdziela...

Legionista Awatar Maciek
    A niektórzy narzekają na polskich sędziów. Dziś Barca - Atletico i jak narazie trzy poważne błędy arbitra: brak czerwonej, no chociaż żółtej kartki po brutalnym wejściu w Neymara, nieodgwizdana ręka Messiego (po tej akcji padł gol), karny dla Atletico z czapy. Sędziuje ta sama miernota, które nie gwizdnęła po wejściu w Lewandowskiego w meczu ze Szkocją.
    To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

Legionista
    Wejście Gimeneza w Neymara tak jak w Lewego w meczu reprezentacji. identyczna sytuacja, obrońca wystawia nogę, a zawodnik będący przy piłce oddając strzał/podając kopie w podeszwę buta obrońcy. No kurva może jeszcze miał go poprosić o autograf i przeprosić że chciał zabrać piłkę. Gdyby nie wykonał ruchu nogą nic by mu nie było, bo zamiar był blokowania strzału/podania. W obu przypadkach sędzia zachował się tak samo i wg mnie prawidłowo. Jak zaczniemy gwizdać wszystkie stykowe sytuację to gry w ciągu meczu będzie może 20 minut.
    To sport nie balet. Jak kopiesz w korki to się nie dziw, że boli.

Legionista Awatar LeW14
    z tego co wiem to kazde wejscie "nakladka" i wyprostowana noga jest faulem

Legionista
    Jeśli wejście jest w nogi, jeśli stawiam wyprosotwaną nogę obok starając się blokować piłkę a Ty w nią trafisz wykonując ruch to sorry, ale Twoja wina, że sobie krzywdę zrobiłeś. Kiedyś tak w amatorskiej lidze gościowi nogę złamałem. Chciał zablokować piłkę a ja oddając strzał kopnąłem go kostkę. Sędzia gwizdnął mój faul. Wiem, że zaraz się ktoś przyczepi że inny poziom pierdoły, że to przecież Neymar, że obrońca to rzeźnik itp itd. Ale odpowiem od razu przepisy gry są takie same na wszystkich poziomach rozgrywkowych.

Skoro twierdzisz, że przepisy są takie same dla wszystkich to ani ty, ani sędziowie w ligach amatorskich tych przepisów nie znają.

GieKaeSiak Awatar Peace
    Bakero (tak ten Bakero) może zostać nowym dyrektorem sportowym Barcelony.

-----------------

Uprawnienia umieszczania postów