Strona 14 z 103 PierwszyPierwszy ... 41011121314151617182464 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 420 z 3083

Wątek: liga hiszpańska

Legionista Awatar nevermind
    A ja jako kibic Juventusu, tez sie bardzo ciesze ze Ibra odchodzi. Cygan jest zdecydowanie lepszy niz Eto'o ktory musi dostac z 10 genialnych podan zeby strzelic ze 2 bramki, a Inisty Xaviego to Inter nie ma. I co by o Cyganie nie mowic byl on motorem napedowym nerraazurich(tak sie to pisze, nie? )

Hleb? Ciezko mi powiedziec czy bedzie jakims wzmocnieniem, obawiam sie ze okaze sie drugim Rysiem Kłarezmo a 40 mln euro? watpie zeby kogos godnego uwagi sciagneli. Udalo im sie jedno czy tez dwa marceta(po FARSO-poli). Marzenia Morattiego o Cassano, zniszczy sam zainteresowany i pewnie zostanie w Sampie. A sam Moratti zaczyna wracac do formy w marnowaniu pieniedzy, tak jak bylo przez wiele dlugich lat przed 2006 rokiem.

Zreszta Mogii tez mowi ze to strzal w stope Interu, ale co tam nie moj cyrk nie moje malpy.

PS: Brakuje tematu i Serie A
    Ostatnio edytowane przez nevermind ; 27-07-2009 o 10:06
    CENTRALNY WOJSKOWY​ KOCHANY SPORTOWY

Legionista Awatar yossarian1916
    Ktoś, kto strzela 30 bramek w lidze hiszpańskiej ogórkiem być nie może.
    Inter stawia na sukcesy międzynarodowe, przereklamowany Szwed gole strzelał tylko średniakom z Włoch, czarny strzela każdemu, stąd nie wiem, jak można dopłacać do Zlatana aż tyle.
    No hay otro como Durán.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kempes Zobacz posta
    Ja nie rozumiem tej wymiany. Dla mnie Eto jest i lepszy i bardziej pasuje do stylu Barcelony. Kameruńczyk jest dynamiczny, często schodzi na skrzydła itp.
    a ja rozumiem tą wymianę. Eto kończy się za rok kontrakt i klub z zawodnikiem nie mogą dojść do porozumienia (więc za rok może odejść za free). Dużą rolę w tym wszystkim odegrał trener Barcelony Pep- powiedział on, że Eto to świetny zawodnik i świetny człowiek, ale Barcelona potrzebuje świeżości, aby nie stało się to samo, co 3 lata temu po wygraniu LM. Pep chciał wysokiego środkowego napastnika (a takim niewątpliwie jest Ibra, który również może grać na lewnym ataku, ponieważ jest lepszy technicznie niż Eto). Barcelona nie mogła zostać na lodzie, za rok nie miała by żadnego środkowego napastnika (nie liczę Henryego, bo on gra aktualnie na lewym ataku i Bojana, bo to jeszcze młodziak) i wtedy inne kluby mogły by życzyć sobie dużą kasę za zawodników, wiedząc, że Barca jest pod ścianą i musi sprowadzić snajpera.

Eto zapisał się w historii Barcy już na zawsze. Powodzenia Samu.
    Visca el Barca

yossarian1916 przesadzasz. Eto nie potrafi tak jak Zlatan sam odwrócić losów meczu. Nie ma takiej techniki, dryblingu itp. Zlatan przy Xavim i Inieście może spokojnie nastrzelać tych goli dużo. A no i nie zapomnij o tym, że Zlatan oprócz goli ma mnóstwo asyst, co w przypadku Eto nie jest takie oczywiste (Samu zazwyczaj mało asystuje)

Legionista Awatar siekan
    Killzone, pisze się Nerazzuri

Zgadzam się z Yossarianem, ktoś kto regularnie strzela po 20-30 bramek na sezon w jednej z najlepszych lig świata nie jest żadnym ogórkiem. To raz. A dwa, Zlatan potrafił strzelać bramki z reguły ze słabszymi zespołami. Z lepszymi obrońcami szło mu już nie za ciekawie, co było zresztą widać w LM.

A co się stanie z 40 mln ojro. Cóż, już się coś z nimi stało. Przyszedł Tiago Motta, przyszedł Militto, przyszedł Lucio, a więc dość dobrze wydane pieniądze, a jeszcze coś zostało

Tak jak napisałem już wcześniej, w tym sezonie Inter będzie zdecydowanie mocniejszy niż w poprzedni. Skład się wyrównał, przyszło dwóch świetnych napastników, którzy powinni zrekompensować z nawiązką odejście Zlatana, jest młodziutki Balotelli, pomoc jest chyba w tej chwili najlepsza w całej Serie A, obrona z Lucio na środku wydaje się nie do przejścia, no i w bramce jeden z najlepszych golkiperów - Julio Cesar. Nic tylko zdobyć kolejne Scudetto oraz wygrać LM

P.S. Niech któryś z modów przerzuci posty do wątki o Serie A.
    Ostatnio edytowane przez siekan ; 27-07-2009 o 10:31
    "... to ulice, po których chodziły legendy, od Wiecha, Tyrmanda, Brychczego, do Deyny ..."

TerazTy, może w Barcy się zmieni, co nie zmienia faktu, że gdy pewnego razu ktoś Cię spyta o jakiś mecz , który Zlatan sam wygrał, lub przynajmniej walnie się przyczynił do zwycięstwa, to chyba odpowiedzi nie usłyszy.
    p.s: chodzi o mecz z doborową jedenastką, anie z jakąs Parmą, czy Chievo.
    Sama technika przydaje się główniw na prezentacjach, Zlatan na pewno zaimponuje wszystkim, tylko co potem?
    No hay otro como Durán.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez yossarian1916 Zobacz posta
    TerazTy, może w Barcy się zmieni, co nie zmienia faktu, że gdy pewnego razu ktoś Cię spyta o jakiś mecz , który Zlatan sam wygrał, lub przynajmniej walnie się przyczynił do zwycięstwa, to chyba odpowiedzi nie usłyszy.
    p.s: chodzi o mecz z doborową jedenastką, anie z jakąs Parmą, czy Chievo.
    Sama technika przydaje się główniw na prezentacjach, Zlatan na pewno zaimponuje wszystkim, tylko co potem?
    ok podaj mecze w których Eto sam wygrał Barcelonie spotkania? Tzn bez super podań partnerów(Messiego, Henryego, Iniesty, Xaviego). W finale LM 3 lata temu dostał super delikatne podanie od Larssona, w ostatnim finale od Iniesty. Eto to nie typ zawodnika, który przebiegnie z piłką pół boiska, okiwa rywali i strzeli gola (jak Messi) Samu czeka na dogrania partnerów, to jest jego wielka zaleta. Zobacz co działo się z Eto, gdy w ostatnich spotkaniach w lidze Pep nie wystawał wyjściowego składu (Xaviego, Iniesty, Messiego itp). Eto stracił koronę króla strzelców, bo nie mógł zdobywać goli z średniakami w lidze (nie miał mu kto zagrywać).
    Eto to sietny zawodnik, ale to zupełnie inny typ napastnika niż Zlatan. A Pep właśnie chce takiego piłkarza jak Ibra, a ja mu ufam w tym co robi.pytasz co potem? A potem będą bramki (bo tych strzela dużo nie mając takich partnerów jak w Barcie) i asystuje (a tego brakuje Eto i to bardzo)

Właśnie.
    Zlatan to piłkarz lubiący niszczyc linie obronne średniaków, to samo umie tez i czarny.
    Eto nie jest typem napastnika, który przebiegnie pół boiska, kiwając rywali jak leci. Nigdy tak nie twierdziłem.
    On ma po prostu strzelać, strzelać i jeszcze raz strzelać.
    Jak wiesz, bramka w finale ligi mistrzów to dla niego nie problem, kiedyś w barwach Mallorki roztrzeliwywał Real po 5-1.
    Kłopot w tym, że Szwed, mimo olbrzymich zdolności, też rzadko przeprowadza widowiskowe akcje na miarę możliwości. Umie przypierdolić z daleka, główką, okiwać, ale jako lider Interu zawodził.
    Dlatego uważam, że tak samo Eto nie strzeli bez podania, jak i Zlatan sam nie przesądzi o wyniku.
    Z dwojga "złego" wolę bramkostrzelnego Eto.
    No hay otro como Durán.

Legionista Awatar Kempes
    To prawda, że być może Ibrahimović ma lepszą technike niż Eto, aczkolwiek dalej uważam, że - szczególnie w kontekście stylu gry Barcelony - ta wymiana jest mocno wątpliwa. Racjonalnym powodem jest wspomniany wyżej kończący się kontrakt Eto - tutaj pełna zgoda.

Barcelona gra szybką piłkę gdzie w linii ataku jest ciągły ruch. Eto jest szybkim zawodnikiem który często schodził na skrzydła, proponując dużą wymienność pozycji. Potrafił zaatakować zarówno z głębi pola jak i pograć niemalże na pamięć z zabójczymi skrzydłami w bliskim obrębie pola karnego. Uważam, że technicznie jest całkiem dobry a i wykończenie akcji (FM-owe ''finishing'') ma minimum na 19/20. Dla mnie to jeden z najlepszych napastników świata który strzela mnóstwo zarówno w hiszpańskiej lidze jak i Lidze Mistrzów (i to w finale, a nie z ogórami).

Ibrahimović faktycznie ma dużą smykałke do bramek i świetną kombinacyjną szybką ''nóżke'' dzięki której w ciągu sekundy zgubi obrońce. Ale jest mimo wszystko dość wolnym klockiem który raczej oczekuje piłki w obrębie pola karnego. Barcelona totalnie mi nie pasuje na zespół grający w ciągu meczu po 30 piłek na jednego gracza i ''a nóż coś strzeli''. Ibra też zagra z klepy, też potrafi zejść na skrzydło, ale brakuje mi takiej dynamiki jaką ma Eto.
    Jesteś panem własnego losu.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez yossarian1916 Zobacz posta
    Właśnie.
    Zlatan to piłkarz lubiący niszczyc linie obronne średniaków, to samo umie tez i czarny.
    Eto nie jest typem napastnika, który przebiegnie pół boiska, kiwając rywali jak leci. Nigdy tak nie twierdziłem.
    On ma po prostu strzelać, strzelać i jeszcze raz strzelać.
    Jak wiesz, bramka w finale ligi mistrzów to dla niego nie problem, kiedyś w barwach Mallorki roztrzeliwywał Real po 5-1.
    Kłopot w tym, że Szwed, mimo olbrzymich zdolności, też rzadko przeprowadza widowiskowe akcje na miarę możliwości. Umie przypierdolić z daleka, główką, okiwać, ale jako lider Interu zawodził.
    Dlatego uważam, że tak samo Eto nie strzeli bez podania, jak i Zlatan sam nie przesądzi o wyniku.
    Z dwojga "złego" wolę bramkostrzelnego Eto.
    sorry, ale gdyby nie Zlatan, to Inter nie zdobywałby mistrzostw Serie A. Ibra był gwarancją 20-25 goli w tej lidze, więc dlaczego sądzisz, że w Hiszpanii przy Inieście, Mesim i Xavim sobie nie poradzi? Do tego dokładał sporo asyst. A poza tym jak już wcześniej wspomniałem, Eto za rok kończy się kontrakt, dlatego go wymieniają na Ibre. Za rok Barca zostałaby na lodzie. Patrz na tą sprawę szerzej, nie tylko na sprawy 'boiskowe'

Legionista Awatar Kempes
    Ktoś wie może ile Ibrahimovic strzelił bramek dla Interu w Serie A , w każdym poszczególnym sezonie spędzonym w tym klubie ?

ps. ''Teraz JA'' raczej trafia w sedno. Chyba jednak poza boiskowe aspekty decydują o tym transferze. Eto świetnie się komponował w Barce i był skuteczny. ALE - kontrakt to raz, a dwa być może jakieś niesnaski z Guardiolą, który bodajże już rok temu chciał go posłać w diabły. Głupi ten Eto..spierdolić sobie karierę w kosmicznej Barcelonie.
    Ostatnio edytowane przez Kempes ; 27-07-2009 o 11:06
    Jesteś panem własnego losu.

2006/07 - 36/16*
    2007/08 - 34/22
    2008/09 - 46/29

Liczba meczow/gole*

Legionista Awatar Tom Kruz
    Gole Ibry dla Interu w Serie A

2006-07 - 15
    2007-08 - 17
    2008-09 - 25

W sumie transfer może być korzystny dla obydwu klubów. Barca pozyskała lepszego gracza (oby się tam nie sprawdził), a Inter niewiele słabszego plus sporą gotówkę. Hleba nie liczę bo dla mnie takie ekipy jak Barca, Inter to dla niego za wysokie progi.
    Ostatnio edytowane przez Tom Kruz ; 27-07-2009 o 11:11
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kempes Zobacz posta
    Ktoś wie może ile Ibrahimovic strzelił bramek dla Interu w Serie A , w każdym poszczególnym sezonie spędzonym w tym klubie ?

ps. ''Teraz JA'' raczej trafia w sedno. Chyba jednak poza boiskowe aspekty decydują o tym transferze. Eto świetnie się komponował w Barce i był skuteczny. ALE - kontrakt to raz, a dwa być może jakieś niesnaski z Guardiolą, który bodajże już rok temu chciał go posłać w diabły. Głupi ten Eto..spierdolić sobie karierę w kosmicznej Barcelonie.

to statystyki Zlatana z poprzedniego sezonu w Interze:

Zlatan Ibrahimovic 45 2 4391 29 10 10/0

kolejno:
    mecze w 11; mecze z ławki; minuty na boisku; gole; asysty; kartki-żółte/czerwne

czyli w 45 spotkaniach miał udział w 39 golach Interu (gole plus asysty). Eto w poprzednim sezonie miał chyba 3 lub 4 asysty.

Czy ja pisałem, że będzie tam na ławie siedział?
    Uważam, że Zlatan nie jest wart tych pieniędzy i że dobry jest w meczach z drużynami do szóstego iejsca w tabeli.
    Nastrzela dużo bramek? Pewnie tak, ale czy taki potrzebny będzie jego talent do dogrywania? Wątpię, takich zawodników Barca ma pod dostatkiem, on ma strzelać. I moje pyatanie brzmi: czy da radę pociągnąc atak w ważnych meczach?

Odnośnie marketingu: wiadomo, same koszulki przyniosą korzyści, Eto był murzynem, biały lepiej się będzie sprzedawał.
    No hay otro como Durán.

Legionista
    a kto Ci zarzucił, że napisałeś, że będzie siedział na ławie?

To samo słyszę pod zarzutem CR, że nie potrafi grać przeciwko mocnym zespołom, a tylko średniakom i słebeuszom
    39 udziałów przy bramkach w 45 spotkaniach- wg Ciebie w tych spotkaniach nie będzie takich meczów Interu jak z Milanem, Juve, Romą itd? Moim zdaniem na siłę dorabiasz teorię do Ibry. Nie wiem czy oglądasz mecze Szwecji, myślisz, że kto ciągnie grę tej reprezentacji? Nawet gdy Zlatan nie ma świetnych zawodów, to i tak wypracuje kolegom 2-3 okazje do zdobycia bramki (vide ostatni mecz Szwecji. A to, że koledzy nie potrafią strzelić gola z kilku metrów, to już nie wina Ibrahimovica)

Pewnie masz rację, ale nie w meczach z potentatami
    Chodzi mi o to, że on ma wykańczać, od stwarzania okazji będzie kto inny.
    Ale zobaczymy. Być może, zmuszony będę przyznać Ci rację
    No hay otro como Durán.

Legionista Awatar pzk
    Moim zdaniem na tym transferze skorzysta i Inter i Barca. Co by nie mówić o Eto i jego rajdach, a raczej ich braku to jednak swoje zadanie jako napastnika spełnia i kończy sezon z 30 bramkami. A Ibra? Z takimi asystentami jak Xavi czy Iniesta nie ma bata, żeby nie trafił 20 bram. W sumie ten transfer pokaże ile obaj są warci i jak sobie poradzą.
    A co do scudetto to nawet Eto nie pomoże Interowi, bo i tak Juve pozamiata z Diego w roli głównej

Legionista Awatar siekan
    Cytat Zamieszczone przez piotrekp Zobacz posta
    A co do scudetto to nawet Eto nie pomoże Interowi, bo i tak Juve pozamiata z Diego w roli głównej
    Nie znasz się
    "... to ulice, po których chodziły legendy, od Wiecha, Tyrmanda, Brychczego, do Deyny ..."

No i Ibrahimovic oficjalnie w Brasie a oto jedno z jego pierwszych zdjec. Zachowanie godne wielkiego kibica Interu:

Cytat Zamieszczone przez killzone Zobacz posta
    No i Ibrahimovic oficjalnie w Brasie a oto jedno z jego pierwszych zdjec. Zachowanie godne wielkiego kibica Interu:

Z deka żałosne... Ale to nie Polska, tam kibice Barcy są wniebowzięci Ale i tak się cieszę. Liczę na powtórkę z poprzedniego sezonu

Real w dalszym ciągu kupuje Tym razem padło na Arbeole

Legionista Awatar siekan
    22-letni Dmytro Czyhrynski (Szachtar Donieck) podpisał kontrakt z Barceloną. Po raz ostatni w barwach ukraińskiego klubu zagra w piątkowym meczu o piłkarski Superpuchar, przeciwko... katalońskiej drużynie.

Według hiszpańskich mediów, triumfator Ligi Mistrzów zapłaci zdobywcy Pucharu UEFA 25 mln euro (35,6 mln dolarów), a umowa będzie obowiązywać przez pięć lat. Początkowo Czyhrynski będzie zarabiał 1,2 mln euro za sezon, a jego pensja później wzrośnie do 2 mln euro.

W reprezentacji Ukrainy Czyhrynski, środkowy obrońca, rozegrał 19 meczów. Był w kadrze na MŚ w 2006 roku, ale tylko jako rezerwowy.

W Szachtarze Donieck grał razem z Mariuszem Lewandowskim.
    Jestem w niemałym szoku! Zupełnie nie spodziewany transfer.

Legionista Awatar Flip
    Cytat Zamieszczone przez siekan Zobacz posta
    Jestem w niemałym szoku! Zupełnie nie spodziewany transfer.
    Jest kozacki w Football Menagerze,ale żeby za takie pieniądze....

Liga hiszpańska startuje a wraz z nią typerek,kto chętny niech ciśnie. http://www.forum.legialive.pl/showthread.php?t=8128
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Legionista
    oglądam właśnie mecz 1/16 CdR Alcorcon(trzecioligowiec)-Real Madryt i do przerwy jest......3-0!

a spokojnie mogło by być już z 6-0. To co grają miejscowi to po prostu kosmos. Oni miażdżą Real bardziej niż Barca w pamiętnym spotkaniu na SB (2-6). Prowadzenie piłki, klepki, wychodzenie na pozycje, drybling 1 na 1, po prostu miazga.

skład Realu na ten mecz:
    Dudek
    Arbeloa
    Albiol
    Metzelder
    Drenthe
    Granero
    Diarra
    Guti
    Van der Vaart
    Raul
    Benzema

Legionista Awatar kiubz
    4

Legionista
    rzeź niewiniątek mogło być 5-0, ale bodajże Borja nie trafił do pustej bramki, wystarczyło zrobić zdecydowany wślizg

Legionista Awatar crolick
    No to Dudek się nagra w tym sezonie w Realu

Legionista Awatar Z.
    Najlepsze, ze ten Alcorcon to takie KS Piaseczno - przedmiescia Warszawy. Prawie derby. Masakra
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar kiubz
    piękno futbolu...

Legionista
    kibice wbiegli po zakończeniu meczu na boisko. Nie w celu awantury, tylko w celu przywitania się z piłkarzami RealuWujek Walter miałby pełne ręce roboty

swoją drogą budżet Alcorconu wynosi 1,2 mln euro. Jest tam kilku ciekawych zawodników, miedzy innymi Borja (wychowanek Realu Madryt). Trzeciak, do roboty, są perełki do wyciągnięcia z Espanii
    Ostatnio edytowane przez Teraz JA ; 27-10-2009 o 23:15

Uprawnienia umieszczania postów