Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 91 do 119 z 119

Wątek: Raków Częstochowa - Legia [22. kol. Ekstraklasy 2019/20, 15.02.2020, godz. 20:00]

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Karbownik to przechodzi sam siebie wchodząc między stado obrońców na pełnej mocy i praktycznie robi co chce.
    Niestety, praktycznie nie broni.

Generalnie obrona zagrała bardzo słabo, Jędza i Lewczuk nie pewni. Natomiast zalecałbym spokój, przy lepszej skuteczności mogliśmy to wygrać. Rosołek póki co od początku to nieporozumienie. Chłopak powinien wchodzić z ławki.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Niestety, praktycznie nie broni.
    hmm... bo nie jest obrońcą? Vuko go tam wystawia ale chłopaka by trzeba było wypróbować albo na środku pomocy albo na skrzydle, bo na defensywie marnuje się jego potencjał.

Legionista
    nie ma co gadać ! trzeba szanować ciężko zdobyty punkt, na stadionie (!?!?) dziewiątej drużyny ekstraklasy, beniaminka, który wcześniej przyjął 11 razy w ryj. Rośnie z tego wielka Legia.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Martino1989 Zobacz posta
    Natomiast zalecałbym spokój, przy lepszej skuteczności mogliśmy to wygrać..
    Za każdym razem piszesz to samo że chyba sam w to nie wierzysz...

Męczarnie z ŁKS-em,teraz szczęśliwy remis z medalikami.Całe szczęście nie ma kto nam odjechać bo już by było po zawodach...

Generalnie obrona zagrała bardzo słabo, Jędza i Lewczuk nie pewni. Natomiast zalecałbym spokój, przy lepszej skuteczności mogliśmy to wygrać. Rosołek póki co od początku to nieporozumienie. Chłopak powinien wchodzić z ławki.
    Stwierdzasz to po jednym meczu? A jakby Kante wykorzystał jego dogranie to pewnie pisałbyś ze musimy grać dwójka z przodu

Za tydzień zagra Perkhart z Kante.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Cytat Zamieszczone przez L.. Zobacz posta
    Za każdym razem piszesz to samo że chyba sam w to nie wierzysz...

Męczarnie z ŁKS-em,teraz szczęśliwy remis z medalikami.Całe szczęście nie ma kto nam odjechać bo już by było po zawodach...
    Serio uważasz ze wczorajszy mecz zagraliśmy słabo? Tysiąc razy wolę styl który Legia prezentuje za Vuko niż meczenie buły jak za Sa Pinto albo Jozaka. Wolę racjonalnie podchodzić do tego co się dzieje niż po każdym meczu pisać ,, pedały" jak co poniektórzy.

Legionista
    Serio uważasz ze wczorajszy mecz zagraliśmy słabo? Tysiąc razy wolę styl który Legia prezentuje za Vuko niż meczenie buły jak za Sa Pinto albo Jozaka. Wolę racjonalnie podchodzić do tego co się dzieje niż po każdym meczu pisać ,, pedały" jak co poniektórzy.
    Słabo nie no ale graliśmy tylko z takim Rakowem więc na jego tle spodziewałem się czegoś więcej

Legionista Awatar Chmielo
    Mladenović jest do wzięcia, ale nie. Ogrywajmy tam dalej Karbownika, którego zaraz nie będzie i który nie potrafi bronić. W czerwcu odejdzie Rocha i zostajemy bez zawodnika. Przepraszam, Hołownia wróci...
    A Melanż Trwa...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez L.. Zobacz posta
    Słabo nie no ale graliśmy tylko z takim Rakowem więc na jego tle spodziewałem się czegoś więcej
    Ale taki Raków potrafi się 2-3 razy mocniej spiąć na Legię niż top ekstraklasy. Indywidualne błędy w obronie Plus tradycyjnie problemy że skutecznością i mamy remis. Nawet nie przegraliśmy, zostajemy liderem a na forum naśmiewnie się z piłkarzy, deprecjonowanie na siłę wartości niektórych, czy wyzwanie od frajerów.

To był pierwszy chyba mecz, gdzie od początku graliśmy nowym ustawieniem. Nie ma szans, aby wszystko od początku zatrybiło i było dobrze. Gramy piłką, potrafimy zdominować przeciwnika. Dopracować skuteczność, zwiększyć koncentrację i będzie naprawdę dobrze.
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Kijek to taki kozak do pierwszego upomnienia przez moderatora . Nie odpisywanie mu nie załatwia sprawy bo koleś sam że sobą wtedy gada.

Jeśli dajemy przeciwnikowi w prezencie dwa karne to ciężko.wygrac taki mecz. Obrona myślami.gdzie indziej. Vesovic irytuje mnie co mecz. Liczę że w końcu Stolarski wejdzie za niego bo gorzej raczej nie zagra. Rosołek dostał w nagrodę.pierwszy skład ale.poki co to chyba za.duzo jak dla niego. Z braku laku i jeden punkt dobry.
    (L)

Legionista
    Szkoda remisu, liczyłem na zwycięstwo, ale wychodzi na to że jeszcze nie weszliśmy na najwyższe obroty po okresie przygotowawczym. Dlatego dobrze że zaczęliśmy od dwóch słabszych rywali, teraz 5 meczy z topem ligi plus nieobliczalna Wisła. DO tego dochodzi mecz w Pucharze Polski, według mnie nastąpi teraz weryfikacja naszych oczekiwań na ten sezon. Mamy możliwość odskoczyć stawce, albo będziemy kolejny sezon w tempie żółwia ścigać się o mistrza. Jeśli odskoczymy reszcie ligi, będzie można powoli budować nadzieję na puchary, że nie przepadniemy na pierwszym mocniejszym rywalu. Jeśli będzie po raz kolejny wyścig żółwi, nie będziemy potrafili tej lidze odjechać, prognozy na puchary będą raczej jasne, odpadamy w eliminacjach, Mioduski ratuje budżet Karbownikiem. Szans na postęp sportowy nie będzie, wtedy trzeba trzymać kciuki za to by utrzymała się chociażby obecna sytuacja, ale bardziej prawdopodobny scenariusz to kolejny regres sportowy.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 16-02-2020 o 11:12

Legionista Awatar krzysiek1916
    Ja z tego meczu zapamiętałem 2 rzeczy:
    a. piłkarskie jaja w wykonaniu Schwartza przy okazji na 2:0 dla Rakowa (nietrafienie w piłkę i pokraczna próba przewrotki); to tylko pokazuje z jakimi tuzami "udało się" nam zremisować,
    b. Krzysztof Materna w czapce PROSTO.

Cholewiak śmierdzi mi Piotrem Bronowickim. Tylko tamten był w pakiecie z lepszym bratem. To jakiego dobrego piłkarza ma w rodzinie Cholewiak? Może koszykarza, siatkarza, zapaśnika, hokeistę, cokolwiek?
    Zapachniało starymi, "dobrymi" czasami ITI. To chyba było tak:
    Zygo i Kosmala: Nie da się ściągać do Legii większych przeciętniaków niż my.
    Mioduski: Potrzymajcie mi piwo.

Nie wiem co się stało zimą, ale to co było naszą najmocniejszą stroną jesienią, czyli organizacja gry obronnej i mocni stoperzy gdzieś zniknęło.
    Praktycznie każdy z linii obrony (łącznie z bramkarzem) popełnił wczoraj błąd, który mógł skończyć się bramką (lub się skończył). W zasadzie każdy rożny czy wolny to było zagrożenie pod naszą bramką.
    To tylko moje spekulacje, ale może sztab szkoleniowy uznał, że w obronie wszystko dobrze działa i podczas obozu za mało czasu na to poświęcili? Mam wątpliwości, że tyle błędów to kwestia przypadku, tym bardziej, że stracona bramka z ŁKSem też była kuriozalna.

W zasadzie trudno kogoś pochwalić za ten mecze (ok, może Kante i Karbo w ofensywie), a wpuszczanie Cholewiaka, który po wejściu nie miał jednego dobrego zagrania to już sabotaż.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Trenera mamy bardzo dobrego.

Jedyne co dziś ratuje Rosolka i Luquinhasa od bycia najgorszymi na boisku to fakt, że jest na nim Vesovic.
    Z tym Rosołkiem to nie szalej, wolę Legię z Rosołkiem niż Legię z Necidami czy innymi wynalazkami, swoje frycowe musi odpękać.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez twarog1987 Zobacz posta
    Z tym Rosołkiem to nie szalej, wolę Legię z Rosołkiem niż Legię z Necidami czy innymi wynalazkami, swoje frycowe musi odpękać.
    A ja wolę Legie z piłkarzami gotowymi i dającymi gwarancję sukcesów. Ani Necid wtedy ani Rosołek obecnie tego nie gwarantuje.

Moment w którym jesteśmy to nie jest dobry czas aby ogrywać młodych.

Rosołek zagrał wczoraj slabiutko. Niestety problem polega na tym, że inni skrzydłowi są daleko od formy (Wszolek, Novikovas) lub grają nie wiadomo dlaczego na nie swojej pozycji (Vesovic) przez co wypadają też slabo lub zwyczajnie są chujowymi piłkarzami (Cholewiak).
    #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Za nami bardzo dziwny mecz, mecz, który teoretycznie mieliśmy pod kontrolą, stwarzaliśmy sobie sytuację i kwestią czasu wydawałoby się, że coś wpadnie i będziemy mieć pełną pule. Wszystko pięknie, ładnie, gdyby nie kolosalne błędy w obronie, błędy wręcz juniorskie i niejaki Musiolik (dla mnie kołek piłkarski) strzela nam bramkę w pierwszej bodajże akcji Rakowa w naszą stronę ... ostatecznie udaje się wyrównać i nawet wyjść na prowadzenie, ale po raz kolejny nasze grajki w tyłach rozdają prezenty niczym Mikołaj 6 grudnia i kończy się 2-2, dorzucając do tego pełno smrodu pod naszą bramką i karnego wykonanego jak przystało na ekstraklasę (podcinka! ). Szkoda, wielka szkoda straty punktów, obrona do poprawy od zaraz, z takimi błędami nie da się punktować za 3.
    LEGIA TO MY
    Freedom for Mary Wagner!!!

Krociutko: kto faulował?

W pełni się zgadzam, ja go np nie cytuje.
    Czasami cytujesz sam siebie więc nie kłam.

Mecz fajny do oglądania. Szkoda remisu.
    edit: literówka.

Legionista
    A ja wolę Legie z piłkarzami gotowymi i dającymi gwarancję sukcesów. Ani Necid wtedy ani Rosołek obecnie tego nie gwarantuje.

Moment w którym jesteśmy to nie jest dobry czas aby ogrywać młodych.

Rosołek zagrał wczoraj slabiutko. Niestety problem polega na tym, że inni skrzydłowi są daleko od formy (Wszolek, Novikovas) lub grają nie wiadomo dlaczego na nie swojej pozycji (Vesovic) przez co wypadają też slabo lub zwyczajnie są chujowymi piłkarzami (Cholewiak).
    Kijku a jaki moment bedzie odpowiedni do ogrywania Rosolka czy innych? Ta liga jest tak buraczana ,źe spokojnie mozemy i z Rosolkiem w skladzie ja wygrac, a z czasem jak chlopak pewnosci nabierze to i z niego moze wyrosnac niezly grajek. Lech poszedl ta droga i dobrze,ze my idziemy, wole Legie z naszymi mlodymi z Akademii niz ekipe 11 nie zwiazanych z naszym klubem . Dla przypomnienia Kijku czy za Lesnego mimo,ze mielismy twoim zdaniem taki samograj , gdzie brał wszystko co mu podrzucili z zagranicy, a mimo to zdarzaly sie takie wyniki jak :
    Legia- Ruch 1-3
    Zawisza- Legia 3:1
    Podbeskidzie - Legia 1:0 i 2:1
    Legia- Belchatow 0-1
    Gołrnik Leczna- Legia 3:1, 1:0
    Legia- Korona 1:2
    Legia- Termalica 1:1 x 2 i Termalica -Legia 3:0, 2:1
    Legia - Arka 1:3
    Wypisalem wyniki tylko z niewatpliwymi tuzami za jego kadencji, pytanie ilu chlopakow z naszej Akademii za Lesnego ruszylo w swiat?
    Jako klub nigdy nie zrobimy wynikow sciagajac grajkow z zagranicy bo nie stac nas na tych co faktycznie potrafia pograc w pilke, kazdy taki transfer to jest na zasadzie , a kiedys grał coś to może u nas się odbuduje..., uważasz, że Mioduski zle robi ,ze jednak chce z Vukovicem bardziej postawic na naszych? jaka to roznica w porównaniu do wyników przytoczonych powyżej? Bedziesz wracał do mitycznej Ligi Mistrzow i tego farta z losowaniem Dundalk ? Sam Lesny mowi w wywiadach , ze to mega szczescie bylo...
    Ostatnio edytowane przez twarog1987 ; 16-02-2020 o 14:45

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez twarog1987 Zobacz posta
    Kijku a jaki moment bedzie odpowiedni do ogrywania Rosolka czy innych?
    Twarogu, taki w którym dany piłkarzy będzie wartością dodana. Uważam, że na razie jest dla niego za wcześnie.

Buraczana liga czy nie to należy ją wygrać.
    #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Legionista

Buraczana liga czy nie to należy ją wygrać.
    #Vuko2019Słyszał?
    Ostatnio edytowane przez THC81 ; 16-02-2020 o 17:37
    Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Dawno nie widziałem Legii grającej aż tak bez pomysłu. Szkoda gadać. Co oni robili przez tydzień przygotowując się do meczu ? Gry obrony nawet nie komentuje bo to co się tam działo to groteska. Cholewiak nie wiem co robił po wejściu na plac gry, na tym poziomie nie powinno się tak "grać". Jeśli Skowronek był w stanie sklecić drużynę za darmo która teraz walczy, to pomyślmy co można by zrobić z naszą gdyby prowadził ja ktoś z pomysłem i umiejętnościami. Meczy z takimi Rakowami nie można zremisować A my fartem zremisowaliśmy.
    Ostatnio edytowane przez Peacemaker ; 16-02-2020 o 22:25

Legionista Awatar MarioWOLF
    Po analizie tego meczu mogę stwierdzić, że główną przyczyną słabego wyniku jest jednak determinacja. Nie to, żeby naszym jakoś wybitnie jej brakowało. Po prostu było jej więcej po stronie Rakowa. Widać to szczególnie w statystyce pojedynków. Zdecydowana większość pojedynków w obronie przegrana przez nas, przebitki wygrywane przez Raków. Częstochowianie grali prostą piłkę i nie odpuszczali. Do tego nakręciła ich pierwsza bramka zdobyta z niczego - po bezmózgowiu Vesovicia.

Legionista
    Dużo narzekań było na możliwe kłopoty z przodu(poniekąd słuszne-chyba ,że nowy Czech odpali),ale to obrona póki co martwi. Po przerwie Lewczuk jest prze słaby,Jędza elektryczny,Karbownik mega kot z przodu lecz z tyłu dramat - co w sumie nie dziwi. Vesovic to osobny rozdział. Mega irytuje,ale faktycznie szarpie- tyle,że bez większego sensu i pożytku.No,ale skoro zapierdaxxla to dla Vuko widocznie jest ok. Majecki wczoraj miał ,po mojemu to dwie super parady i chyba to przesłoniło oceniającym mecz ,całościowy obraz jego gry. Wcześniej(zwłaszcza w pierwszej połowie) momenty miał tragiczne. On w ogóle nie umie wyprowadzać piłki. Robi to karygodnie(gra pod nogi przeciwnika!!) lub za wolno ( np po złapaniu pilki przy rożnym myśli tak długo,że wszyscy przeciwnicy wracają i zamiast kontry jest nic...a potem i tak zgrywa jakąś chvjnie). Do tego ,czasem przydałoby się wyjść z,, piątki'' ,przeciąć dośrodkowanie coś wyjaśnić, uspokoić. Młody może jakiś strasznych baboli nie sadzi ,ale w mojej ocenie autentycznie nie daje od siebie tyle ile powinien dawać bramkarz Legii. Jakoś mam wrażenie ,że przez te pół roku już się u nas nie rozwinie i gra chyba głownie przez przepis o młodzieżowcu( wiem ,że to kontrowersyjna opinia,ale chyba wolał bym ogrywać już kogoś ,kto tu ma być nr 1 po jego odejściu a niech by i Cierzniaka(chyba ,że nie ma tej osoby jeszcze w klubie i będzie na pewno -tyle,że później)
    Zgasł strasznie Wszołek , na minus w stosunku do jesieni Martins(choć nadal jest to w miare solidny poziom). Na plus na pewno Kante i w sumie Luqinias(choć karny wczoraj to faktycznie debilny).Nie wiem po co nam ten Cholewiak?Nie wiem czy Stolarski jest wyraźnie słabszy od Veso,że nie dostaje szansy?To tak po krótce
    Reasumując graliśmy na razie z dwoma beniaminkami i kandydatami do spadku. Nie ma tragedii,ale nie ma i powodów do optymizmu jak sądzę . Daleki jestem od zmasowanej krytyki, czy wyśmiewania graczy lub trenera,gdyż widać walkę i to mityczne zapierdalanie. Z resztą tak krawiec kraje,jak mu materiału staje. Meczę ogląda się w sumie dobrze, na pewno lepiej niż za Pinto. Widać ,że się starają, nie przechodzą obok gry może być z tej mąki chleb,ale nie musi.Samo staranie i zapierdalanie - choć bardzo ważne nie może być jedynym co decyduje w kontekście gry w Legii. To powinno być elementarną podstawą. Może zdobędziemy to mistrzostwo( choć mam trochę obaw),ale o pucharach to bym nawet nie myślał.Tyle pierwszych subiektywnych przemyśleń.

Legionista
    Jak nie da się wygrać, trzeba przynajmniej zremisować.
    Martwi utrata punktów, na mały plus, że jak ich trener w końcówce wprowadził dodatkowego napastnika, to nawet piłki nie powąchali.

Legionista Awatar Runi
    Akurat Raków zagrał taktycznie świetny mecz. Wyłączyli praktycznie nasze wszystkie atuty , zminimalizowali nasze sytuacje bramkowe do minimum , a sami stworzyli kilka naprawdę stuprocentowych. Remis sprawiedliwy , a to martwi.

Administrator Awatar mOFMC
    Lepszy remis niż wiadomo co
    Wypijmy! Za wojnę z bisurmanem!

Legionista Awatar e(L)egion
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Akurat Raków zagrał taktycznie świetny mecz. Wyłączyli praktycznie nasze wszystkie atuty , zminimalizowali nasze sytuacje bramkowe do minimum , a sami stworzyli kilka naprawdę stuprocentowych. Remis sprawiedliwy , a to martwi.
    Bez przesady. Tak nas wyłączyli i zminimalizowali, że dostali dwie bramki, a przy większej skuteczności mogłoby być ich więcej. Z czym się można zgodzić, to z tym że sami mieli co najmniej jedną setkę i oddali kilka groźnych strzałów.
    "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez e(L)egion Zobacz posta
    Bez przesady. Tak nas wyłączyli i zminimalizowali, że dostali dwie bramki, a przy większej skuteczności mogłoby być ich więcej. Z czym się można zgodzić, to z tym że sami mieli co najmniej jedną setkę i oddali kilka groźnych strzałów.
    Mieli kilka setek + karnego. A co do naszej gry to z pierwszej połowy mieliśmy z dwie dobre sytuacje, które zapamiętałem więc z tą ilością z naszej strony bym nie przesadzał.

Uprawnienia umieszczania postów