Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 129

Wątek: Przygotowania do rundy wiosennej 2020

Legionista Awatar Gabro

Przygotowania do rundy wiosennej 2020

Agra i Obradović przesunięci do rezerw wg Błońskiego
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Legionista
    Obaj mają kontrakty ważne jeszcze przez półtora roku, na odejście z przyczyn nazwijmy to "ambicjonalnych" u żadnego z nich chyba nie ma co liczyć... aby tylko nam tam młodzieży nie psuli swoim podejściem do zawodu. Dot. głównie Ivana, bo Agra jakąś tam ambicję wykazywał, gorzej z umiejętnościami. Tak czy inaczej powrotu do jedynki w przypadku któregokolwiek z panów nie widzę, chyba że w przypadku jakiejś niespotykanej plagi kontuzji

Legionista Awatar Gabro
    Piłkarze Legii Warszawa wrócą do treningów 9 stycznia. Dwa dni później wicemistrzowie Polski rozpoczną zgrupowanie w Turcji. W samolocie do Belek zabraknie miejsca dla Ivana Obradovicia oraz Salvadora Agry. Ze stołecznym zespołem trenować będzie za to trzech utalentowanych juniorów z rezerw. W tym gronie znajdują się Ariel Mosór, Nikodem Niski, a także Radosław Cielemęcki.
    TVP Sport

http://sport.tvp.pl/46040262/trzech-...adovic-zostaja

Legionista
    Obradovic przypomina mi Descargę.
    Doświadczony boczny obrońca, z konkretnym CV, transfer przy powszechnym aplauzie jaki to kozak do nas przychodzi, badania lekarskie nie wykazujące problemów ze zdrowiem, zaraz po podpisaniu intratnego kontraktu - kontuzja przewlekła.
    Wielka pomyłka. Po raz kolejny wypada mieć nadzieję na wyciągnięcie wniosków przez decyzyjnych.

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Gelo85 Zobacz posta
    Obradovic przypomina mi Descargę.
    Doświadczony boczny obrońca, z konkretnym CV, transfer przy powszechnym aplauzie jaki to kozak do nas przychodzi, badania lekarskie nie wykazujące problemów ze zdrowiem, zaraz po podpisaniu intratnego kontraktu - kontuzja przewlekła.
    Wielka pomyłka. Po raz kolejny wypada mieć nadzieję na wyciągnięcie wniosków przez decyzyjnych.
    W przypadku Descargi nie było tak, że przychodził zdrowy kot, a w przypadku Obradovicia połamany kot ?
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Był chyba kiedyś przepis, że Klub może rozwiązać kontrakt z zawodnikiem, jak ten zagrał w mniej niż 10% meczów pierwszej drużyny w danym sezonie.

Jeżeli Obradović ma 2-letni kontrakt, to może w ten sposób uda się tutaj wydać o roczną pensję mniej i w czerwcu go pożegnają i może stąd rezerwy, bo w to, że ktoś go wykupi od Nas zimą jakoś wątpię....

Gintleman Awatar księciuniu
    Przepisu nie kojarzę, ale coś mi się kołacze, że właśnie Obradović ma w kontrakcie zapis przewidujący jakieś bonusy (kasa/przedłużenie umowy/???) w przypadku występów w I drużynie (nie wiem czy nie chodzi nawet i jeden występ).
    Dlatego już dawno pisałem, że jak wyzdrowieje, to klub zamknie go w piwnicy, żeby przypadkiem sam się w trakcie meczu nie wpuścił z ławki na minutę na boisko.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Rozwiązanie Kontraktu przez Klub

Nowe przepisy przyznały również klubom prawo do jednostronnego rozwiązania kontraktu. Od teraz klub może rozwiązać kontrakt z zawodnikiem w następujących przypadkach;

Bez winy zawodnika, jeżeli:

– Zawodnik, za wyjątkiem bramkarza, wystąpił w mniej niż 10% oficjalnych meczów rozegranych przez Klub w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych w pierwszej drużynie seniorów w całym sezonie poprzedzającym sezon, w którym Klub składa oświadczenie o jednostronnym rozwiązaniu Kontraktu, pod warunkiem złożenia takiego oświadczenia w terminie 7 dni od daty rozpoczęcia okresu zmiany przynależności klubowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN;
    http://kancelariasportu.pl/rozwiazan...-pilkarskiego/

Legionista
    Patologia, za transfer tego Obradovica to Prezes powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za działanie na szkodę Spółki ... ludzie kupują 10 letnie auta na giełdzie i potrafią lepiej informacje na ich temat odszukać ! granda to co tu się odwaliło ...

Legionista Awatar Gabro
    czyli będzie go można odprawić po sezonie

Legionista
    i pewnie jakieś nowego kupić

Legionista Awatar Skw_
    Cytat Zamieszczone przez pchorseba Zobacz posta
    Patologia, za transfer tego Obradovica to Prezes powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za działanie na szkodę Spółki ... ludzie kupują 10 letnie auta na giełdzie i potrafią lepiej informacje na ich temat odszukać ! granda to co tu się odwaliło ...
    Akurat Mioduski to się znać na piłkarzach nie musi, co innego ta miernota Kucharski, który chyba sam żadnego zawodnika jeszcze nie znalazł.
    Co ten matoł robi jeszcze na stanowisku, to powinno być pytanie do Mioduskiego.

Przecież to Mioduski zrobił ten transfer
    Nie chciałbym skreślać Ivana Obradovicia, choć wiele osób to zrobiło. Jego transfer nie był przypadkiem czy łapanką. Zrobiliśmy dokładny wywiad w jego temacie. Rozmawiałem też z zaprzyjaźnionym szefostwem Anderlechtu. Jesteśmy nieco zdziwieni, że wszystko wygląda tak, jak wygląda. Mam nadzieję, że to splot niefortunnych wydarzeń.

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez Skw_ Zobacz posta
    Akurat Mioduski to się znać na piłkarzach nie musi, co innego ta miernota Kucharski, który chyba sam żadnego zawodnika jeszcze nie znalazł.
    Co ten matoł robi jeszcze na stanowisku, to powinno być pytanie do Mioduskiego.
    Miernota, nie miernota ale wszystkie pozostałe transfery z ostatniego okienka mu wypaliły.

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Miernota, nie miernota ale wszystkie pozostałe transfery z ostatniego okienka mu wypaliły.
    Dokładnie, Kucharski zanotował całkiem niezłe okienko dlatego temat Obradovicia w ogóle mnie nie grzeje. Ot po prostu pomyłka. Fakt, że trochę zbyt kosztowna, ale może uda im się rozwiązać jakoś temat, skoro jemu tutaj nic się nie podoba (nawet relacji z trenerem nie ma dobrych). Bardziej wkurzają mnie takie transfery jak Agra czy Rocha.

Cytat Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta
    Dokładnie, Kucharski zanotował całkiem niezłe okienko dlatego temat Obradovicia w ogóle mnie nie grzeje. Ot po prostu pomyłka. Fakt, że trochę zbyt kosztowna, ale może uda im się rozwiązać jakoś temat, skoro jemu tutaj nic się nie podoba (nawet relacji z trenerem nie ma dobrych). Bardziej wkurzają mnie takie transfery jak Agra czy Rocha.
    A faktycznie prawnie będą go mogli odpalić po sezonie jak nie będzie grał? Jeśli tak to jakieś szanse są, żeby rozwiązać kontrakt już zimą z pewnie 3 miesięczną odprawą.

Legionista
    Wcześniej ktoś linkował wywiad z Kobiereckim. trener II podkreślał, że IO podchodzi do obowiązków profesjonalnie, że nie strzela fochów, że sam szatnie sprzątał itd.
    Nie wiem, na ile jest w tym kurtuazji, a na ile to rzeczywistość. Wydaje się, że obawy o psucie młodzieży nieuzasadnione.
    To jednak nie Ljuboja, który po sezonie, maks dwóch był wyporzyczany z klubu do klubu (a słynął z tego, że nocami maszerował z klubu do klubu)
    koko koko Skorza spoko...

Legionista
    Ale jedno, drugiego nie wyklucza. Z tym gościem wystarczyło naprawdę minimalne zainteresowanie by jej uniknąć. Ja się wkurzam bo kolejny raz zaufali jakiemus managerowi zamiast szukać własnej drogi ...

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    A faktycznie prawnie będą go mogli odpalić po sezonie jak nie będzie grał? Jeśli tak to jakieś szanse są, żeby rozwiązać kontrakt już zimą z pewnie 3 miesięczną odprawą.
    https://www.pzpn.pl/public/system/fi...o%C5%BCnej.pdf

ART. 11. –ŚWIADCZENIA DLA ZAWODNIKA W CZASIE NIEZDOLNOŚCI DO GRY

2.W przypadku kontuzji lub choroby uniemożliwiającej występowanie Zawodnikowi w rozgrywkach przez okres dłuższy niż łącznie 180 dni w roku kalendarzowym lub w Sezonie rozgrywkowym, stwierdzonej zaświadczeniem lekarskim, jeżeli Klub nie zamierza skorzystać z prawa do jednostronnego rozwiązania Kontraktu, przysługuje mu prawo do ograniczenia wypłaty wynagrodzenia przysługującego Zawodnikowi do kwoty 50% wynagrodzenia indywidualnego należnego z tytułu profesjonalnego uprawiania piłki nożnej na rzecz Klubu, nie później niż do dnia uzyskania przez Zawodnika zdolności do gry.
    +
    http://kancelariasportu.pl/rozwiazan...-pilkarskiego/

Zawodnik, za wyjątkiem bramkarza, wystąpił w mniej niż 10% oficjalnych meczów rozegranych przez Klub w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych w pierwszej drużynie seniorów w całym sezonie poprzedzającym sezon, w którym Klub składa oświadczenie o jednostronnym rozwiązaniu Kontraktu, pod warunkiem złożenia takiego oświadczenia w terminie 7 dni od daty rozpoczęcia okresu zmiany przynależności klubowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN;

Zawodnik z powodu kontuzji lub choroby, stwierdzonej zaświadczeniem lekarskim, nie wystąpił w oficjalnych meczach rozegranych przez Klub w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych przez okres dłuższy niż łącznie 180 dni w roku kalendarzowym lub w Sezonie rozgrywkowym, pod warunkiem, iż oświadczenie o rozwiązaniu Kontraktu zostanie złożone odpowiednio do dnia 10 stycznia lub 10 lipca;
    Ostatnio edytowane przez Chmielo ; 03-01-2020 o 15:13
    A Melanż Trwa...

Legionista
    To ja mam pytanie do Kijka.Skoro Woytek całkiem pozytywnie ocenia letnie okienko transferowe, to już klęczy przed Mioduskim czy dopiero się zbiera?
    ...

coraz chudszy Awatar Kijek
    Ale ja nie zabraniam mieć nikomu innego zdania. Natomiast nie zgadzam się, że to było dobre okienko. Szczegolnie w ofensywie każde półrocze w Legii wypada coraz gorzej. I to już nawet nie czasu Bogusia versus Mioduski bo to lata świetlne ale już Mioduski vs Mioduski, jest dramat.

W defensywie dajemy sobie radę bo wszystko trzyma Jędrzejczyk, natomiast jak wypada Jędrzejczyk to i w obronie jest dramat.

A z przodu to nawet szkoda gadać. Z każdym półroczem coraz gorzej.

I jasne można się jara jakimiś tam transferami tylko, że to co mamy teraz czyli Top3 ekstraklasy to na to wystarczy natomiast oczekiwanie od tej drużyny grania w pucharach jest śmieszne.

Natomiast wiadomo w sierpniu będzie wykonanie Vukovica.
    A to jak Mioduski buduje ta drużynę wyraźnie pokazuje kierunek w jakim ma zmierzać Legia Mioduskiego.

Mi się ten kierunek nie podoba i drużynę z każdym okienkiem mamy coraz slabsza.

W grudniu napisałem, że bez 5 poważnych wzmocnień do pierwszej jedenastki vs. Stan obecny nie ma co liczyć na Europejskie Puchary.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 03-01-2020 o 16:47
    #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Ale ja nie zabraniam mieć nikomu innego zdania. Natomiast nie zgadzam się, że to było dobre okienko. Szczegolnie w ofensywie każde półrocze w Legii wypada coraz gorzej. I to już nawet nie czasu Bogusia versus Mioduski bo to lata świetlne ale już Mioduski vs Mioduski, jest dramat.

W defensywie dajemy sobie radę bo wszystko trzyma Jędrzejczyk, natomiast jak wypada Jędrzejczyk to i w obronie jest dramat.

A z przodu to nawet szkoda gadać. Z każdym półroczem coraz gorzej.

I jasne można się jara jakimiś tam transferami tylko, że to co mamy teraz czyli Top3 ekstraklasy to na to wystarczy natomiast oczekiwanie od tej drużyny grania w pucharach jest śmieszne.

Natomiast wiadomo w sierpniu będzie wykonanie Vukovica.
    A to jak Mioduski buduje ta drużynę wyraźnie pokazuje kierunek w jakim ma zmierzać Legia Mioduskiego.

Mi się ten kierunek nie podoba i drużynę z każdym okienkiem mamy coraz slabsza.

W grudniu napisałem, że bez 5 poważnych wzmocnień do pierwszej jedenastki vs. Stan obecny nie ma co liczyć na Europejskie Puchary.

Pewnie, że każdy może miec swoje zdanie.
    Nikt nie zabroni nikomu uważać, że skrzydłowi: Kucharczyk/Agra/Medeiros/Nagy dają więcej w ofensywie niż Wszołek

Stawianie na jednej półce Kucharczyka z posotala trójka jest ignorancja.

Nikt też nie zamierza nikomu zabrania, że Luquinhas daje więcej niż Kucharczyk.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Przepisu nie kojarzę, ale coś mi się kołacze, że właśnie Obradović ma w kontrakcie zapis przewidujący jakieś bonusy (kasa/przedłużenie umowy/???) w przypadku występów w I drużynie (nie wiem czy nie chodzi nawet i jeden występ).
    Dlatego już dawno pisałem, że jak wyzdrowieje, to klub zamknie go w piwnicy, żeby przypadkiem sam się w trakcie meczu nie wpuścił z ławki na minutę na boisko.
    Tak głupiego i bezsensownego transferu to nie pamiętam.
    Czyli wychodzi na to, że dla Legii każda sytuacja jest zła - kontuzjowany zawodnik nie może grać, a jak wyzdrowieje to też nie może bo mu się jeszcze nie daj boże kontrakt przedłuży automatycznie.
    Idioci. A potem loczek płacze, że musi brać pożyczki.

Jaja będą jak Cafu nie przedłuży umowy i odejdzie za darmoche. 800 tys. euro pójdzie się *****. Jakim to trzeba być...aby wykupić piłkarza i nie przedłużyć umowy.

Cytat Zamieszczone przez LioneL Zobacz posta

Jaja będą jak Cafu nie przedłuży umowy i odejdzie za darmoche. 800 tys. euro pójdzie się *****. Jakim to trzeba być...aby wykupić piłkarza i nie przedłużyć umowy.
    A potem zdziwieni, że nie ma na Nikolica.

Obradovic +Rocha +Agra i praktycznie byłoby na Nikolica.

Legionista
    Rozumiem, że trenerzy (w tym Vuko?) byli ignorantami i wystawiali Agrę, Kucharczyka, Medeirosa i Nagyego (najrzadziej - Węgier zdecydowanie częściej grał z lewej) na zmianę na tej samej pozycji.
    Na tej, na której gra teraz Wszołek - dlatego z nimi porównanie.

Tu musze przyznać się do przeoczenia - także Vesovic na tej pozycji lądował, ale - podobnie, jak to ma miejsce teraz - często także wystawiany w obronie. Także na potrzebę porównania sezonu poprzedniego z obecnym zmiany nei ma.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    A potem zdziwieni, że nie ma na Nikolica.

Obradovic +Rocha +Agra i praktycznie byłoby na Nikolica.
    Jest super, jest super, więc o co chodzi???

A na poważnie to ni uja nie mogę pojąć po co wykupili tego Cafu bez przedłużania umowy. Kretynizm. To mogli poczekać na zakończenie wypożyczenia i np. zaproponować Cafu 400 tys. euro za podpis i 400 tys. euro zostałoby w kasie. A tak wyj***li 800 tys. euro i decyzja i tak należy do zawodnika czy zostanie czy nie. No debile.

Legionista
    Ciesze sie, ze jednak mozna sie z toba nie zgadzac I jednoczesnie nie byc przedmiotem infantylnego ataku. Mam nadzieje, ze nie zrobiles wyjatku tylko dla Woytka, i zwyklych forumowiczow zaczniesz traktowac z podobnym szacunkiem.Co do reszty prawie pelna zgoda, z ta roznica, ze na tle rzeczywiscie skandalicznych okienek transferowych, to po ostatnim widac zmiane sposobu budowania kadry, jest w koncu bardziej przemyslana.Jestes chyba jedyna osoba, ktora zamienilaby luquinhasa na kucharczyka I w ogóle jedna z nielicznych, ktora jeszcze o takim pilkarzu(?) pamieta.Gra Legii jest przyjemna dla oka miedzy innymi dlatego, ze nie ma w niej takich drewien a jesli juz sa (np. Agra), to nie graja.
    ...

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Cytat Zamieszczone przez b3nito Zobacz posta
    Ciesze sie, ze jednak mozna sie z toba nie zgadzac I jednoczesnie nie byc przedmiotem infantylnego ataku. Mam nadzieje, ze nie zrobiles wyjatku tylko dla Woytka, i zwyklych forumowiczow zaczniesz traktowac z podobnym szacunkiem.Co do reszty prawie pelna zgoda, z ta roznica, ze na tle rzeczywiscie skandalicznych okienek transferowych, to po ostatnim widac zmiane sposobu budowania kadry, jest w koncu bardziej przemyslana.Jestes chyba jedyna osoba, ktora zamienilaby luquinhasa na kucharczyka I w ogóle jedna z nielicznych, ktora jeszcze o takim pilkarzu(?) pamieta.Gra Legii jest przyjemna dla oka miedzy innymi dlatego, ze nie ma w niej takich drewien a jesli juz sa (np. Agra), to nie graja.
    On zdolny chlopak jesy tylko leniwy. Nazwisko piłkarza Legii jednak nauczył się poprawnie pisać.

Pełna zgoda że gdyby nie taki Agra Rocha i Obradovic
    moglibyśmy mieć Nikolicia...
    (L)

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez b3nito Zobacz posta
    Przed chwilą było, że mamy gorszą kadrę od Pogoni, Lechii i Cracovii, a teraz zmiana narracji i "na top3 starczy". Okazuje się też, że takim składem (ręcznik Majecki na bramce, leszcz Luquinhas na skrzydle, brak ofensywnego pomocnika, promowani przedszkolaków z wyszydzanej Akademii [bo Excel kazał] oraz "nieudane okienko transferowe) możemy liczyć nawet na mistrzostwo. Jeśli ktoś miał inne zdanie w tym temacie to z automatu klęczon z plakatem Mioduskiego nad łóżkiem.

Ciekawe, w która stronę za chwilę zawieje wiatr...
    A Melanż Trwa...

Uprawnienia umieszczania postów