Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 119

Wątek: Legia - Wisła Płock [19. kol. Ekstraklasy 2019/20, 14.12.2019, godz. 20:00]

Legionista Awatar St.Maro

Legia - Wisła Płock [19. kol. Ekstraklasy 2019/20, 14.12.2019, godz. 20:00]

5 ostatnich spotkań Legii:
    • 5-1 Górnik Zabrze (d, liga) - Wszołek x2, Bochniewicz (sam), Novikovas, Niezgoda
    • 1-3 Pogoń Szczecin (w, liga) - Niezgoda
    • 4-0 Korona Kielce (d, liga) - Luquinhas, Niezgoda, Gwilia, Kanté
    • 2-0 Górnik Łęczna (w, PP) - Gwilia, Kanté
    • 3-0 Śląsk Wrocław (w, liga) - Wszołek, Kanté, Luquinhas

5 ostatnich spotkań Wisły:
    • 1-3 Śląsk Wrocław (w, liga) - Michalski
    • 0-0 Cracovia (d, liga)
    • 2-2 Górnik Zabrze (w, liga) - Ricardinho, Merebaszwili
    • 0-2 Lech Poznań (d, liga)
    • 0-2 Lechia Gdańsk (w, liga)

ligowe mecze z Wisłą:
    Kod:
    ogółem: 26  16-4-6  44-22
       dom: 13   9-2-2  29-12
    wyjazd: 13   7-2-4  15-10

1. 1994/95, 1994.10.22 Legia - Wisła Płock 3-0
      2. 1994/95, 1995.05.13 Wisła Płock - Legia 0-0
      3. 1997/98, 1997.10.15 Wisła Płock - Legia 1-2
      4. 1997/98, 1998.05.02 Legia - Wisła Płock 3-0
      5. 1999/00, 1999.08.29 Wisła Płock - Legia 3-1
      6. 1999/00, 2000.04.08 Legia - Wisła Płock 1-0
      7. 2000/01, 2000.11.04 Legia - Wisła Płock 1-1
      8. 2000/01, 2001.05.23 Wisła Płock - Legia 1-0
      9. 2002/03, 2002.10.19 Wisła Płock - Legia 0-2
     10. 2002/03, 2003.05.11 Legia - Wisła Płock 3-0
     11. 2003/04, 2003.10.18 Wisła Płock - Legia 2-1
     12. 2003/04, 2004.05.08 Legia - Wisła Płock 2-0
     13. 2004/05, 2004.11.20 Legia - Wisła Płock 2-1
     14. 2004/05, 2005.06.12 Wisła Płock - Legia 0-0
     15. 2005/06, 2005.10.15 Legia - Wisła Płock 3-0
     16. 2005/06, 2006.04.15 Wisła Płock - Legia 0-1
     17. 2006/07, 2006.09.17 Legia - Wisła Płock 5-0
     18. 2006/07, 2007.04.17 Wisła Płock - Legia 0-3
     19. 2016/17, 2016.07.30 Wisła Płock - Legia 2-3
     20. 2016/17, 2016.12.02 Legia - Wisła Płock 2-2
     21. 2017/18, 2017.08.20 Wisła Płock - Legia 0-1
     22. 2017/18, 2017.12.16 Legia - Wisła Płock 0-2
     23. 2017/18, 2018.05.09 Legia - Wisła Płock 3-2
     24. 2018/19, 2018.08.26 Legia - Wisła Płock 1-4
     25. 2018/19, 2019.02.10 Wisła Płock - Legia 0-1
     26. 2019/20, 2019.09.18 Wisła Płock - Legia 1-0

Dorobek Legii na tle poprzednich sezonów:
    (po 19. meczach, licząc od ESA37)
    Kod:
    2013/14 - 40 pkt - 19 (13-1-5) 40-19
    2014/15 - 38 pkt - 19 (12-2-5) 41-20
    2015/16 - 36 pkt - 19 (10-6-3) 38-19
    2016/17 - 32 pkt - 19 ( 9-5-5) 38-22
    2017/18 - 35 pkt - 19 (11-2-6) 27-19
    2018/19 - 36 pkt - 19 (10-6-3) 31-18

2019/20 - 35 pkt - 18 (11-2-5) 36-17

Legionista Awatar Gabro
    Faworyt jest jeden. Nie zlekceważyć przeciwnika i powinno być dobrze.

Legionista Awatar Cielo
    Wygrać w sobotę, a za tydzień z Lubinem minimum 1pkt i mamy Wesołe Święta.
    Jeśli to prawda, że Gargamel Gruzin odpocznie i zacznie mecz na ławce, a za niego zagra od początku Jarek to jest szansa, że mecz wyjaśni się w pierwszej połowie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Legionista Awatar Bootleg
    Cytat Zamieszczone przez Cielo Zobacz posta
    Wygrać w sobotę, a za tydzień z Lubinem minimum 1pkt i mamy Wesołe Święta.
    Jeśli to prawda, że Gargamel Gruzin odpocznie i zacznie mecz na ławce, a za niego zagra od początku Jarek to jest szansa, że mecz wyjaśni się w pierwszej połowie
    Jaki remis z Lubinem... Musi być 6 pkt. Tylko wtedy zlapiemy po 20 kolejkach średnia punktów powyżej 2. A to minimum przyzwoitości jeśli chce się być mistrzem.
    Always look on the bright side of life!

Cytat Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
    Jaki remis z Lubinem... Musi być 6 pkt. Tylko wtedy zlapiemy po 20 kolejkach średnia punktów powyżej 2. A to minimum przyzwoitości jeśli chce się być mistrzem.
    Mało tego. Brak 6 punktów oznacza, że po 20 kolejkach będziemy mieć tyle samo(jeśli dojdą 4) lub mniej niż w poprzednim sezonie.

Legionista Awatar Budyń_70
    Wisła ostatnio nam nie leżała, pięć ostatnich spotkań, to tylko dwa nasze zwycięstwa i aż trzy razy w plecy.
    Oczywiście z układu tych pięciu powyższych wychodzi, że teraz kolej na nas, więc skoro tak, to niech to będzie okazałe, kilkubramkowe zwycięstwo na pożegnanie rundy przy Ł3, które będziemy wspominać podczas długich zimowych wieczorów

Legionista
    Pamiętam mecz w Płocku, ogromna nasza przewaga, Wisła wygrywa szczęśliwie i od tego meczu notuje serię zwycięstw która wynosi ich prawie z dna tabeli na lidera. Mam nadzieję że wnioski zostały wyciągnięte, w sobotę liczę na pewne zwycięstwo, pogromu nie oczekuję.

Legionista Awatar Jestem
    Furmi stracił formę na reprze , to kto pociągnie wózek z Płocka?
    Na Ł3 przyjezdni mają się nas znów bać i mieć gacie płne kupy!
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Mało tego. Brak 6 punktów oznacza, że po 20 kolejkach będziemy mieć tyle samo(jeśli dojdą 4) lub mniej niż w poprzednim sezonie.
    Oho.
    Już wiem jaki będą posty w razie braku 6 punktów.

#winaVukovica
    #udaneokienkotransferowe
    #teamVuko (zanim to było modne)

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Oho.

#winaVukovica
    #udaneokienkotransferowe
    Akurat chyba ta runda pokazała że Vuko panuję nad sytuacją, i to nadspodziewanie dobrze. Sam byłem zdania że Vuko długo nie pociągnie. Oby został tym ,, Trenerem na lata".

Legionista Awatar R.
    Oho.

#winaVukovica
    #udaneokienkotransferowe
    Racja bo przecież słabe wyniki to nie wina Vukovica a dobre to jest z 100% jego zasługa.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Oho.

#winaVukovica
    #udaneokienkotransferowe
    I wiemy, że w ramach sklejenia piszącym te głupoty dostaniemy analizę cóż to mieliśmy rok temu za dream tream, że z niesprawiedliwym wuefistą skończyliśmy ligowy rok punktowo na tym samym poziomie.

Legionista Awatar Cielo
    Cytat Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
    Ja jestem po prostu realistą, a patrząc na naszą ligę w przypadku dwóch zwycięstw w najbliższych meczach robi się 5 spotkań z rzędu (licząc PP) wygranych (rzadko spotykane), dlatego liczę też na jutrzejsze zwycięstwo i minimum remis z Zagłębiem, bo co by nie mówić u siebie Bohar i Zivec potrafią poklepać piłkę, ale to już temat na następny wątek.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    I wiemy, że w ramach sklejenia piszącym te głupoty dostaniemy analizę cóż to mieliśmy rok temu za dream tream, że z niesprawiedliwym wuefistą skończyliśmy ligowy rok punktowo na tym samym poziomie.
    To jeszcze porównaj jakość drużyny teraz i wówczas.

Legionista Awatar Gabro
    Prezes Wisły Płock przyznał się dziś w wywiadzie do kibicowania Legii i jeżdżenia na Żyletę

https://www.przegladsportowy.pl/pilk...ewskim/8gffqqj
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Prezes Wisły Płock przyznał się dziś w wywiadzie do kibicowania Legii i jeżdżenia na Żyletę

https://www.przegladsportowy.pl/pilk...ewskim/8gffqqj
    Prezes Wisły Płock jeździł na Żyletę - odważne wyznanie.

Mój rodowód jest znany. Byłem, jestem i będę kibicem i nigdy się tego nie wyprę. W życiu trzeba być szczerym i wolę, gdy Dominik Furman mówi wprost, że jest legionistą, niż gdyby udawał kogoś, kim nie jest. Najważniejsze, że gra jak potrafi najlepiej dla Wisły, przecież strzelał i Legii gole. A że po meczu podnosi rękę w kierunku ich kibiców? Nie widzę problemu. Dzięki temu ma szacunek i u nich, i u naszych fanów. Tak samo i ja nie ukrywam swoich sympatii i wszyscy, którzy mnie bliżej znają wiedzą, jak jest.

Notabene fajny wywiad.

No to gramy o lidera i spokój w przerwie zimowej (oczywiście spokój to termin umowny) Pogoń dramatycznie grała z Wisłą i nie rozumiem tego, ale to nie nasz problem.
    Ostatnio edytowane przez gothblack ; 13-12-2019 o 22:24

Pięknie się ta liga układa. Jutro możemy być liderem mimo wszelkich przeciwności na początku

Legionista
    Jechać z nimi. Bez żadnego minimalizmu. Narzucić swój styl gry i pewnie wygrać.

Legionista
    Obsada bramkarska:
    Majecki - Tak jak rok temu. Posadził na ławce Cierzniaka.
    (Malarz miał gigantyczny dół formy)
    Prawa obrona: Stolarski/Vesovic - bez zmian
    Środek: Lewczuk + Jędza > Remy/Wieteska/Astiz
    Lewa obrona: Karbownik > Hlousek
    Środek pomocy: Antolic/Martins = Cafu/Martins
    Ofensywny pomocnik: Gwilia < Szymański (z excella)
    Prawy skrzydłowy: Wszołek > Kucharczyk (sorry, King! )
    Lewy skrzydłowy: Luquinhas > Nagy
    Napastnik: Niezgoda = Carlitos - przyjmuję, że to może być ocena, z którą większość sie nie zgadza. Zawsze miałem (może nadmiernie) krytyczny stosunek do tego typu gwiazdorków.

Dzisiaj lepszy skład niż rok temu
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 13-12-2019 o 23:19
    koko koko Skorza spoko...

Szczególnie zabawnie porównanie na bramce i lewej obronie.

Malarz pokazuje w ŁKSie jak zjada Majeckiego bez żadnej gadki. Karbownik fajnie się rozwija i super ale do Hlouska to ciągle piłkarsko inny świat.

Z okienka na okienko zaliczamy dramatyczny zjazd jakościowy. Bez 4 - 5 transferów do pierwszej jedenastki nie ma o czym gadac w kontekście fazy grupowej LE. (tzn. Wiadomo z Pinto by się udało już teraz tylko ten Vukovic wszystko psuje, atmosfera fatalna, brak wystawiania chłopaków z plakatów itd. )
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 14-12-2019 o 02:04

Malarz pokazuje w ŁKSie jak zjada Majeckiego bez żadnej gadki. Karbownik fajnie się rozwija i super ale do Hlouska to ciągle piłkarsko inny świat.

Z okienka na okienko zaliczamy dramatyczny zjazd jakościowy. Bez 4 - 5 transferów do pierwszej jedenastki nie ma o czym gadac w kontekście fazy grupowej LE. (tzn. Wiadomo z Pinto by się udało już teraz tylko ten Vukovic wszystko psuje, atmosfera fatalna, brak wystawiania chłopaków z plakatów itd. )
    Zawsze myslalem ze najwiekszymi oszolomami na tym forum sa Chmielo i jego przydupas (juz zapomnialem nicka) ale to co ty wyprawiasz od paru miesiecy Kijku to przechodzi wszelkie granice. Ogarnij sie chlopie pisze to z zyczliwosci. Gramy dobrze (mam nadzieje ze po Wisle mi sie to czkawka nie odbije), Malarz jest dobrym bramkarzem ale z Legii odejsc musial. Pewnie obiektywni patrzac nadal (troche) lepszy od Majeckiego ale 5 baniek nikt nie da za niego i jakby Bogus byl to by bylo to samo. Jesli chodzi o Karbownika to juz nie masz racji. Hlouska bym w kazdym momencie w jakim u nas gral zamienil na niego. Ale generalnie fajnie jest sie powymieniac opiniami ale drogi Kijku kiedys pisales rezolutnie i dowcipnie a teraz od 3-4 miesiecy siejesz nielogiczna nienawisc.
    Moin, moin was geht?

Hlousek lepszy od Karbownika?, a niby w czym?. W asystach?. Zakładając że Karbownik to środkowy pomocnik, grający na lewej obronie. Spójrz na jego liczby, i porównaj do Hlouska. Mamy brylancik, który już teraz wykręca super liczby.

Legionista
    Cieszę się, że udało mi się trochę radości wnieść w Twoje życie.
    .
    Porównujemy Legię teraz i sprzed roku.
    Co Malarz pokazuje teraz jest mało istotne. Tak samo jak to, co pokazywał przez sezony mistrzowskie i w pucharach.
    Powtórzę: porównujemy Legię teraz i sprzed roku.
    A w rundzie jesiennej 2018/19 Arek puszczał wszystko, co leciało w jego stronę.
    Dlatego Cierzniak i Majecki rok temu wygrali z Arkiem rywalizację.
    .
    Hlousek na swojej pozycji przez kilka sezonów nie miał alternatywy. I z każdą rundą grał słabiej.
    Do tego stopnia, że nawet Rocha (u Vukovica) sadzał Adama na ławce.
    Można sobie dywagować dlaczego tak się stało (w przypadku Adama pewnie wina zarządu - bez alternatywy został zajechany). Ale tak było.
    .
    Ostatnio edytowane przez Yevaud ; 14-12-2019 o 08:22
    koko koko Skorza spoko...

Co do Malarza, to jeśli jest jak piszesz, że nie mógł być wystawiany, bo excel, to znaczy ni mniej ni więcej, że tak Pinto jak i Vuković mieli pod względem bramkarza takie samo pole manewru. Więc w = napisanym przez Yevaud'a nie ma nic śmiesznego. Powiedzmy, że Hlousek i Szymański idą na korzyść poprzedniego sezonu. Summa summarum, malowanie zeszłorocznej drużyny jako niby na tyle lepszej by wyśmiewać kogoś, kto się z tym nie zgadza, samo w sobie jest śmieszne.

Bez zbędnego rozpisywania się dziś musi być minimum 2-0 a najlepiej wygrać mecz już do przerwy i oszczędzać siły na Zagłębie Lubin. Pogoń wczoraj przegrała więc jest duża szansa zakończyć sezon jako lider z przewagą 3 pkt.

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez gniewko Zobacz posta
    Zawsze myslalem ze najwiekszymi oszolomami na tym forum sa Chmielo i jego przydupas (juz zapomnialem nicka) ale to co ty wyprawiasz od paru miesiecy Kijku to przechodzi wszelkie granice. Ogarnij sie chlopie pisze to z zyczliwosci. Gramy dobrze (mam nadzieje ze po Wisle mi sie to czkawka nie odbije), Malarz jest dobrym bramkarzem ale z Legii odejsc musial. Pewnie obiektywni patrzac nadal (troche) lepszy od Majeckiego ale 5 baniek nikt nie da za niego i jakby Bogus byl to by bylo to samo. Jesli chodzi o Karbownika to juz nie masz racji. Hlouska bym w kazdym momencie w jakim u nas gral zamienil na niego. Ale generalnie fajnie jest sie powymieniac opiniami ale drogi Kijku kiedys pisales rezolutnie i dowcipnie a teraz od 3-4 miesiecy siejesz nielogiczna nienawisc.
    Ale cię chłopie musi boleć, że jakiś czas temu skomentowałem w dosadny sposób głupoty jakie tu wypisywałeś oraz to, że twój sposób odbioru spotkań Legii i tego co się dzieje tutaj sprzed telewizora dość znacznie różni się od tego, jak widzę to ja z perspektywy trybun, a ktoś jeszcze miał podobne zdanie do mnie. Siedzi to w tobie już tyle lat, coś niesamowitego.

Co do meczu to oczywiście obowiązkiem są 3 punkty. Przy takiej formie gości i domowym spotkaniu zwycięstwo to obowiązek.
    Ostatnio edytowane przez Chmielo ; 14-12-2019 o 10:45
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar wklepack
    Dzień meczowy. Jak ja to lubię ;-) Naprawdę patrząc jak ostatnio gramy to szansą Wisły jest tylko to że... to jest sport i dupoklasa. Wszystko się może zdarzyć ale tak racjonalnie (dziwne słowo w odniesieniu do polskiej piłki) wszystko wskazuje na nasze zwycięstwo.

Mamy naprawdę ładną serię meczy i oby to kontynuować do końca sezonu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Wczoraj Wisełka zrobiła nam piękny prezent na święta, dziś pora na naszych grajków Zapowiada się lanie i będzie lanie.

Legionista Awatar SzydeL
    Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    Wczoraj Wisełka zrobiła nam piękny prezent na święta, dziś pora na naszych grajków Zapowiada się lanie i będzie lanie.
    Wiesz, że jak ktoś robi nam prezenty to nasze asy nie raz potrafiły się ośmieszyć i nie skorzystać z okazji.
    Oby nie dzisiaj, bo zagrałem z handicapem więc zaczynam liczyć od dwóch w górę.
    Legia Warszawa - to coś więcej niż bramki i trofea.To przede wszystkim Barwy, Honor i Zasady.

To naprawdę duża sztuka€“ być czterokrotnie lepszym i ani razu nie wygrać. Gdyby piłkarze Śląska w ogóle nie wychodzili na boisko na mecze z Legią, efekt byłby dokładnie ten sam. Zero punktów i brak awansu.Tak naprawdę piłkarze i trenerzy Śląska po starciach z Legią zawsze mówią to samo. Pytanie tylko, jak długo będą się na to nabierać wrocławscy kibice.

Uprawnienia umieszczania postów