Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 120 z 145

Wątek: Śląsk Wrocław - Legia [18. kol. Ekstraklasy 2019/20, 08.12.2019, godz. 17:30]

Legionista
    Stolarski nie Stolarczyk.
    Mioduski ,Vukovic OUT !

Legionista Awatar alfa
    Z Karbownikiem to najpierw trzeba podpisać nowy kontrakt

Legionista
    Dobry mecz w wykonaniu Legii. Kolejny z rzędu. Ten z Pogonią też był dobry, tylko Pogoń miała więcej szczęścia i też dobry mecz zagrała.
    Tym raze wynik tez sie zgadzał. Vuko popracował, wyeliminował kilka słabszych elementów i gra wyglada coraz lepiej.
    Współpraca zawodnikow wyglada coraz lepiej. Zarówno duet Karbownik-Luquinhas jak i VW wydają się coraz lepiej nawzajem rozumieć.
    Para stoperów też dobrze współpracuje. Antolic z Martinsem fajnie ogarniają środek i tylko Gwilia odstaje.
    Ale myślę, że też stosunkowo szybko przejdzie na jasną stronę mocy. Dziś trzy strzały na bramkę i wszystkue fatalne: czy to z podania Wszołka 10 metrow nad bramką, czy przy akcji sam na sam gdzie czekał, aż go podmuch powali, czy z rzutu wolnego...
    Fajnie, że mamy bardzo kreatywne boki.
    Lewa z Karbownikiem i Luquihnasem lepsza w dryblingu, prawa z Wszołkiem i Vesowicem niewiele ustepuje pod tym względem, a jest bardziej wybiegana.
    Tak sobie myślę, że dawno nie mieliśmy tyle jakości na bokach.
    Chyba za Czerczesowa ostatnio, gdzie Hlousek wchodził na pełnym gazie, a Jędza był wypożyczony na jedną rundę. Bardziej z przodu Guilherme i Kuchy King.
    Potem Adam coraz bardziej zajechany i nigdy już nie wrocil do tej formy. Jędza wrócił, ale na środek.
    Był dobry sezon Brozia, Bereszyńskiego też świetny, albo Guilherme na lewej obronie. Ale za grę na skrzydłach odpowiadali King, Żyro, Kosecki oraz wynalazki pokroju Trickowskich czy Aleksandrowów - ten ostatni nawet w LM dwa razy zagrał - łacznie jakieś 70 minut.
    Zresztą za Staszka, zwłaszcza na koniec, dość podobnie wyglądało to pod wzgędem wyników.
    Jak nie chciało wpaść, to się męczyliśmy bijac głową w mur i nawet Termalica na Ł3 wygrała 3-0.
    A jak szło, jak zaczynało wpadać, to często wpadały i trzy sztuki.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar Budyń_70
    Karny dla Śląska prawidłowy, nie ma nad czym dyskutować....ok, ale w magazynie Liga+ Ekstra powiedzieli, że ten ewentualny za sytuację Gwilii się nie należał, bo niby jakiś taki miękki
    Nosz karwa, ale jednak wytrącił go tuż przed oddaniem strzału i dlatego wyszło jak wyszło

No i znamienny widok po trzeciej bramce strzelonej przez Luquinhasa, gdzie piłkę wcześniej dograł mu Wszołek

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Dobry mecz w wykonaniu Legii. Kolejny z rzędu. Ten z Pogonią też był dobry, tylko Pogoń miała więcej szczęścia i też dobry mecz zagrała.
    Tym raze wynik tez sie zgadzał. Vuko popracował, wyeliminował kilka słabszych elementów i gra wyglada coraz lepiej.
    Współpraca zawodnikow wyglada coraz lepiej. Zarówno duet Karbownik-Luquinhas jak i VW wydają się coraz lepiej nawzajem rozumieć.
    Para stoperów też dobrze współpracuje. Antolic z Martinsem fajnie ogarniają środek i tylko Gwilia odstaje.
    Ale myślę, że też stosunkowo szybko przejdzie na jasną stronę mocy. Dziś trzy strzały na bramkę i wszystkue fatalne: czy to z podania Wszołka 10 metrow nad bramką, czy przy akcji sam na sam gdzie czekał, aż go podmuch powali, czy z rzutu wolnego...
    Fajnie, że mamy bardzo kreatywne boki.
    Lewa z Karbownikiem i Luquihnasem lepsza w dryblingu, prawa z Wszołkiem i Vesowicem niewiele ustepuje pod tym względem, a jest bardziej wybiegana.
    Tak sobie myślę, że dawno nie mieliśmy tyle jakości na bokach.
    Chyba za Czerczesowa ostatnio, gdzie Hlousek wchodził na pełnym gazie, a Jędza był wypożyczony na jedną rundę. Bardziej z przodu Guilherme i Kuchy King.
    Potem Adam coraz bardziej zajechany i nigdy już nie wrocil do tej formy. Jędza wrócił, ale na środek.
    Był dobry sezon Brozia, Bereszyńskiego też świetny, albo Guilherme na lewej obronie. Ale za grę na skrzydłach odpowiadali King, Żyro, Kosecki oraz wynalazki pokroju Trickowskich czy Aleksandrowów - ten ostatni nawet w LM dwa razy zagrał - łacznie jakieś 70 minut.
    Zresztą za Staszka, zwłaszcza na koniec, dość podobnie wyglądało to pod wzgędem wyników.
    Jak nie chciało wpaść, to się męczyliśmy bijac głową w mur i nawet Termalica na Ł3 wygrała 3-0.
    A jak szło, jak zaczynało wpadać, to często wpadały i trzy sztuki.
    W Niecieczy.

Legionista Awatar Benek
    Brawo ***** !!

Ja tylko chcialem napisać,że Kante to chyba nasz najlepiej wyszkolony technicznie pilkarz. I do tego jeszcze pracuje na calym boisku, walczy o każdą piłkę
    . Naprawdę kawał solidnego napastnika nam się zrobił !
    Ps. Mioduski,żeby Ci do łba nie przyszło sprzedawać zima Karbownika !!!

Ps. 2 Ukłony dla braci co pojawili się we Wrocławiu i pokazali jak się robi Kanadę !!!!
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar R.
    To jak to jest, jak przegrywaliśmy to winna była słaba kadra, gorsza od Lechii czy Pogonii a jak wygrywamy to tylko i wyłącznie zasługa Vukovica?
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    Bez litewskiej lebiegi będzie dużo łatwiej o bramki.

Legionista Awatar e(L)egion
    Cytat Zamieszczone przez snorri Zobacz posta
    Widać po Karbowniku duża jakość gdy idzie do przodu, ten chłopak pobije wszelkie rekordy transferowe z naszej ligi.
    Ja bym się tak nie rozpędzał. To jest młody chłopak. Ma fajny okres, ale niech on pokaże to samo na wiosnę. Wtedy można będzie powiedzieć, że mamy potencjał na kogoś naprawdę dobrego. Póki co jest zaskoczeniem i większość zawodników daje się łatwo nabierać na te jego zejścia do środka. Trzeba mu jednak przyznać, że robi to naprawdę fajnie. Zobaczymy co będzie jak się już trochę w nim połapią. Także ręce na kołdrze i obserwujemy go dalej.

Takie zwycięstwa smakują mi najlepiej. Pełny stadion, kibice podjarani, mocno wierzący, że sobie "Legiunię" pukną i będzie można się z warszawiaków pośmiać, a tutaj 3-0 i wcześniejsze wyjście ze stadionu. Dzięki Panowie za to, bo właśnie o coś takiego mi zwykle chodzi.
    "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    Karny dla Śląska prawidłowy, nie ma nad czym dyskutować....ok, ale w magazynie Liga+ Ekstra powiedzieli, że ten ewentualny za sytuację Gwilii się nie należał, bo niby jakiś taki miękki
    Nosz karwa, ale jednak wytrącił go tuż przed oddaniem strzału i dlatego wyszło jak wyszło

No i znamienny widok po trzeciej bramce strzelonej przez Luquinhasa, gdzie piłkę wcześniej dograł mu Wszołek

Serio chcesz o to bic pianę?

Tam absolutnie nic nie było. Gvilia spaprał i na tym skończmy.

W marazmie ofensywnym na początku wyglądał on najlepiej. Teraz jak zaczął zespół cały coś grać to odstaje on w druga stronę.

Legionista
    No i e(L)egancko kolejni frajerzy pojechani. Doping i oprawy mistrzostwo swiata.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Uważam, że nic ciekawego dzisiaj nie zagrał, ale znowu się idzie pośmiać z tego jak pięknie modelujesz świat pod własne potrzeby. Jak Gvilia grał gówno z Łęczną i cudem strzelił na tą pustą to wyśmiewałeś ludzi krytykujących Gvilię.
    Czyli ja "modeluje" ale Ci co piszą o tym jaki zagrał dzis niesamowity mecz, jaki to jest kocur i najlepszy obcokrajowiec w lidze albo, że to już nie Vadis a lepszy od Vadisa już nie?

Uczciwie gość nie grał dziś nic oprócz gola w 82. Miałem już gotowy poscik jego wśród lebieg i owszem jak raz czy dwa to był trolling i naciągane to dziś absolutnie całkowicie zasłużenie by się tam znalazł. Ale ten gol jaki by on nie był go uratował.

Podtrzymuje to co glosilem, jeśli ten gość dla mnie przereklamowany okrutnie ale jeśli już on cokolwiek pokazuje to tylko w środku. Marnowanie miejsca dla niego ma skrzydle kosztem lepszych skrzydłowych których mamy.

Zacznij czytac jakie brednie (np. ten wyżej wymieniony bełkot o Lucostam) tu wypisują inni a nie tylko na siłę szukać czegoś wśród moich postów. Chociaż wiem, że wśród gawiedzi i fanów pudla dużo szacunku jak można się przyjebac do Kijka.
    #teamVuko (zanim to było modne)

Legionista Awatar Tom Kruz
    Znowu PZPN ciągnie Legie za uszy. Bramkarz Legii powinien dostać czerwoną kartkę za obroniony rzut karny. Gol Wszołka nie powinien zostać uznany bo Putnocky miał za krótką rękę żeby dosięgnąć piłkę, a gol Kante też nie bo Putnocky wtedy leżał. Bramka Luqiniasa to już w ogóle przesada, najniższy piłkarz na boisku strzelił głową, to niedopuszczalne.
    Jeden z komentarzy na 90 minut .
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista Awatar Somebody
    Kiedy najpierw Luquinhas, a potem Gvilia nie potrafili domknąć meczu, bałem się, że zaraz może wpaść jakiś farfocel na 1:1. Widząc jak Vukovic idzie ze Śląskiem na wymianę ciosów po urazie Martinsa, zamiast wpuścić z ławki Remy'ego lub nawet Wieteskę (na defensywnego), moje obawy tylko przybrały na sile, ale na szczęście rajd Karbownika i świetne wykończenie Kante pozwoliły uspokoić grę i odebrać gospodarzom ochotę do ataków. Było to ryzykowne, mogło skończyć się fatalnie, ale... należą się Serbowi brawa, bo zaufał defensorom i nie pozwolił Wrocławianom na założenie hokejowego zamka na naszej połówce

Indywidualnie wyróżniłbym na pewno Karbownika, Kante, Majeckiego, Wszołka, Luquinhasa i Vesovica. Środek czy to w pomocy, czy też w obronie także prezentował się solidnie i dzisiaj od reszty ewidentnie odstawał tylko Gvilia, któremu nie wychodziło kompletnie nic. Bardzo podobała mi się gra Kante i Luquinhasa na małej przestrzeni, bo właśnie w ten sposób jesteśmy w stanie rozbijać głębiej okopane zespoły, które w wybijaniu piłki radzą sobie nieźle, ale gubią się kiedy akcje Legii nabierają dynamiki. Brazylijczyk nawet przy swojej wątłej posturze i brakach w wykończeniu jest dla nas skarbem, bo głupie popchnięcie lub wytrącające go z biegu dotknięcie w nogę, może przynieść stały fragment gry w bliskiej odległości od bramki.

Ps. Gdyby tylko połączyć instynkt i wykończenie Niezgody z techniką użytkową i siłą Kante w ciele jednego zawodnika, to Mioduski zawiesiłby ze szczęścia Excela
    Ostatnio edytowane przez Somebody ; 09-12-2019 o 01:57

Niektorym to juz tu zdrowo odwalilo. 3:0 z liderem, gdzie jakby bylo 2x wyzej to Slask by nie mogl specjalnie narzekac, a tutaj niektorzy nadal rozczarowani.

Serio, moze lepiej sie na Real lub Barcelone przeniescie?

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

Zacznij czytac jakie brednie (np. ten wyżej wymieniony bełkot o Lucostam) tu wypisują inni a nie tylko na siłę szukać czegoś wśród moich postów. Chociaż wiem, że wśród gawiedzi i fanów pudla dużo szacunku jak można się przyjebac do Kijka.
    co Ty byś zrobił bez tego Luquinhasa, Twój świat stałby się zdecydowanie bardziej smutny.

PS. I jak tam, gol Luquinhasa ze Śląskiem się liczy, czy też nie uznajesz, tak jak z Koroną?

Legionista Awatar tomla
    ....... Miałem już gotowy poscik jego wśród lebieg i owszem jak raz czy dwa to był trolling i naciągane to dziś absolutnie całkowicie zasłużenie by się tam znalazł......
    Stary, Ty już wygrałeś u mnie lebiegę sezonu dla komentujących. Szacun dla Ciebie za dużą wolę walki i wytrwałość.

Kapitalna kontrola meczu, Sląsk nie zrobił ani sztycha. Karbownik to chłopak na którym można dużo zarobić, boję się że po sezonie mogą go opchnąć. Co do stylu gry od meczu z Lechem ,zaryzykuje stwierdzenie że grają najładniej od rundy jesiennej Magiery bodaj 2016 roku.

I zapierdalają.....od pierwszej do ostatniej minuty jest ciąg na bramkę.
    Vuko się nie mylił

Mnie po prostu bardziej kłuje po oczach hipokryzja od bredni. Bo można mieć różne opinie, różnie oceniać zawodników, ale wypadałoby kierować się obiektywnymi kryteriami. Bo inaczej to jest zwykłe klęczenie.

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez (L)dorado Zobacz posta
    Lukinias to jest kot. Trzeba przyznać że Vadisem to on nie jest ale jest znacznie lepszą wersją Odżicostam. Asysta drugiego stopnia, gol i ta sytuacja w której umiał się odnaleźć w polu karnym i oddał dwa strzały. Megakocur. Najlepszy obcokrajowiec ligi.
    O kurde, gdyby po każdym meczu był konkurs na kozaka i lebiegę z komentarzy, to tu już by było pozamiatane. Lubię i cenię Luquinhasa, nawet umiem napisać z pamięci prawidłowo jego nazwisko, ale stawianie go przed Vadisem…

A żeby zdobyć trochę szacunku wśród gawiedzi i fanów pudla, to jeszcze zapytam:
    Podtrzymuje to co glosilem, jeśli ten gość dla mnie przereklamowany okrutnie ale jeśli już on cokolwiek pokazuje to tylko w środku. Marnowanie miejsca dla niego ma skrzydle kosztem lepszych skrzydłowych których mamy.
    Zastanawiam się dlaczego nasz trener nie sadza go w takim wypadku na ławie, a w jego miejsce nie wpuszcza tych lepszych skrzydłowych, których mamy. Czy nie umie ocenić potencjału swoich zawodników i nie widzi takich oczywistości czy też jawnie sabotuje grę własnej drużyny? Słaby, głupi czy z Poznania?
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Ps. Mioduski,żeby Ci do łba nie przyszło sprzedawać zima Karbownika !!!
    Wg SE nie rozważają

https://sport.se.pl/pilka-nozna/ekst...yBKs-768s.html
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Mam nadzieję, że tego nie rozpatrywania ofert za Niezgodę poniżej 5 mln euro będą się trzymać. Bo o ile te 4 mln uważam za racjonalną z punktu widzenia oceny historii Jarka, o tyle o ile w klubie nie mają tajemnej wiedzy, że zaraz się może znowu rozlecieć, to nie powinniśmy się osłabiać w zimie przez oferty racjonalne a tylko takie nie do odrzucenia. Karbownik to osobna historia bo jeśli sam ma głowę na karku, to się skupi na graniu i zdobywaniu doświadczenia a Piekarskiemu powie, żeby mu ogarnął jakiś fajny nowy kontrakt u nas.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Mam nadzieję, że tego nie rozpatrywania ofert za Niezgodę poniżej 5 mln euro będą się trzymać. Bo o ile te 4 mln uważam za racjonalną z punktu widzenia oceny historii Jarka, o tyle o ile w klubie nie mają tajemnej wiedzy, że zaraz się może znowu rozlecieć, to nie powinniśmy się osłabiać w zimie przez oferty racjonalne a tylko takie nie do odrzucenia. Karbownik to osobna historia bo jeśli sam ma głowę na karku, to się skupi na graniu i zdobywaniu doświadczenia a Piekarskiemu powie, żeby mu ogarnął jakiś fajny nowy kontrakt u nas.
    Nie da się ukryć 5 mln euro za Niezgodę to oferta z tych nie do odrzucenia, wczorajszy mecz chyba pokazał że Kante jest zawodnikiem który daje możliwość gry kombinacyjnej oraz jest zawodnikiem ciężko pracującym w defensywie. Niezgoda jest zawodnikiem jednowymiarowym, typowy łowca bramek, na chwilę obecną chyba ciężej jest znaleźć zawodnika o charakterystyce Kante niż Niezgody. Takie moje skromne danie. Co do Karownika pełna zgoda, on ma czas, dać mu fajny kontrakt i niech pracuje, bo potencjał ma ogromny. Piekarski jest mądrym menadżerem i ma wyczucie kiedy zawodnik powinien zmienić otoczenie. Tam wspomniany jest też Majecki, wydaje się że on odejdzie po sezonie, zastąpić go chyba nie będzie trudno, mamy Muzyka gdy go bralismy był rewelacją ligi, kiedyś musi się pokazać, oraz Misztę o którym się mówi że przebija Majeckiego talentem.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 09-12-2019 o 09:33

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    O kurde, gdyby po każdym meczu był konkurs na kozaka i lebiegę z komentarzy, to tu już by było pozamiatane. Lubię i cenię Luquinhasa, nawet umiem napisać z pamięci prawidłowo jego nazwisko, ale stawianie go przed Vadisem…
    Ciężko mi zgadywać, co autor cytowanego przez ciebie fragmentu miał na myśli.
    Wydaje się, jednak że to bardziej przytyk (na ile celny - niech każdy sam oceni) w kierunku innego użytkownikia forum

Odczytałem, że Luquinhas VADISEM nie jest => chyba gorszy.
    Jest lepszy od "odżidżicośtam" - to raczej bym odczytywał jako przytyk w stronę deprecjonowania wartości zawodnika poprzez nieprawidłową jego pisowanie.

Z drugiej strony klóci się to z pisaniem o "Lukiniasu".

Gintleman Awatar księciuniu
    Nie będę ryzykował wchodzenia w meandry umysłu autora posta, szczególnie, że i na prostej drodze człowiek może się pogubić
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez snorri Zobacz posta
    Nie da się ukryć 5 mln euro za Niezgodę to oferta z tych nie do odrzucenia, wczorajszy mecz chyba pokazał że Kante jest zawodnikiem który daje możliwość gry kombinacyjnej oraz jest zawodnikiem ciężko pracującym w defensywie. Niezgoda jest zawodnikiem jednowymiarowym, typowy łowca bramek, na chwilę obecną chyba ciężej jest znaleźć zawodnika o charakterystyce Kante niż Niezgody. Takie moje skromne danie. Co do Karownika pełna zgoda, on ma czas, dać mu fajny kontrakt i niech pracuje, bo potencjał ma ogromny. Piekarski jest mądrym menadżerem i ma wyczucie kiedy zawodnik powinien zmienić otoczenie. Tam wspomniany jest też Majecki, wydaje się że on odejdzie po sezonie, zastąpić go chyba nie będzie trudno, mamy Muzyka gdy go bralismy był rewelacją ligi, kiedyś musi się pokazać, oraz Misztę o którym się mówi że przebija Majeckiego talentem.
    Nie mylmy techniki użytkowej ze zmysłem do gry kombinacyjnej. Kante jest dobrze wyszkolony, piłka raczej mu nie przeszkadza w grze, ale nie jest to zawodnik do koronkowych akcji w stylu Radović - Duda, czy Wolski - Ljuboja - Radović.
    A Melanż Trwa...

Legionista
    Takie poniedziałki to ja uwielbiam nie dość, że do roboty można z poniesioną głową wejść i innym podokuczać to jeszcze sobie poczytałem strony kibiców obcych drużyn i nie powiem "leją miód na moje serce" jak wyją

Cytat Zamieszczone przez pchorseba Zobacz posta
    Takie poniedziałki to ja uwielbiam nie dość, że do roboty można z poniesioną głową wejść i innym podokuczać to jeszcze sobie poczytałem strony kibiców obcych drużyn i nie powiem "leją miód na moje serce" jak wyją
    A o co wyją, jeśli można spytać, bo przy żadnej z bramek dla nas nie było żadnej kontrowersji, więc wynik w żaden sposób nie został wypaczony, tak więc ciekaw jestem jaki jest powód...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
    Serio chcesz o to bic pianę?

Tam absolutnie nic nie było. Gvilia spaprał i na tym skończmy.

W marazmie ofensywnym na początku wyglądał on najlepiej. Teraz jak zaczął zespół cały coś grać to odstaje on w druga stronę.
    Apropos potencjalnego karnego - też nie bardzo widziałem, żeby rywal miał wpływ na Gruzina.
    Ale była taka sytuacja, gdzie Wszołek strzelał - piłka odbita w lewą stronę pola karnego, a tam gracz Śląska przepchnął Luquinhasa.
    Wydawało mi się, że go popychał wysuniętymi rękami (nie, że gra bark w bark). Tam bardziej widziałbym karniaka - pod warunkiem, że dobrze widziałem te wyciągniete łapska.
    Na powtórkach widziałem już tylko akcję Wszołka, a co chwile dalej - to nie pokazywali na powtórkach.

Uprawnienia umieszczania postów