Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 48

Wątek: Gembal zwolniony!!!

Legionista Awatar Mini

Gembal zwolniony!!!

http://probasket.pl/1lm/index.php

jeśli to prawda to powiem ze jestem w szoku

Legionista Awatar Beny
    8- 8- 8-

Ło qrna! Aż mi śniadanie w gardle stanęło.
    Fiu, fiu..., czyżby nowa miotła w klubie zaczęła zamiatać?

Legionista Awatar Mini
    wiadomość została potwierdzona. więc nowym trenerem koszykarzy został Jacek Łączyński.
    nazwisko coś mi mówi. chyba koszykarzem był

zastanwia mnie jednak to ze tylko dzięki Gembalowi no i pod koniec oczywiscie Romanowskiemu,(ale gdyby nie Gembal to Romanowski nie miałby komu pomagac) druzyna wogóle istnieje a oni go wyrzucają.
    został zwolniony za słabe wyniki?? jak mogą być dobre skoro zawodnicy przychodza co chwile i nei ma jak ich zgrać. poza tym sks,alba,urów sa od nas mocniejsze i w składzie z poczatku sezonu nei było opcji ich ograc.ehh

Administrator Awatar Raffi
    Nooo... Jacek to legenda (może za duże słowo, ale...) Legii, był moim idolem kiedy zaczynałem chodzić na kosza, a nazwiska takie jak Pstrokoński mi już nic nie mówiły. Walił za 3 świetnie, grali razem z Chabelskim
    Z tamtych czasów pamiętam też 17-letniego Maciusia Zielińskiego z szopą na głowie '8
    ---
    Co do samej wiadomości, mam nieco sprzeczne odczucia, więc ciężko coś powiedzieć.
    Z tej strony jednak chciałbym ogromnie podziękowaać panu Jackowi za nieocenioną pomoc w uratowaniu sekcji koszykówki na Legii i za pracę jaka wykonywał :+:

Też mi coś podejrzanie wyglądało z tym Markiem, przecież on jest raczej menedżerem, a to Jacek zajmował się trenerką
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Legionista Awatar m84
    Cytat Zamieszczone przez LegiaLive
    Jak udało nam się dowiedzieć, informacja o zwolnieniu Jacka Gembala z Legii okazała się prawdziwa. Pierwszym trenerem Legii jest jednak Jacek Łączyński (a nie Marek), który już w sobotę po raz pierwszy poprowadzi Legię w meczu o punkty. Przeciwnikiem "wojskowych" będzie Basket Kwidzyn.
    Szacunek Gembal :+: :+:

Legionista Awatar Beny
    Buuuu! Się mi tak jakoś smutno zrobiło... Szkoda, duża szkoda... 8o

JACEK GEMBAL SZAUCNEK NA ZAWSZE!!!

Także za to, że utrzymał sekcję kiedy ta była na dnie.
    Mam nadzieję, że właściciele klubu godnie Go pożegnają, bo my o Nim nie zapomnimy!

Legionista Awatar Mini
    Łączyński w zeszłym sezonie byl asystentem Konieckiego w Pruszkowie.
    wiemy więc ze zna się na koszykówce. miejmy nadzieję ze pozna se na naszych koszykarzach i wyciśnie z nich to co najlepsze i za rok zagramy w plk.

JACEK GEMBAL :+:

Legionista Awatar c_zary
    8- Dla mnie szok 8o Biorac pod uwage to co zrobil dla klubu i sytuacje jaka jest w tej chwili decyzja jest chyba nie do konca przemyslana.
    ...

Legionista
    Gembal wiele zrobil dla druzyny i w ogole, ale chyba ostatnio nie panowal nad zespolem. Poczatkowo porazki tlumaczono brakiem kasy, kasa jest, a oni graja gorzej. Moze to i wina zawodnikow, ale latwiej zmienic jednego trenera niz 10 koszykarzy (i taniej). A z zespolem dzieje sie cos bardzo nie dobrego. Jest kilku rozgrywajacych, a rozegranie jest do bani. Sa wysocy, a zbiorek nie ma. Sa strzelcy, a punktow nie zdobywaja. Ktos musi nimi wstrzasnac, ale czy odpowiednim kandydatem jest Laczynski? Smiem watpic.

Legionista Awatar Gacek
    JESTEM ZAŁAMANY. Niewątpie w trenerskie umiejętności pana Łączyńskiego ale Gembal to prawdziwy profesor- przywódca. Nieboi sie opierdolić, a nieraz wyciągal Legię z tarapatów. Ja jestem absolutnie przeciw temu. Razem z panem B.(nie Benym) uzgodniliśmy że na meczu z Kwidzynem przez pół meczu skandujemy "Jacek Gembal''

Bemowiak przynieś ten swój transtarent "Jacek Gembal szacunek..."

zróbcie jakieś transparenty ja osobiście zrobie "Bez Gembala nie ma Legii"

Gembal za dużo zrobił dla Legii aby tak poprostu GO wyjebać!!!
    CHCĘ ŻYĆ.....to jedno co napewno wiem!

Legionista Awatar Mini
    calagan nasi koszykarze w większości są słabi i to nie jest wina Gembala. mnie dziwiło tylko to że Czubek ostatnio gra krótko i że Błaszczyk w dalszym ciągu nie potrafi sie ustawic pod koszem. prawda jest taka że jak Sulima ma gorszy dzien i mu nie wchodzi jeden rzut za drugim to leżymy. Trojanowski jest za młody żeby od razu miał nas prowadzić do wielkich zwycięstw.
    Gacek :fu: Gembal to jedno a Legia to drugie. skandując Jacek Gembal od czasu do czasu pokażemy ze pamiętamy o nim i o tym co zrobił dla Legii ale krzyczenie pół meczu jest bez sensu. po pierwsze to zaden doping dla koszykarzy którzy z tym czy innym trenerem wygrywać muszą a doping im w tym pomaga, po drugie Łączyński i tak czuje pewnie sporą presję bo wie jak lubiany przez kibiców był Gembal i przypominanie mu na każdym kroku że wielu woli Gembala niż jego pracy mu nie ułatwi. trzeba dopingowac dalej koszykarzy i mieć nadzieję ze z Łączyńskim zaczna wygrywać.

Legionista Awatar m84
    Cytat Zamieszczone przez gacek49
    JESTEM ZAŁAMANY. Niewątpie w trenerskie umiejętności pana Łączyńskiego ale Gembal to prawdziwy profesor- przywódca. Nieboi sie opierdolić, a nieraz wyciągal Legię z tarapatów. Ja jestem absolutnie przeciw temu. Razem z panem B.(nie Benym) uzgodniliśmy że na meczu z Kwidzynem przez pół meczu skandujemy "Jacek Gembal''

Bemowiak przynieś ten swój transtarent "Jacek Gembal szacunek..."

zróbcie jakieś transparenty ja osobiście zrobie "Bez Gembala nie ma Legii"

Gembal za dużo zrobił dla Legii aby tak poprostu GO wyjebać!!!
    Gacek rzadko się z Tobą zgadzam ale teraz mam bardzo podobne zdanie do Twojego. Mam dla Gembala ogromny szacunek i nie można Go tak po prostu wyrzucić. Zrobił tyle dla Legii. Akurat Jego winy w złych wynikach chyba jest najmniej. To przecież koszykarze grają... Jacceeeeeeeeekkk Geeembaaaaaaaaaaal! :+: :+:

Legionista Awatar Beny
    Ooo, patrzcie - Mini zamotany sesją , ale słusznie prawi.

Gembal - Szacunek! :+:
    Łączyński - kredyt zaufania!
    Zawodnicy - mają grać!
    A my - robić swoje! :>

Legionista Awatar Gacek
    Mini chyba sam niewierzysz w to co piszesz. Zmieniać trenera w połowie sezonu to niajgorsza rzecz jaka mogła się przytrafić. Łaczyński z tego co się orientuje prawie zawsze trenował młodzież. Bardzo mu dobrze życzę, i rad był bym gdyby zaczeli wygrywać ale uważam że Gembal ma "większy" łeb. Sam już niewiem co myśleć ale uważam że sprawa awansu chyba jest już niestety przesądzona...

Legionista
    Mini - ja wiem, ze wiekszosc naszych grajkow jest slaba, ale gramy w 1 lidze, a nie EBL. Dryja, Sulima, Pacocha, Sinielnikow, Lesniak, Czubek - to sa niezli gracze jak na 1 lige. Ich wymieszanie z mlodszymi nie powinno byc az tak drastyczne dla wynikow. Blaszczyk juz kilka lat gra w Legii w pierwszym skladzie i cos tam tez prezentuje. Trojanowski ma juz tyle lat, ze musi zaczac samodzoelnie rozgrywac. Moze nie wygrac sam meczu w pojedynke, ale mozna go ciagle odstawiac na bocznice tlumaczac to wiekiem. Jak bedzie mial ponad 30lat to juz bedzie za stary. Skoro czesc z mlodziezy ograla sie rok temu w EBL to powinni dostawac szanse. Mozna nie byc zawsze najlepszym, ale oni ostatnio dostawali oklep niemal od kazdego - i to u siebie. Cos trzeba bylo zmienic.

Legionista Awatar Gacek
    Sinielnikow,Wilczek, Dryja, Pacocha, Polanowski, Sulima, Leśniak, Czubek, Błasczyk, Trojanowski,Stasiak,Pacocha(młody/??).

Takim składem awans to powinien być spacerek. Ale jak już ktoś napisał Pieniądze +Kibice przeszkadzają naszym zawodnikom. Gembala winy w porażkach jest bardzo malutko. To przecież zawodnicy grają a nie Gembal. Myśle że presesi powinnipomyśleć nad większymi zmianami kadrowymi , a potem pomyślć o trenerach.

P.S. A może poprostu Łączyński jest... tańszy?? :>

Legionista Awatar Beny
    8- Qrna to też jest jakaś opcja... :/

Legionista Awatar Mini
    Mini chyba sam niewierzysz w to co piszesz. Zmieniać trenera w połowie sezonu to niajgorsza rzecz jaka mogła się przytrafić. Łaczyński z tego co się orientuje prawie zawsze trenował młodzież. sprawa awansu chyba jest już niestety przesądzona...
    1.jakbym nie wierzył to bym nie pisał :>
    2.sporo naszych zawodników to młodzież :>
    3.awans rozstrzyga się w playoffach a to inna bajka
    4.zmiana trenera nie jest taka najgorsza. zeszły sezon

Leśniak Błaszczyk Stasiak Karbowski wcale nie sa tacy dobrzy zeby awans to byl spacerek.widac to po wynikach.ale mimo tego nie dostajemy od każdego.

ogólnie dziwi zmiana trenera. był dobry w tym co robił i patrząc w przyszłość ( większe zgranie nowych koszykarzy, łatwiejszy kalendarz) powinni zostawić Gembala w spokoju.
    ale skoro tak się nei stało trzeba pomagać koszykarzom ktokolwiek by ich nie prowadził.

w opcje z tanszym trenerem nie wierze. przeciez podobno były pieniądze ?

Legionista
    Sinielnikow,Wilczek, Dryja, Pacocha, Polanowski, Sulima, Leśniak, Czubek, Błasczyk, Trojanowski,Stasiak,Pacocha(młody/??).

Takim składem awans to powinien być spacerek. Ale jak już ktoś napisał Pieniądze +Kibice przeszkadzają naszym zawodnikom. Gembala winy w porażkach jest bardzo malutko. To przecież zawodnicy grają a nie Gembal. Myśle że presesi powinnipomyśleć nad większymi zmianami kadrowymi , a potem pomyślć o trenerach.

Sulima, Leśniak, Błaszczyk,Trojanowski, Stasiak- kim oni są? Młodzi zdolni, ale bez doświadczenia. Czasem wyjdzie im mecz, ale to za mało. Dotego Czubek- wielkie serce :+: ale od dawna nie grał czołowej robli w zadnym zespole
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Sulimy do tej wyliczanki nie mieszajmy - w zeszłym roku, w 2. części sezonu zasadniczego był najlepiej punktującym polskim zawodnikem w PLK
    podpis cyfrowy <--------
    ================

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raffi
    Sulimy do tej wyliczanki nie mieszajmy - w zeszłym roku, w 2. części sezonu zasadniczego był najlepiej punktującym polskim zawodnikem w PLK
    A to sorki ale nie jest to jeszcze zawodnik, który mógłby w trudnej sytuacji poderwac zespól.

GEMBAL SZACUNEK :+:

Uwazam go za czlowieka ktory naprawde duzo zrobil dla Legijnego kosza i nie powinien zostac zwolniony po paru porazakch, tym bardziej w srodku sezonu. Straszny blad moim zdnaiem :fu:

Legionista Awatar Gacek
    Panowie a może w sobote jakieś forumowe iwo4:

Jestem za (tzn .będę wam kibicował ), chociaż w trakcie meczu będą z tym chyba problemy

Łączyński był trenerem drużyny juniorskiej, która w 1999 zdobyła mistrzostwo Polski, z takimi graczami, jak m.in. Polanowski, Trojanowski czy Błaszczyk
    podpis cyfrowy <--------
    ================

Legionista
    Łaczyński prowadziłkiedys w TV program o koszykówce. Pokazywał tam jakies ćwiczenia itp., a towazyszył mu chyba Bartek Obuchowicz

A, jeszcze coś z tematów bieżących: rezerwy Legii przegrały niewielką różnicą punktów mecze z liderującymi w tabeli Milanówkiem i AZS PW i zajęły ostatecznie 3. miejsce w tabeli rozgrywek 3. ligi, nie wchodząc do playoffów. Zresztą tam raczej i tak nie miałyby szans, bo trafiały na Znicz Pruszków, który w pierwszym meczu półfinałowym rozgromił rzeczoną Politechnikę 100-61 i pewnie zmierza do 2. ligi.

A żeby nie było, że rozmywam, to:

Cytat Zamieszczone przez warszawski dodatek GW
    Koszykówka. Gembal zwolniony z Legii

ceg 27-01-2004, ostatnia aktualizacja 27-01-2004 21:37

Koszykarze Legii mają nowego trenera. Jacka Gembala zastąpił były gracz i trener młodzieżowych drużyn Legii Jacek Łączyński.

Decyzję o zwolnieniu Gembala podjęło prezydium zarządu. Bezpośrednią przyczyną były niezadowalające wyniki sportowe - wyjaśnia dyrektor sportowy CWKS Lech Święcicki.

Legia zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli I ligi (dziewięć zwycięstw i tyle samo porażek). Ostatnio w fatalnym stylu przegrała u siebie z Polpharmą Starogard Gdański 74:96.

- Wyniki nie były najlepsze, ale to splot wielu nieszczęśliwych zdarzeń - tłumaczy Gembal. - Kłopotów finansowych, braku normalnych przygotowań, a ostatnio chorób, kontuzji i słabszej formy zespołu - wylicza. - Teraz może bardziej zaangażuję się w pracę w Zniczu Pruszków? - zastanawia się Gembal (jest tam doradcą i koordynatorem), z którym Legia jeszcze nie rozliczyła się finansowo.

Były trener może czuć się zawiedziony - kiedy nie było wiadomo, czy Legia w ogóle przystąpi do rozgrywek, to właśnie on kompletował zespół i próbował normalnie pracować. Rok wcześniej zdecydował się dokończyć sezon w PLK, mimo że nie mógł liczyć na żadne pieniądze i grał juniorami. - Nie chcę komentować tej sytuacji. To się zdarza - ucina.

Gembala zastąpi wychowanek Legii Jacek Łączyński. - Dlaczego właśnie on? Bo jest z nami od dziecka, a w ostatnich latach osiągał bardzo dobre wyniki z kadetami i juniorami Legii [odpowiednio wicemistrzostwo i mistrzostwo Polski - red.] - argumentuje Święcicki.

Ostatnio Łączyński był asystentem Arkadiusza Konieckiego w MKS Pruszków. - Moja kariera trenerska przebiega książkowo - śmieje się nowy trener. - Nad propozycją Legii długo się nie zastanawiałem, bo marzyłem o tym - mówi Łączyński, który grał w Legii przez 20 lat (od 1976 roku).

Pierwszy ważny sprawdzian czeka go już w sobotę - Legia zagra u siebie z Basketem Kwidzyn, który jest w tabeli bezpośrednio przed warszawiakami. - W ciągu trzech, czterech dni nic nie zmienię, może tylko małe retusze w zagrywkach. Czas na większe poprawki będzie w przyszłym tygodniu. 2 lutego jedziemy na tygodniowy obóz do Cetniewa - zapowiada Łączyński.
    podpis cyfrowy <--------
    ================

Legionista Awatar Beny
    Cytat Zamieszczone przez www.zw.com.pl

Legionista z krwi i kości

Jacek Gembal wczorajzostał zwolniony ze stanowiska trenera koszykarzy pierwszoligowej Legii Warszawa. Jego miejsce zajął Jacek Łączyński.

W styczniu nasza drużyna przegrała aż pięć z sześciu spotkań. Większość w fatalnym stylu. Zespół grał chaotycznie, a rywale momentami prowadzili z nami różnicą 40 punktów. W tej sytuacji nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko podziękować za pracę Jackowi Gembalowi - tłumaczy prezes sekcji koszykarskiej Legii Witold Romanowski.

Jacek Gembal nie jest zaskoczony decyzją władz klubu. - Takie jest życie trenera. Kiedy nie ma wyników, to zostaje bez pracy - twierdzi szkoleniowiec, który w poprzednim sezonie z własnej kieszeni wykładał pieniądze na pensje koszykarzy Legii, bo stołeczny klub przeżywał problemy finansowe.

- Teraz to nie ma znaczenia. Tak samo jak fakt, że przed obecnym sezonem długo nie wiedzieliśmy, czy w ogóle będziemy grali, w której lidze i w jakim składzie. Nie mam jednak do nikogo żalu - zapewnia Jacek Gembal.

Nowym trenerem "wojskowych" został były koszykarz tego klubu i trener drużyn młodzieżowych Jacek Łączyński, który w poprzednim sezonie pracował jako asystent Arkadiusza Konieckiego w zespole MKS Pruszków.

- To był jedyny kandydat. Łączyński jest młody, zdolny, głodny sukcesów i co najważniejsze, to legionista z krwi i kości - prezes Romanowski wyjaśnia, dlaczego postawił na Łączyńskiego.

Co ciekawe, kilka lat wcześniej władze stołecznego klubu nie widziały u młodego szkoleniowca żadnych zalet. Tuż po tym, jak z juniorami Legii zdobył mistrzostwo Polski, został wyrzucony z pracy. Oficjalnie z powodu redukcji etatów, ale w kuluarach mówiło się, że był zagrożeniem dla szkoleniowców seniorskiej drużyny. - To dla mnie zamknięty rozdział - ucina krótko Łączyński.

Zarząd sekcji liczy, że pod wodzą 40-letniego szkoleniowca koszykarze Legii włączą się do walki o awans do ekstraklasy. - To realny cel. Skład, jakim dysponujemy, gwarantuje nam bowiem awans do fazy play-off - uważa Łączyński. - Musimy jednak poprawić grę. Na pewno nie nastąpi to przed meczem z Basketem Kwidzyń, ale kilka zmian taktycznych, jakie chcę wprowadzić, powinno nam pomóc w wygraniu sobotniego spotkania. Na szczęście w przyszłym tygodniu wyjedziemy na zgrupowanie do Cetniewa. Tam popracujemy nad formą - kończy nowy trener Legii, który już jako zawodnik przeszedł do historii koszykówki. Był bowiem pierwszym polskim graczem, który popisał się celnym rzutem za trzy punkty.

Legionista Awatar Mini
    beze mnie. powód wiadomy

Legionista Awatar Mini
    To był jedyny kandydat. Łączyński jest młody, zdolny, głodny sukcesów i co najważniejsze, to legionista z krwi i kości - prezes Romanowski wyjaśnia, dlaczego postawił na Łączyńskiego.
    no przynajmniej w koszu sentymenty coś znaczą.ale tylko te sprzed paru lat bo z zeszłego roku juz chyba nie :>

Co ciekawe, kilka lat wcześniej władze stołecznego klubu nie widziały u młodego szkoleniowca żadnych zalet. Tuż po tym, jak z juniorami Legii zdobył mistrzostwo Polski, został wyrzucony z pracy.
    no i co z tego. wtedy kto inny rządził klubem

Zarząd sekcji liczy, że pod wodzą 40-letniego szkoleniowca koszykarze Legii włączą się do walki o awans do ekstraklasy. - To realny cel. Skład, jakim dysponujemy, gwarantuje nam bowiem awans do fazy play-off - uważa Łączyński. - Musimy jednak poprawić grę. Na pewno nie nastąpi to przed meczem z Basketem Kwidzyń, ale kilka zmian taktycznych, jakie chcę wprowadzić, powinno nam pomóc w wygraniu sobotniego spotkania.
    to wiemy i każdy trener by awansował do po tylko co dalej?

Legionista Awatar Beny
    Cytat Zamieszczone przez Mini
    beze mnie. powód wiadomy
    Nie pomożemy Ci. Trzeba było się nie zaszywać. :>

Uprawnienia umieszczania postów