Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 180 z 257

Wątek: Pogoń Szczecin - Legia [16. kol. Ekstraklasy 2019/20, 23.11.2019, godz. 17:30]

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
    Najważniejsze to grać w Europejskich Pucharach. A Vuković już dwa razy udowodnił że tego nie potrafi.
    a najgorsze jest to, że z dużą dawną pewności można się pogodzić z odejściem zimą Karbowinika i Niezgody. Nie wierzę, że w klubie wytrzymają ciśnienie jak będą się pojawiać oferty na kilka baniek.

Legionista Awatar Chmielo
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Z całym szacunkiem Chmielo ale pisanie ,że Sobolewski jest o polke wyżej niż Vukovic jest tak samo bystre jak fakt,że mamy drużynę na środek tabeli.

Na forum jak zawsze wszystko jest albo czarne albo biale. Wygramy kilka spotkań to jest euforia ,przegramy jedno dwa spotkania to jest dramat.
    Mało kto zauważa, że ta drużyna robi postęp ,że trener jednak ma jakieś pojęcie o swojej pracy ,że ma jakiś plan itd.
    Każdego Normalnego kibica porażki wkurwiają to zrozumiałe ale trzeba patrzeć trochę szerzej. Wczorajszy mecz nie był zły w naszym wykonaniu, było sporo fajnych akcji i przyjemnie się to oglądało (do straty drugiej bramki) ale były też indywidualne bledy które sprawiły,że wynik był taki a nie inny. I teraz rola sztabu jest wyciągnąć wnioski dlaczego w meczach z górną polowa tabeli te błędy się pojawiają notorycznie.

Ja osobiście ufam Vuko i wierzę ,że w maju będzie radość ale wiem też że nie będzie to sezon w którym zdominujemy ligę bo nie mamy ławki. Będą więc kolejne porażki, ale najwazniesjze jest miejsce na koniec sezonu.
    Toteż pisałem nie raz, że wszystko nie sprowadza się do zerojedynkowego podejścia, że teraz to mamy kiepskich piłkarzy, a wcześniej to tę ligę piłkarsko przerastaliśmy. Moim zdaniem mamy dobrych zawodników. Kiedyś babolarzem był Rzeźniczak, teraz za takiego robi Wieteska. Mieliśmy też swoje problemy w ataku grając kontuzjowanym Radovićem albo defensywnym napastnikiem, który od sierpnia w lidze strzelił zaledwie jednego gola. Czy w tych warunkach nasze sukcesy to zasługa jedynie trenerskiego kunsztu prawdziwka Magiery i duetu amatorów Jozak/Klaufirć? Oczywiście, że nie.

Mało tego, czy taki Martins jest słabszy od kręcącego kółka w środku Vrdoljaka lub przecinaka Borysiuka? Albo porównując podmianę Kucharczyka na Wszołka to straciliśmy coś z piłkarskiej jakości? Novikovas jest mniej sensowny od każdego badziewiaka, który przez lata przewinął się przez Łazienkowską jako niby skrzydłowy?

Tak się złożyło, że czas nie stoi w miejscu i Pogoń, która w poprzednich latach potrafiła się zakwalifikować do pierwszej ósemki, żeby do końca sezonu zbierać łomot w końcu zrobiła ciekawy zaciąg i nie zatrudniła na ławce gościa z łapanki. Piast i Cracovia przestały bić się o utrzymanie, a Lechia Gdańsk nie robi już za pralnię pieniędzy i przystań dla piłkarskich agentów, którzy będę upychali tam kolejne wynalazki.

Dlatego może być tak, że w obecnej sytuacji postawienie na ławce na kolejnego żółtodzioba nie zagwarantuje, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych, szczęśliwego happy endy w postaci zdobycia mistrzostwa. I nie ma tu co zwalać na słabą kadrę tylko spojrzeć prawdzie w oczy. Dzień Dziecka się skończył i nie będzie tak, że grając pół sezonu bez napastnika albo lewego obrońcy da się szczęśliwie wygrać ligę. Oczywiście może się tak zdarzyć, ale to będzie dziki fart, a nie efekt długofalowej wizji. W przeszłości mogliśmy odpuszczać Ekstraklasę na rzecz europejskich pucharów, żeby finalnie spiąć dupę na maj i ugrać mistrza. Mogliśmy też z sprzątaczki robić trenera i mieć nadzieję na końcowy sukces, ponieważ konkurencja i tak się wykrzaczy na samym finiszu. Czasy się jednak zmieniły i ten kto nie idzie do przodu to się cofa.

Dlatego jestem zdania, że powierzając rolę pierwszego trenera człowiekowi bez doświadczenia my ten krok w tył zrobiliśmy. W innych miastach, poza Poznaniem, połapali się, że człowiek z łapanki na ławce trenerskiej nie gwarantuje niczego. Z kolei my dalej żyjemy serią kolejnych mistrzostw, które zdobywało się, ponieważ za rywali miało się jeszcze większych ignorantów i amatorów niż u nas.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar R.
    A czym się różni Vukovic od Sobolewskiego w trenerce? Wyjaśnisz Benek?
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta
    Propozycja 11 na następny mecz

Majecki
    Karbownik/Jędrzejczyk/Lewczuk/Stolarski
    Vesovic/Antolic/Lukcośtam/Wszołek
    Kante/Niezgoda
    Dlaczego Makecki w bramce? Klient ewidentnie od paru spotkań nie pomaga co strzal to bramka zle sie ustawia i podejmuje zle decyzje moze menager juz mu w glowie napsuł i ma juz wyje...? Zreszta pamiętam jak po poerwszym wpier... od Pogoni powiedział ze sie nic nie stało. To jak sie nic nie stalo to nic sie nie stanie jak odejdzie. Dla mnie w rankingu bramkarzy Legii od Robakiewicza bo od Robaka pamiętam to Majecki jest troszkę lepszy niz Antolovic ale on również udzielajac wywiadu mowil ze jest dobry w szczypiorniaka siatkę czy w kosza o piłce nożnej nic nie wspomniał wiec chłop przynajmniej byl uczciwy
    Ostatnio edytowane przez Grigol ; 24-11-2019 o 12:59

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta
    A te solidne wzmocnienia to jak powinny wyglądać według Ciebie?

Tylko proszę, nie pisz o kolejnym imporcie ogórków z zagranicy z "karta w ręku". Od tego jest temat Transfery Itp.

Jeżeli chodzi o Mnie, jak tylko zobaczyłem na boisku Vesovica, Gvilie i Novikovasa od razu postawiłem na Pogoń.
    Nie wiem.Wiem tylko,że potrzebujemy zawodników,którzy mocno podniosą gwałtownie ostatnio spadający poziom.Zawodników którzy nie będą marnować dziesięciu 100% sytuacji w meczu.Czy będą z Polski,czy z zagranicy,za darmo,czy za 10 baniek to mi akurat jest obojętne.Jak dadzą radę,to mogą ich i w rezerwach wyszukać.
    #MioduskiOut

Przy której bramce wczoraj zawinił Majecki? Przy tej pierwszej, gdzie Wieteska siedział już na dupie, a Buksa nawet nie spojrzał na bramkarza tylko strzelił i wpadło idealnie przy słupku? Czy może powinien wybronić karnego albo stać na linii przy golu na 2-0?
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    A czym się różni Vukovic od Sobolewskiego w trenerce? Wyjaśnisz Benek?
    A czy ja twierdzę że się różnią ? Nie . Natomiast Chmielo napisał ,że to półka wyzej i do tego się odniosłem.

Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Przy której bramce wczoraj zawinił Majecki? Przy tej pierwszej, gdzie Wieteska siedział już na dupie, a Buksa nawet nie spojrzał na bramkarza tylko strzelił i wpadło idealnie przy słupku? Czy może powinien wybronić karnego albo stać na linii przy golu na 2-0?
    Zdecydowanie powinien stać na linii bo Jedza był obok.
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

A czy ja twierdzę że się różnią ? Nie . Natomiast Chmielo napisał ,że to półka wyzej i do tego się odniosłem.

Zdecydowanie powinien stać na linii bo Jedza był obok.
    Żarty sobie robisz. To nie była klepka na 16 metrze zakończona lobem tylko szybka piłka zagrana z głębi, gdzie najpierw Lewczuk gubi krycie, a Jędrzejczyk go nie zdążył zaasekurować. Majecki miał pełne prawo wyjść wyżej zwłaszcza, że cała akcja ( z wyrzutem bramkarza) to były raptem 3 podania.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Benek
    Żarty sobie robisz. To nie była klepka na 16 metrze zakończona lobem tylko szybka piłka zagrana z głębi, gdzie najpierw Lewczuk gubi krycie, a Jędrzejczyk go nie zdążył zaasekurować. Majecki miał pełne prawo wyjść wyżej zwłaszcza, że cała akcja ( z wyrzutem bramkarza) to były raptem 3 podania.
    To sobie zobacz powtórki. Jedzą na luzie dobiega do niego jeszcze przed 16. Gdyby Majecki stał na linii nie byłoby bramki .
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

To sobie zobacz powtórki. Jedzą na luzie dobiega do niego jeszcze przed 16. Gdyby Majecki stał na linii nie byłoby bramki .
    To by walił z prostego zamiast przerzucać. Jak podbiegł na luzie to trzeba było się spiąć i uniemożliwić oddanie strzału.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Benek
    To by walił z prostego zamiast przerzucać. Jak podbiegł na luzie to trzeba było się spiąć i uniemożliwić oddanie strzału.
    Oczywiście że powinien. Nie zmienia to faktu,że Majecki będąc na linii nie dałby się przelobować.
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Kilka moich przemyśleń już na chłodno.

1. Zgadzam się z przedmówcami, że Majecki wygląda ostatnimi czasy blado. Pod względem sportowym na pewno nie jest dla nas wartością dodaną. Natomiast po pierwsze, ma status młodzieżowca, po drugie, można na nim potencjalnie bardzo dobrze zarobić i po trzecie, jedyną alternatywą dla niego jest ręcznik Cierzniak. Także jakiekolwiek zmiany w bramce są wykluczone.

2. O Wietesce już napisano wszystko. Piłkarz-zapalnik. Natomiast czuję, że trener „szczery i sprawiedliwy” darzy go szczególnym uczuciem i na ławce to on nie prędko usiądzie.

3. Dla mnie strasznie zawalił wczoraj Niezgoda. Miał ze trzy dobre sytuacje, że trzeba było strzelać z pierwszej piłki a nie przyjmować, albo przekładać. Przez to obrońcy zdążyli się ustawić i zablokować linię strzału. Są sytuacje, że trzeba walić z czuba byle mocniej

4. Wczorajszą beznadzieję idealnie podsumowało wejście Agry. Dla mnie to jest szczyt bezradności i niekonsekwencji, że trener „szczery i sprawiedliwy” wpuszcza na boisko najgorszego kopacza w zespole, któremu ponoć miał w sierpniu podziękować za grę w Legii. Tymczasem dziś w Ząbkach Rosołek i Kostorz z bramkami
    Jeszcze dwa występy wystarczą Agrze, żeby nie było z nim można rozwiązać przedwcześnie kontraktu po sezonie. Trzeba go bezpowrotnie wypierdolić do rezerw wzorem Pasquato i Philippsa, żeby przypadkiem Vukoviciowi znowu nie przyszło coś głupiego do głowy.

Oczywiście że powinien. Nie zmienia to faktu,że Majecki będąc na linii nie dałby się przelobować.
    Jakby to nie była szybka piłka z koła środkowego na dobieg miedzy dwóch stoperów to pewnie by stał.
    A Melanż Trwa...

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
    No czuje rozczarowanie i złość, ale szczerze to taki dziwny mecz. Bramki straciliśmy frajersko. Babol Wieteski, dziwny lob i karny. Swoich szans na strzelenie też trochę mieliśmy. Równie dobrze ten mecz mógł się skonczyć 3-1 dla nas. Ewidentnie odstawał w moim odczuciu Gwila (mimo że według statystyk najwięcej przebiegł). Novikowas to standard, nie zagrał inaczej niż w poprzednich meczach. Także uważam, że należy podejść spokojnie do tego meczu. Wyciągnąć wnioski i do przodu.

Osobna akapit dla Majeckiego. Niestety to jeden ze słabszych bramkarzy jakich mieliśmy na przestrzeni ostatnich lat. Taki poziom Skaby. A w takich meczach bramkarz musi pomóc i on niestety nie jest w stanie tego zrobic.
    Miałem coś napisać o meczu, ale kolega już wyczerpał temat - mam w zasadzie identycznie zdanie, więc tylko podbiję.

Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    4. Wczorajszą beznadzieję idealnie podsumowało wejście Agry. Dla mnie to jest szczyt bezradności i niekonsekwencji, że trener „szczery i sprawiedliwy” wpuszcza na boisko najgorszego kopacza w zespole, któremu ponoć miał w sierpniu podziękować za grę w Legii. Tymczasem dziś w Ząbkach Rosołek i Kostorz z bramkami
    Jakoś mnie to nie zdziwiło. Spodziewałem się, że w tej rundzie jeszcze go zobaczymy i pisałem o tym na forum. Nie zapominaj, że Rosołek i Kostorz niedawno swoje minuty mieli i jakoś nic nie pokazali, więc argument o "sprawiedliwości" uważam raczej za nietrafiony.

Legionista Awatar Lillo
    Prawda jest taka że gdyby Wszołek strzelał sam na sam to nie grałby w Legii tak samo jak Novikovas i Niezgoda. Mieliśmy wuchte sytuacji, ale wykonawcy są z drewna i nie za każdym razem odbita od nich piłka ląduje w siatce. Z obecnego składu najbardziej wkurwia mnie Litwin i nosacz, to juz Karbownik zrobił więcej grając na lewej obroni niż Gruzin przez cały mecz. Vukovic też niech nie zgrywa cwaniaka i wszechwiedzącego.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez Lillo Zobacz posta
    wuchte .
    Tej, Fora Ci się nie pomyliły? majstra też?

"kibolskie forum"

Już wystarczy za lidera gawiedzi robi legionista z Białegostoku.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 24-11-2019 o 18:49
    #teamVuko (zanim to było modne)

Legionista Awatar Stout
    Legionista to legionista.
    Nie ważne ,skąd pochodzi.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Toteż pisałem nie raz, że wszystko nie sprowadza się do zerojedynkowego podejścia, że teraz to mamy kiepskich piłkarzy, a wcześniej to tę ligę piłkarsko przerastaliśmy. Moim zdaniem mamy dobrych zawodników. Kiedyś babolarzem był Rzeźniczak, teraz za takiego robi Wieteska. Mieliśmy też swoje problemy w ataku grając kontuzjowanym Radovićem albo defensywnym napastnikiem, który od sierpnia w lidze strzelił zaledwie jednego gola. Czy w tych warunkach nasze sukcesy to zasługa jedynie trenerskiego kunsztu prawdziwka Magiery i duetu amatorów Jozak/Klaufirć? Oczywiście, że nie.

Mało tego, czy taki Martins jest słabszy od kręcącego kółka w środku Vrdoljaka lub przecinaka Borysiuka? Albo porównując podmianę Kucharczyka na Wszołka to straciliśmy coś z piłkarskiej jakości? Novikovas jest mniej sensowny od każdego badziewiaka, który przez lata przewinął się przez Łazienkowską jako niby skrzydłowy?

Dlatego jestem zdania, że powierzając rolę pierwszego trenera człowiekowi bez doświadczenia my ten krok w tył zrobiliśmy. W innych miastach, poza Poznaniem, połapali się, że człowiek z łapanki na ławce trenerskiej nie gwarantuje niczego. Z kolei my dalej żyjemy serią kolejnych mistrzostw, które zdobywało się, ponieważ za rywali miało się jeszcze większych ignorantów i amatorów niż u nas.

Otóż to, w samo sedno.
    Ale przecież Śląsk Wrocław ma lepszą kadrę, z naszymi odpadami, typu Mączyński czy Broź. i "niektórych" tutaj nawet nie przekonuj, że tak nie jest! Nie mówiąc już o Piaście i jego super grajkach, którzy zdobyli w tamtym roku Mistrza.

Legionista Awatar Lillo
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Tej, Fora Ci się nie pomyliły? majstra też?

"kibolskie forum"

Już wystarczy za lidera gawiedzi robi legionista z Białegostoku.
    Problem?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Lillo Zobacz posta
    Problem?
    olej szmaciarza

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta
    Jakoś mnie to nie zdziwiło. Spodziewałem się, że w tej rundzie jeszcze go zobaczymy i pisałem o tym na forum. Nie zapominaj, że Rosołek i Kostorz niedawno swoje minuty mieli i jakoś nic nie pokazali, więc argument o "sprawiedliwości" uważam raczej za nietrafiony.
    W tym punkcie muszę jednak polimeryzować
    Dostali minuty, fakt, ale mało, a po drugie to cudów nie dokonali ale jakoś specjalnie gorsi od podstawy nie byli.
    Oczywiście nie należy ich traktować jak zbawienie, choć z pewnością wolałbym ich zobaczyć niż Agrę, nie wnikam w pozycje, to się dałoby spokojnie załatwić przesunięciami.

p.s. Bramki, szczególnie te ładne, strzela się przeważnie z klepy. Przy zabawie w przyjmowanie i układanie wychodzi z tego kupa - tak było w Szczecinie, wyszło to co wyszło
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Legionista to legionista.
    Nie ważne ,skąd pochodzi.
    ... Możesz być nawet z Poznania

Jedna rzecz jest mega zauważalna na forum, Legia wygrywa-euforia, mistrz, Vuko mistrz.
    Legia przegrywa- dno,spadek, dolna ósemka. Proponuje oglądnąć powtórkę, lub skrót meczu. Pogoń oddała ze 4 strzały na bramkę i strzeliła 3 bramki. Ja nie twierdze że Pogoń jest słaba, itp. Ale w tym meczu miała furę szczęścia.
    Mam nadzieje że Vuko postawi na środku obrony na Lewczuka i Jędzę. Jak już mam wybierać styl porażki( wiem wiem też wolałbym aby nie było ich) wolę przegrać jak w sobotę, niż jak np Magiera przesrał swój bodaj ostatni mecz ze Śląskiem.

Legionista Awatar Marcino
    Zdarza się. Będzie jeszcze dużo radości z tej drużyny.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista Awatar Budyń_70
    Dokładnie, oczywiście nie jest ona tak mocna jakbyśmy sobie tego życzyli, lecz również nie jest tak słaba, jak niektórzy starają się nam ją przedstawić.

Legionista Awatar Gabro
    Problem w tym, że wszyscy chcemy najmocniejszej ekipy w kraju.
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta

Jeżeli będą w klubie tacy amatorzy jak Mioduski, którzy będą otaczać się jeszcze większymi amatorami to nigdy do tego nie dojdzie.
    (L)

Legionista Awatar Somebody
    Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Kadrowo to już teraz jesteśmy najmocniejsi, tylko niestety ostatnimi czasy nie ma to przełożenia na osiągane przez klub wyniki. Oczywiście nie ma tutaj mowy o jakiejś przepaści względem pozostałych zespołów, ale do zdobywania trofeów na krajowym podwórku nadal powinno wystarczyć. Żeby nie było - nie zwalnia to Mioduskiego z obowiązku wzmocnienia tej drużyny w nadchodzącym okienku oraz pozbycia się pozorantów w stylu Agry i Rochy, bo po roztrwonieniu fajnego współczynnika, nawet po zdobyciu mistrzostwa będziemy mieli duży problem z awansem do LE.

Odnośnie samego meczu - gdyby nie to, że Vukovic ma tak tragiczny bilans z zespołami z górnej ósemki, to taką porażką w ogóle nie należałoby się przejmować. Wieteska do odstawki, skuteczność do poprawienia i z Koroną powinno być dobrze. Następny poważny test we Wrocławiu i zobaczymy co tam zaprezentuje sobą Legia. Jeśli znowu wyłożymy się na mocniejszym przeciwniku, to niestety będzie problem...
    Ostatnio edytowane przez Somebody ; 25-11-2019 o 12:12

Legionista Awatar Budyń_70
    I potwierdzenie, że Vuko niestety nie podołał wyzwaniu i mus szukać następcy w przerwie zimowej.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Potwierdzenie, że nie podołal bo przegrał z Pogonia?

Cytat Zamieszczone przez Somebody Zobacz posta
    Kadrowo to już teraz jesteśmy najmocniejsi, .

A potem zdziwieni, że piszę się, o gawiedzi z plakatami Mioduskiego.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 25-11-2019 o 14:52
    #teamVuko (zanim to było modne)

Uprawnienia umieszczania postów