Zobacz wyniki ankiety: Na kogo oddasz głos?

Głosujących
140. Ankieta zamknięta
  • Prawo i Sprawiedliwość

76 54.29%
  • Konfederacja

49 35.00%
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej

0 0%
  • Koalicja Obywatelska

3 2.14%
  • Polskie Stronnictwo Ludowe

2 1.43%
  • Inne

10 7.14%
Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 90 z 571

Wątek: Wybory parlamentarne 2019

Legionista
    Czyli po raz kolejny generalizujemy.
    Jeśli ktoś nie lubi PiS (nawet tak po prostu) lub nie zgadza się z ich programem w jakiejś kwestii, krytykuję działania itp itd to jednocześnie jest wyborcą PO, POKO, PSL itp. a do tego gejem i lewakiem?

"krytyka" PiS = PO = gej, lewak, przyjaciel inżynierów z Morza Śródziemnego

ciekawe

Bo wydaję mi się, że da radę pogodzić krytykę obecnego rządu, krytykę poprzedniego, chodzenie na uroczystości Bożego Ciała i jednocześnie niechęć do obcych przybyszów.

Cytat Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
    Czyli PO nie chciało przyjmować murzynów, nie grają pod dyktando Niemiec, a Trzaskowski nie podpisywał karty LGBT.
    Faktycznie gówno wiesz
    Widzisz, każdy rozumny wyciąga tylko to co go interesuje lub popiera. Twój komentarz dobitnie pokazuje, ze Ty idziesz na całość i gdyby PiS ustawowo kazał Ci pokazywać gołą dupę w piątki to byś to robił z uśmiechem na twarzy.

Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Jeśli ktoś nie lubi PiS (nawet tak po prostu) lub nie zgadza się z ich programem w jakiejś kwestii, krytykuję działania itp itd to jednocześnie jest wyborcą PO, POKO, PSL itp. a do tego gejem i lewakiem?

"krytyka" PiS = PO = gej, lewak, przyjaciel inżynierów z Morza Śródziemnego

ciekawe

Bo wydaję mi się, że da radę pogodzić krytykę obecnego rządu, krytykę poprzedniego, chodzenie na uroczystości Bożego Ciała i jednocześnie niechęć do obcych przybyszów.
    Nie zrozumie.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Kto?
    Czy będziemy latać solidarnie w workach pokutnych, palić putinowskim węglem i co niedziela na kolanach po kawałek mąki i wody w formie opłatka, czy też latać z tęczową flagą i brać udział w piknikach rodzinnych wspierających wolne macice i invitro.
    Autorem tego bełkotu jest oczywiście muppet. O jakim więc generalizowaniu mówimy? Określił się jako wyborca PO, napisał co robi w owlnych chwilach, zgodnie z linią partii. Rządów PO nie krytykował bo go tu nie było, przylazł siać ferment całkiem niedawno.

Widzisz, każdy rozumny wyciąga tylko to co go interesuje lub popiera. Twój komentarz dobitnie pokazuje, ze Ty idziesz na całość i gdyby PiS ustawowo kazał Ci pokazywać gołą dupę w piątki to byś to robił z uśmiechem na twarzy.
    Od nikogo nie przyjmuję rozkazów, sprzecznych z moim morale. To się nazywa charakter, ukształtowany przez przodków, rodzinne obyczaje i znajomych z trybuny. I skończ już o pokazywaniu gołej dupy, nie jesteś na paradzie.

Legionista
    Serdeczne gratulacje dla imbecyli z Konfederacji, za sztamę z antyszczepionkowymi szurami, teraz już kompletnie nie mam na kogo głosować. Czuję się kompletnie obrzydzony rodzimą sceną polityczną, tak jak nigdy nie byłem. Szkoda, że raczej nie będzie niczego w stylu PPPP Rewińskiego, taka kandydatura byłaby zdecydowanie więcej warta oddania głosu, niż cała reszta razem wzięta.
    Mioduski, Vukovic - wypi.erdalac
    Cytat Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Legionista
    @Mrugs

Mała korekta słów muppeta i całego zamieszania by nie było...

Czy będziemy całymi rodzinami dumnie paradować z biało czerwonymi flagami, palić tańszym węglem ze wschodu oraz co niedziela scalać społeczeństwo podczas mszy świętej czy też będziemy do starości pracować na umowach śmieciowych i brać udział w zlotach zboczeńców wspierając środowisko lgbt+ w ich walce o adopcje dzieci.

I co ? Można było uczciwie ?

Legionista

I do tego ma się/miało* milion kont na forumce

*niepotrzebne skreślić

Cytat Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Ok. Może być merytorycznie. Jak sobie życzysz. O oczyszczalni i awarii. Tylko przyswój sobie najpierw takie pojęcia jak: stężenia, ładunek, ChZT, BZT. I kilka rzeczy z hydrologii. Tak na dobry początek, podstawa, elementarz. Może potem nie będziecie wypisywać bzdur o "katastrofie ekologicznej". Problem w tym, że Was nie interesuje jak jest naprawdę.
    Z żalem stwierdzam, że ominęła mnie ta rzeczowa dyskusja (trzeba mniej pracować przed południem...), ale chciałem nieśmiało zauważyć, że ten merytoryczny post wciąż się nie pojawił, szanowny Kolego. Uprzejmie informuję, że pojęcia wymienione w cytacie przyswoiłem już wiele lat temu, podobnie jak LC50, LD50, TOC, TIC, DOC, DIC, amonifikacja, nitrytyfikacja, nitratyfikacja, denitryfikacja, fosfatacja, osad czynny i jeszcze kilka innych. Z pojęciami z hydrologii obiecuję się zapoznać w najbliższym czasie, choć byłby łatwiej, gdyby szanowny Kolega je wymienił w cytowanym poście. Zatem z niecierpliwością czekam na ten pierwszy merytoryczny post w wątku i obiecuję, że się do niego odniosę... A moja wiedza okaże się zbyt skromna, z przyjemnością poproszę kolegów z sąsiednich wydziałów lub z mojej Alma Mater.

Cytat Zamieszczone przez OrdoIurisLL Zobacz posta
    1. Jak wlejesz wiadro ścieków do Wisły to też zawartość tlenu zmaleje. Więc pierwszy cytat to truizm.
    Okay, zatem poproszę o podanie przepisu analitycznego lub wskazanie odpowiedniego linku, gdzie znajdę taką metodę analizy, która pozwoli zauważyć spadek zawartości tlenu w Wiśle po wlaniu do niej jednego wiadra dowolnego rodzaju ścieków. Chętnie poznam autora tak niewiarygodnie dokładnej metody i wymienię się z nim doświadczeniem w analizie próbek środowiskowych.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista
    Mój post nie był ad persona tylko ogólnie.

Osoba popierająca PiS nie koniecznie musi być "katolem" czy czymś podobnym, a osoba ich krytykująca KODziarzem czy lewusem.

Szkoda tylko, że nie można tego wypośrodkować, coś jak odwieczny konflikt kibiców Realu i Barcelony. Jak powiesz coś złego na Barcelonę Messiego czy co tam jeszcze od razu jesteś wrzucany do worka fanów Realu i na odwrót. Akurat w Hiszpanii kibicuję od małego Valencii, na polskiej scenie politycznej takiej Valencii nie ma.

Cytat Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta
    Okay, zatem poproszę o podanie przepisu analitycznego lub wskazanie odpowiedniego linku, gdzie znajdę taką metodę analizy, która pozwoli zauważyć spadek zawartości tlenu w Wiśle po wlaniu do niej jednego wiadra dowolnego rodzaju ścieków. Chętnie poznam autora tak niewiarygodnie dokładnej metody i wymienię się z nim doświadczeniem w analizie próbek środowiskowych.
    Ani ja nie napisałem, że to jest mierzalna skala zjawiska, ani Ty nie napisałeś, że zawartość tlenu nie zmaleje. To po co było produkować te bezużyteczne 4 linijki, skoro przez ten czas można, podobno łatwo, znaleźć w googlu coś, co faktycznie by mnie "zagięło", czyli dane lub informacje, które by wskazywały na czym polega różnica między ściekami w Wiśle z 2019 roku i z 2008 roku. Zresztą mi wystarczy jak ktoś mi względnie wiarygodnie opisze własnymi słowami jak to działało, że ścieki ([edycja]: komunalne. Bo widzę, że nie ma znaczenia, że piszemy o konkretnych sytuacjach - jak za którymś razem nie napisze, że chodzi o komunalne, to nagle się okazuje że mam na myśli każdy rodzaj ścieków. I co dalej, napiszesz, że wlewasz ścieki nieorganiczne i zawartość tlenu nie zmaleje? To będzie to zwycięstwo? Wcale nie wygląda jakbyś na siłę, z braku sensownych argumentów, szukał czegokolwiek, żeby się czepić rozmówcy...) były lepsze niż teraz. Co wydaje się jakimś dogmatem tutaj, więc wnoszę, że przynajmniej te 3 czy tam 5 osób, którym tak łatwo przychodziło się mnie czepiać, tę historię znają, tylko po prostu nie chcą jej opowiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez OrdoIurisLL ; 13-09-2019 o 07:23

Gintleman Awatar księciuniu
    Rozlosowano numery list na wybory.
    (tak na marginesie: nie rozumiem jakie kryterium podawnaia kolejności rozlosowanych numerów przyjął "dziennikarz" gazietki... preferencje polityczne, kolejnosć numerów, wielkosć/znaczenie partii )
    I tak, KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni otrzymała miejsce na liście wyborczej numer 5. Kandydatów KW Konfederacja Wolność i Niepodległość znajdziemy na liście numer 4, a KW Prawo i Sprawiedliwość na liście numer 2. KW Polskie Stronnictwo Ludowe otrzymał listę numer 1. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej znalazł się na liście numer 3.
    Oprócz wymienionych pięciu komitetów, które zarejestrowały kandydatów w 41 okręgach, cztery komitety zarejestrowały swoje listy tylko w ich części. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca otrzymał listę wyborczą numer 9, KW Prawica - listę numer 6, KW Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów - listę numer 7, a KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy - listę numer 8.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    (tak na marginesie: nie rozumiem jakie kryterium podawnaia kolejności rozlosowanych numerów przyjął "dziennikarz" gazietki... preferencje polityczne, kolejnosć numerów, wielkosć/znaczenie partii )
    Wkradła mu się literówka.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Jak wygląda to losowanie? Była jakaś transmisja na żywo, przyjechał jakiś Łysy z kulkami od PKW? Serio pytam, z ciekawości.

e:
    Już mam.
    Ostatnio edytowane przez Raczej ; 13-09-2019 o 15:47

Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Jak się nie ma merytorycznych argumentów to się pisze tak jak Ty. Pozdrowienia.
    To uracz ogół swoimi merytorycznymi argumentami. Wiem, taka słowna składanka dla was jak węzeł gordyjski. Ale może pozytywnie zaskoczysz

btw: mapet, co to się stanęło?? Jeszcze niedawno byłeś wyborcą skrajnej odnogi skrajnej prawicy, a tu co widzę? Głosujesz na POKO? Ktoś Ci się włamał na konto? Jakiś niezadowolony klient? Podziel się z Nami tą frapującą historią!

Najnowszy spot PiS

Scena z Jarosławem
    Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

Cytat Zamieszczone przez MarkoOHT Zobacz posta
    Najnowszy spot PiS

Scena z Jarosławem
    Bardzo dobry spot.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez MarkoOHT Zobacz posta
    Najnowszy spot PiS

Scena z Jarosławem
    Zaiste, genialne :P

Mijają kolejne dni, i nadal nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie. Żadna z pewnych siebie osób, tj. gizo, Foxx, TNTP, Raczej, EyeQueue, nie pokusiła się o wyjaśnienie czym się różniły jakościowo ścieki, które w 2008 zebrane z lewobrzeżnych, północnych dzielnic Warszawy trafiały do Wisły w okolicach Młocin, od tych które do Wisły trafiały tamże w 2019. Podobno 5 minut w google. Coś Wam nie idzie szukanie. To może jednak to były takie same jakościowo ścieki i w porównywalnej ilości?

Legionista Awatar Foxx
    Nie wiem, po co mnie zaczepiasz. Nie wiem, jak inni, ale niczego nie szukałem. W temacie "polityka" wyraźnie napisałem, w czym widzę istotę problemu. A że stwierdzenie przez GIOŚ - rozwojowej - katastrofy ekologicznej i, m.in., późniejsze ustalenie przez pomorski SANEPID, że u ujścia Wisły i w Zatoce Gdańskiej nasycenie bakteriami Escherichia coli wzrosło o 12% i ostrzeżeniach dot. styczności z wodą poniosły klęskę przed hydrozagadką z kibolskiej - forumki? Może to jakoś przeżyją.

Swoja drogą, ja się w ogóle nie odnosiłem do wcześniejszych awarii 5 minut w Google już było wykorzystywane. Napiszę w tajemnicy, że biorąc pod uwagę ukrywany przez miasto zrzut ścieków przemysłowych przy różnicach np. między surowcami używanymi w 2008 i 2019, np. nasycenie metalami ciężkimi raczej nie było podobne. Nawet, jeżeli w 2008 również je zrzucano do Wisły, ale nie chce mi się sprawdzać. Jak napisałem - jest to OT i hydronapinka w polemice nie z nami, tylko z cytowanymi komunikatami przedstawicielki państwowych instytucji monitorującymi bieżący stan środowiska. Pisz do nich.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Napisałeś:

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Pomijając drobną różnicę między bieżącym odprowadzaniem ścieków i zrzutem ponad trzech milionów metrów sześciennych w ciągu trzech tygodni, warto jednak być precyzyjnym...
    Ja napisałem, że ścieki zrzucone w ciągu 3 tygodni 3 mln m3 są takie same co na bieżąco odprowadzane ścieki, w porównywalnym okresie 3 tygodni, w roku 2008. Jedyna różnica może wynikać z tego że przez te 11 lat zamieszkało na obszarze zlewni więcej ludzi. Ale ci ludzie ścieki produkują jakościowo takie same. I nic nie wskazuje, żeby istniało jakieś urządzenie które wtedy by istotnie zmniejszało ładunek niesiony przez ścieki, a obecnie było nieczynne.

Piszesz o tym, że miasto ukrywa zrzut ścieków przemysłowych, co jest manipulacją. Miasto może nieudolnie nie kontrolować tego co przedsiębiorcy do sieci zrzucają - taki zarzut można stawiać. Ale stwierdzenie że miasto coś ukrywa, oznaczałoby, że organy miejskie wydały pozwolenia na zrzut ścieków przemysłowych (czyli miasto o czymś wie), a twierdzą publicznie coś przeciwnego. Tylko że miasto nie wydawało takich pozwoleń. Przedsiębiorcy mają obowiązek ścieki przed zrzutem doprowadzić do stanu porównywalnego ze ściekami komunalnymi. Bo Czajka nie jest i nigdy nie była w stanie tego oczyścić. Raczej nie ma w Polsce oczyszczalni, która by przyjmowała ścieki komunalne zmieszane z przemysłowymi, i usuwała zanieczyszczenia przemysłowe na całym zmieszanym dopływie.

Dokładnie analogiczną manipulacją byłoby pisanie, że pożary wysypisk lata ubiegłego roku to obraz tego jak rząd PiSu ukrywa wwożenie nielegalnych odpadów przez naszą granicę. Podejrzewam, że pierwszy byś prostował, gdyby ktoś tu pisał podobne bzdety.
    Ostatnio edytowane przez OrdoIurisLL ; 24-09-2019 o 09:27

Legionista Awatar Foxx
    Nie więc, nie jest to żadna manipulacja, tylko zwykła dedukcja. Skumulowany zrzut ścieków komunalnych i przemysłowych w mieście rozwiniętym przez dekadę i przy większej liczbie mieszkańców oraz środków przemysłowych spuszczanych do ścieków tak się ma do bieżącego zrzutu sprzed dekady, jak fala uderzeniowa do fali. Kluczem nie są tu więc trzy miliony metrów sześciennych, tylko trzy tygodnie plus toksyczność składu i zagęszczenie tych ścieków w bonusie.

Nie chcę się bawić w hydrometodologię, której nie znam, jeżeli jednak masz dane, że ewidentnie mniejsza i słabiej korzystająca ze środków chemicznych aglomeracja w trzy tygodnie na bieżąco wygenerowała tyle samo ścieków, co dzisiejsza z uzbieranego wcześniej "zapasu", być może dochodzą jakieś inne zmienne. Mi wystarczy np., że w 2008 nie reagowała w trybie pilnym ambasada Szwecji w obawie o stan Bałtyku.

Inna rzecz - już widać, że sprawa jest bardo rozwojowa i to na kilku kierunkach. Jeżeli chodzi o politykę - podstawą jest postępowanie jednostek podległych miastu i kolejne zachowania Trzaskowskiego, jako reakcja na kryzys. A to dopiero początek.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    Twierdzisz, że przed 2008r. ścieki nie były oczyszczane i bezpośrednio szły do Wisły?.

Średni przepływ zmodernizowanej i rozbudowanej oczyszczalni wzrósł niemal dwukrotnie z 240 tys. m³ do ponad 435 tys. m³ na dobę. Obecnie „Czajka” przyjmuje największą ilość ścieków wśród polskich oczyszczalni i jest zaliczana do grona największych tego typu obiektów w Europie.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich polegał na modernizacji pod względem technicznym i technologicznym zakładu działającego od 1991 roku. W praktyce oznaczało to budowę od podstaw 6 nowych ciągów technologicznych w niezabudowanej, północnej części działki, a następnie skierowaniu dopływających ścieków na nowe obiekty. Dzięki temu od lipca 2010 r. cała objętość ścieków dopływających do oczyszczalni z prawobrzeżnej części Warszawy i gmin ościennych jest oczyszczana zgodnie z wymogami przepisów prawa. Ciągi technologiczne uruchomione na początku lat 90. zakończyły działalność i zostały rozebrane, przygotowując tym samym miejsce pod nowe, budowane w celu przyjęcia ścieków z lewego brzegu miasta.

https://www.mpwik.com.pl/view/warsza...uz-bez-sciekow

I przestań juz proszę pi...ć, że do 2008r. srałeś prosto do Wisły.

Legionista Awatar TNTP
    Z lewej strony Wisły to faktycznie do czasu podłączenia tej rury co teraz pierdolnęła to faktycznie szło to prosto do Wisły kolektorem burakowskim.
    Tylko jak zwykle w takich sytuacjach jest X ale

Gadałem jakiś czas temu (po awarii) z kumplem który robił w kanalizacji - tylko, że poza WWA, który mówił mi, że nie ma opcji, żeby to szło bez mechanicznego oczyszczenia
    - z tymże to mechaniczne oczyszczenie to sprowadza się do...kratek/sitek jak było do "mostu" to nie mam pojęcia - teoretycznie to burakowski cały czas pełnił rolę rezerwową-przelewową w przypadku dużych opadów. Więc teoretycznie tam cały czas powinna być infrastruktura jakaś.

Z drugiej strony tych ścieków jest teraz
    - więcej
    - bardziej chemicznych
    - bardziej ujebanych metalami ciężkimi/substancjami niebezpiecznymi (chociaż tutaj nie jestem pewien w 100%)

Teraz dochodzimy do tego co pisałem już wcześniej - naprawdę łatwo jest znaleźć artykuły z początku wieku w GieWu w której Wisła określana była mianem "ścieku" właśnie ze względu na brak oczyszczania prawie wszystkich ścieków z lewej strony Warszawy.

Ta sama śmieszna gazetka pisze dziś o samooczyszczaniu się rzeki
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Teraz dochodzimy do tego co pisałem już wcześniej - naprawdę łatwo jest znaleźć artykuły z początku wieku w GieWu w której Wisła określana była mianem "ścieku" właśnie ze względu na brak oczyszczania prawie wszystkich ścieków z lewej strony Warszawy.
    Tu też jest pewien ślad:
    https://sites.google.com/site/gronkiewiczpl/system/app/pages/search?scope=search-site&q=%C5%9Bciek%C3%B3w

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Złoty_Orzeł
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta

srałeś proszę Pana bezpośrednio do rzeki.

Legionista
    Witam wszystkich swój głos oddam na PIS dobranoc.

Legionista
    Mijają kolejne dni, i nadal nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie. Żadna z pewnych siebie osób, tj. gizo, Foxx, TNTP, Raczej, EyeQueue, nie pokusiła się o wyjaśnienie czym się różniły jakościowo ścieki, które w 2008 zebrane z lewobrzeżnych, północnych dzielnic Warszawy trafiały do Wisły w okolicach Młocin, od tych które do Wisły trafiały tamże w 2019. Podobno 5 minut w google. Coś Wam nie idzie szukanie. To może jednak to były takie same jakościowo ścieki i w porównywalnej ilości?

A masz jakieś porównania organoleptyczne? To podziel się.
    Ja to nie jestem taki, ale dochodzą słuchy, że niektórzy forumowi kułacy snują teorie, że wbrew forumowej ankiecie, ty tak naprawdę nie zagłosujesz na Prawo i Sprawiedliwość ani na żadną prawicę, tzw. #casus.mapeta.pre.hazardzisty.
    Nie ustawaj w walce o prawdę, ale wypośrodkuj, bo naprawdę zaraz przylgnie do ciebie łatka lewaka. I pozostanie#metoo. I klub złamanych serc.

@Foxx
    1. Co masz na myśli pisząc "skumulowany zrzut", czy "zapas"? Ścieki domyślnie są produkowane na bieżąco, 120-150 l/człowieka na dobę, na bieżąco oczyszczane i na bieżąco odprowadzane do odbiornika. Jeśli ten ciąg przerwie awaria kolektora, to trzeba to wylewać do odbiornika bez oczyszczania. Ale to jest najzwyklejsza dzienna produkcja ścieków przez warszawiaków. Nie ma żadnych zbiorników na ścieki po tej stronie Wisły, w północnej części miasta.

2. Środki przemysłowe, jak pisałem, według przepisów mają być oczyszczone ZANIM trafią do sieci kanalizacyjnej.

3. Gdyby skład ścieków na przestrzeni 10 lat się drastycznie zmieniał, to musielibyśmy masowo przebudowywać w Polsce oczyszczalnie, które powstały wcześniej, bo te oczyszczalnie są projektowane na konkretny skład ścieków. Dlatego np Unia działa przeciw (nie pamiętam jaką formę przyjęła - dyrektywy, zakazu etc) używaniu popularnych w USA młynków montowanych w odpływie zlewu - bo europejskie oczyszczalnie ścieków nie dałyby sobie z rady z tym co w tych ściekach by się znajdowało. Jeśli natomiast masz na myśli takie składniki ścieków jak np elementy antybiotyków - to wiedz, że oczyszczalnie i tak odbierają ze ścieków tylko to, do czego są zaprojektowane - głównie azot i fosfor. Odbywa się to w reaktorach biologicznych - azotem i fosforem karmi się odpowiednie, i całkiem wrażliwe bakterie. Gdyby toksyczne związki, antybiotyki w znacznej ilości, metale ciężkie - były w ściekach, to oczyszczalnia przestaje działać, bo bakterie szybko giną. Ba. Samo zmniejszenie dopływu ścieków przez odcięcie dopływu z lewobrzeżnej Warszawy już powoduje tam spore zamieszanie i ponowne podłączenie nie będzie polegało tylko na odkręceniu dużego zaworu na Młocinach.

4. Proszę, nie pisz, że ambasada Szwecji nie reagowała w trybie pilnym. Po pierwsze groziły nam konkretne sankcje za zrzut nieoczyszczanych ścieków. Po drugie Szwedzi mają własne problemy z zanieczyszczonym brzegiem Bałtyku, i to od dłuższego czasu niż połowa sierpnia '19, więc w ich interesie jest medialny szum na temat zanieczyszczania Bałtyku przez inne państwa. Nie wspominając o tym, że po trzecie, obok IKEI, ostatnio ich głównym towarem eksportowym jest ekoreligia i nastoletnie, niestabilne psychicznie dziewczynki. Ani Steinmeier mówiący, że nie ma co rozdrapywać starych ran Cię nie przekonuje na słowo, ani ambasador Szwecji Cię nie przekonuje na słowo, że należy z troską zająć się sytuacją homoseksualistów w Polsce, ale jak ten sam ambasador mówi o zanieczyszczonym Bałtyku to okazuje się to świetną okazją na użytek wewnętrzny - do bezrefleksyjnego uderzenia w KO.

http://stateofthebalticsea.helcom.fi...utrophication/
    http://stateofthebalticsea.helcom.fi...marine-litter/
    Przejrzyj sobie, jeśli uważasz, że Szwecja to jakiś niedościgniony dla nas ekoraj, który nie zanieczyszcza Bałtyku.

Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Twierdzisz, że przed 2008r. ścieki nie były oczyszczane i bezpośrednio szły do Wisły?.

Średni przepływ zmodernizowanej i rozbudowanej oczyszczalni wzrósł niemal dwukrotnie z 240 tys. mÂł do ponad 435 tys. mÂł na dobę. Obecnie „Czajka” przyjmuje największą ilość ścieków wśród polskich oczyszczalni i jest zaliczana do grona największych tego typu obiektów w Europie.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich polegał na modernizacji pod względem technicznym i technologicznym zakładu działającego od 1991 roku. W praktyce oznaczało to budowę od podstaw 6 nowych ciągów technologicznych w niezabudowanej, północnej części działki, a następnie skierowaniu dopływających ścieków na nowe obiekty. Dzięki temu od lipca 2010 r. cała objętość ścieków dopływających do oczyszczalni z prawobrzeżnej części Warszawy i gmin ościennych jest oczyszczana zgodnie z wymogami przepisów prawa. Ciągi technologiczne uruchomione na początku lat 90. zakończyły działalność i zostały rozebrane, przygotowując tym samym miejsce pod nowe, budowane w celu przyjęcia ścieków z lewego brzegu miasta.

https://www.mpwik.com.pl/view/warsza...uz-bez-sciekow

Cytat, który wkleiłeś odnosi się do tego, że Czajka działała na Białołęce, i oczyszczała ścieki produkowane na prawym brzegu Wisły. Wyobraź sobie, że ścieki z północnej części lewobrzeżnej Warszawy, do momentu modernizacji Czajki, której częścią była budowa kolektora pod Wisłą, nie miały jak się znaleźć w Czajce. Przestań już proszę pi...ć, że do 2008 nie srałeś prosto do Wisły.

@TNTP
    Dziękuję za rzetelną odpowiedź. Dokładnie tak jest - kraty i sita oddzielają zanieczyszczenia stałe. Z tym, że to sita są w stanie usunąć do 20% ładunku BZT, ale sita to już poważne urządzenie, którego raczej nie ma przed kolektorem - jest tylko komora krat. A one usuwają zanieczyszczenia stałe poważniejszych rozmiarów (powyżej 2 mm). Dość powiedzieć, że patyczki do uszu wrzucone do sedesu przez kraty przepływają.

Co do składu ścieków - tak jak pisałem wyżej. Jeśli coś jest wybitnie szkodliwe - zabija już samą oczyszczalnię. A jeśli nie zabija oczyszczalni, to przez nią przepływa i trafia do Wisły tak czy inaczej. Żeby oczyszczać nowe substancje, których byłoby znacząco więcej przez ostatnie 10 lat, trzeba by przeprowadzić kolejną modernizację. To nie jest tak, że zaczniesz wsypywać nowy środek chemiczny, który coś neutralizuje, do jakiegoś dużego basenu i sprawa załatwiona.

A mądrość etapu w gazetce - nihil novi sub sole.

Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    A masz jakieś porównania organoleptyczne? To podziel się.
    Będę szczery. Najbardziej bezpośredni kontakt ze ściekiem miałem czytając Twojego posta.

Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    Ja to nie jestem taki, ale dochodzą słuchy, że niektórzy forumowi kułacy snują teorie, że wbrew forumowej ankiecie, ty tak naprawdę nie zagłosujesz na Prawo i Sprawiedliwość ani na żadną prawicę, tzw. #casus.mapeta.pre.hazardzisty.
    Nie ustawaj w walce o prawdę, ale wypośrodkuj, bo naprawdę zaraz przylgnie do ciebie łatka lewaka. I pozostanie#metoo. I klub złamanych serc.
    Już lecę pisać na forum posty uderzające w Trzaskowskiego, bo jakiś typ, który nie napisał na temat pół merytorycznego posta, nie wierzy w moją deklarację w ankiecie, a zamiast napisać coś w stylu "dzięki gościu za rozjaśnienie tematu", poczuł się dotknięty, tym, że fakty, o których napisałem niedostatecznie biją w KO, i wypisuje bzdety jak powyżej. Myślisz, że mnie interesuje co ktoś taki myśli na temat mój i tego na kogo zagłosuję? Otóż gardzę zdaniem takich osób niewymownie.

Zastanów co tu jest na forum do wypośrodkowywania. Ludzi, którzy zlatują się prostować (a także "prostować" - postami w stylu "łee uciekaj lewaku") kłamstwa hazardzisty nie policzysz na palcach jednej ręki. A na wyprostowanie kłamstw na temat jakości ścieków w Wiśle trzeba było czekać kilkanaście dni, i to tylko dlatego, że byłem na tyle wytrwały, że wywołałem temat ponownie, bo nikt się nie kwapił. Wbrew temu co piszesz, Tobie nie potrzeba prawdy, tylko wygodnego przebywania we własnej bańce informacyjnej.
    Ostatnio edytowane przez OrdoIurisLL ; 25-09-2019 o 08:12

Legionista
    Będę szczery. Najbardziej bezpośredni kontakt ze ściekiem miałem czytając Twojego posta.

Oooj, chyba śmiem przypuszczać, że nie uwierzę :>

Legionista Awatar Złoty_Orzeł
    Pitbulle z opozycji zadziobały Sasina. Słabo PiS. Wszystko pierdykneło.
    Bardzo dobry Budka.
    Konfederacja nie mogła wystawić większego pizdusia.
    Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Uprawnienia umieszczania postów