Ankieta: Na kogo oddasz głos?

Ta ankiet zakończy się w 10-10-2019 o 15:10 Pamiętaj, to jest publiczna ankieta, inni użytkownicy mogą zobaczyć jak głosowałeś(aś).

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 77

Wątek: Wybory parlamentarne 2019

Legionista Awatar Moriarty
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Dwa poprzednie posty wprost ociekające merytorycznymi argumentami:
    Ok. Może być merytorycznie. Jak sobie życzysz. O oczyszczalni i awarii. Tylko przyswój sobie najpierw takie pojęcia jak: stężenia, ładunek, ChZT, BZT. I kilka rzeczy z hydrologii. Tak na dobry początek, podstawa, elementarz. Może potem nie będziecie wypisywać bzdur o "katastrofie ekologicznej". Problem w tym, że Was nie interesuje jak jest naprawdę.
    Bazinga!

Gintleman Awatar księciuniu
    Ale ja się na hydrologii nie znam i znać nie zamierzam. Wskazuję tylko, że zarzucasz innym brak merytoryki w postach, a sam – co widać na przykładzie zacytowanych dwóch ostatnich – zasilasz nią swoje posty bardzo oszczędnie.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Ok. Może być merytorycznie. Jak sobie życzysz. O oczyszczalni i awarii. Tylko przyswój sobie najpierw takie pojęcia jak: stężenia, ładunek, ChZT, BZT. I kilka rzeczy z hydrologii. Tak na dobry początek, podstawa, elementarz. Może potem nie będziecie wypisywać bzdur o "katastrofie ekologicznej". Problem w tym, że Was nie interesuje jak jest naprawdę.
    Albo po prostu umiemy pracować ze źródłami. I znamy skrót GIOŚ.

Spada ilość tlenu w Wiśle na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego - informuje GIOŚ. Stan wody w rzece zanieczyszczonej przez zrzut ścieków z uszkodzonych kolektorów oczyszczalni Czajka jest stale monitorowany. - Traktujemy sprawę jako rozwojową katastrofę ekologiczną - mówi rzeczniczka GIOŚ, Agnieszka Borowska.
    https://polskieradio24.pl/5/1222/Art...fa-ekologiczna

Podpowiedź.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska rozszerzył badania Wisły po tym, jak na terenie Warszawy zrzucono do niej ścieki. Rzeczniczka GIOŚ Agnieszka Borowska wyjaśniła, że wynika to z tego, iż do rzeki wpadały też – wbrew zapewnieniom miasta – odpady przemysłowe.
    https://www.tvp.info/44320148/gios-o...e-coli-w-wisle
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Ale ja się na hydrologii nie znam i znać nie zamierzam. Wskazuję tylko, że zarzucasz innym brak merytoryki w postach, a sam – co widać na przykładzie zacytowanych dwóch ostatnich – zasilasz nią swoje posty bardzo oszczędnie.
    Te dwa ostatnie cytaty były akurat po to, żeby pokazać jak co poniektórzy na tym forum próbują się kreować na omnibusów. Specjalistów od wszystkiego. Jak się nie znam na uprawie pszenżyta to się nie będę wypowiadał na ten temat, nawet jak w mojej ulubionej tv lub czasopiśmie będą o tym trąbić codziennie. Po prostu.

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Na was lewackie półgłówki wystarczy.
    Możesz mi przystępnie wyjaśnić co ma lewactwo do dyskusji o awarii kolektora? I jaki ciąg myślowy przyczynowo - skutkowy stworzyłeś, że połączyłeś mnie z lewactwem? Jestem naprawdę bardzo ciekawy.
    Ostatnio edytowane przez Moriarty ; 12-09-2019 o 10:00 Powód: Literówka :)
    Bazinga!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

I nawet wiemy, jak znaleźć cykliczne raporty:
    http://www.gios.gov.pl/pl/aktualnosci/621-informacja-prasowa-oraz-aktualne-wyniki-badan-11-wrzesnia-2019-r

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Gintleman Awatar księciuniu
    Nie tylko na jego uprawie, ale i na pisowni

Przepraszam, wiem, że to niegrzecznie, ale nie mogłem sie powtrzymać.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    I czy z tego wynika, że miała miejsce "katastrofa ekologiczna"?
    Bazinga!

https://polskieradio24.pl/5/1222/Art...fa-ekologiczna

Podpowiedź.

https://www.tvp.info/44320148/gios-o...e-coli-w-wisle
    1. Jak wlejesz wiadro ścieków do Wisły to też zawartość tlenu zmaleje. Więc pierwszy cytat to truizm.
    2. Co do ścieków przemysłowych to istnieje możliwość, że trafiają do Wisły metale ciężkie. I że jest to wbrew temu, co mówi miasto. Tylko że to jest tak samo wina miasta, jak winą rządu jest nielegalne sprowadzanie do nas śmieci z zagranicy. Oczyszczalnia Czajka nie oczyszcza ścieków z metali ciężkich. Pozwolenie wodnoprawne polega na tym, że MPWiK pozwala Ci dostarczyć tyle i tyle ścieków o takich a takich parametrach. Zakład który w ściekach ma np kadm, ma ten kadm sam ze ścieków zabrać, zwykle przy użyciu specjalnie projektowanej podoczyszczalni, a do sieci odprowadzić ścieki o parametrach zbliżonych do zwykłych ścieków komunalnych - bo Czajka też jest zaprojektowana (jak każda oczyszczalnia) na jakieś parametry. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że w obecnej sytuacji ktoś wykorzystuje obecną sytuację, żeby do sieci zrzucić niepodczyszczone ścieki do sieci, które potem trafią do Wisły, tak jak jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, że redaktor tvp info mógł o tym wiedzieć, ale tak dobrał cytat, żeby zasugerować winę miasta.

Legionista Awatar Jaco
    I czy z tego wynika, że miała miejsce "katastrofa ekologiczna"?

Traktujemy sprawę jako rozwojową katastrofę ekologiczną - mówi rzeczniczka GIOŚ, Agnieszka Borowska.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez OrdoIurisLL Zobacz posta
    1. Jak wlejesz wiadro ścieków do Wisły to też zawartość tlenu zmaleje. Więc pierwszy cytat to truizm.
    Ostatnie zdanie również?

- Traktujemy sprawę jako rozwojową katastrofę ekologiczną - mówi rzeczniczka GIOŚ, Agnieszka Borowska.
    jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, że redaktor tvp info mógł o tym wiedzieć, ale tak dobrał cytat, żeby zasugerować winę miasta.
    A jesteś w stanie wyobrazić sobie sytuację, że podobnie jak w przypadku Suskiego i Macierewicza to bardziej problem Twojej wyobraźni, niż rzeczywistości?

Rzeczniczka GIOŚ Agnieszka Borowska wyjaśniła, że wynika to z tego, iż do rzeki wpadały też – wbrew zapewnieniom miasta – odpady przemysłowe.
    Rozumiem, że podtrzymujesz swoją opinię, że nie trollujesz tematu?
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

1. Nie odpisujesz tej samej osobie.
    2. Napisałem, że cytat o wpadaniu do rzeki odpadów przemysłowych jest prawdopodobnie prawdą. Tylko, że redaktor nie wspomina, że w takim wypadku wynika to z cwaniactwa zakładów przemysłowych, a nie z tego, że ktoś z UM wydał pozwolenie na odprowadzanie do sieci np kadmu, a teraz pali głupa że wcale że nie.
    3. GIOŚ jest od tego, żeby to traktować jak najostrożniej. Stwierdzenie, że "zachowujemy się jakbyśmy mieli do czynienia z katastrofą" nie jest tożsame z "mamy do czynienia z katastrofą".

Jeśli to jest katastrofa ekologiczna, to przed modernizacją Czajki mieliśmy ją permanentnie i w jeszcze większej skali. Jakoś wtedy nikt nie trąbił o tym na prawo i lewo. Takich "katastrof" mamy w Polsce codziennie dziesiątki jak nie setki. Co nie znaczy, że to nie jest problem, który należy jak najszybciej rozwiązać a wobec winnych wyciągnąć konsekwencje.
    Bazinga!

Legionista Awatar Jaco
    przed modernizacją Czajki mieliśmy ją permanentnie i w jeszcze większej skali.
    W mniejszej, ponieważ ówcześnie Warszawy nie zanieczyszczało tylu lemingów, co obecnie.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar TNTP
    W sumie nie dziwi mnie że POeby robią za najlepszych ekspertów od szamba
    A jeśli łbie chcesz merytoryki i argumentacji to z ultra ciekawością czekam na analizę jak wyglądał proces zrzutu nieczystości do Wisły przed „Czajką” a jak wyglada teraz....skoro nie ma to dla Ciebie „żadnej różnicy”
    Lieber tot als rot!!

No właśnie jak wyglądał? Nie wiem, nie potrafię tego odnaleźć sprawnie w googlu (przepraszam jestem ułomny i głupi i w ogóle - miejmy to już za sobą) Co się działo ze ściekami z Bielan, Żoliborza etc?

Jak już Wam zaczyna brakować argumentów albo nie wiecie o czym mówicie to zaczyna się "lewactwo, lemingi, PO itp.". Ot i cała Wasza merytoryka. Byle zakrzyczeć, bo przecież "Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!".

Także pozdrawiam serdecznie, kiście się we własnym sosie.
    Bazinga!

Legionista
    Jak już Wam zaczyna brakować argumentów albo nie wiecie o czym mówicie to zaczyna się "lewactwo, lemingi, PO itp.". Ot i cała Wasza merytoryka. Byle zakrzyczeć, bo przecież "Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!".

Nie chciało ci się sprawdzić jak to wyglądało przed Czajką i zrównałeś tamtą sytuację oraz tamte "ścieki" do stanu obecnego.

Pomijając drobną różnicę między bieżącym odprowadzaniem ścieków i zrzutem ponad trzech milionów metrów sześciennych w ciągu trzech tygodni, warto jednak być precyzyjnym...

http://niewygodne.info.pl/artykul9/I...nia-Czajka.htm

Kasa ogarnięta.
    *******, ale manipulujesz:

Powodem odrzucenia tańszej oferty miały być błędy w dostarczonej dokumentacji. Konsorcjum zadeklarowało, iż jest skłonne poprawić wszystko to, do czego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie miało zastrzeżenia, nie zmieniając przy tym ceny. Deklaracja ta pozostała jednak bez odpowiedzi ze strony władz miasta, które zgodnie z prawem musiały tę ofertę odrzucić.
    MPWiK SA WYBRAŁO WYKONAWCĘ NA MODERNIZACJĘ I ROZBUDOWĘ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW „CZAJKA”
    Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie SA wybrało najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym dla inwestycji „Modernizacja i rozbudowa Oczyszczalni Ścieków "Czajka" (część ściekowa i przygotowania osadów do utylizacji)”.
    Postępowanie przetargowe, o którym mowa, jest już trzecim prowadzonym dla tego zadania. Inwestycja polegająca na modernizacji i rozbudowie „Czajki” jest częścią Projektu „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie – FAZA III” objętego współfinansowaniem ze środków Funduszu Spójności.
    Historia postępowania
    Pierwsze postępowanie przetargowe ogłoszone było w dniu 01.09.2006 r. W terminie przewidzianym na składanie ofert nie wpłynęła jednak żadna oferta. Z tego powodu w dniu 06.12.2006r przetarg został unieważniony. W dniu 08.12.2006 r. ogłoszono kolejny przetarg dla tego zadania. W terminie otwarcia ofert tj. do dnia15.02.2007r. złożone zostały dwie oferty, których ceny przewyższały trzykrotnie kwotę, jaką Zamawiający mógł przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Postępowanie zostało unieważnione w dniu 12.03.2007r.
    W dniu 12.04.2007r. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie SA ogłosiło kolejny przetarg dla ww. zadania (ogłoszenie zostało wysłane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich oraz zamieszczone na stronie internetowej i w siedzibie MPWiK w m. st. Warszawie SA). W terminie otwarcia ofert, tj. do dnia 11.07.2007r., złożone zostały 3 oferty, które napłynęły z międzynarodowych konsorcjów. Ich liderami były firmy: Budimex Dromex S.A. Warszawa, Warbud S.A. Warszawa, Sistem Yapi Ìnşaat ve Ticaret A.Ş. z Turcji.
    Prace Komisji przetargowej MPWiK SA
    Podczas badania i oceny ofert złożonych w przetargu Komisja Przetargowa sprawdziła zgodność ofert z wymaganiami Zamawiającego postawionymi w SIWZ. Dogłębnie przeanalizowała wielotomowe, kilkutysięczno-stronicowe opracowania złożone przez Wykonawców - zawierające część formalną i propozycję techniczną. Sprawdzane było spełnienie wymogów formalno-prawnych i techniczno-technologicznych.
    Dla dochowania staranności w ocenie ofert, Komisja Przetargowa (zgodnie art. 21 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych) zasięgała opinii biegłych z zakresu formalno-prawnego i z zakresu techniczno-technologicznego. Komisja podsumowując wyniki pracy jej członków oraz jednostek opiniujących, sformułowała wystąpienia skierowane do Wykonawców, wzywające do uzupełnienia dokumentów i złożenia wyjaśnień. Po rozpatrzeniu wyjaśnień i uzupełnień Komisja Przetargowa przedstawiła Zarządowi Spółki wyniki swoich prac.
    Wybór najkorzystniejszej oferty
    Ostatecznie Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty. Ofertę nie podlegającą odrzuceniu złożyło konsorcjum firm: Warbud S.A., WTE Wassertechnik GmbH, Krüger A/S, Veolia Water Systems Sp. z o.o., OTV SA za cenę oferty (z należnym podatkiem od towarów i usług): 244.000.000,00 Euro + 1.405.187.649,10 PLN. Oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów w ostatecznej ocenie punktowej.
    Zamawiający musiał odrzucić oferty pozostałych dwóch konsorcjów, gdyż ich treść nie odpowiadała treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo
    zamówień publicznych nakazuje w takich wypadkach odrzucenie ofert. W zawiadomieniach, jakie Zamawiający wystosował do wszystkich Wykonawców, w trzech punktach uzasadniających wykazał niezgodności oferty złożonej przez Budimex Dromex S.A. ze Specyfikacją i uzasadnił powody jej odrzucenia, a w dwudziestu trzech punktach wykazał niezgodności i powody odrzucenia oferty złożonej przez firmę Sistem Yapi.
    Cena najkorzystniejszej oferty wybranej przez Zamawiającego przewyższała o ok. 20 % kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zadania. Z uwagi na wagę przedsięwzięcia i konieczność jego realizacji do końca roku 2010, władze Spółki podjęły decyzję o zwiększeniu kwoty na tę inwestycję.
    Co do ścieków z lewobrzeżnej Warszawy. Do 2005 bodajże leciało wszystko co Wisły bez oczyszczenia, pożniej przez południową przecedzane ale ze "trującymi" związkami. Dopiero Czajka odbierała wszystko i czyściła.
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 12-09-2019 o 11:35
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar TNTP
    Czajka nie odbiera wszystkiego, ale trudzcie sie dalej w poszukiwaniu infa które można znaleźć w 5 minut w sieci

Najbardziej od siebie polecam artykuły z Wyborczej sprzed ~10lat opisujące Wiśle jako ściek
    Lieber tot als rot!!

Według tego:
    http://www.ursus.warszawa.pl/files/POtekst3011091.pdf
    (dokument z listopada 2009)
    w 2008 roku główne punkty zrzutu ścieków komunalnych nieoczyszczonych (przede wszystkim Kolektor Burakowski) wprowadzały około 143 tys. m3 na dobę do Wisły. (razy 21, daje 3 miliony)

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    *******, ale manipulujesz:
    To może wskaż, gdzie w napisanym przeze mnie poście jest manipulacja. Do oficjalnego info warto dorzucić realny przebieg wydarzeń:

W przetargu na budowę warszawskiej oczyszczalni nie wzięła udziału większość największych budowlanych koncernów świata. Stało się tak na skutek działań MPWiK, które zniechęcały światowych potentatów do startu. Po ogłoszeniu pierwszego przetargu w 2006 roku nikt się nie zgłosił. Firmy zainteresowane przetargiem wysyłały do MPWiK listy, w których zwracały uwagę, że termin na składanie ofert jest zbyt krótki. Niemiecki Hochtief szacował, że przygotowanie takiej oferty musi zająć sześć miesięcy i z tego powodu nie wziął udziału w przetargu.

W drugim przetargu na budowę Czajki czas składania ofert skrócono do 10 tygodni. Zgłoszono dwie oferty: Budimexu na 766 mln euro i Warbudu na 853 mln euro. Przetarg unieważniono ze względu na zbyt wysokie ceny. Według ustaleń tygodnika Wprost szefostwo Warbudu spotkało się z władzami Budimexu w celu ustalenia wspólnej taktyki w przetargu na budowę Czajki. W trzecim przetargu termin składania ofert wynosił 13 tygodni. Złożono trzy oferty, w tym jedną nieważną. Firma Budimex stwierdziła, że może zbudować oczyszczalnię do 2013 roku, termin ogłoszony w przetargu zakładał 2010 rok.

Warbud zgłosił ofertę na 564 mln euro, a trzecią ofertę na 299 mln euro złożyło konsorcjum Sistem Yapi ze Stambułu, EMIT z Mediolanu i Bateg z Berlina. Eksperci szacowali, że koszt budowy oczyszczalni wynosi 320 mln euro. Oferta konsorcjum Yapi została przez MPWiK zdyskwalifikowana ze względu na błędy. Firma zadeklarowała, iż jest skłonna poprawić wszystko to, do czego MPWiK miało zastrzeżenia, nie zmieniając ceny, ale ta oferta pozostała bez odpowiedzi.
    http://www.grzechy-platformy.org/rek...ciekow-czajka/

To może wskaż, gdzie w napisanym przeze mnie poście jest manipulacja. Do oficjalnego info warto dorzucić realny przebieg wydarzeń:

http://www.grzechy-platformy.org/rek...ciekow-czajka/
    iii? Ofera zawierała błędy - zgodnie z prawem jest nieważna. Ja wiem że wy macie prawo gdzieś, bo kasta itd. Ale jest jeszcze parę osób co to prawo przestrzega.

A budżet zamawiającego na Czajkę to było 445 mln euro. Opoznienie w budowie oprocz bałaganu ze sciekami itd mogło też skutkować odblokowaniem karty 1,3 miliarda narzuconych prze Unię za zrzuty nieoczyszczonych syfów do rzeki.
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar Bootleg
    To jest temat o wyborach czy o budowie i funkcjonowaniu oczyszczalni ścieków? pytam serio bo tytuł sugeruje coś innego niż posty w wątku...
    Always look on the bright side of life!

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
    To jest temat o wyborach czy o budowie i funkcjonowaniu oczyszczalni ścieków? pytam serio bo tytuł sugeruje coś innego niż posty w wątku...
    Ścieki są elementem kampanii wyborczej

Legionista Awatar Bootleg
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Ścieki są elementem kampanii wyborczej
    A no chyba, że tak podejdziemy do tematu... szambo wyborcze wybiło... ot co...
    Always look on the bright side of life!

Cytat Zamieszczone przez muppet_show Zobacz posta
    Ale jest jeszcze parę osób co to prawo przestrzega.
    Nie mam pretensji, że ideologicznie jesteś jaki jesteś. Że zamiast procesji w Boże Ciało, wolisz marsze dewiantów i naukę o akceptacji takowych, w szkole swoich dzieci. Jest m niebywale trudno zrozumieć ale próbuję, że chciałbyś sprowadzać tabuny murzynów z Afryki do naszego kraju i uczynić z niego Zachód. Że jara cię bycie rynkiem zbytu dla Niemców i Francuzów, i wolisz zamiast parków widok Pepco, Lidli i Kauflandów. Już **** z tym. twoje prawo do takich zapatrywań.
    Ale napisanie tego czegoś wyżej, przez kogoś, kto utożsamia się ze złodziejską bandą zbycha, rycha i reszty
    oszustów gotuje moją krew. Bezczelny hipokryta.

A co do wyborów. Abstrahując od kwestii gospodarczych. Obecny rząd daje gwarancję zamknięcia granic dla mieszkańców Afryki. Tylko w tym roku widziałem na własne oczy Włochy, Francję, Hiszpanię i Niemcy. Tego się nie da opisać. Europa puściła kierownicę i jedzie bez trzymanki. Żołnierze z bronią taktyczną na placach, tabuny murzynów, koczujących po parkach. Kto był ten wie.
    Ten rząd daje również gwarancję czyszczenia swoich szeregów i dymisje osób niepraworządnych.
    To może być ostatnia okazja, by pod sterami polityka niezłomnego, zmienić konstytucję. Dlatego nie zawaham się ani przez moment i oddam głos na PiS.
    https://www.youtube.com/watch?v=gU8wwm4YfkQ

Panie Darku, jaka jest szansa żeby z Legii Pan w******ł?

Legionista Awatar rey

To może nas oświeć? Skoro wszyscy .uja wiedzą... Hazardzista coś tam próbuje szukać, ale on się zna "na wszystkim", więc pewnie jak zwykle niewiele wie, OrdoIurisLL szuka, ale mu nie idzie, a Ty ewidentnie jesteś ekspert, skoro znasz podstawy hydrologii.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

?? Przecież znalazłem i podałem linka, z którego wynika, że do Wisły w 2008 roku trafiała porównywalna ilość ścieków komunalnych nieoczyszczonych co przez ostatnie 3 tygodnie. Fakt, chwilę mi to zajęło, ale "kontreksperci" tylko wspominali o 5 minutach, natomiast żadnych danych nie wrzucili. Ja się chętnie dowiem czym się różniły ścieki odprowadzane w 2008 roku (w linku są też ładunki) od tych zrzucanych dzisiaj. Szczerze dopuszczam możliwość, że czymś się różniły. Ale widzę tylko głupiomądre tekściki "wszystko znajdziesz w googlu", puszczane przez kolejne osoby, tylko popisać się nie ma komu.

jakby nie było widać:
    Według tego:
    http://www.ursus.warszawa.pl/files/POtekst3011091.pdf
    (dokument z listopada 2009)
    w 2008 roku główne punkty zrzutu ścieków komunalnych nieoczyszczonych (przede wszystkim Kolektor Burakowski) wprowadzały około 143 tys. m3 na dobę do Wisły. (razy 21, daje 3 miliony)
    Ostatnio edytowane przez OrdoIurisLL ; 12-09-2019 o 12:44

Cytat Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
    Nie mam pretensji, że ideologicznie jesteś jaki jesteś. Że zamiast procesji w Boże Ciało, wolisz marsze dewiantów i naukę o akceptacji takowych, w szkole swoich dzieci. Jest m niebywale trudno zrozumieć ale próbuję, że chciałbyś sprowadzać tabuny murzynów z Afryki do naszego kraju i uczynić z niego Zachód. Że jara cię bycie rynkiem zbytu dla Niemców i Francuzów, i wolisz zamiast parków widok Pepco, Lidli i Kauflandów.
    nic z powyższych nie jest prawdą. To jest obraz jakiegoś radykała lewicowego, co ma się tak samo co faszysta do narodowca.

Czyli PO nie chciało przyjmować murzynów, nie grają pod dyktando Niemiec, a Trzaskowski nie podpisywał karty LGBT.
    Faktycznie gówno wiesz
    https://www.youtube.com/watch?v=gU8wwm4YfkQ

Panie Darku, jaka jest szansa żeby z Legii Pan w******ł?

Uprawnienia umieszczania postów