Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: #MuralDlaKazika

#MuralDlaKazika

Drodzy Kibice,

Miło mi poinformować, że w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego 2020 zgłosiłem projekt Muralu Kazimierza Deyny. Projekt po ostrej walce został ostatecznie sklasyfikowany jako "ogólnomiejski", dzięki czemu będą mogli na niego głosować WSZYSCY mieszkańcy Warszawy, niezależnie od dzielnicy

Głosowanie we wrześniu! W tym wątku będę wrzucał najważniejsze informacje i prośby.

https://app.twojbudzet.um.warszawa.p...kt/18794?user=
    Ostatnio edytowane przez Bobicz ; 26-06-2019 o 14:14

Legionista Awatar Benek
    Zacne miejsce
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Zacne miejsce
    Muszę mieć temat pod kontrolą A tak poważnie to obie proponowane lokalizacje nadają się do tego idealnie. Przede mną rozmowy z mieszkańcami i administracją. Od tej drugiej mam już list intencyjny, że są zainteresowani tematem i chęcią prowadzenia dalszych rozmów. Oficjalny patronat obejmie także Legia Warszawa więc jest spora szansa na zrobienie czegoś naprawdę fajnego!
    Ostatnio edytowane przez Bobicz ; 26-06-2019 o 16:06

Informacyjnie.

W mediach lokalnych, głównie stronach ochockich, ale nawet w Super Expresie pojawiło się sporo pochlebnych informacji na temat mojego projektu. Nie są to moje notki, ktoś po prostu zobaczył projekt, wrzucił info i poszło (z promocją ruszam w sierpniu, wtedy też powstanie dedykowana strona)

Problem w tym, że są tam różne wizualizacje które nie są moje, pojawiają się też informacje na temat wszystkich niezbędnych zgód (one są w trakcie zbierania), a nawet tego, że na projekt będą mogli zagłosować ludzie z całego świata (no nie będą, ale wszyscy Warszawiacy bez problemu)

Tu oficjalny i jedyny link do projektu https://app.twojbudzet.um.warszawa.p...kt/18794?user=

Status jest taki, że jest on oficjalnie zgłoszony, trwa weryfikacja, a ja zamawiał resztę. W VIII chcę mieć dopięte wszystkie formalności, ostateczny motyw i rekomendowaną jedną lokalizację. Wtedy zrobi się update załączonego na stronie opisu oraz pliku, aby wszystko było jasne i gotowe do realizacji.

Głosowanie rusza we wrześniu.

Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Bobicz ; 02-07-2019 o 14:32

Legionista
    Coś ten link nie działa

Legionista Awatar Jestem
    Ale ten działa: https://app.twojbudzet.um.warszawa.p...kt/18794?user=

Gorąco popieram i gratuluję pomysłu!
    Pisz jakby to jeszcze wspomóc, oprócz wrzucania tego gdzie się da
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista
    Bobicz - gratulacje za pomysł i chęci, trzeba czerpać z możliwości jakie daje forma BO. Reszta w rękach głosujących.

Cytat Zamieszczone przez e(L)si Zobacz posta
    Bobicz - gratulacje za pomysł i chęci, trzeba czerpać z możliwości jakie daje forma BO. Reszta w rękach głosujących.
    Powiem Wam szczerze, że z jednej strony mam z tego budżetu niezłą pompę jak oglądam pomysły i widzę projekty typu domki dla jeży czy skocznia narciarska (hit tego roku). Z drugiej mnie wk*rwia gdy w konkursie startują szkoły, bilblioteki i instytucje publiczne. Z nimi się nie wygra, a z obywatelami ma to mało wspólnego.

Długo zastanawiałem się też czy nie zogranizować typowej zbiórki i nie zrobić tego z "własnej" kieszeni, ale uznałem że byłoby ciężko. Powodów jest kilka - główny to taki, że jako kibice mamy sporo innych wydatków, nie ma co nadwyrężać budżetu jeśli jest opcja która wymaga jedynie kliknięcia w guzik. Sam z racji obowiązków rodzinnych też nie mam już tyle czasu co kiedyś aby to wszystko spiąć i ogarniać. Pamiętam ile pracy było przy budowie pomnika, pamiętam ile to też trwało, a #RokDeyny jest teraz, dlatego warto wykorzystać okazję. Dochodzi jeszcze sam pomysł. Jest na tyle uniwersalny, że jest spora szansa że zagłosują na niego nie tylko kibice, ale i mieszkańcy, fani sportu i Warszawiacy.

Gintleman Awatar księciuniu
    Zapytam, bo nie chce mi się szukać i wczytywać: o wygranej (przyznaniu kasy) decyduje tylko liczba głosów czy zależy to jeszcze od decyzji jakiejś szacownej komisji?
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Zapytam, bo nie chce mi się szukać i wczytywać: o wygranej (przyznaniu kasy) decyduje tylko liczba głosów czy zależy to jeszcze od decyzji jakiejś szacownej komisji?
    To jest bardzo dobre pytanie! Niestety nie jest to takie oczywiste. W ubiegłym roku zgłosiłem projekt, który zdobył odpowiednia liczbę głosów (to teoretycznie jedynie kryterium), ale projekt nie został wybrany bo był za drogi... choć mieścił się w górnej granicy budżetu na projekt. I wtedy do gry wchodzi "komisja", która decyduje które projekty są ważne, a które ważniejsze. Każda dzielnica chciała się pochwalić, że zrobiła mnóstwo super projektów. Stad stawiali na ilość, a nie jakość czy oddane głosy. Chu*owe to na maxa, ale mówię jak było.

Czy tak będzie teraz? Niekoniecznie bo ten projekt udało mi się zgłosić jako ogólnomiejski - ich jest zdecydowanie mniej i głosuje się na nie niezależnie od dzielnicy (można powiedzieć dodatkowo). Ale w mediach można przeczytać, że niektóre z nich zgłaszali znajomi, znajomych z urzędu

Co zrobić aby wygrać? Zebrać taką liczbę głosów, aby nie pozostawić wątpliwości!

Czy to możliwe? A czy dla nas jest coś niemożliwego?
    Ostatnio edytowane przez Bobicz ; 03-07-2019 o 16:14

ZbierzeMY

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    ZbierzeMY
    głosy, czy kasę ?
    Głos w zeszłym roku oddałem, kasę przy zgodzie ....... można też na trybunach zbierać

Najpierw próbujmy z głosami, to wtedy zbiórka kasy nie będzie (może) potrzebna

Dokładnie. Zbieramy głosy i robimy

Legionista Awatar BlackAdder
    "Do końca zostały trzy minuty, ale nikt nie opuszczał stadionu. Należało zostać, by schodzącym ulubieńcom podziękować za wspaniałe widowisko. Dzięki temu tych 12 tysięcy kibiców zobaczyło coś, co zdarza się pewnie raz na kilkadziesiąt lat. Bramkarz Pogoni Janusz Białek popełnił wykroczenie metr za linią pola karnego, na wprost bramki. Sędzia z Olsztyna, Włodzimierz Sekuła podyktował rzut wolny bezpośredni. Deyna strzelił w typowy dla siebie sposób. Podkręcił piłkę wewnętrzną częścią prawej stopy tak, że ominęła mur, zbudowany z zawodników Pogoni i wpadła w okienko bramki, z lewej strony Białka. W szale, jaki zapanował na trybunach, nie słychać było gwizdka sędziego, który dopatrzył się jakiegoś regulaminowego uchybienia, i gola nie uznał. Nikt później nie usiłował nawet pytać arbitra jaki miał po temu powód, bo następne wydarzenia sprawiły, iż decyzja sędziego przestała mieć znaczenie.
    Pan Sekuła nakazał powtórzenie rzutu wolnego. Dla Deyny stanowiło to wyzwanie. Dla Białka i muru jego zawodników również. Stanęli bodaj w siedmiu, wydawało się, że zakryją całą bramkę, wyciągając wnioski z poprzedniego uderzenia. Takie już się nie powtórzy, nie ma cudów. To nie Garrincha w meczu z Bułgarią. I rzeczywiście, mieli rację. Teraz Deyna kopnął piłkę zupełnie inaczej. Rotacja była mniejsza, potrzebna na tyle, by ominąć mur nisko, obok nóg piłkarzy Pogoni. I nim, dobry skądinąd bramkarz, zdążył się zorientować co się dzieje, piłka leżała już w dolnym rogu jego bramki. Czegoś takiego ten stadion nie widział, choć grali na nim najlepsi piłkarze Europy!" - opisuje całą sytuacją na łamach książki "Deyna" Stefan Szczepłek"

Pewnie wszyscy znają, a nawet może znajdzie się jakiś zgred, co widział, ale na zachętę i tak zajebiste
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta

Pewnie wszyscy znają, a nawet może znajdzie się jakiś zgred, co widział, ale na zachętę i tak zajebiste
    Inna wersja:
    4 czerwca 1969 roku Legia Warszawa podejmowała Pogoń Szczecin na trzy kolejki przed końcem sezonu, w którym warszawska drużyna przełamała hegemonię śląskich klubów i wywalczyła swój trzeci mistrzowski tytuł. Legioniści rozgromili gości ze Szczecina aż 6:0 i była to najwyższa wygrana Legii z Pogonią w historii. Gospodarze prowadzili już 5:0, kiedy Bogdan Białek popełnił faul poza polem karnym. Deyna w swoim stylu strzelił gola bezpośrednio z rzutu wolnego, ale sędzia kazał rzut wolny powtórzyć. No i Deyna zrobił dokładnie to samo, co wcześniej. Strzelił w ten sam róg i dokładnie w to samo miejsce. Spojrzeliśmy tylko na siebie i parsknęliśmy śmiechem – wspomina pomocnik Bogdan Maślanka, który grał w tamtym meczu.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    "Do końca zostały trzy minuty, ale nikt nie opuszczał stadionu. Należało zostać, by schodzącym ulubieńcom podziękować za wspaniałe widowisko. Dzięki temu tych 12 tysięcy kibiców zobaczyło coś, co zdarza się pewnie raz na kilkadziesiąt lat. Bramkarz Pogoni Janusz Białek popełnił wykroczenie metr za linią pola karnego, na wprost bramki. Sędzia z Olsztyna, Włodzimierz Sekuła podyktował rzut wolny bezpośredni. Deyna strzelił w typowy dla siebie sposób. Podkręcił piłkę wewnętrzną częścią prawej stopy tak, że ominęła mur, zbudowany z zawodników Pogoni i wpadła w okienko bramki, z lewej strony Białka. W szale, jaki zapanował na trybunach, nie słychać było gwizdka sędziego, który dopatrzył się jakiegoś regulaminowego uchybienia, i gola nie uznał. Nikt później nie usiłował nawet pytać arbitra jaki miał po temu powód, bo następne wydarzenia sprawiły, iż decyzja sędziego przestała mieć znaczenie.
    Pan Sekuła nakazał powtórzenie rzutu wolnego. Dla Deyny stanowiło to wyzwanie. Dla Białka i muru jego zawodników również. Stanęli bodaj w siedmiu, wydawało się, że zakryją całą bramkę, wyciągając wnioski z poprzedniego uderzenia. Takie już się nie powtórzy, nie ma cudów. To nie Garrincha w meczu z Bułgarią. I rzeczywiście, mieli rację. Teraz Deyna kopnął piłkę zupełnie inaczej. Rotacja była mniejsza, potrzebna na tyle, by ominąć mur nisko, obok nóg piłkarzy Pogoni. I nim, dobry skądinąd bramkarz, zdążył się zorientować co się dzieje, piłka leżała już w dolnym rogu jego bramki. Czegoś takiego ten stadion nie widział, choć grali na nim najlepsi piłkarze Europy!" - opisuje całą sytuacją na łamach książki "Deyna" Stefan Szczepłek"

Piękny opis. Dzięki. Wrzucę na stronkę jak będę ją tworzył.

Zdjęcie Kazika do którego Legia ma prawa autorskie i mam zgodę na wykorzystanie w projekcie

Jak dla mnie mega klimatyczne. Widać w nim czystą miłość do piłki.

Finalnie dojdą jeszcze napisy. Na pewno LEGENDA + imię i nazwisko.

Zmiany, zmiany, zmiany...

-

Kobieta zmienną jest i Pani urzędniczka wysłała mi wczoraj maila z informacją, że cofają decyzję odnośnie ogólnomiejskiego charateru mojego projektu. Będzie on przeniesiony na obszar dzielniowy czyli Ochota. To decyzja ostateczna i nie ma co się dalej kopać z koniem.

-

W efekcie zmniejsza się znacząco skala osób, która będzie na niego głosowała. Ktoś kto zagłosuje na projekt dzielnicowy nie z Ochoty, nie będzie mógł już zagłosować na mural Kazika. Plan działania jest taki, że trzeba mocno zmobilizować się na dzielnicy i poprosić resztę kibiców z Warszawy, aby ci co nie mieli w planie w ogóle oddawać głosów u siebie - zagłosują na ten, lub poświęcą nowy chodnik pod swoim blokiem i także zagłosują na Deynę.

-/+

Niestety zmianie ulegnie też lokalizacja. W budżecie partycypacyjnym mogą być zgłaszane tylko "ściany" należące do miasta. Mam dostać "alternatywne" lokalizacje.

Będę was informował na bieżąco.

Uprawnienia umieszczania postów