Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 90 z 132

Wątek: Mistrzostwa Europy U21

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez alfa Zobacz posta
    I trzeba przyznać, że Wieteska jak profesor. Wszystko czyścił. Bochniewicz kilka razy się obciął, ale Wieteska bezbłędny w obronie.
    Ma chłopak potencjał, może nie jak Bielik, ale Krystian ma tą przewagę, że ma trenerów, a u nas Wieteska miał trenera ostatni raz w Górniku ...
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista
    Póki co wyniki ponad oczekiwania. Miłe, pozytywne, zdziwienie. Oby tak dalej.

Legionista Awatar Jaco
    przedmeczowa wypowiedź eksperta: https://twitter.com/majkel1999/statu...990484995?s=19
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar bloniaq
    Przy okazji znalazła się też wypowiedź sprzed 2 lat innego eksperta.

https://twitter.com/QbasLL/status/845040701083652097
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez Legion1 Zobacz posta
    Też mam nadzieję, że mecz z Hiszpanią nie przekreśli tych dwóch wygranych. Obawiałem się, że wczorajszy mecz skończy się tak jak pojedynek Anglii z Francją, która strzeliła bramki w 89 i 94 min. Na szczęście dowiezli wynik.
    I widać było, że ta obrona Częstochowy w naszym wykonaniu nie była jakaś chaotyczna tylko taka bardziej przemyślana.

Legionista Awatar bkt
    No nie wiem czy to byl taki dobry mecz. Wiadomo ze liczy sie wynik a nie jakość ale nasza postawa byla zdecydowanie slaba i oprocz tego ze robilismy bardzo dobrą jakby nie patrzec obrone, to, ze nie bylo remisu albo w plecy to jednak bardzo bardzo duzo szczescia i moze nieumiejetnosci Włochów w wykonczeniu akcji. Statystycznie - 31 do 8 strzalow z czego tylko 5 do 3 w swiatlo bramki, 66% posiadania przeciwnika - tragedia i wielkie szczescie, mysle ze drugi raz takiego meczy z Włochami by nie wygrali.

Poza tym znów wielkie halo do Szymańskiego, jak dla mnie kolejny mecz w którym pokazał się z dobrej strony, praktycznie jak on mial pilke to sie cos moglo zadziać do przodu, nie widać tego było po innych zawodnikach niestety, bardzo szybko ta pilke tracilismy.

Ogolnie to co mi sie rzuciło w oczy to wyjatkowo duzo bledów Żurkowskiego - nie ma go kim zastąpić?

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Legionista Awatar R.
    Cytat Zamieszczone przez bkt Zobacz posta
    No nie wiem czy to byl taki dobry mecz. Wiadomo ze liczy sie wynik a nie jakość ale nasza postawa byla zdecydowanie slaba i oprocz tego ze robilismy bardzo dobrą jakby nie patrzec obrone, to, ze nie bylo remisu albo w plecy to jednak bardzo bardzo duzo szczescia i moze nieumiejetnosci Włochów w wykonczeniu akcji. Statystycznie - 31 do 8 strzalow z czego tylko 5 do 3 w swiatlo bramki, 66% posiadania przeciwnika - tragedia i wielkie szczescie, mysle ze drugi raz takiego meczy z Włochami by nie wygrali.

Poza tym znów wielkie halo do Szymańskiego, jak dla mnie kolejny mecz w którym pokazał się z dobrej strony, praktycznie jak on mial pilke to sie cos moglo zadziać do przodu, nie widać tego było po innych zawodnikach niestety, bardzo szybko ta pilke tracilismy.

Ogolnie to co mi sie rzuciło w oczy to wyjatkowo duzo bledów Żurkowskiego - nie ma go kim zastąpić?
    I to się raczej nie zmieni. Fajny wynik ale gry w piłkę to tam wiele niestety nie było. I niestety nie zapowiada się, żebyśmy kiedykolwiek zbliżyli się do takiego grania jak wczoraj Włosi. Zostaje nam chyba do perfekcji opanowanie antyfutbolu, który raz na jakiś czas może przynieść takie wyniki.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Bootleg
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    I to się raczej nie zmieni. Fajny wynik ale gry w piłkę to tam wiele niestety nie było. I niestety nie zapowiada się, żebyśmy kiedykolwiek zbliżyli się do takiego grania jak wczoraj Włosi. Zostaje nam chyba do perfekcji opanowanie antyfutbolu, który raz na jakiś czas może przynieść takie wyniki.
    Grecja potrafiła dobrą obroną, przesuwaniem się, stały fragmentami i kontrami zdobyć dorosłe mistrzostwo Europy... także lepiej grać co się potrafi niż szukać kwadratowych jaj i silić się na granie tiki-taki
    Always look on the bright side of life!

Cytat Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
    Grecja potrafiła dobrą obroną, przesuwaniem się, stały fragmentami i kontrami zdobyć dorosłe mistrzostwo Europy... także lepiej grać co się potrafi niż szukać kwadratowych jaj i silić się na granie tiki-taki
    Dokładnie, w naszym przypadku lepiej dostosować taktykę do umiejętności niż kombinować, bo wirtuozami futbolu to my nigdy nie byliśmy i raczej nie będziemy.

Legionista Awatar R.
    Nikt nie mówi o tikitace tylko o chociażby zalążku gry piłką, kilkoma podaniami z pierwszej piłki czy próbami dryblingu. To już potrafią grać goście z krajów, które kilka ładnych lat temu ogrywaliśmy z palcem w dupie.

Legionista Awatar Jestem
    Czesio wycisnął z tego składu wszystko co się dało. Żeby jeszcze z przodu był ktoś bardziej kumaty od Kownackiego!
    Osiągnęli super wynik, kilku młodych pokazało się naprawdę z bardzo dobrej strony i wbrew przepowiedniom pewnego zapijaczonego gamonia od tęczowego ksysia, nie mieli kupy w majtach tylko robili co mogli.
    Właśnie pokazali czym się różni czysty fart (przypadek pierwszej repry) od kombinacji zapierd.lania, myśli taktycznej trenera a nie wuefisty i osobistych umiejętności, przeciętnie mniejszych niż włoskie.
    Ponarzekać to sobie możemy na cały "system" szkolenia młodzieży i "trenerów" w Polsce, systemu i trenerów praktycznie nie ma albo jest śladowa ilość.
    Złego słowa nie napiszę na nich nawet jeśli przerżną z kretesem z Hiszpanami ale pokażą grę bez kupy w majtach.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Przy okazji znalazła się też wypowiedź sprzed 2 lat innego eksperta.

https://twitter.com/QbasLL/status/845040701083652097
    Swoją drogą zawsze mnie to zastanawia jak Wy pamiętacie te posty albo tweety po tylu latach żeby potem móc się pośmiać
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Swoją drogą zawsze mnie to zastanawia jak Wy pamiętacie te posty albo tweety po tylu latach żeby potem móc się pośmiać
    Mnie zwykle też. Ten konkretny po prostu był jako "podany dalej" kilka dni temu, zaraz obok, na tablicy tego samego twitterowicza, którego linkował Jaco. A skąd on to pamiętał - nie mam pojęcia.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Wracając do tematu, to tak po prawdzie z taką grą jak z Włochami to o remisie z Hiszpanią mogą zapomnieć. Problem polega na tym, że... nie bardzo stać ich na lepszą.

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
    Wracając do tematu, to tak po prawdzie z taką grą jak z Włochami to o remisie z Hiszpanią mogą zapomnieć. Problem polega na tym, że... nie bardzo stać ich na lepszą.
    Dlaczego ? Mecz z Włochami był pod względem gry w defensywie praktycznie podręcznikowy. Włosi mieli w meczu maks 3-4 sytuacje. Dlaczego z Hiszpanią taka gra ma nie wystarczyc ? Oglądałem ich obydwa spotkania i pomijając fakt że mają niewygodny styl dla „ naszej Piłki” to grają na tym turnieju srednio.

Legionista Awatar Tomereek
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Dlaczego ? Mecz z Włochami był pod względem gry w defensywie praktycznie podręcznikowy. Włosi mieli w meczu maks 3-4 sytuacje. Dlaczego z Hiszpanią taka gra ma nie wystarczyc ? Oglądałem ich obydwa spotkania i pomijając fakt że mają niewygodny styl dla „ naszej Piłki” to grają na tym turnieju srednio.
    I to jest właśnie ten największy problem: "mają niewygodny styl dla naszej Piłki". Trzeba będzie zagrać dużo, dużo lepiej z przodu. Jeżeli cofniemy się tak jak z Włochami, to rozklepią nas niemiłosiernie
    Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Legionista Awatar bkt
    Nie strzela się bramek nie atakując, można tak wygrać jeden mecz, może dwa, ale nie każdy. Jeśli będą potrafili utrzymać piłkę, pograć nią i jej nie stracić przy drugim trzecim podaniu oraz wyprowadzić chociaż ze 4 dobre akcje oraz zagrać w obronie jak z Włochami, to będzie ok) tylko to dosyć dużo więcej niż w ostatnim meczu pokazaliśmy.
    Jedno co cieszy to że fizycznie chyba było dobrze.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Legionista
    Nie wiem w ogóle o czym wy rozmawiacie, w gazetach włoskich większość naszych piłkarzy otrzymało wyższe noty od piłkarzy gospodarzy. Włosi są zachwyceni Beilikiem, Wieteską, Grabarą, chwalą pod niebiosa grę obronną i skuteczność w wykorzystywaniu okazji a oni akurat potrafią to docenić. Nikt nie pisze że gramy słabo, wręcz przeciwnie, uważają że gramy doskonale taktycznie i potrafimy zniwelować atuty przeciwników z którymi gramy. Ile setek mieli Włosi po stracie gola ? Może nie znam się na piłce, ale na grę w piłkę składa się zarówno gra ofensywna i defensywna, chodzi tez oto aby dostosować styl gry do potencjału zespołu. Gadacie że zero gry do przodu, jednak wygraliśmy 3-2 z Belgią, 1-0 z Włochami, w sparingu Niemcami przegrywamy 2-3, w barażach eliminujemy Portugalię. Można powiedzieć chyba że Hiszpanie będą prezentować podobny styl do Portugalczyków, z którymi nikt nam nie dawał szans. Piłka nożna to nie tylko totalna ofensyw i tiki taka, piłka nożna to umiejętność gry w pressingu, przesuwania formacji. W piłce nożnej trzeba mieć też trochę szczęścia w piłce, my mamy, ale poparte to jest ciężka pracą na boisku, którą wykonuje nasza reprezentacja.
    To tylko piłka mnożna i być może Hiszpania nam spuści manto, może tak być, a może być tak że i Hiszpanie się zesrają, z Belgią wygrali rzutem na taśmę a od Włochów dostali wpierdol. To tylko piłka.
    Trzeba się cieszyć że dają radę i trzymać kciuki, a nie pieprzyć że grają chujnie z silnią, bo wychodzi na to że tylko my tak uważamy, a ci co znają się na piłce mówiąc coś innego.
    W jedenastce kolejki II rundy ME U21 było 5 naszych, jeśli dobrze pamiętam, to tyle w temacie.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 20-06-2019 o 20:34

@snorri
    Bardzo dobry głos rozsądku.

Legionista Awatar Adin
    Chyba coś pomyliłeś z ta 11 kolejki drugiej rundy, bo ona dopiero trwa (dzisiaj są mecze grupy B)
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Legionista
    Serbowie to przy Niemcach wyglądają raczej jak U12. Nie ma co, poziom się strasznie ostatnio wyrównał.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Adin Zobacz posta
    Chyba coś pomyliłeś z ta 11 kolejki drugiej rundy, bo ona dopiero trwa (dzisiaj są mecze grupy B)
    No nie pomyliłem, to jedenastaka kolejki naszej grupy, wiem że był wybór z dwóch meczy może to nie robi wrażenia aż takiego, ale wszyscy od dawna opowiadali że to grupa śmierci, szans nie ma itp. itd. a jednak.

Szacowana wartość reprezentacji na ME U21:

Dwie zdecydowanie najwięcej warte reprezentacje grają w naszej grupie, my jesteśmy na szarym końcu, nawet Rumunii nas zdecydowanie dystansują. Każda z reprezentacji ma chociaż jednego zawodnika teoretycznie wartego przynajmniej 15 mln euro, tylko nie my. Połowa reprezentacji ma przynajmniej jednego zawodnika wartego więcej niż cała nasza ekipa. Pozycja wyjściowa dramatyczna i bez szans, więc to co wyprawiamy na tej imprezie to jest majstersztyk.

Skaczemy z radości bo Szymański poszedł za 5,5 mln euro do ruskich z bonusami może będzie 7 mln euro i będzie najdroższym zawodnikiem jaki odszedł z ligi, to jest nasz sufit. Dla większości tu grajach reprezentacji te 7 mln euro to często nawet nie jest podłoga, powiedziałbym że piwnica pod podłogą bardzo często.
    Wiadomo kasa nie gra, ale pozycja wyjściowa nasza była kiepska, beznadziejna, a my może za dwa dni będziemy świętować awans do 1/2 finału i awans na IO. Jesteśmy trzecim światem piłkarskim, nie stać nas by wyjść na Hiszpanów czy Włochów i ich klepać oraz zamykać w jedenastce. Jedyne co możemy to nie dopuścić do tego by oni nas klepali i zamykali w jedenastce. Michniewiczowi się to udaje i chwała mu za to, a świat piłkarski to docenia. Bo piłka to wiele rożnych elementów, nie tylko piłkarskie fajerwerki, ale również i rzetelne rzemiosło, które często wystarcza na piłkarskich wirtuozów.
    Można się śmiać z Vukovica, ale Michniewicz pokazuje że najważniejsze to taktyczne ustawienie i odpowiedni dobór zawodników do taktyki, ale podstawą wszystkiego jest by na boisku zapierdalać.

EDIT: A najbardziej szanuję Michniewicza, że pojeździł po kraju i do kadry pozbierał chłopaków urodzonych i w dużej mierze wyszkolonych w Polsce, nawet chyba jest dwóch czy trzech chłopaków z I ligi. Wstyd dla naszych klubów które powinny takich chłopaków wyłapywać wcześniej, to dobrze świadczy o pracy jaką wykonał Michniewicz z tą reprezentacją. Wyłuskał i poznał się na chłopakach na których nie zwróciły uwagi kluby ekstraklasy (to jest przerażające tak nawiasem mówiąc).
    Podoba mi się tez to że nie zrobił jak Magiera który zamiast szukać w kraju, to jeździł po Europie i werbował farbowane lisy, Maichniewicz pokazał że można jak się chce znaleźć w kraju.
    Legia podobno zainteresowała się Przemysławem Płachetą (zawodnik Podbeskidzia) z kadry Michniewicza.
    To jest dramat, Michniewicz ma lepszy skauting niż wszystkie kluby ekstraklasy, dopiero po powołaniu do reprezentacji zaczynają się takimi zawodnikami interesować w ekstraklasie. To jest za późno, bo za chwile tych chłopaków znalezionych przez Michniewicza, zgarną kluby z zachodu, a w kraju będzie płacz, że z zachodem nie mamy szans konkurować. No nie mamy szans bo tych chłopców z niższych lig trzeba zgarniać zanim trafią do reprezentacji, jak się pokażą w reprezentacji to już w zasadzie jest za późno. Skauting nawet na krajowym rynku jest farsą, a co dopiero mówić, aby próbować "skautingować" inne kraje, najpierw trzeba zbudować skauting w kraju, bo leży i kwiczy.
    Ostatnio edytowane przez snorri ; 21-06-2019 o 10:22

Legionista Awatar Tommy Johnson
    Ten Kownacki to trochę na wyrost w tej jedenastce, Moim zdaniem na turnieju zawodzi i szansę z Hiszpanią powinien dostać Świderski.

Ten turniej to idealny rynek wystawowy dla piłkarzy którzy chcą coś udowodnić a ich przyszłość jest niejasna, nie bez przypadku w Naszej kadrze brylują zawodnicy jak Grabara czy Bielik. A same szacunkowe wartości należy brać z przymrużeniem oka.

W każdym razie jeżeli chłopaki dalej będą ucierać nosa tuzom Europejskiej piłki to o sowite kontrakty mogą się nie martwić. Menadżerowie już zacierają rączki.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Ścieżka angielska na IO już nieaktualna . Rumuni tak jak Polacy czarnym koniem imprezy , po Chorwatach ogrywają Anglię .

Legionista Awatar R.
    To też niestety oznacza, że Polsce 6 pkt. nie da pewnego awansu do 1/2. Musiałaby Francja nie ograć Chorwatów.

Niestety, innej alternatywy nie ma, trzeba wyjść i zapierdalać, by ten remis wywalczyć.
    Mam nadzieję, że jutro nasza obrona będzie równie skuteczna co w meczu z Włochami.

Kulen na boisku

Edit:
    Ależ miał okazję do strzelenia wyrównującej bramy.....tylko słupek.
    Ostatnio edytowane przez Budyń_70 ; 21-06-2019 o 22:28

Legionista
    No i opcja drugiego miejsca tez nieaktualna bo w trzeciej kolejce w grupie C grają France z Rumuncami i pewnie zagrają na remis, wiec druga drużyna z tej grupy będzie mieć 7 punktów i ona wyjdzie. Wiec jutro albo jakieś punkty, albo nic.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
    No i opcja drugiego miejsca tez nieaktualna bo w trzeciej kolejce w grupie C grają France z Rumuncami i pewnie zagrają na remis, wiec druga drużyna z tej grupy będzie mieć 7 punktów i ona wyjdzie. Wiec jutro albo jakieś punkty, albo nic.
    Rumunia musiała by sprawić kolejną niespodziankę, przy wygranej Francuzów nawet 4-0, 2 miejsce wciąż nam nic nie da bo Rumunia będzie miała bramki 8-7. Tak jak piszesz, jeśli dziś nie ugramy choćby punktu, awans z 2 miejsca może nam dać jedynie brak punktów Włochów w meczu z Belgią co raczej nie jest zbyt prawdoodobne.
    -Szkoda, że wy telewizji nie oglądali
    -Jak na wasze durackie gęby popatrzę, to mie za cały tydzień telewizji starczy!

Legionista Awatar Tommy Johnson
    Czesio jak Jose stawia na autobus w bramce.

Uprawnienia umieszczania postów