Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 178

Wątek: Legia - Piast Gliwice [34. kol. Ekstraklasy 2018/19, 04.05.2018, godz. 20:30]

Legionista Awatar St.Maro

Legia - Piast Gliwice [34. kol. Ekstraklasy 2018/19, 04.05.2018, godz. 20:30]

5 ostatnich spotkań Legii:
    • 2-1 Górnik Zabrze (w, liga) - Carlitos x2
    • 3-1 Pogoń Szczecin (d, liga) - Carlitos, Medeiros, Fojut (sam)
    • 1-0 Cracovia (d, liga) - Carlitos
    • 0-1 Lech Poznań (w, liga)
    • 3-1 Lechia Gdańsk (w, liga) - Stolarski, Hämäläinen, Medeiros

5 ostatnich spotkań Piasta:
    • 2-2 Wisła Kraków (w, liga) - Dziczek, Papadopulos
    • 4-0 Korona Kielce (d, liga) - Tamm (sam), Jorge Félix, Pietrowski, Tomczyk
    • 2-0 Lechia Gdańsk (w, liga) - Parzyszek, Jorge Félix
    • 1-0 Zagłębie Lubin (d, liga) - Parzyszek
    • 3-1 Cracovia (d, liga) - Sedlar x2, Tomczyk

ligowe mecze z Piastem:
    Kod:
    ogółem: 19  13-4-2  40-15
       dom: 10   8-2-0  25-6
    wyjazd:  9   5-2-2  15-9

1. 2008/09, 2008.09.27 Legia - Piast Gliwice 3-1
      2. 2008/09, 2009.04.17 Piast Gliwice - Legia 0-1
      3. 2009/10, 2009.10.17 Piast Gliwice - Legia 1-1
      4. 2009/10, 2010.04.23 Legia - Piast Gliwice 3-0
      5. 2012/13, 2012.10.28 Legia - Piast Gliwice 3-2
      6. 2012/13, 2013.04.27 Piast Gliwice - Legia 0-0
      7. 2013/14, 2013.10.20 Legia - Piast Gliwice 4-1
      8. 2013/14, 2014.03.24 Piast Gliwice - Legia 1-2
      9. 2014/15, 2014.10.05 Piast Gliwice - Legia 3-1
     10. 2014/15, 2015.04.04 Legia - Piast Gliwice 2-0
     11. 2015/16, 2015.08.15 Piast Gliwice - Legia 2-1
     12. 2015/16, 2015.12.13 Legia - Piast Gliwice 1-1
     13. 2015/16, 2016.05.08 Legia - Piast Gliwice 4-0
     14. 2016/17, 2016.08.07 Legia - Piast Gliwice 0-0
     15. 2016/17, 2016.12.11 Piast Gliwice - Legia 1-5
     16. 2017/18, 2017.08.11 Legia - Piast Gliwice 3-1
     17. 2017/18, 2017.12.12 Piast Gliwice - Legia 0-1
     18. 2018/19, 2018.08.12 Piast Gliwice - Legia 1-3
     19. 2018/19, 2018.12.15 Legia - Piast Gliwice 2-0

Dorobek Legii na tle poprzednich sezonów:
    (po 34. meczach, licząc od ESA37)
    Kod:
    2013/14 - 75 pkt - 34 (24-3-7)  71-32
    2014/15 - 63 pkt - 34 (19-6-9)  61-33
    2015/16 - 67 pkt - 34 (19-10-5) 63-30
    2016/17 - 68 pkt - 34 (20-8-6)  69-31
    2017/18 - 61 pkt - 34 (19-4-11) 47-32

2018/19 - 66 pkt - 33 (20-6-7)  52-33

Legionista Awatar Raffels
    Mecz o mistrzostwo. Jak wygramy to można świętować. Zostaje nam marne Zagłębie i słaba w tej fazie Pogoń. Jedyny wyjazd to Białystok i przy dobrych wiatrach będzie można tam wkalkulować porażkę.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

coraz chudszy
    Wystarczy mi 1-0.
    A jak jeszcze walniemy brameczki w jakiejś 78 albo 86 minucie to upodlimy gimbusy z Polski B.

Ale tak jak piszesz wygrana w zasadzie da mistrza. Będę w ciężkim szoku jak Lechia po melanżu wygra w Krakowie.

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Wystarczy mi 1-0.
    A jak jeszcze walniemy brameczki w jakiejś 78 albo 86 minucie to upodlimy gimbusy z Polski B.

Ale tak jak piszesz wygrana w zasadzie da mistrza. Będę w ciężkim szoku jak Lechia po melanżu wygra w Krakowie.
    Problem taki, że Cracovia bez dwóch swoich najlepszych zawodników: Cabrery i Hernandeza.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Adin
    zespoły 4-8 grają o puchary, więc nikt nie odpuści do końca, co dla nas jest +
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

coraz chudszy
    Cytat Zamieszczone przez Adin Zobacz posta
    zespoły 4-8 grają o puchary, więc nikt nie odpuści do końca, co dla nas jest +
    Żeby być precyzyjnym to Pogoń ze swoim placem budowy o żadne Puchary nie walczy. Już nie pamiętam gdzie ale ostatnio Zewlak też delikatnie sugerował gdzieś w tv, że dla Lubina na Puchary jeszcze za wcześnie. Będzie Lech, Jaga albo Cracovia.

Legionista Awatar Benek
    Żeby być precyzyjnym to Pogoń ze swoim placem budowy o żadne Puchary nie walczy. Już nie pamiętam gdzie ale ostatnio Zewlak też delikatnie sugerował gdzieś w tv, że dla Lubina na Puchary jeszcze za wcześnie. Będzie Lech, Jaga albo Cracovia.
    Tym lepiej dla nas.

Wygrać dwa mecze u siebie i w Białymstoku świętujemy
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar e(L) Pichichi
    Tak jak przed meczem w Gdańsku, zaczynam liczyć od trzech. Tylko tym razem bez straty gola.
    ZMIENIĆ TEJ TRADYCJI NIC NIE JEST W STANIE,LEGIA BYŁA JEST I WIELKA POZOSTANIE! (L)

Legionista
    To że Pogoń i Lubin nie chcą pucharów to dla nas nawet lepiej, bo z drużyn które realnie będą chciały zawalczyć o ten cel zostaje nam tylko Jagiellonia. Z Piastem niewątpliwie najcięższy mecz z czterech ostatnich, trochę śmierdzi remisem, którego już bardzo dawno nie mieliśmy. Jeśli uda się wygrać to myślę, że 12 maja będziemy już w praktyce mistrzem.
    -Szkoda, że wy telewizji nie oglądali
    -Jak na wasze durackie gęby popatrzę, to mie za cały tydzień telewizji starczy!

Legionista
    Jak piłkarze przyłożą się do swoich obowiązków i będą zasuwać tak jak w Gdańsku to jestem spokojony o wynik, a jak wyłożą lachę jak w Poznaniu to przegramy ale chyba nie trzeba ich uświadamiać o co graja? Wszystko w głowach i nogach piłkarzy.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez felixxx Zobacz posta
    Jak piłkarze przyłożą się do swoich obowiązków i będą zasuwać tak jak w Gdańsku to jestem spokojony o wynik, a jak wyłożą lachę jak w Poznaniu to przegramy ale chyba nie trzeba ich uświadamiać o co graja? Wszystko w głowach i nogach piłkarzy.
    Mam nadzieję że po tej żałosnej szopce są wkurw.... i dadzą temu wyraz na boisku . 3:0 zamknęło by spoconą mordę człowieka który postradał rozum i solaryzowaną buźkę Matiego i jego kumpli , przemytnika Tomka i przygłupiego Romka . O dwóch ryżych indywiduach nie wspominając .

Legionista Awatar Adin
    przypomnijcie mi, bo nie chce mi się szukać na telefonie: jak mamy równy bilans pkt, to kto jest mistrzem? kto wyżej po zasadniczej, czy różnica bramek? (bo w bezpośrednich meczach remis był)
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

przypomnijcie mi, bo nie chce mi się szukać na telefonie: jak mamy równy bilans pkt, to kto jest mistrzem? kto wyżej po zasadniczej, czy różnica bramek? (bo w bezpośrednich meczach remis był)
    Różnica bramek z całego sezonu nie tylko z rundy zasadniczej

Różnica bramek

Legionista Awatar Lillo
    Pozbawić ich marzeń, najlepiej jak za Czerczesowa

Oczekuję, że skoro gramy wreszcie u siebie to tym razem nie wyjdą z kupą w majtach i nie stracą pierwsi gola. Oczekuję, że wyjdziemy ofensywnie od pierwszej minuty, bez jakichś zjebanych kalkulacji, z Vesoviciem, Rochą i Medeirosem od pierwszej minuty.

Legionista Awatar Antares
    Pogoń to od lat wejście do "8" i potem ogrywanie juniorów jak ten cudak na bramce w tym sezonie. U Ksysia Żewłak mówił, że na puchary dla Lubina za wcześnie. Chociaż nie wiem z czym niby za wcześnie? Jedną rundę przejść z jakimiś Ormianami, potem odpaść w kolejnej z jakimiś Skandynawami. Czy to Jaga, Lech, Lubin czy Białystok to scenariusz raczej będzie ten sam.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Zależy z kim mamy po równo punktów. Jeżeli z Lechią to liczą się bramki z całego sezonu, jak z Piastem to my jesteśmy mistrzem, bo mamy lepszy bilans meczów z rundy zasadniczej.

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez orgelspieler Zobacz posta
    Zależy z kim mamy po równo punktów. Jeżeli z Lechią to liczą się bramki z całego sezonu, jak z Piastem to my jesteśmy mistrzem, bo mamy lepszy bilans meczów z rundy zasadniczej.
    Co do Piasta to raczej nasze wyższe miejsce w tabeli po 30 kolejkach się liczy.
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Co do Piasta to raczej nasze wyższe miejsce w tabeli po 30 kolejkach się liczy.
    To się przypierdzielę - nie wyższe miejsce, tylko większa liczba zdobytych punktów po 30 kolejkach.
    No i się przyczepiłem, a wniosek ten sam
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar e(L) Pichichi
    Piasta ogralismy 2 razy wiec to się liczy, pomijając fakt wyższego miejsca w tabeli
    ZMIENIĆ TEJ TRADYCJI NIC NIE JEST W STANIE,LEGIA BYŁA JEST I WIELKA POZOSTANIE! (L)

Legionista Awatar Adin
    czyli sumując mamy 4 pkt przewagi, jeśli nagle Lechia nie zacznie strzelać seryjnie - to dobrze.

Z Piastem zawsze nam się dobrze grało. Gliwiczanie też gdy są pod presją, to zaczynają robić głupie błędy, więc jutro liczę na łatwe zwycięstwo 2-3 bramkami.

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    To się przypierdzielę - nie wyższe miejsce, tylko większa liczba zdobytych punktów po 30 kolejkach.
    No i się przyczepiłem, a wniosek ten sam
    Dokładnie
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

Legionista Awatar smiglostopy
    czyli sumując mamy 4 pkt przewagi, jeśli nagle Lechia nie zacznie strzelać seryjnie - to dobrze.
    Jeśli dobrze liczę to wystarczy że Lechia wygra 2:0, my przegrywamy 0:1 i tracimy lidera.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    „Chciałem, by Warszawa była wielka (…) I dziś widzę ją wielką…”

Legionista Awatar Antares
    Ogólnie to po tej kolejce możemy mieć już praktycznie mistrzostwo. Cracovia powinna urwać punkty Lechii, a przy naszym zwycięstwie mielibyśmy 7 punktów nad Piastem, 5/6 nad Lechią na 3 kolejki przed końcem gdzie gramy u siebie z Pogonią i Lubinem.

Tylko od kilku tygodni przeżywamy takie rollercostery, że obawiam się, że może być odwrotnie i my możemy przegrać z tym Piastem, a Lechia standardowo po antyfutbolu wycisnąć jakieś 1-0. Wtedy zabawa rozpocznie się na nowo i coś czuje, że znowu wszystko rozstrzygnie się dopiero w 37 kolejce.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar Tommy Johnson
    Jeżeli Legia chce mieć 3pkt. po jutrzejszym meczu to trzeba pokazać pewien poziom piłkarski.

Na razie widzę zaangażowanie wszędzie tylko nie na boisku, jeżeli chcesz zostać Mistrzem udowodnij to na boisku...

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta

Tylko od kilku tygodni przeżywamy takie rollercostery, że obawiam się, że może być odwrotnie i my możemy przegrać z tym Piastem, a Lechia standardowo po antyfutbolu wycisnąć jakieś 1-0. Wtedy zabawa rozpocznie się na nowo i coś czuje, że znowu wszystko rozstrzygnie się dopiero w 37 kolejce.
    A kysz...myślmy pozytywne.

Martins gra? Jakieś braki kadrowe u nas? W Piascie brak Jodły i Felixa. Robili oni różnice na boisku?
    edit: literówka.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez (L)dorado Zobacz posta
    Martins gra? Jakieś braki kadrowe u nas? W Piascie brak Jodły i Felixa. Robili oni różnice na boisku?
    Chyba tylko z kandydatów do gry, to tylko Astiz nie zagra. Więc pełen skład.
    Cytat Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie reformy ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą – oczywiście patrząc tylko na konkretny miesiąc.

Legionista
    Wygrać, przed meczem z Lechia napisałem żeby był to mecz który zapamiętamy na lata i wnukom będziemy opowiadać i chyba w pewnym sensie się sprawdziło.
    Dzisiaj chciałbym, abyśmy zagrali przez cały mecz z taka kontrolą i dominacją jak to było w II w Gdańsku, jeśli tak zagramy to wynik będzie pozytywny, czyli zwycięstwo.
    Mam nadzieje że Vuko nie będzie chciał uskuteczniać jakiś zawiłych taktyk na ten mecz w stylu: I połowa spokojna niech się wyszumią, a w drugiej jedziemy na pełnej ku...wie. Chcę jednej prostej taktyki, tak zagrać aby Piast cieszył się z faktu że udało im się przekroczyć swoją połowę boiska.
    Tego chcę i tego wszystkim życzę. Tylko zwycięstwo, w stylu jaki przystało na aktualnego i przyszłego mistrza.

Uprawnienia umieszczania postów