Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 121 do 144 z 144

Wątek: Górnik Zabrze - Legia [29. kol. Ekstraklasy 2018/19, 07.04.2018, godz. 18:00]

Cytat Zamieszczone przez cap Zobacz posta
    Eee tam z tym karnym...
    https://twitter.com/bartek_rem/statu...31564851400704
    tu nieźle widać jaki Carlito przyaktorzył. Lubię go, ale trochę przesadził

Przejechał Ci ktoś kiedyś po kostce korkami ?

Za taki faul w środku pola na pewno by był wolny. Tyle w temacie karnego.

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez (L)dorado Zobacz posta
    Też mnie już męczą te kłótnie ale tutaj poradziłeś sobie wybornie kąśniety własną bronią

Co do meczu to Martins profesor. Antolic adios, Rocha przeciętnie i wg mnie loty obniżył Remy. Medeiros średnio przekonuje, jak nie odzyje to trzeba się żegnac tym bardziej że zapuszczony jak Vadis tutaj nie przyszedł.
    Też ostatnio odniosłem wrażenie, jakby Remy gubił koncentrację w trakcie meczu. Coś się z nim niedobrego dzieje.
    "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
    Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
    Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
    Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    Też ostatnio odniosłem wrażenie, jakby Remy gubił koncentrację w trakcie meczu. Coś się z nim niedobrego dzieje.
    To nie tylko ostatnio. On niemal w każdym momencie miewa takie momenty wyłączenia z gry lub robi jakieś poważne błędy przez swoją nonszalancję. Taka trochę tykająca bomba i to wyjaśnia czemu trafił do polskiej ligi. Dziwi mnie trochę czemu przy braku Cafu ani Pinto, ani Vuko nie zdecydowali się wystawić go w środku pola. On jednak swoimi umiejętnościami może zapewnić jakość, a te pojedyncze błędy w środku pola mogłyby być mniej odczuwalne.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar Runi
    Troszkę rzeczy kulało w tym meczu :
    - Karygodne ustawianie Jędrzejczyk - Remy ( nie mnie oceniać dlaczego, kto głównym winowajcą)
    - Rocha faworytem na jednego z największych barszczy ostatnich okienek
    - Na Antolicu nigdzie nie zajedziemy

Na plus luz , który złapaliśmy w akcjach ofensywnych. Kilka akcji naprawdę miłych dla oka.

Legionista Awatar Somebody
    Póki co wygląda na to, że portugalski zaciąg Pinto sprawdza się w 50%. Martins i Medeiros na plus, a Agra i Rocha zdecydowanie na minus. Jeśli wierzyć słowom Mioduskiego, to szczęśliwie nie płacimy im kokosów, więc ewentualne odpalenie ich ze składu nie powinno być szczególnie kosztowne.
    Tak czy siak na lewej stronie jest dziura, którą przy słabej dyspozycji Hlouska trzeba będzie chyba łatać Jędzą, co z kolei w środku zostawia nas z niezbyt pewnym i niesprawdzonym w warunkach meczowych duetem Remy&Wieteska. Ciekawe jak to sobie Vuko poukłada w głowie.

Legionista Awatar r9robins
    Cytat Zamieszczone przez cap Zobacz posta
    Eee tam z tym karnym...
    https://twitter.com/bartek_rem/statu...31564851400704
    tu nieźle widać jaki Carlito przyaktorzył. Lubię go, ale trochę przesadził
    Cytat z Przepisów Gry (źródło PZPN).

Jeżeli elementem przewinienia był kontakt między zawodnikami, to takie przewinienie
    należy karać rzutem wolnym bezpośrednim lub rzutem karnym.

> Nieostrożność ma miejsce wtedy, gdy zawodnik swój atak wykonuje w sposób niedokładny, nieuważny i bez należytej staranności. Kara indywidualna nie jest wymagana.
    > Nierozważność ma miejsce wtedy, gdy zawodnik swój atak wykonuje nie zważając na bezpieczeństwo przeciwnika lub konsekwencje takiego ataku. Zawodnik tak grający musi być ukarany napomnieniem.

Koniec cytatu.

Wydaje się, że kluczem pozostaje tu słowo "atak" co daje jak zwykle, możliwość interpretacji przez sędziego.
    Zakładając, że sytuacja była przedmiotem analizy VAR, można dojść do wniosku, że w tym przypadku nie uznano tego za atak a Carlitos został zahaczony przypadkowo.

Nie znaczy to wcale, że następnym razem, inny sędzia (albo nawet ten sam), nie zinterpretuje identycznego zdarzenia inaczej i nie podyktuje karnego. I to własnie w tym całym sędziowaniu jest najpiękniejsze

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Faul obrońcy Górnika był głupi i może przypadkowy, ale był. Piłka to gra błędów, dla mnie tłumaczenie, że nie chciał to głupota. Jak piłkarz w rękę przypadkowo dostanie to wtedy gwiżdżą karne bez zastanowienia, a jak już ktoś z Legii dotknie to wgl nie ma ma zmiłuj. Zresztą mnie nie przekonują tłumaczenia, że przypadek i ktoś nie chciał faulować, bo musiał by być debilem, żeby chcieć we własnym polu karnym faulować. Żaden obrońca tego nie chce, ale się myli i to robi.
    Sedno.

Legionista Awatar MarioWOLF
    Ostatni mecz był słaby w jego wykonaniu - 0 skutecznych odbiorów, 0 udanych zwodów, tylko 3 wygrane pojedynki na 10 prób, w tym 0 pojedynków wygranych na ziemi.

Mamy odpowiedź, dlaczego Angulo tak łatwo dochodził do pozycji strzeleckich.

Legionista
    Szacunek,że wyciągnęli po tym jak pierwsi stracili gola - kiedyś(np. za drugiego Urbana ) to był standard,teraz rzadkość. No i brawo za grę do końca. Tu akurat przydały się chyba przygotowania Pinto. Górnik trochę siadł po pod koniec,co nie dziwi po ich nieco nadpobudliwym presingu na pełnej k.. przez dużą część meczu.Ważne,że umieliśmy to wykorzystać. Odwrócenie meczu powinno też dać dodatkowego kopa mentalnego.
    Ciekawe jak pójdzie z Pogonią, która na bank zagra na Ł3 na maxa ,walcząc o ósemkę do upadłego-bez kalkulacji.

Legionista Awatar Gabro
    W ostatniej kolejce szykuje nam się ostra nap***** na większości stadionów. Ciekawy jest fakt obecności wozów VAR tylko na 4 meczach..

Legionista Awatar mski
    W ostatniej kolejce szykuje nam się ostra nap***** na większości stadionów. Ciekawy jest fakt obecności wozów VAR tylko na 4 meczach..
    Z tego co pamiętam, to wynika to z tego, że nie C+ nie dysponuje większą ilością wozów.

Legionista
    Nie ma więcej wozów VAR.

Legionista Awatar Marcino
    To niech wreszcie się przygotują i stworzą taki wóz. W tej lidze nigdy nie będzie poważnie.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista Awatar bloniaq
    Ale po cholerę im kolejny wóz? Na 37 kolejek chyba tylko w 30. kolejce jest więcej niż 4 mecze w ciągu dnia, w 36. i 37. multiligi są, zdaje się, po 4 mecze w różne dni w obu grupach, a w pozostałych kolejkach praktycznie i tak jeden wóz stoi odłogiem, bo nawet jak poniedziałkowy mecz przełożą na niedzielę ze względu na reprezentacje itp, to jest 3 mecze w ciągu dnia. Ty, Marcino, nie jesteś czasem jakimś przedsiębiorcą?
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 09-04-2019 o 06:58
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Ty, Marcino, nie jesteś czasem jakimś przedsiębiorcą?
    Był. Zbankrutował.

Można się przyczepić do wyboru meczy z varem.
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 09-04-2019 o 08:19

Legionista Awatar Runi
    Dlaczego ?
    Wybrali mecze drużyn grających o mistrzostwo lub walczących o utrzymanie. Błąd w tych meczach może przynieść przyszłościowo większe skutki.

Legionista Awatar so(L)dier
    Jakich meczów by nie wybrali to byłoby źle. Jedni walczą o utrzymanie, inni o górną ósemkę, inni o mistrzostwo. Zawsze będzie jakieś "ale" dlaczego wybrali ten mecz a nie tamten.

Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Był. Zbankrutował.
    ?
    Aż tak mi źle życzysz ? Nie tędy droga
    Jak dla mnie to liga powinna grać systemem pt-sb-ndz. Poniedziałkowe mecze to dramat, ile to kasy się traci na takich terminach.
    Po cholerę kolejny wóz ? Może po to by było sprawiedliwie, a jak nie to niech mają jeden w rezerwie. To nie jest w porządku, że gdzieś tego VARu nie będzie.

Przecież wyraźnie napisałem, że 4 mecze jednego dnia - i tyle podobno jest wozów - gra się tylko przez 2 kolejki. Nawet przenosząc na stałe poniedziałkowy mecz na niedzielę, przez 34 kolejki jest maksymalnie 3 mecze w ciągu dnia, czyli jeden stoi rezerwowy. A Ty chcesz wydania, strzelam, 4 razy po kilkaset tysięcy złotych, i ogarnąć 4 dodatkowo przeszkolone zespoły obsługujące samochody po to, żeby przez 364 dni w roku samochody stały i się kurzyły, a przez jeden dzień było "sprawiedliwie".

To jest chyba nadal faza testów VARu jako obowiązujących w piłce przepisów - nie we wszystkich meczach piłkarze grają z VARem. VAR nie zmienia przepisów w piłkę nożną, tylko ma za zadanie wyeliminować pomyłki sędziów, więc dopóki nie oskarżasz sędziów/piłkarzy o ustawianie meczów, to brak VARu skutkuje pomyłkami - czyli losowymi zdarzeniami - w obie strony. To raczej nie jest niesprawiedliwość. A na pewno nie taka, żeby tak dysponować pieniędzmi. Jestem ciekawy czy majątkiem własnego przedsiębiorstwa też tak rozporządzasz.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 09-04-2019 o 11:03
    Józef Mackiewicz

Dobra, to z innej strony.
    Czy to zawsze musi być w formie wozu ? Nie można zorganizować takich punktów na stadionach ?

Można. To jest wtedy 4 razy tyle urządzeń, których koszt, zakładam, przewyższa koszt wozu, na którym są zamontowane.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 09-04-2019 o 11:18
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Jedyne co mi się udało znaleźć na temat wozów VAR : " Przesmycki podczas programu Cafe Futbol mówił, że koszt mini-vana to około milion euro" . Podejrzewam że koszt samego pojazdu to mała cząstka tych kosztów . Nawet jeżeli zawyżył koszty o 50% to i tak wychodzi 2 mln euro za cztery wozy używane w jednej kolejce sezonu . Drogo

Legionista Awatar crolick
    Zamiast 4 wozów zrobić jedną centrale - jak w DDR - i z dyńki.

Legionista
    Ale po co. Złotek z Lasykiem pokazali, że nawet z VARem można zrobić wałek i jeszcze usprawiedliwiać to potem publicznie.
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Uprawnienia umieszczania postów