Strona 56 z 57 PierwszyPierwszy ... 646525354555657 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,651 do 1,680 z 1691

Wątek: Vuković – trener permanentnie efemeryczny

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta
    A bohaterami czego są ci co grają od 2 lat do teraz (Remy, Vesović, Antolić, Kante, Niezgoda etc.)? Bo ja to zapamiętam wymienioną przez mnie listę z mistrzostw Polski, gry w europucharach, dziesiątek goli i asyst, a ci obecni jeszcze nic nie wygrali.
    Niezgoda to przede wszystkim bohater gabinetów lekarskich!
    Za Magiery w eliminacjach pucharów nie grał, bo Jacek wolał spróbowac gry ze wspomnianym Hamalainenem na szpicy (Jarek nie był zgłoszony). Za Klafa mnej więcej w tym okresie miał zabieg na sercu.

Kante z wymienioncyh spotkań, grał tylko z Dudelange i strzelił 2 bramki (opłakiwany przez 3/4 forumki Carlitos - jedną) dzieki czemu przynajmniej jedno spotkanie zremisowaliśmy.

Z drugiej strony, jak wymieniasz jako sukcesy puchary mistrzostwa Polski - to przecież Marko, Domagoj, Niezgoda czy Remy mają na koncie zarówno MP jak i PP.

-

Ja będę zawsze ciepło wspominał Kucharczyka czy Jodłowca.
    Malarz też sporo nam wybronił. Rado - klasa sama w sobie przez dłuższy okres.
    Hamalinen czy Hlousek też mieli swoje 5 minut , chociaż najlpeszy fiński przyjaciel LOL3Ka nigdy w Legii nie był pierwszoplanową postacią.

Rozstawaliśmy się z nimi jednak nie dlatego, że byli świetni:
    Malarz puszczał wszystko, co leciało w jego stronę i dltego został zastapiony przez Cierzniaka, czygo Arek nie zaakceptował.

Jodłowiec, mam wrażenie, był zniszczony fizycznie i psychicznie ogromną liczbą spotkań, które rozegrał, do czego doszły jeszcze wystepy w reprezentacji. Może stąd szukał wytchnienia w kasynie - co do reszty siadło na psychice. I ze świetnego gracza w piłke zmienił się w gracza z kasyna.

Podobnie został zajechany Hlousek - jak zwykle - bez alternatywy na LO.

Hamalainen nigdy nie miał takiej pozycji, żeby byc pewniakiem w pierwszym składzie - jego szczyt to 14 wystepów w pierwszym składzie w jednym sezonie ekstraklasy.

Rado - powrót po kontuzji był juz bardzo nieudany.

No i jeszcze King. Który grał to, co zwykle i którego część forumki od dawna by wypędziła stąd nomen omen Kijem.
    koko koko Skorza spoko...

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Kante z wymienioncyh spotkań, grał tylko z Dudelange i strzelił 2 bramki (opłakiwany przez 3/4 forumki Carlitos - jedną) dzieki czemu przynajmniej jedno spotkanie zremisowaliśmy.
    Z drugiej strony, jak wymieniasz jako sukcesy puchary mistrzostwa Polski - to przecież Marko, Domagoj, Niezgoda czy Remy mają na koncie zarówno MP jak i PP.
    + jedno MP przegrane i dwie przegrane awanse do europucharów. Taka jest ich wartość obecnie.

Ja nie upieram się, że źle się stało iż Legia rozstała się z tymi zawodnikami po sezonie (czas leci, choć chciałem, by "Kuchy" został), ale nie wyobrażam sobie, by kolega Sugarman postępował uczciwie sprowadzając ich pobyt i dokonania w Legii do bycia "bohaterami meczów z Astaną, Sheriffem i Dudelange". To kompletnie niepoważne, bo każdy z nich po podpisaniu kontraktu miał znakomity okres, strzelał mega ważne bramki i osiągał sukcesy, a to, że w piłce w pewnym momencie coś się kończy jest dla mnie oczywiste.

Niech więc ci co są teraz nawiążą do sukcesów poprzedników - chętnie przyklasnę. Tyle, że kibicowska logika zadziała tak, jak teraz wobec "Radoviciów" - czyli będą wyrzucani i nazywani przepłaconymi, bo odpadną z jakimś innym Dudelange za 2-3 sezony, mimo że po drodze np. zdobędą 2 MP, PP i zakwalifikują się dwa razy do fazy grupowej LE/LM. Wówczas jednak ja zachowam się odwrotnie - podziękuję im za to, że wygrali co się dało i ocenię, że warto im było płacić przez te X lat, ale jeżeli kończy się kontrakt no to wystarczy. Na razie jednak do tego daleka droga.

Legionista
    + jedno MP przegrane i dwie przegrane awanse do europucharów. Taka jest ich wartość obecnie.

Ja nie upieram się, że źle się stało iż Legia rozstała się z tymi zawodnikami po sezonie (czas leci, choć chciałem, by "Kuchy" został), ale nie wyobrażam sobie, by kolega Sugarman postępował uczciwie sprowadzając ich pobyt i dokonania w Legii do bycia "bohaterami meczów z Astaną, Sheriffem i Dudelange". To kompletnie niepoważne, bo każdy z nich po podpisaniu kontraktu miał znakomity okres, strzelał mega ważne bramki i osiągał sukcesy, a to, że w piłce w pewnym momencie coś się kończy jest dla mnie oczywiste.

Niech więc ci co są teraz nawiążą do sukcesów poprzedników - chętnie przyklasnę. Tyle, że kibicowska logika zadziała tak, jak teraz wobec "Radoviciów" - czyli będą wyrzucani i nazywani przepłaconymi, bo odpadną z jakimś innym Dudelange za 2-3 sezony, mimo że po drodze np. zdobędą 2 MP, PP i zakwalifikują się dwa razy do fazy grupowej LE/LM. Wówczas jednak ja zachowam się odwrotnie - podziękuję im za to, że wygrali co się dało i ocenię, że warto im było płacić przez te X lat, ale jeżeli kończy się kontrakt no to wystarczy. Na razie jednak do tego daleka droga.
    Nie no. Ja z tym nie polemizuję.
    Bo tak to można sie i do Deyny i Brychczego przypieprzać, że przegrali ileśtam razy MP, a i w pucharach nie zawsze było jakoś super, chociaz z pewnością łatwiej.

Tylko JN chciałem wyłączyć z grona "bohaterów" - bo on jednak nie miał w tym udziału.
    A i Kante w sumie swoje zrobił - to tę dwójkę podkresliłem poprzednio.

Nie bronię Vesovica, Antolica, Cafu, Philippsa etc.
    I nie próbuję ich zasług stawiac w tym samym miejscu, co chocby Kucharczyka.

A bohaterami czego są ci co grają od 2 lat do teraz (Remy, Vesović, Antolić, Kante, Niezgoda etc.)? Bo ja to zapamiętam wymienioną przez mnie listę z mistrzostw Polski, gry w europucharach, dziesiątek goli i asyst, a ci obecni jeszcze nic nie wygrali.
    Ja piszę Radoviciach i Kucharczykach a ty mi wyskakujesz z chorwackim zaciągiem. Co to ma do rzeczy? Nie mam zamiaru bronić ani Remiego, ani Vesovicia. Mam to gdzieś. To chyba normalne, że najlepiej zarabiające grajki dźwigają największą odpowiedzialność.

Ja im niczego nie odbieram. Doceniam to co zrobili dla Legii. To ty sobie dośpiewałeś co chciałeś. Natomiast odpowiadając na pytanie czy warto im było płacić takie pieniądze: dopóki gole strzelał Nikolić a akcje kreował Vadis - warto! Potem już niekoniecznie.

Legionista Awatar Jestem
    Many thanks, nie zajrzałbym tam nigdy

Na zachętę dla hejterów Portugalczyków w Legii:
    Takich momentów było w ostatnich tygodniach niewiele, wysokość linii obrony widać choćby po liczbie wygranych drugich piłek przez Artura Jędrzejczyka i Igora Lewczuka (odpowiednio 5 i 6 na połowie przeciwnika). Liderów tych akcji jest dwóch: Luquinhas, który z Wisłą Płock miał ich aż 14 (10 na połowie przeciwnika) oraz Andre Martins, który w tej klasyfikacji prowadzi w całej lidze (175 wygranych drugich piłek, w tym 82 na połowie przeciwnika).
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

coraz chudszy Awatar Kijek
    A jest coś o Agrze i Rochy?
    #teamVuko (zanim to było modne)

Legionista Awatar Jestem
    Oni nie grają i się nie liczą w tym rozliczeniu, to chyba proste?

p.s. Ale w sumie jest, "powinni odejść"
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista
    Czemu Vuko dziś oszalał? Testował granie bez napastnika flashback z wakacji mu się załączył... Za dobrze szło w morde jeża.

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez Kolodont Zobacz posta
    Czemu Vuko dziś oszalał? Testował granie bez napastnika flashback z wakacji mu się załączył... Za dobrze szło w morde jeża.
    Źle weszliśmy w drugą połowę, brakowalo agresywności. Tylko nie wiem dlaczego chciał to zmienić przez wprowadzenie Gwilii. Gra z przodu zwolniła.

Legionista
    Smutne to trochę bo graliśmy ostatnio piękną piłkę jak na nasze warunki z czasów nowożytnych wcale nie tak częsty to przypadek: jesień Magiery, puchary Berga i trochę za Urbana w mistrzowskim sezonie. Dodałbym też okres za Staśka ale tam były inne walory piłkarskie. Nie ukrywam, że byłem (jestem?) team anty Vuko ale już sypałem głowę popiołem i byłem gotów publicznie przeprosić za pomyłkę. Nie czerpię satysfakcji z jego wczorajszego zaćmienia i życzę mu powrotu na zwycięską ścieżkę ale znów zasiał niepewność. Wesołych i mistrzostwa!

Legionista Awatar Gabro
    Ja tam niezmiennie team Legia. Wk*** się strasznie jak przegrywają i skaczę pod sufit po zwycięstwach. Taki old school bez szukania niepotrzebnych podziałów.

Legionista
    Ogólnie runda Vuko na plus. Lider do przerwy zimowej,awanse w pucharze Polski i tylko ten Rangers do którego moim zdaniem podeszliśmy zbyt minimalistycznie. Po pierwszych spotkaniach sezonu spodziewałem się co chwila oklepów od ligowych pastuchów ale summa summarum było znacznie lepiej niż podejrzewałem. Jak dla mnie Vuko wycisnął maksa z tego składu i zrobił naprawdę fajną drużynę gdzie jeden walczy za drugiego (z małymi wyjątkami). Mam nadzieję,że w zimie dokonamy jakiś porządnych transferów i nie wyprzedamy podstawowych graczy (Wieteska mógłby odejść). No i koniecznie zostawić Luquinhasa, bo facet robi nam całą grę. Życzę Vuko pozostania na stanowisku na kolejne lata co znaczyłoby,że Legia zdobywa tytuły mistrzowskie

Cytat Zamieszczone przez felixxx Zobacz posta
    Ogólnie runda Vuko na plus. Lider do przerwy zimowej,awanse w pucharze Polski i tylko ten Rangers do którego moim zdaniem podeszliśmy zbyt minimalistycznie.
    Czyli konkretnie czego oczekiwałes po dwumeczu z Rangersami?
    Przypominam 0-0 u siebie na wyjeździe 1-0 gol stracony w 90 minucie ze wcześniejszą patelnia Lucostam.

W lidze Rangersi 17 meczów 14-2-1 jeden mecz mniej od Celticu i 5 punktów straty. W lidze Europy 2 miejsce w grupie 9 punktów 2-3-1, z Porto, YBB i Feyenordem.

I pomyśleć, że niektórzy chcieli zwalniać Vuko po porażce w dwumeczu.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Czyli konkretnie czego oczekiwałes po dwumeczu z Rangersami?
    Oczekuję zwycięstw, to jest Legia Warszawa. Jakbyś kiedykolwiek jeździł, to byś wiedział.
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Cytat Zamieszczone przez Adrian Zobacz posta
    Oczekuję zwycięstw, to jest Legia Warszawa. Jakbyś kiedykolwiek jeździł, to byś wiedział.
    Dzieki za info.
    Ciekawe czy za czasów Jozaka albo Pinto też taki byłeś wymagający co do zwycięstw.

Jeździsz więc wiesz.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 21-12-2019 o 20:22

Cytat Zamieszczone przez felixxx Zobacz posta
    i tylko ten Rangers do którego moim zdaniem podeszliśmy zbyt minimalistycznie.
    Ja akurat uważam że w el LE zrobiliśmy co mogliśmy. Odpadnięcie z Rangerasami dopiero w ostatniej akcji rewanżu to i tak nieźle. Gdyby tylko Niezgoda nie stracił piłki, po której poszła kontra to by była dogrywka i kto wie.

Legionista Awatar Chmielo
    Gdyby Morelos strzelił tę setkę z pierwszej to byłoby po jabłkach. Teraz to sobie można gdybać.
    A Melanż Trwa...

Legionista
    Dzieki za info.
    Ciekawe czy za czasów Jozaka albo Pinto też taki byłeś wymagający co do zwycięstw.

Jeździsz więc wiesz.

Zawsze byłem i zawsze będę wymagał zwycięstw. Nie musisz rozumieć. To nie jest Jozak, Pinto, Leśnodorski, Mioduski, tylko Legia Warszawa. Nie musisz rozumieć.

Nie jeździłeś, więc nie wiesz. Nie odpisuj.
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Zawsze byłem i zawsze będę wymagał zwycięstw. Nie musisz rozumieć. To nie jest Jozak, Pinto, Leśnodorski, Mioduski, tylko Legia Warszawa. Nie musisz rozumieć.

Nie jeździłeś, więc nie wiesz. Nie odpisuj.
    Kijcośtam nie przetłumaczysz, każdy wątek musi roz**** swoją nieomylnością.

Legionista
    Pisząc z kijcostam, nie oczekuj poziomu wykraczającego ponad to:
    Taryfa się nie liczy?
    Mioduski won
    Cytat Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Cytat Zamieszczone przez Darex13 Zobacz posta
    Pisząc z kijcostam, nie oczekuj poziomu wykraczającego ponad to:

Taryfa się nie liczy?
    Z tą taryfą rozj....łeś
    edit: literówka.

Jutro zapraszam na Legionisci.com obszerny wywiad z trenerem Legii. Będzie co poczytać, choć ze względu na formułę (kilku dziennikarzy) i ograniczony czas (nieco ponad godzina) nie o wszystko udało się nam zapytać.

Pierwsza część rozmowy z "Vuko":
    https://legionisci.com/news/79823_Vu...kiem_cz_1.html

Legionista
    Pierwsza część rozmowy z "Vuko":
    https://legionisci.com/news/79823_Vu...kiem_cz_1.html
    Fajnie poczytać, chociaż w sumie nic odkrywczego Aco nie powiedział.
    Tylko zastanawia mnie, jak on rozumie pojęcie "mecz derbowy"

Oczywiście zawsze jest dwóch czy trzech takich, co są blisko składu i mogą nie być zadowoleni. Ostatnio taka sytuacja jest z Mateuszem Wieteską - dla mnie jest naprawdę obojętnie czy gra Lewczuk czy Wieteska. W tym momencie decydują detale. Obaj zasługują na grę, ale obaj nie mogą grać w tym samym czasie. Tak samo jest z Walerianem Gwilią, który powinien powinien być w podstawowym składzie, ale nie jest, ponieważ nie mogę wystawić dwunastu. Są też inni, którzy są dalej od gry. Wszystko to działa według pewnego sprawiedliwego klucza, który mam nadzieję jest przejrzysty dla każdego zawodnika.
    Znamienne, że wymienia akurat dwóch grajków prezentujących się najgorzej pod koniec roku. Widać kto będzie ciągnięty za uszy

Janekx pisał jakiś czas temu na tt, że Wieteska raczej odejdzie w zimie. Oby.

Druga część wywiadu - trochę więcej o taktyce i personaliach.

https://legionisci.com/news/79832_Vu...osci_cz_2.html

Legionista Awatar SzydeL
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Janekx pisał jakiś czas temu na tt, że Wieteska raczej odejdzie w zimie. Oby.
    Ja również jestem zdania "oby".
    Ale w takim wypadku musi zostać Willy Willy, bo inaczej zostajemy z dwoma porządnymi stoperami i Astizem, który pewnego poziomu już nie przekroczy.

Co do samego wywiadu to takie pierdu pierdu.Wkurza mnie, że Aco jawnie nie potrafi się przyznać, że spier.dolili dwumecz z Rangersami.
    Z drugiej strony nie jestem fanem okienek transferowych, ale w kwestii pucharów to może być kluczowe okno i chętnie dokładnie się przyjrzę poczynaniom siwego Loczka i eksperta Kucharskiego.
    Legia Warszawa - to coś więcej niż bramki i trofea.To przede wszystkim Barwy, Honor i Zasady.

To naprawdę duża sztuka€“ być czterokrotnie lepszym i ani razu nie wygrać. Gdyby piłkarze Śląska w ogóle nie wychodzili na boisko na mecze z Legią, efekt byłby dokładnie ten sam. Zero punktów i brak awansu.Tak naprawdę piłkarze i trenerzy Śląska po starciach z Legią zawsze mówią to samo. Pytanie tylko, jak długo będą się na to nabierać wrocławscy kibice.

Uprawnienia umieszczania postów