Strona 32 z 54 PierwszyPierwszy ... 2228293031323334353642 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 960 z 1603

Wątek: Vuković – trener permanentnie efemeryczny

Moje zdanie jest takie, mimo że byłem przeciwnikiem pozostawienia Vukovica na stanowisku trenera, że jednak skoro jest tym trenerem to ma pełne prawo wystawiać tych zawodników, którzy pasują mu do koncepcji. Wyniki go rozliczą.

Cytat Zamieszczone przez twarog1987 Zobacz posta
    to też pokazuje,że mamy pizdę nie trenera. Czy Ronaldo ktoś wypycha z Juventusu?, czy Suareza ktoś wypychał z Barcelony?, tylko u nas w patologicznej lidze trener może wpaść na pomysł by wypchać piłkarza bo nie zapierdala wślizgami tak jakby on chciał, a gra w piłkę technicznie. Wiosną zrobił ten sam manewr z Medeirosem, a potem będziemy oglądali zespół, który okay taktycznie będzie się trzymał, ale indywidualności nie będzie, i z czym my mamy do Europy ?, oczywiście można napisać,że co to za porównanie Ronaldo do Carlitosa, ale tu chodzi o indywidualności, jeden i drugi zapewnia klubowi liczby, a czy ten drewniak z przodu nam zapewni liczby?, bardzo w to powątpiewam, ale obym się mylił i by przeszedł on niesamowitą przemianę.
    Ronaldo, Suarez.. Się nie ograniczaj - nasz Carlitos to technik na miarę Bergkampa.

To pokazuje, że Carlitos czuje się gwiazdą, kimś od kogo rozpoczyna się budowanie składu. To wartościowy gracz, ale daleko mu choćby do roli jaką pełnił Vadis. To Legia Warszawa, a nie fanklub Hiszpana. Zdecydowanie bardziej odpowiada mi wizja dobrze funkcjonującej maszyny, która organizacją gry i swoją walecznością zjada przeciwników, zamiast zlepku "indywidualności" grających swoje "indywidualne" mecze. Druga opcja co jakiś czas zresztą się pojawia, nie przekładało się to jednak na progres klubu. Trenerzy nie pasujący "indywidualnościom" zmieniani byli jak rękawiczki i każdy kolejny zostawał winowajcą i przyczyną wszelkiego zła.

Uda się lub nie - póki co widzę fajnie grającą Legię i szansę na jeszcze lepszą grę w przyszłości. Pełne wsparcie dla Vuko. On jest trenerem i on jest rozliczany z wyników, nie Carlitos.

Ps. Jeśli Legia pod wodzą Vuko zdobędzie MP, będziesz razem z innymi wykrzykiwać imię tej "pizdy" czy charakternie zamkniesz się w sobie?

Legionista Awatar Jestem
    Nie trzeba czekać do końca sezonu na rozstrzygnięcie MP - najbliższy czwartek albo sklei na dłużej wiadomo co dużej części marud i farbowanych lisów, albo rozkręci się hejt na całego i do upadłego, takie życie przy Ł3
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista
    Powoli zaczyna wychodzić na Vuko. Gdybyśmy tylko przeszli tych Rangersów w czwartek to myślę ze Aco należą sie ogromne przeprosiny od nas wszystkich bo wygląda na to że facet ma najlepszy start w porównaniu do innych trenerów od wielu wielu lat. A pamiętajmy w jakich warunkach pracował i jakiej atmosferze - przefatalnej. Ja osobiście nie pamiętam takiego trenera do którego wszyscy byliby aż tak zgodni żeby go wywalić. Facet wytrzymuje do tej pory presje niesamowicie i jeszcze odrobinka a będzie mógł pokazać gigantycznego faka wszystkim.

Wiem że to martwienie sie na zapas ale zastanawia mnie co będzie gdy przyjdzie pierwszy kryzys. Vuko dość wolno reaguje na rzeczywistość, ale może sie okazać że powinno się mu zaufac - a tego zaufania w zarządzaniu kryzysem do tej pory nie dostał żaden trener.

Wygląda też na to że facet wie co robi i przede wszystkim ma za sobą ufającą mu szatnię więc powinno mu sie dać w spokoju pracować.

Patrzę w przyszłość mocno optymistycznie.

Legionista Awatar Marcino
    Ta liga jest tak ch... że stać nas na kryzys w niemal każdym momencie pierwszej i drugiej rundy.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Legionista
    Poważnie dla ciebie wyznacznikiem zajebistości trenera Vukovica będzie zdobycie mistrza w tej buraczanej lidze?, naszym obowiązkiem jest zdobywać mistrzostwo co roku, z racji też dysproporcji, jeżeli chodzi o nasze możliwości względem reszty. Druga sprawa trener, którego jedynym rozwiązaniem względem indywidualności w zespole jest jej wyautowanie z klubu(Medeiros teraz Carlitos), to nie wróży dobrze na przyszłość. Kolejna sprawa, chodzisz na mecze u nas?, ja staram się często bywać, i to co zauważam, to fakt taki, że dla dzieciaków Carlitos jest gwiazdą, ostatnio na Rangersach słyszałem dopytywania jednego młodego do ojca czy wchodzi Carlitos, wcześniej na Lubinie podobnie, sądzisz,że taką rolę przejmie Kulenovic?, na szczęście jest jeszcze Niezgoda w nim nadzieja, że on stanie się dla dzieciaków idolem. Dla mnie wyznacznikiem sukcesów będzie nasza gra w europejskich pucharach, jeżeli tak się stanie to z pewnością się nie będę na temat trenejra odzywał, jednak podniecanie się zwycięstwem z ŁKSem jest nie na miejscu moim zdaniem, weryfikacja prawdziwa w czwartek, i żadnych usprawiedliwień nie będzie, bo to my byliśmy rozstawieni, a u Rangersów nadludzie nie grają, zobaczymy co nasz trenejro wymyśli w czwartek.

Legionista
    Kolejna sprawa, chodzisz na mecze u nas?, ja staram się często bywać, i to co zauważam, to fakt taki, że dla dzieciaków Carlitos jest gwiazdą, ostatnio na Rangersach słyszałem dopytywania jednego młodego do ojca czy wchodzi Carlitos, wcześniej na Lubinie podobnie, sądzisz,że taką rolę przejmie Kulenovic?, na szczęście jest jeszcze Niezgoda w nim nadzieja, że on stanie się dla dzieciaków idolem

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez PTPTPT Zobacz posta
    Nie wiem czego się czepiasz, ktoś kiedyś musi ten stadion zapełnić, 31 tysięcy fanatyków to u nas nigdy nie będzie, a dla dzieciaka, który w przyszłości ma ten stadion zapełnić za młodu najważniejsze jest znajdywanie wzorców i utożsamianie się z nimi, w naszym zespole większość dzieciaków zdecydowanie chodzi na Hiszpana. Rozumiem, że chodzi ci o to, że nie to jest wyznacznikiem tego kto ma grać, no ale co by nie mówić, jeżeli chodzi o umiejętności techniczne to jest przepaść między młodym Chorwatem a Hiszpanem, ludzie też przychodzą na mecz obejrzeć dobrą piłkę, zresztą cofnij się do spotkania z Koroną z tego sezonu czy Zagłębiem , rozumiem, że te gwizdy wtedy na Chorwata to za tą mityczną walkę o, której Vuko ciągle nawija. Mniejsza z tym Carlitosem bo nie o niego tu chodzi, a o fakt taki, że na siłę pchają tego Chorwata kosztem reszty napastników, liczę , że po dzisiejszym spotkaniu Vukovic faktycznie pokaże, że potrafi nagradzać za dobrą postawę i jest sprawiedliwym trenerem, i jak nie od początku, to przynajmniej po połowie kopania się w czoło Chorwata wpuści Niezgodę.

Niedlugo Carlitos przejdzie do innego klubu to tam mu bedziecie mogli kibicowac.

Legia to nie Carlitos, to tez nie Vukovic, ale na ta chwile czepianie sie o Carlitosa to juz jawne dzialanie na szkode klubu. Poki co nie ma najmniejszych przeslanek, ze z nim w skladzie bysmy bardziej awansowali w eliminacjach lub mieli wiecej punktow w lidze.

Legionista Awatar Gabro
    Nie wiem czego się czepiasz, ktoś kiedyś musi ten stadion zapełnić, 31 tysięcy fanatyków to u nas nigdy nie będzie, a dla dzieciaka, który w przyszłości ma ten stadion zapełnić za młodu najważniejsze jest znajdywanie wzorców i utożsamianie się z nimi, w naszym zespole większość dzieciaków zdecydowanie chodzi na Hiszpana. Rozumiem, że chodzi ci o to, że nie to jest wyznacznikiem tego kto ma grać, no ale co by nie mówić, jeżeli chodzi o umiejętności techniczne to jest przepaść między młodym Chorwatem a Hiszpanem, ludzie też przychodzą na mecz obejrzeć dobrą piłkę, zresztą cofnij się do spotkania z Koroną z tego sezonu czy Zagłębiem , rozumiem, że te gwizdy wtedy na Chorwata to za tą mityczną walkę o, której Vuko ciągle nawija. Mniejsza z tym Carlitosem bo nie o niego tu chodzi, a o fakt taki, że na siłę pchają tego Chorwata kosztem reszty napastników, liczę , że po dzisiejszym spotkaniu Vukovic faktycznie pokaże, że potrafi nagradzać za dobrą postawę i jest sprawiedliwym trenerem, i jak nie od początku, to przynajmniej po połowie kopania się w czoło Chorwata wpuści Niezgodę.
    Zapełniajmy stadion dzięki gwiazdom z 3 ligi. Powodzenia.

Panowie dramat to było odejście Ofoe. Carlos na naszą ligę jest świetny, ale nie ma co strasznie rozpaczać. Odchodzi i tyle. Pytanie tylko czy w zamian za niego będziemy kogoś ściągać. Pytanie do Woytka.

Przepraszam trenera Vukovicia, zanim stanie się to modne
    Wczorajszy mecz rezerw pokazał co znaczy rywalizacja, przygotowanie fizyczne, ciąg na bramkę.
    Wszystko wygląda coraz lepiej. Szok. Dawno nie pamiętam takiego szybkiego progresu na tym etapie rozgrywek.
    Do Glasgow po awans!

Legionista
    ja nie wspominam, że tu niektórzy już zdążyli stwierdzić, że jesteśmy źle przygotowani fizycznie.. Gdzie z kim nie gramy to wyglądamy lepiej od rywala w tym aspekcie.
    Widać jednak Bortnik to fachowiec.

Legionista Awatar klinton
    Cytat Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
    Przepraszam trenera Vukovicia, zanim stanie się to modne
    Wczorajszy mecz rezerw pokazał co znaczy rywalizacja, przygotowanie fizyczne, ciąg na bramkę.
    Wszystko wygląda coraz lepiej. Szok. Dawno nie pamiętam takiego szybkiego progresu na tym etapie rozgrywek.
    Do Glasgow po awans!
    Ostatnio taka sytuacja była za kadencji Berga w 2014 roku. Od tamtej pory było tylko gorzej.

Legionista Awatar Alek
    Początek za Berga w 2015 też był bardzo dobry. I w lidze, ale przede wszystkim w Europie.

Legionista Awatar klinton
    Racja, ale była jedna zasadnicza różnica. W 2014 już w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów trafiliśmy na rywala z topu. W 2015 dopiero w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy mieliśmy Zorię.

Do czwartku Vuko ma moje pełne poparcie!

https://www.youtube.com/watch?v=Z37StkMviwU

Pierwsza akcja tego meczu. Fajnie widać co się dzieje w sytuacjach kiedy napastnik nie jest w stanie walczyć o takie przechodzące piłki. Piłka wraca do nieuporządkowanej obrony gdzie od razu są kłopoty.
    Oczywiście napastnik oprócz tej walki powinien też walić bramki na zawołanie, ale myślę, że mniej więcej o to + agresywny pressing chodzi z wystawianiem Kukenovica. Według mnie niemal pewne jest, że Kule wyjdzie w pierwszym składzie, a jeżeli będziemy przegrywać to Niezgoda albo za niego albo do pary.

https://twitter.com/D_Wielogorski/st...873255424?s=20

Znalezione na twitterku. Nie znam człowieka, ale Dawidziuk też pisał, że Carlitos odleciał po meczu z Gibraltarem, więc może być w tym dużo prawdy.

Legionista Awatar Benek
    Lepiej poczytać coś naprawdę rzetelnego niż takie bzdety.

Wybaczcie stronę ale Wilkoiwcz niestety tam pracuje

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,25...mpression=true
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar Gabro
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta

Dobrze napisane

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta

Bardzo dobry tekst. Spokojnie i rzeczowo napisane. Wstrzelił się w moje myślenie o całej tej sytuacji.

Legionista Awatar alfa
    https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...ikiem-felieton

ten Tuzimka (o dziwo) sprzed kilku dni też nie jest zły

Legionista Awatar AGZI
    Carlitos Carlitosem,ale nie mógłby dać szansy Niezgodzie?
    #MioduskiOut

Legionista
    Tekst Wilkowicza rozsądny tylko jedna uwaga to Vuko poniekąd sam rozkręcił histerię swoimi wypowiedziami i działaniami. Ewidentnie trenerowi brakuje doświadczenia i mądrości jak postępować w takich sytuacjach. Tym bardziej, że to nie jest pierwsza taka historia Vuko

Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    Do czwartku Vuko ma moje pełne poparcie!
    Moje będzie miał nawet w przypadku braku awansu do LE.
    Nie wiem czy to bardziej ciekawość tego co wyrośnie z tej ewidentnie kiełkującej rośliny czy może bardziej zmęczenie ciągłymi zmianami trenerów i koncepcji.

Gdyby zebrać w jednym miejscu wszystkie żale dotyczące Legii, które pojawiały się na tym forum przez ostatnie lata to mielibyśmy następujący zestaw:

1. złe przygotowanie fizyczne
    2. ogon machający psem czyli szatnia ponad trenerem
    3. brak stylu
    4. brak schematów
    5. częste zmiany trenerów
    6. jak już wygrywamy to po indywidualnych zrywach a nie po kolektywnej grze
    7. złe prowadzenie się piłkarzy
    8. zmiennicy nie dający jakości
    9. wyprzedawanie gwiazd

... i pewnie jeszcze parę innych.

Praca Vuko i jego pomocników daje nadzieję na rozwiązanie wielu z powyższych problemów, które faktycznie drążyły Legię w przeszłości.

Czy mu się uda? Nie wiadomo ale na niektórych polach widać mniejsze lub większe zmiany na plus więc z mojej perspektywy warto by kontynuował swoją pracę.

Największe zmiany widać w przygotowaniu fizycznym. Tu chyba nie ma wątpliwości. Jest moc.

Co do punktu drugiego to też chyba nie ma wątpliwości. Sprawa Carlitosa najlepszym przykładem. Ludzie doszukują się niewiadomo jakich teorii spiskowych ale w tym przypadku sprawa wydaje się być taka jak przedstawią ją trener.
    Carlitos gra mecze pod siebie. Przejmuje piłkę i wikła się w dryblingi ze stoperami. Vuko oczekuje natomiast od dziesiątki przyjęcia piłki i odegrania do lepiej ustawionego kolegi. Strzelasz tylko jak masz patelnię lub nie masz kolegi na lepszej pozycji. Tylko tyle i aż tyle. Vuko chciałby aby nasza 10-tka grała kolektywnie a Carlitos ma wizję gdy 10-tki rodem z jakiegoś Rayo Vallecano czyli przyjmij i kiwaj w stronę bramki.

Dla lepszego zobrazowania tego co powyżej weźmy np. pierwszą bramkę strzeloną Atromitosowi. Grający na pozycji nr 10 Gruzin dostaje piłkę na szesnastym metrze. Mógł wdać się w drybling i szukać strzału ale wybrał podanie do nadbiegającego kolegi, który strzelił gola.

Punkt 3 i 4 też wydaje się coraz bardziej zarysowywać.

Mi ten styl bazujący głównie na obronie odpowiada. Jeśli chcemy w następnych latach zanotować progres to jesteśmy zmuszeni dokopać się do paliwa rakietowego, którym jest kasa z UEFY.
    W otwartej grze będzie to trudne do zrobienia ( zwłaszcza, że jakość drużyny spadła względem 2016 roku ).
    Widzę sens w szlifowaniu stylu proponowanego przez Vuko. Przy odpowiednim zgraniu zawodników i dokupieniu mu brakujących trybików za rok możemy z powodzeniem powalczyć w Europie.

Punkt 5 nie zależy od Vuko, jednak jeśli mu się powiedzie to problem sam się rozwiąże.

Punkt 6 - wiadomo, komentarz zbędny. Vuko buduje kolektyw a nie drużynę uzależnioną od dyspozycji najlepszego ogniwa.

Punkt 9 jest powiązany z punktem 6. Jeśli z drużyny odchodzi ogniwo wokół którego zbudowany jest zespół to wszystko wali się na ryj. Jeśli natomiast ze sprawnie pracującej drużyny podmienimy bardzo dobre ogniwo i zastąpimy je trochę gorszym to ta drużyna będzie grała dalej. Zapewne trochę gorzej ale nie posypie się jak Legia po stracie Vadisa.

Punkt 8 - do obserwacji - jedna jaskółka z ŁKS wiosny nie czyni

Punkt 7 - na to trener ma wpływ pośredni. Jak są wyniki i wymierne efekty treningów to mam wrażenie, że zawodnicy sami w sobie regulują takie sprawy. Jak widzą, że można podnieść z danym trenerem parę złotych z murawy to sami odpuszczą melanż na rzecz wypoczynku i regeneracji. Jak widzą, że metody trenera nic nie dają i za kilka miesięcy będzie inny trener to idą w tango ( takie mam wrażenie ).

Legionista Awatar Jestem
    No proszę, nic tylko przyklasnąć Finiksowi, wreszcie marudy w odwrocie

p.s. Już nawet dzbanowaty Kowal nie pieprzy o zaoraniu Legii tylko o delikatnym 1:0 dla Rangersów oczywiście a tęczowi fumfle krzysiowi tylko krzywo się podśmiechują ...
    Ostatnio edytowane przez Jestem ; 27-08-2019 o 16:38
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Jeśli Vuko będzie umiał się dogadać z Carlitosem, myślę, że wiele osób będzie mogło go nazwać trenerem przez T.

Legionista Awatar Budyń_70
    10. Gdy wygrywamy, to na pewno dzięki temu, że graliśmy z ogórami, ktorym się nie chciało grać.

Legionista Awatar wklepack
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    No proszę, nic tylko przyklasnąć Finiksowi, wreszcie marudy w odwrocie
    No ale czy to coś złego że jak remisujemy z Giblartarem to ludzie marudzą? Gra wyglądała tragicznie to i wszyscy marudzili. Teraz jak gra zaczyna wyglądać, forma idzie i to powoli coraz więcej osób chwali. Sam jestem pozytywnie zaskoczony tym co się dzieje, bo pierwsze mecze (i ostatnie 7 z tamtej rundy) kompletnie nie dawały nadzieji że będzie lepiej. Zakładam że w czwartek awansujemy bo forma idzie, atmosfera rośnie (widać to po każdym meczu) ... naprawdę coraz lepiej wyglądamy. A nawet jak się nie uda to ostatnie czego nam trzeba to kolejna zmiana trenera.

Uprawnienia umieszczania postów